Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Bouw van nieuw Rusthuis te Rhenen vordert snel Nog voor de winter glasdicht - Modern bouwwerk kost 13/4 miljoen GLORIEUSE INTOCHT DEELNEMERS AVONDVIERDAAGSE Chronisch zieken en invaliden genieten van fijne vakantieweek gymnastiekvereniging D.E.S. te Eist Wat nu weer Gymnastiekuitvoering van de Stelende jongens in het Bergbad uitgereikt MULDER RENSWOIJDE Verkeersdiploma's omgeving Nieuws Publiek stond rijen dik in 't centrum uit de 39e JAARGANG DINSDAG 22 JUNI 1965 Nr. 49 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Achter grote schuttingen aan de Nieuwe Veenendaalseweg verrijzen in snel tempo de contouren van het nieuwe Rhenense rusthuis, met de bouw waarvan men dit jaar begon. Men hoopt nog voor de winter zover gevorderd te zijn dat de gebouwen glasdicht zijn opgeleverd. Momenteel is de bouwfirma twee weken op het uitgestippelde schema voor. De ziekenvleugel aan de noordzijde is al gereed. In de loop van 1966 zullen de Rhenense bejaarden, die thans een tijdelijk onderdak hebben ge vonden in Veenendaal weer naar de Grebbestad kunnen terugkeren. INRICHTING Het nieuwe Rhenense rusthuis, waar van de totale bouwkosten f 1.750.000, bedragen is ontworpen door het irchi- tectenbureau Feenstra uit Arnhem. Het zal uiteraard geheel aan de eisen van de tijd zijn aangepast, want een rust huis wordt gepland voor een termijn van vele tientallen jaren. een plekje over waar de bewoners wat aan zelfwerkzaamheid kunnen doen, zoals knutselen, handwerken e.d. Deze ruimte is goed verlicht en verwarmd. De dubbele liften zullen de bewoners naar de bovengelegen verdiepingen brengen. De bouw wordt gerealiseerd door de fa. Van Amerongen uit Arnhem, die zelfs enkele Marokkaanse hulparbei- son, deelde nog mee dat hij tijdens de sloop van het oude gebouw zijn hart had vastgehouden. De tussenwanden waren van hout, met zaagsel ertussen. Was er brand uitgebroken dan was er niemand levend uitgekomen. De r-.o- derne bouw rekent hiermee af. Er zijn voldoende vluchtgangen ingebouwd en ook brandweermiddelen worden aange bracht. Voor de ruim 100 bejaarden, die in het nieuwe rusthuis hun intrek zullen nemen wordt aan alles ge dacht. Ze komen in een paleis achtig gebouw, waar de ouden van dagen van alle moderne gemakken zullen worden voorzien. Hopelijk treedt er niet veel stagna tie op. tijdens de winterperiode, want hoe eerder het rusthuis weer opge bouwd is hoe liever. Zo denkt men er althans in de Grebbestad over. Rest nog te vermelden dat het schil- derswerk wordt uitgevoerd door de fa. v. d Grift en de firma Van Schuppen uit Veenendaal het loodgieterswerk zal verrichten. In de conversatiezaal van De Wijde Werelt tuas de stemming opperbest. Rechts bij het raam 2 der organisatoren, de heren A Middelhoven en J. Slot boom (staande). Keurig in de maat trekt het wandel legioen het centrum binnen. Op de foto de groep van Hollandia Tricot. De hoofdopzichter, de heer Richard son, deelde mee dat het gigantische gebouw bijna negentig eenpersoons kamers zal bevatten en tien kamers voor echtparen. Daarenboven ko men er acht woningen in twee bouwlagen en drie woningen opge nomen in het tehuis. De kamers zullen aan de bejaarden, die er t.z.t. hun intrek nemen tegen een billijke prijs worden verhuurd Over de hoogte van dat huurbedrag kon de hoofdopzichter in dit stadium nog geen mededelingen doen. De twee zie kenzalen en een isoleerkamer aan de noordzijde zijn al praktisch gereed. Het gebouw zal tevens nog vijf logeerka mers bevatten, waarvan twee tweeper soons. Voor het inwonend personeel is even eens ruimte geschapen. Er komen ze ven kamers voor de dienstdoenden en een woning voor de directrice. Elke woning is uitgerust met een moderne keuken en badgelegenheid. Etage De bouw wordt in etage's uitgevoerd, die met liften zijn verbonden. De zuid en middengevel telt vier verdiepingen, de noordgevel vijf en het hoofdge bouw zes. Er zal een conversatiezaal komen voor het inwonend personeel en meerderen voor de bejaarden. Boven op de gebouwen is een dakterras ge projecteerd. Van hieraf, op een hoogte van 16,80 m boven NAP heeft men een schitterend vergezicht op de gehele stad Rhenen en verre omgeving. Ook 's winters zal men van dit vergezicht kunnen genieten want er wordt boven op het dakterras een glazen koepel ge bouwd. De ruwbouw van twee verdiepingen is momenteel gereed. De bouwfirma hoopt nog voor de winter het gebouw zover klaar te hebben dat men geen last van de vorst zal hebben. De da tum van oplevering is eind 1966 Beneden In de kelderruimte is de centrale ver- warmingsinstallatie gevestigd en de grote keukenafdeling met voorraad- ruimten. Bovendien heeft men er nog ders aan het werk heeft. Zij verston den blijkbaar geen woord Hollands. Al ruim vier maanden trekken ze op on der leiding van de voorman, de heer Legerstee, Beiden zijn in Rhenen in de kost. De bouw van het nieuwe rusthuis gaat wel op traditionele wijze, dus niet met arbeidsbesparende methoden of met gebruikmaking van fabrieksmatige elementen, maar desondanks wordt er poot aan gewerkt. Met vijf man legden de metselaars vorige week 30.000 ste nen hetgeen een unieke prestatie is. Vandaar wellicht die twee weken voor sprong op het schema. Huiveringwekkend De hoofdopzichter, de heer Richard- Zondagmiddag werden twee jongens van resp. 10 en 11 jaar in het Bergbad betrapt toen ze juist bezig waren de kantine te plunderen. Ze wilden een aantal ballpoints, pakjes shag en snoep achterover drukken. De jongens werden door de gewaarschuwde Rijkspolitie te Eist op transport gesteld naar Veenen- daals politiebureau, waar ze later door hun ouders werden opgehaald. „De Wijde Werelt" goedgekozen naam Zaterdagmiddag arriveerde de groep van 30 chronisch zieken en invaliden uit Veenendaal in het bosrijke Otterlo, waar hun bedje letterlijk en figuurlijk was gespreid door de mensen van de Roode Kruiscolonne, die de hele morgen de voorbereidingen daartoe troffen. De 21 dames en 9 heren logeren ditmaal voor het eerst in het vakantiecentrum De Wijde Werelt, gelegen ten westen van de Arnhemse weg. Zelden zal een naam zo treffend zijn gekozen, want het cen trum ligt inderdaad in een wijde ruimte, in de verte omzoomd door groene bossen. De natuur is hier zo aangrijpend dat men er even stil van wordt. Achter het vakantiecentrum bevindt zich een uitgebreide manége, waar de beste Nederlandse renpaarden een loop- ja maken We ontdekten zelfs het beste nationale renpaard Quicksilver S. Men moet zelf even een kijkje genomen heb ben op dit stukje Veluwe om de schoon heid te beseffen.De organisatoren heb ben wel een fijn plekje uitgezocht. Zaterdagmorgen arriveerden de men sen van het Roode Kruis om alles in gereedheid te brengen. De heren Van Ooyen en Van Hardeveld tussen een aantal verpleegsters en Roode Kruis- helpsters. Zuster Nannenberg zwaait als vanouds weer haar scepter en doet dat voortreffelijk. Ieder is een en al zorg voor degenen, die hulp en bijstand nodig hebben. Zie verder pag. 6 Het nieuwe rusthuis in Rhenei%: waarvan twee bouwlagen reeds ge reed zijn. \an het Rhenense rust- i uis wordt hard ne- oerkt. Op de foto: Drie touwvakkers op het ter rein w.o. twee Marok kaanse hulpvakarbei iers. V.l.n.rAmar Me- talsi, H. Legerstee voor man en Akrim Baras Woensdagmorgen 16 juni des morgens om elf uur heeft biLrgemeester Hosang de ver keer sdiploma's uitgereikt, welke door alle deelnemers aan het verkeers- examen, leerlingen uit de 6e klas, eer lijk waren verdiend. haar jaarlijkse uitvoering. Om organisatorische redenen gebeurt dat dit jaar weer binnenshuis, ditmaal in het gymnastieklokaal van de RUnschooI. Gezien het wissel vallige weer is dat een verstandig besluit want men is nu niet meer afhankelijk van mooi weer. Het begint er langzamerhand naar uit te zien dat de vereniging haar kinderziektes te boven gaat komen Pas enkele jaren geleden werd de vereniging namelijk op gericht en ook hierbij was alle begin moeilijk Verschillende malen deed zich een ieidersprobleem voor, terwijl het financieel ook behelpen was Langzaam maar zeker is de vereniging steviger geworden. Vooral bij de jeugd van Eist vindt men behoorlijke belang stelling Al verschillende malen heeft men ook geprobeerd om belangstelling te wek ken bij de ouderen, maar in het bijzon der bij de heren heeft men nog weinig gehoor gehad Binnenkort wil men nog eens proberen om een groepje voor oude re heren in het leven te roepen Vrijdagavond zal dus vooral de jeugd van Eist laten zien wat ze kan op even- wichtsbalk brug of lange mat De leiders hebben een afwisselend programma op gesteld terwijl men ook nog bezig is om een speciale attractie in het programma in te lassen, misschien wordt dat een nummer ritmische gymnastiek, of een nummer trampoline-springen Om zoveel mogelijk de rust in het gym nastieklokaal te behouden hebben de or ganisatoren gemeend kinderen beneden de zestien jaar zonder geleide geen toe pane te verlenen VEENENDAAL Donderdag 24 juni 8 uur: Sa menzang in Bethelkerk. welke op de plaat wordt opgenomen Dirigent Jaap Swart. orgel Bob van Stempvoort. Vrijdag 25 juni 4.30 uur: Officië le opening door burg mr. dr J Hazenberg van tentoonstel ling in brandweerkazerne. ELST Vrijdag 25 juni 7.30 uur: Uitvoe ring van Gymnastiekver. DES in gymnastieklokaal O.L. Rijn- school. RHENEN Woensdag 23 juni 8 uur: Optre den van Tiroler Kapel in Kon. Elisabethplantsoen. Vrijdag 25 juni 8 uur: Muziek en zang door Oefening Baart Kunst en Kunst na Arbeid in Kon. Elisabethplantsoen. ■B Door het afschaffen van de dood straf is de beul van Londen zijn broodwinning kwijt Hij is nu van plan een hotel te openen aan de Costa dei Sol in Spanje. Hoe zal het menu eruit zien? •B Een groenteboer in Poissy maakt elke dag een filmpje om de klanten op de hoogte te brengen van de groente van de dag De klant ziet een heerlijke schotel op het scherm waarbij een verhaaltje wordt ver teld dooi de groenteman zelf. Dat praatje is belangrijk heeft hij ont dekt nadat vele huisvrouwen een bepaalde groente kochten omdat het liefdesverhaal dat erbij verteld werd hen zo boeide. 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal verZEKERen is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1. en 2a) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 In zijn toespraak tot de jeugd wees burgemeester Hosang deze maal in het bijzonder op een grote „jeugd-zonde", n.l. het fietsen op d-j trottoirs. Dit komt veel voor; het is niet alleen verboden, maar ook, vooral voor kleine kinderen en oude mensen die moeilijk uit de voeten kunnen, levensgevaarlijk. Tenslotte dankte de burgemeester de heer Gründlehner voor de gegeven ver- keerslessen en de heren Heerdink en Van Ooijen, die ook aanwezig waren, voor de geboden hulp bij het theore tische gedeelte en de begeleiding naar het praktisch gedeelte van het examen. Vrijdagavond 25 juni a.s. heeft de gymnastiekvereniging „Door Eendracht Sterk" ZEIST: Het bestuur van de Zeister Kunststichting organiseert elke zo mer in het Slottuintheater voorstel lingen die voor elk wat wils bieden. Men zal kunnen genieten van de operette „Die Fledermaus" van Jo- hann Strauss, Shakespeare's „Een Midzomernachtdroom", Beaumar- chais' „De Bruiloft van Figaro", al len gebracht door vooraanstaande ar tiesten. Het jongere publiek komt aan zijn trekken met shows waarin o.a. Rob de Nijs en De Lords, L ca Marina en Don Mercedes optreden Van 30 juni tot 25 augustus zijn er 's woensdagsmiddags voorstellingei voor de kinderen. EDE: Verleden week woensdag werden in Ede 180 schapen van hun wollige vacht ontdaan. Het werd een attrac tief folkloristisch gebeuren op de Ginkelse heide, met na het schaap- schaapscheren gelegenheid tot deel name aan de volksspelen als ring steken per kruiwagen en zaklopen Dorpsomroeper Ernst van Schagen maakte zich verdienstelijk door het omroepen van allerlei mededelingen, de dames Klok sponnen wol op het spinnewiel en het Fanfarekorps „De Blauwe Junskes" uit Arnhem zorgde voor vrolijke muzikale omlijsting. Pittig marcherend, goed in de pas, trokken de deelnemers aan de 22ste Avondvierdaagse zaterdagmiddag Veenen daal weer binnen. De laatste etappe zat er op. In tegenstelling met de eerste dagen toen de regen in stromen neerplensde scheen zaterdag de zon en maakte de intocht fleurig en vrolyk. Voorafgegaan door de Harmonie „Cae- cilia", gevolgd door de Elster muziekvereniging „Crescendo" vertrokken de ruim 750 wandelaars(tjes) vanaf de Vijgendam waar de stoet was geformeerd. Het laatste traject liep In oostelijke richting en voerde naar de Achter- bergse Meent. Op de Rauweveldselaan werd een rustpauze ingelast, waar de tippelaars zich tegoed konden doen aan een heerlijke beker chocolademelk. Het was opvallend dat het aantal groepen ditmaal bijzonder groot was en het getal der individuelen kleiner. In totaal liepen 763 wandelaars vier dagen lang door Veenendaals omgeving. Slechts een drietal van hen moest opgeven. wandelen. De burgemeester had daar de grootste bewondering voor Er was vol harding voor nodig om deze Vierdaagse uit te lopen en deze intocht is een belo ning voor het doorzetten, aldus de burge meester. Hij dankte de wandelaars nog voor hun sportiviteit en de EHBO, die toch altijd maar aan de marsen meedeed om in geval van nood direct in te kun nen springen De burgemeester riep de wandelaars een „Tot Weerziens" toe. De heer P. van Viegen (71), die de tocht nu al voor de 19e maal volbracht kreeg de medaille met dat cijfer erop De heer M. G. Harinck uit Amerongen overtrof dat aantal nog, want deze trouwe wandelaar liep 22 Avondvierdaagsen uit. Voorts kreeg de heer J Vermazen uit Lienden de ere-medaille opgespeld waarop het cijfer 15. De avond tevoren hadden de heren Slijderink en v. d Scheur reeds een me daille ontvangen wegens het feit dat ze 16 maal meeliepen. De heer Rietveld, voor zitter van de Stichts Gooise Wandelbond dankte namens zijn bestuur de deelne mers voor de betoonde ijver en ook de volharding bij deze barre omstandighe den en hoopte allen bij de 23ste Avond vierdaagse terug te zien Rest nog te vermelden dat het hondje Ollie B Bom mel, dat met de jongens van Kamp Over berg meeliep de traditionele worst ont ving. die in een minimum van tijd soldaat werd gemaakt. STOET Nadat Caecilia de stoet had geopend, kwamen de met bloemen overladen wan delaars. Talrijke Veenendaalse wandel verenigingen gaven weer acte de presen ce, waarbij o.a. ook enkele zeer jonge wandelclubs Maar ook de omgeving was present want we ontdekten deelnemers uit b.v. Overberg, Eist, Opheusden, Rhe nen, Lienden en Ederveen. Al bij de Vijgendam stonden honder den de wandelaars op te wachten en aan te moedigen, nadat men ze in de bloemen had gezet. Op het Zwaaiplein was de drukte eveneens zeer groot, maar het bereikte haar hoogtepunt in de Hoofd straat, wafer het verkeer korte tijd was gestremd Nadat de stoet gepasseerd was stonden file's van een kilometer voor de stoplichten. Bij de finish aan de J G Sandbrinkstraat groepeerden de wande laars zich op de grote parkeerplaats voor het OCB-gebouw. Huldiging Burgemeester Hazenberg complimen teerde via de mobilofoon in de (wat laat) gearriveerde politieauto de deelnemers vanwege hun doorzettingsvermogen om in een stromende regen toch maar door te

De Vallei | 1965 | | pagina 1