Koffers Eist Gezelligheidsvereniging Mallemolenclub gaat van „home" veranderen en krijgt andere naam Huurprijzen van sportvelden in vastgesteld Brandweercorpsen uit gehele land namen deel aan geslaagde wedstrijden Beeldende kunst te Veenendaal V.V.V. ZOMERPROGRAMMA - RHENEN Kersenrit zonder kersen RHENEN Senioreiitoernooi van Rhenus RENSWOUDE Nieuwsblad .L)E VALLEI" dinsdag 22 juni 1965 2 vinden op woensdag 23 juni n.m. 20.00 uur (Kon. Elisabethplantsoen). Wielrijdster verleende geen voorrang Donderdagochtend ontstond er op de hoek Emmalaan-Tuinlaan een aanrijding tussen een personenauto bestuurd door de heer K. uit Eist en de wielrijdster mevr. V. uit Rhenen. De wielrijdster verleende geen voor rang aan de over de Tuinlaan komende auto. Mevrouw V. kwam op de motorkap van de auto terecht en liep ontvellingen en builen op. Dr. Rienstra verleende eerste hulp. Van de auto werd de voorruit verbrijzeld, ter wijl ook de fiets werd beschadigd. Ongeveer een jaar geleden namen enkele jongelui uit Rhenen en omstreken het initiatief om een gezelligheidsvereniging op te richten. Al snel vond men grote belangstelling bij de jongeren uit de omge ving, zodat het plan doorgang kon vinden. Eén van de grootste sti mulansen om tot deze oprichting te komen was wel, dat in bestaande instellingen de sfeer veel te wensen over liet en de jongelui de daar geldende consumptieprijzen te hoog vonden. Daarom nam men het initiatief in eigen hand. Mej. Loes van Essen, eige naresse van de Panoramamolen was zo bereidwillig de molen aan de jongelui te verhuren waarna alles helemaal rond was. Afgelopen winter organiseerde de club, die naar de molen „Malle Molen club" genoemd werd tal van avonden die een doorslaggevend succes werden. Aanrijding Donderdagochtend omstreeks 10.50 uur vond op de kruising Nieuwe Veenen- daalseweg-Autoweg-Bergweg een aanrij ding plaats tussen een autobus en een personenauto. De autobus, bestuurd door J. M. B. uit Heemskerk verleende geen voorrang aan een over de Nieuwe Veenendaalseweg rij dende personenauto, bestuurd door de heer H. v. d. B. uit Rhenen. Er ontstond materiële schade aan beide voertuigen. SNEL GEPAKT Zondagavond waren een drietal jonge lui ontvlucht uit kamp Overberg. Dit werd onmiddellijk doorgegeven aan de politie en nog dezelfde avond heeft de Rijkspolitie te Rhenen op de Stokweg deze jongelui gepakt en weer terugge bracht naar Overberg. De Molen werd een begrip voor de jongeren (de meesten zijn op school en hebben dus weinig zakgeld) uit Rhenen maar ook ver daarbuiten. Zelfs uit de Betuwe, Ede en Utrecht trok men leden aan. Na het geslaagde winterseizoen ontston den er moeilijkheden met de eigenaresse van de Panoramamolen, maar het bestuur vond toch een oplossing. Zij vond de direktie van hotel „Koningstafel" bereid op gezette tijden de pas aangebouwde zaal aan de club te verhuren, zodat de avonden op dezelfde voet voortgezet kon den worden. Dat de vereniging alom ge waardeerd wordt bewijst in de eerste plaats wel het grote aantal leden en in de tweede plaats hebben bijvoorbeeld de leden van de vereniging een reduktie op de VVV-Rijnvaart gekregen. Ook het komende seizoen heeft het be stuur plannen. Momenteel zoekt men een originele naam, die past bij het nieu we „home" Koningstafel. Gedacht wordt aan de naam „Narrenclub" of iets derge lijks. Daarnaast zal men trachten een con tract af te sluiten met de „Clungels" uit Amsterdam, terwijl men ook van plan is platenavonden te gaan organiseren. Nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom, zij kunnen zich aanmelden op een van de avonden in hotel Koningstafel of bij de bestuursleden. Nu was het de wedstrijd Amersfoort- se Boys tegen Rhenus die werd ge speeld. De rust brak aan met een 2-1 stand in het voordeel der Rhenenaren en met deze stand kwam ook het einde zodat ook Rhenus in de volgende ronde komt. De laatste wedstrijd die werd gespeeld ging tussen AP WC (Amers foort) en Wageningen II. Deze eindigde in een 7-1 overwinning voor Wagenin gen II. Voor komende zondag 27 juni staat er dus op het programma: 1 uur WAVV -Rhenus; 2.15 uur Scherpenzeel-Wage ningen II; 3.30 uur beide verliezers om de 3e of 4e plaats; 4.45 uur beide win naars om de le of 2e plaats. Woord is nu aan de verenigingen Burgemeester deelde de prijzen uit Veen endaal beleefde zaterdag een invasie van brandweercorpsen uit het ge hele land. Achter de brandweerkazerne aan de Industrielaan was de Veenen- daalse brandweer de gastheer van al die corpsen, die deelnamen aan wed strijden, georganiseerd door de Provinciale Utrechtse Brandweerwedstrijd- commissie. Voor de verschillende corpsen naar het wedstrijdterrein gingen, waren ze eerst geconsigneerd in het NVV gebouw aan de Tuinstraat, vanwaar ze direct naar de Industrielaan gingen als men vandaar uit gealarmeerd was. Bedrijfsbrandweren in actie. Hier de mannen van de Utrechtse Aluminium- fabriek op oefening. Dit was zo geregeld opdat men niet op de hoogte zou komen van de voor gaande oefeningen. Als men klaar was mocht men het terrein ook niet r er verlaten. De wedstrijden hadden ook, mede door deze regeling, een zeer vlot verloop. De Veenendaalse brandweer onder leiding van haar commandant, de heer N. Th. van der Veen had de zaken pri ma in de hand. De jury van de pro vinciale commissie moest de uitgevoer de oefeningen beoordelen en had het daarmee niet gemakkelijk, want ieder corps deed uitermate haar best een goed figuur te slaan. In de morgenuren kwamen de be drijfsbrandweren aan bod. De brand weer van Lopik Radio ging hier met de eerste prijs strijken. Dit corps be haalde 551,3 punten en kreeg daarvoor een gouden medaille uit handen van burgemeester Hazenberg, die tegen het middaguur de prijzen bekend maakte en de medailles en getuigschriften uit reikte. 's Middags waren de gemeentelijke corpsen aan de beurt. De vrijwillige brandweer uit De Meern toonde zich de beste, behaalde 542,4 punten en leg de beslag op de uitgeloofde gouden medaille. De prijzen, bij de middag oefeningen behaald, werden 's avonds uitgereikt. Ook hier was burgemeester Hazenberg vertegenwoordigd, waarbij hij vergezeld was van wethouder Ant. de Ruiter. Al met al zeer geslaagde wedstrijden, waarvan iedere brandweerman weer wat heeft opgestoken en die qua uit voering van de opdrachten en qua organisatie op tijdschema aan alle ver wachtingen voldeden. De totale uit slagen luidden: Bedrijfsbrandweren klasse 1 A: 1 Lopik Radio 551,3 pnt, goud; 2 Leder- warenfabriek Oisterwijk 526,8 pnt., zil ver; 3 PTT Meppel 520,4 pnt., zilver; 4 Ned. Aluminumfabriek Utrecht 494,8, Izilver; 5 AKU Arnhem 475,5 pnt., zil ver; 6 Cokesfabriek Maurits, Geleen 440,6 pnt., brons. Gemeentelijke brandweerkorpsen kl. 1: 1 De Meern 542,4 pnt., goud; 2 Zaan dam 531 pnt, zilver; 3 Baarn 527,3 pnt., zilver; 4 De Bilt 516,6 pnt., zilver; 5 Oisterwijk 513,7 pnt., zilver; 6 Ab coude 506,1 pnt., zilver; 7 Ysselstein 502,9 pnt., zilver; 8 Zuilen 478,4 pnt., zilver. ONDANKS INBRAAK TOCH OP SCHOOLREIS Dinsdag 15 juni ging de Openbare kleuterschool, Dr. Heksterschool aan de Sandbrinkstraat op haar jaarlijkse schoolreisje. Ditmaal naar het „Gof- ferts Stadspark" te Nijmegen. Het was een stralende dag en de kleuters heb ben naar hartelust gespeeld. Het is een buitengewoon geslaagde dag geworden, vooral door de medewerking van de ouders en de autobusonderneming Vonk die na het horen van de inbraak, spontaan extra medewerking gaven. Gat in Prins Bernhardlaan Zondag is op de Prins Bernhardlaan nabij de Buurtlaan een gat in de weg gevallen. De oorzaak was h& sluk gaan van een oude rioolbuis die nabij de Buurtlaan onder de weg doorloopt. Ook de zware regenval van de laat ste dagen heeft een handje geholpen. Gelukkig reed er tijdens het instorten geen verkeer op deze plaats, want het gat had een diepte van ongeveer 1 meter. In de loop van maandag had den nijvere handen het gat al weer gedicht. De MAC „Veenendaal" organiseerde zaterdagmiddag de traditionele kersen- rit naar de Betuwe, maar in de boom gaard waar men zich aan de edele vrucht tegoed zou doen was geen en kele kers aanwezig, zodat het nu feite lijk een gewone oriëntatierit werd. Aan de rit, die ongeveer 60 km lang was, namen ruim 40 automobilisten enI of bromfietsers deel. Er werd gestart bij hotel La Montagne, waarna het tra ject langs Overberg naar de Betuwe ging. De verschillende opgaven waren niet bijzonder moeilijk, maar er vielen toch nog heel wat strafpunten. Men had er namelijk een aantal reglemen taire kneepjes in verwerkt, waarover heel wat deelnemers struikelden. De uitslag was Auto's: 1 R. Devile, Veenendaal, 11 str.p.; 2 A. v. d. Craats, Veenendaal 12 str.p.; 3 H. Garrits, Lun- teren 60 str.p.; 4 H. v. Dijk, Veenen daal 64 str.p. en 5 J. Hoesen, Veenen daal 68 str.p. Bromfietsen: 1 R. van Drie, Leersum 149 str.p.; 2 J. Engelage, Veenendaal met 157 str.p. Grafische School Arnhem heeft een gebouw Na lang zoeken en vergeefse pogingen is het Stichtingsbestuur van Grafische School Arnhem er in geslaagd een be hoorlijk tijdelijk onderdak te krijgen. De gemeente Arnhem heeft namelijk voor de eerste jaren het gebouw aan de Euse- biusbuitensingel no. 36, dat al meerdere malen als noodschool in gebruik is ge weest, toegezegd. Vóór 1 september zullen er nog ver scheidene maatregelen genomen moeten worden om het gebouw dat in uitgewoon de toestand is weer gebruikbaar te mk- ken. Voorts moeten er nog meubels en verdere schoolbenodigdheden aangeschaft worden. Er zullen worden ingericht: een handvaardigheidslokaal, twee theorieloka len en een overblijflokaal. Voor de uit breiding van volgend jaar is voorzien binnen de bestaande schoolruimten in Arnhem. Verder dient nog opgemerkt te worden dat voor de inschrijving van leerlingen en het geven van inlichtingen de direc teur nog zitting blijft houden op het tij delijk adres: Bloemstraat 61 (eerste etage) in Arnhem, 's woensdags van 3-5 uur en 7.30 tot 9 uur 's avonds. Nu de beschik bare ruimte bekend is, kan er precies be keken worden hoeveel leerlingen toege laten kunnen worden en blijft de inschrij ving nog korte tijd open. Waardevol initiatief en hoopvolle start Twee karaktertrekken kenmerkten in de loop der eeuwen en kenmerken nog steeds de oude Veenendaalse bevolking: godsdienstzin en arbeidsijver, van welke de laatste, als ik het goed zie, als een gevolg van de eerste beschouwd moet worden. Want de reformatorische christen legt zich in grote en strenge levensernst en met bijzondere ijver gewetensvol toe op zijn beroep, de ver vulling van zijn levenstaak. De beweegredenen hiertoe: het verlangen zeker heid te verwerven van het heil en van het gepredestineerd-zijn tot zaligheid, voorts plicht, verheerlijking van God, roeping e.a. zijn door wijlen prof. A. A. van Schelven kritisch onderzocht in zijn heldere studie „Historisch onderzoek naar den levensstijl van het Calvinisme" (Uit den strijd der geesten 1944). Nieuwere inzichten en aanvullingen daaromtrent bood prof. R. Schippers in 1954 in zijn geruchtmakend boek „De gereformeerde zede", waarin hij open hartig van mening durfde verschillen met de gemiddelde gereformeerden en daarvoor overtuigende argumenten aanvoerde. (Van hem is b.u. de geestige de finitie van het geweten als dat deel van de menselijke persoonlijkheid, dat in alcohol kan worden opgelost!). Bidden en werken, vlijt en spaar zaamheid. Voor de goederen van na tuur en cultuur was en is geen be langstelling, geen tijd. Men kwam tot deze levensstijl door getrouw Calvijns raadgevingen op te volgen. In diens Institutie lezen wij: „Wij moeten altijdt ons ooghen ghe- slaghen hebben op dit eynde, dat wij ons ghewennen tot de verachtingh van het teghenwoordighe leven, en van daer tot d'overdenckingh des toekomenden wacker ghemaeckt worden." „Want wij moeten dit ghevoelen hebben dat het ghemoedt nimmermeer met ernst tot de begeerte en bedenckingh des toeko menden levens oprecht wordt, 'ten zij dat het voor henen met de verachtingh des teghenwoordigen doortrocken zij. Want tusschen dese twee en is ons geen middel-padt ghelaten: of wij moe ten dese werelt verachten, of sij moet ons in hare onmatighe liefde ghevan- ghen houden. Indien ons derhalven d'eeuwighe onsterffelickheydt eenigh- sins ter herten gaet, soo moeten wij met neersticheydt hier op uyt zijn, dat wij ons uyt dese quade boeyen ontwerren en los maken. Voorts nadien dit tegen- woordighe leven seer veel lockaes en schoone woorden heeft, daer mede het ons aenlockt: en veel schijns van play- sier, van aengenaemheydt en lieflick- heydt daer mede het ons streelt en liefkoost: soo is ons hier aen seer veel gheleghen dat wij steeds daer van wor den afgeroepen, op dat wij door soo- danighe lock-asen niet betoovert en worden." „Want indien de Hemel ons Vader- landt is, wat is d'aerde anders als een plaets onses ballingschaps? Indien het verhuysen uyt de wereldt is een in- gaen tot het leven, wat is de werelt anders dan een graf?" (III, 9). Calvijns levensbeschouwing is hier uitgesproken jenseits. De Veenendalers bleken vaak plus royaliste que le roi, in feite calvinistischer dan Calvijn zelf. Want door de afgekeerdheid van de wereld zo zeer te benadrukken, ver gaten zij dat Calvijn in dezelfde In stitutie zich keert tegen degenen, die alle vreugde en levensverrijking ver mijden en alle hogere cultuurgoederen als wetenschappen en kunsten ver achten. die de Reformator zelf spran kels van Goddelijke glorie noemt. Hij bestrijdt hen, die de medische weten schap verwerpen: „Sullen wij voor-geven dat die uyt- sinnigh waren, dewelcke de medecijn- konst te voorschijn halende, ons met haer verstandt voordeel toegebracht hebben?" Voorts hen, die de wiskunde verachten: „Wat sullen wij segghen van alle wis-konstighe leeringen? Sullen wij meenen datse zijn sufferijen van eeni- ge dwase hoofden? Jae, wij en sullen de schriften der ouden belangende dese dinghen niet kunnen lesen dan met een seer groote verwonderingh: en wij sullen ons daer over verwonderen, om dat wij die, gelijcks' in der daet zijn, als uytnemend moeten erkennen. Laet ons evenwel ondertusschen niet ver geten dat dese dingen seer voortreffe- licke gaven zijn van Godes Geest, de- welck' hij tot gemeen profijt des men- schelicken geslachts uytdeelt, aan wie hij wil.- Indien ons de Heere door den arbeyt en dienst der ongeloovighen heeft willen helpen in de kennisse der natuyrlicker dinghen, in de redeneer- konst, in de wiskonsten en in andere van ghelijcken slach. soo laet ons dien Het vakantiecentrum De Wijde Werelt te Otterlo, waar de 30 chronisch zieken en invaliden van een fijne vakantie week genieten. Het was juist tijd voor het familiebezoek. Links een verpleeg ster met patiënt. Rechts (nog even zichtbaar) de grote Roode Kruistent. gebruyeken, op dat wij, indien wii Godes gaven, ons in dese mannen van selfs aengheboden, versuymen, niet ge straft en worden na dat ons' onacht- saemheyt verdient." „Wij en konnen oock niet missen die dinghen die meer schijnen te dienen tot vermaeck, dan tot noodtdruftigheydt." Voortgaande roept Calvijn uit: „Wech dan met sulcken onmenschelicken Phi losophy, dewelcke wanneerse niet an ders toe en laet dan het noodtsakelick gebruyek der creaturen, ons niet al leen ter quader trouwen en berooft van de gheoorloofde vrucht der God- delicker weldadigheyt: maar oock van alle sijne sinnen en in een block ver- andere." „Gewisselick yvoir, gout en rijek- dommen zijn goede schepselen Gods tot des menschen gebruyek toeghe- laten; jae door Godts voorsienigheydt verordent en bestemt. Het en is oock nerghens verboden te lacchen, of ver- sadight te zijn. of nieuwe besittingen tot de vorigh, en vaderlicke besittin gen te voegen, of wijn te drincken." Een beroep op Calvijn voor afge keerdheid van kunst gaat dus niet op. Wij zien hier de andere zijde van Cal vijns opvattingen, meer diesseitig ge richt. Van Schelven nu had moeite met het polaire karakter van Calyijns zienswijze. Hij verklaart diens dualisme uit de spanningen in zijn gedachten- wereld, zijn persoonlijke aanleg en stelt ook dat Calvijn het in de Bijbel vond. Prof. Waterinck geeft in zijn boek „Uren met Calvijn" de tweezijdigheid van het Calvinisme scherp aan: „Het Calvinisme kent geen kunst, en het Calvinisme heeft aan Rembrandt zijn sterksten stimulans gegeven; het Cal vinisme is een vijand van cultuur, en onze Gouden Eeuw was de eeuw ook van den bloei van het Calvinisme. Het Calvinisme heeft geen stijl, en de Am- sterdamsche grachthuizen, de kostelijk ste stijlmonumenten van een krachtig leven in een krachtige tijd, zijn ge bouwd door Calvinistische mannen en vrouwen. Calvinistische mensen zijn excentriek en ze zijn de meest gewone mensen van de wereld; ze sluiten an deren in hoogmoedige exclusiviteit uit van het Koninkrijk der Hemelen, en in vollen ootmoed roepen zij de wereld, roepen zij heidenen en Joden samen rond het Kruis van Christus; de Cal vinisten zijn hopeloze individualisten, en ze zijn de mensen van de meest krachtige en de meest onaantastbare organisatie; het zijn de mensen, die altijd in de strijd staan, en zij spreken eiken dag van vrede, die alle verstand te boven gaat. De Calvinisten zijn vij anden van het volk. en ons volk noemt veel Calvinisten onder de bouwers van zijn volksbestaan Prof. Schippers memoreert in ziin werk over de gereformeerde zede het hoofdstuk over de christelijke vrijheid in Calvijns Institutie. Calvijn ziet drie kanten aan de christelijke vrijheid: die van geweten, die van het juk der wet en die in de uiterlijke dingen, die op zich zelf middelmatig zijn, door geen enkel bezwaar tegenover God gebon den, maar die wij zonder bezwaar nu eens mogen gebruiken en dan weer na laten. Bij Waterink en Schippers meen ik invloed te bespeuren van het neo-cal- vinisme met zijn leer van de gemene gratie. Ik kwam tot bovenstaande beschou wing naar aanleiding van de tentoon stelling van beeldende kunst, die door ons gemeentebestuur met medewerking van de Stichtse Culturele Raad wordt georganiseerd en die op 25 juni door onze burgem., mr. dr. Hazenberg, zal worden geopend. Genoemde raad is een goede vlag, die een uitstekende la ding dekt. In Amerongen zagen wij verleden jaar een uitmuntende expositie on der auspiciën van die raad ge organiseerd. Onder de „seer voortreffelicke gaven van Godes Geest" nemen de kunsten een voorname plaats in. Talenten zijn geschenken Gods, die de mens in staat stellen gedachten, gevoelens, emoties te vertolken in melodie, harmonie en Aantrekkelijke prijzen, uitgestald op de grote bazar van O.B.K. in Rhenen. ritme, in vormen, lijnen en kleuren, in ritmische bewegingen bij de danskunst (Schippers houdt zelfs een pleidooi voor hervorming, niet verwerping van de gezelschapsdans - 25% van de Amster damse gereformeerde jongeren danst, zegt hij -) in woorden bij de literaire kunsten. ,,'t Lanterentje", de kleine kunsthan del in de Zandstraat bracht vorig jaar voor het eerst kunstwerken van jon geren in Veenendaal. De tweede expo sitie in onze plaats biedt gelegenheid kennis te maken met produkten van grafische kunst, waarbij druktechnie ken worden toegepast, van schilder- en pottenbakkerskunst en van beeldhouw kunst, die vormen in de ruimte plaatst, alles „ad majorem Dei gloriam" tot meerdere ere Gods. Zonder verkeer met kunstwerken kan de mens niet volwaardig le ven! D. Philips. DEFILEERDEN OP SOESTDIJK Donderdagmiddag hebben ouden van dagen uit diverse plaatsen van Neder land gedefileerd voor H.M. de Konin gin op Soestdük. Stralend wuifde de Koningin vanaf het bordes van het paleis met in de arm poppen in het kostuum van Zandvoort, welke door een deputatie uit die gemeente wajren aangeboden. WAGENINGEN: Voor de officiële in gebruikname van het Golf- en Stro mingslaboratorium van het Neder lands Scheepsbouwkundig Proefsta tion landde vorige week dinsdag Z.K.H. Prins Bernhard met een he likopter die uit de tuin van paleis Soestdijk was opgestegen. Door 4 schakelaars om te draaien werd het golf- en stromingslaboratorium in werking gesteld, waarna een rond gang gemaakt werd door het gebouw en een hoge in aanbouw zijnde snel heidstank werd bezichtigd. In het kader van de evenementen die de plaatselijke VVV gedurende de zomer maanden organiseert, kan men in de avonduren van vrijdag 25 juni genieten van muziek en zang, want deze avond zal in het Koningin Elisabethplantsoen worden gegeven door de Muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" en door de Zangvereni ging „Kunst na Arbeid". Op zaterdag 26 juni maakt de „Scheep- jeswolharmonie" uit Veenendaal een mars door de gemeente (n.m. 20.00 uur) terwijl een uur later in het Koningin Elisabeth plantsoen door deze harmonie een taptoe wordt verzorgd. Voor de taptoe vraagt men een geringe vergoeding. Het optreden van de Tiroler kapel, dat op woensdag 16 juni niet kon doorgaan vanwege het slechte weer, zal nu plaats- Zondag j.l. werd onder gunstige weersomstandigheden en voor een tal rijk publiek op Candia het eerste ge deelte van de seriewedstrijden ge speeld, die door Rhenus waren ge organiseerd. De wedstrijden hadden een prettig verloop. Als eerste werd ge speeld de wedstrijd DVSA-WAVV. De ruststand was 1-0 in het voordeel van DVSA. De eindstand werd 2-2, waar a door het nemen van 5 penalty's de wedstrijd zou moeten worden beslist. Amerongen benutte er twee, terwijl WAVV driemaal raak schoot, zodat de ze ploeg in de volgende ronde komt. Vervolgens werd gespeeld de wedstrijd Scherpenzeel-Maarssen. Ook hier was de ruststand 1-0, de eindstand was 3-0 zodat ook Scherpenzeel uitkomt in de volgende ronde. ■fr Boven de menu's van een restaurant ergens aan de oevers van de Seine staat te lezen: „Men moet niet leven om te eten, maar men moet eten om ons te laten leven." Hoogstraat 9-11 Veenendaal Tel. 2292 De betreffende gemeente-instanties van de gemeente Rhenen hebben momenteel de huurprijzen vastgesteld voor de sportverenigingen die in het komende seizoen van het nieuwe sportpark gebruik willen maken. Deze prfjzen zjjn vastgesteld voor het seizoen 1965-1966, daarna wordt als de gehele accommodatie gereed gekomen is, de officiële huurprijs bepaald. Musketiers dat met de meeste elftallen van het terrein gebruik gaat maken, zal f 405,— voor dit seizoen moeten betalen. Als Oranje Wit ook op de velden zal gaan spelen gaat dat de vereniging f 270,— kosten. Het prijsverschil wordt bepaald door het aantal elftallen dat op de vel den gaat spelen. Of de verenigingen op de velden gaan spelen moeten ze zelf nog beslissen tijdens de vergaderingen die binnenkort gehouden zullen worden. Men is op het ogenblik ook druk bezig om de rest van de accommodatie snel kontakt opgenomen met twee Elsterse aannemers die in samenwerking met de verenigingen de kleedkamers en dergelij ke gaan bouwen. Het eerste jaar zullen er twee kleedkamers en een opbergruimte voor materiaal gereed komen. Daarna zullen nog 4 kleedkamers klaar komen. Het is duidelijk dat als het nieuwe voetbalseizoen begint, Eist een prachtige sportaccommodatie heeft. Het woord is nu aan de verenigingen die nu gaan be palen waar ze gaan spelen en in welke mate de zelfwerkzaamheid een succes gereed te maken. Van gemeentezijde is wordt. DADER VAN AANRANDING GEPAKT Enige tijd geleden vond er te Rhenen een aanranding plaats. De aanrander is dezer dagen door de politie gepakt en voorgeleid voor de officier van justitie. De muziekver. Ons Genoegen in Rens- woude gaf zaterdagavond een geslaagd marsconcert dat door vele dorpelingen werd bijgewoond. Op de voorgrond de nog jonge drumband o.l.v. de heer De Kampert. Ondanks regen toch puzzelrit Hoewel de weersomstandigheden der mate slecht waren, verschenen woens dagavond 16 juni toch omstreeks 40 deelnemers aan de start van de d^or de Repo gei+ganiseerde puzzelrit voor fietsers en brommers. Soms werden de deelnemers met bak ken regen bestookt, doch ze zetten door en toonden zich van hun meest spor tieve kant. Het werd met elkaar toch een goede rit. De prijzen voor bromfietsers vielen tenslotte te beurt aan: 1 de heer Van Dijk uit Veenendaal; 2 de heer Van de Vliert uit Scherpenzeel. De prijswinnaars van het fietsende deel waren 1 W. Diepenveen; 2 M. Stoer, beide uit Renswoude.

De Vallei | 1965 | | pagina 2