B i 79 Albert Heijn 't Is Bonanza in alle AH-winkels AH-Bier _3HLn»r4„^ Margarine Zilvervlootpak 250 gram Braadkip cxlra kwaliteitper 500 gram Appelsapgrote fles Ghoc.Repen_2.o.r 1.- Reuzekoek Luncheon Meat Macaroni AB-Rookworst Gebraden Gehakt Blanke Tonijn *79 AR-Pindakaas Nasi Goreng Choc. Pastilles 49 uw kinderen Chateau Bleu tenten 30 Clubkorting^ TOCH NOG LICHTWEEK IN AMERONGEN ]€>9 Ponderosa-landkaart gratis Vier kleurenfoto's gratis 1.49 Tomatenketchup Choc. Hagel I?9 Palmoliezeep 4 stukken 69 Soepballetjes 2 blikjes Zigzag Watten s... Sherry Pale 37s Koffiekoeken Tomatensoep Achterham0™^ 79 Potgrond grote zak Mentos3 AH-Schuurpoeder 35 Zwarte Bessengelei Weer twee vossenkasten uitgegraven in Overberg Ossenblokbewoners moeten nog een jaar blijven zitten VRAAG EN AANBOD Te koop AMERONGEN Groot kinderfeest van N.V.V. bes In n rdersbond Gevraagd Aangeboden Woningruil Diversen ELST 200 gram 69 500 grams Aan ieder die nu van plan is een bungalowtent te kopen Zend de bon in! X. KENSWOUDE EDERVEEN Inbraak in Ederveen ^wauiaü „ut. VALLEI' dinsdag Zz juin isua Comité spant zich ervoor. Vanavond vergadering Zoals wjj vorige week meldden zou er dit jaar geen lichtweek in Amcrongen ko men. Voornaamste motieven van afgelasten: geldgebrek en weinig interesse. Nu heeft sich een comité gevormd van middenstanders onder aanvoering van de oud- voorzitter van de Winkeliersvereniging, de heer J. Knoppers, dat alsnog wil probe ren een lichtweek te organiseren. Vanavond zal een vergadering worden gehouden in hotel Buitenlust en de middenstanders, die de aktie voeren hopen op veel belang stelling. De heer Knoppers is het totaal niet Ik wil voorstellen om in de eerste week eens met de beslissing van de winke-van augustus met de feestelijkheden te liersvereniging om de zaak af te gelasten. „Eens van de baan, blijft van de baan", zegt hij. Men heeft er eerlijk gezegd geen geld voor over. Als je het goed berekent komt zoiets op 10 gulden in de week. Als je dat niet op kunt brengen, kun je je hele zaak wel sluiten, vindt de heer Knoppers. In de vergadering van de Vee- nendaalse gemeenteraad op woens dag 30 juni komt een voorstel ter tafel om de termijn van ontrui ming van de onbewoonbaar ver klaarde woningen Verlaat 42 Cm 70 (het zgn. Ossenblok) te verlen gen tot 6 mei 1966. B. en W. verklaren dat het met het oog op het heersende woningtekort niet mogelijk is gebleken de bewoners andere woonruimte toe te wijzen, zo dat de bewoning noodzakelijkerwijs zal moeten voortduren. Aangezien de in aanbouw zijnde woningen in „De Punt" niet binnen een termijn van zes maan den gereed zullen komen stelt het col lege voor de ontruimingstermijn te ver lengen tot het tijdstip waarop aan de ze bewoners toe te wijzen woonruimte beschikbaar zal zijn, doch uiterlijk tot 6 mei 1966. Ook de woning Prins Bernhardlaan 29 zal om dezelfde reden (woningte kort) nog niet ontruimd kunnen wor den. Voorgesteld wordt de intruimings- termijn met een jaar te verlengen tot 25 juni 1966. De woningen Panhuis 1, 3 en 5 wer den tijdig door de bewoners ontruimd t.w. voor 25 juni 1965. beginnen. Dan kun je goede muzikanten 1,50 per advertentie t.m. 10 woorden. Elk woord meer 10 cent. Te koop bijna nieuwe Puch scooter, 1200 km gelopen Pa rallelweg 10, Veenendaal Ulaskl&ien te koop Handels ver Zimmerman en Zn SandbrlnkBtraat t VeeDen- daal Te koop enkele git-zwarte jonge raspoedels. Pr. Bern hardlaan 82, Veenendaal. Te koop BMW 250 cc bj. '57. Nieuweweg 23, Veenendaal. Te koop kinderwagen, hoog model. Rembrandtlaan 37, Veenendaal. j Te koop rotanwieg, kinder wagen, 2 pl. elektr. comfoor, bromfiets DKW. Oude Vee- 1 nendaalseweg 106, Rhenen. Te koop Hollandse herder. Te bevr. bij C. van Harde- veld. Haarweg 71, Overberg. Toom biggen te koop. D. Laurents, Gelders Beneden eind 11, Veenendaal. De heer J. Knoppers, ex-voorzitter Ame- rongse Winkeliersvereniging: „We moe ten leven in de brouwerij hebben". aantrekken, want de vakanties zijn dan meestal achter de rug. Het publiek van 1 Amerongen en omgeving en de toeristen vragen erom. En de winkeliersvereniging, die in slaap gevallen is, gelast een van de weinige aktiviteiten, die er nog zijn, totaal af. Dit is mij een veel te negatieve 1 reactie en ik hoop dat ik vanavond mede standers krijgt, zegt de heer Knoppers. Als men bereid is om er de schouders onder te zetten, zal ik wel met de burge meester gaan praten. Ik heb de meeste tijd (de heer Knoppers is reeds de 70 gepasseerd) en men zal dan zien dat het nog best in orde komt. De vitale ex-voor- zitter zegt er niet van te houden bij de pakken neer te zitten. Je moet als mid denstander de vaart erin houden. Daar om moet de lichtweek er ook DIT jaar komen. Vanavond zullen we het weten, zo besluit de heer Knoppers. Te koop mooie Mechelse herder, 10 mnd. oud. Goed waaks. Dijkstraat 113a, Vee nendaal. Bromfiets. Pracht snelbrom- fiets ter overname, met ver snelling, voor- en achter- wielvering enz. voor f 125, j Wil zo nodig rijwiel bij in- ruilen. Nieuweweg 81, Vee nendaal. Te koop antieke smeedijze ren schommelwieg. Bekle ding z.g.a.n. KI. Katerstraat 28, Veenendaal. I Te koop 2 Zundapp Bella J scooters bj. '56 en bj. '62. Bromfietsinruil geen be zwaar. Rein Veenendaal, Gortstraat 1, tel. 2456, Vee- 1 nendaal. Solex-bromfiets ter overna me, keurig onderhouden solex-bromfiets, luxe chroomuitvoering en geheel uitgerust voor f 165,Nieu weweg 81, Veenendaal. P.V. ONS GENOEGEN De p.v. Ons Genoegen hield zaterdag j.l. een wedvlucht vanaf Creil in Frank rijk over een afstand van ongeveer 376 km. Evenals vorige week werd het een gemakkelijke reis voor de duiven. De eerste meldde zich om 10.37 bij de comb. Muller-Van Hal en behaalde een snelheid van rond 88 km per uur. De uitslag is 1 en 6 Muller-Van Hal, 2 W. van de Haar, 3 H. van Ginkel, 4 D. van Ginkel, 5 G. Ariessen. INBRAAK IN GASFABRIEK, BUIT f 1000,— In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben ongenode gasten zich toegang ver schaft tot de gebouwen van de gasfabriek aan de Kerkewijk door het openbreken van een raam. Een bedrag van f 1000, aan contanten wordt vermist. De politie stelt een onderzoek in. AANRIJDING, LICHTE SCHADE Zaterdagmiddag wilde de heer O. als bestuurder van een personenauto de Raadhuisstraat inrijden. Mej. H. die net op het kruispunt arriveerde wilde nog langs de afslaande auto rijden. Met ge volg een botsing. Er was slechts mate riële schade. De heer Claus von Amsberg, wiens verloving met H.K.H. Prinses Beatrix volgens Haagse kringen op 29 juni a.s. zal worden bekendgemaakt. Hemur-Enge Zaterdag 19 juni nam Hemur Enge deel aan serie-wedstrijden in Soester- berg, waar helaas op de vierde plaats geëindigd werd. Juist de dag tevoren was echter de trainer van Hemur Enge, de heer G. Henze. overleden, zodat eerst overwo gen werd niet mee te doen. Om de ge hele organisatie niet in de war te laten lopen, besloot men echter toch maar te spelen. Bij het welkomstwoord van de voor zitter van KVO werd aan alle deel nemende verenigingen gevraagd een minuut stilte in acht te nemen voor de heer Henzen, die niet alleen trainer, maar tevens een trouwe vriend was van de spelers van Hemur Enge. Te koop kinderwagen i.z.g.st. Veenendaalseweg 22, De Klomp. Batavus Sport bj. '62, 2 V; Batavus S-Sport bj. '60, 2 V; 2 Raps Sport bj. '61, 3 vesnellingen; 1 solex Oto bj. '62; 2 Sparta's Sport bj. '60- '62. Rein Veenendaal, Gort straat 1, tel. 2456, V'daal. i Radio. Wie is liefhebber we gens omstandigheden van moderne luxe radio met druktoetsbediening, magisch oog, aansluiting voor extra luidspreker, pick-up. band recorder enz. Prachtige volle klank en ontvangst van zeer veel stations voor f 125, Nieuweweg 81, Veenendaal. De NVV bestuurdersbond afde ling Amerongen organiseert op zaterdag 26 juni kinderspelen op het Sportpark De Burgwal. Bij slecht weer wordt een en ander een week uitgesteld. Het is niet nodig zich van te voren in te laten schrijven, de deelnemers kunnen zich op de Burg wal opgeven, alles is geheel gratis. Jongens en meisjes van 6 t.e.m. 13 jaar kunnen meedoen en men behoeft geen lid te zijn van het NVV. Het programma ziet er als volgt uit: 9.30 tot 12 uur puzzelrit voor jongens en meisjes van 10 t.e.m. 13 jaar; 1.30 uur n.m. hardlopen met hindernissen voor jongens van 6 t.e.m. 7 jaar; bal letjes zuigen voor meisjes van 6 t.e.m. Te koop rode-, witte-, gele-, bloem-, spruit- en boeren- koolplanten. Schot, Fazan- terie De Klomp, Veenendaal seweg 8. Gevraagd krantenbezorger voor kleine wijk. Aanmel den: Pelikaanstraat 34, Vee nendaal. Te huur gevraagd musicecr- ruimte, schuur of i.d. Tel. (08385) 2912. Gevraagd hulp in de huis houding bij 2 bejaarde men sen, voor hele of halve da gen. Aanm. z.sp.m. Nieuwe weg 100, Veenendaal. Voor de komende maanden hulp gevraagd voor hele of halve dagen. Pluimveebedrijf Diepeveen, Kampjesweg 15, Veenendaal. Aangeboden Cabanon bun galow-tent, 1 week gebruikt, als nieuw. Van f 525,voor f 350,—. Sportlaan 62, Ede. Tel. 8074. Aangeboden extra maten overhemden (t/m maat 48) werk hemden, weekenders (t/m maat 10) A. van Nel- lestijn. Jan van Goyen- straat 2, tel 3925. Veenen daal Dinsdags en zaterdags op de markt. Gevr. duplex of eengezins woning Veenendaal of omge ving, 2 sl. k. Aangeb. een gezinswoning, huur f 5,50. Brieven Parallelweg 21, Veenendaal. Sneeuwwitte Latex muur verf op terpentine basis, bus sen van 2'/t kg f 7,30; 1 kg f 3,35. Wasbaar met borstel en zeep. Fa. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1. Vee nendaal. Speldjes. Alleen deze week. Allernieuwste, v. Ostadelaan 6, Veenendaal. Bungalow-tenten, 4 pers. f 299,5 pers. f 355,6 pers. f 510,stormvast model. Nu weer uit voorraad leverbaar Ninco-tenten. Gazenbeeks USA-hal, Holleweg 32, Vee nendaal. 2-pers. enkeldaks tenten f 49,50; 2-pers. dubbeldaks f 59,50; 3-pers. tenten f 112,—; 4-pers. tenten f 135,windschermen f 24,50; tafels v.a. f 14,90. Gazenbeek's U.S.A.-hal. Slaapzakken v.a. f 24,50; luchtbedden f 18,50; zitlucht- bedden f 20,50; campingbed den f 28,50; keukentafels f 37,50; stoelparasols f 12,50; Scherpa-slaapzakken - Cam- pinggas. Gazenbeek's U.S.A. -Hal. Lichtdrukken en fotoco- piëren Artifoto. Hoofdstraat 84. Veenendaal. Elektrische glasventilatoien: in keuken of huiskamer voor het bestrijden van vocht, en het verdrijven van kook- luchtjes f 53.90 Handelsver eniging Zimmerman en zn J G Sandbrinkstraat l. Vee nendaal 7 jaar, doeltrappen voor jongens van 8-10 en van 11-13 jaar; skelterrace voor meisjes van 8 t.e.m. 9 jaar. De middag wordt besloten mei een grote ballonwedstrijd en de prijzen hiervan .zullen een maand later bekend wor gden gemaakt. Voor de kinderspelen zijn geldprijzen beschikbaar. Nieuw speldje voor verzamelaars In verband met het 25-jarig jubileum van het Prins Bernhardfonds wordt er door het Anjercomité Utrecht een be perkt aantal speldjes uitgegeven. De prjjs van deze speldjes is f 0.50. De op brengst komt geheel ten goede aan het Prins Bernhardfonds. Aan de onderstaande adressen worden de speldjes verkocht: Sigarenwinkels D. van Baaren, Overstraat 5 en E. Vonk, Overstraat 33, boekhandel J. H. Visser, Overstraat 22 en fa. G. L. Kroeze, huis houdelijke artikelen, Overstraat 12. De speldjes zijn eveneens verkrijgbaar ten gemeentehuize. Speldjesverzamelaars haast u. De voor raad van deze aantrekkelijke speldjes is beperkt. UITSLAGEN VAN P.V. DE INSTUIF TE ELST Bij de wedvlucht vanaf Tergnier op 20 juni j.l. werden de duiven gelost om 6 uur. De eerst aankomende duif werd om .9.56.12 geklokt en de gemid delde snelheid was 1275,13 m. De uit slag luidt als volgt: B. Vervat 1; H. B. Bouman 2-15; Poel Viegen 3-6; M. H. Lit 4-8-13; W. van Zetten 5-14; C. A. van Doorn 7-10-11; Doornspeek 9; J. Swetselaar 12. 159 blik 560 gram 69 gram 100 melk, puur of extra bitter vacuum verpakt 250 gram 100 gram Bij de boodschappen Vraag er naar! U doet uw kinderen een geweldig plezier met deze fraaie in kleuren gedrukte land kaart (maar liefst 60 x 88 cm groot) van het gebied waar zich de Bonanza-verhalen afspelen. Bij elk blik of pak Perla Koffie De op de landkaart te plakken foto's in kleuren druk van Ben, Hoss, Adam en Little Joe zijn eveneens gratis verkrijgbaar, een maand lang wekelijks één foto bij elk blik of pak Perla Koffie. Weekaanbiedingen geldig t/m 30 juni StarKist blik hele moot le kwaliteit per pot JW Unox 1/1 blik diverse smaken rol 100 gram fles' doos .12 stuks met balletjes 1/1 blik huishoud I pot Vergewis u eerst van dc uitzonderlijke voordelen die de Premie-van-dc-Maand Club u biedt met zijn originele Franse bungalowtenten van het beroemde merk Chateau Bleu. Deze kwaliteitstenten zijn uit voorraad leverbaar met Maximum kwaliteit en minimum prijs - S TWEEDE BRIEVENBUS GEPLAATST Zeer tot genoegen van een deel van Renswoudes bevolking werd op de hoek van de Oude Holleweg-Taets van Amerongenweg een brievenbus ge plaatst. De enige brievenbus tot nu toe stond bij het postkantoor, zodat vele Renswoudenaren er een flinke tip pel voor over moesten hebben om hun post te laten verzenden. Bureau Verantwoorde Gezinsvorming Voor het gebied van Ede en omge ving is een consultatiebureau geopend van de Protestantse Stichting ter be vordering van een gezond gezinsleven. Iiierby zjjn ook de diaconieën van de hervormde kerken te Ederveen en Lunteren aangesloten. Het spreekuur van dit consultatie bureau wordt gehouden iedere 1ste en 3de dinsdag van de maand van 8-9 uur 's avonds in het GGD gebouw in de Brouwersstraat. Vanwege de stirh- ting wordt opgemerkt dat ieder echt paar dat ernst maakt met de gezon de opbouw van hun gezin het bureau kan bezoeken. Men behoeft zich hier voor niet te schamen of bang te zijn dat iemand het ziet. Het is juist een blijk van verantwoordelijkheid om in een zo belangrijke zaak in het leven advies of hulp te willen vragen, zo staat in de toelichting. Tenslotte is de oprichting van dit bureau een bewijs van een brede interkerkelijke samen werking want verscheidene kerken uit de omgeving staan achter het werk van de stichting, aldus de mededeling. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden zich toegang ver schaft tot de winkel van de manufak- turenzaak van dc firma Veithuizen aan de Brinklanderweg te Ederveen. Doordat de dader(s) een ruit braken, konden zij zich de toegang verschaffen. Vermist worden een groot aantal truitjes, vesten e.d. tot een bedrag van rond de 3000 gulden. De kassa waarin zich een bedrag van ongeveer 100 gulden bevond, bleef ook niet onaangeroerd. Deze werd later, uiteraard leeg, teruggevonden ach ter het winkelhuis. Bij de buurman, de rijwielhandelaar van Heerdt, is in de zelfde nacht een rijwiel gestolen en het is vrij duidelijk dat ook hier dezelfde dader(s) aan het werk geweest is (zijn) De politie heeft de zaak in onderzoek. POLITIEHOND CASTOR VERWIERF CERTIFICAAT De politiehond Castor van de Eder- veense hoofdagent van politie, de heer E. W. Vonk, heeft bij een maandag middag in Terschuur gehouden politie hondenkeuringen het certificaat ver worven. Heintje de Vos heeft de laatste tfjd, vooral in Overberg en omstreken, danig huis gehouden onder de pluiraveestapel van diverse mensen. Begrijpelijkerwijs maakt dit de betrokken pluimveehouders onrustig en wekt het veel misnoegen op. By een enkele landbouwer werden 29 kippen doodgebeten. Dat de vos ook een malse gans niet versmaadt, moest een andere landbouwer in Overberg ondervinden, die zyn 9 ganzen 's morgens doodgebeten vond. Het zou de indruk kunnen wekken, dat er door de betreffende boswachters/jacht opzieners te weinig aan gedaan wordt. Maar zo deelde men ons van terzake kundige zijde mede er is deze winter zo weinig spoorsneeuw gevallen, dat de jachtopzieners vrijwel geen kans hebben gehad sluwe Reintje te pakken te krijgen En aangezien zowel de moer (moedervos) als de rekel (vadervos) met voorbeeldige trouw hun jonge men mag wel zeggen gespuis verzorgen, terwijl ze boven dien behalve de kast, waarin als het ware het kraambed komt te staan, nog wel 3 tot 4 kasten hebben voor verwisseling bij eventueel gevaar, zijn er momenteel zo veel vossen Daar de jongen nu bijna allen voor driekwart of helemaal volwas sen zijn. verslinden ze evenveel voedsel als een volwassen vos. Maar misschien is het een hele opluchting voor de land bouwers hier en in de omgeving te weten, dat binnen het tijdsbestek van nog geen 3 we ken het onze ex-plaatsgenoot de heer Haaks- man en zijn collega's gelukt is 2 vossen kasten uit te graven op de Amerongse berg. Na dagenlang graven wist men in de le kast 5 vossen te pakken te krijgen, waarvan er één op een diepte van maar liefst 2.80 meter zat. Na een dag of 10 speuren zagen de doortastende mannen hun ijver beloond, daar zij in de 2e kast de moeder met 5 bijna volwassen jongen aantroffen. Voor de betrokken jachtopzieners zal het zeker een pleister op de wonde bete kend hebben, dat men ze na het vele werk toch heeft weten te pakken. MOOIE FIETSTOCHT DOOR DRENTHE Wie een fraaie, niet te lange (ca 30 km) fietstocht door het noorden van Drenthe wil maken, moet op een mooie dag van uit het centrum van Assen eens de weg naar Groningen oprijden Voorbij weg wijzer 5491 dan de eerste weg links ne men en aan het eind rechtsaf slaan in de richting Ter Aard. Links ziet men dan het Zeijerveld dat in het begin van de 20e eeuw met de stoomploeg werd ontgonnen. Ca. 1 kilo meter voorbij Ter Aard rechtsaf het rij wielpad naar Zijen inslaan en dan via de wegwijzer 2802 en 2803 in de richting van Norg en Vries rijden. Bij de laatst bedoelde wegwijzer rechtsaf slaan in de richting van Vries. Men komt dan langs- het natuurreservaat Zeijerstrubben met veel zeldlzame planten. In Vries met de uit de 12e eeuw stammende tufstenen kerk: rechts aanhouden en bij wegwijzer 3220 de rijksweg Assen-Groningen krui sen, rechtsaf in de richting van Taarloo via de Taarloseweg Vanaf de brink in Tarloo rechtsaf rijden ni de richting Loon via wegwijzer 2167 en dan vanaf Loon via wegwijzer 2592 links naar Balloo. Even buiten Loon kruist de weg het dal van de Drentsche A. Op het hoog ste punt van de weg heeft men dan een heel mooi uitzicht over het beekdal. Vóór Balloo neemt men bij paddestoel 1566 de eerste weg rechts. Vóór de spoorbaan rechts een weg naai de Kamps-heide, een natuurreservaat met grafheuvels en een vennetje Daarna de spoorbaan kruisen en bij wegwijzer 1563 rechtsaf weer terug naar Assen. Een rustige tocht waar men bijzonder veel genoegen aan zal beleven. f

De Vallei | 1965 | | pagina 5