SetterSet CHEVROLET Grondaankopen in plan Domineesberg -xurtifcin doen? Verbetering straatverlichting in Eist BLIJVEN TELLEN... ortjbfe Ds. H. Vol ten, ger. predikant te Rhenen leidt zondag televisiedienst Voorbereiding Kernplan II (Eist) Lichtweken in Amerongen gaan niet door 0 P E L vrijdag 25 juni 1965 RHENEN Uitbreiding van liet bejaardencentrum Uw bril eeo sieraad! ijnhardt's Zer uwtabletten Van tijd tot tijd telt u uw geld. Is het nog geen tijd om het bij de N.M.B. te brengen? Sparen is er nu nóg inte ressanter geworden: beleggingsboekjes en spaarrekening met een rente van 3H°/o, termijnboekjes nu met een rente van 4K%. Zo blijft u tellen. Bijtellen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! u Fa. L. HEY 0PREI5 't Mooiste bruin Pigmaderm.Tube f 2.95 V.A.B. -Ü .Üfc VALLEI" o Ter uitvoering van het uitbreidingsplan „Domineesberg" is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking heeft over de binnen de begrenzing van dit plan gele gen gronden. Er zyn daartoe onderhandelingen gevoerd met de heer C. van Wjjk te Rhenen over diens grond gelegen aan de Domineesbergweg. Genoemde eigenaar verklaarde zich bereid tot verkoop van zjjn perceel, dat een oppervlakte heeft van toaal 7485 m2 op de volgende basis. Een aan de Domineesbergweg grenzend deel van dit perceel ter grootte van 1600 m2 wordt verkocht voor f 5,per m2 en het resterende deel van dit terrein RHENEN'S RAAD BIJEEN De raad van de gemeente Rhenen komt op dinsdag 29 juni a.s. des avonds om 8 uur ten gemeentehuize in openbare ver gadering bijeen. Op de agenda staan de volgende punten van behandeling: 1 Notulen; 2 Ingekomen stukken en mededelingen; 3 Aankoop grond van Prof. Dr. J. v. d. Poel; 4 Wijziging ver ordening retributie spraakonderwijs; 5 Uitbreiding bejaardencentrum; 6 Voorbe- reidingsbesluit uitbreidingsplan Eist; 7 Aankoop grond van C. van Wijk en W. Wisgerhof; 8 Ontslag kleuterleidster; 9 Verkoop grond aan A. van Hoboken en Co; 10 Ruiling van grond met H. J. van Gesink; 11 Overeenkomst natriumver- lichting Rijksstraatweg Eist; 12 Onder handse aanbesteding aanleg Schoolweg; 13 Aankoop grond van J. G. D. M. van Ommeren; 14 Aankoop grond van N.V. v. d. Waarden en Co; 15 Wijziging Ge meentebegroting 1964; 16 Wijziging ge meentebegroting, begroting gemeente werken en woningbedrijf 1965. Specificatie stukken punt 2: a. Dankbetuiging d.d. 20 juni 1965 van de Paters van de Heilige Geest inzake verlichting Stokweg. voor f 2,per m2, zodat de grondprijs in totaal f 19.770,— bedraagt. Daarnaast ontvangt hij voor enkele opstallen,, als mede voor een aantal op dit perceel staande vruchtbomen en bessenstruiken in totaal f 2.300,—. Met als uitgangspunt het taxatierapport van de heer Meijerink is tenslotte overenstemming bereikt over een inkomenschadevergoeding van in to taal f 12.647,zodat met deze transaktie in totaal een bedrag is gemoeid van f 34.717,—. Voorts zijn onderhandelingen gevoerd met W Wisgerhof en B. Wisgerhof te Rhenen, respectievelijk eigenaar en pach ter van een perceel grond langs de Do mineesbergweg te Rhenen ter grootte van 4370 m2. De eigenaar ontvangt voor een deel van het perceel ter grootte van 1600 m4 en grenzend aan de Dominees bergweg, die op deze plaats als onvol waardige weg moet worden aangemerkt, een prijs van f 3,per m2. Voor het res terend deel, groot 2770 m2 is een prijs be rekend van f 2,— per m2 zodat deze grondaankoop in totaal f 10.340,— vergt. Voorts is met diens zoon en pachter, de heer B. Wisgerhof te Rhenen overeen stemming bereikt over de toekenning van een schadeloosstelling voor het ontbinden van de bestaande pachtovereenkomst per 1 oktober 1965, groot f 1.748, Het college stelt de raad voor tot aan koop van de beide percelen over te gaan. VERKOOP GROND AAN A. VAN HOBOKEN CO. De directie van het bijkantoor van A. van Hoboken en Co heeft het college verzocht aan deze vennootschap een strook grond te verkopen met een opper vlakte van 17 m2 gelegen voor haar bank- Onderhandse aanbesteding aanleg gedeelte Schoolweg In verband met de overspannen si tuatie op de bouwmarkt is het uitge sloten te achten dit werk met succes J in het openbaar aan te besteden. Daar- gebouw aan het Fred. y. d Paltshof. om hebben b. en w. met de C.V. v/h Het llgt in de bedoeling deze grond te A. Kosters en Zonen te Eist <U> onder- i benutten voor uitbreiding van het be handelingen gevoerd om te komen tot «taande bankgebouw onderhandse aanbesteding. 1 Het college meent dat geen enkel open- Genoemde firma is bereid het werk I baar belang zich tegen deze verkoop ver uit te voeren tegen eenheidsprijzen op ^ft- de grondprijs ^van f 50,— per- basis van de werkelijk op het werk By de aanvang van de bouw van het bejaardencentrum aan de Nieuwe Vee- nendaalseweg is gebleken, dat de terrein- gesteldheid ter plaatse de mogelijkheid verschafte om in de vleugel langs de Dokter Wallerstraat een drietal woon eenheden alsmede een appartement voor de directrice te bouwen. Aan de bij de bouw betrokken aanne mers is prijsopgave van de hiermede ge paard gaande kosten gevraagd. Uit deze prijsopgaven blijkt, dat de meerkosten in totaal f 110.522,60 zullen bedragen. Met de provinciale directie van de volkshuis vesting en ruimtelijke ordening is ter zake overleg gepleegd en ook overeen stemming bereikt. In verband met het vorenstaande stel len B en W de raad voor om voor de ge noemde meerkosten een extra crediet be schikbaar te stellen en een verhoogd bouwvoorschot alsmede de verhoogde jaarlijkse bijdrage uit 's rijks kas aan te vragen. Nog vóór Uw vakantie een nieuw montuur, een goede zonnebril, een veilig brll- etui. Wij bieden U een zeer aparte keuze. gemeten hoeveelheden. De totaalprijs wordt dan geraamd op f 39.500, Van de zijde van de gemeente was het werk begroot op f 41.440, Het college meent dat de eenheids prijzen redelijk zijn en stelt de raad voor tot deze onderhandse aanbeste ding over te gaan. AANKOOP GROND NABIJ IRENESTRAAT Reeds geruime tijd voert het college onderhandelingen met J. G. D. M. van Ommeren, wonende te Eist omtrent de aankoop van een strook grond gele gen langs de aan te leggen Irenestraat te Eist. De heer van Ommeren is be reid om aan de gemeente een gedeelte van het perceel kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie H nr. 2482 ter grootte van ongeveer 665 m2 voor de priig yan f2,— per m2, derhalve voor de totale som van f 1.330,en onder toekenning van een inkomensschade- rv_ergoeding gebaseerd op een deskun dige schatting tot een bedrag van f 670,—. Het college stelt de raad voor tot deze aankoop over te gaan. Grondruil in Achterberg Voor de aanleg van het Ruiterpad te Achterberg is het nodig, dat de gemeente de beschikking krygt over enkele stro ken grond. Het college heeft daartoe on der anderen onderhandelingen gevoerd met H. J. van Gesink te Achterberg en overeenstemming bereikt over de ruiling van twee perceleti grond. De heer van Gesink draagt daarbij aan de gemeente over een strook grond ter grootte van circa 110 m2, kadastraal be kend gemeente Rhenen, sectie G nr. 1406; terwijl de gemeente aan van Gesink over draagt een strook grond ter grootte van 100 m2, kadastraal bekend gemeente Rhe nen, sectie K nr. 109. De transaktie heeft plaats zonder toegift van een der partijen. Tijdens de uitvoering van het werk zal het gedeelte van de Heutgraaf, dat over het perceel van de heer van Gesink loopt, worden vervangen door een duiker. Het college stelt de raad voor tot deze ruiling te besluiten. m4 heeft men met de directie van het bankierskantoor overeenstemming be reikt. Het college stelt de raad voor tot verkoop van dit perceelsgedeelte over te gaan voor de som van f 850, ONTSLAG KLEUTERLEIDSTER Van mevrouw B. A. Kuiken-Maste, leidster aan de openbare kleuterschool aan de Nieuwe Veenendaalsewg is op 8 juni j.l. het verzoek ingekomen om haar met ingang van 1 september 1965 als zo danig te ontslaan. Het college stelt de raad voor het ge vraagde ontslag met ingang van genoem de datum eervol te verlenen. De nodige stappen om tot een voorzie ning in de vakature te geraken, zijn in middels genomen. OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN HERZIENE BEGROTING BOUW IN STRU CTIEB AD Voor de bouw van het instructiebad aan de Lijsterberg is door de dienst van gemeentewerken een herziene be groting opgemaakt. Hieruit blijkt, dat de bouwkosten f 38.000,hoger zullen zijn dan oorspronkelijk was geraamd. De totale kosten worden thans begroot op f 168.000,—. ELECTRICITEITSWERK RUSTHUIS Naar aanleiding van het artikel over de bouw van het nieuwe rusthuis te Rhenen, in de Vallei van dinsdag j.l., maken wij er achteraf melding van dat de fa. W. v. Schuppen te Veenendaal het elektriciteitswerk verzorgt. In de raadsvergadering van 29 oktober 1963 heeft het college de raad in een kennisgeving betreffende de verbetering van de straatverlichting medegedeeld, dat men voor verbetering van de verlichting van de Rijksstraatweg in Eist toestemming aan Rijkswaterstaat had gevraagd, waarbij men tevens de mogelijkheid tot sub sidiëring door het Rijk ter sprake bracht. Nader overleg hierover heeft ertoe ge leid dat het Rijk bereid is in de kosten van aanleg een bijdrage van 50'/o te ver lenen. Daar de totale aanlegkosten vol gens telefonische opgave van de PUEM f 51.000,bedragen, betekent dit een terugontvangst van f 25.500, De door de gemeente te betalen kapi- taalslasten zullen naar raming f 18.250,— bedragen, conform het volgende over zicht: 1. leidingen en aansluitingen 18.250,— 2. masten en armaturen 32.750, 3. totale aanlegkosten 51.000, De gemeente Rhenen betaalt aan de PUEM de onder 1. genoemde kosten als kapitaalslasten; de gemeente Rhenen be taalt de onder 2. genoemde kosten aan de PUEM als een deel van de jaarlijkse kosten van straatverlichting terug, deze kosten zijn in het straatverlichtingstarief opgenomen; de gemeente Rhenen ont vangt uit hoofde van de aan te gane overeenkomst van het Rijk 50V» van de totale kosten onder 3. Als gevolg van deze uitbreiding van de straatverlichting zullen de jaarlijkse kosten toenemen met f 4.323,60. Het college stelt de raad voor tot aan leg van deze natriumverlichting over te gaan door het aangaan van een overeen komst met het Rijk. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 Kerkelijke bezwaren tegen continu-arbeid De kerkeraad van de Geref. kerk Vrijgemaakt te Leerdam schrijft aan de directie van de Kon. Ned. Glas fabriek aldaar dat hij met ontstel tenis en bezorgdheid heeft kennis genomen van de reorganisatieplan nen in dit bedrijf, die o.m. volledige continu-arbeid zullen inhouden. De kerkeraad protesteert tegen deze zondagsontheiliging en betrekt hierin de gewetensnood voor de be trokken arbeiders. Men verzoekt de directie ernstig rekening te houden met de naar voren gebrachte be zwaren. Aan de andere kerkeraden te Leerdam is gevraagd adhesie met het schrijven te betuigen. Flinke duit De Herv. predikant ds. A. Vroeg- indeweij ontving een gift van 500 gulden, te bestemmen voor de nieu we Sionskerk en een doel naar vrije keuze. Gift De Gereformeerde kerk te Ame- rongen ontving een gift ineens van 200 gulden. Opbrengst stijgt Het resultaat van de actie voor uitbreiding van het Herv. kerkje te O verberg is gegroeid tot bijna 11.000 gulden. Kinderoppasdienst In navolging van zovele andere kerken wil ook de kerkeraad van de Chr. Geref. kerk Hoofdstraat te Vee nendaal (Pniëlkerk) een kinderop pasdienst instellen. Ouders, die hier aan behoefte hebben kunnen zich opgeven. Jeugdcommissie In de Herv. gemeente van Eder- veen is een jeugdcommissie ge vormd, welke plannen voor het ko mende winterseizoen gaat maken. Domkerk wordt gerestaureerd Vijf Utrechtse kerken met histo rische waarde zullen worden ge restaureerd: de Domkerk, de Buur kerk. de Jacobikerk, de Janskerk en de Nicolaïkerk. Monumentenzorg zal de leiding van de restauratie werkzaamheden hebben, die in to taal 7miljoen gulden zullen gaan kosten en naar schatting 15 jaar in beslag zullen nemen. Tien procent van de kosten komt voor rekening van de Utrechtse Herv. gemeente. Begonnen wordt met de Domkerk, in het voorjaar van 1967. Predikanten tekort Dat het tekort aan predikanten bij de Geref. gemeenten in Nederland nog schrikbarend is moge worden afgeleid uit de elf beroepen, die de enige kandidaat, de heer J. Panne- koek tot nu kreeg. De heer Panne- koek werd opgeleid door ds. F. Mal- lan te Veenendaal. Intree De nieuwbenoemde voorganger van de afd. Ede-Bennekom-Renkum van de Ned. Prot. Bond, ds. J. Brin kerink, thans nog predikant te Har- dinxveld-Giessendam is voornemens a.s. zondag intrede te doen. Predikantentweeling overleden Op de leeftijd van 80 jaar zijn vo- rigè week overleden de Herv. pre dikanten A. F. P. Pop en J. J. H. Pop. Zij vormden een tweeling en werden op 5 oktober 1884 te Hage- stein geboren. Ds. J. J. H. werd in 1909 in het predikambt bevestigd, zijn tweelingbroer ds. A. F. P. in 1912. Ds. A. F. P, Pop overleed op de dag der begrafenis van zijn broer, die zaterdag j.l. te Lisse plaatsvond. Hij zal woensdag te Randwijk worden begraven. Ds. A. F. P. was Gereformeerde Bonder, zijn broer Confessioneel. Chr. Ger. kerk in Bennekom In Bennekom zal een Chr. Geref. kerk worden gebouwd. Aan de Bea- trixstraat is reeds grond gekocht en de plannen voor het gebouw zijn in bewerking. Belgische predikant op Veenendaalse preekstoel In de ochtenddienst van de Herv. gemeente Sola Fide te Veenendaal zal a.s. zondag voorgaan ds. Cou- vreur, predikant van de protestant se gemeente te Aalst in België. Sola Fide heeft nauwe banden met deze Belgische gemeente. Uitbreiding pastorie In Eist wil men de Herv. pastorie uitbreiden met een studeerkamer. Bij de bouw van het huis lieten de financiën een dergelijke voorziening niet toe. Thans blijkt dat het ont breken van een studeervertrek één van de knelpunten is bij het beroe pen van een nieuwe predikant. Her vormd Eist is al geruime tijd vakant. Godslasterlijk In „Om Sions Wil", het orgaan van de classis Amersfoort der Chr. Geref. kerken, signaleerden we on der bovenstaande titel een stukje van „Spectator", de cursief schrijver van dit blad. We geven het hier onder ter lezing door. Een merkwaardig proces is er aan de gang bij de rechtbank te Amster dam. Op vrijdag 11 juni is er door de Officier van Justitie één maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van f 200,— geëist tegen de 23-jarige redacteur van het Am sterdamse studentenweekblad Pro pria Cures, wegens het nodeloos krenken van de godsdienstige ge voelens van anderen, door smalende godslasteringen in bovengenoemd blad te schrijven. In dit blad, dat als „Extra-Jezus- nummer" werd aangekondigd, st nd een artikel over „Reis"-correspon dentie uit het jaar nul". Hierin werd het kruisigingsverhaal van Christus weergegeven, waarin allerlei sma lende opmerkingen over Jezus voor komen, als „volksmenner", „welbe spraakte onrustzaaier", „gevreesd straatdebater" en dergelijke. De Officier achtte smalende gods lastering bewezen volgens art. 147 van het Wetboek van Strafrecht. Daarom eiste hij, terecht, voorwaar delijke gevangenisstraf en boete. Tot zover dit bericht over de straf maat, dat onze volle instemming heeft. Maar nu het merkwaardige in dit proces. Op de terechtzitting werd een zeer juridisch steekspel ver toond van vrijzinnig allooi. Het ging namelijk om de vraag of „lastering van Christus gelijk gesteld kon wor den met lastering van God". De raadsman mr. Voetelink stelde, „dat Jezus Christus een controversiële figuur was, die niet op één lijn ge steld kan worden met God". Hij be weerde, dat „alleen de vrijzinnigen Jezus zien op ware grootte, door Hem als een gewoon mens te zien!" Ieder, die over een zekere graad van ontwikkeling beschikt, zal de interpretatie van Christus in som mige kringen afwijzen, zo ook de transsubstantie, aldus de nogal laat dunkende oud-modernistische op merking van mr. Voetelink. In zijn verder betoog noemde hij de Indiër Krishnamirti en Lou de palingboer, die zich ook uitgeven als een nieuwe Messias. In alle ge val kwam duidelijk naar voren, dat de verdediger hier Christus zag - op het standpunt van de vrijzinni gen - als een gewoon mens. We zijn benieuwd of de vrijzinni gen gelukkig en blij zijn met de op merkingen van deze raadsman kampvechter! Belangstellend zi n we uit naar reacties uit deze kring! NCRV team kwam liturgie bespreken en predikant instrueren. Zondagmiddag zal ds. H. Volten, Gereformeerd predikant te Rhenen een televisiekerkdienst leiden vanuit de fraaie nieuwe Gereformeerde kerk te Oosterbeek. Hoe zijn de voorbereidingen voor een dergelijke dienst, zullen ongetwijfeld velen zich afvragen. Wij werden woensdag welwillend in de gelegenheid gesteld een kijkje achter de schermen te nemen, toen ds. Volten met enkele NCRV medewerkers, de heer Ab van Roon, programmaleider en mej. Smit, scriptgirl, de liturgie en de predikatie nog eens doornam. TIJD Alles moet kloppen, vooral het tijdschema. Een t.v. dienst mag geen minuut uitlopen. De predikatie van ds. Volten, die in de kerkeraads- kamer op de band werd gezet, duur de 28 min. en 55 seconden, juist iets te lang om in het schema te passen, zodat de predikant enkele zinsneden zal moeten schrappen. Ook de liturgie is in dit opzicht belangrijk. Wordt er gecollecteerd tussen de dienst of erna? Gaat de predikant de giften in ontvangst nemen? Hoe lang duren de gezon gen psalmen of gezangen? Alles moet op de seconde worden gere geld. De drie camera's van de NTS zul len in dit kerkgebouw beslist bij zondere shots kunnen maken, omdat het architectonisch voor een t.v. uit zending geknipt is. Achter het ijze ren doophek b.v. heeft men een fraaie doorkijk op de tuinen achter de kerk. Ds. Volten, die zondag voor het eerst een televisiedienst zal leiden, was door al die voorbereidingen niet geschokt of nerveus. Het gaat mij niet erom of de technische dingen piekfijn in orde zijn. maar om het feit dat ik in de gelegenheid wordt gesteld zovele duizenden het Evan gelie te verkondigen, aldus ds. Vol ten. Het kerkgebouw dateert van 1953 en bevat 740 zitplaatsen. In de rui me kerkeraadskamer met aan de wand de portretten van alle pre dikanten die de kerk van Ooster beek hebben gediend hield ds. Vol ten zijn predikatie, die als thema had: „Kunnen wij falen". De tekst was uit Joh. 8 11 „Ook ik veroor deel U niet, ga heen en zondig niet meer." In een indringende predika tie richt ds. Volten zich tot een on getwijfeld groot en bont kijkers publiek. De predikant was ervan over tuigd dat hij niet alleen het „kerkvolk" zal benaderen, maar ook buitenkerkelijken en nog slechts gering meelevenden. Dat is juist de moeilijkheid, vindt ds. Volten. 't Is wel zeker dat er drie categorieën voor het scherm zitten. De kerkelijk meelevenden, de onkerkelijken en zij, die vroeger bindingen met de kerk hadden. Ds. Volten noemde deze groep: „De zo nen van de verloren zoon". Je moet ze alle drie weten te bereiken, ieder in hun eigen taal aanspreken, opdat ze erdoor getroffen worden. Overigens: al spreekt ds. Volten dan voor het eerst voor de televisie, toch heeft hij al een brede luister kring. Na de gehouden dienst voor de radio op Goede Vrijdag j.l. kreeg de predikant een groot aantal re acties, voor het merendeel positieve. Ds. Volten zou de kerk wel eens wakker willen schudden, want zoals het het uitdrukt, „is het met het Evangelie in Europa een neerdalende zaak." Intussen liet de predikant zich gewillig naar vele kanten sturen, want de uitzending moet tot in de puntjes kloppen. Zelfs het punt of de predikant in zijn predikatie vu rig, of bewegelijk is, kwam aan de orde. Ds. Volten antwoordde niet zonder humor: „Ik kan U niet be loven dat ik me kalm kan houden als ik midden in m'n betoog ben." Een uur voor de aanvang van de dienst moet de gemeente al in de kerk zijn. De bekende kantor J. Pas veer geeft de organist aanwijzingen en de gemeente zingt de opgegeven liederen. Ds. Volten vroeg nog of hij in toga moest verschijnen (hoe wel hij die het liefst zou afschaffen), waar de camera's zouden staan en meer van dergelijke zaken. Niet dat dit nu zo belangrijk is, maar ik wil mijn eerste t.v. preek nu ook weer niet laten mislukken. Primair is evenwel niet wie er op de preekstoel staat, maar dat men dank zij dit alles omspannende medium duizenden met het Evan gelie in aanraking kan brengen, al dus de predikant. Met een „tot zon dag" nam ds. Volten afscheid van de NCRV technici en hoopte dat al les naar wens zou verlopen. Aankoop grond in Eist Na langdurige onderhandelingen hebben B en W overeenstemming bereikt met Prof. Dr. J. v. d. Poel te 's-Gravenhage over de aankoop van zyn percelen grond, gelegen tussen de toekomstige Irenestraat en de Rijksstraatweg te Eist. Aangekocht kunnen worden de percelen sectie H 350 groot 1004 m4 en sectie H 3045 groot 3690 mt, in totaal groot 4694 m4 voor de totale som van f 10.561,50. Een deel van deze grond, namelijk 4303 m2 wordt berekend tegen een prijs van f 2,— per m2, welk bedrag gelijk is aan de waarde, die de rechtbank ter gelegen heid van de onteigening van de grond der gebroeders Drost aan maagdelijke bouw grond heeft toegekend. Voor een strook grond, gelegen langs de Rijksstraatweg ter grootte van 391 m2 is uitgegaan van een waarde van ongeveer f 5,per m2. Een regeling over de eventuele schade loosstelling van de pachter kon nog niet worden getroffen, zodat B en W de raad hierover nog een nader voorstel zullen doen. doet langer met nylons v.a. 1.98 Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45. tel 2165 Frans Halslaan 26, tel. 3044 De voortschrijdende bebouwing van het dorp Eist noopt het college er toe maat regelen te nemen om de uitbreiding van Eist ook in de naaste toekomst te verze keren. Mede met het oog op de grote moeilijkheden, die gepaard gaan met de grondverwerving in Eist, is het noodzakelijk tijdig een aanvang te maken met de opstelling van nieuwe uitbreidingsplannen. Het college gaat er bij de voorbereiding van deze plannen van uit, dat op de kern vorming in het dorp Eist de nadruk moet blijven liggen. Daarom is men voorne mens de volgende kernplannen in ooste lijke richting te doen aansluiten op het geldende kernplan voor Eist tussen Woudweg en Schoolweg. Teneinde te voorkomen, dat bouwver gunning zou moeten worden verleend voor plannen, die overigens aan alle eisen voldoen doch de opzet van de in ontwik keling zijnde plannen zouden doorkruisen, stelt het college de raad voor te bepalen, dat de vaststelling van een uitbreidings plan voor Eist in voorbereiding is. Het is dan mogelijk om de beslissing op in gediende aanvragen om bouwvergunning aan te houden tot het uitbreidingsplan is vastgesteld of het voorbereidingsbesluit is vervallen. CARBQVIT tegen maag- en darmstoornissen. MUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van muggebeten. De heer J. Knoppers te Amerongen heeft met enkele medestanders nog getracht de lichtweken dit jaar toch nog doorgang te doen vinden. Helaas is dit lofwaardig streven niet gelukt. De heer Knoppers heeft een oproep gedaan op de inwoners om zich dinsdagavond in hotelBuitenlust voor deelname op te geven. Hoewel er wel enkele enthousiastelingen aanwezig waren, was dit aantal toch te gering om het risico van het bestellen van materiaal te nemen. Het ziet er naar uit dat de Amerongse lichtweken, die de laatste jaren vele duizenden naar dit mooie dorp trokken, niet meer zullen terugkeren. De reden? Er zjjn er verschillende. Dit kwam op deze bijeenkomst wel dui delijk naar voren. In de eerste plaats is daar de vorig jaar ontstane onenigheid in de winkeliersvereniging. Deze onenig heid werd mede veroorzaakt door de lichtweken van vorig jaar. De heer Knoppers is van mening dat de organisatie van de lichtweken in de eer ste plaats van de winkeliers moet uitgaan Daarbij is een grote medewerking van de bevolking overigens noodzakelijk. Maar de winkelier heeft hier een prach tig middel voor reclame. Velen, tevelen echter hebben er het geld niet voor over. Dit is de tweede reden dat de lichtweken tot ondergang gedoemd zijn. Vele middenstanders klagen steen en been dat hun klanten hun heil zoeken bij grote winkels in Veenendaal en andere plaatsen. Het is hun eigen schuld, aldus de heer Knoppers. Bij een aktieve mid denstander, die bovendien zijn klanten geeft wat hen toekomt zullen de inwo ners graag blijven kopen. Men moet dan echter bereid zijn iets te doen. In dit verband verweet hij het bestuur van de winkeliersvereniging gebrek aan visie, aangezien de lichtweken op de lange duur de middenstanders ten goede komen Een derde probleem is de medewerking van de burgerij. Hier liggen de moeilijk heden niet zozeer in het financiële vlak, want zoveel geld hoeft de verlichting niet te kosten De mensen willen er echter niets voor doen. Uit de aanwezigen kwam het geluid naar voren, oat het hoog tijd wordt in Amerongen een vereniging voor handel en nijverheid op te richten. Dit moet een sterke vereniging worden, die wat doen kan. Voor een dergelijke vereniging moet het mogelijk zijn de verlichting zelf te verzorgen. De winkeliersvereniging zou natuurlijk in deze vereniging dienen op te gaan en beschermt tegen zonnebrand Het is bijzonder jammer dat alle moeite welke de heer Knoppers zich voor het algemeen belang heeft getroost geen re sultaat heeft gehad Hopenlijk is de kous hiermede toch niet af en zal men op de een of andere manier toch nog een mo gelijkheid weten te vinden om een volgend jaar opnieuw tot verlichting te komen. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE

De Vallei | 1965 | | pagina 8