Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Verloving van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg rustig ontvangen lTLeJls trpliek Agenda GEMEENTEBESTUREN ZONDEN GELUKSTELEGRAM SCHOOLJEUGD HEDENMIDDAG VRIJAF Zesklassige noodschool in De Engelenburg Tweetal muzikale avonden bracht vele mensen op de been Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Kinde rei reus naar Veenendaal? Nieuws uil de omgeving MULDER Valse gouden v ij f j es aangeboden EDERVEEN RHENEN Biljartvereniging „De Morgenster*' uit Eist kampioen van Nederland RENSWOUDE RHENEN EEST 39e JAARGANG DINSDAG 29 JUNI 1965 Nr. 51 Red&ktie en administratie: Parallelweg 1® - Veenendaal TH. O 8385-2022 (2 Ujnenf - Giro 563427 Kedaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven bQ de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprtfzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1.50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent OPTOCHT De fakkeloptocht, die om acht uur zou starten, vertrok meer dan een uur later vanaf de Industrielaan. Ruim 300 kinderen hielden hun fakkel hoog in de avondlucht. De optocht werd voor afgegaan door de harmonie van de Kon. Scheepjeswolfabriek en gesloten door de harmonie Caecilia. De route van de optocht was als volgt: Industrie, Ker- kewijk, Patrimoniumlaan, Frans Hals laan, Rembrandtlaan, Kerkewijk, Hoofdstraat, Hoogstraat, Zwaaiplein, Hoogstraat, Zandstraat, Beatrixstraat, Achterkerkstraat, Markt, waar de stoet werd ontbonden. In Rhenen maakten de beide muziek verenigingen een mars door het cen trum van de stad. Men hoopt hier mis schien vandaag nog wat feestelijkhe den te hebben omdat de gehele school jeugd, evenals elders, vanmiddag vrij af heeft. Overigens was men van me ning dat de voorbereidingstijd te kort was. Men wist vorige week ook nog niet of de verloving nu op maandag of dinsdag zou worden aangekondigd. Overvallen Het heeft ons, ondanks de geruchten vooraf, toch nog duidelijk overvallen, vertelde men ons in Rhenen. Zodoen de konden we geen grote festiviteiten houden. De algemene indruk is dat de bevolking zeer intensief naar de televi sie heeft gekeken en zich bijzonder weinig op straat heeft vertoond. De verloving van de Kroonprinses werd althans gisteren, niet erg uitbundig ge vierd. Misschien komen de feesten van daag nog wat los, ofschoon er geen officiële programma's zijn opgesteld. Duidelijk is wel de tendens dat men het eerst eens goed verwerken wil. Waarschijnlijk zal dan de huwelijks dag in de lente van 1966 meer uit bundigheid teweeg brengen en zal dan overal de feestvreugde kunnen op laaien. Zo poseerde het jonge verloofde paar Prinses Beatrix en Claus von Ams- berg voor de officiële statiefoto. (Foto: Max Koot) De winkeliersvereniging „Handel en Nijverheid" is op het ogenblik druk bezig met de voorbereidingen voor een zomerprogramma. Waarschijnlijk zal daarbij 'n bekend kindercircus naar Veenendaal komen. Op het ogenblik worden er nog verschillende besprekin gen gevoerd, maar deze zullen binnen kort afgerond worden zodat alle plan nen openbaar gemaakt kunnen worden. Perspectieftekening van de nieuwe zes- klassige noodschoot, die in De Enge lenburg wordt gebouwd naar een ont werp van Mavem in IJ muiden. Wageningen: Rond Hotel de Wereld te Wageningen zijn weer eens moeilijk heden ontstaan. Zoals de situatie er nu uit ziet zal het hotel gesloopt moeten worden, omdat de accomoda- tie ernstig in verval geraakt is en herstel te duur komt. De vereniging van ex-politieke gevangenen gaat echter een aktie in het leven roepen die tot doel heeft het hotel te be houden. Ede: Ede krijgt een school voor chris telijk uitgebreid technisch onderwijs. De overheid had overigens voor deze streek al een U.T.S. gepland alleen de plaats waar de school zou komen was nog niet bekend. Vorige week is dan beslist dat de school in Ede komt Bestemd voor kinderen van Schrijverspark en Engelenburg Bouwkosten ruim drie ton In verband met de behoefte aan schoolruimte in de gemeente Veenendaal is door de staatssecretaris van onderwijs en wetenschappen een urgentieverkla- ring voor de bouw van een zesklassige noodschool afgegeven. Het college van B. en W. had hierom verzocht op grond van een vorig jaar gehouden enquête onder de bewoners van het Schrüverspark betreffende de leeftijdsopbouw van deze wijk en de bij bewoners levende wensen t.a.v. de schoolkeuzé. 1922-1962 Assurantiekantoor Ei0. R. R. MULDER Makalaar in Assurantiën Kerkawijk 167 - Veanandaal verZEKERen Is ZEKERheid m VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1a en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, en*. Talofoon 08385-3000 B. en W. achten het dan ook juist om de nieuwe school, welke primair be stemd is voor de leerlingen afkomstig uit de nieuwe woonwijken Schrijvers park en Engelenburg in laatstgenoemde wijk te realiseren. Het college heeft zich beraden welk type school het meest gewenst zou zijn. Aan de hand van een studie naar de duurzaamheid en de brandveiligheid van verschillen de systemen en na bezichtiging van enkele semi-permanente scholen kwam men tot de conclusie dat een school ontworpen en te plaatsen door de N.V. Mavem te Ymuiden om technische re denen de voorkeur verdient. De school heeft een staalskelet en heeft daar door een lange levensduur en heeft het Een tweetal personen afkomstig uit Zwolle heeft dezer dagen gepoogd bij een Veenendaalse juwelier een aantal valse gouden vijfjes te koop aan te bie den. De recherche stelde een uitge breid onderzoek in en heeft de ver dachten, oom en neef, uitvoerig ver hoord. Of het tot een bekentenis is gekomen was ons op dit moment nog niet bekend. voordeel absoluut niet brandgevaarlijk te zijn. Het gebouw kan door verschillende scholen en schoolsoorten worden ge bruikt, omdat het te allen tijde uit gebreid, gedemonteerd en weer opge bouwd kan worden. De bouwkosten inclusief alle bijkomende werken wor den geraamd op f 314.000, GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer M. Smit, slaagde dezer dagen voor het examen middelbaar handelsdagschool. Het is volkomen begrijpelijk dat zo wel het jonge, verloofde Paar als het Nederlandse volk even de tijd moet krijgen om zich in de nieuwe toestand in te leven. Claus von Amsberg kwam plotseling in ons volksleven, Beatrix was al lang in onze harten gesloten. Het is te hopen dat de verloofde van onze Kroonprinses door zijn persoon lijkheid de genegenheid van ons volk weet te winnen. Hij won reeds de hand van Prinses Beatrix, die gezien haar stralende uitdrukking het geluk heeft gevonden. Haar geluk zal pas volkomen zijn als Claus von Amsberg door geheel ons volk wordt geaccepteerd en opgeno men. De kans daartoe dient hem te worden gegeven. Puzzeltocht van werkende jeugd De Werkende Jeugd afd. Eist orga niseert op 'l donderdag 1 juli a.s. een puzzelrit waaraan de gehele jeugd van het dorp kan deelnemen. Deelname staat open voor jongens en meisjes boven 14 jaar. De tocht wordt per fiets gereden. Inschrijving is mogelijk vanaf kwart voor zeven donderdagavond op het plein bij café „De Morgenster". De start is om 7.15 uur. Het inschrijfgeld voor niet-leden is f 0.50. Leden kunnen gratis deelne men. Na afloop ontvangen de deelne mers een traktatie. Twee avonden achter'erkWar en wel vrijdag- en zaterdagavond was er in het Ko ningin Elisabethplantsoen op muzikaal gebied heel wat te genieten. De eerste avond werd verzorgd door de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" en door de zangver eniging „Kunst na Arbeid". Door het mooie weer waren er heel wat belangstellen den naar het verlichte plantsoen getrokken. Het vrijdagavond programma kwam, wat het eerste deel betreft, voor rekening van OBK, dat onder leiding van dirigent van Kolfschoten, een drietal marsen ten gehore bracht, met daarna een werk van Meindert Boekei: „Tableaux des Vosges". KNA zong een 7-tal nummers met o.a. het Pelgrimskoor uit Tannhauser van Wagner. Als extra attractie gaven de muzikanten van OBK na afloop van het concert een looptaptoe. De jeugd maakte het plantsoen rond het podium eerst wat rommelig, maar nadat de organisatoren om ontruiming van het middenveld door de heen en weer rennende jeugd was gevraagd, was het rustiger. Prachtige show De Scheepjeswolharmonie uit Veenen daal zorgde zaterdagavond, na eerst een mars door Rhenen te hebben gemaakt, voor een prachtige show. Dit ongeveer 50 man sterke korps, liet onder leiding van de heer M. de Graaff een uitgebreid reportoire horen, waaronder marsen, koraalmuziek e.a. Men kreeg van het publiek dan ook steeds een daverend applaus en dit had men dan ook volkomen verdiend. Z.K.H. Prins Bernhard, die vandaag temidden van zijn gezin en in een bijzon der heuglijke periode, zijn 54ste verjaardag viert. De verjaardag van de Prins kreeg ditmaal nog meer reliëf omdat ter gelegenheid van de verloving van H.K.H. Prinses Beatrix overal in de lande feest wordt gevierd. De schooljeugd heeft deze middag massaal vrijaf. Een dubbele feestdag voor het Nederlandse volk, deze 29ste juni 1965. BROMFIETSER REED TEGEN PERSONENAUTO Vrijdagavond om omstreeks 9 uur ont stond op de Veenendaalseslraatiyeg een botsing tussen een personenauto en een bromfiets. Mevrouw K. wilde rechtsaf een inrit inrijden en stopte voor een naderende bromfietser De bromfietser ging om on bekende reden op de rijbaan rijden en botste op de personenauto. Hij werd ge wond en naar het Julianaziekenhuis ver voerd. POLITIEBERICHTEN Vorige week zijn door de politie ver schillende bromfietsen door de politie uit het verkeer genomen. Al deze voertuigen maakten teveel lawaai. Vrijdagavond om 22.50 uur verleende een 10-jarig jongentje op het Zwaaiplein geen voorrang aan een automobilist. Er was alleen lichte schade. OPENING „STICHTSE OEVER" Dinsdag 29 juni, vandaag dus, wordt na een grote verbouwing hotel „De Stichtse Oever" heropend. Het hotel is gemoderniseerd en daarnaast is aan het bestaande gebouw een grote zaal ge bouwd, die gebruikt kan worden voor gezelschappen e.d. De biljartver. „De Morgen ster" uit Eist is het afgelopen weekeinde in Rotterdam kam pioen van Nederland geworden in de klasse C 1 Libre van de K.N.B.B. Heel stilletjes was het team, bestaan de uit de heren D. Honders, D. Nelle- stijn en P. Schuilenburg doorgedron gen tot de nationale finale, nadat eerst het kampioenschap van district Vee nendaal en het gewestelijk kampioen schap behaald waren. In dit weekeinde heeft het team dat in de hoogste klasse uitkomt zich dui delijk de meerdere getoond. Met maar liefst 7 punten verschil toonde het zich de sterkste van Nederland. Het resultaat krijgt nog meer glans omdat het team dit jaar pas voor het eerst in eerder genoemde samenstel ling uitkomt. 1 Prinses Beatrix en haar verloofde Claus von Amsberg stralend gelukkig, juist na het bekendmaken van hun verloving. GROENE KRUISLEDEN ONTVINGEN REGLEMENT Het bestuur van het Groene Kruis heeft aan al haar leden een afschrift van het huishoudelijk reglement doen toekomen, waarin de rechten en plich ten duidelijk zijn omschreven. Op de verstrekking van de reglementen was destijds op de jaarvergadering aange drongen INGEZONDEN Ongeval met autobus Op deze wijze wil ik gaarne mijn bij zondere dank betuigen aan allen die op enigerlei wijze hulp verleend hebben bij het ongeval met de autobus op 16 juni j.l. Bij voorkeur zou ik een ieder persoon lijk dank willen zeggen, doch ik acht dit i gevaarlijk omdat ik mogelijk iemand zou vergeten. 1 Renswoude heeft op spontane wijze ge- 4 meenschapszin betoond, zoals ik dat 1 steeds heb mogen vinden. 'c De burgemeester van Renswoude 1 J. A. Hosang SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Renswoude is ver hinderd a.s. woensdagmiddag spreekuur te houden. bij Uw opticien kunt U een zonnebril glazen op verkrijgen Hoofdstraat 51 - Veenendaal Tel 3184 VEENENDAAL Woensdag 30 juni 18.00 uur start van wandeltocht van gymnas- tiekver. Sparta op Slot. de Bruïneplein, Woensdag 30 juni 19.30 uur. Raadsvergadering in De Koren beurs. Vrijdag 2 juli 18.00 uur: Wedstrij den Bedrijfsbescherming aan de Industrielaan. Zaterdag 3 juli 14.00 uur. Voort zetting van jeugdvaardigheids- proeven van gymnastiekver. Sparta aan het Slot. de Bruïne plein. RHENEN Dinsdag 29 juni 17.00 uur: Her opening van hotel De Stichtse Oever. Woensdag 30 juni 19.00 uur: Gym- nastiekdemonstraties op het sportpark Candia van gym nastiekver. Wilskracht o.l.v. D. W. de Jong. Vrijdag 2 juli 20.00 uur: Afscheid van de heer Bouwman in geb. Irene. Vrijdag 2 juli 19 uur: Standwer kersconcours op het Fred. v. d. Paltshof te Rhenen. EDERVEEN Woensdag 30 juni 19.30 uur: Voetbalwedstrijd .op de Schras Ederveen - leden muziekver eniging t.b.v. het nieuwe Dorps huis. Zaterdag 2 juli 15.00 uur: Af scheid zuster Ruttenberg in het Groene Kruis gebouw. EL§T Donderdag 1 juli: Puzzelrit van werkende jeugd voor de jeugd van Eist. Inschrijven bij de Morgenster om 18.45 uur. AMERQNGEN Woensdag 30 juni 20.00 uur: Feike Asma speelt orgel en Chris- tiaan Bor viool in de St. An- drieskerk. Geen voorrang verleend Maandagmorgen 9.15 uur vond op de kruising Zuidelijke Meentsteeg-Middel- buurtseweg een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door V. uit Veenendaal, die over de Middelbuurtse- weg reed. Maandagmiddag hoorde geheel Nederland en dus ook de bevolking uit onze streek de officiële bekendmaking van de ver loving van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg. Om deze tijd was het opmerkelijk stil in vele plaatsen, eén bewijs van het feit dat ieder aan het televisietoestel gekluisterd zat. Nadat het jonge, verloofde Paar op het scherm was verschenen werd het weer wat drukker in de straten. Er werd in de middaguren van maandag niet bijzonder druk gevlagd. Maandag avond trok een fakkeloptocht met 300 kinderen door de straten van Veenendaal, terwijl oo kin Rhenen een muzikale rond gang was georganiseerd. In de kleinere plaatsen bleef het stil als op een normale zomeravond. De gemeentebesturen van Veenendaal, Rhenen, Amerongen en Renswoude zonden nog in de loop van de dag een gelukstelegram naar het verloofde Paar en naar het Koninklijk Gezin. Deze verleende geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, be stuurd door C. A. uit Culemborg. Vier van de zes inzittenden, waaronder een baby, van de personenauto werden behoorlijk gewond naar het ziekenhuis in Ede overgebracht. Beide auto's moesten worden weggesleept, de personenauto was total loss. AANRIJDING OP REMMERDEN Vrijdag botste een NBM-bus op de Utrechtsestraatweg tegen een personen auto bestuurd door B. uit Rhenen, die ter hoogte van 't Kalkoentje voorsorteerde. Beide voertuigen werden beschadigd, de politie te Eist stelt een onderzoek in.

De Vallei | 1965 | | pagina 1