^ou^BLvA^ PAUK DE VROUUI VOOR HET VOETLICHT Weinig sport in het komende weekend Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Kinderfeest NVV bestuurdersbond te Amerongen V eteranen voetbaltoernooi MARKTBERICHTEN SPORTPROGRAMMA Veenendaal tegen Beverwijk N.V. De Haas Officiële bekendmaking DINSDAGKOOPJES Flessendrager Zeemlappen 3.25 4,50 Insecticide Hollandia meisjes wonnen eerste prijs Jaarlijkse districtsdag van RK Instuif „Jong Nederland" Gevonden en verloren Doktoren- en AnothekersiJiensten Mevrouw Visser houdt verschillende enquêtes De mensen zijn openhartig Afspraak Onderwerp Mannen Aktuecl Ingekomen en vertrokken Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 2 juli 1965 2 Ik begrijp niet, zei er onderlest iemand tegen me, dat zoveul minsen het bezonder onderwijs zo mit hand en tand kunnen verdedigen. Ik heb nog nooit een terrein gezien, waar ze mekander zo in de haren zitten as juust op het gebied van het bezonder onder wijs. Neem nou, het openbare, daar is het nooit en te nimmer keet. M'n beste man, je weet er niks van. M'n beste minsen, wacht je veur dom gepraat. Openbaar onderwijs wurdt helemaal deur de overheid besjoemeld. Dat wurdt gegeven an rijks- of gemeente scholen. Bezonder onderwijs daarentegen, wurdt geboren uit partikkelierinitiatief. Wel iswaar mit overheidsduiten onderhou wen, mar het wurdt ingesteld op ver langen van een groep burgers. En het bezonder onderwijs op zich hoeft nog niks mit kerk of politiek te maken te hebben. Er zijn ok vurmen van neutraal bezonder ónderwijs. Ja, hier in 't Veen liggen de kaarten toevallig zo. dat je het bezonder onder wijs in het merendeel van de gevallen kunt uitschelden veur christelijk on derwijs. En binnen dat christelijke on derwijs zijn er dan weer de nodige schakeringen. Misschien en dat is mijn mening wel vaak onnodige schakeringen. Ik kan het billijken, dat er scholen zijn mit prot. en r.k. veur de naam. Mar dat prot. is in dit welvarend oord op het stuk van de scholen weer zo vaak deurmfclden geknipt, dat geen wel denkend mins daar ooit echt vrede mee gehad zal kunnen hebben. Er is hier gescheurd waar men mar kon en dat alles mit een gemak en een zakelijk heid. waar mij wel 'es de haren van ten berge gerezen zijn. Ik zeg: mit een zakelijkheid. En ik durf dat te zeggen, omdat in het verle- jen die kanten meer naar veuren ge- kommen zijn dan de levensbeschouwe lijke. Het spijt mij veur de betrokken personen, dat ik dat zeggen mot, mar het is nu eenmaal altijd het zakelijke geweest, dat uit die borrelende onder- wijsput naar boven kwam. En dat geldt nou ok weer. Alle be- stuursogen zijn gericht op de Mam moetwet en wat daaruit zal spruiten. Hoewel de besturen van de s< ooien die an de reep staan van de nieuwe stich ting in alle rust willen praten, wjl ik toch effe wijzen op de zakelijkheid die bij de hele koek-en-ei-zaak om de hoek komt kijken. Ook al meent één van de bestuursleden te motten zeggen, "dat de bundeling ok principieel mot wurden gezien. Ik veur mij zou willen, dat degenen die nou in een rustige sfeer willen pra ten de nodige rust over zich krijgen. Strakkies mept men mekander op de schouwer over de bereikte resultaten en men gaat in alle rust na zitten dro men over de bundeling. Ik zou me in zo'n situatie en dat geldt dan veur de richting die het angaat bepaald niet zo op m'n gemak veulen. Ik veur mij geloof namelijk niet dat de hele op een afstand kijkende gemeente zó knots is, dat ze het zakelijke niet van het principiële kunnen onderscheijen. Mot ik nou nog het een en ander an- halen uit het officiële gebral van de schoolbesturen? Het lijkt me niet meer nodig. Het principe komt er niet an bod. Ze motten klaar staan als de Mammoet wet op de proppen komt; ze bekijken op het ogenblik in alle rust; en laat ze dan ok met rust asjeblieft of er een basis gevonden kan wurden veur één grote Mavoschool, waar alle be staande U.L.O.-scholen in kunnen ver dwijnen. Ik mot er hoognodig van op een emaille artikel. En laat men mij nou nooit en te nimmer meer an kommen dragen mit principes. Ach, ze doen het aardig als verpakking, mar verande ren niks an de inhoud. Zou ik tenslotte nog één advies mag- gen geven? Douw nou meteen alle scho len die een prot. chr. etiket dragen in één pot. Of motten we eerst wachten op zakelijke gronden? Gronden die belang rijker zijn dan de macht van bepaalde groepen? Ik hoop van harte van niet. Ik geloof, dat het ok zonder dat alles kan. In een rustige sfeer. Wout Blauwkous INGEZONDEN COLLECTE VOOR DE BLINDEN In de week van 5 tot 10 juli wordt in Veenendaal een collecte gehouden voor de blinden van Barthimeus, Plantage Zon- neheert en Wolfheze uitgaande van de stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" Voor deze vier instellin gen wordt dus u gave gevraagd Onze collectanten zijn zo bereidwillig dit mooie werk te doen, wilt u hen en onze blinden niet teleurstellen. In het kader van het veteranenvoetbal toernooi worden in de komende dagen weer enkele voetbalwedstrijden gespeeld Vrijdagavond 2 juli spelen Frilandia en DOVO Maandagavond spelen VSW en DOVO tegen elkaar en NVSV tegen Mus ketiers uit Eist. De wedstrijden worden gespeeld op het sportpark Panhuis SCHERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.000.000 Prijzen f 13,25 tot f 14,—. Henneeieren f 7,— tot f 12.50 Allen per 100 stuks Handel redelijk Biggenmarkt Aanvoer 245. Prijzen f 65,— tot f 79,— per stuk. Handel vlug. Ondanks de naderende vakanties en de hoogzomertijd zal er toch nog worden gevoetbald. De voetbalver. Veenendaal krijgt bezoek van de vereniging VVB uit Beverwijk. Zaterdagmiddag om drie uur zullen de eerste elftallen van bei de clubs tegen elkaar in het veld komen. Tevoren om 1 uur is er een ve- teranenwedstrijd Veenendaal-VVB. Het veteranentoernooi wordt ook weer voortgezet. In tegenstelling tot een bericht elders in dit blad zal de voor hedenavond vastgestelde wedstrijd Frilandia-VSW GEEN doorgang vinden. Maandagavond wordt gespeeld op het Sportpark en luidt- het programma: 7 yur VSW-DOVO en 8 uur NSVS-Mus- ketiers. GYMNASTIEK De gymnastiekvereniging Sparta houdt zaterdagmiddag haar jeugdvaar- digheidswedstrijden op het Slot. de Bruineplein. Er wordt een grote deel name verwacht. ZWEMMEN Het diplomazwemmen in het Berg- bad wordt dit jaar gehouden op 9 en BRANDJE ACHTER KAPSALON Vrijdagmiddag moest de brandweer uit rukken voor een brandje achter kapsalon Mathieu. In de schuur was door het 6-ja- rig zoontje van mevrouw B. wat petro leum in brand gestoken. De brandweer hoefde geen dienst te doen, doordat buren het vuur doofden. Volkswagendealer voor Veenendaal-Doorn en omgeving Kerkewijk 87-93 Veenendaal, tel. 2845 12 juli. Op 9 juli zijn de leerlingen van het ULO in de gelegenheid het begeer de diploma te veroveren, op 12 juli ko men de lagere scholen aan de beurt. RHENEN Vuilnisophaaldienst Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat huisvuil voortaan zal worden meegenomen indien dit in de gebruike lijke vuilnisemmers langs de weg is ge plaatst. Huisvuil in papieren zakken, dozen e.d. wordt niet meegenomen. Hiervoor kunt u eventueel een tweede vuilnisemmer aanschaffen. Rhenen. 25 juni 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd: De burgemeester, L Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. Gevaar hooibroei De burgemeester van Rhenen, overwe gende, dat gevaar voor hooibroei nimmer is uitgesloten, wijst belanghebbenden met nadruk op bovengenoemd gevaar onder opmerking, dat artikel 158 van het wet boek van strafrecht straf bedreigt tegen hem, aan wiens schuld brand is te wijten Rhenen 25 juni 1965 De burgemeester voornoemd: H. Griffioen, l.b. RHENEN Inlevering ongewenste handwapenen Op 1 juli 1965 treedt in werking de Wet tot wering van ongewenste handwape nen (Stb. 1965 nr. 141). Ingevolge deze wet is het voorhanden hebben, invoeren, vervaardigen of afleveren van bepaalde handwapenen verboden en strafbaar ge steld. Degene die deze voorwerpen onder zich heeft, is verplicht deze in te leveren bij de plaatselijke politie, voor welke inlevering een ontvangstbewijs wordt ver strekt en een tegemoetkoming wordt toe gekend AANGEWEZEN HANDWAPENEN EN TEGEMOETKOMING Ingeleverd dienen te worden: 1. Stiletto's Messen, waarvan het lemmet door een drukmechanisme zijdelings scharnie rend uit het heft wordt gebracht, en welke bovendien een of meer van de volgende kenmerken hebben: a. een lemmet van 7 cm of langer, doch korter dan 9 cm, een en ander gemeten vanaf het heft, voor zover de breedte van het lemmet minder dan 14 mm bedraagt, gemeten over het breedste gedeelte daarvan; b. een lemmet van 9 cm of langer ge meten vanaf het heft; c. een lemmet met een snijkant aan beide zijden; d. een stootplaat of soortgelijke inrich ting. f 4.— 2. Valmessen Messen, waarvan het lemmet door een drukmechanisme of door een zwaai- beweging rechtstandig uit het heft wordt gebracht en welke bovendien een of meer van de onder a tot d omschre ven kenmerken hebben. f 4,- 3. Boksbeugels Handwapenen, bestaande uit een om de hand sluitende ring of om de vingers sluitende ringen, al dan niet voorzien van aan de ring of ringen bevestigde uitsteeksels f 1,— 4. Ploertendoders Handwapenen, bestaande uit een ve- flink stevig metalen rek, geheel geplastificeerd met sterke draagbeugel, voor 6 flessen handig in de vakantietijd en ideaal voor flatbewoners Speciaal koopje Z,VO de allerbeste kwaliteit, vol traan gelooid, met kleine foutjes hierbij gratis een flinke huishoudspons Samen of dubbele bus. in de zomer onmisbaar voor huis en tuin, ter bestrijding van alle ongedierte als motten, mieren enz. Koopjesprijs l ,ÖV Alleen dinsdag 6 juli Hoofdstr 7 - Tel 3103 - Veenendaal De wandelclub Hollandia-Tricot heeft weer eens laten zien wat ze waard is. Zaterdag j.l. werd op de 5e Land schapsmars te Voorthuizen een eerste prijs behaald. Aangezien de dames daar voor de der de maal in successie de wisselbeker wonnen is deze beker nu eigendom ge worden van de groep. Voor de vakantie zullen de meisjes nog eenmaal met een toch meedoen, daarna gaan ze eerst eens vakantie houden. rende, aan een der uiteinden ver zwaarde staaf. f 2,50 5. Handwapenen bestemd voor het ver spreiden van vergiftige, verstikkende of weerloos makende stoffen, niet zijnde gassen. f 2,50 6. Geheime handwapenen Handwapenen, welke het uiterlijk heb ben van een ander voorwerp dan een wapen, met uitzondering van de hier boven genoemde handwapenen. f 2,50 7. Losse onderdelen van stiletto's, val messen en geheime handwapenen. f 0,50 TIJDVAK VAN INLEVERING De voorwerpen moeten worden inge leverd in het tijdvak van 1 t/m 14 juli 1965. Alleen bij inlevering gedurende dit tijdvak wordt de bovenvermelde tege moetkoming toegekend. PLAATS VAN INLEVERING De inlevering dient te geschieden bij Groepscommandant Rijkspolitie, Stations weg 18, Rhenen. OVERTREDINGEN Overtreding van de verplichting tot in levering en/of het verbod tot voorhan den hebben, invoeren, vervaardigen of afleveren wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geld boete van ten Hoogste vierduizend gulden. Rhenen, 29 juni 1965 Si'Het hoofd van plaatselijke politie in de gemeente Rhenen L. Bosch v. Rosenthal. POSTDUIVENNIEUWS De EVPV De Luchtreiziger te Vee nendaal nam afgelopen week deel aan de vlucht vanaf Chateaurouse, 644 km. De duiven werden daar in vrijheid ge steld om 5.45 uur. De eerste duif meld de zich bij de heer H. v. Kooten. Ver dere uitslag: H. v. Kooten 1-6-7; G. jFasse 2-3; J. A. v. Eden 4-5; O. Neke- iman 8-14; A. v. d. Bovenkamp 9-12; H. de Vos 10; H. Beijk 15; W Slot boom 16 DE SNELPOST VLOOG VANAF FRANKRIJK De P.V. „De Snelpost" hield zatredag een wedvlucht vanaf Charteaureoux in Frankrijk. De duiven werden om kwart voor zes gelost. De eerstaankomende duif arriveerde om 3.29 03 Zijn snelheid was 1100-6 meter per minuut De totaaluitslag luidde: E. Sukkel 1. 17, 18. 19; H Ulrich 2, 4, 8; P W. v. Zetten 3, 7, 12, 14; R v. Doorn 5, 20; J. v Geerenstein 6, 9, 10; C. Donke- i laar 11; Combinatie J S 13; G. de Geit 15. 16 Op vrijdag 2 juli a.s. 's avonds van 7 tot 8 uur is er gelegenheid tot inkorven voor Corbeill Het district Zuid-West Veluwezoom van de R.K. Instuif „Jong Nederland" or ganiseert op zondag 4 juli in Wageningen de jaarlijkse districtsdag. Instuifleden uit Ede, Wageningen, Oosterbeek, Renkum, Heelsum en Veenendaal doen aan dit eve nement mee. Op het Nude-terrein worden verschillende sportevenementen gehouden waaronder voetbal en volleybal, 's Avonds is er in Junushof een groot dansfeest, waarbij de prijzen uitgereikt zullen wor den en waarop ook André van Duyn, de bekende muziek-imitator, zal optreden. VEENENDAAL Gevonden: rode autoped; vulpotlood; 2 sleutels aan wieltje SKF; bruine porte monnee met inh.; lange huissleutel; bruin zakkammetje in étui; étui met zonnebril; bril in étui; damesportemonnee met inh., w.o. KoUilm; rode aansteker; gouden AmerikmV.tf^ broche; paar blauwe kin dersokjes; wolmars medaille; zilveren kettinkje fnet kruisje. Verloren: diplomatentas met inh.; brui ne aktetas met schoolboeken; goudkleurig dameshorloge; bruine portemonnee met inhoud w.o. legitimatiebewijzen en fo to's; rode autoped met witte spatborden; zwarte portemonnee met flink bedrag aan geld; witte portemonnee met inh.; groene halsbandparkiet; kinderjudopak met witte band en gele slipers; bruin jack; grijs jack; dameshorloge met doublé bandje; gouden ballpoint met inscriptie; zilveren armband met 7 bedeltjes; schaaltje en 3 zakmesjès, waarvan 2 met paarlemoer heft; meisjes armband, bestaande uit 5 zilveren ringen. AMERONGEN Gevonden: portemonnee, inhoud 32 ct. Aan komen vliegen: blauw-gele par kiet. Verloren: gouden broche met zwarte steen met diamantjes; voorzetlens van een Leitz-foto toestel; damesbril met blauw montuur en dikke glazen. VEENENDAAL: J. H. Kets, arts. Hoofd straat 26, Tel. 3056. Zusters Groene Kruis: Zr. Hubee, Kerkewijk 28, Tel. 2307. Apotheek Zuidersma, Hoofd straat 53, Tel. 2123. RHENENF Almekinders, arts. He renstraat 59, Tel. 2432. Apotheek Deys alleen voor spoedrecepten. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: S. M. v. Ommeren, arts te Eist (U.), Tel. 08377-217. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU- DE: J. H. Rademakers, arts te Eder- veen. Tel. 201. SCHERPENZEEL: H. G. v. d. Hoek, arts, Stationsstraat 10, Woudenberg. Tel. 03498-1220. AANGIFTE LEERLINGEN TECHN. SCHOOL WAGENINGEN De aandacht van belanghebbenden wordt gevestigd op een advertentie, voorkomende in dit nummer met be trekking tot de aanmelding van leerlin gen voor het cursusjaar 1965-1966 aan de Technische School te Wageningen, afdeling avondonderwijs. RHENEN Gevonden: rode autoped; blauwe blazer; bruine damesportemonnaie inh. f 17,— en drie buskaartjes; bos sleu tels; bankbiljet van f 10,boek: Het groene mutsje. Aan komen lopen: bruine hond, lang harig, reu; zwarte poedel met rode halsband. Verloren: etui met zeven sleutels; papieren zakje inhoudende badmuts; badmuts; blauw kindervest; portemon- naie inh. gouden kettinkje en f 12, gouden hangertje met bloedkoralen steen; kinderfiets, rood met witte bie zen; bruine leesbril in groen plastic hoes (rechterglas gebroken). ff ff Mevrouw Visser, wonende aan de van Hogendorpstraat, van geboorte Am sterdamse, maar al jarenlang ingezetene van Veenendaal, enquêteert in opdracht van de Ned. Stichting van Statistiek, meerdere huisvrouwen (en ook wel man nen) in het rayon Veenendaal, Eist. Amerongen en Leersum. Het is in zekere zin een markt- en opinieonderzoek, waarbij de huisvrouw wordt gevraagd naar haar koopgewoonten. Het is duidelijk dat de enquêtrice zakelijk te werk moet gaan en niet van haar vragenlijst mag afwijken. Dat neemt niet weg dat er toch een prettig contact bestaat tussen ondervraagster en ondervraagde. Mevrouw Visser, juist terugge keerd van een bezoek aan de Schrij verswij k. probeert tevoren een af spraak te arrangeren, dat vindt ze prettiger dan met de deur in huis te vallen. „Ze krijgen al zoveel men sen aan de deur en denken al gauw dat je wat komt verkopen", vertelt onze enquêtrice. Als je dan een maal binnen bent, gaat het vanzelf. De mensen zijn openhartig genoeg. Misschien zien ze het nut van de enquête wel terdege in. U moet we ten dat de hedendaagse huisvrouw kwaliteitsbewuster is dan vroeger. Als ze gevraagd wordt naar haar koopgewoonte weet ze beslist en ze ker te antwoorden. Dat vergemakke lijkt ons werk, vindt mevrouw Vis ser, die nog even meedeelt dat ze niet de enige enquêtrice in deze streek is. Er zijn er wel een stuk of zes. De onderwerpen zijn uiteraard zeer gevarieerd, 't Gaat meestal over bepaalde gebruiksartikelen, maar een enkele keer zijn er wel politieke vragen of vragen die verband houden met de lees- en ontspanningsge woonten. Zelfs de vraag hoe groot het huishoudbudget is, wordt niet omzeild. Op deze vrij indringende vraag komt toch meestal een rede lijk antwoord, vertelt mevrouw Vis ser. Hoe lang zo'n vraaggesprek duurt? Nou, dat is wel heel erg Mevr. Visser. verschillend. 't Kan gebeuren dat je in vijf of tien minuten klaar bent, soms duurt het ook wel een uur. 't Ligt helemaal aan de soort en het aantal vragen Maar over het algemeen gaat het bijzonder vlot, merkt mevrouw Vis ser op Meermalen gebeurt het dat je na het afwerken van de lijst nog wat nababbelt. dat hangt er hele maal vanaf hoe de gesprekken verlo- pen. Beperkt zich de enquête louter tot de vrouwelijke ingezetenen? Mevr Visser zegt ook wel eens mannen te ondervragen Er zijn toch specifieke mannelijke gewoonten ook? Neem maar het roken Hoeveel publica ties zijn er niet geweest over de ge varen van het roken. Het is voor de statistiek van belang hoe de schom melingen zijn in de rookgewoonten. Dan moet ik natuurlijk naar de man nen toe. De meesten zijn overdag op hun werk, zodat ik ze 's avonds moet treffen. Ik kijk het dan zo uit dat ik tussen half zeven en acht uur aanbel, dan zijn de heren het best te spreken. Als de televisie begint moet je verdwenen zijn. Het is nu eenmaal zo, dat je de mensen niet storen moet Het gaat om een ver trouwelijk onderhoud waar je prettig kunt praten. Als het op een bepaald moment niet schikt zou dat verve lend zijn. Of de mensen in de ver schillende plaatsen ook verschillend reageren? Ja. de mensen op een dorp kunnen nu eenmaal niet praten over dingen die daar niet te koop zijn. Ze gaan dan naar elders en vertellen dat ook wel. Maar of de ene plaats meer open is dan de andere, dat kan mevrouw Visser niet zeggen Mis schien wordt het contact wel verge makkelijkt omdat de mensen mij niei kennen (na dit gesprek vervalt dat wellicht, want als ze je in de krant gezien hebben, weten ze wat je komt doen). Ik kan natuurlijk niet uitweiden over de aard van de onderwerpen maar wel dat die aansluiten op df actualiteit en de gewoonten, die pas opgang gemaakt hebben Hierover wil de stichting natuurlijk geinfor- meerd zijn. De enquête gaat natuur- lijk geheel op vrijwillige basis. Nie- mand is verplicht te antwoorden. J Maar tegenstand ondervind je bijna niet. Als de antwoorden wat moei- lijk komen, moet je wel eens door- dringen en meestal lukt het wel. Want een half ingevuld formulier is natuurlijk waardeloos. Dit werk J heeft zijdelings te maken met de journalistiek, gelooft mevrouw Vis- f ser Een verslaggever moet ook pro- beren de mensen te laten antwoor- den. Zo is het met ons ook. Als je vertrouwen kunt wekken, stuit je bijna nergens op onwilligheid. Deze week is mevrouw Visser ra- zend druk. Volgende week gaat de familie met vakantie en de stapel enquêteformulieren moet nog weg- gewerkt. Maar als het moet kan ze een hoog tempo ontwikkelen. „Ik doe dit werk al zes jaar en dan drijf je op je routine", zegt ze. Bo- vendien doe ik het ontzettend graag 1 Je komt met veel mensen in aanra- king, je bent volop in de maat- schappij bezig. Als ik dit niet zou kunnen doen, zou ik veel te weinig om handen hebben. We hebben een grote dochter en het huiswerk is zo gedaan. Stilzitten kan mevrouw Visser niet. De muren zouden op je afkomen als je met de armen over elkaar zit, zegt ze. En weet u wat zo fijn is? Je kunt op stap gaan als ie zelf wil. Niemand beslist over je tijd. Ik hoop er deze week een hele slag in te slaan, 't Gaat nu fijn, want ik ben bezig in de nieuwbouwwijken en daar staan de huizen nu eenmaal dicht bij elkaar Je hebt er in een mum een aantal afgewerkt Mevrouw Visser, levendig als ze is. zou niets anders willen. De medewerking van de mensen stimuleert haar ambitie. Het staat wel vast dat men het nut van zo'n opiniepeiling inziet. Uit ervaring kan ik zeggen dat het resultaat meest al tot voordeel van de mensen Is. De kwaliteit van het produkt kan na kennisname van de gegevens soms worden opgevoerd In het belang van van ons allemaal VEENENDAAL Geboren: Otto, z.v. K. J. J. Versteeg en B. Altena; Anthonia Jacoba, d.v. A. Burghout; Robert, z.v. J. van Ingen en W. Klomp; Hendrik, z.v. T. van Leeu wen en B. Schoonderbeek; Willem Jan, z.v. J. van den Brink en R. Pitlo (te Rhenen); Tannetje Elisabeth, d.v. R. van der Sluis en C. H. Kole (te Rhe nen); Arnoldus, z.v. J. Tollenaar en J. Huiting (te Rhenen). Ondertrouwd: W. Kok en G. A. J. Diepeveen; J. Hendriksen en C. H. G. C. W. van Dorland; G. D. Nardo en G. Poletto. Gehuwd: H. van Baren en W. van de Haar; J. van Leeuwen en J. C. Klijn Hesselink; J. N. Seijn en M. H. Schoon derbeek; T. Ariesen en A. H. de Bruin; H. J. Lucas en E. A. van Leeuwen. RHENEN Geboren: Marjan d.v. G. M. van Ba ren en M. H. Wisgerhof; Hendrik z.v. M. van Willigen en G. Remerie; Jan z.v. G. Drost en H. van Dijk; Cornelis Jacob z.v. J. Spies en D. Meurs; Dirkje Johanna Maria d.v. P van Kruistum en A. M. Flipse; Anna Catharina d.v. D. Boers en A. Britstra; Jan Jacobus z.v. J. van Vee nendaal en A. A. M. van Wakeren. Ondertrouwd: J. F. Aghina en A. J. Verhaar; W. Bouwheer en J. Lodder; G. van de Sluis en P. van Veenendaal; G. Henzen en W. van Kreel; A. L. Lamers en J. F. Peters. Gehuwd: G. J. Stuivenberg en J. W. van Tongeren; S. van der Heijden en C. Brienesse; W. L. K. Dondorff en M. D. Lodder. Overleden: Marinus van Otterlo, 67 jaar, echtgen. van M. Bouhuis; Elisabeth van Doorn, 77 jaar, echtgen. van J. van der Laak; Hendrika Alida Oosterbeek, 61 jaar, echtgen. van D. W J van de Wete ring; Jannigje Alberts, 71 jaar, echtgen. van W Deen; H. Beekmans, 61 jaar, echt gen. van M. M. P. van Koll. Elders overleden: te Almelo: Theodorus Wilhelmus Vedder, 72 jaar, echtgen. van B. J. Belderink. EDERVEEN Geboren: Francina J. d.v. M. J. Schou ten en R. van Beek. Ondertrouwd: J. de Gijt en U. van der Meijden; W. B. M. Janssen en V. W. Feugen. Gehuwd: R. G. Bos en R. A. van de Meent. AMERONGEN Geboren: Jacomine Anne d.v. W. L. Vooren en H. Manten; Anna Sophia Alida d.v. G. A. van Leur en A. M. Hannisse. Gehuwd: A. Davelaar en T. H. Ver kerk; S. T. L. de Leeuw en S. D. van Rhenen. RENSWOUDE Geboren: Hendrika Maria d.v. C. van Vlastuin en W. H. van Dijk; Johannes z.v. J. van Voorthuizen en J. Methorst; Aal tje d.v. J. Ditewig en D. A. de Keijzer; Hendrika d.v. H. J. van de Haar en G. van den Berg. RHENEN Ingekomen: B. H. C. Messaoud van Ma rokko; B. M. Ahmed van Marokko; T. P. van Wijk van Tiel; T. Groeneveld van Ede; F. J. Kalse met gezin van Veenen daal; F. A. Buijsingh van Bussum; A. H El Abbadi van Ede; H. G. M. Kemperman van Nijmegen; H. W ter Burg met ge zin van Arnhem; H. Hazewindus van Utrecht; M. M. Metalsi van Marokko. Vertrokken: J. W. Numans naar Assen; A. F. Francken met gezin naar Dordrecht; J. Spek met gezin naar Wieringermeer; A. J. van Ewijk met gezin naar Mau- rik; W. van der Klift met gezin naar Veenendaal; G. J. G Spies naar Veenen daal; H. M. Pullen naar Wageningen; A. J. Francken naar Ede; H. de Leeuw met gezin naar Wageningen; G. van Eijkelenburg naar Baarn; R. Fransens met gezin naar Steenwijkerwolde; J. J. J. Hansma naar Duitsland; E J. Baars naar Zwijndrecht; G. F M. Muller naar Doetinchem; C. de Jong naar Veenen daal. H. R. Kneefel naar Amersfoort. AMERONGEN Ingekomen: L. Faber-Meijeringh van Emmen; D. Hoogland van Utrecht; G. Dorrestijn-van Ginkel van Woudenberg; E. M. Herscheit van Zeist; B. A. Reuijl van Elburg. Vertrokken: H. Pater, I. van Zeijl, F. M. van der Flier naar Renkum; L M. H. Kok naar Rotterdam; A Bouman met ge zin naar Leersum; W. J. van Mazijk- Hooijkaas naar Amersfoort; B. van Ap peldoorn naar Veenendaal; A. Davelaar naar Steenwijk; S. Th. L. de Leeuw met gezin naar Nieuw Lekkerland. BEKENDMAKING Kosteloze inenting tegen pokken in de maand juli 1965 niet op 6 maar op 7 juli 1965 a.s. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. P. de Jong; 5 uur ds. H. A. van Bemmel van Olde- broek. Julianakerk: 9.30 uur ds, D. van den Berg; 5 uur ds. T. Langerak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. J. J. Poort van Kamerik; 5 uur ds. P. de Jong. Sionskerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. D. van den Berg. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Wis gerhof. Veeneind: 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Dijkstraat: 2.45 uur dhr. J. van Beuse- kom. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. De Vries van Bennekom; 5 uur ds. Teriouw. Geref Kerk. 9.30 uur ds. Terlouw; 5 uur ds. De Vries van Bennekom. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.3Q en 5 uur ds. Keuning. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Veldstra van Utrecht; 5.30 uur ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 8 juli 7.30 uur ds. Verhoef van Barneveld. Ned. Prot Bond: 10.30 uur ds. Sorber van Winterswijk. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Volle Evang. Gem.: woensdag 7 juli geb. O.C.B. 8 uur broeder Groene veld uit Arnhem. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man (H.A.); 6.30 uur ds. A. Westra (dankz. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. H. Volten (H.A.). Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur dhr. v. Hoeven van Benthuizen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. P. A. Stapert uit Zutphen. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst; woensdag 7 juli 7.30 uur ds. A. Vergunst van Rotterdam. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; donderdag 8 juli 7.30 uur ds. Steenblok van Gouda. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur kand. J. Ge- braat van Utrecht; 6 uur ds. L. v. d. Peut van Renswoude. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst; woensdag 7 juli 7.15 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst; donderdag 88 juli 7 uur ds. Toes van Kinderdijk. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. D. Tjals- ma van Arnhem. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9 en 10.30 uur ds. Westra van Rhenen; 6.30 uur ds S. C. van Wijngaarden van Leersum. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. C. de Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur leesdienst Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst RENSWOUDE Ned Herv. Kerk: 9.30 uur ds. L. v. d. Peut; 6.30 uur ds. J. v. Drenth van Ede. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra; 6.30 uur ds.' J Bos van Lunte ren. Geref Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang Gem.: 3 uur evang. F. J. Nijkamp en maandag 8 uur evang. Bijlsma. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. van der Poel. De NVV bestuurdersbond te Amerongen organiseerde zaterdag een kinder feest dat werd gehouden op het sportveld De Burgwal. Het was mooi weer en de deelname was erg groot. Voor de kinderen is het een f\jne dag ge worden. 's Morgens werd begonnen met een puzzelrit op de fiets. Helaas verliep dit onderdeel van de spelen niet zoals wel gewenst werd want enkele grote mensen probeerden de boel in de war te sturen, door de kinderen in de bossen op een dwaalspoor te brengen. Het bestuur betreurt het zeer dat deze elementen het plezier voor de kinderen probeerden te vergallen. Winnaars van de puzzelrit werden: 1. Rien Zwart; 2. W. v. Mourik; 3. A. van Ree; 4 J. Meyer; 5. G v. d. Broek. Vervolgens werden er skelterraces gehouden voor jongens en meisjes Ook voor dit onderdeel was veel belangstel ling. De prijzen gingen naar E. Vonk, H Looyen en T. Vahlkamp bij de meisjes van 10 tot 13 jaar en naar B Meskes. E Buyink en R Weyers bij de meisjes van 6 tot 9 jaar Het volgende onderdeel was voor de jongens, n.l hardlopen De prijswinnaar waren H. Paas, W Meersman, R. v. Bennekom, W Buis J Terschegget, B van Veenendaal. Een onderdeel dat veel hilariteit ij de toeschouwers wekte was balletje zuigen voor jongens en meisjes Prij-en resp voor J Althof, J Weyers. H. Ster- renberg, H Meersman, W Benshof en D. v d Heuvel. Na doeltrappen voor de jongens, werd de feestdag besloten met een ballon wedstrijd. Het was een mooi gezicht om het grote aantal kleurige ballonnen hoog de lucht in te zien vliegen in de richting Duitsland. De uitslag van deze ballonwedstrijd zal over ongeveer 4 we ken bekend zijn. Voor de deelnemertjes en de toeschou wers een prachtige dag. Het bestuur van de Bond is de velen die spontaan hun medewerking gaven tot het welslagen van deze dag zeer dankbaar E.H.B.O AFD. AMERONGEN Op woensdag 7 juli a.s. 8 uur n.m. houdt de Afd Amerongen van de Kon. Nederl. Ver E.H B O in het plantsoen „Lievendael" een demonstratie van Mond- op Mondbeademing Deze de monstratie is voor een ieder vrij toe gankelijk Komt u eens kijken? Het kan u van nut zijn! Indien u hiervoor be langstelling hebt krijgt u gelegenheid het ook eens te proberen. U hebt het zo onder de knie en dan bent u in staat bij mogelijke verdrinkingsgevallen mensenlevens te --edden Houdt deze woensdagavond vrij en komt naar de demonstratie. Bij slecht weer in het zaaltje.

De Vallei | 1965 | | pagina 2