Bromfietslawaai aan de orde in de Rhenense raad ELST KRIJGT EINDELIJK BETERE STRAATVERLICHTING Biljartclub „De Morgenster" te Eist werd nationaal kampioen libre Gymnastiekvereniging Wilskracht gaf geslaagde zomeruitvoering AMERONGEN De Stichtse Oever te Rhenen onderging flinke uitbreiding SCHERPENZEEL Korfbalvereniging „Arena" hield jaarvergadering ARAM ARAM De Zee koningin Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 2 juli 1965 8 De gemeenteraad van Rhenen had dinsdagavond j.l. niet veel tijd nodig om de agenda af te werken. De vergadering werd niet bijgewoond door de heren de Jong en Dirkse. De eerste was met vakantie en de andere ligt in het ziekenhuis met verwondingen opgelopen bij een ongeval. Na afloop van de openbare vergadering bleef men nog bijeen om in gesloten ver gadering enkele verwikkelingen rond het zwembad te bespreken. Ook sprak de raad over de hinder van bromfietsen met name in de bossen. Dit alles naar aanleiding van vragen van de heer Deen. De raadsleden verklaarden zich ook accoord met de plannen om in Eist tot een natriumverlichting te komen. Met de verschillende grondtransacties konden de raadsleden zich ook verenigen. Naar aanleiding van de notulen merk- zonder onderwijs te sturen, maar spre- worden en dat vond hij helemaal niet te de heer Deen op, dat in de vorige ker was bang dat op deze manier het raadsvergadering was gesproken over openbaar onderwijs achterop kwam. De het onderwijs in verband met de Mam- voorzitter zei dat men probeert in Rhe- moetwet. De heer Deen had nu verno- nen te komen tot Havo/Mavo onder men, dat de chr. ulo contacten heeft wijs. Heeft men dit in de gemeente, dan met het chr. lyceum in Veenendaal hoeven de kinderen niet naar buiten. voor een opleidingsklas. Naar de me- Mr. Deen: „Geluidshinder van bromfietsers." ning van de heer Deen moeten de ou ders de vrije keus hebben om hun kin- Een en ander hangt natuurlijk van de beslissing van het ministerie af, maar we kunnen niet gelijk het meerdere vragen en dan ook ook nog tegelijk wat anders doen. De heer E. J. van Dijk merkte op, dat als het Havo/Mavo erdoor komt, dat dit dan komt door het goede werk van de leerkrachten. De voorzitter beaamde dat het niveau van de leerkrachten in derdaad vrij hoog ligt. Bij de behandeling van het punt uitbreiding bejaardencentrum, dat overigens door de raad werd aan genomen, vroeg de heer H. v. d. Poel, hoe het stond met de bouw in de toekomst en hoe het met de zaagflat was gesteld. De voorzitter zei hierop, dat de zaag flat niet met vergunningen heeft te ma ken, dit is een financiële zaak. Momen deren naar het openbaar of het het bij- teel zijn de onderhandelingen hierover weer geopend. Het kan zijn dat het zo wordt dat de helft beschikbaar is voor militairen en de andere helft voor de gemeente, 't Draait er alleen om of men de zaak financieel rond kan krij gen. De heer v. d. Spoel wilde nog graag weten of er volgend jaar zou kunnen worden gebouwd, of dat het wat het volume betreft in de komende jaren fout gaat lopen. Wat de particuliere bouw betreft, zo zei de voorzitter, zijn dit jaar de ver gunningen vrij fegelmatig binnengeko- Streekmuseum Rhenen „Mijn spelen is leven'' Onder het motto „Mijn spelen is le ren" wordt van 1 juli tot en met 14 augustus in het Streekmuseum te Rhe nen een expositie gehouden. De expositie toont het kinderleven uit de achttiende eeuw zoals b.v. speel goed, kinderboeken, opticaprenten, ge schreven Nieuwjaarswensen a.s. Op de ze tentoonstelling zijn enkele fraaie voorwerpen te zien. afkomstig uit parti culier bezit. De expositie is alle werk dagen uitgezonderd woensdagmorgen en dinsdagavond geopend. KLEINE AANRIJDING Dinsdagmiddag omstreeks tien over half vijf vond op de Hofstraat een aanrijding plaats. Een personenauto, bestuurd door de heer J. D. uit Eist stond ter rechter zijde van de Hofstraat geparkeerd, toen een vrachtauto, bestuurd door D. K. uit Rhenen de Hofstraat kwam oprijden. K. reed zachtjes teneinde de stilstaande auto te passeren, doch raakte met de voorzijde van de laadbak het achterlicht van de stilstaande auto. Het achterlicht werd vernield. BROMFIETSER VRIJ ERNSTIG GEWOND De bromfietser H. L. uit Rhenen werd dinsdagavond omstreeks half acht vrij ernstig gewond aan zijn hoofd, toen hij op de Herenstraat te Rhenen tegenover het gemeentehuis kwam te vallen over een hond die plotseling de weg overstak. L. schoof met zijn hoofd over de weg, werd hierdoor behoorlijk gewond en liep waarschijnlijk nog een gebroken kaak op. Dr. Almekinders verleende eerste hulp, waarna de bromfietser naar het Ju- lianaziekenhuis werd overgebracht. De eigenaar van de hond het dier over leefde het ongeval niet is bekend. WAT IS ER GESPAARD? Aan het postkantoor te Rhenen en het daaronder vallende ressort is gedurende de maand juni 1965 op de Rijkspostspaar bank ingelegd f 74.592,terwijl er werd terugbetaald f 70.735,88. Voor Achterberg zijn deze bedragen respectievelijk f 4786,en f 8465,15. tijdelijk met 1 JAARGETIJDE SPELDJE TwiDP ASfT^ Uit serie van 4 Bij tube van f 1.- De heer v. Dijk: „Lof voor leerkrachten." men. Wat de kwestie premie- en wo ningwetwoningen betreft, dit zijn ge woon onderhandelingsobjecten. De heer E. P. van Dijk was van mening, dat het bouwvolume van Rhenen al tot 1970 op was, dus als de zaagflat er komt dan is dat een meevallertje voor Rhenen. Voorbereidingsbesluit uitbreidingsplan Eist De voorzitter zei dat het in Eist altijd maar een moeilijke zaak is om grond in handen te krijgen en ook in de toekomst zal een en ander toch voortgang moe ten vinden. De heer Klaassen was van mening dat het voor verschillende eige naren een soort rechteloze tijd gaat prettig, temeer omdat deze dingen nog wel eens lang kunnen duren. Er wordt, zo zeide de voorzitter, hard aan gewerkt, zodat de rechteloze tijd zo kort mogelijk zal zijn. De diverse grond aan- en verko pen werden zonder meer door de raad goedgekeurd. Ook de verlich ting in Eist werd door de raad goedgekeurd. Tevoren zei de voor zitter een zucht van „verlichting" te slaken over deze verlichting, want er was al heel wat jaren over het „donkere" Eist gepraat. De heer Klaassen maakte nog een op merking over de onderhandse aanbeste ding van de aanleg van een gedeelte van de Schoolweg. Het was volgens hem weer hetzelfde als vorige keer. de raad wordt voor een voldongen feit gesteld en dat vond hij onprettig. De voorzit ter was van mening, dat het bij zulke kleine stukjes zonder de minste twijfel in het belang van de gemeente was om onderhands aan te besteden. Ook met de 12e wijziging van de ge meentebegroting voor 1965 kon de raad zich verenigen, behoudens met het punt van de herziene begroting voor het in- structiebad aan de Lijsterberg, waaruit bleek dat de bouwkosten 38.000, hoger zullen zijn dan oorspronkelijk was geraamd. De heer Klaassen vond dit maar een rare zaak, volgens hem moet er toch een aannemingsovereenkomst zijn geweest en nu is er opeens een begroting die 38.000 hoger is. De heer Deen vroeg zich af of de raad dan met de vorige stukken bij de bok genomen was. Men besloot hierover verder te spreken in de geheime raad. Tot kleuterleidster van de school aan de Nieuwe Veenendaalseweg benoemde de raad mej Oost uit Goor. Doorstroming van woningen en de bromfietsplaag Voor de rondvraag stelde de heer Henzen namens de heer Dirkse een vraag over de doorstroming van wonin gen. Bedoeld werd een geval waarin iemand met een behoorlijk inkomen naar een vrij goedkope woning zou gaan. Het bleek echter, dat bedoelde persoon naar een woning ging die ruim het dubbele in huur deed van de mo menteel door hem bewoonde en dat De heer Klaassen: „Rare zaak." men op deze manier ook een tweede ge gadigde van dienst kon zijn, zodat er een zeer redelijke oplossing bleek te zijn gevonden. De heer Deen stelde een vraag over de toenemende bromfietsplaag op de toeristische wandelpaden. Het bleek dat de heer Deen nogal eens wandelde en dat de rust op deze paden door talrijke bromfietsers wordt verstoord. De heer Deen noemde in dit verband onderlangs, maar de burgemeester vond dit ook erg het geval op de Koerheuvel en op de Schaapskooi. Een oplossing bleek er voor dit probleem moeilijk te vinden, want er zal dan toch ergens een gele genheid moeten zyn waar de jeugd terecht kan en waar ze het leuk vindt en wanneer dat dan nog een plaats moet zijn waar niemand wordt gehinderd, dan is er niet ge makkelijk zoiets te vinden. Ook stelde de heer Deen nog een vraag over het kwijtraken van het huis vuil in de toekomst. De voorzitter zei dat men met de huidige stortplaats nog wel enige tijd vooruit kon, maar dat het in de toe komst niet mee zal vallen. Het college blijft er echter diligent over en onder zoekt diverse mogelijkheden, zodat men in de toekomst een oplossing hiervoor hoopt te hebben. prima spel. D. Honders won bijvoor beeld al zijn vier partijen en scoorde in de laatste zelfs nog een serie van hon derd. P. Schuilenburg won 3 van zijn 4 partijen en D. Nellestijn 2 van de 4. Toen na twee dagen biljartsport de uitslag bekend gemaakt werd. bleek De Morgenster duidelijk de sterkste ge weest te zijn Met maar liefst 7 punten voorsprong op nummer twee bleek ze eerste geworden te zijn. Toekomst Nu De Morgenster tot de top is door gedrongen gaat men in de toekomst uiteraard trachten om deze fraaie po sitie te handhaven, maar men is er zich van bewust, dat dat niet mee zal val len. Eerst wil men echter nog eens wat aandacht aan het fraaie succes schenken Men wil graag nog eens recipiëren. Wanneer dat weet men nog niet. Andere Reeds in onze editie van dinsdag konden wy berichten dat de biljartvereni ging „De Morgenster" te Eist kampioen van Nederland geworden is in de C 1 klasse libre. Omdat het behalen van een nationaal kampioenschap op zich al een bijzonderheid is, maar ook omdat Het, voor zover bekend is, voor de eerste maal is dat in onze omgeving een biljartclub kampioen wordt menen wy daaraan nog eens extra aandacht te moeten schenken. „De Mor genster" ressorteert onder de afdeling Veenendaal van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. In deze afdeling wordt in het seizoen normaal een competitie gespeeld en de winnaar daarvan krijgt het recht om aan de ge westelijke kampioenschappen deel te nemen. Na een slopende eindfase van deze competitie met De Poedels uit Rhenen en biljartclub Gys uit Ede is het De Morgenster gelukt om met 1 punt verschil kampioen te worden van het distrikt Veenendaal. Een bewijs tevens dat hier in deze omgeving sterke biljartclubs voorkomen. spelsoorten zal men in de toekomst ook niet gaan beoefenen. Driebanden is niet bevorderlijk voor het libre spel en voor het kaderspel is men (nog) niet sterk genoeg. Uiteraard zal men z'n uiterste best doen om volgend jaar er weer bii te zijn. In ieder geval hebben de spe lers en supporters nu een fraaie belo ning gekregen voor doorzettingsvermo gen en opofferingszin. Het kostte de spelers vele avonden en tijd om de wedstrijden en toernooien te spelen. Daarnaast kregen zij ook wat steun van de K.N.B.B., want de kosten bijvoorbeeld van het nationaal kam pioenschap werden door deze bond ge dragen. Ongetwijfeld zullen velen bestuur en spelers op de komende receptie komen gelukwensen en daar is maar één com mentaar op: „Dat is verdiend". ORGELCONCERT IN CUNERAKERK TE RHENEN IN KADER V.V.V.-AKTIVITEITEN In het kader van de VVV-zomeraktivi- teiten geeft de Rhenense musicus Leo van Stempvoort in de Cunerakerk te Rhenen een concert op het orgel van deze kerk. De organist zal werken spelen van Bach, Purcell, Wesley, Reger, Rheinberger, Mendelsohn-Bartholdy en aan het einde een improvisatie. De toegang is geheel gratis maar aan het slot van de avond zal een collecte gehouden worden. ANJERSPELDJES BIJ VVV RHENEN De burgemeester van Rhenen laat ons weten dat in het kader van de in Rhe nen te houden inzameling van het An jerfonds aan het informatiekantoor van de VVV te Rhenen speldjes verkrijg baar zijn voor f 0,25 per stuk. De aan- ^maak van deze speldjes is eenmalig, zodat ze tot de zeldzame exemplaren gaan behoren. Vorige week was reeds l de helft van de 300 speldjes verkocht. Op deze foto komen de leden van „De Morgenster" voordie kampioen van Nederland werden. Eerste van links P. Schuilenburg, tweede van links D. Nel lestijn en helemaal rechts D. Honders. Onder zeer gunstige weersomstandigheden gaf de gymnastiekvereniging Wilskracht woensdagavond j.l. op het gemeentelijk sportpark Candia haar jaarlijkse zomer uitvoering. Er bestond voor deze uitvoering een goede belangstelling en onder de aanwezigen zagen wij onder anderen ook Rhenens burgemeester. Het festijn begon met de massale opmars en de vlaggengroet, nadat de gymnasten door de muziekvereniging Ons Genoegen vanaf het clublokaal naar het sportterrein waren begeleid. Men begon het programma met de kleintjes en zo zagen we een dertigtal meisjes een reuze aardige bankoefening demonstreren. In het nummer Wij blazen de trompet, brachten een aantal oudere meisjes met papieren toeters een groet aan het publiek. Wat betreft de ouderen zagen we goed uitgevoerde vrije oefe ningen van Riet Landman, Ellen For tuin en Thera Bouman. Ook het nummer brug-ongelijk van deze dames mocht er wezen. Een groep jongens toonden hun kunnen op mat, bok en springkast. UITVOERING s.v. AMERONGEN Bij het verslag van de gymnastiek- uitvoering van de s.v. Amerongen stond niet vermeld dat ook wethouder K. G. Tiel van zijn belangstelling blijk gaf. Wij hopen op deze manier alsnog ge heel volledig te zijn. DEELNEMERS ZOMERTENTOONSTELLING Aan de zomertentoonstelling welke ten gemeentehuize van Amerongen wordt gehouden van 17 juli tot en met 7 augustus en welke als motto heeft „Kunstenaars uit Bergen (N.H.)" wordt medegewerkt door de volgende kunste naars uit Bergen: Nico Berghout, teke ningen; Frans Meyers, tekeningen en grafiek; Thijs Sterk, schilderijen; Kees den Tex, schilderijen en Dirk Trap, schilderijen. CHRIST. U.L.O. SCHOOL De voorbereidingen voor de Christe lijke U.L.O.-school te Amerongen zijn thans zover gevorderd, dat de opening hiervan zal plaats kunnen vinden op maandag 30 augustus a.s. in het „Dorps huis" aan het Dorpshuisplein. Huwelijken in ander vertrek In verband met de zomertentoon stelling welke dit jaar in het gemeen tehuis gehouden zal worden van 17 juli tot 7 augustus kan de raadzaal in de periode van 15 juli tot en met 9 augustus niet gebruikt worden voor het voltrekken van huwelijken. Deze zul len in genoemd tydvak voltrokken worden in de kleinere commissieka mer. Aan trouwlustige paartjes die in deze periode in het huwelijk wensen te treden en er prijs op stellen dat hun huwelijk in de raadzaal wordt voltrok ken, wordt aangeraden, in overleg met de ambtenaar van de burgerlijke stand, de datum van hun huwelijk vast te stel len voor of na de genoemde periode. SUCCESRIJK De biljarthistorie van De Morgenster, maar ook van het distrikt Veenendaal is begonnen in het jaar 1957. Toen werd namelijk het distrikt Veenendaal opgericht. In verschillende plaatsen werden toen enkele biljartverenigingen opge richt waaronder ook De Morgenster. Men startte toen met zes clubs mo menteel zijn er ongeveer 25 De Mor genster werd direkt ingedeeld in de C 1 Dat De Stichtse Oever een flinke uitbreiding heeft ondergaan bleek dinsdag middag by het bezoek dat wy daar brachten in verband met de opening van het nieuwe gedeelte. Zo was er een mooie zaal van 200 m* bijgekomen, waar gezelschappen van 250 tot 300 personen een plaats kunnen vinden. In verband hiermede had men ook een nieuwe en moderne keuken gebouwd, die aan de nieuwe accomodatie voldoet en zeer modern is ingericht met o.a. een afzuig installatie. Ook de toiletruimte, die eerst nogal aan de krappe kant was is uitgebreid en ziet er in moderne kleuren gehou den zeer fris uit. Dan hebben we nog vol bewondering gekeken naar de nieuwe bar, die vol gens een idee van de heer v. d. Schouw is uitgevoerd en het heel goed doet. Al met al is het niet alleen voor de heer en mevrouw v. d. Schouw een vooruitgang, maar ook voor Rhenen, temeer door de mooie ligging van de Stichtse Oever aan de Rijn. De openingsplechtigheid werd ver richt door de burgemeester, die een rood/wit lint, dat voor de ingang van de nieuwe zaal hing, doorknipte. De burgemeester haalde nog even herinneringen op uit de tijd, waarin mevrouw v. d. Schouw, toen nog mej. van Essen, in Rhenen kwam en zo graag een eigen zaak wilde hebben. De burge meester vond dat dit doel nu toch wel was bereikt. Dat de uitbreiding van De Stichtse Oever duidelijk het kenmerk draagt van gezelligheid en intimiteit getuige nevenstaande foto. klasse de sterkste wegens het goe de moyenne. Steeds behoorde de Elster- se ploeg tot de beste maar tot roem ruchte successen kwam het nog niet. Dat kwam pas in 1963 toen De Morgen ster de Piet van de Pol wisselbeker wist te winnen van het distrikt Veenendaal. Afgelopen seizoen drukte de vereniging helemaal door tot de top. Door kam pioen te worden van het distrikt. Daar mee kwam de club in de voorronden van het gewestelijk kampioenschap. Ook hier na veel spanning toonden de Els- tenaren zich de besten en daarmee stond de weg open naar de halve finale en daarna de finale, die in Arnhem ge speeld werd. Met twee punten voor sprong eindigde De Morgenster op de eerste plaats en weed daarmee kam pioen van het gewest het Oosten. Kampioenschap Niemand kon het eigenlijk allemaal nog geloven dat het allemaal zo van een leien dakje ging. In het minst de spelers zelf, de heren D. Honders uit Ommeren, D. Nellestijn uit Eist en P. Schuilenburg uit Leersum. Op de weke lijkse trainingsavonden in café De Mor genster, werden op het prachtige biljart verschillende stootbeelden nog eens extra doorgenomen, verder kon men al leen maar hopen op een zo goed moge lijk resultaat. Toen de uitnodiging van de K.N.B.B. kwam om in Rotterdam in het Groot Handelsgebouw deel te nemen aan het kampioenschap C 1 li bre, bleek al wel dat De Morgenster op papier, gezien de moyennes de sterkste was, maar hierdoor moesten de sre- lers bij elke wedstrijd hun tegenstander veel caramboles voor geven, waardoor het een zeer moeilijke strijd zou worden. Min of meer buiten verwachting heeft De Morgenster toch de top bereikt met Dit nummer werd uitgevoerd in een zeer hoog tempo. Ellen Fortuin, Riet Landman en Suze Achterberg bleken ook de evenwichtsbalk goed te beheersen. Bijzonder veel eer legde de trainer, de heer D. W. de Jong ook in met de voor bereidende oefenstof, welke ten doel heeft de deelnemers op wedstrijden voor te bereiden, en die door een flinke groep dames werd uitgevoerd. Ook de prestaties van Dini Stoffelen en Milly de Jong, die beiden aan de na tionale kampioenschappen hebben mee gedaan, logen er op het gebied van de vrije oefeningen niet om. Ook Constance Kooymans verrichtte op vlotte wijze haar vrije oefening. De massale oefening Letkiss deed een beroep op de souplesse van de deelne mers, dit in verband met de vele ballet achtige figuren die erin waren verwerkt. Dit nummer was een waardig besluit voor deze mooie avond. Namens het bestuur sprak de penning meester, de heer van Gelderen een kort sluitingswoord en hij dankte in het bij zonder de heer D. W. de Jong voor zijn onvermoeibare werk als leider, evenals zijn assistente Dini Stoffelen. Beiden ontvingen een blijk van waardering. Ook voor de dames Constance Kooymans en Milly de Jong waren er attenties, dit vanwege hun prestaties van de laatste tijd. Afscheid van onderwijzeres Vrijdagavond werd in het verenigings gebouw Filalethus door ruim 200 ouders van leerlingen, leerlingen en oud-leerlin gen van de openbare lagere school Hole voet, afscheid genomen van de onderwij zeres mej. Schoemaker, die na ruim 40 jaar waarvan ongeveer 30 jaar aan de Holevoetschool vanwege het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd, deze met ingang van 1 juli aanstaande gaat verlaten. 's Morgens hadden de leerlingen van de school, in hetzelfde gebouw, zich verza meld en werden door de leerlingen van de 3e en 4e klasse, onder leiding van de onderwijzer, de heer H. B. Seijdell, het toneelstukje Maja het ondeugende elfje opgevoerd. Door de 5e en 6e klas Jantje Jokkebrok. De leerlingen C. Davelaar en D. Aarsen speelden voor tamboer en A. Mes droeg een door haar zelf gemaakt gedichtje voor. Het hoofd der school, de heer H. Groen veld, verwelkomde In het bijzonder het gemeentebestuur, de gemeentesecretaris, de inspecteur van het onderwijs, de heer Bos, Ds. Cazander en Dr. Pon, alsmede de dames van de plaatselijke verenigin gen. Als eerste spreker voerde het woord dei burgemeester Mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg, vervolgens de inspecteur van het onderwijs, de heer Bos, als voorzittel van de oudercommissie, de heer Huizing, als presidente van de Plattelandsvrouwen, mevrouw Zwaan-den Hertog en de heer Keitz, oud-onderwijzer van de Holevoet school, thans leraar aan de kweekschool te Dordrecht. Allen schetsten mej. Schoemaker ala een goed aangeschreven staande onder wijzeres met liefde voor school en kin deren, plichtsgevoel en prettige omgang. Na de pauze werd het spel „Dit is uw leven" opgevoerd. Na afloop dankte mej. Schoemaker voor de vriendelijke woorden en voor de vele cadeaus. Zij zelf bood een elektrisch» klok aan bestemd voor de Holevoetschool. De korfbalvereniging „Arena" hield maandagavond in het Eigen Gebouw haar jaarlykse algemene ledenvergadering. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer L. van Setten, vond eerst de uitreiking van de prijzen plaats. Zes bekers en zes medailles bestemd voor de leden, die by de clubkampioenschappen de eerste en tweede prijzen hadden behaald. Uit het verslag van de wedstrijdsecretaris, de heer N. ter Burg, bleek dat Arena een goed seizoen achter de rug had. De aspiranten-A behaalden het kam pioenschap in hun afdeling, terwijl zowel het eerste als het tweede twaalftal op de tweede plaats eindigden. De aspiranten-B bezetten de vierde plaats. Het jaarverslag van de secretaresse, me vrouw Wagenvoort toonde aan, dat de oud-papieraktie bestemd voor het ma teriaal der vereniging goede resultaten had opgeleverd. Ook de schoolkorfbal- competitie kon zeer geslaagd worden ge noemd; er deden acht teams aan mee. Het financieel overzicht van penning meester W. Komduur was gematigd op timistisch. Er was een batig saldo, maar dit was kleiner dan het jaar tevoren. Over het bestuursvoorstel tot een con tributieverhoging van f 0,50 per maand werd uitgebreid gediscussieerd. Volgend jaar, zo zei de voorzitter, wordt op Candia gespeeld en dan zal de huur belangrijk hoger zijn. Ook kan men wanneer men wat ruimer in de kasmiddelen zit, wat meer voor de jeugd doen. Tenslotte werd het voorstel met algemene stemmen aan genomen. Voorzitter van Setten moest wegens tijdgebrek zijn funktie ter beschikking stellen. Tot voorzitter werd benoemd de heer B. Komduur. Het penningmeester schap wordt nu vervuld door de heer J. Harpe. Tot leden van de twaaltalcommissie werden gekozen mevrouw M. van Vliet en de heren,L. van Setten en N. ter Burg. De jeugdcommissie zal worden gevormd door mevrouw W. Komduur en de heren J. van der Linden, K. Honders en B. van Baaren. Namens het bestuur heeft in deze com missie zitting mevrouw W. Harpe. WEDVLUCHTEN Met 111 duiven nam de SPV „De. Luchtpost" zaterdag deel aan een wed vlucht vanaf Chateaureoux. Afstand 647 km, welke werden gelost om 5.45 uur en de eerste duif aan kwam om 15.09.48. De overige uitslagen waren als volgt: A. Voskuilen 1, 18; Gebr. Rustenhova 2, 12, 20; P. van Schaik 3, 19; C Gijs- bertse 4, 6; Gebr. van Schaik 5, 22; P. J. van Eist 7; J. J Voogt 8, 21; W. Wagens- veld 9; W. van Ede 10, 16; C. ter Burg 11; C. A. v. d. Wetering 13; P. v. d. Bovenkamp 14; T. v. d. Broek 15; C. van Wijk 17. Wageningen Snip en Snap twee keer in Wageningen Vrijdagavond speelt in de Wagening- se Schouwburg Junushof een gedeelte van de 28e Snip en Snap revue met o.a. Willy Walden en Piet Muyselaar, Anneke Grönloh, The Shepherds, De Wama's en vele anderen. De artiesten brengen een selectie van nummers die het komende seizoen in de nieuwe re vue te zien zullen zijn. Omdat voor de show van vrijdag avond zo'n enorme belangstelling be stond is het de direktie van de schouw burg gelukt ook zaterdagavond het ge zelschap te contrakteren. Voor verdere gegevens zie men de advertentie in dit blad. 16 In het donkere vochtige vooronder van het schip zit Aram. Gelaten heeft hij zich het blok om de enkels laten sluiten, beseffend, dat tegenstand tegen een gehele scheepsbemanning volkomen nut teloos is. Reeds urenlang zit hij gevangen, met als enig gezelschap een paar ratten, die brutaalweg langs zijn bank scharrelen. Daar klinken voetstap pen op de trap en reeds aan de schoenen en de lange mantel, die het eerst zichtbaar worden, her kent Aram zijn aartsvijand, Merlin. Als de tove naar voor hem staat, neemt hij Aram eerst minu tenlang zwijgend op met een boosaardige flikkering in zijn grote hypnotische ogen. „Ik heb je, toen bij de goudmijn van Hertog Orsino gezegd, dat ik mij niet ongestraft laat dwarsbomen, Aram," lis pelt Merlin. „En zie, hoe eenvoudig laat de heer van Barranca zich bij de neus nemenKapitein Eén-oog hoefde mij maar aan je uit te leveren en je vertrouwde hem zo volkomen, dat je je al leen aan boord van zijn schip begaf!! Aan boord van het schip van een der beruchtste zeerovers van deze waterenhahaü Wel, vriend, het zal je slecht bekomen„Wat hebben jullie met mij voor?!" vraagt Aram scherp. Merlins ogen ver wijden zich in een blik vol koude triomf. En zijn onheilspellende antwoord is: „De galeien!!" (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1965 | | pagina 8