Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken V.V.V. organiseerde standwerkers concours op Fred, van de Paltshof Winkeliersvereniging in Veenendaal komt met aantrekkelijk zomerprogramma TTLelLs tTjitieJk Kindercircus, fakkel-estafetteloop, concertorgel en teenerband Verbetering verkeerssituatie bij Viaduct in Rhenen te verwachten Kon. YSW toonde zich weer sterkste bij Bedrijf szelfbeschermings-wedstrijden Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Mede met het oog op de talrijke vakantiegangers, die deze streken zullen bezoeken heeft de Veenendaalse Winkeliersvereniging, gemeend een zomerprogramma samen te stellen, waarbij men enkele aardige attracties heeft kunnen aantrekken. Vooral in de maanden juli en augustus, wanneer de toerist op zijn vakantieadres neerstrijkt, wil men het koopcen trum van de streek wat verlevendigen. Nieuws uit de omgeving MULDER ELST V oetpad in Eist tussen Woudweg en VVlaalsestraatweg EDERVEEN RENSWOUDE Wanneer wordt beruchte „flessenhals" verbreedt? 39e JAARGANG DINSDAG 6 JULI 1965 Nr. 53 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 Rjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50. elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen - Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel MUZIEK Men heeft het gezocht in de muziek- sfeer en voor iedere smaak op dat ge bied gezorgd. Zo zal op zaterdag 10 juli a.s. de Veenendaalse Harmonie Caecilia een mars door de winkelstraten maken. Concertorgel Op dinsdag 20 juli bezoekt het be roemde Gavioli-concertorgel De Leeuw het koopcentrum Veenendaal. Dit ex clusieve draaiorgel is thans eigendom van de Stichting „Vrienden van het Gavioli-orgel" te Tiel. Tot de zeer wei nige nog overgebleven grote en be roemde kermisorgels welke in 1961 nog op redding en algehele restauratie wachtten, behoorde ook het 89-toets Gavioli-orgel, hetwelk thans De Leeuw is gedoopt en aangekocht door boven genoemde stichting. Dit orgel behoort tot de grootste en fraaiste, die ooit vervaardigd is. Het front van het orgel is vervaardigd door de beroemde beeldhouwer Josef Dopp te Waldkirch (Duitsland). Opgemerkt moet worden dat dit front oorspron kelijk niet bij De Leeuw hoorde, maar afkomstig is van een ander orgel, dat thans nog als kermisorgel in gebruik is en eigendom van een exploitant te Bergen op Zoom. In de wereld van orgelvrienden zal De Leeuw bij zijn feestelijke rentree in Veenendaal ongetwijfeld met ge juich worden begroet. Teener-eldorado Op vrijdagavond 23 juli speelt weer een boerenkapel in Veenendaals stra ten. De volgende vrijdag wordt het een eldorado voor de teeners. De bekende Ederveense band The Blue Sharks zal dan optreden in de muziektent, die voor dit doel geplaatst wordt op het parkeerterrein bij het OCB gebouw aan de Sandbrinkstraat. De volgende vrijdagavond is bestemd voor de kleintjes. Op die datum be gint een drieweekse zegelactie voor toegangsbewijzen voor het kindercir cus „Pepino" dat op woensdagmiddag 1 september a.s. (vermoedelijk op het voetbalterrein van „Veenendaal") haar V.A.V. ATLETEN NAMEN DEEL AAN KAMPIOENSCHAPPEN VAN OOST-NEDERLAND Zaterdag j.l. hebben enkele leden van de Veenendaalse Atletiek Vereniging VAV in Harderwijk deelgenomen aan de jeugdkampioenschappen van Oost Neder land. De jonge VAV-ers komen er steeds beter in gezien de steeds beter wordende tijden. Op het ogenblik hebben ze alleen nog een gebrek aan wedstrijdervaring. Jan Harteman deed mee aan de 1500 m junioren en werd na een moedig gelopen race derde. D. Bastenhof en J. van Ma nen liepen tenslotte nog een redelijke 600 m. junioren C. Op 17 juli zullen een zestal atleten VAV vertegenwoordigen bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen die in Apeldoorn gehouden zullen worden. BENNEKOM: De Floraliavereniging te Bennekom bestaat dit jaar vijftien jaar Naar aanleiding van dit jubileum gaat de vereniging in augustus van dit jaar een bloemencorso organiseren. EDE: In Ede wil het met het openlucht theater niet zo erg lukken. Men heeft te kampen met verliezen, omdat de be langstelling voor evenementen in het Calluna-theater aan de te lage kant is Op het ogenblik stelt men een onder zoek in om het bezoek aan het theater te aktiveren en het aantal evenemen ten uit te breiden. Overigens kampen veel van dergelijke instellingen in Ne derland met eerder genoemde moeilijk heden. WAGENINGEN: De Wageningse politie vond vorige week in een soort bouw keet een 18-jarige langharige jongen die aldaar de nacht doorbracht Al snel bleek dat de jongen van huis weggelo pen was, omdat hij van zijn ouders het langharige Rollingstonekapsel moest laten afknippen. 1922-1962 Assurantiekantoor Eifl. R. R. MULDER Mak.laar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Vaanendaal verZEKERen Is ZEKERheid VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1. an 2.) FINANCIERINGEN auto's, motoren, eni. T.l.ioon 08385-3000 poorten zal opslaan en een voorstelling geven. Voor 100 zomerzegels krijgt men een gratis toegangsbewijs voor deze kin dermiddag. In de periode van 30 juli t.e.m. 21 aug. wordt bij aankoop van elke gulden een zegel verstrekt. De kleine geschenken, die de onbekende wekelijks uitdeelt zullen ook in de va kantiemaanden gehandhaafd blijven. Verder heeft het bestuur van de Winkeliersvereniging nog plannen om in de maand augustus een grote fakkel estafetteloop te organiseren, waarvoor men de medewerking van de Veenen daalse Atletiekvereniging wil verzoe ken. Al met al een, zij het bescheiden, toch origineel zomerprogramma, waar bij men de data van de verschillende evenementen nauwkeurig heeft gepland om andere activiteiten zoals Jeugd- vierdaagse of het vakantiejeugdwerk niet te doorkruisen. Het Gavioli-orgel komt dan op dins dag 20 juli, de dag waarop de jaar lijkse bijenmarkt wordt gehouden, dit ter opluistering van deze 100-jarige markt, die de laatste tijd meer en meer steun ondervindt van de winkeliers vereniging. „Ook in de zomer aktief', zou het parool kunnen zijn van deze actie van de VWV, die op deze wijze én de toe rist én de eigen bevolking wat te bie den heeft Reeds jarenlang wordt het ver keer komende uit de Hoofdstraat ingekneld in de flessenhals aan het hegin van de Kerkewijk. De wegbreedte is ter plaatse zo grie zelig dat het verkeer herhaaldelijk in de knel komt en vooral de aan de kant rijdende fietser of brom fietser niet weet welke manoeu vres hij moet maken om het auto verkeer te ontwijken. Reeds vele malen is er contact geweest tussen het gemeentebestuur en de Nuts- spaarbank om de tuin voor het bankge bouw op te offeren voor een betere ver keerssituatie. Naar verluidt zouden deze onderhandelingen thans beëindigd zijn, maar een positief resultaat schijnt het contact niet te hebben opgeleverd. Van wege de bankdirectie werd verklaard dat men bereid was ogenblikkelijk de be sprekingen te (her)openen. Het is evenwel de grote vraag, waar het knelpunt zit en waarom de zaak werd opgehouden. Hierover is geen zekerheid te verkrijgen. Dat het een kwestie van de hoogste urgentie is, kan ieder die dage lijks de „flessenhals" moet passeren, met eigen ogen waarnemen. Een van de deelnemende standwerkers weet z'n „artikel": horloges, onder gro te hilariteit aan de man te brengen. In het kader van het zomerprogramma organiseerde de plaatselijke Vereniging voor Vreemdelingen verkeer vrijdagavond op het Fred. v.d. Paltshof een standwerkersconcours. Ondanks het feit dat het weer voor de tijd van het jaar niet zo gunstig was het was namelijk nogal koud waren er heel wat mensen naar het Fred. v. d. Paltshof getogen om dit voor Rhenen unieke gebeuren mee te maken. Aan het concours werkten mede de heren J. Krak u it Amsterdam met een houtschaaf je; R. Schalkwijk uit Urecht met horloges; J. v. d. Poel met chocolade; H. Morreau uit Hilversum met byouterie; C. v. Brummelen uit Driebergen met groenteschaafjes en H. Hogewonink met boodschappennetjes. Ook werkte als „hoogwerker" buiten mededinging nog mede de heer Jansen met fototoestellen. Onder de belangstellenden hadden zich een viertal journalisten gemengd, waaronder een vertegenwoordiger van ons blad, om de deelnemende stand werkers als jury te beoordelen. Er werd bij de puntentoekenning gelet op welbe spraaktheid, originaliteit, beschaving en verkoopkracht. De deelnemers van deze avond kon den er wat van, al was het natuurlijk zo dat het ene artikel veel moeilijker is te verkopen dan het andere. Vooral de heer Morreau - in zijn sappige Vlaams - trok veel publiek en het ver makelijke was. dat een aantal mensen hem reeds een gulden had betaald, ter wijl men nog helemaal niet wist wat men er voor terug kreeg. Om negen uur begaven de deelne mers, het VVV-bestuur en de jury leden zich naar de Koning van Dene marken. waar de uitslag zou worden bekend gemaakt. De uitslag was als volgt: 1 H. Morreau, 2 J. v. d. Poel, 3 J. Krak, 4 C. v. Brummelen, 5 H. Hoge wonink en 6 R Schalkwijk. HEEL WEINIG BELANGSTELLING VOOR JAZZ-CONCERT Vrijdagavond j.l. was het trio Louis van Dijk te gast van de leerlingen vereni ging Eldorado van het Christelijk Lyceum te Veenendaal. Er was voor deze avond zeer weinig belangstelling hoewel Louis van Dijk en ijn trio toch een zeer goede naam hebben in jazz-kringen. Louis van Dijk vond het kennelijk vanwege de ge ringe belangstelling al niet de moeite waard zich uit te sloven en maakte er zich vooral wat de presentatie betreft zeer gemakkelijk van af. Het werd voor Eldorado dus niet zo'n groot succes. KLEUTERS VERZORGDEN TENTOONSTELLING Op donderdag 8 juli wordt in gebouw het Trefpunt een tentoonstelling gehou den waarbij de kleuters van het Trefpunt hun ouders de werkjes laten zien welke zij in de loop der tijd gemaakt hebben. Ook zal men het materiaal kunnen zien waarmee de kleuters werken. De ten- toonstelling is 's middags en 's avonds geopend. De VW voorzitter, de heer A. J. Bovenschen, memoreerde nog even de prettige contacten die men bij de voor bereiding van dit concours met de Cen trale Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel mocht hebben. Spreker was van mening dat men niet ontevreden mocht zijn over de belang stelling, al was het nog wel wat vroeg in de tijd wat vreemdelingen betreft. Namens de VVV bracht de heer Boven schen niet alleen dank aan de stand werkers maar ook aan de juryleden. De heer v. d. Poel sprak een dank woord voor het feit dat men dit con cours in Rhenen had kunnen organise ren en hij sprak de hoop uit dat dit nog eens meer zou kunnen geschieden. De heer Bovenschen feliciteerde de prijswinnaars en sprak de hoop uit, dat als er in de toekomst nog eens een beroep op de heren wordt gedaan, dat zij dan zullen komen. Ook over het werken van de „hoogwerker" de heer Jansen, was men zeer tevreden en al had hij buiten mededinging meege daan, toch besloot het VVV bestuur hem een troostprijs toe te kennen, wel ke geste door allen zeer werd gewaar deerd. Zoals wij reeds eerder konden berichten bestaan er plannen om in Eist langs de Rijksstraatweg tussen de Woudweg en de Veenen- daalsestraatweg een voetpad aan te leggen. Dat alles zal gaan ge beuren op verzoek van het ge meentebestuur van Rhenen aan Rijkswaterstaat. Laatste instantie heeft op dit verzoek gunstig gereageerd en een gunstig ad vies gegeven aan de hogere instanties die de aanleg tenslotte moeten goed keuren. Als belangrijkste argument om tot de aanleg te komen van dit voetpad heeft men aangevoerd dat de mensen vooral bij slecht weer zo moeilijk het postkantoor kunnen bereiken. Op het ogenblik moeten deze mensen nog over het drukke rijwielpad en dat is soms erg gevaarlijk. Maar als het voetpad er is zullen bijv. ook de kin deren die naar de Rijnschool moetrn hiervan gebruik kunnen maken. Rijkswaterstaat deelde ons desge vraagd mee dat men optimistisch ge stemd is. zodat men verwacht de plan nen nog in 1965 te kunnen verwezen lijken. Hiervoor zal men ook in contact moeten treden met enkele particulieren die grond moeten missen. Het pad zal langs de noordzijde van de Rijksstraat weg aangelegd worden. Er is sprake van nieuwe afrit In de loop van vorige week ztfn opmetingen gedaan vanwege de provinciale wa terstaat, die erop duiden dat men plannen voorbereidt een nieuwe afrit vanaf het viaduct over de grote prov. weg aan te leggen. Het verkeer dat thans uit de rich ting Wageningen komt heeft grote moeite om de weg naar de Betuwe te bereiken. Een afrit aan de rechterzijde van het viaduct zou dit euvel opheffen. Er zou boven dien sprake z(jn van het sluiten van de Stationsweg voor het doorgaand verkeer, maar deze berichten z(jn wellicht nog wel wat speculatief. De provinciale water staat hoopt het werk in samenwerking met de Rijkswaterstaat te kunnen opleve ren. Verwacht mag worden, zo werd ons van officiële zijde medegedeeld, dat de nieuwe afrit niet voor 1967 gerealiseerd zal zijn. Oe Stationsweg te ihenen, die na het lereedmaken van d< frit recht.'- voor het rgnnndf verkeer jrdl gesloten. Eén van de brandweerploegen die meededen aan de Bedrijfs- beschermings- wedstrijden heeft een „slachtoffer" (een pop) gevonden. Voorzichtig daalt een brandweerman de ladder af, het slachtoffer in de „brandweer greep". Het terrein van de brandweerkazerne aan de Industrielaan was vrijdag avond tot rampterrein verklaard. Er was brand uitgebroken in een bedrijf (de brandweerkazerne) Hierdoor waren twee mensen onder het puin bedol ven en hadden geneeskundige hulp nodig. Verder woedde er een fikse brand. Dat was de opgave die de bedr\jfszelfbeschermingsploegen van 7 Veenendaal se bedrijven moesten uitvoeren tijdens een wedstrijd die jaarlijks georgani seerd wordt om de krachten te meten. Dit jaar werd het een en ander ge organiseerd door de Kon. V.S.VV. omdat zij vorig jaar de strijd gewonnen had. De ploegen waren samengesteld uit le- C::-{w den van een EHBO-ploeg die de zorg jt; voor de gewonden had, leden van een Iw reddingsploeg die voor de redding van de tjifjSpM gewonden zorgde en leden van een brand- k Sm B^ weerploeg die een denkbeeldige brand Wl Kr moest blussen en zelf ook een slachtof: (een pop) in veiligheid moest brengen. V De Kon. VSW toonde zich op alle fron- j^BL^^^^^Br Y IB ten de beste. Zowel de redding, EHBO als de branweerploeg behaalden het hpogste aantal punten zodat de ploeg in zijn ge- j Jjtt heel ook op de eerste plaats belandde. De ploeg mocht uit handen van de bur- |f gemeester van Veenendaal, die afloop de uitreikte een wisselbeker vangen die ter beschikking gesteld was 1 door het gemeentebestuur van Veene: BpjMc BI fflrJBf Onder de belangstellenden waren ver- Ui IM tegenwoordigers van de direkties van de [verschillende bedrijven en vertegenwoor digers van de BB. Hierbij volgt de uit- slag waarbij de ploeg van Boxal ont- j breekt, omdat deze ploeg wegens ziekte van verschillende leden niet van de par- j tij kon zijn. i. Kon. VSW 560 pnt.; 2. Panter 489 pnt.; 3. Ritmeester 479 pnt.; 4. Aug. Stenman ,478 pnt.; 5. Leidse Wolspinnerij N.V. 463 pnt.; 6. SKF 455 pnt.; 7. DS van Schup- pen 448 pnt. Zangvereniging in Ederveen? Van verschillende zijden wordt aange drongen op een mogelijke (her)oprichting van het Ederveense zangkoor. Reeds meer dan tien jaar zwijgt het destijds zo bloei ende koor. Personen boven 18 jaar, die iets voelen voor de zangkunst kunnen zich vervoegen bij de president kerk voogd van de hervormde gemeente, de heer L. Post, Hootsenplein 15. Schooljeugd maakte trip naar Scheveningen De hoogste klassen van de Juliana- school te Ederveen maakten vrijdag hun jaarlijkse uitstapje. De tocht ging ditmaal naar Rotterdam, Den Haag en Scheveningen. In de Maasstad werd een rondvaart door de havens gemaakt, waarvan de kinderen bijzonder genoten. Hoewel het weer niet erg lokte om de zee in te duiken werd op het Scheveningse strand toch gelegenheid gegeven om pootje te baden. De kinderen vermaak ten zich prima. Op de terugweg werd bij de Pyra- mide van Austerlitz aangelegd, waar de speeltuin en de autobaan grote af trek hadden. Tegen negen uur arri veerden de kinderen opgetogen over de mooie trip weer in het dorp. Een woord van lof aan de leiders, die de jeugd goed bij elkaar hielden en zich strak aan het tijdschema hielden, is hier zeker op zijn plaats. Puzzelrit voor bromfietsers Zij die er prijs op stellen op woens dag 14 juli a.s. aan de puzzelrit voor bromfietsers deel te nemen, dienen de ze datum vast in hun agenda te no teren. De uitzetter is de heer Van Dijk uit Veenendaal. Nadere bijzonderheden volgen. Eén van de slachtoffers in de takels, tijdens de bedrijfsbeschermingswed- strijden aan de Industrielaan. Hengelaars opgelet Op 10 juli a.s. is het voor de leden van de Hengelsportvereniging weer vroeg dag. Van half zes tot half acht 's morgens zal dan weer een viswed strijd gehouden worden (één gewone hengel met een haak). Liefhebbers en belangstellenden kunnen zich bij de heer Overeem (naast het gemeentehuis) opgeven VEENENDAAL Dinsdag 6 juli 20.00 uur: Kapwed- strijd in NVV gebouw van Techn. club Veenendaal. Woensdag 7 juli 19.00 uur: Zang programma van Soli Deo Glo ria in Julianaziekenhuis. 19.00-21.00 uur: Opgeven voor de Jeugdvierdaagse, Industrie laan (Jeugdgebouw); Jan Steen laan 29 1; Schrijverspark 14 II. Donderdag 8 juli 14.00-16.00 uur en van 20.00-21.00 uur: Ten toonstelling van de kleuters van het Trefpunt in gebouw het Trefpunt. ELST Woensdag 6 juli: Autotocht be jaarden. Start 8 uur vanaf Zwijnsbergen. Terugkomst 19.30 uur nabij Zwijnsbergen. RHENEN j Woensdag 7 juli: VVV Nachte- J lijke Rijnvaart op de Rijn. Ver trek 20.00 uur vanaf Veerplein. Donderdag 8 juli: VVV-orgelcon- cert in Cunerakerk door Leo van Stempvoort. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 9 juli: Waterpolotoernooi in Natuurbad Ouwehand. Aan vang 18.30 uur. AMERONGEN Woensdag 7 juli 20.00 uur Lie- vendael: Demonstratie EHBO mond-op-mond-beademing. bij Uw opticien kunt U een zonnebril met glazen Hoofdstraat 51 - Veenendaal - lei 3184 BESTUUR BANKINSTELLING BEREID TOT ONDERHANDELING

De Vallei | 1965 | | pagina 1