Zo'n graskaaszo'n prijs AFWEZIG Nette winkeljuffrouw enkele aankomende hulpmonteurs Huishoudelijke hulp Huishoudelijke hulp LUXORi Het jaar 79, de vernietiging van Herculanum Paspoort voor een dode V.W. Variant S Een eerste bediende 't Is Bonanza in alle AH -winkels Choc. Repen 2 88 Braadkip extra kwaliteit/J>er 500 gram Palmoliezeep4 69 AH-Rookworst l?9 Reuzekoek 69 Soepballetjes Abrikozenjam Achterham Gelderse Pale Sherry Zaanse Koeken Tips voor Trips 49 Ananas Queen Siam Rijst Wijnzuurkool Sauries Fillets DE VALLEI UW BLAD Voor chemisch reinigen VAN HOFWEGEN j)E <;ei i>ei{se vau.kp JSS NU tS pak 1.- Bijna een miljoen Nederlanders verzekerd bij particuliere ziektekostenverzekeraars Wat nu weer dinsdag 6 juli 1965 KOBA VAN DIJK-VAN DOLDER W. REMME arts Hans de Man Betty de Ruiter bouwen van 2 woningen onder één kap Uitnodiging HOEKSTRA'S Kwaliteitsbakkeryen Recter's Fabrieken N.V. Christelijke Huishoudschool THEATER J van uw garderobe TE KOOP? AANGEBODEN WONINGRUIL Nieuwsblad „DE VALLEI" J. Struik U kunt het toch niet afroepen ft GEBOORTEKAARTJES ft VERLOVINGSKAARTJES ft ONDERTROUWKAARTEN 'JmKil JONG EN ROMIG 500 GRAM ÏOO 89 79 Geneeskundige verzorging kostbare zaak VOOR PARTICULIER NIET MEER TE DRAGEN Premie-aanpassing noodzakelijk Nederlandse verzekeraars vooraan Specialistische behandeling In bepaalde gevallen ook huisarts Onopzegbare polissen Aanvullende verzekering Collectieve verzekeringen Nieuwsblad „DE VALLEI" 6 FAMILIEBERICHTEN Heden werd uit ons midden weggenomen mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder in de ouderdom van bijna 71 jaar. R. van Dijk G. van Dijk B. van Dijk-Koops W. E. van Geerenstein-van Dijk G. van Geerenstein G. Steffers-van Dijk en kleinkinderen De Klomp, post Veenendaal, 2 juli 1965. Veenendaalseweg 25 De teraardebestelling heeft hedenmiddag 6 juli 1965 om 2.30 uur op de algemene begraafplaats te Veenendaal plaats gehad. van 10 juli tot 2 aug. Waarneming volgens plaatselijk gebruik. RECTIFICATIE De kerkelijke bevestiging van het huwelijk van en zal niet, zoals in de krant van j.l. vrijdag vermeld stond om 2.45 uur in de Bergkerk te Amersfoort plaatshebben, maar vrijdag 16 juli a.s. om 3.15 uur n.m. RECTIFICATIE Tot onze spijt Is in de dankbetuigingsadvertentie van mevr. A. E. Wouters, Populierenlaan 23 te Utrecht een zetfout geslo pen. Hierin werd genoemd dr. Rolenburg. Dit moest zijn dr. Rodenburg. Bouwvakker zoekt deelgenoot voor het als vrijetijdsbesteding. Br. onder nr. 4958 aan h. bureau van dit blad. De kleuters in gebouw 't Trefpunt nodigen hun ouders uit om hen 't werk te tonen wat zij hebben gemaakt en de materialen te laten zien die zij dagelijks gebruiken. Deze tentoonstelling is donderdag 8 juli a.s. in 't Tref punt 's middags van 2-4 uur en 's avonds van 7-9 uur Iedereen die hier belangstelling voor heeft is harte lijk welkom. H. E. VINK Nic. Beetsstraat 2. tel. 2812 Boslaan 85, tel. 2011 vragen voor winkel Nic. Beetsstraat 2 liefst met enige ervaring. Voor direkt gevraagd voor het onderhoud van de oliestookverwarmingsinstallatie, het machine park, de electrische leidingen enz. Aanmelden bij de portier van Parallelweg, Veenendaal. Veenendaal - Stationssingel 46 - Tel. 2632 GEVRAAGD PER 15 AUGUSTUS A.S.: volledige werkkring, of voor iedere ochtend of middag. Uurloon f 1,92 tot f2,45 per uur. Inlichtingen en sollicitaties aan de school. VEENENDAAL VEI Van donderdag 8 t/m zondag 11 juli Donderdag en vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 6.45 en 9 uur Zondag 3 uur. Brad Harris - Susan Paget - Mara Lane e.v.a. in Spectaculair en vol actie. De film van het jaar! Toegang 14 jaar. Van zondag 11 t/m woensdag 14 juli Elke avond 7.30 uur. Alberto Lupo - Helene Chanel - Linda Christian in Een thriller die u nog lang bij zal blijven! Toegang 18 jaar. Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa 10 cent. ook telefonisch nr 2376 VEN DEI-SEW EG VEENENDAAL - rEI- 2376 DINSDAGS IS ONS THEATER GESLOTEN Dr Slot de Bruïneplein 29 - Veenendaal Telefoon 3404 DONDERDAG MEEGEGEVEN ZATERDAGS TERUG Plaats een vraag en aanbod-advertentie 1-10 woorden f 1.50 elk woord meer 10 cent Parallelweg 10 Telefoon 2022 Particulier biedt aan: bj. '64. in staat van nieuw 26.000 k m. gelopen. Garage verleent volledige garantie. Te bevr. alleen zaterdag 10 juli bij: Grebbeweg 33 - Rhenen. Wegens uitbreiding van het filiaal Albert Heijn N.V. te Rhenen vragen wij: (van 18 t/m 22 jaar) in het bezit van het vak- en middenstandsdiploma. Mede door onze eigen op leiding ligt voor de juiste kracht een prima toekomst in het verschiet. Inlichtingen bij de heer M. H. EDELIJN, Fr. v. d. Paltzhof 32, Rhenen. Wanneer u de goede hoe danigheden van uw artike len onder de aandacht van het kopend publiek wilt brengen. Daarvoor staat „De Vallei" te uwer beschikking. Dit nieuwsblad wordt, doordat het plaatselijk en regionaal nieuws brengt niet ge lezen maar ..gespeld" van A tot Z In die sfeer genieten ook uw adver tenties een bijzondere be langstelling. De resultaten bewijzen dat Adverteert dus in De Vallei Het blad -nel verreweg de grootste •plaag VOOR: GAAT U NAAR: v.: x'|S GRAMS .±560 gram #3 blikjes huishoud Ipot T9 medium dry doos 18 stuks Grote Repen Butterscotch 8 voor 1.- Mentos3 rollen 69 Drop diverse soorten zakje 100 gram 42 Kiss Repen chocolade met caramdvulling 3 VOOr 51 AH-Pepermuntgrote rol 15 Zaanse Korstjes pak 7 stuks 30 Luncheon Meat blik 200 gram 69 Macaronipak 500 gram 49 Kapucijners kant en klaar 1/1 blik 49 AH-Bier 3 pullen of 4 flesjes 1.- Appelsapgrote fles 59 AH-Leverpastei blikje 56 gram 29 Bongo Oploskoffie pot 50 gram I.7* Koffiemelk blikje 170 gram 33 MacQueen Theezakjes doos 20 zakjes 85 Papieren Zakdoekjes pakje 20 stuks 20 Polly Celstofluiers pak 15 stuks I.25 Bliss Anti-Zonnebrand spuitbus 6 oz. 2.50 Weekaanbiedingen geldig t/m 14 juli ïïj™NU droog kokend pak 500" gram 1/1 blik gefileerde makreel - yjaf geep in olie blikje AÏO Weer drie nieuwe PMC-premies i< 1111111 100° wollen Plaids Keuze uit 2 Schotse tartans: Mac Queen (rood-z»art) of Mackenzie (groen-blauw)* Zuiver wol Zeer royale maat 140 x 180 cm incl. franje Speciale import - Made in Great Britain. Bestelnrs.: MacQueen nr. 180 (rood-zwart); Mackenzie nr. 185 (groen-blauw). Vergelijkbare winkel waarde f 45.-. Rollomat luxus Rolveger Veegt in een wip stof, draden, pluis jes, kruimels, etc. Roterende borstel van varkenshaar, spiraalvormig gezet. Gemakkelijk te legen - één trek aan de knop en het vuil valt er uit. Luxe uitvoering verchroomde buis, kunststof huis. Bestelnr. 175. Ver gelijkbare winkelwaarde f 19.95. Gouden Horizon Encyclopedie 16-delige Encyclopedie in multi- color-druk ruim 6000 illustraties 375 gekleurde kaarten 500.000 woorden tekst Onmisbaar in elk gezin met schoolgaande kinderen Bestelnummer 255 De oplage is beperkt, dus snel bestellen CLUBPRIJS"»";-, ƒ48.- waarvan iltchu f 10.* In PMC-ch«qu«s HteuweBoiiaiiia-attritó® CLUBPRUS cnJTu« ƒ32.- CLUBPRIJS;;™ ƒ14.- CLUBPRIJS^El ƒ48.- waarvan iltchu f 10.» in PMC-<h«qu«c I Albert Heijn ar* Maximum kwaliteit en minimum prijs! Het aantal Nederlanders, dat niet op de een of andere w(jze tegen de kosten van ziekte is verzekerd, is niet groot. Naast degenen, die verplicht of vrijwillig bU een ziekenfonds, of volgens een speciale regeling, zijn verzekerd, is er nog een grote groep, die als particulier een verzekering tegen de kosten van ziekte heeft gesloten. Zij die in loondienst meer dan 10.000 gulden per jaar verdienen, moeten immers de verplichte ziekenfondsverzekering verlaten en zelf voor een passende verzekering zorgen. Particuliere verzekeringsmaatschappijen in Nederland bieden een zeer groot percentage van deze laatste groep dekking tegen de kosten van ziekte. Volgens de laatste gegevens van de Nederlandse Vereniging van Ongevallen- en Ziekteverzeke raars, de organisatie van de in Nederland werkende particuliere ziekte-kosten-ver- zekeraars, hebben de leden van deze vereniging bijna één miljoen personen tegen d" kosten van ziekte verzekerd. Het is begrijpelijk, dat iemand die we gens het overschrijden van de loon- of weistandsgrens een ziekenfonds moet ver laten, zo snel mogelijk opnieuw verze kerd willen zijn. De kosten van ziekte zijn op het ogenblik, met de hoge ziekenhuis- tarieven en de hoge kosten van specialis tische behandeling, door vrijwel niemand meer te dragen. Hoe kostbaar de geneeskundige verzor-, ging is, moge blijken uit een aantal (wille keurige) voorbeelden. In de meeste ziekenhuizen is de ver- pleegprijs in de tweede klasse al tot boven de 40 gulden per dag opgelopen; in som mige ziekenhuizen wordt in de tweede klasse zelfs al meer dan 50 gulden per dag in rekening gebracht. De honoraria van de specialisten zijn de laatste jaren ook steeds omhoog gegaan. Voor eenvou dige operaties worden al gauw bedragen van enige honderden guldens gerekend. Een galblaas-operatie in de tweede klasse kost vaak al 600 gulden; een breuk-operatie 500 gulden en een blin- dendarm-operatie 400 tot 500 gulden. Nog geen tien jaar geleden werden vrijwel uitsluitend ziektekosten-verzeke ringen gesloten tot bepaalde in de polis vermelde maximum-bedragen voor de verschillende rubrieken. Bij deze vorm van verzekering kon het gemakkelijk voorkomen, dat door een stijging van de verpleegkosten en/of de kosten van medische behandeling de betrokkenen op een kwade dag te laag verzekerd ble ken te zijn. Men diende er immers steeds op bedacht te zijn, de verzekerde bedra gen aan te passen aan de gestegen kosten van geneeskundige verzorging. Het was begrijpelijk, dat niet iedereen daar dage lijks op lette, want de stijging van de kosten van geneeskundige verzorging heeft zich in een snel tempo voltrokken. De moderne ziektekosten-polissen bie den thans in verreweg de meeste gevallen dekking op kostprijs-basis, d.w.z. dat de gemaakte kosten van bijvoorbeeld zieken huis-opneming en specialistische hulp vol ledig worden vergoed, op basis van de gekozen klasse van geneeskundige ver zorging. Bij een kostprijs-polis is onderverzeke ring dus niet meer mogelijk. Wel spreekt het vanzelf, dat bij dit systeem de premies niet voor langere termijn kunnen worden vastgelegd. De mogelijkheid moet bestaan, de premies aan te passen, zodra de stij ging van de verpleeg- en overige kosten hiertoe aanleiding geeft. Zowel de ziekenfondsen als de particu liere verzekeraars constateren een voort durende stijging van de kosten van ge neeskundige verzorging in Nederland. Niet alleen de tarieven van de ziekenhuizen stijgen, ook de kosten van specialistische behandeling gaan steeds omhoog. Op 1 januari 1965 waren de verpleeg- prijzen in de ziekenhuizen, vergeleken met die op 1 januari 1964 opnieuw gestegen met 16,4 tot 19*/# in de derde klasse; met 13,2 tot 16,5*/# in de tweede Klasse B; met 13,9 tot 16,8*/# in de tweede klasse A en met 11,4 tot 14*/# in de eerste klasse. De gemiddelde verpleegpr(js in de eer ste klasse is nu gestegen tot f 51,44, die in de tweede klasse A tot f 46,13, die in de tweede klasse B tot f 39,40 en die in de derde klasse tot f 29,92. Vergelijkt men de verpleegprijzen in de ziekenhuizen op 1 januari 1965 met die op 1 januari 1958 dan komt men tot een verrassende conclusie. Uit deze vergelij king blijkt namelijk, dat op dit ogenblik een verpleging in de derde klasse van een ziekenhuis 20 a 35*/# duurder is dan een verpleging in de eerste klasse in 1958. In de afgelopen jaren zijn de premies, als gevolg van omstandigheden waarop assuradeuren geen invloed hebben, al enige malen verhoogd. Een zeer groot aan tal partuculiere verzekeringsmaatschap pijen heeft een nieuwe premie-verhoging van ongeveer 15*/# per 1 augustus 1965 aangekondigd voor ziektekostenverzeke ringen op kostprijs-basis. De moderne Nederlandse particuliere ziektekosten-polis wordt terecht be schouwd als één van de beste van Euro pa. De dekking, welke wordt gegeven is zeer ruim: onbeperkte vergoeding van de verpleegkosten in een ziekenhuis (eerste, tweede of derde klasse, al naar gelang men zich heeft verzekerd); onbeperkte vergoeding van de kosten van specialis tische behandeling tijdens het verblijf in het ziekenhuis; onbeperkte vergoeding van de zgn. bijkomende kosten (gebruik operatiekamer, laboratorium, röntgen foto's, geneesmiddelen, e.d.) en onbeperkte vergoeding van de kosten van ziekenver- voer naar en van een ziekenhuis. Behalve de kosten van verpleging in een algemeen ziekenhuis, worden ook de kos ten vergoed van opnemingen van onbe perkte duur in inrichtingen als ooglijders- ziekenhuizen, orthopaedische-, kanker-, rheuma-, epilepsie-, neurologische- en asthmaklinieken, sanatoria en revalidatie- inrichtingen. Verpleging gedurende 365 dagen in een psychiatrische inrichting is in de moderne verzekeringsdekking be grepen. De huisarts verwijst de patiënt in vele gevallen naar een specialist De behande ling door medische specialisten de zgn niet-klinische specialistische hulp wordt in de meeste gevallen mede-verzekerd. Niet alleen het honorarium van de spe cialist wordt vergoed, maar eveneens de kosten van op zijn voorschrift verrichte onderzoekingen in het laboratorium, van medicijnen, röntgen-foto's, e.d. Bij de verzekering tegen de kosten van niet klinische specialistische behandeling wordt aan de verzekerde doorgaans een betrekkelijk gering eigen risico opgelegd, gemaximeerd tot een bepaald bedrag per gezin of persoon. Dit eigen risico, dat voor de betrokkenen niet moeilijk te dra gen is, zorgt ervoor, dat de premie lager is dan anders het geval zou moeten zijn. Voor gehuwden is het van belang te we ten, dat kinderen, welke tijdens de duur van de verzekering worden geboren mits zij binnen de daarvoor in de polis gestelde termijn worden aangemeld van de ge boorte af verzekerd zijn, ongeacht even tuele aangeboren afwijkingen of ziekten. Bij verschillende maatschappijen bestaat in bepaalde gevallen de mogelijkheid, de kosten van huisarts en apotheker mede te verzekeren, zij het dat ook hier aan de verzekerde een gering eigen risico wordt opgelegd. Voor sommigen is het aantrekkelijk, per ziekenhuis-opneming een vrijwillig eigen risico van 100 gulden of meer te nemen. De aantrekkelijkheid schuilt hier in, dat men op deze wijze een niet on aanzienlijke korting op de premie kan verkrijgen. Met inachtneming van de in de polis gestelde termijn, kan iedere verzekerde zijn verzekering per expiratie-datum be ëindigen. In de moderne polissen is de verzekeraar daarentegen, op grond van de verzekerings-voorwaarden, niet in de ge legenheid, het verzekeringscontract bij.— voorbeeld op grond van de gezondheids toestand van de verzekerde of op grond van diens leeftijd, te beëindigen. Heeft iemand die bij een algemeen zie kenfonds is verzekerd, belang bij een ziektekostenverzekering op particuliere basis? Ziekenfonds-verzekerden hebben een voorziening voor verpleging en be handeling in de derde klasse van een ziekenhuis. Velen geven er evenwel de voorkeur aan, in de tweede klasse te worden verpleegd. De meerdere (niet on- aanzienlijke( kosten komen dan voor eigen rekening. Steeds meer ziekenfonds-verze» kerden gaan er dan ook toe over, een aanvullende verzekering te sluiten bij een particuliere verzekeringsmaatschappij. In voorkomende gevallen hebben zij dan een verzekering tegen de kosten van ver pleging en behandeling in de tweede klasse. De meeste bedrijven hebben wel een aantal werknemers in dienst, die niet onder de verplichte ziekenfondsverzeke ring vallen en dus zijn aangewezen op een particuliere ziektekosten-verzeke ring. In vele gevallen gaat de leiding van een bedrijf in deze gevallen over tot het sluiten van een collectieve verzekering voor alle daarvoor in aanmerking komen de personen. Een voordeel hiervan is on der meer een premie-korting, terwijl ook de werkgevers als regel bij deze collec tieve verzekeringen een bijdrage in de premie verlenen. Op de vraag van een journalist aan Marlène Dietrich waarom zij no# steeds optreedt, was het antwoord „om geld te verdienen, als me van daag iemand een miljoen gulden zou aanbieden zou ik er morgen mee ophouden." James Roche (58) is benoemd tot pre sident direkteur van het grootste concern ter wereld, de General Mo tors. Hij krijgt een salaris van 7300 gulden per dag. Roche trad in dienst van het concern in 1928 als staticus. Een Engelse automobilist is door een rechtbank veroordeeld tot 25 pond boete en tien jaar intrekking van het rijbewijs. De veroordeelde was zo onder de indruk van het ongeval waarbij twee vrienden de dood von den dat hij de rechter vroeg het rij bewijs levenslang in te trekken. De rechter gaf gehoor aan het verzoek. BRITSE AUTO'S IN BELGIë GEASSEMBLEERD Britse Rover, Morris en MG auto's zullen in België onder Britse leiding worden geassembleerd, aldus is dezer dagen bekend gemaakt. Er is een overeeenkomst gesloten ingevolge wel ke Rover en de Britse financierings maatschappij Tozer Kemsly and Mill- bourn voor ongeveer een zesde in het kapitaal van de Belgische assemblage fabriek zullen deelnemen. Hoewel British Motor Corporation geen finan cieel belang in de onderneming neemt, werkt deze mee door technisch per soneel voor permanente tewerkstel ling in de assemblage fabriek in Se- neffe. Zuid België, aan te stellen De assemblagefabriek, de Société Beige d'Assemblage d'Automobiles. krijgt de heer Kenneth Thorogood van Tozer Kemsley and Millbourn tot president. De jaarlijkse omzet zal naar verwach ting dertig miljoen gulden bedragen.

De Vallei | 1965 | | pagina 6