PAUK DE VROUW VOOR HET VOETLICHT Finale Veteranentoernooi gaat zaterdag niet door Raadsvergadering in Amerongen Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Veenendaal tegen militairen Veenendaalse meisjes winnen volleybal-beker OVERBERG MARKTBERICHTEN Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken DINSDAGKOOPJES WASMAND THEEPOT 1,79 LEPELREK 3,30 Terug uit Davos Nieuwe woninginrichting in Veenendaal RHENEN Geslaagden van de openbare ULO-school te Rhenen BESTUURSSCHOOL Belemmeringen wet privaatrecht Mevr. Wagenvoort (Rhenen): „Huisvrouw doet te weinig aan sport" INTENSIEVER Korfbal Hiaat Gevonden en verloren Samber*van Delden Kerkdienst geestelijk gehandicapten Doktoren- en Apothekersdiensten Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 9 juli 1965 2 I De finale van het veteranenvoetbal-|land, de Duitse jongens brengen dus nu toernooi welke a.s. zaterdag op het een tegenvisite, sportpark Panhuis gehouden zou wor den gaat niet door. Organisatorische moeilijkheden zijn er de oorzaak van dat de wedstrijd afgelast moest wor den. Dinsdagavond treedt het eerste elftal van „Veenendaal" aan tegen een sterk militair elftal uit Ede De militairen Wel wordt op het sportpark Panhuis Ragden er reeds in de 2e klasser Ede de rvdSG^VUTded%uTvan%ieag° të hengen. He, elf burger SGp^Lëë„dysepëSidVaDneS^- "d" gens van deze Duitse ver. kwamen van- Jeni geleden tegende geel jblauwen fag ,aZ^leëegeëXëe„ië, krt handhaafd GeëieT de sterkte van ®de gen om ons land te verkennen. De iVeenendaalse jongens hebben week een bezoek gebracht aan Duits- handhaafd. Gezien de sterkte van voriee militaire Ploeê kon Veenendaal wel n,,ito_'eens een zware dobber krijgen. De op stelling van Veenendaal is thans nog niet bekend maar wel is het zeker dat weer enkele junioren meedoen. De opstelling van het militaire elftal luidt: doel: Gruy (Gouda); achter Spel- zebasch (Willem II), Veenstra (Zwaag- Zor^gjongstleden werd door het dis- Westeinde; midden: v. d. Berg (Be In het afgelopen dinsdagnummer van HM deze sinds jaar en dag mit de stevige tnkt Zuid-West Veluwezoom van de r-k. Quick)j De Wit (Enschede), v. d. Balk letters „De Vallei" gesierde uitgave lnst"lf Jong Nederland de jaarlijkse dis- (Beverwijk; voor: v. Duyvenbode (Quick stond een advertentie van een soort, zo- j triktsdag gehouden, s Morgens werd de Boys)> jansen (De Bataven), Lulolz als je ze niet elke week onder de fokday geopend met een H. Mts m het Oecu- (oranje Nassau), Middelbeek (Alk- krijgt. Namelijk: Bouwvakker zoekt menisch Instituut te Wageningen, met maar)t Engelen (ABC), deelgenoot voor het bouwer van 2 wo-| daarna een broodmaaltijd. ningen onder één kap als vrije tijds-1 's Middags werd een sporttoernooi ge- besteding. De aspirant-deelgenoot kan houden op de Wageningse Nudeterreinen. zijn veurnemen om onder het andere ge deelte van de kap te gaan zitten onder nummer in de biievenbus van het kan toor aan de Prelweg mikken en zo- j sum en Veenendaal. Er werd gestreden om wisselbekers door voetbal- en volleybalteams uit Wagenin- gen, Ede. Oosterbeek, Renkum, Heel- doende ok nog trachten t ontkommen an de veertig gulden en zeuven stuivers huur, die tweehonderd achtentachentig stakkers straks mott.n neertellen om zich mit de lift naar enkele centraal- verwarmde kamertjies in ,De Engelen burg" te laten hijsen. Ik weet niet, wat de bouwvakker zeukt, mar me dunkt zal het wel geen sigarenmaker of een kantoorklerk we zen. Het zal ei wel een'.jie van hetzelfde slag motten wurden. Uit het vak. Uit het bouwvak. Als dat z'n bedoeling is zal ik de man geen ongelijk kunnen geven. Want wat begin je mit iemand die twee linkse timmer- of metselhanden bezit. Je zal toch een knappe tas stenen weg motten kunnen zetten op een avond wil je de gunst van de bouwvakker winnen. Nee, ik durf nou al te zeggen, dat de meesten van ons niet in anmerking kommen om dat ze bij wijze van spreken nog geen flessie pannebier vakkundig in d'r eigen leeg kunnen laten lopc.i. Je zult as bouwvakker straks an de nok toe zijn en je bouwmaat zal een glas vragen om de heildronk uit te brengen. Je zou je alleen al schamen veur het pubilek dat benejen staat te kijken. Bouwvakkers drinken rechtstreeks uit het pijpie, vrije tijdsbesteding of gien vrijetijdsbeste ding. Die bouwvakker zal wel een goeie uitzoeken. Waar die trouwens gelijk in heeft. De meesten zullen angewezen zijn op een behuizinkie van een goeie veertig gulden in de week. Warmte en mecha nisch omhoog laten hijsen inbegrepen. Een kapitaal bedrag om zo tegen an te kijken. Dat hebben de meeste vroede vaderen ok gedaan. De enige vroede moeder wou d'r zelfs helemaal niet an. Maar wat doe je dan as d'r gezegd wurdt vanaf de bestuurstafel: Nou zeg het mar. Zo bouwen of helemaal niet bouwen. Da's de prijs en veur minder kan het niet. En dan wurdt er een zogeneumde reële 1 huur genoemd van zes en twintig gul den zeuventig. Die bijna veertien gulden om an de veertig te kommen bin veur ver\ arming, lift en tuin. Och, een huur van bijna zeuven en twin tig gulden in de week is niet laag, mar het is een huur prijs die vandaag den dag betaald mot wurden veur een flatje. En die kleine veertien gulden zijn veur de versieringen des levens. Verschillende raadsleden zaten het ok op deze manier veur d'r zelf goed te pra- Toch motten we niet vergeten, dat de genen die er straks in terecht kommen die veertien gulden extra in de week op motten brengen. Goed, anders mos ten ze ok stoken. Wel niet op alle ka mers maar ze zouwen d'r toch een mud of wat en een kachel tegen an motten gooien. Dat mot je allemaal rekenen. Om een lift zullen de meesten as ze de prijs horer wel niet zitten sprin gen. Die zouwen zich wel trapsgewijze omhoog willen werken. En een bedrag van drie gulden per week veur het tuin onderhoud kan ik hoezeer ik ok op groen gesteld ben niet verwerken. Dus eigenlijk gezegd kun je niet be weren, dat de reële huur zeuven en twintig gulden is. De reële huur is veer tig gulden min het bedrag, dat de min- uit zouwen geven. Het gaat toch om de sen zelf veur warmte, tuin en nog wat behoefte van ieder persoonlijk. We mot ten de zaken zuiver stellen. Overigens geloof ik dat men die veur- zieningen beter niet kan laten schieten. Op de duur zou men ze er toch liever in willen hebben. Da's de tijd nou een maal. Niettemin mag je an het eind van de week of de maand wel een vette knip mit centen mee naar huis brengen wil je dit allemaal op kunnen brengen. Wout Blauwkous. INGEZONDEN Ontspanningsactiviteiten De voetbalbeker werd door het Edese „Overberg elftal gewonnen, en bij de volleybalwed- Men zegt wel eens, dat de jeugd de stryden werden de heren uit Renkum bloem der natie vormt en er zullen wei kampioen. 1 licht weinigen onder ons volk zijn, die De damesvolleybalwedstrijden leverden dit niet beamen. Mede door de veranderde een beker op voor het V'daalse team, maatschappelijke verhoudingen en aller- bestaande uit de dames Cimarosti, van lei andere na-oorlogse factoren kan deze Campen, van de Pol, van der Wee, Mering bloem niet overal normaal groeien en en Zanin. Met ruime puntenvoorsprong bracht aanvoerdster Liliane Zanin haar zestal tot een prachtige overwinning op de bij zonder sterk-- teams uit de andere plaat sen. 's Avonds werden in de foyer van schouwburg Junushoff d« prijzen uitge reikt onder het toen georgansieerde bal. Vooral André van Duijn wist met zijn muzikale parodie een gezellige sfeer te brengen bij de goedverzorgde muziek van The Music Strings uit Amsterdam. De organisatoren kunnen terugzien op een geslaagde dag en avond, die aan „het distriktsbal" weer de nodige bekendheid heeft toegevoegd. VEENENDAAL Op de dinsdag te Veenendaal gehouden eiermarkt waren aangevoerd 128.000 eie ren. De prijzen varieerden voor grote van f 13,25 tot f 14,— en voor kleine eieren van f 7,— tot f 12,— Alles per 100 stuks. Handel redelijk Op de biggenmarkt waren aangevoerd 30 biggen Er werden prijzen besteed bij een trage handel van f 64,— tot f 76,— per stuk. Gemeente Rhenen HERZIENING UITBREIDINGSPLAN ELST (GEM. RHENEN) Het hoofd van het gemeentebestuur van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de raad der gemeente Rhenen bij besluit van 29 juni 1965, nr 6 overeenkomstig artikel 36, 4e lid der woningwet heeft be paald, dat een uitbreidingsplan voor het dorp Eist in voorbereiding is Rhenen, 5 juli 1965 Het hoofd van het gemeentebe stuur voornoemd, L. Bosch v Rosenthal Gemeente Rhenen GROEPSREGELING WOONWAGENBEWONERS Burgemeester en wethouders brengen tei openbare kennis dat vanaf heden ge durende drie maanden ter gemeente secretarie afdeling algemene/sociale za ken ter inzage ligt de door de raad dezer gemeente bij zijn besluit van 25 mei 1965 nr. 3 vastgestelde verordening houdende regelen voor de verlening van bijstand aan woonwagenbewoners. Deze verordening is goedgekeurd bij besluit van gedeputeerde staten van Utrecht d.d. 23 juni 1965, afd. 5, nr. 285/1505. Rhenen, 9 juni 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal RHENEN Ingekomen personen: C. v. d. Pol gez. van Veenendaal; H. J. R. de Weerd g.m. van Koesveld van De Bilt; G. J. Stuiven- berg van Utrecht; F J Visser v. Utrecht; P. A. Ammerlaan van Rotterdam; G M. Hubert van Heiloo; Z. C. Spaans van Rotterdam;; B. B. Hamad van Ede; A. Verbooy gez. van Wageningen; J. F. van Hal wed. v Boos van Haarlem. Vertroken personen: C. Brienesse g.m. van der Heijden naar Echteld; M. C. Heij wed. van van Veldhuisen naar Scherpen- zeel. AMERONGEN Ingekomen: E. M. van Kooij, van Er- melo; A. S. van Brero, van Beek; N. P. J. Daamen van Oisterwijk. Vertrokken: G. Hardeman, naar Vee nendaal; R. Lenards-Keiman. naar Res teren; A. Flik, naar Leersum; J. Brand- sema, naar Gouda. bloeien! Gelukkig zien steeds meer mensen in, dat daar wat aan gedaan moet worden En zo wordt er steeds meer aandacht be steedt aan de opvoeding anders dan in huiselijk- of schoolverband. Aan verschillende acties in dit blad hebt u lezer reeds begrepen, dat ook de redactie het wel en wee van onze jongens ter harte gaat. Met het oog op de nieuws dienst is het dan wel eens onvermijdelijk minder prettige feiten te vermelden be treffende de jeugd in het algemeen en zij die in een tehuis zijn opgenomen. Vooral de laatstgenoemde categorie komt daar door wel eens in een minder gunstig dag licht te staan, meestal door onwetendheid met de achtergronden. Het is de mens eigen gauw een oordeel klaar te hebben. Wij hebben dan ook gemeend er goed aan te doen met medewerking van de directie en één onzer medewerkers iets positiefs naar voren te brengen in de vorm van een zeer kort verslag betreffende een kamp weekend op een camping in de omgeving van Bennekom. Veertien jongens in de leeftijd van 14 tot 18 jaar en 2 leiders namen er aan deel. Dat dit een experiment op zichzelf bete kende behoeft wel geen nader betoog. Door een relatie kon gebruik gemaakt worden van op deze camping aanwezige tenten en materiaal. Men kookte zelf een potje met meegebrachte etenswaren. De outillage ter plaatse was uitstekend in orde. De nu eenmaal bij het kamperen onvermijdelijke corvee-dienst werd zon der meer geaccepteerd, zoals aardappelen schillen, enz. De aanwezigheid van een soort minia tuur zwembad werkte als een niet te evenaren trekpleister op de jongens. Er werd dan ook een druk gebruik van ge maakt. Er is veel aan volks- en andere spelen gedaan, waarbij om het een en ander aantrekkelijker te maken door middel van punten prijsjes gewonnen konden worden. Dit puntensysteem heeft de goede geest en de activiteit onder de jongens absoluut positief beïnvloed. Meer dan in het Tehuis zelf schept dit samen zijn in de vrije natuur zo'n pracht gele genheid elkaar beter te leren kennen en waarderen. Door de onderlinge gesprek ken van man tot man en hart tot hart wordt als het ware een band geweven. Samenvattend kan worden gezegd, dat dit „experiment" wel heeft bewezen, dat ook deze jongens tot iets anders in staat zijn dan alleen maar negatieve dingen. stevige plastic wasmand, half hoog model, zeer geschikt voor een kleine was en bij het schoon maken van uw groenten nu voor een bijzonder lage prijs flinke emaille theepot, nu bijna voor de helft van de normale prijs, lichtgroen glanzend emaille fabrikaat Edy koopjesprijs een prachtig keukenrek van roestvrij staal, matglanzend bestaande uit ophangrekje, sauslepel, soeplepel, bakspaan, schuimspaan, vleesvork voor jarenlang gebruik nu voor een ongekend i rv q/ lage prijs 1U,VU Alleen dinsdag 13 juli Hoofdstr 7 - Tel 3103 - Veenendaal Gisteren is de heer Van den Dikken- berg teruggekeerd uit Davos waar hij verpleegd is in het Nederlandse Astma centrum. De heer Van den Dikkenberg kwam omstreeks Kerstmis in het nieuws door dat zijn vrouw en zoontje in de gelegen heid gesteld werden, door de buren die een inzameling hielden, een bezoek aan de heer Van den Dikkenberg te brengen. De heer Van den Dikkenberg is vol lof over de belangstelling van buren en vele anderen. Hij voelt zich aanmerkelijk op geknapt en gaat nu bruingebrand probe ren na een afwezigheid van ruim zeven maanden te wennen aan het (natte) Hollandse klimaat. In ret leegstaande winkelpand Hoogstr. 16 zal zeer binnenkort een nevenzaak van Matser's Woninginrichting uit Wagenin gen worden gevestigd. TWEEDE PRIJS Onze plaatsgenoot de heer Egas be haalde dinsdagavond een tweede prijs op de gehouden wedstryd herenkappen te Veenendaal tegen een kappersploeg uit Alphen a.d. R^n. TENNISWEDSTRIJD Op zaterdag 10 juli (aanvang 9 uur) en zoncjag 11 juli (aanvang 10 uur) worden er op Candia weer tenniswedstrijden ge houden en wel tussen de seniores van de Amerongse Tennisclub en de senioren van de Rhenense Tennis Club Van bovengenoemde school slaagden voor het Mulo-B-diploma: uit Rhenen: Jaap Attena, Gerrit Bouwmeester, Kees du Pré en Wynand van Dyk; uit Lienden: Huib Wwint. Voor het diploma Mulo-A met wiskun de: uit Rhenen: Adri van Dijk, Dik van Doorn, Hans de Graaf, Bert van Veldhui zen, Annet Klootwyk en Henk van Donse laar; uit Elsta Evert van de Berg, Delia Holierook en Gerrit Looyen; uit Lienden: Willie Elings en Coby van Delft. Voor het diploma Mulo-A met handels vakken: uit Rhenen: Maryke Adams, Alja Berck, Ieke Buma, Annie van der Molen, Groot Kok en Hannie Westerveld; uit Ochten: Arnold Janssen, Suze Claren- beek en Janneke van Soest; uit Resteren: Karei Tijssen; uit Eist: Kees van de Klift, Jannie van Vapellen en Eef Versteeg; uit Lienden: Celie van Eist. Voor het Middenstandsexamen slaag- i: Karei Tijssen, Alje Berck, Suze Cla- renbach, Celia van Eist, Jannie van Ca- pelle, Annie van der Molen, Creet Kok, Janneke van Soest, Eef Versteeg en Han nie Westerveld. Donderdag 15 juli a.s. komt de raad van Amerongen weer in vergadering bij een. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: Credietverlening voor 42 woningwetwoningen. Het betreft hier de woningwetwoningen te bouwen in de z.g. bouwstroom. In totaal zal deze bouwstroom voor Amerongen 74 woningen opleveren, t.w. 42 woningwetwoningen, 24 premiewoningen en 8 woningen in de vrije sector. Volgens het schema wordt in Amerongen begonnen medio 1966, terwijl de gehele bouwstroom medio 1967 klaar zal zijn. B. en w. stellen voor de bouw van de woningwetwoningen ondershands op te dragen aan de N.V. Bouw - Exploitatie Mij. Vlaanderen en Westland, te Huizen. Dewoningwetwo- ningen kunnen worden gebouwd voor f 719.000,— of f 17.975,— per stuk. B. en w. stellen voor dat de gemeen te Amerongen ook zal toetreden tot de op te richten bestuursschool te Utrecht. Een 15-tal gemeenten gingen hiertoe reeds over. De school wordt gefinan cierd uit lesgelden, bijdragen gemeen ten en bijdragen van de provincie. In het bouwterrein langs de Kieviet zijn percelen verkocht aan de heren J. Sauer, D. Joritstna en G. Nagtegaal, allen te Ameronge*!. De toegangswegen naar deze percelen, dienen aan de ko pers te worden overgedragen. Voor gesteld wordt een geldlening aan te gaan van f 100.000, In verband met de bouw van de wo ningen in de bouwstroom moet een aanvang gemaakt worden met het bouwrijp maken van het terrein. Dit terrein wordt doorsneden door een ak ker toebehorende aan mej. J. A. G. Versteegh te Amerongen. In het ter rein moet o.a. riolering worden aan gelegd. Het is onmogelijk een verant woord plan te maken wanneer de rio lering van de hoger naar de lager ge legen percelen niet kan lopen door de percelen va nmej. Versteegh. Dit geldt eveneens voor elektriciteit, water, gas, telefoon e.d. Mej. Versteegh wil de grond niet verkopen. Om de voordelen van de bouwstroom de gemeente niet te laten ontgaan stellen b. en w. voor de wet van 13 mei 1927 tot opheffing van privaat rechtelijke belemmeringen toe te passen. Voorgesteld wordt ten behoeve van de Chr. ULO-school een bedrag van f 17.570,beschikbaar te stellen voor aanschaf van leermiddelen en meubi lair. Ten behoeve van de nieuwe Chr. Kleuterschool wordt voorgesteld een bedrag van ruim f 11.000,beschik baar te stellen eveneens voor leermid delen en meubilair. CONCERT ONS GENOEGEN Dinsdagavond gaf de muziekvereni ging Ons Genoegen een concert voor de bewoners van het bejaardenhuis „De Ridderhof". Het concert vond plaats in de tuin voor het gebouw. He laas was de temperatuur niet van dien aard dat de bejaarde bewoners in de tuin van het concert konden genieten, maar voor de ramen ging het ook best. De muziekvereniging heeft de be woners van de Ridderhof met dit con cert veel genoegen gedaan. Vooral van de pittige marsmuziek werd volop ge noten. De (vele) medailles en bekers in de hal van de nieuwe woning aan de Achter- bergsestraatweg, waar het jonge echtpaar Wagenvoort woont, zijn duidelijke bewijzen van de sportieve prestaties, die zowel de heer als mevrouw Wagen voort hebben geleverd. En dan beslist niet in een eenzijdige richting. Ten huize van de familie Wagenvoort kan men verschillende sportonderwerpen aansnijden Of het nu over korfbal, atletiek, zwemmen of schaatsen gaat, over al deze takken van sport weet men uit eigen ervaring wel wat mee te delen. Daar de heer Wagenvoort, die overigens zijn sporen op sportgebied ruimschoots verdiende, zijn dagelijk se plicht moet gaan vervullen, be perken we ons in dit relaas tot me vrouw, die er even rustig voor gaat zitten. U moet weten, we zijn beiden af komstig uit Zeist. We waren samen op de korfbalclub en bij de atletiek. De naam van mijn man zei wel wat in de atletiekwereld. Uit het plak album rollen de knipsels. De op schriften spreken voor zichzelf: „Wim Wagenvoort weer clubkam pioen." Mevrouw Wagenvoort zucht even diep Eigenlijk verlang je wel eens naar die tijd terug. Het sportleven in Zeist was veel intensiever dan hier. Het schijnt dat je het in Rhenen maar niet op peil kunt brengen. Hoewel er komt de laatste tijd meer schot in. Vooral de korfbal en de atletiekvereniging gaan de goede weg op. Alleen jammer dat de accomodatie niet om te juichen is. Je moest ei genlijk een fijne sintelbaan hebben, dan kon je de prestaties eens op voeren. Op Candia, waar geoefend wordt, is echter alleen maar een 100 meter baan, de lange afstand komt niet aan bod. Nee, zelf ben ik geen lid van RAV, vertelt mevr. Wagenvoort, maar wel ging ik destijds naar de keep-fit- ploeg. die speciaal voor dames was ingelast. De huisvrouw doet eigen lijk veel te weinig aan sport. Je moet ze gewoon uit de sleur trek ken. En de voordelen hoef ik toch niet op te noemen? Je voelt je stuk ken fitter na een bepaalde oefening Met de korfbalvereniging „Arena" heeft mevr. Wagenvoort de meeste bemoeienis. Ze is redactrice van het clubblad. Zit u wel eens om copie verlegen? O neen, dat wordt wel ingezonden, 'k Ben er overigens wel een dagje mee druk om de in houd samen te stellen. Maar dat heeft mevrouw er graag voor over Ze wordt enthousiast als ze over haar club, haar Arena spreekt. Fijn. dat we volgend jaar een nieuw veld krijgen op Candia. Dan kun je een groter veld uitzetten, je spelpeil gaat omhoog Mijn man en ik spelen in hetzelfde team De gemengde sa menstelling van zo'n korfbalteam vindt mevr. Wagenvoort een groot voordeel. Niemand staat aan de kant. Je treft er altijd een goede en ge zellige sfeer. Voor het eerst hebben we dit jaar een schoolkorfbaltoer- nooi gehouden, 't Was eerst even afwachten, maar gelukkig, het lukte. Als we spelen staan er wel wat mensen te kijken. Ons veld ligt na melijk dicht aan de weg. Mevr. Wa genvoort zou alles nog wel meer willen propageren. Ze doet dat al in de „Arenaut", die in een oplaag van 100 exemplaren de deur uit gaat. De club telt nu 55 spelende leden. Er zouden er veel meer kunnen zijn. Bovendien hebben we jong bloed nodig, want de gemiddel de leeftijd van de heren, die in het eerste spelen is 33 jaar. 't Zijn geroutineerde spelers, ze kwamen in districtswedstrijden uit, maar eens komt £och de tijd van af scheid nemen En dan moeten er op volgers gereed staan. Voorlopig is onze hoop gevestigd op onze adspi- ranten, die echter nog te jong zijn De doorstroming naar het eerste team zou voor hen een te grote sprong zijn. Maar ze komen er wel en Arena zal beslist wel blijven groeien en bloeien, gelooft mevr Wagenvoort. Het niet meedoen van de huis vrouw aan de actieve sportbeoefe ning noemt mevr. Wagenvoort een groot hiaat in haar leven Men denkt al zo gauw, als ik getrouwd ben. ga ik voor m'o gezin leven en wer ken. Inderdaad, is dat ook de eerste opdracht. Maar waarom zou een huisvrouw van zeg maar 26, 27 jaar nergens meer aan meedoen. Dat is toch wel je reinste onzin. Natuurlijk zijn er omstandigheden dat je moet stoppen, maar dat is normaal. Het nut van de sportbe oefening is in Rhenen nog niet sterk doorgedrongen. In de Randstad Hol land wordt er veel meer aan ge daan. Er zijn nog teveel tendensen uit de oude tijd overgebleven, ge looft mevr. Wagenvoort. De mensen keren zich tegen de sport, omdat ze de betekenis niet kennen. Maar de jonge ge neratie denkt anders. En daarop zullen we dan maar hopen, vindt Als er maar even tijd was zag men het sportieve echtpaar Wagen voort ook nog op de schaats. Grote tochten van wel 30 of 40 km kon den mevrouw niet weerhouden. De heer Wagenvoort nam op zijn kunst schaatsen een route van 80 km voor z'n rekening. Hieraan zou ik me niet wagen, ik zou het niet halen Vorig jaar hebben we een grote tocht gereden in de omgeving van Deventer Zowel de heer als mevr. Wagen voort verruimden hun blikken. Een sintelbaan in Duitsland, die ze op vakantie ontdekten, moest gauw worden ingewijd. Ik denk niet dat we er op korte termijn mee zullen stoppen. Wat nu eenmaal in je bloed zit. drijf je er niet een-twee-drie uit, volgens mevrouw. Maar een beetje meer aandacht voor de sport zou in Rhenen geen overbodige luxe zijn. Kijkt u maar eens uit het raam Nieuwe flats wor den uit de grond gestampt. Allemaal nieuwe gezinnen Gelukkig wordt tegenover ons het instructiezwem bad onder de school gebouwd. Dat vindt mevrouw Wagenvoort een stap op de weg naar de verbetering Hoe beter de accomodatie, hoe meer lief hebbers. het spelpeil stijgt, en dan nog snel er achteraan: Hoe meer leden ook voor Arena VEENENDAAL Geboren: Jan Willem z. v. R. van Essen en S C. de Keizer; Evert z. v B. E Ste- merdink en M. Dekker; Anthonia Frede- rika d.v H. van Voorst en J M C van den Brink; Kornelius z.v A. van de Weerdhof en M Voorzee; Johan z.v G. Leppers en F H. Hofman; Jeanette d.v. H. v. d. Dikkenberg en S. Beijer; Mina Margje d.v A. v. d Haar en A. M. Vos; Monique Antoinette d.v. R. Hoksbergen en A. R. Tjalma; Anna Catharina d.v. D. Boers en A. Britstra; Dirkje Johanna Maria d.v. P. van Kruistum en A. M. Flipse. Ondertrouwd: M. M. van Amerongen en G. Drost; R. J. van Beek en W. de Roos; E. Vos en C. van Amerongen; J. Tom broek en B. G. Leppers; A. Bovenschen en M. van de Bovenkamp; W L. de Jong en M. M. C. Diepeveen; W van der Haar en A. J. H. F. Ebbers; E. J. Boon en A. van der Horst; R. Haverlag en E. B. van de Haar. Gehuwd: S. van Leeuwen en M. Har deman; J. P. Jansen en E. E. A. Ariesen; E. B. van Baren en E. J. Kets; C. H. Meijering en J. C. G. Tollenaar; W. Kok en G. A. J. Diepeveen. Overleden: geen. RHENEN Geboren: Jan z.v. J. A. ter Burg en M. Elings; Caroline Jeannette d.v M. Hellen- kate en E. v. d. Brink; Roeline Henny d. v. J. E. Enting en A. Koops; Dirk z.v. D. Wander en H van Velsen; Gerrit Jan z. v. F van Dijk en T van Oort Ondertrouwd: L J. Beckerman en C. G. K. van Dijk; J. G. Siefkes en G. J. L. H. Smit. Gehuwd: W. v. Beijnhem en M. J. Op perman; C. Sukkel en J. M. Mater. Overleden: Cornelis van Manen 88 jr. geh. gew. m. T. Sukkel, Veenendaal; Ja- coba van Kooten, 56 j., echtg. van R. de Jong; Koba van Dolder, 70 j., echtg. van R. van Dijk, Ede. Elders geboren te Utrecht: Scheltine Sophia d.v. H. van Walsem en S. Kem penaar. Elder overleden: te Wageningen: Geer- truida Haartman, 62 j., echtg. van D. J. Baars. SCHERPENZEEL Geboren: Ferdinand R., z.v. C. F. Cassee en E. K. Visser; Nelis A. J., z.v. N. Druijff en A. J. van Veluw; Alida C., d.v. A. van Westerneng en J. Valkenburg; Tanje J., d.v. A. Vlaanderen en J. Willemse. Ondertrouwd: A. J. Cozijnsen en C. G. van Eist; G. Klok en G. Methorst. Gehuwd: W. J. van Marum en G. van de Fliert. Overleden: Hendrik Valkenburg echtg. van W. G. Gersen. AMERONGEN Geboren: Bazilius, z.v. A. J. Dekker en G. van Dijk; Adriana, d.v. E. van de Water en O. van Viegen; Brigitte Johana Adriana, d.v. C. A. A. Knip pers en G. C. M. Miltenburg. Ondertrouwd: M. A. H. van der Vorst en T. J. van Zoelen. Gehuwd: J. H. Lenards en R. Kei man. EDERVEEN Geboren: Gerrit C., z.v. B. van de Kraats en G. G. van den Dikkenberg. Ondertrouwd: H. van Grootheest en J. van Beek. Gehuwd: W. van Engelenburg en D. van de Pol. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij; woens dag 14 juli 7.30 uur ds. W. Ch. Ho- vius van Nieuw-Lekkerland. Julianakerk: 9.30 uur ds. J. de Lange van Zeist; 5 uur ds. P. de Jong. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur dr. C. Graafland. Sionskerk: 9.30 uur ds. A. Vroeginde weij; 5 uur ds. J. de Lange van Zeist. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. N. War- moltz van Wezep. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij. Donderdag 15 juli 7.30 uur dhr. v. Woerden van Stolwijk. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug. 9.30 uur ds. Van Enk; 5 uur ds. Schouten van Bennekom Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Schou ten van Bennekom; 5 uur ds. De Vries van Bennekom. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur lees- dienst; 4.45 uur ds. Heerma van Nun- speet. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos (H.D.); 5.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- j dienst; woensdag 14 juli 7.30 uur ds. v. Dam van Werkendam. R.K. Willibrordkerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Günther van Ossendrecht. Volle Evang. Gem.: woensdag 14 juli 8 uur ds. K. van 't Willert. Eltheto: Zondag 11.15 uur kerkdienst voor geestelijk gehandicapten, ds. A. Vroegindeweij. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kruidenier van Nijeveen; 6.30 uur ds. N. Koore man (H.D.). Geref. Kerk: 9 en 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur dhr. v. Stormbroek van Lunteren. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur mej. C. E. Jolles van Soest. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kefk: 9.30 uur ds. P. de Jong van Veenendaal; 6 uur ds. P. Zijlstra van Scherpenzeel. Oud Geref. Gem. 10 en 6 uur ds. Kamp van Utrecht; woensdag 14 juli 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. R. K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dr. J. W. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur (H.D.) ds. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. VEENENDAAL Gevonden en verloren voorwerpen in tijdvak van 24 juni tot en met 8 juli 1965. GEVONDEN: autoped; vulpotlood; 2 sleu tels aan wieltje van S.K.F.; portemonnaie; langwerpige huissleutel; bruin zakkam metje in zilveren etui; zonnebril met etui; bril in etui; zwarte damesportemonnaie; rode aansteker; gouden broche met ste nen; paar blauwe kindersokjes; medaille van 8e wolmars; zilveren kettinkje met kruisje; zilveren armband met 3 bedel tjes; autoped; voorzetbril (zon) in etui; tekeningen; wit kinderschoentje; sleutel „Fiat" in etui; 3 sleutels aan een elastiek je; paraplu; jongenstruitje; zwart lederen bromfietsjack; beige regenjasje; jonge hond; halskettinkje met 7 bedeltjes; vul pen; zwart konijn; een postduif; nylon regenjas in tasje; paar damesschoenen; zilveren damesarmband; een donker grij ze plastic regenjas en 2 schorten. VERLOREN: diplomatentas met inhoud; bruine aktetas met boeken; goudkleurig dameshorloge; bruine portemonnaie met rits; beige portefeuille; autoped; zwarte portemonnaie; witte portemonnaie; hals bandparkiet; kinder judopak; een bruin jack; grijs jack; dames polshorloge met doublé bandje; gouden ballpoint; een zil veren armband met 7 bedeltjes; meisjes armband; bruine schooltas met boeken; autoped; herenpolshorloge; drie laarzen; klein wit schoentje; autoped; rose sjaal; bankbiljet; bruine portemonnaie; bruine del; tas; boodschappennet; donkerbruine portemonnaie; bonboekje van kolenhan- tas; grijs damesvest; bedelketting met 8 bedels; kentekenbewijs, belastingkaart; herenpolshorloge; kinderbril; gouden oor knopje; kinderbril; een kinderportemon- naie en een bruine portemonnee. RHENEN Gevonden: beige, geruit vollen deken tje; Firestone autoband maat 5.90 x 13.4; bruine herenbril; blauwe overall, alarm pistool „EmGe"; portemonnaie inh. 41,50; blauwe autoped. Verloren: bruine kinderbril; portefeuille inh. staatsloten, loonstrookje T.N.O. en cira 100,aan bankbiljetten; grijze regenbroek; een autoped. Weggelopen: Pekinees, wit met bruine vlekken, reu, luistert naar de naam „Prins". AMERONGEN Gevonden: gouden ring; zwarte por temonnaie met inhoud. Verloren: portefeuille inhoud: 2 NBM vrij vervoertjes; grijze kinder poncho; herenpolshorloge; linker kin dersandaaltje rood ELST Gevonden: stel rijwielsloten. Aange lopen hond. Verloren zwembroek. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. C. de Bie; 6.30 uur ds. J. Bogaard van Ernst. Geref. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur leesdienst; maandag 12 juli 7.30 uur ds. v. d. Poel van Ede. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. Wie man van Nunspeet; 6.30 uur ds. L. Brasser van Voorthuizen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen (H.A.). Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. J. W. Delwig. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. J. v. d. Poel. Zondag 11 juli zal de derde aange paste kerkdienst gehouden worden in gebouw „Eltetho". Voorganger ds. A. Vroegindewey. Aanvang 11.15 uur. Ook nu zal het orgel vanaf 10.30 uur eenvoudige geeste lijke liederen spelen. VEENENDAAL: E. A. C. Reydon arts, Kerkewijk 40, tel. 2134. Zuiderapo theek. Dr Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. RHENEN: B. Stegeman arts, Heren straat 69. tel 2315 Apotheek Deijs geen dienst. Recepten kunnen wor den aangeboden in de dienstdoende apotheek te Wageningen ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d Burg. Kars, Ossendorp en Van Ommeren: W A. Ossendorp arts te Amerongen, telef. 03434-1678. EDERVEEN. DE KLOMP RENSWOU DE: S. T Heij arts te De Klomp, tel 200. SCHERPENZEEL. W van Vulpen arts, Dorpsstraat, Tel. 03497-1220.

De Vallei | 1965 | | pagina 2