Bejaarden uit Eist maakten autotocht VRIJETIJD-VARIATIES KRUISWOORDPUZZEL R 6 Regen was toch geen spelbreker Schooljeugd enthousiast bij Vaardigheidswedstrijden op Algemene Sportpark ARAM ARAM De Zee koningin Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 9 juli 1965 4 Vanaf Ztvijnsbergen vertrokken woensdagmorgen j.l. 37 luxe wagens richting V eenend aal om voor de 18e maal itt successie de Autotocht Ouden van Dagen Eist te verrijden. Jammer genoeg was het weer deze dag nogal somber en af en toe regende het flink, maar dat gebeurde steeds als men een dak boven het hoofd had, zodat de hinder gering was. Zoals de bejaarden gewend zijn had het comité dat voor de organisatie zorgt, een aantrekkelijke tocht uitgestip peld die enerzijds de deelnemers liet genieten van aantrekkelijk natuurschoon en mooie vergezichten, en anderzijds ge legenheid bood zich te ontspannen in vermaakcentra. DREMPELVREES De organisatoren komen telken jare bij mensen die pas 65 jaar geworden zijn en dus dat jaar voor het eerst de tocht mee mogen maken. Vaak stuit men dan op weerstand. Dat is ook wel te begrijpen, want meegaan met zo'n tocht doet duidelijk voelen dat ze tot een groepje oudere mensen zijn gaan behoren. Na wat gepraat lukt het meestal wel die drempelvrees te over winnen en na een schuchter begin, ko men de bejaarden al snel zover, dat ze geen tocht meer over willen slaan. Ook kan men zich afvragen of in deze tijd, waarin het autobezit enorm toeneemt en bijna iedereen door het hele land reist, men met een dergelijke tocht de bejaarden nog een plezier doet Wie eens een dergelijke gebeur tenis heeft meegemaakt zal er niet aan twijfelen. Wie eens al die glun derende en tevreden gezichten gezien heeft weet wel beter. De heer Van de Klift die voor de twaalfde maal de tocht meemaakte zei het als volgt: „Het was de laatste keer net zo leuk als de eerste keer." De tocht zelf Ongeveer 140 mensen, waarvan 100 „oudjes" hebben de tocht meegemaakt. Via Veenendaal, Barneveld en Voort huizen werd Apeldoorn bereikt, waar bij de Julianatoren de koffie stond te wachten. Voorzitter Slok heette daar iedereen welkom, in het bijzonder zij, die voor de eerste maal meegingen. Nauwelijks was men hier binnen of er barstte een zware regenbui los. Maar toen de koffie op was en men naar buiten wilde was het toch weer droog en scheen de zon. Als leuke verrassing maakten de meisjes van de meisjesvereniging Dor cas, die toevallig op hun uitgaansdag ook de Julianatoren aandeden, hier hun AANDUIDING VAN CHR. GEREF. PNIELKERK Boven de smalle doorgang aan de Hoofdstraat naar de Chr. Geref. Pniël- kerk heeft men met smeedijzeren let ters de naam „Christ. Ger. Pniëlkerk" aangebracht zodat ook onbekenden de kerk makkelijk kunnen vinden. GESLAAGDEN VAN DE AVOND ULO TE VEENENDAAL De eerste groep leerlingen van de Veenendaalse avond-ULO heeft inmid dels examen gedaan. Van deze eerste groep slaagden de volgende kandida ten. Voor diploma A: P. Anbeek en A. van den Bos, beiden te Veenendaal. Voor aanvullend diploma B: P. H. Blankestijn te Veenendaal, J. van Lienden te Achterberg en J. W. Ur- sinus te Lienden. Voor aanmelding van nieuwe leerlingen zie men de adverten tie in dit blad. Maison Brunekreeff opent nieuwe kapsalon Maandagmiddag gaat de heer Brune kreeff, eigenaar van de Maison Brune kreeff, zijn nieuwe zaak openen die ge vestigd is aan de Kerkewijk 7. De oude zaak aan de Markt moet verdwijnen vanwege de saneringsplannen rond de Markt. De heer Brunekreeff moest daardoor naar andere bedrijfsruimte omzien, die hij gevonden heeft in de oude brandweerkazerne aan de Ker kewijk. Het ligt in de bedoeling dat me vrouw Bakker-Maatjes de echtgenote van oud-burgemeester Bakker, de ex clusief ingerichte zaak zal openen. Op het ogenblik is men bezig de laatste hand te leggen aan de aankleding van de zaak die ingericht wordt in de Lo de wijk 16e stijl. Achter een moderne pui strekt zich een vloeroppervlakte uit die 35 m diep en Vh. m breed is. Voor aan de straat kant vindt men een etalage en een winkel waar cosmetica en parfums ver kocht zullen worden. Hierachter vindt men een garderobe, schoonheidsbox. herenbox en daar achter de dames kapsalon met 16 kapplaatsen. Maison Brunekreeff gaat op deze manier niet alleen verhuizen; de zaak wordt ook aanmerkelijk vergroot. Ook het assortiment schoonheidsartikelen, alles van vooraanstaande huize, is flink uitgebreid Het zal maandagmiddag bij de opening van de zaak een flinke drukte worden. Daar staat de uitge breide klantenkring van Maison Brune kreeff borg voor. opwachting. Zij vormden snel een koortje en zongen een drietal leuke versjes. Toen was het de tijd voor de stoere jongens in de speeltuin. Nog veel oudjes waagden zich in de minia tuur race auto's en enkelen zelfs in de roetsbaan. Keurig op tijd vertrok de stoet daar na richting Didam. De bejaarden had den intussen wel door gekregen dat de organisatoren zodanig te werk gegaan waren dat de drukste verkeerswegen gemeden werden en dat men zoveel mogelijk gezocht had naar de mooiste route. Van de bosrijke Veluwe beland de de stoet daarna in het Overijselse weidelandschap, waar het roodbonte vee met lome ogen de stoet voorbij zag trekken. Markant figuur Een van de markantste figuren, die telken male met zijn aanwezigheid de stoet opfleurt is de heer Janus Versteeg. Hij is een dankbaar object voor de fotografen en filmers. Dit jaar was hij gesierd met een enorm aantal onder scheidingen, die zijn hele borst be dekten. Voorzien van zijn onafscheide lijke wandelstok doet hij altijd wel iets waarom de andere mensen kunnen lachen, zodat zich altijd een grote groep belangstellenden om hem heen bevindt. Toen het eten een beetje gezakt was - inmiddels waren een auto en een or- donnance die de weg kwijt geraakt waren ook weer op het ap£èl versche nen - besloot men weer In de auto's te stappen en na een prachtige route vol vergezichten en wisselende landschap pen bereikte men Arnhem, waar Bur gers Dierenpark bezocht werd. Door de koude waren vele dieren al naar bin nen gedaan, waardoor het park enigs zins aan aantrekkelijkheid verloor. De bejaarden werden in de tuin geheel aan hun lot over gelaten zodat iedereen op zijn gemak een kuiertje kon maken. Om half zes verzamelde het gezel schap zich in het parkrestaurant waar de meegenomen broodjes gebruikt wer den om de honger te stillen. Omstreeks zeven uur werden de auto's weer op gezocht en de thuisreis aanvaard. Zon der ongelukken bereikte men vanuit de richting Rhenen Eist, waar nabij Zwijnsbergen tot ieders verbazing de muziekvereniging Crescendo ondanks de vele interne moeilijkheden toch pre sent was. Onder de tonen van dat korps werden de laatste meters af gelegd. De publieke belangstelling was veel groter dan 's morgens bij het vertrek. Vooral bij hotel „De Stuivenberg" waar het eindpunt was, was het een hele drukte. In hotel De Stuivenberg wer den de laatste kopjes koffie gebruikt. Er werd nog eens nagepraat over het een en ander. Crescendo speelde nog een extra nummertje en velen bedank ten persoonlijk de commissieleden. De heer Slok zei, namens het comité allen die op welke wijze dan ook er voor gezorgd hadden dat ook dit jaar de tocht geheel volgens wens verlopen was. dank. Tevredenheid Iedereen was woensdagavond in ho tel De Stuivenberg vol lof. De heer en mevrouw v. d. Sluis, die dit jaar voor Uitgeleide gedaan door belangstellenden vertrok j.l. woensdag een lange stoet auto's met de Elsterse bejaarden voor een fijne tocht. het eerst de tocht meemaakten, vertel den dat het hun erg was meegevallen en dat ze vol bewondering waren voor degenen die voor deze plezierige dag gezorgd hadden. De heer Van de Klift ging dit jaar voor de 12e maal mee. Hij vindt het nog altijd even leuk. Het vertrek, de aankomst, de gezamen lijke maaltijd, alles is volgens hem fijn. Hij had voor de tocht maar een woord: Prima. De heer en mevrouw Hofsommer wa ren dit jaar ook voor de eerste maal mee. Zij kunnen iedereen aanraden die in de gelegenheid is de tocht mee te maken dit ook te doen. Ze vertelden al leen maar plezier gehad te hebben. Zij vonden ook dat de organisatoren een juiste verhouding gevonden hadden tussen het stilzitten en bewegen. Er wordt niet te veel inspanning gevraagd van de bejaarden en de mensen die slecht ter been zijn kunnen toch vol doende genieten. Ook de autoritten worden niet te lang gemaakt, juist op tijd kan men zich ergens verpozen. Veel werk Voor dat woensdagmorgen de auto's vanaf Zwijnsbergen konden vertrekken - wethouder G. van Gesink gaf ook van zijn belangstelling blijk - moest er heel wat werk verricht worden. Allereerst door de comitéleden. Langzamerhand hebben zij een grote ervaring gekre gen, maar er zijn toch altijd proble men die een speciale behandeling vra gen. De tocht moet uitgezet worden, er moet voor fourage gezorgd worden, er wordt gecollecteerd, de auto-bezit ters moeten aangezocht worden en de middenstanders die altijd ruim hun bij drage leveren moeten gepolst worden wat zij dit jaar ter beschikking stellen. Dan na vele uren vergaderen is de zaak rond en kan er gereden worden. Dan komen de chauffeurs in aktie die geheel belangeloos hun auto ter be schikking stellen, maar ook de motor rijders die de stoet overal veilig door heen loodsen. Dit jaar was er door pech een uitgevallen, waardoor er nog twee over waren. Deze heren hebben zich uitmuntend van hun taak gekwe ten. Op de moeilijkste punten losten zij de problemen resoluut op en zon der merkbare vertraging konden de wagens overal veilig doorrijden. Nog laat op de avond gingen de laatste oudjes woensdag naar huis. Thuis zal er nog lange tijd over nage praat worden. Of alle verhalen niet uit de duim gezogen zijn kan men van de winter weer zelf gaan zien, want een filmploeg heeft vele meters film verschoten, die gemonteerd zullen wor den tot een leuke kleurenfilm, die wordt vertoond op een nader te bepa len datum. Voor dit jaar zit het er weer op. Ongetwijfeld zien velen nu al weer uit naar de volgende keer. Inmiddels werkte men in hotel Bos- lust te Didam op volle kracht om de warme maaltijd voor het hongerige ge zelschap klaar te maken, zodat r n, eenmaal gezeten in de eetzaal van dit restaurant, kon beginnen met het vul len van de magen. Grote familie Wij zelf kregen de indruk, nadat we het gezelschap in de loop der dag bezig gezien hadden dat er een grote familie op reis was. Relatief is het ge zelschap niet zo groot, zodat men een intiem karakter kan behouden. Ieder een kent iedereen en de gezelligheid viert hoogtij. Ook ziet men telkenjare dezelfde mensen. Chauffeurs willen met geweld deze dag niet missen en bewaren er hun laatste snipperdag voor. Zo kan men gesprekken opvan gen zoals: „Weet je nog wel, van vorig jaar Langzamerhand kwam in hotel Bos- lust de stemming er in nadat natuurlijk een lekker borreltje besteld was. Voor de maaltijd begon werd er eerst nog gezongen. Zoals waarschijnlijk bekend is hebben de bejaarden uit Eist hun eigen „clublied" dat velen al uit hun hoofd mee kunnen zingen. De tekst drukken we hierbij af: HET .CLUBLIED' VAN DE ELSTERSE BEJAARDEN Wijze: In naam van Oranje, doe open de poort Wij ouden van dagen uit Eist aan de [Rijn Gaan jaarlijks een dag samen uit Dat is voor ons altijd een heel groot [festijn En daarom zingen wij luid Wij voelen ons weer jong en wij maken [veel plezier Wij drinken ons kopje koffie en een [lekker glaasje bier Wij eten voor twee en luid klinkt onze [lach Lang leve onze uitgaansdag Na het heerlijke „ijs toe" bleven de bejaarden nog wat rond de tafels zit ten en onder algemene instemming werd besloten om een chauffeur die elk jaar meegaat, maar dit jaar wegens verblijf in het ziekenhuis niet van de partij kon zijn (de heer G. Kosters) een telegram te sturen. Ruim 1000 deelnemers aan wedstrijden. Bezoek van Burg. Hazenberg. Woensdag was het voor de schooljeugd een prettige dag. De klas werd voor een dag de klas gelaten en onder leiding van het onderwijzend personeel trok men naar het Sortpark Panhuis waar de jaarlijkse schoolsportdag werd gehouden. Ruim 1000 jongens en meisjes, leerlingen van de twee hoogste klassen van de lagere school en de drie ULO klassen, namen aan de weistrijden deel. En hoe! De jeugd was bijzonder enthousiast, ondanks het feit dat het wedstrijdelement ditmaal volledig ontbrak. De wedstrijden moesten gezien worden als een afsluiting van hetgeen in het afgelopen cursusjaar op het punt van de lichamelijke opvoeding was geleerd. Atletiek Bij de start, 's morgens om half negen, was het nog lang niet zeker of de sport dag doorgang zou hebben. Donkere wol ken zwierden dreigend langs de lucht en even later viel een fikse regenbui neer. Bij vroegere gelegenheden besloot de commissie wel eens tot een algehei af gelasting, maar men wilde de zaak even aankijken en begon met het programma. En terecht, want 's middags kwam de zon zowaar om het hoekje kijken en was het werkelijk een genoegen op het Sport park te zijn. Zo dacht waarschijnlijk ook burge meester Hazenberg er over, want zowel tijdens het morgen- als het middagpro gramma kwam de burgemeester een kijkje nemen. In de morgenuren kwamen de 600 leer lingen van het lager onderwijs aan bod. De programma-onderdelen lagen prak tisch allen in het vlak van de atletiek. Op verschillende velden werden de loopnum mers en de technische nummers afge werkt en men kon duidelijk waarnemen dat er goed aan getrokken werd. Volgens de heer Ter Haar, een insider uit de at- letiekwereld, werden er bijzonder goede prestaties geleverd. Bij het verspringen kwamen verschil lende jongens zelfs tot 4 meter en ver der. Deze bestuurder van de Veenen daalse Atletiekver. zag zelfs een goede toekomst voor zijn vereniging gloren. Bij de ingang van het sportpark wer den dan ook de VAV folders uitge reikt, waarin de jeugd werd gewe zen op het nut van het deelnemen aan atletiekwedstrijden in clubverband. Hoe wel de regen beperkt bleef tot een malse bui, bleef het toch de hele morgen donker en onbestendig. Pas tegen de middag klaarde het op en hiervan profiteerde de ULO-jeugd, 400 man sterk, die zich even min onbetuigd liet. Er werd met elan deelgenomen aan de onderdelen: ver springen, hoogspringen, balwerpen, 60 meterloop, kastiebal en een afstandloop van 400 meter om het uithoudingsver mogen te testen. Tegen vier uur waren de wedstrijden afgelopen en keerde de jeugd (al of niet vermoeid) naar huis. Tussen de bedrijven door had men ove rigens een welkome verfrissing gekregen. Deze schoolsportdag kan weer alles zins geslaagd worden genoemd. Het idee om dergelijke sportdagen aan het eind van een cursusjaar te organiseren is af komstig van de consulent van de licha melijke opvoeding. De leiding berustte in handen van de plaatselijke commissie voor lichamelijke opvoeding, bestaande uit de heren: A. J. te Paske, E. v. Asselt, J. v. Rijnbach, F. A. Reynders, C. B. v. Wandel-de Joode, J. A. v. d. Does en G. J H. de Vries. Het onderwijzend personeel dat de hele dag in touw was om tijdens de wedstrij den de orde te bewaren heeft deze taak voortreffelijk verricht. Er werd geen wanklank vernomen dank zij de prima organisatievorm. De accommodatie op het Sportpark leende zich zeer goed voor dit soort wedstrijden. UITSLAG VAN P.V. DE SNELPOST P.V. De Snelpost heeft meegedaan met de wedvlucht vanaf Corbeil. De afstand bedroeg 439 km en de duiven werden ge lost om 5.30 uur. De snelheid van de w' i- nende duif bedroeg 927.3 m per sec. De uitslag luidt, 1. 2, 3, 9, 14, 16, 17 H. Ulrich; 14, 18 Combinatie J.S.; 5. 7 A. van Asselt; 6, 10 R. van Doorn; 8. P. W. van Zetten; 11 G. de Geit; 12, 19 J. Gee- renstein; 13. E. Sukkel; 15. C. van Asselt. (17) „De galeien!" Met moeite kan Aram zijn emoties bedwingen als zijn aartsvijand dit vrese lijke vonnis over hem uitspreekt. „Je moet mij wel intens haten. Merlin" zegt hij met kalme stem, die niets verraadt van de huiveringwekkende toe komstbeelden. die in zijn brein opdoemen. „Allicht", antwoordt de tovenaar met een kil glimlachje. „Zon- Dit was de eerste maal dat de school sportdag op het nieuwe Sportpark kan plaatsvinden en het werd dank zij deze goede en ruime gelegenheid een groter succes dan voorheen. der jouw ingrijpen zou ik nu schatrijk geweest zijn!" Een plotselinge woede doet zijn mager ge zicht plotseling krampachtig vertrekken. „Maar nu zul je spoedig merken, wat Merlins wraak bete kent!!" sist hij. „Dag en nacht zul je vastgeketend zitten aan de roeibanken van de een of andere Noorse galei! En behalve droog brood zal je enige voedsel dit zijn." De rijzweep in zijn hand gaat dreigend omhoog Maar voordat hij toe kan slaan, wordt de zweep achter zijn rug beetgegrepen en een heldere meisjesstem zegt: „Kalm aan. Merlin! Aan boord van mijn schip worden geen weerloze gevangenen geslagen 1" (wordt vervolgd) Atletiekvereniging bloeit De Veenendaalse Atletiekvereniging, die de laatste jaren met een inzinking te kampen had, is geheel over de depressie heengekomen en vooral na het gehouden atletiektoernooi op Hemelvaartsdag gaat het met de vereniging steeds opwaarts. Het ledental steeg van 18 in het voorjaar tot meer dan 50 thans. De voortreffelijke accommodatie op het sportpark, waar over VAV kan beschikken, is hier natuur lijk niet vreemd aan. Het bestuur vindt de gang van zaken natuurlijk bijzonder verheugend. De winkeliersvereniging wil de atletiekver. ook in haar activiteiten betrekken en in samenwerking een fakkelestafetteloop organiseren, zoals deze week bekend werd. Tijdens de schoolsportdag werden aan 1000 scholieren folders uitgereikt, waarin gewezen werd op het feit dat de beoefening van atletiek „de moeder aller sporten", zeer gevarieerd is en waarbij de jeugd werd uitgenodigd als lid toe te treden. Onder deskundige leiding kan men zich opwerken tot een prima atleet of atlete. Iedere jongen of meisje, dat interesse heeft, kan zich tijdens de trainingen van V.A.V. iedere dinsdag- of donderdagavond op het Sportpark op geven. Maar tevens is er gelegenheid zich als lid aan te melden, zaterdags middags van 2.30 tot 5.00 uur bij de na volgende adressen: Kerkewjjk 112, tel. 3902; W. C. Beeremanstraat 29, tel. 2059; Eikenlaan 14, tel. 2837; Lindenlaan 26; Dr. Colijnstraat 18; Cuneraweg 398 en Schrijversparkweg 174 III. AMERONGEN SUCCES VOOR AMERONGSE KAPPERS Op een te Veenendaal gerouden wed strijd herenkappen tegen een aantal kap pers uit Alphen a.d. Rijn behaalde de heer Van Doleweerd Sr. de derde prijs. De prestatieprijs ging naar zijn zoon, de heer Van Doleweerd Jr. Een mooi succes voor vader en zoon. EDERVEEN ONDERWIJZER BENOEMD Tot onderwijzer aan de hervormde Ju- lianaschool te Ederveen !s met ingang van het nieuwe cursusjaar benoemd de heer Blauwendraad uit Renswoude. Dj nieuwbenoemde onderwijzer vervult de a.s. vakature die zal ontstaan bij het ver trek van de heer E. Elberts»n die tot leraar aan de kweekschool te Ede werd benoemd. Het is zover. Als alles klopt, staan er weer zonnige weekends op ons te wachten. Zonnige vryet|jd. Volgens de almanak houdt de zomer een glorierijke intocht. En als we aan zomer denken, aan zomer zoals zo mer behoort te z|jn bekruipt ons onvermijdelijk het verlangen naar wervelend wandelen, en suffig strand-luieren. Dat mógen w|j, uitver korenen der moderne eeuw, want we hebben meer vrije t|jd dan opa en oma vroeger kenden. En aangezien „ledigheid des duivels oorkussen" is, beijvert zich ieder van ons, om die vrije t|jd zo prettig en nuttig mo gelijk door te brengen. Zolang er nog geen echte va kantie-reizen in het spel zijn, wordt alle aandacht besteed aan het zorgvuldig voorbereiden ve/i de weekenden. Tal van mensen bla deren driftig in folders en bro chures om stille streken uit te zoeken „waar nu eens niet ieder een naartoe gaat" Tafels liggen be dolven onder uitgespreide land kaarten, waar de meest schilder achtige wandel- en fietstochten op worden uitgestippeld. Niet iedereen hoeft het natuur lijk ver van huis te zoeken om zich te ontspannen. Mensen, die liever niet aan de wekelijkse semi- volksverhuizingen naar bos en strand willen meedoen, blijven op hun balkonnetje of in hun tuin, genieten van het goede der aarde, en kijken aan het eind van de zondag, tevreden in hun reeds ge bruinde knuistje lachend, naar de voorbijtrekkende autokaravaan. Dan zijn er nog de terras-zitters, lieden die hun weekeinde ten gun ste brengen van het horeca-be- drijf, mensen die onder parasolbe scherming en in een vrolijk ge schilderde stoel tijdschriften en bier verslinden. Naast het „hoe besteed ik mijn vrije tijd" is ook het „wat trek ik aan" van belang, want in je beste pak langs 's Heeren stoffige wegen fietsen wordt natuurlijk op den duur een slordige zaak. Nee, in onze vrije tijd moeten wij „dat losse" hebben, ook in onze kleding. Vooral de aardewroetende kam peerders dragen liever iets gemak kelijks bij hun kever-ontwijkende capriolen. Voor hen zijn er pullo vers. broeken en badpakken uit moderne vezels als draion, die door hun lichte gewicht en soepel heid juist het komfort geven dat in het buitenleven onontbeerlijk is. En als Jantje al stoeiend met een belendend tentbewonertje in de modder raakt, hoeft moeder zich geen haren uit het hoofd te trek ken, want zijn draion trainings pakje is weer snel schoon en droog Ook het wassen van de draion picknick-lakens knabbelt nauwe lijks aan haar vrijetijdskoek. Het zelfde geldt voor de draion slaap zakken, die het kamperen dubbel plezierig maken. Het is duidelijk dat de door wetenschapsmensen voorspelde verdubbeling van de vrijetijd niet alleen te danken zal zijn aan voortgezette automatisering; ook de moderne vezels zullen er een ge weldige steen aan bijdragen. HORIZONTAAL: 1 opera 4 van het heilige roomse rijk 7 houten loods 10 plaats in Nederland 13 moesplant 14 gestold vleesnat 16 onbep. telwoord 18 voorzetsel 20 schortje 22 sluis 23 teken 25 aanzien 26 deel van de bijbel 27 seconde 28 titel 29 eenh. van kracht 30 persbureau 32 leeftijd (Fr.) 34 pers. vnw. 36 niet netjes 37 onbeleefd 38 familielid 39 wilde haver 41 broeiplaats 42 deel van een Franse ontkenning 43 pers vnw. 45 tentoonstellingsgeb OPLOSSING in Amsterdam 47 gouden tientje 48 schil 49 plaats in Nederland 50 aanzien 52 meisjesnaam 53 netto 54 org. der Ver. Naties 55 bloem 59 bediende 62 maand 65 kaartenboek 66 zangstem 67 voorzetsel VERTIKAAL: 1 bontsoort 2 omslag 3 eenh. van elektrische stroom 4 heilige 5 cijferen 6 titel 7 hevig 8 vriend (Fr.) 9 af 11 selenium 12 de dato 13 plaats in Gelderland 15 verdriet 17 beschuldigen 18 te gelegener tijd 19 vogel 21 familieleden 23 schoeisel 24 reptiel 29 voetbalvereniging 30 vogel 31 kern 32 woonschip 33 wandversiering 35 dunne 40 groot bouwwerk 44 plaats in Friesland 45 loop (Eng.) 46 nieuwe wereldtaal 47 aroma 48 uitgestotene 51 ijzeroxide 56 deel van /.merika 57 onderricht 58 muziekterm 59 rivier in Siberië 60 jongensnaam 61 tijdperk 63 zoals de akten getuigen 64 meterton KRUISWOORDPUZZEL R 5 HORIZONTAAL: 1 sol. 4 alk. 7 al sem, 9 snaar. 11 one. 12 stoep, 13 lef. 15 adder. 17 kelim 19 te, 20 pek. 23 vos. 24 ei, 25 oud. 27 matador, 28 sta, 29 Rob. 30 pas. 31 kil, 32 pro. 33 lak. 35 d.d.t., 37 dor, 38 bekwaam. 40 ork. 42 op. 43 aar 44 nuf, 46 Aa. 47 niets. 51 Drent, 53 K R O.. 54 sabel, 56 iet. 57 godin, 59 negen. 61 map. 62 O.A S VERTIKAAL: 1 sleep 2 os. 3 !es. 4 A N P 5 la. 6 kales. 7 and. 8 M T S 9 S.E.R., 10 rel. 11 odeur. 14 fiets. 15 A.T.O., 16 rem, 17 kor, 18 Mia, 21 ka liber, 22 sap, 23 voorman, 26 Donar, 28 saldo, 33 Lopik, 34 two, 36 trant, 37 don. 38 bas, 39 mud, 41 kat, 43 atoom, 45 Fries, 48 erg. 49 dan. 50 ven, 52 een, 54 sip, 55 Leo. 58 da. 60 ga. KNOOP Een wasserij te Parijs is ertoe overge gaan om in het geva) er een boorde knoopje aan een overhemd ontbreekt het hemd aan de eigenaai al te leveren met een kaartje erop gespeld Daarop staat dan vermeld: ..Hier werd door ons een bom d> knoopje aangezet om u van dienst te zijn Heel waarschijnlijk krijgt deze wasserij nu alle vrijgezellen tot klant.

De Vallei | 1965 | | pagina 4