LANCöME HENNY JANSEN CHEVROLET Deze week beginnen de meeste vakanties Autorally VW-zomerprogramma Officiële bekendmaking RHENEN E. P. van Dijk veertig jaar lid van de gemeenteraad van Rhenen V.A.B. 0 P E L AMERONGEN HiiSli Puppies* EDERVEEN Oeistiti's zijn buiten De Veense Bijenmarkt Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 13 juli 1965 GROTE VRAAG: „WAT GAAT HET WEER DOEN?" Het grootste deel van het Nederlandse volk gaat aan het einde van deze week met vakantie. Stormen, slagregens en geen zonne schijn zijn nu niet bepaald aanlokkelijke factoren om mee op vakan tie te gaan. Sommige mensen die we spraken vertelden ons dat als het weer zo bleef ze maar liever bleven werken omdat ze ten ene male het vakantiegevoel misten en omdat ze weinig zin hadden om zich de vakantie te laten bederven. Toch, weer of geen weer, velen zullen hun koffers pakken en er op uittrekken. De trek naar het buitenland zal daarbij ook weer zeer groot zijn. Min of meer een graadmeter daarvoor is de afdeling secre tarie van de gemeentehuizen, omdat men daar zijn of haar pas moet aanvragen. In Rhenen noemde men de drukte en dus de aanvraag van passen veel groter dan vo rig jaar. In de periode van januari tot 8 juli verstrekte men 578 passen. Ook in andere gemeenten hebben de secretarieën het op het ogenblik razend druk. Op vallend noemde men het overal, dat de vraag naar toeristenkaarten minder wordt. Steeds meer mensen gaan over op een pas omdat een pas veel langer gebruikt kan worden en dus in verhou ding veel goedkoper is. Bij een plaatselijk reisbureau infor meerden wij naar de belangstelling van de Veenendalers voor de verschillende vakantiereizen. Een vergelijking met vo rig jaar kon men ons nog niet geven, daarvoor was het nog te vroeg in het seizoen. Over de buitenlandse reizen van 3 4 dagen kon men zeggen dat het geen storm loopt, men gaat niet met bussen vol over de grens. Meer belangstelling is er voor verschillende binnenlandse reizen (dag tochten), zoals een rit naar de Delta-wer ken of Amsterdam (Schiphol). Bij derge lijke dagtochten bemerkte men ook dat de mensen een afwachtende houding aan nemen. Men kijkt eerst nog eens het weer aan en op het laatste moment reserveert men. Een ander reisbureau in Veenendaal noemde de belangstelling goed. Ook hier kon men nog geen vergelijking met an dere jaren maken. Wel waren de reizen naar de warme luchtstreken, o.a. de Costa Bra va in Spanje, al weken lang erg in trek. de dagelijkse verzorging van uw huid Reiniging Voeding Bescherming DROGISTERIJ Zandstraat 7 Veenendaal POLITIEBERICHTEN In de nacht van vrijdag op zatredag vond de politie de medisch student L. uit Utrecht in beschonken toestand op de Kerkewijk. Toen men de man naar het bureau wilde overbrengen bood hij eerst nog verzet, maar hij werd toch ter ontnuchtering opgesloten. Zaterdagavond om 8 uur verleende de heer H. met zijn bromfiets geen voorrang aan een personenauto be stuurd door de heer S. uit Den Haag, op de hoek Westersingel - Gladiolen- straat. H. klaagde over een pijnlijke arm en een pijnlijk been. Beide voer tuigen werden licht beschadigd. Zondag werd er melding gemaakt van een inbraak in de Dr. Heksterschool. Er werd echter niets ontvreemd. Wel werd er een damesregenjas gevonden. VOOR DE DERDE MAAL ZONNESCHERM IN DE BRAND Voor de derde maal hebben onbeken den bij de bloemist v. L. aan de Frans Halslaan het zonnescherm in brand gestoken. De politie zoekt nog steeds naar de daders. I Een trieste aanblik gaven deze dagen de verschillende campings in onze streek. Verschillende beheerders vertelden ons dat het bezoek aan de campings in verge lijking met andere Jaren voor de helft minder is. Ook voor a.s. vrijdag ver wachtte men als het weer zo blijft, weinig verbetering in het bezoek. Op de campings heerst bovendien he lemaal geen vakantiestemming, de men sen blijven in hun huisjes of tenten en de humeuren leiden daaronder. Allemaal nogal pessimistische geluiden dus. Wie weet klaart het weer toch weer op, zodat we niet allemaal plannen hoeven te maken om volgend jaar toch ook maar de grens over te trekken, zoals al zovelen doen. Al moet opgemerkt wor den dat het in andere landen ook niet allemaal zonneschijn is, gezien de televi siebeelden van overstromingen en andere ongemakken. Uitreiking diploma's Talmaschool In aanwezigheid van de ouders hebben vrijdagavond 113 geslaagden van de Chr. Technische Talmaschool uit Veenendaal hun diploma mogen ontvangen. Tijdens een korte bijeenkomst in het schoolgebouw sprak eerst de heer H. van Manen, penningmeester van het schoolbe stuur bij afwezigheid van de voorzitter een openingswoord. Hij werd opgevolgd door de directeur van de school, de heer C. Kroes, die na een korte toespraak aan de klasvertegenwoordigers van de ver schillende klassen persoonlijk de diplo ma's overhandigde. Hierna volgde een pauze waarin elke geslaagde uit handen van zijn klasleraar het verworven diplo ma mocht ontvangen. De avond werd besloten met een toe spraak van de heer Soet, de adjunkt-di- rekteur die o.a. op de mogelijkheden voor de geslaagden om een voortgezette opleiding en avond cursussen te volgen wees. De heer Soet verzorgde tenslotte ook de sluiting. Afzwemmen voor de lagere schooljeugd ging niet door Het afzwemmen voor de lagere school jeugd, wat gisterenmorgen in het Berg- bad zou plaatsvinden, is door het slechte weer en de lage temperatuur van het wa ter afgelast. Het afzwemmen voor de leerlingen van ULO en VGLO ging vrij dagmorgen wel door. Vrijdagmorgen slaagden 12 kandidaten voor het zwemdiploma A, 4 kandidaten werden er afgewezen, 4 slaagden voor het diploma B, 6 voor het diploma C. Voor deze laatste onderdelen werd niemand afgewezen. Maandagmorgen besloot de commissie voor Lichamelijke Opvoeding, die voor de organisatie zorg droeg, het afzwem men uit te stellen naar 3 september a.s. Men besloot ook de aanvangstijden dan wat later te zetten, als men dan weer tot afgelasting moet overgaan kan men de scholen nog vroegtijdig bereiken. Maan dag maakten namelijk velen een vergeefse reis. De organisatoren hopen ook dat de leerlingen die van het jaar de lagere school verlaten alsnog in de gelegenheid gesteld kunnen worden om hun diploma te kunnen halen. De groep van zeven oeistiti's in Ouwe hands Dierenpark, de bijzonder kleine aapjes uit Z-Amerika met gepluimde oren en lange staarten, die angstvallig binnen zijn gehouden, springen thans buiten rond. Ook de onlangs geboren jonge dier tjes zijn al zover gevorderd, dat ze frank en vrij ronddartelen. RHENEN Woensdag 14 juli om 7.30 uur preekt voor de Geref. Gem. Syn. te Rhenen Ds. Wis se van Elspeet. De Veenendaalse bijenmarkt Is een stukje cultuur apart Bijna was hij echter van de baan En de markt niet doorgegaan 't Is de oudste bijenmarkt in 't land Hoorde ik via radio en krant Ging zo'n uniek stuk folklore Voor nu en 't nageslacht verloren Dan zou men dat zeker en gewis Aanvoelen als een groot gemis Immers, de imkers ontmoeten elkaar Als één grote familieschaar Men praat deskundig over bijen Over 't heden, meer over vroegere tijen Toen er n.I. veel meer bijen waren Neem nu b.v. voor vijftig jaren Toen was het bijenareaal Veel groter, weten de ouderen allemaal Deskundigen betreuren dat zeer Waar bijen huizen, blijkt steeds weer Dat het de vrucht ten goede komt Fransman lette niet pp verkeer Maandag omstreeks het middaguur reed de heer G. H. uit Frankrijk met de door hem bestuurde personenauto over de Stationsweg. De bestuurder wilde zich toen hl] M ins( di J d oriënteren op de Tl^Tep.aS - ANWB-richtingsaankijzer. Al kijkende reed hij zachtjes verder en kwam te gen een juist voorbijrijdende vracht auto, die werd bestuurd door de heer G. d. K. uit Hoogland. Beide voer tuigen liepen schade op. SDV wandelde in Dieren Onder vrij goede weersomstandighe den heeft de wandelsportvereniging Sterk Door Vriendschap j.l. zaterdag deelgenomen aan een wandeltocht in Dieren. Over een schitterend uitgezet par cours door de mooie omgeving van uit plaatsje stapten de wandelaars er lus tig op los. De jury had hier geen ge makkelijke taak, want het verschil in prestaties van de diverse groepen was zeer miniem. De junioren behaalden met 581 punten een eervolle vijfde plaats terwijl de senioren met 601 pun ten de derde plaats bezetten. SDV mag hiermede erg tevreden zijn. Menigmaal De imker hanteert toch het devies Houdt de bijenvolken toch in stand Hetzij waar ook, in Nederland Dat is wel de mening van elkeen Die 't goed met onze bijen meent Al is de bijenmarkt zeer bepaald In kwantiteit heel wat gedaald De kwaliteit heeft niet geleden De imkers hebben dan ook alle reden Te juichen. Want die gaat steeds vooruit Wat hopelijk voor Veenendaal beduidt Meer animo voor de bijenmarkt Als die 20 juli aanstaande start. J. M. GESLAAGD AAN HET CHRISTELIJK LYCEUM Aan het Chr. Lyceum te Veenendaal slaagden de volgende Rhenense leerlin gen voor een eindexamen: Madzy Koudstaal voor gymnasium A; Gerard Baars voor H.B.S. A; Han van Os voor H.B.S. B en Gerrit Hulsebos uit Eist eveneens voor H.B.S. B. In het kader van het VVV-zomerprogramma werd door de medewerking van enkele bestuursleden van de WAC uit Wageningen zaterdagmiddag een auto rally georganiseerd, waarvan de start en de finish lagen bij restaurant Ko ningstafel. Het aantal deelnemers bedroeg 53 en de te rijden afstand was 40 kilometer en men har er 1 uur en 40 minuten de tijd voor. Men kwam echter al vrij in het be- inwezen konden zij dit ook niet voor- gin voor een onvoorziene moelijkheid zien Qok reden twee Amerikaanse te staan, want als herkenningspunt had equipes aan deze rally mee Na afloop men een waterpomp die aan de rech- reikte de VW/RMC voorzitter, de heer terzijde van de weg stond. Nu had de A j Bovenschen de prijzen - er waren betreffende boer op het laatste moment mooie ijzen geSchonken door zijn koeien ondergebracht in een wei-Rhenense middenstanders - met een land aan de andere zijde van de weg. toepasselijk woord aan de winnaars uit. maar daar deze dieren toch ook te drin- Eerste prijswinnaar was de heer Ver ken moesten hebben was ook de water- beek uit Rhenen. pomp verplaatst, met als gevolg dat dit herkenningspunt wegviel en vele deelnemers verkeerd terecht kwamen, maar toch later het juiste spoor weer vonden. Gelukkig nam men het nogal spor tief op, men heeft er de organisatoren dan ook geen verwijt van gemaakt en RHENEN Hinderwet Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat op de secretarie dier gemeen te, afdeling algemene/sociale zaken, ter inzage liggen de hierna genoemde verzoe ken met bijlagen om hinderwetsvergun ning van: 1. A. J. Oosters, Luitenant-Kolonel der Genie, Hoofd van het Arrondissement Oost van het Bureau Aanleg, Beheer en Onderhoud van Vliegvelden (BABOV) van de Dienst der Genie, Kazernestraat la, Deventer, d.d. 16 december 1964 tot het oprichten enz. van een inrichting voor het herstellen, testen en opslaan van elektronisch materieel ten behoeve van de Konink lijke Luchtmacht op het terrein, ka dastraal bekend gemeente Rhenen, sectie H nr. 3334 en 3416. 2. Gemeentebestuur van Rhenen, d'.d. 23 februari 1965 tot het oprichten van een garage op het perceel Kerkstraat 5, ka dastraal bekend gemeente Rhenen, sectie F nr. 233. 3. A. Drost, Schoolweg 4 te Eist (U), d.d. 9 maart 1965 tot het oprichten van een slijp- en polijstinrichting op het per ceel Rijksstraatweg 117, kadastraal be kend gemeente Rhenen, sectie H nr. 3317. 4. G. Legemaat, de Dijk 65 te Rhenen, d.d. 18 maart 1965 tot het oprichten van een beregeningsinstallatie op het per ceel de Dijk 65, kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie K nr. 89. 5. Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V., Wassenaarseweg nr. 80, 's-Gra- venhage d.d. 14 april 1965 tot het uit breiden wijzigen van een benzine/ autogasolie-installatie bij het perceel Grebbeweg 3-9, kadastraal bekend ge meente Rhenen, sectie E nr. 1976. Schriftelijke bezwaren tegen het ver lenen van deze vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur waar dit verzoek ter inza ge ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op donderdag 29 juli 1965 des voormiddags 11.00 uur ten gemeentehuize van Rhenen. Rhenen, 12 juli 1965 Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; de secretaris, W. C. Pieters. JUBILEUM BIJ E.V.L.I. Vrijdagmiddag wordt bij de Veenen daalse Liften Industrie een jubileum gevierd, De heer A. Kranenburg is op die dag 10 jaar aan het bedrijf verbon den. Op zichzelf is dat niet zo bijzon der, maar de direktie van de EVLI meent dat te moeten vieren omdat het hier gaat om een werknemer die van af het begin de groei van het bedrijf heeft meegemaakt en die een van de eerste werknemers was. GESLAAGD VOOR VERTEGEN WOORIGER In Utrecht zijn de diploma's uitge reikt van de Stichting Handelsverte genwoordigers. Uit onze omgeving mochten de volgende heren het diplo ma ontvangen: J. W. van Burken. F. Leppers, J. van Manen en D. C. Stemp- voort uit Veenendaal; E. J. v. d. Glind uit Renswoude. Demonstratie Mond-op-mond beademing Juist voordat de meeste mensen met vakantie gaan, organiseert de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. in samenwer king met het Roode Kruis in het Roode Kruisgebouw onder het motto „Voor een veilige Vakantie", een demonstratieavond van Mond-op-Mond beademing. Deze methode heeft de laatste tijd enor me opgang gemaakt en heeft van heel veel mensen reeds het leven gered. Ieder een kan het zeer snel leren. Alleen moet men het even gezien en gedaan hebben. Dat is vanavond mogelijk, want naast een kleine theoretische voorlichting wordt iedereen in de gelegenheid gesteld om het geleerde op een pop in praktijk te bren gen. Verschillende mensen van de gemeente politie hebben intussen ook al toegezegd dat zjj graag de methode willen leren. NIEUW RESTAURANT IN STADSPARK? Naar verluidt zou in het nieuwe aan te leggen Stadspark aan de Groeneveldse- laan ruimte worden gelaten voor de bouw van een restaurant. Wie dat zou gaan exploiteren was (nog) niet na te gaan. Zoals bekend zou er in de omge ving van het Schrijverspark destijds ook een restaurant worden gebouwd, maar dat is toen niet doorgegaan. ONS GENOEGEN Zaterdag j.l. nam Ons Genoegen deel aan 2 wedvluchten, 1 voor oude en 1 voor jonge duiven. De oude vogels werden om 7.20 uur gelost te St. Quen- tin in Frankrijk (290 km) en de eerste meldde zich om 10.55 bij W. van de Haar. De verdere uitslag is: 1-6 W. van de Haar; 2-5 H. van Ginkel; 3-4 D. van Ginkel. De jonge duiven maten hun krachten dit seizoen voor de eerste keer en wel voor de vlucht vanaf Roo sendaal (93 km). Om 8 uur werden zij los gelaten en Muller-Van Hal klokten de eerste reeds om 9.10. De volledige uitslag is: 1-4-14 Muller-Van Hal; 2-5- 11-12-20-24-27 J. van de Haar; 3-6-7- 18-21-23-25 H. G. Reede; 8-10-13-15-17- 19-26 G. Ariessen; 9 W. van de Haar; 16 J. C. van Kooten; 22 T. Schoeman; 28 C. van Ginkel; 29 D. van Ginkel. Zo vader zo zoon In de grote dierentuin van Bazel (Zwit serland) werkt een jonge Nederlander als dierenverzorger. Het is de zeventien jari ge Cor Ouwehand, kleinzoon van wijlen de stichter van Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg en zoon van één van de huidige directeuren, de heer A. Ouwe hand. Cor, genoemd naar zijn grootvader, volgde tot voor kort de vier jarige han delsdagschool te Wageningen en zal na de zomervakantie nog twee jaar het lyceum „doen". Maar eerst zal hij gedurende ne gen weken in Bazel een studie maken van het vak van dierenverzorger en uiteraard van het dierenleven. Hij begon inmiddels als neushoornoppasser. Of hij in de voet sporen van grootvader en vader zal tre den is nog een open vraag. Wanneer hem die vraag gesteld wordt, haalt hij onge ïnteresseerd zijn schouders op, precies zoals zijn grootvader dat vroeger kon doen en precies zoals ook zijn vader dat nu nog doet. Maar achter die kwasi on verschilligheid zit ook bij de jonge Cor een vastomlijnd plan voor de toekomst, precies zoals bij grootvader en precies zoals bij vader-Ouwehand, die evenals zijn zoon vóórdat hij zijn vader als direc teur opvolgde in vele dierentuinen van de wereld, o.a. in die van New York, prak tische ervaring opdeed. AMSTERDAM-RHENEN NON-STOP PER BUS De inwoners van Amsterdam zullen in de vakantieperiode op snelle en ge makkelijke wijze Ouwehands Dieren park kunnen bereiken. In de periode van 13 juli tot en met 19 augustus zal men iedere dinsdag, woensdag en donderdag vanaf het bus station aan de Van Musschenbroek- straat non-stop naar Rhenen kunnen. Om negen uur vertrekken de bussen uit de hoofdstad en om drie uur zal men vanuit Rhenen de terugreis aan vaarden. LEO VAN STEMPVOORT GAF ORGELCONCERT De organist van de Cunerakerk, de heer Leo van Stempvoort, heeft don derdagavond voor de eerste maal een concert op het grote drieklaviers orgel in deze kerk gegeven. Helaas was er slechts een matige belangstelling voor dit optreden. Gemakkelijk had de organist het zich zeker niet gemaakt. Met de fanta sie en fuga in c. kl. t. vgfl Bach, niet te verwarren met de bekende in g. kl. t., werd het programma ingezet. Dit moeilijke werk werd behoorlijk ver tolkt, maar het klonk wat mat en had meer inspiratie kunnen hebben. Op maandag 19 juli aanstaande zal de heer E. P. van Dijk, wonende aan de Markt te Rhenen, veertig jaar lid van de Rhenense gemeenteraad zyn. Een dergelijk jubi leum zal ongetwijfeld niet zo veel voorkomen. De heer van Djjk, die op 24 april 1894 werd geboren, werd in 1912 lid van de SDAP. In september 1919, op 25-jarige leeftijd werd de toer van Dijk raadslid voor deze partij. We mochten over zijn loopbaan als raadsnel een gesprek met hem hebben en het is frappant hoe hij Jaar tallen en data uit zijn hoofd weet op te noemen. In 1919 waren er algemene ver kiezingen onder het nieuwe stelsel van het algemeen mannenkiesrecht, zo vertelde de heer van Dijk. Hieraan nam natuurlijk ook de SDAP deel en verkreeg drie zetels, twee volle en een overschotzetel en die overschot zetel werd bezet door de jubilaris. In 1923 kreeg de SDAP 3 volle zetels, in 1927 vier, in 1931 kwam de AR met 1 zetel in de raad en de SDAP had toen maar drie zetels. In 1935 waren het er weer vier en in 1939 zelfs vijf. In 1939 was de raad links geworden, door de zetels van de liberalen. In oktober 1945 moest er een noodgemeente worden vastgesteld en hierin kreeg de SDAP maar vier etels in plaats van de haar toekomende vijf. Hier door kreeg men de verhouding 7 rechts, 4 sociaal democraten en 2 liberalen. Hoe wel ik ziek was is hierover drie avonden en nachten vergaderd. De afdeling be sloot toen geen kandidaten te stellen voor de noodgemeenteraad en de liberalen deden dit evenmin. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Overbekend zijn de charmante werk jes van Purcell: Trumpet Tune en Trumpet Voluntary. Het eerste slaag de voortreffelijk, in het tweede was er even een déraillement. Hierna kwam de romantiek aan bod in de vorm van vier koraal voorspelen van Max Reger, de zoetelijke Cantilène van Rheinber- ger en twee delen uit sonates van Mendelssohn. Het bleek dat dit genre de organist veel beter ligt en hij liet hierin genieten van een fraaie registra tie. Een gedurfde improvisatie, waarin de rijkdom van het gehele orgel viel te beluisteren, sloot dit concert af. GESLAAGD AAN ECONOMISCHE HOGESCHOOL Onze plaatsgenoot Chr. F. Verstee- gen is aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam geslaagd voor het propedeutisch examen in de facul teit der economische wetenschappen. WATERPOLOTOERNOOI WERD UITGESTELD Het waterpolotournooi, dat voor vrij dag 9 juli j.l. was vastgesteld en waar aan in natuurbad Ouwehand zou wor den deelgenomen door de verenigin gen Natando, Arnhem; Vechtstreek, Utrecht en DKR, Utrecht is uitgesteld. De organiserende vereniging De Fo rellen zat met het feit dat twee van de deelnemende verenigingen zich op het laatste moment terugtrokken. Men wil trachten dit tournooi nu te houden op maandag 19 juli. De heer E. P. v. Dijk. Alleen de rechtse partijen stelden toen zeven kandidaten en deze werden door de burgemeester benoemd verklaard. Het bleek echter dat ook zij hun geloofsbrie ven niet hadden ingeleverd. Er kwam toen een college dat de zaken moest rege len met burgemeester van Hardenbroek aan het hoofd. Een liberaal wilde toen echter ook geen wethouder worden en uiteindelijk vond men de heer Hooijer be reid dit wel te doen. In 1946 kwam er weer een verandering die de verhouding beter weergaf. De SDAP kreeg 5 zetels, de liberalen 2 en rechts zes. De heer G. v. d. Steeg werd toen wethouder. In oktober 1947 bedankte de heer van Dijk voor het raadslidmaat schap. In 1953 met de verkiezingen was ik nog lid van de PvdA, zo zei de heer van Dijk en een aantal leden stelden mij kandi daat voor de gemeenteraad, maar het be stuur wees dit pertinent af. Toen is de Vrije Partij opgericht en kwam als no. 1 op de lijst te staan van deze partij. Ik kreeg 555 stemmen en werd weer raads lid. In 1958 meende men dat ik geen kans meer kreeg, maar in plaats van 1 werden het toen zelfs twee zetels. Het totaal aan tal stemmen was 655, dus de tweede was zuiver een gelukszetel en dat kwam door dat de R.K. niet aan 75*/* van de kiesdeler kwamen. In 1962 ging het hard tegen hard, want trots dat ik meer won dan een zetel (1137 stemmen) bleef ik op 2 zetels, om dat de KVP toen net aan de 75*/» van de kiesdeler kwam. dat deze optocht uiteindelijk toch door zou gaan en tenslotte gaf de burgemees ter toch weer toestemming. In de oor logsjaren heb ik een keer een maand vastgezeten op grond van het feit dat ik medeplichtig zou zijn geweest aan de sta king in Amsterdam en veertien dagen nadat ik thuis was werd ik alweer gepakt voor een aanslag op de spoorrails in Achterberg. Ik zat toen drie maanden vast, twee in Schoorl en een maand in het beruchte kamp in Amersfoort. Dan is er de kwestie PvdA-Vrije Partij. In het voorjaar van dit jaar was het zo, dat de heer Deen hier kwam om weer tot samenwerking te komen. Mijns inziens is deze mogelijkheid er altijd, maar dan moet er een oplossing worden gevonden die beide partijen tevreden stelt en niet zo dat men van één kant maar moet af wachten hoe het zal lopen. Men zal dan eerst met concrete dingen moeten komen. De heer van Dijk was wethouder in de periode van september 1923 tot eind 1924 en van 1 april 1936 tot oktober 1947. Ongetwijfeld zal de heer van Dijk op 19 juli aanstaande in verband met dit jubileum vele gelukwensen in ontvangst kunnen nemen. Jaarverslag van asyl „De Hazenberg" De stichting nationaal dierenpark De Hazenberg heeft over het jaar 1964 ge zien geen ongunstige periode gehad. Dit kan men met andere feiten con cluderen uit het jaarverslag van dat jaar. Per 1 nov. 1964 werd de heer mr. dr. K. F. O. James gekozen tot pen ningmeester van de Stichting. Een zorgenkind vormt altijd de fi nanciële positie. Zwaar drukten in dit opzicht de extra kosten die de bouw van een quarantaineverblijf met zich mee zouden brengen. In 1963 brachten de akties hiervoor niet veel op doch in 1964 waren de opbrengsten bevredi gend, zodat in de loop van dit jaar met de bouw begonnen kan worden. Het aantal donateurs gaf ook een lichte stijging te zien. Het onderhouds werk aan de gebouwen werd zoveel mogelijk in eigen beheer uitgevoerd. Leerlingen van de Chr. Technische School uit Veenendaal verrichtten te gen geringe vergoeding reparaties aan het hekwerk. In 1964 werd door de dierenarts, de heer Bakker wekelijks een controle op ziekten gehouden. Hondeziekte heeft zich in dat jaar niet voorgedaan. Een diepgaand onderzoek uitgaande van de Dierenbescherming naar de toestanden in verschillende dierenasyls leverde voor De Hazenberg het resultaat op dat zij in de groep „goede asyls" werd ondergebracht. ORANJEBAL In verband met de verjaardag van Prins Bernhard en de verloving van prinses Beatrix organiseerde de Oran jevereniging te Amerongen een Oran jebal in het Dorpshuis. Mede waarschijnlijk door de vrij ge brekkige bekendmaking van dit bal was de belangstelling niet zo groot. Er heerste echter een gezellige sfeer, de stemming was best. Tot na midder nacht werd er naar hartelust gedanst onder begeleiding van The Blue Stars uit Amerongen. Voor het vervolg zou de Oranjevereniging er toch beter aan doen de door haar te organiseren eve nementen in de plaatselijke bladen te publiceren. De leden hebben daar recht op. WINKEL GEMODERNISEERD De winkel van de fa. C. G. Meyer en Zoon in de Overstraat heeft een flinke verandering ondergaan. De show ruimte werd zo ongeveer verdubbeld. Het gevolg hiervan was dat belangrijk meer artikelen geetaleerd konden wor den. Vooral de aardgasverwarming kreeg een flinke plaats. Ook radio en TV-toestellen kunnen nu veel beter getoond worden. De heropening van de herboren zaak vond in alle stilte plaats, wat velen niet weerhield deze nieuwe aanwinst te gaan bekijken, getuige ook de vele bloemstukken die ontvangen werden. VEENENOHfll MOOFnsm I0S TEl JI70 Vormingsweek Technische School (vervolg van pag. 1) aantal fraaie films over de NATO-taptoe vertoond. Op een andere dag maakten de jongens een dressuurproef voor politiehonden mee. Alles ging hier ook getrouw, zoals ook in werkelijkheid gebeurt. Op Deelen vlogen enkele straaljagers op en zelfs een helicopter ging van de grond, dit alles ten gerieve van de Veenendaalse jongens. Maar niet alleen aan de ontspanning werd aandacht geschonken. Praktisch iedere avond was er wel een verteller of spreker, die een aktueel probleem voor de jongens inleidde. Bepaald aangrijpend was de causerie van de heer Boersma van het verbond voor Veilig Verkeer. Spreker was juist teruggekeerd van een causerie voor een andere jeugdgroep waarvan een der jongens door een ongeluk was gedood. Tijdens zijn reis van Zeeuws-Vlaande- ren tot aan Ellecom had de heer Boersma niet minder dan zes ongelukken zien ge beuren. Deze functionaris van Veilig Ver keer kon de jongens dus vanuit de recen te werkelijkheid benaderen, al was die dan ook zeer tragisch. Het bewees even wel de toeneming van het gevaar, waar op de heer Boersma dan ook sterk het accent legde. Vrijdagavond vertelde de heer Ooster- weller uit Amsterdam op de hem bekende boeiende manier. Aanvankelijk zou hij het overbekende jongensverhaal van Tom Spier voordragen, maar omdat dit al meermalen was gebeurd werd het nu een verhaal over „Arthur en de witte Oli fant". Ademloos werd geluisterd, ook door de op bezoek zijnde andere leraren en de direkteur met hun dames. De jongens vragend naar de afgelo pen kampweek waren wel bijzonder enthousiast. Kunnen we niet een paar weken blijven? was een vraag die opklonk. Sporthal „Middachten" zoals het ge bouw door de Duitsers werd gedoopt herbergde in de week van 5 tot 9 juli dus een groep jonge Veenendalers, die zich niet verveelden, maar het nuttige met het aangename wisten te verenigen, 's Avonds was het wel eens een rumoe rige toestand als de slaapzalen werden opgezocht, maar over het algemeen was het wel een rustige groep, waarover we totaal geen klachten hadden, aldus de lei der van de groep, de heer Zoet. Vrij dag aanvaardden de jongens de terugtocht naar Veenendaal en 's avonds werden zij in het (gelui f ïge) bezit van hun eind diploma gesteld. TENTOONSTELLINGEN Van 17 juli tot 7 augustus a.s. zullen er te Amerongen 2 tentoonstellingen te bewonderen zijn. In het gemeentehuis is er de jaarlijkse zomertentoonstelling van beeldende kunst, ditmaal met kuns tenaars uit Bergen en in het Dorpshuis is er de fototentoonstelling, georgani seerd door Fotoclub en VVV. Beide ten toonstellingen worden geopend a.s. vrij dagavond. Ten gemeentehuize door de burgemeester der gemeente Bergen, in het Dorpshuis later op de avond door de burgemeester van Amerongen. Voor de organisatoren is het te hopen, dat beide tentoonstellingen veel belangstel ling zullen krijgen. In die jaren is er heel wat voorgeval len. Zo haalde de heer van Dijk herinne ringen op, zo was er in 1939 de kwestie met de rechtse partijen over het uniform verbod. Hoewel ik de vergunning voor de Meioptocht al in m'n zak had, wilde de burgemeester dit op aandringen van rechts weer intrekken. Ik had pwgd Voorzitter muziekvereniging gehuldigd na behalen einddiploma Vrijdagavond bracht de muziekvereni ging „Irene" haar voorzitter, de heer C. Smit, een welgemeende muzikale hulde, omdat h(j juist die dag geslaagd was voor het diploma bouwkundig opzichter op de HTS te Utrecht. De heer Smit, heeft onder moeilijke om standigheden zijn studie moeten voortzet ten Hij is 23 jaar en vorig jaar getrouwd Dankzij de opofferingen van de ouders kon de heer Smit, ondanks het feit dat De muziekvereniging Irene te Eder- veen bracht vrijdagavond de pas ge slaagde voorzitter, de heer Smit (uiterst rechts op de foto) een serenade. hij al 'n gezin had, doorstuderen om het begeerde diploma te behalen. En vrijdag werd het doorzettingsvermogen dan be loond. In het gezin Smit werden in de laatste weken drie diploma's behaald, waardoor het gedurig feest was. De mu ziekvereniging „Irene" bleef vrijdagavond het feest van haar voorzitter in een ge zellige bijeenkomst vieren. De heer Smit slaagde met goede cijfers. Na zijn ULO examen studeerde hij drie jaar op de UTS en laatstelijk vier jaar HTS. Ook onze felicitaties. Afscheid ds. Ytsma (vervolg van pag. 1) boeiend ervaren werd. Meer dan twee jaar mocht de predi kant intensief bezig zijn met het op bouwwerk in de nieuwe stadswijk Prins Alexanderpolder. Het werk van de pre dikant is zeer verantwoordelijk want hij zal eenmaal verantwoording hebben af te leggen, ook van het werk in Kra lingen. In blijde en droeve dagen was ik bij u. aldus ds. Ytsma. In deze drie jaar hebben we 27 maal de gang naar de dodenakker gemaakt. Het waren geen uitwendige banden, die ons bonden. Mijn prediking was misschien wel eens scherp, zo ging ds. Ytsma voort, maar mogelijk was de liefde wel het grootst voor degenen, die op het smalle pad moesten worden gebracht. Kralingen heeft veel vakatures ge kend, maar ook werd de gemeente ge diend door predikanten met bijzondere gaven, die onder Gods leiding hier mochten arbeiden in het verleden. Nu komt er weer een vakaturetijd. Ds. Ytsma hoopte dat deze kort mocht zijn. Wij gaan naar Veenendaal, waar een nieuwe taak ons wacht, maar God blij- ve met u in Kralingen, zo besloot ds. Ytsma zijn afscheidspredikatie. Na de preek werd de scheidende pre dikant toegesproken door dr. H. Kakes namens de kerkeraad van Rotterdam. De predikant karakteriseerde ds. Y.s- ma als een „geweldig gedreven storm wind" en Veenendaal moet er maar op rekenen, dat men hem overal zal tegen komen in „de schone dreven van uw stad". Wij gunnen hem aan Veenen daal, maar verliezen veel aan deze collega. Hij is volgens dr. Kakes, een geboren bouwer en zal ook in Veenen daal zijn schouders er wel onder zet ten. Wij bevelen de dominee van Kra lingen in liefde bij de Veenendalers aan, aldus dr. Kakes. Namens de Classis sprak ds. K. S. G. Zijlstra, koopvaardijpredikant. Er is geen reden tot blijdschap vanmiddag, alleen voor Veenendaal, merkte deze predikant op. Rotterdam exporteert ontzettend veel en thans weer een goe de predikant. Het is moeilijk voor Kra lingen, mooi voor Veenendaal. De re den van zijn vertrek is aanvaardbaar. Het gaat om klimatologische dingen, niet om geld of goed. Ds. Zijlstra noemde Veenendaal een industrieplaats van allure en „alle mensen gaan naar de kerk". De predikant is overal bij betrok ken. Iedere dominee aldaar is ei genlijk een industriepredikant, al dus ds. Zijlstra, die daarna nog even een paar Veenendaalse bedrijven met name prees om hun produkten, hoewel hij geen reclametelevisie wilde verdedigen. Toespraken Tenslotte zei ds. Zijlstra nog dat ds. Ytsma twee leraren naast zich krijgt, die hun sporen wel verdiend hadden. Hij wenste de vertrekkende predikant Gods zegen toe op zijn nieuwe arbeids veld. Hierna sprak nog een afgevaar digde van de Vrije Evang. Gemeente. Ds. Ytsma dankte alle sprekers en collegae voor de prettige samenwer king. Woorden van dank werden ook gebracht aan de kerkeraad, de koster, organist en tot de jeugd, die zich zo trouw toonde bij het kerkbezoek. Tot de afgevaardigden van de Ned. Herv., de Chr. Geref. en de Vrije Evang. kerk- ken zei ds. Ytsma, dat er positief werk was verricht, ook in groter verband. Met de Hervormde kerk werd al eens een liefdemaaltijd gehouden. Tenslotte beval ds. Ytsma zijn ge meente in Gods handen aan. Op ver zoek van ds. v. Vollenhoven werd de scheidende predikant Gezang 52 1 toegezongen, waarna gelegenheid werd gegeven afscheid van ds. Ytsma te ne men. Alle gemeenteleden, waaronder zelfs hoogbejaarden trokken langs het predikantenechtpaar om hen de hand te drukken.

De Vallei | 1965 | | pagina 2