INKA HENNY JANSEN Vacantie tijd foto tijd FOTO JANSEN VAKANTIE f3,45 Chr. Sociaal Centrum zoekt maatschappelijk werkster Er is hoop voor bewoners van de oudere woningen Rioolwaterzuiveringsinstallatie Renswoude nadert voltooiing Duizenden guldens schade door omgekomen kuikens te Renswoude Demonstratie E.H.B.0.-afd. Amerongen 40 van de allermooiste japonnen aangekomen RENSWOl IDE RHENEN G.V.V.V. ontving Duits bezoek ELST v.v. O ran je-Wit tocli op nieuw sportpark DENK AAN UW Drogisterij REIN KOK Adverteren doet e rkopen SCHERPENZEEL Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 13 juli 1965 Na toetreding „Sola Fide" kreeg bestuur meer armslag Zoals bekend werkt de enkele geleden te Veenendaal opgerichte Stichting het Chr. Sociaal Centrum op het gebied van de gezinsverzorging, waarby reeds aan tal van gezinnen in moeilyke perioden hulp werd verleend. Het Chr. Sociaal Centrum werd aanvankelijk opgericht door een overkoepelende commissie, bestaande uit vertegen woordigers van de Geref. Kerken, de beide plaatselijke Chr. Geref. Kerken, de Geref. Kerk (vrijgemaakt). Sinds kort is ook de Hervormde Evangelisatie „Sola Fide" tot de Stichting toegetreden. Vier vertegenwoordigers(sters) kregen gesteld en aangezien er maar weinig scholen bestaan, die gediplomeerde maat schappelijke werkers(sters) afleveren, blijft het moeilijk een geschikte kracht te vinden. Aan de uitbouw van het maat schappelijk werk wil het bestuur van het Chr. Sociaal Centrum de eerstkomende weken intensief gaan werken. Men heeft reeds woonruimte voor de eventueel aan te stellen kracht beschikbaar en t.z.t. zal ook wel een bureauruimte worden in gericht. Men heeft zich wel georiënteerd over dit punt, maar iets concreets kan in dit stadium niet worden meegedeeld. namens Sola Fide zitting in het bestuur t.w. mevrouw van Pijpen, mevrouw van Schuppen en de heren Oskam en v. Har- develd. Door het toetreden van de groep Sola Fide kreeg het bestuur automatisch meer armslag, ook financieel en wil zich daarom ook intensief bezig gaan houden op het gebied vaar maatschappelijk werk. Er werden reeds tal van advertenties ge plaatst om een maatschappelijk werker (ster) aan te trekken,, maar tot nu toe zonder resultaat. De eisen, aan de be trekking verbonden, zijn van rijkswege natuurlijke huidverzorging door natuurlijke stoffen DROGISTERIJ Zandstraat 7 Veenendaal Het bestuur van het Chr. Sociaal Cen trum hoopt dat de advertentiecampagne in de komende weken succes zal hebben, zodat men met dit hoogst waardevolle werk zal kunnen starten. Fototoestellen v.a. f 16, Ook kleinbeeld en rapid camera's in vele modellen. Zandstraat 7 Veenendaal -r? MARK tfiB£tf t ATEN SCHERPENZEEL Eiermarkt: aanvoer 1.000.000 stuks. Prijzen f 13,50 tot f 14,25. Henne- eieren f 7,tot f 13,Allen per 100 stuks. Handel goed. Biggenmarkt: aanvoer 150 stuks. Prij zen f 62,tot f 74,per stuk. Handel matig. V.v. „Veenendaal" had gunstig financieel jaar De v.v. Veenendaal heeft gisterenavond In café Vonk een zeer rustige ledenverga dering gehouden. Alle verslagen werden in orde bevonden, vooral dat van de pen ningmeester gaf rede tot optimisme, want daaruit bleek dat de vereniging financieel een zeer gunstig jaar achter de rug heeft. Aangezien er geen tegenkandidaten voor de verschillende bestuursfuncties inge diend waren werden alle aftredende be stuursleden herkozen. Alleen de verkiezing van een keuzecom missie leverde moeilijkheden op. Er werd één kandidaat ingediend, de heer J. de Man en de heer W. van de Dikkenberg werd herkozen. Meer leden kon men deze avond niet benoemen, zodat het bestuur in de komende tijd zelf voor een oplossing moet gaan zorgen. Ook tijdens de rondvraag bleek duide lijk dat de leden zeer met het gevoerde bestuursbeleid instemmen, er werden geen wanklanken gehoord. Alleen werden er een tweetal suggesties gedaan om de jeugdafdelingen groter te maken. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter, de heer van Dolder dank aan de mensen die zich in het afge lopen verenigingsjaar voor de vereniging verdienstelijk gemaakt hebben. Nog dit jaar nieuwe bouwverordening van kracht Overal in het land en dus ook in Veenendaal wordt de krotopruiming krach tig ter hand genomen. Desondanks zijn er nog verschillende woningen, die net tegen de grens van onbewoonbaar verklaring aanzitten. De gemeentelijke dienst van Bouw en Woningtoezicht houdt zich bezig met de problemen die met deze oudere woningen verband houden. NIEUW i wordt dan aansprakelijk gesteld om deze voorziening te treffen. De heer A. v. d. Kooy, technisch hoofdambtenaar, verklaarde desge vraagd dat het aantal oude woningen in Veenendaal niet groter is dan elders. De sanering van oude wijken gaat nog steeds door. De 2e Achterkerkdwars- straat viel al onder de slopershamer, in de v. d. Pollstraat resteert nog slechts 1 blok. waarvan de jaren ook geteld zijn. De bewoning van het oude Ossenblok is een jaar verlengd, maar dan is het ook onherroepelijk afgelopen. Er zijn echter nog een gi-oot aantal woningen, die niet onbewoonbaar zijn, maar waar aan vele nodige voorzieningen totaal ontbreken. De heer v. d. Kooy zou het op prijs stellen als men de klachten over het onderhoud van de woning op zijn bureau zou willen melden, dan wordt er een onderzoek ingesteld. Het is b.v. een vereiste dat in of bij iedere woning een privaat aanwezig moet zijn. De heer v. d. Kooy wil niet verhelen dat het in vele gevallen ont breekt. De eigenaar van de woning Puzzelrit voor bromfietsers Woensdag 14 juli a.s. zal vanaf ge bouw Rehoboth te Renswoude weer een puzzelrit worden gehouden. Deze is bestemd voor bromfietsers en begint om half acht des avonds. Men moet zich een half uur van te voren opge ven en men dingt mee naar één van de fraaie prijzen. Premie Weinigen zullen ervan op de hoogte zijn dat in geval een goede vex-betering aan een woning is toegebracht een pre mie beschikbaar wordt gesteld. Deze premie kan beschikbaar worden ge steld zowel t.b.v. de eigenaar als van de huurder. Het ligt er maar aan wie de verbetering voor zijn rekening nam. Helling De gehele woningwet staat, volgens de heer v. d. Kooy, op de helling. De thans geldende bouwverordening da teert uit 1901 en wordt door iedere ge meente apart geïnterpreteerd. Er leeft al tien jaar de gedachte een nieuwe op te stellen en zojuist kwam van het de partement een nieuwe verordening of. Dit is een uniforme regeling voor het hele land, en wordt momenteel ijverig bestudeerd. In de nieuwe verordening staat o.m. dat iedere woning een water closet moet bevatten, alsook een douche, tegels in de badcel, elektrische instal laties, etc. De tijd van de privaat-ton nen zal dan definitief tot het verleden behoren. De toestand in Veenendaal is op dit gebied niet geheel bevredigend, maar toch ook niet alarmerend, aldus de heer v. d. Kooy. Het is nu eenmaal een industrieplaats, waarin in 't verleden grote blokken arbeiderswoningen ge bouwd werden, waarvan velen thans aan afbraak toe zijn. Dat dit zal ge beuren staat volgens de hoofdambte naar vast. Hoewel de heer v. d. Kooy vrij di-uk bezet is geeft hij iedereen, die klachten heeft omtrent de toe stand waarin zijn woning verkeert, de raad zich tot de dienst van Bouw en Woningtoezicht te wenden. Overzichtsfoto van de rioolzuiverings installatie te Renswoude aanleg riolering in Dorpstraat waarschijnlijk half jaar vertraagd De rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Oude Holleweg achter het kerkhof te Renswoude nadert zijn voltooiing. Het metsel- en timmerwerk is klaar, alleen wacht men op het ogenblik nog op de plaatsing van de laatste machines. Daarna zal het rioolwater van Renswoude door de installatie gezuiverd worden en vervolgens af vloeien naar de Lunterse Beek. De aanleg van riolering houdt met deze aanpassing geen gelijke tred, want de aanleg van de riolering in de Dorpsstraat wordt waarschijnlijk een half jaar vertraagd, door dat er moeilijkheden zijn gerezen tussen gemeente en verschillende bewoners van de huizen aldaar. Zuiveringsinstallatie De zuivei'ingsinstallatie die binnenkort in werking gesteld kan woi-den is er één Fokkers gaan proces aan tegen P.U.E.M. In de nacht van woensdag op donderdag (7/8 juli 1965werd mevrouw Van Ingen aan de Kerkstraat te Renswoude om kwart voor drie gewekt, doordat één van haar kinderen huilend wakker werd. Direct constateerde zij dat het licht het niet deed en dat was voor haar aanleiding om onmiddellijk haar man te roepen, aangezien het uitvallen van de elektriciteit funest zou kunnen zijn voor de kuikens. De heer Van Ingen kon - hoewel hij direct alle deuren en ra men van het hok, waar de 5700 achtweekse kuikens in zaten, opengooide - helaas slechts vaststellen, dat het voor 4000 dieren te laat was. Het uitvallen van de stroom was r spanningsleiding, waardoor Renswoude n.l. de oorzaak van, dat reeds om on- en Woudenberg gedeeltelijk zonder geveer kwart over één de ventilatoren stroom kwamen te zitten, in de loods stopten. Daar de warmte, Aangezien de PUEM nog op geen welke het grote aantal kuikens pro- enkele wijze bereidheid getoond heeft Woensdag 7 juli hield de afd. Amerongen van de Kon. Ned. Ver. EHBO een demonstratie van mond-op-mond beademing. In verband met het koele weer vond deze plaats in het zaaltje Lievendael, welwillend afgestaan door het ge meentebestuur van Amerongen. Het zaaltje u>as bijna te klein om alle be langstellenden te kunnen bergen, waarvan het leeuwenaandeel wel in handen was van de jeugd. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. de heer G. J. van Barneveld, wethouder van Amerongen, de doktoren A. C. Kars, Medisch Ad viseur der afd., dr. C. P. Engel, nieuwe docent voor de a.s. cursus en afgevaar digden van het Ned. Roode Kruis afd. Doorn, mej. Kist en de heer H. Sasburg. Ook enige pensiongasten waren hier aanwezig. Om 8 uur heette de voorzitter de heer L. D. Boelhouder de aanwezigen hartelijk welkom en zette uiteen waar om juist vóór de vakantie tot deze de monstratie was overgegaan. O.a. zeide hij blij te zijn dat zo velen uit de jeugd opgekomen waren. Want ook zij mo gen aan deze demonstratie deel nemen en wanneer zij de handgreep kunnen Eist zijn zij in staat hulp te bieden en kun- BEVORDERD De aspiranten der Rijkspolitie, de heren M. van Barneveld en J. C. J. Merts, be horend tot de groep Rhenen der Rijks politie, zijn met ingang van 1 juni j.l. bevorderd tot wachtmeester der Rijks politie. Plotseling overgestoken Vrijdagmiddag omstreeks 2 uur ontstond voor de woning van dokter Almekinders een aanryding. Mevrouw V. uit Rhenen liep met haar dochter op het zuidelijke trottoir. Zij zag de NBM-bus in de richting Veenendaal aankomen en wilde deze nog halen. Zij stak plotseling de rijweg over zonder op het uit de richting Utrecht ko mende verkeer te letten. Uit deze richting kwam een personen auto, bestuurd door de heer A. H. v. D. uit Ochten. De bestuurder claxonneerde nog en remde krachtig, doch kon niet verhinderen dat mevrouw V. werd aange reden. nen misschien een mensenleven redden. Zij behoeven dan niet met de handen in de zakken te staan. In zijn toelichting tot de demonstra tie belichtte hij het in- en uitademings proces van ieder mens. Met iedere in ademing neemt een mens voor 78 °/o stikstof - 21 zuui-stof - ruim 1 °/o koolzuur en andere gassen. De uitade ming staat in vexTxouding tot 78 stik stof - 17 zuurstof - 4 °/o koolzuur - 1 °/o andere gassen verzadiging van waterdamp. Hieruit bleek dat de helper dus 17 zuux-stof het slachtoffer kan toedienen. Een schijndode behoeft hier nog geen 3 °/o van te gebruiken. Deze krijgt dus genoeg toegediend om weer tot leven gebracht te worden, waardoor de lon gen kunnen gaan werken en het hart weer op gang komt. Na deze uiteen zetting werden door de EHBO'ers ver schillende oude K.A. methoden toege past waaruit men kon zien hoeveel tijd deze K.A. wel kosten, en elke seconde is voor een slachtoffer kostbaar. O.a. werden toegepast de methode van Has selt - Silvester en de Holger Nielsen. Vervolgens liet men de mond-op- mond beademing zien. Hier zag men het verschil van het px-oduktief maken van de kostbare tijd voor een slachtoffer. Ook dat deze methode de helper de kans gaf om zichzelf te kunnen con troleren of zijn manier van handelen goede resultaten kan opleveren. D't is een belangrijk punt dat bij geen van de oudere methoden mogelijk is, Na deze demonstratie kx-eeg een ieder gelegenheid het ook eens te proberen Dr. Almekindei's verleende eerste hulp. waarvan een dankbaar gebruik werd Met een dubbele beenfractuur werd me- gemaakt zelfs door de jeugd. Om half vrouw V. per ambulance naar het Julia- tien sloot de vooi'zitter deze leerzame naziekenhuis aan de Cuneraweg overge- avond met een wooi'd van hartelijke bracht. dank voor de opkomst en medewer- king van de aanwezigen. Al met al kon men deze demonstratie zeer geslaagd GESLAAGDEN AAN noemen. HANDELSAVONDSCHOOL wjj kunn(?n nog mededelen dat de Aan de Gemeentelijke Handelsavond- oefenavonden van de EHBO alhier tot school slaagden voor het eindexamen nader bericht is geschorst wegens de de volgende leerlingep: W. W. Baars, vakantietijd. In september hoopt men T. Brouwer, A v. Nieuwamerongen, te starten met een nieuwe EHBO cur- M. J. L. van Toorenburg, A. Brouwer, sus onder leiding van dr. C. P. Engel. M. C, F. van Dijk, G. van Gesink en Zij die hier voor voelen om kennis op L. J. van der Scheur, allen uit Rhe- te doen om een medemens te helpen nen; J. van der Scheur uit Achter- bij een ongeval kunnen zich opgeven berg; H. M. H. J. Wisgerhof en M. H. van nu aan bij de volgende adressen Wisgerhof uit Eist; J. J. Kroeze uit L. D. Boelhouder, Nederstraat 26; R. Amerongen en H. van Schuppen uit v. Tolij, Donkerstraat 16, D. v. Vee- Leersum. nendaal, Kersweg 37. duceerden niet meer kon worden af gevoerd, stikten de meeste dieren. De heer Van Ingen, die tesamen met de heer Veldhuizen, de fokker van de kuikens is, belde dix-ect de politie op. De commandant, die uiteraard weinig kon uitrichten, heeft wel onmiddellijk de groepscommandant Leusden van de ramp in kennis gesteld. Dat het hier inderdaad een ramp be treft kan men wel afleiden uit het feit, dat de schade in de f 10.000, loopt. De fokkers zijn niet verzekex-d. Hoewel de PUEM in deze kwestie de verantwoordelijke persoon is, schuift zij het geval op overmacht. Er was n.l. kortsluiting ontstaan door vochtover- tot het verstrekken van schadevergoe ding, zijn de heren Van Ingen en .Veld huizen direct overgegaan tot het ma ken van een px-oces. Tenslotte kwam bij dit alles nog een kleine strop. Daar men met het grote aantal cadavers geen raad wist heeft men deze zelf naar elders vervoerd. Dit is echter verboden en de heren zijn dan ook door de Algemene Inspectie dienst bekeurd. die zorgt voor de bacteriologische zuive ring. Het vuile water wordt opgevangen in een groot betonnen reservoir (zie foto). In dit x-eservoir wordt het water flink in beweging gebracht waardoor het zuur stofgehalte van het water toe gaat ne men. Hierdoor ontstaat een prettig milieu voor bacteriën die in het water leven en zij zorgen er op hun beurt voor dat het water gezuiverd wordt. Na een bepaalde tijd brengt men het water in rust, dan gaat de slikstroom bezinken en het schone water kan men als het ware „afromen". De slikneerslag wordt dan verwijderd en als meststof gebruikt. Het schone wa ter kan daarna afgevoerd worden naar de Lunterse Beek zonder dat het water hier van verontreinigd wordt. De kosten van de aanleg van deze installatie bedragen ongeveer 200.000 gulden. De installatie is ontworpen door het RISA te Voorburg en de ontwerpen zijn uitgewerkt door het ingenieurs- en architectenbureau Op Ten Noord-Blijdestijn in opdracht van de ge meente Renswoude. Vertraging Naast de voox'spoedige bouw van boven genoemde zuiveringsinstallatie, men is zelfs op het schema voor, doen er zich bij de aanleg van de nieuwe riolering in de Dorpsstraat moeilijkheden voor. Ver schillende inwoners weigeren een ver klaring te tekenen die de gemeente het recht geeft om in hun tuinen te gaan graven en haar het recht geeft op het hebben en houden van de riolering. Deze moeilijkheden werken vertx-agend, want de plannen zijn geheel uitgewerkt, het geld is er, maar de gewenste medewer king niet. Als deze er wel zou zijn, zou men de wex-kzaamheden aan kunnen be steden en in het najaar zou men kunnen beginnen. Misverstanden Een woordvoex-der van de zijde van de gemeente zei ons dat zeker 95% van de bevolking de gevraagde medewerking verleent. Dat ging allemaal vrij spontaan. Eerst waren er soms nog wel eens moei lijkheden omdat men dacht dat men zijn voortuintje aan de gemeente moest ver kopen, maar dat is geenszins het geval. De gemeente betaalt een vergoeding voor de schade die aangebracht wordt in de tuinen tijdens de aanleg, maar dat houdt niet in dat de grond tevens verkocht is. In gezamelijke besprekingen is alles in gezond overleg uit de doeken gedaan en de meeste handtekeningen werden gezet. Maar op het ogenblik zijn er nog drie of vier mensen die pertinent weigeren mee te werken. Hak zetten De motieven die de mensen aanvoeren voor hun verzet zijn niet gelijk. De één voert aan dat hij niet aangesloten wordt op de riolering maar toch riooolbelasting moet betalen. Een ander vindt de schade vergoeding te laag. En volgens de ge meentelijke woordvoeder is er zelfs één die ronduit verklaart heeft de gemeente een hak te willen zetten. Inmiddels is men van gemeentezyde een procedue begonnen die er voor kan zorgen dat als de Kroon het al gemeen nut van de aanleg erkend, de minister van Verkeer en Waterstaat het recht heeft de gedogingsplannen op te leggen, nadat beide bezwaarden gehoord zijn. Als dat gebeurt heeft de gemeente als nog het recht om de werkzaamheden een aanvang te laten nemen. De pro cedure vergt op zijn minst een tijdsbestek van een half jaar, zodat de werkzaam heden enorm vertraagd worden. Komt de zaak rond dan zal men in het voorjaar met de aanleg kunnen beginnen. Maar dan brengt men in de tuinen veel meer schade aan, want de planten zijn dan in bloei of staan in de knop. Niet bekend Wie zijn nu de mensen die weigeren mee te werken? We hebben het in het dorp eens gevraagd. Niemand kon ons precies de namen geven. Ook van ge meentelijke zijde vond men het beter de namen van de mensen niet te noemen, want men hoopt altijd nog dat de zaak vroegtijdig opgelost wordt en dat boven genoemde procedure afgebroken kan wor den. Wel fluisterde men in het dorp dat die en die het wel eens kon zijn. Inderdaad bleek dat de heer B. Vink, Dorpstraat 82, tot nu toe geen handtekening gezet had. Mevrouw Vink vertelde ons bij afwezig heid van haar man, dat zij niet wensten mee te werken omdat zij niet op de rio lering worden aangesloten, maar toch het volle pond van de rioolbelasting moeten betalen. Zij hebben in huis maar één kraan en verder zijn ze eigenaar van het huis van de buren waar ook maar één kraan is en waarvan de rioolbelasting ook voor hun rekening komt. Mevrouw Vink zei nog dat men rustig afwacht op wat er gaat gebeuren, maar dat men in dit stadium pertinent weigert om een handtekening onder de benodigde formulieren zet. Slager Eikelekamp werd door verschil lende mensen ook genoemd als een van de mensen waarbij de zaak nog niet in orde was. Hij vertelde ons echter dat nu de zaken wel opgelost zijn, zodat ook hier geen moeilijkheden meer aanwezig zijn. Niemand schijnt verder nog namen te weten en ook het juiste aantal dat wei gert mee te werken is niet bekend in het dorp. Ongetwijfeld zullen er van verschillen de zijden nog bemiddelingspogingen in het werk gesteld worden. Er zullen mis schien best aanvaardbai-e motieven bij sommigen aanwezig zijn. Maar als het er alleen om gaat om de gemeente een hak te zetten dan wordt het een duistere zaak. Hopenlijk kan men toch over niet al te lange tijd een aanvang nemen met de werkzaamheden. Tentoonstelling Tech. School Maarsbergen Zoals gebruikelijk is wordt aan het ein de van de cursus van de Tech. School te Maarsbex-gen een tentoonstelling gehou den. Tentoongesteld worden werkstukken die vervaardigd zijn door de leerlingerj van deze school. Ook het creatieve ele ment van het onderwijs zal te bezichtigen zijn. De voetbalvereniging GVVV heeft dit weekeind bezoek gehad van de Siegburger Turn Verein. Vorige week bezocht een vertegenwoordiging van GVVV een bezoek sïa" Dit zeuê zich door in de hoog-i aan Siegburg in Duitsland, zodat men hier van een uitwisseling kan spreken. De Duitse voetballers werden vrijdagavond op Ryksweg 12 nabij de afrit verwel komt door een deputatie van GVVV, die bloemen overhandigde en tevens enkele voorlichting gaf over ontspanningsmogelijkheden in Veenendaal e.o. In het begin had GVVV het vrij moei lijk maar naarmate de wedstrijd verstreek kwamen de blauw-witten er steeds beter in en het werd tenslotte toch een ruime overwinning. Zatei'dagavond werden de verschillende internationale kontakten nog eens ver stevigd en zondagmorgen vertrokken de Duitsers extra vx-oeg naar Amsterdam, waar een x-ondvaart gemaakt werd en de belangrijkste gebouwen met een bezoek vereerd werden. Van daaruit wex-d ook de thuisreis aanvaard Tijdens een gisteravond gehouden al gemene ledenvergadering heeft de v.v. Oranje-Wit alsnog besloten in de nieu we competitie van de nieuwe sport velden gebruik te gaan maken. Een andere voorzitter wex-d niet gekozen. Oud-vooi*zitter R. v. Kooten besloot daarom in de komende periode als demissionair voorzitter aan te blijven. Voor een uitvoerig verslag verwijzen wij naar de krant van vrijdag a.s. Muziektent in Eist beschadigd De muziektent die nog niet eens een jaar geleden aan de Beatrixstraat te Eist gebouwd werd heeft in de loop der tijd al heel wat te lijden gehad, maar helaas niet door het intensieve gebruik van de verschillende vereni gingen. Crescendo zelf speelde erin tijdens de opening en verder is de vereniging niet gekomen. Van de winter gebruikte de Kontaktgroep de tent om de uit slagen van de winkelaktie bekend te maken. Verder werd de muziektent, die als het ware aan de hele gemeen schap en in het bijzonder aan Crescen do, door de firma Kosters geschonken werd niet gebx-uikt. Vermoedelijk „gebruikt" de jeugd de tent zeer intensief. Een deur is groten deels vernield en de muren zijn be klad met initialen en danig vervuild. Het moet toch mogelijk zijn om een dergelijk gebouwtje zonder een meters hoge omheining netjes te houden. Hier zullen ouders en verschillende andere instanties elkaar moeten vinden om de jeugd uit de tent te houden of er ten minste voor te zorgen dat de accomo date niet vernield wordt. P.V. „DE INSTUIF" (ELST) Wedvlucht Corbeil (Frankrijk) 4 juli 1965. Gelost om 5.30 uur N.W. wind. Eerst aankomende duif 133.4.31 uur. Snelheid 891.16. Uitslag: 1-8 H. van Doornspeek; 2 W. E. v. Laar; 3-4-9 C. v. d. Berg; 5-7 Poel-Viegen; 6 A. J. Bos; 10 J v Swetselaar: 11-12 M. H. Lit. Wedvlucht Chateaurroux 26 juni 1965. Gelost om 6.45 uur met Z.W. wind. Eerst aankomende duif 15.26.21 uur Snelheid 1096.75 m. Uitslag: 1-4 C. A v. Doorn; 2 J. v. Aalten; 3 M. Riems dijk; 5 M. H, Lit; 6 J Swetselaar; 7-8 W v. Zetten; 9-11 C. v. Viegen; 10 M. Boelhouwer; 12 H. v. Doornspeek; 13 A. J. Bos. De jonge Duitsers brachten de nacht door op de camping de Batterijen waarna ze zatex-dagmorgen Veenendaal „deden" 's Middags vond er dan een voetbalwed strijd plaats tussen het junioren A-elftal van GVVV en bezoekers. GVVV toonde zich duidelijk de sterkste, want het won met 5-2 na een leuke wedstrijd. Oranje-Wit verloor laatste wedstrijd in het nederlaag- toernooi van St. Maarten uit Utrecht met 12 BLESSURES WAREN GROTE HANDICAP VOOR DE ELSTENAREN Oranje Wit kwam zondagmiddag met verscheidene invallers in het veld tegen een op winst belust St. Maarten. De Utrechtse club had bovendien een behoox-lijke techniek welke de weeg schaal in hun voordeel deed doorslaan. De Elster formatie maakte een ver moeide indruk. Waarschijnlijk zijn daar de vele wedstrijden in de vorige maand debet aan. Tijdens de gehele eerste helft waren de Utrechters beter en dat x-esulteei'de in een doelpunt van linksbinnen Ver- wey, 0-1. Dit was ook de ruststand Na de pauze een zelfde beeld. St. Maar ten kwam zelfs op 0-2. Halfspeler B. Ux-sines bracht 10 min. voor 't einde de stand met een diagonaal schot op 1-2, welke geen verandering meer on derging. Een loting besliste na het einde in 't voordeel van v.v. Lienden, die de Oranje-Witters n.l. ook met 1-2 had den geklopt. OUD-WAGENINGEN SPELER W. VERMEER GAAT ORANJE-WIT TRAINEN De Elster voetbalclub Oi'anje-Wit zal het komende seizoen getraind woi-den door de oud-Wageningen speler W. Ver meer. De heer Vermeer speelde o.a. als half in het elftal van Charley v. d. Weerd c.s. Oranje Wit's ontspannings comité hield zaterdag wederom een geslaagde viswedstrijd H. DE VRIES WON „ZELDENRUST- BEKER" MET BAARS VAN 360 GR. Zaterdag ging het Ontspanningscomi té al vroeg op pad met diverse auto's en autobusjes, richting Harderwijk. Er waren 40 deelnemers die op de Nieuwedijk hun dobbers uitwierpen in de hoop de „Zeldenrustbeker" tegelij kertijd te verschalken. Hoe moeilijk het kan zijn bewees deze wedstrijd weer eens. Slechts 2 deelnemers gelukte het resultaat te boeken, dat wax-en H. de ZONNEBRIL ZONNEBRANDARTIKELEN BADTAS NORIT ASPERINE Vakantie-aanbieding REISVERBANDDOOS met gratis speldje Gelderland/hoek Hoogstraat Veenendaal - Telef. 2656 Vries met een baars van 360 gram en Teus Hensen met een voorn van 270 gram. Het restant van de 32 prijzen werd verloot. De deelnemers zonden na af loop een fruit- en bloemenmand naar de in het ziekenhuis verblijvende heer G. Kosters met de wens dat hij weer gauw hersteld moge zijn. Lantaarnpaal ondersteboven gereden Vrijdagmorgen omstreeks half tien raakte op de Veenendaalsestraatweg nabij het Koetshuis een monteur van een Veenendaals garagebedrijf met een auto die hij aan het proberen was in een slip. De wagen schoot in de berm en reed een lantaarnpaal onderste bo ven, ook de wagen werd beschadigd. Bromfictszaak geopend In tegenwoordigheid van familieleden, bestuur van de winkeliersvereniging EMM, zakenrelaties, de wethouders de Jonge en van den Ham, werd vrijdagmid dag door burgemeester Mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, de geheel verbouwde en gemoderniseerde bromfietszaak van de heer H. van Leuveren aan de Dorpsstraat, officieel geopend. De bux-gemeester prees het doorzettings vermogen van de heer van Leuveren en gaf een statisch overzicht van het aantal in Nederland in gebruik zijnde bromfiet sen en aan de hand daarvan hoeveel er dan jaarlijks door de twee in Scherpen- zeel gevestigde bromfietshandelaren ver kocht zouden moeten worden Tot slot wenste hij van Leuveren veel succes en goede zaken in de toekomst. Nagekomen familiebericht Tot onze diepe droefheid heeft de Heere na een langdurige ziekte nog onverwachts van onze zijde wegge nomen, mijn innig geliefde man en onze zox-gzame vader, behuwd en grootvader HENDRIK VAN ESSEN echtgenoot van Gijsberta de Vries eerder weduwnaar van Wilhelmina van Laar op de leeftijd van 62 jaar Amerongen, G. van Essen-de Vi-ies Renswoude, W. van Essen A. M. van Essen-van Calsteren Amerongen. W. van Essen J. van Essen-van de Lustgraaf J. van Essen Sj. van Essen-Menger Utrecht, G. W. van der Vegt-van Essen M. van der Vegt G. van der Kx-uijt-Roos H. van der Kruijt Groenekan. R. van der Steen-van der Kruijt J. van der Steen en kleinkinderen Amerongen (post Veenendaal) 12 juli 1965 Slaperdijk 4 De teraardebestelling zal plaats vin den D.V. vrijdag 16 juli 1965 om 3 uur op de algemene begraafplaats te Veenendaal Gelegenheid tot condoleren donder dagavond na 7 30 uur Voor het a.s. bruidje zijn weer grote keuze in lange en kanten sluiers. KOMT U EENS KIJKEN? G. J BOUMAN Hoofdstraat 108 Tel. 3324 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 8