Voor de vakantie HENGELSPORT ARTIKELEN CORSETTEN EN B.H.'S Ds. J. Ytsma koos evangelisatie en zendingswerk onjfcfe dro^e Kunsttentoonstelling in Amerongen KRUISWOORDPUZZEL R 7 VEENEN DAA L RHENEN AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK E.V.E. VEENENDAAL A. v. d. Weerd AMERONGEN Restanten voor spotprijzen D. J. ANBEEK Korsettenhuis Nieuwsblad „DE VALLEI' VRIJDAG 16 JULI 1965 10 Kerktent op de Tymse Berg, rechts de grote tent, die ter beschikking gesteld werd door het Bijbelgenootschap. Links het paviljoen waar eerder de dien sten gehouden werden. Rapport over de werkplaatsen voor gehandicapten in de provincie Utrecht samengesteld Dezer dagen is een rapport versche nen over de Werkplaatsen voor gehan dicapten in de provincie Utrecht. Dit rapport is samengesteld op verzoek van het Provinciaal bestuur van Utrecht. Voor dit werk werd een commissie in het leven geroepen waarin de heer Evers, direkteur van de Streekwerk- plaats te Veenendaal, zitting had. Het zou te ver voeren om op deze plaats en kele feiten, bevindingen of theorieën naar voren te halen uit het rapport. Daarvoor moet men ingewijde in de materie zijn. Wij kunnen echter ieder een die interesse in dit rapport heeft en die enigermate met het werk van de Streekwerkplaatsen bekend zijn. aan te raden dit rapport te lezen. OVERLEG CENTRALE KERKERAAD EN SOLA FIDE Deze week heeft een bespreking plaats gehad tussen de Centrale Ker- keraad en de kerkeraad van de buiten gewone wijkgemeente in wording So la Fide. Er is besloten een commissie in het leven te roepen die de funda mentele punten gaat doorspreken. BETER GELUID Adviseurs van Philips en T.N.O. heb ben de klank van de Sionskerk beoor deeld. Zij hebben daarna geadviseerd om vier extra luidsprekers aan te leg gen, waarmee men hoopt dat de laatste klachten over de akoestiek zullen ver dwijnen. RITMEESTER-KOOR OP REIS Op zaterdag 14 augustus maakt het Ritmeesterkoor haar jaarlijkse uitstapje Het gezelschap, dat uit ongeveer 100 per sonen zal bestaan, brengt een bezoek aan Twente. Onderweg zal het gezelschap de koffietafel en diner in bekende uitspan ningen gebruiken. GESLAAGD VOOR DE VEENSE AVOND-U.L.O. Dezer dagen zijn weer enkele leerlin gen van de Veense avond-ULO geslaagd voor diploma A: P. Anbeek, A. v. d. Bos, E. v. d. Bosch, C. Hardeman, H. Hensen, A. v. Kooten, W. G. Roseboom en L. T. Schinkel, allen uit Veenendaal. W. C. de Jong uit Leersum, en C. J. Lagemaat en C. de Lange beiden uit Achterberg. Voor het aanvullend diploma B slaag de: P. H. Blankestijn uit Veenendaal, J. v. Lienden te Achterberg en J. W. Ur- sines te Lienden. Voor de aanmelding van nieuwe leerlin gen zie men de advertentie in dit blad. GEEN BELANGSTELLING VOOR MOND OP MOND BEADEMING Voor de demonstratie mond op mond beademing van de EHBO die dinsdag avond in samenwerking met het Roode Kruis in het Roode Kruisgebouw werden gehouden, bestond hoegenaamd geen be langstelling, althans niet van de zijde van het grote publiek. Wel waren er verschil lende mensen die beroepshalve de mond op mond beademing toe zouden kunnen passen, zoals bijvoorbeeld politieagenten. Men gaat er zich nu aan de zijde van de EHBO erover beraden hoe men in het vervolg de mensen toch nog naar derge lijke demonstraties kan krijgen. Coöperatieve Raiffeisenbank nadert voltooiing In september van dit jaar hoopt men de nieuwe Raiffeisen Bank, die schuin tegenover de huidige vestiging van de ze bankinstelling aan de Hoogstraat gebouwd wordt, te kunnen openen. Het boven de bank gebouwde woonhuis is zo goed als klaar en in het bankge bouw zelf is men op het ogenblik be zig met de afwerking. Door deze nieuwe vestiging krijgt de Raiffeisenbank dan de beschikking over een modern bouwwerk, dat aanmerke lijk grotere kantoorruimten heeft als het oude gebouw. Naast een ruimere entree vindt men op de benedenver dieping een kantoorruimte met een ba lie waar vijf loketten gecreëerd zullen worden. Daarnaast zijn een bestuurs- en ontvangstkamer geprojecteerd en een kluis. Beneden in het souterrain bevinden zich een archief en een grote brand en inbraakvrije kluis met daarin een aantal safeloketten. Voor degenen die hun waardevolle papieren die in de kluis opgeslagen zijn in de bank wil len raadplegen zijn twee kleine kan toortjes ter beschikking. Het gebouw, waarvan de voorgevel opgetrokken is uit blauwe steen en zwart marmer, is ontworpen door het architecten bureau De Geit en Van Eden te Veenendaal. UITSLAGEN P.V. „DE SNELPOST" De P.V. de Snelpost heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Ruffec op zater dag 10 juli jJ. De duiven werden gelost om 6 uur en de eerst aankomende duif meldde zich om 16.33.50 uur. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 1220-7 m. p. sec. De uitslag luidt: G. de Geit 1; Combina tie J. S. 2; H. Ulrich 3, 6, 8; J. v. Geeren- stein 4, 5; E. Sukkel 7; E. Donkelaar 9. Ook werd meegedaan aan een wed vlucht voor jonge duiven vanaf Bergen op Zoom. De afstand bedroeg 105 km. De duiven werden gelost om 8 uur en de eerste meldde zich om 9.01.23 uur. De snelheid bedroeg 1712-5 m. p. sec. De uitslag luidde: v. Barneveld 1, 3, 88, 106; T. de Hartog 2, 33, 34, 36, 40, 42, 48, 55, 57, 58, 61, 68; G. Heikamp 4, 5, 37, 72; E. Sukkel 6, 11, 15, 18, 21, 24, 51. 67. 74, 87, 101, 107; A. v. Asselt 7, 14, 75; R. v. Doorn 8, 9, 10, 13, 26, 29, 39, 44. 45, 77, 78. 79, 80, 85, 97, 108; H. Ulrich 12, 17, 19, 23. 32, 38, 56, 59, 64, 65, 91, 92. 96. 105; G. Die penveen 16; G. de Geit 20, 35, 50, 62, 99; C. Donkelaar 22, 28, 30, 41, 60, 90; P. W. v. Zetten 25, 102; Comb. J. S. 27, 63, 66, 71, 81, 94, 95; E. Heiwegen 31, 52, 53; J. v. Geerenstein 43, 46; A. Merlijn 47, 104; C. v. Ginkel 49, 54, 73, 86, 100, 103; C. G. Schot 69; J. Nw. Amerongen 70, 83, 84; H. J. de Man 76; W. H. Roelofs 82, 89; Joh. v. Manen 93; A. J. v. d. Kolk 98, 109. Camping de Tijmse Berg „brengt" kerk bij kampeerders Op de camping „de Tijmse Berg" staat dit jaar een grote witte tent. Eens in de week, op zondagmorgen, wordt de tent gebruikt, want dan doet hg als kerk voor de kampeerders dienst. Al eerdere jaren werden er op de camping kerkdiensten gehouden in de recreatiezaal. Maar dat bracht altijd moeilijkheden mee. Dit jaar is men er in geslaagd om in samenwer king met de Hervormde en Gereformeer de kerken uit Rhenen een tent te gebrui ken, die beschikbaar gesteld is door het Nederlands Bijbelgenootschap. Elke zondagmorgen worden er dien sten gehouden die verzorgd worden door predikanten uit de omgeving. De beheer der van de camping, de heer van Erk, is bijzonder tevreden over deze oplossing. Ook voor de Rooms Katholieken is een oplossing gevonden. Zij kunnen gebruik maken van de kapel van de Paters van de Heilige Geest, die in de bossen achter de camping gelegen is. De heer van Erk vind, dat een kerkdienst op een camping een speciaal cachet aan de zondag geeft. Anders komt men niet in de kerk, nu gaat men er wel heen en daardoor is ook voor de kampeerders de zondag niet gelijk aan de andere dagen van de week, wat anders gauw gebeurt. De belangstelling voor de diensten is zeer goed. Afgelopen zondag was de tent die 80 zitplaatsen bevat, voor driekwart bezet. In de komende tijd, als het drukker wordt op de camping, zal dit percentage zeker nog toe gaan nemen. GESLAAGD Voor de Hogere Technische School slaagden G. H. Altena en G. van Wijk. Voor de Handelskennis slaagde de heer J. H. H. Hegeman, onderwijzer aan de openbare ULO-school alhier. Contact hervormde groeperingen op gang Na het verzoek van de Hervorm de buitengewone wijkgemeente in wording „Sola Fide" aan de centra le kerkeraad van de Hervormde ge meente te Veenendaal om als bui tengewone wijkgemeente te mogen worden opgenomen in het plaatse lijke kerkelijke verband is er gister avond het eerste contact tussen de beide „partijen" geweest. De kerkeraad van „Sola Fide" had een gesprek met de centrale Her vormde kerkeraad. Reeds van tevo ren stond vast dat uit dit treffen geen directe positieve resultaten zouden kunnen komen. Men wilde zich van beide kanten door dit ge sprek enigszins op eikaars meningen inspelen en bovendien kreeg „Sola Fide" hierdoor de gelegenheid het eertijds gedane verzoek toe te lich ten. De centrale kerkeraad gaat met al de opgedane ervaringen verder werken. Voorlopig gaat men op dit stuk vanwege de naderende vakan ties enige tijd op non-actief. Daarna gaat de Hervormde centrale kerke raad de vergadering van ambtsdra gers inlichtingen verschaffen. Mo gelijk zullen daarna nog meer ge sprekken volgen voordat de defini tieve beslissing valt. Vrijwilligers aan de schop Het terrein rond de nieuwe Her vormde Sionskerk in Veenendaal- Zuid is door vrijwilligers „ontgon nen". Zodra mogelijk zal worden be gonnen met de plantsoen aanleg rond het kerkgebouw. Geen grond voor wijkgebouw De plannen voor een Hervormd wijkgebouw in de westwijk van Vee nendaal staan vast. Echter, in de hele wijk is geen stukje grond be schikbaar voor een dergelijk pro ject. Nieuwe wijkindeling Aan de twee wijken, die de ge reformeerde kerk te Veenendaal tot nu toe telde is er één toegevoegd. Naast wijk A en B (Veenendaal be noorden en bezuiden de spoorlijn) is het Franse Gat wijk C geworden. De wijken A en C ressorteren on der ds. van Enk, Wijk B onder ds. Ytsma, die op 29 augustus a.s. zijn intrede doet. Ds. van Enk zal we gens zijn zwaardere belasting in het wijkwerk slechts één zondag per maand preken. Deze regeling geldt voorlopig voor een half jaar; dan bekijkt de kerkeraad de zaak op nieuw. Interkerkelijk contact jeugdverenigingen De jeugdorganisaties van de ge- ref. kerk, de chr. geref. kerk en de herv. kerk „Sola Fide" te Veenen daal zoeken naar een vorm van sa menwerking bij de organisatie van zang-, muziek- en forumavonden. Midden tussen de kisten en meubelen van de verhuizing troffen we woens dagmorgen de nieuwe Gereformeerde predikant van Veenendaal, ds. J. Ytsma. In een rustig hoekje gezeten was de predikant bereid tot een kort interview, hoewel ds. Ytsma aanvankelijk wat tegenstribbelde, omdat hij pas op 29 augustus a.s. intrede hoopt te doen en eerst met de gemeente wilde kennismaken. In Rotterdam leidde de predikant wel gesprekskringen, waaraan een groot aantal buitenkerkelijken deel nam. Pasgeleden werd het onder werp behandeld: „Waarom nu juist het Christendom tot heil van deze wereld?" Wanneer dan de vragen loskomen blijkt dat praktisch allen nog wel enig besef hebben van het christelijk geloof. Aan de evangeli satiepredikant dan de taak dit mi nieme besef uit te diepen. Zending Ds. Ytsma was enkele jaren als zendeling in Indonesië. Helaas moest hij om gezondheidsredenen naar het vaderland terugkeren. Hij moest zijn werk noodgedwongen afbreken, maar ware dit niet het geval ge weest dan was ds. Ytsma in de zen ding gebleven. Hij voelt zich pas een dienaar van Zijn Zender als hij het volle Evangelie kan brengen bij hen, die er nog nooit van hoorden. Ds. Ytsma houdt niet van scherp slijperijen tussen christenen onder ling. Er is nog zoveel te doen - ook in ons eigen land of eigen plaats - tot eer van Gods Koninkrijk dat men zijn tijd niet mag verbeuzelen met haarkloverijen vindt hij. Geld om te bouwen De bouwfondsaktie van de Her vormde gemeente te Veenendaal - de naam zegt reeds wat met het fonds wordt beoogd - laat na twee jaar draaien de volgende resultaten zien: westwijk, de kleinste wijkge meente, ruim 3900 gulden; midden- wijk bijna 5000 gulden. Beroepbaar Kandidaat H. A. van de Pol te Ede, zoon van de vroegere Veenendaalse predikant ds. K. van de Pol, is toe gelaten tot de evangeliebediening en heeft zich beroepbaar gesteld. OVERSTAP Ds. Ytsma geloofde dat het wel een hele overstap zou zijn, van de we reldstad Rotterdam naar de provin cieplaats Veenendaal. Hoewel ook weer niet zo ingrijpend, omdat ds. Ytsma wel vernomen had dat Vee nendaal zowel op kerkelijk als maat schappelijk terrein niet statisch, maar zeer dynamisch leefde. De nieuwe Gereformeerde predi kant zei in dit verband dat hij al tijd een bepaalde angst had als er een statische toestand heerste. Men moet altijd kunnen corrigeren als dat nodig blijkt. Een dode gemeente werkt verlammend En ds. Ytsma, ijverig als hij door zijn Rotterdam se collegae werd genoemd, hoopt in Veenendaal een goed arbeidsveld te vinden. Evangelisatie De predikant was voor de keus gesteld: Het jeugdwerk aanpakken, of zich meer op de evangelisatie terreinen bewegen. Hij koos het laatste. In Rotterdam was ds. Yts ma in dat opzicht niet werkeloos Hij vond dat de ontkerstening in Rotterdam geen grote vormen had aangenomen, tenminste niet zoals in Amsterdam. Maar desondanks be stond een groot percentage rand- kerkelijken. waartussen ds. Ytsma zich intensief bewoog. Het was hem opgevallen dat steeds meer mensen zich van de kerk af keerden, die in hun jonge jaren christelijk waren opgevoed. Dat im pliceert niet dat ze dan ook met al les gebroken hebben. Het bijbellezen wordt meestal gehandhaafd, de kin deren bezoeken een christelijke school, maar het kerkbezoek is in de slof geraakt. Eén generatie ver der en hun kinderen zijn buiten kerkelijk. Tot deze groep - de z.g. derde ca tegorie - zou ds. Ytsma zich ook in Veenendaal willen richten. Hij mocht in Rotterdam veel zegen op zijn arbeid ontvangen, want het bleek in de oude stadswijk Kralin gen dat steeds meer bejaarden naar God en Zijn Woord gingen vragen De mensen voelen zich eenzaam en onzeker en zoeken naar een hou vast. Met enkele ontroerende voor beelden toonde ds. Ytsma aan dat door een vertrouwelijk gesprek veel kan worden bereikt. Bij gehouden dagsluitingen voor bejaarden liep vroeger 80% weg, nu blijven ze al lemaal zitten en komen met hun vragen. Ds. Ytsma is van mening dat zen ding en evangelisatie meer zegen af werpen en meer tot eer van Gods Koninkrijk strekken dan urenlange „boompartijen" tussen christenen onderling. Daarom ziet ds. Ytsma ook weinig in langdurige vergade ringen. Die zou hij willen houden met hen, die van de kerk vervreemd zijn, op welke wijze dan ook. Wie weet hoe een simpel uitgesproken woord dan nog op de rechte plaats kan vallen. Ds. Ytsma. nog midden in de ver- huisdrukte. voelt zich feitelijk nog een ambteloos burger. Het gezin gaat eerst op vakantie en eind au gustus zal de predikant zich tijdens de avonddienst in de Petrakerk ver binden aan de gemeente van Vee nendaal. Zijn woning op Boompjes- goed 41 waarschijnlijk een tijde lijke volgens ds. Ytsma - werd deze week ingeruimd. De Gereformeerde kerk ter plaat se zag de vakature. ontstaan door het emeritaat van ds. Overduin. vrij snel vervuld Er kwam een predi kant over uit een grote stadsge meente, die daadwerkelijke zen- dings- en evangelisatie arbeid be dreef en waarvan de indrukken nog diep natrillen. Ds. Ytsma heeft een levendige geest. De predikant hoopt dat hij velen tot zegen mag zijn en bij de gemeente een goede ingang zal mogen vinden. Geslaagden chr. ULO Aan de Christelijke ULO, de Bergschool te Rhenen slaagden voor het Mulo-B di ploma: Ad Bovenschen en Eric Wilde- kamp. MuloA diploma met wiskunde: Idi van Wijk, Henk Bovenschen, Gerrit-Jan van Blijderveen, Klaas Klaassen, Peter Peters, Wim Kroon, Hettie de Vries, Coosje van de Waal, Janneke Zandijk. Mulo-A diploma met handelsvakken: Ria van Kalkeren, Joke de Jong, Greetje van Ommeren, Leonoortje Riry, Betsy van de Vooren, Joke Busch, Joke de Bruin, Ada Burlage, Ina van Ingen, Jan de Jong, Rudolf Massela, Ton Volmer, Si mon van Dijk, Beno Radema, Jan van Eldik en Jan Hoogendoorn. Van de bovengenoemde leerlingen kre gen de 15 laatsten bovendien het midden standsdiploma. Geslaagden voor machineschrijven Van de openbare ULO alhier, hoofd de heer J. J. Altena, legden dezer dagen 28 leerlingen van de derde klasse hun prak- tykexamen in machineschrijven af. Twee hunner moesten door de commissie wor den afgewezen. Dit praktijkexamen werd ingesteld door de Nederlandse Unie voor Praktijkexa mens in stenografie en machineschrijven, d.i. de in 1950 gestichte landelijke orga nisatie, die toen is ontstaan doordat 7 grote, bij K.B. goedgekeurde verenigin gen, tot fusie zijn overgegaan. De gediplomeerde typisten zijn: Ria Grandia, Marina Groeneveld, Helga Kwint, Jannie van Laar, Toos Lammerts, Marijke Nagtegaal, Marietje van Neer bos, Joke A. van Olderen, Kiek van Tin telen, Rietje B. Ursinus, Gerrie van Ven- deloo, Anneke M. Verschoor, Dini van Verseveld, Teus van Binsbergen, Henk C. van Donselaar, Dick van Eist, Wiebe J. J. van Es. Matthee de Kroon, Henk van den Oosterkamp, Jan Pitlo, Karei Scheeres, Jaap Stienstra, Roelof Vink, Pieter T. de Vries, Kees de Wit en Gerrit F. van de Zandschulp. Honden behaalden certificaat Dinsdag nam de Politie Honden Ver. afd. Rhenen van de KNPV deel aan een keuring in Huis ter Heide. De heer L. W. v. Garderen deed mee met de bou vier Dico aan de certificaatkeuring. Hij behaalde het certificaat met 277 punten. Woensdag namen twee hon den deel aan de keuring in Oosterbeek. De heer W. v. d. Haar behaalde het certificaat met de Hollandse herder Lion met 302 punt. en de heer Blanke- stein behaalde het certificaat met lof met de bouvier Robbie, 306 pnt. Voorn organiseerde hengel wedstrijd De hengelaarsvereniging de Voorn or ganiseerde j.I. zaterdagmiddag een onder linge hengelwedstrüd voor haar leden. Er hadden zich in totaal 60 hengelsport liefhebbers opgegeven voor dit evene ment. Er werd behoorlijk wat vis op het droge gebracht. Prijzen werden als volgt ge wonnen: 1. C. Dijkhorst, 450 gram; 2. N. ter Burg Sr. 304 gram; 3. G. v. Dorland 262 gram; 4. A. C. Geurtsen, 200 gram; 5. F. ter Burg, 182 gram; 6. H. Tabbers, 170 gram; 7. B. Capelleveen, 168 gram; 8. Struiken, 151 gram; 9. A. v. d. Heuvel, 129 gram; 10. G. Drost, 123 gram. AANHANGER ER VANDOOR Maandagavond reed een vrachtauto met aanhangwagen bestuurd door W. B. uit Leerbroek vanaf de Stationsweg in de richting Rijnbrug. De aanhan ger raakte los van de haak, ging naar rechts over het fietspad en kwam in een greppel tot stilstand. De politie maakte proces-verbaal op. Aan de zomertentoonstelling in de raadzaal wordt medewerking verleend door de kunstenaars Nico G. Berghout, geboren in 1915 te Hillegom. Woont sinds 1947 in Bergen. Hij is autodidact en beheerst veel technieken. Zijn werk is expressionistisch en figuratief. Berghout had reeds veel exposities in binnen- en buitenland. Hij maakte reizen naar Frankrijk, Italië, Zwitserland, Grieken land, Cyprus. Lies Cosijns werd geboren in 1931 te Modjokerto (Java). Hjj. woont in Petten. Volgde een cursus pottenbakken aan de Kunstnijverheidsschool te Amsterdam. Was van 1956-1962 verbonden aan de experimentele afdeling van de Porce- leyne Fles te Delft. Had exposities te Rotterdam, Faenza (It.), Parijs, Amster- (B.), Gent, Brugge, Menton, Edinburgh en Ned. Antillen. Voor de aankoop van kunstwerken van deze tentoonstelling is een rijks subsidie beschikbaar gesteld. Dit sub sidie bedraagt 35% van de aankoop prijs, totdat het beschikbaar gestelde bedrag is uitgeput. Verzend per Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen - Rhenen - Utrecht - Amsterdam Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 dam, Lausanne en Bergen. Heeft veel opdrachten. Frans Meyers werd geboren in 1913 te Leiden. Hij woont in Schoorl en heeft zijn atelier in Amsterdam. Ex poseerde als tekenaar en lythograaf o.m. in Bergen. Amsterdam, Leeuwar den. Maakt veel ontwerpen voor de textielindustrie. Thijs Sterk, geboren in 1913 te Ou- der-Amstel woont eveneens te Schoorl. Kreeg zijn opleiding aan de Rijksaca demie voor Beeldende Kunst te Am sterdam. Ontving Koninklijke Subsi- dieën, de Willem van Collemprijs (1940). Hij kreeg opdrachten voor monumen taal werk voor Amsterdam, Wagenin gen, IJmuiden, Hoogland, Noordwijker- hout, Bergen e.a. Hij exposeerde in Nederland, Engeland, België, Frank rijk. Maakte reizen naar diverse lan den. Kees den Tex, geboren in 1961 te Amsterdam, woont in Bergen. Hij be gon zijn kunstenaarsloopbaan in 1916 te Amsterdam, woont in Bergen. Hij begon zijn kunstenaarsloopbaan in 1954. Opleiding van Nico Berghout, Rijks academie te Amsterdam. Had opdrach ten uit Haren, Alkmaar, Rotterdam. Exposeerde in Bergen, Amsterdam, Washington, Tilburg e.a. Dirk Trap geboren in 1922 te Den Helder woont in Groet. Ontving twee keer een Koninklijke Subsidie. Expo seerde in Bergen, Leeuwarden, Hasselt Ontvingen wij weer een extra aanvulling in Beatrixstraat 76-80, tel. 2965, V'daa) ZIE VOOR DEZE ARTIKELEN SPECIAAL ONZE SHOWROOM. HORIZONTAAL: 52 bevestiging 1 dor 53 klein persoon 6 appel 54 in aanzien houden 10 jongensnaam 56 Fr. onbep. vnw. 11 geestelijke 57 bijwoord 14 opening 59 bedrag 16 van het jaar 61 Eng. voorzetsel 17 gouden tientje 62 ambtshalve 18 per maand 64 ontsluierd 19 geschil 68 rivier in Duitsland 20 plaats in Limburg 70 dubbelklank 23 in persoon 71 Chin, maat 25 familielid 72 hoofddeksel 26 mil. opl. school 74 staaf 27 namelijk 75 raam 29 halt 78 aanw. vnw. 30 meisjesnaam 79 bewijs van verdriet 32 selenium 80 pook 33 gewicht 34 Oosterse jongens VERTIKAAL: naam 1 boom 36 titel 2 gebogen 38 watering 3 voorzetsel 40 vervoermiddel 4 loon 41 Fr. lidwoord 5 grondtoon 42 gedicht 6 plaats in Italië 43 deel v. h lichaam 7 bijwoord 44 natuurkundeterm 8 insecteneter 45 verstand 9 geheel de uwe 47 te zijner tijd 10 soort stof 49 schrijfbehoefte 12 prikkel 51 deel van Sumatra 13 hoeveelheid 15 zangstem 20 vlaktemaat 21 vreemde munt 22 de onbekende 24 een houding aan nemen 25 boertige nabootsing 28 soort bril 29 knaagdier 31 het Romeinse rijk 35 familielid 37 plaats in Gelderland 39 enzovoorts 40 spandraad 46 stofmaat 47 voelen 48 lawaai 50 vreemde munt 51 plaats in Engeland 55 begrip 58 ambtshalve 60 uitroep 61 de somma van 63 bediende 65 deel van een dag 66 hijswerktuig 67 verstand 69 bestemming 73 geneesmiddel 75 familielid 76 vaartuig 77 rondhout Ideeën-bus Een der gemeenteleden van de Ned. Hervormde Kerk te Amerongen heeft de kerkeraad voorgesteld om een zgn. idee ënbus in te stellen voor welk voorstel de kerkeraad wel wat voelde. Een gedeelte van het kastje, dat aan de buitenmuur van de toren hangt en waarin de kerkdiensten staan aangekon digd zal voor dit doel worden bestemd. Er is een soort van brievenbus vervaar digd, waarin de mensen een brief of briefje kunnen deponeren. Mensen met ideeën worden evenwel verzocht om de door hen gedeponeerde ideeën wel te voorzien van hun naam. Op anonieme brieven zal n.l. niet worden gereageerd. Ingediende brieven zullen uiterst ver trouwelijk worden behandeld. Het ligt in de bedoeling om door mid del van deze bus om kontakt te krijgen tussen de gemeenteleden en de predikant en kerkeraad. Op deze manier kan men bepaalde ideeën, gedachten enz. kenbaar maken. Het kerkbestuur wil openstaan voor goede ideeën van jong en oud. Aan ingezonden ideeën zal alle mogelijke aan dacht worden besteed. Kerkbezichtiging Evenals in voorgaande jaren is het, doordat een aantal dames en heren zich belangeloos beschikbaar hebben gesteld, de kerkvoogdij ook dit jaar mogelijk de Sint Andrieskerk weer ter bezichtiging open te stellen. Voor hun belangeloze medewerking is de Kerkvoogdij deze dames en heren zeer erkentelijk. De openstelling zal geschieden van 5 juli tot 10 september a.s. wekelijks van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12 uur en van 2 tot 5 uur. Voor vreem delingen is het bezichtigen van deze prachtige kerk zeer de moeite waard. De inwoners van Amerongen bewijzen hun gasten, en familieleden van buitenaf, een goede dienst deze openstelling onder hun aandacht te brengen. Rijkssubsidie dagverblijven gehandicapten De Staatssecretaris van Cultuur, Recre atie en Maatschappelijk Werk, de heer C. Egas, heeft een voorlopige subsidierege ling vastgesteld voor dagverblijven voor zwakzinnigen. Het rijk subsidieert reeds geruime tijd dagverblijven voor gehandi capte, tot dusverre vooral zwakzinnige, kinderen en voor niet meer leerplichti ge zwakzinnigen, maar door de gepubli ceerde regeling aldus de toelichting wordt de rechtszekerheid op dit gebied vergroot. De nieuwe regeling, die terugwerkt tot 1 januari 1965, sluit aan bij de reeds be staande subsidieregelingen voor maat schappelijk werk ten behoeve van ge handicapten, met name bij die voor zwak zinnigen. De dagverblijven zijn bestemd voor geestelijk of lichamelijk mindervaliden met een min of meer statische handicap, die niet aan onderwijs- of arbeidsvoor zieningen kunnen deelnemen. Wel moet aannemelijk zijn. dat een zodanige mate van sociale aanpassing bereikt kan wor den, dat handhaving in gezin en samen leving in beginsel mogelijk is. De ver blijven zijn niet bestemd voor gehandi capten, die verpleging behoeven. Deskun digen, waaronder een maatschappelijk werker, een pedagoog, een arts en een psychiater of psycholoog, regelen de toe lating, houden toezicht op de vorming en training en geven voorlichting aan de gezinnen der gehandicapten Het rijkssubsidie bedraagt 40"/o van de vastgestelde exploitatiekosten en salaris kosten, alsmede van de honoraria van deskundigen als heilgymnasten/masseurs en logopedisten. Het Ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zal de regeling, die opgenomen is in de Staatscourant van 11 juni 1965, in nauw overleg uitvoeren met de belanghebben de gemeentebesturen. OPLOSSING KRUISWOORDPUZZEL R 6 HORIZONTAAL: 1 Norma, 4 s.r.i., 7 barak, 10 Amsterdam, 13 eppe, 14 dril, 16 tal. 18 ter, 20 eva, 22 sas, 23 signaal, 25 eer. 26 n.L, 27 tel, 28 dr, 29 p.k„ 30 A.N.P., 32 age, 34 wij, 36 slordig, 37 brutaal, 38 va. 39 aat, 41 kas, 42 ne, 43 gij. 45 Rai, 47 g.t.. 48 pel. 49 Leus den. 50 eer. 52 Ans, 53 nto, 54 U.N.O., 55 tulp, 59 ober, 62 september, 65 atlas, 66 alt, 67 naast. VERTIKAAL: 1 nerts, 2 map, 3 amp., 4 st. 5 rekenen, 6 ir. 7 bar, 8 ami, 9 klaar, 11 se, 12 d.d., 13 Eist, 15 leed, 17 aanklagen. 18 t.g.t., 19 ral, 21 ver wanten, 23 sandaal, 24 leguaan, 29 P.S.V., 30 ara, 31 pit, 32 ark, 33 ets, 35 ijle. 40 kasteel. 44 IJlst, 45 run. 46 ido, 47 geur. 48 paria, 51 roest, 56 U.S.A., 57 les, 58 pp. 59 Ob, 60 Ben, 61 era, 63 t.a., 64 mt. KOUSEN, BABY- EN KLEUTERKLEDING, ALTIJD IETS APARTS! Hoofdstraat 66a

De Vallei | 1965 | | pagina 10