RANG RANG RANG PAUK DE VROUW VOOR HET VOETLICHT v.v. Veenendaal oefende tegen garnizoenselftal uit Ede V.R.C. VELD WORDT OP 28 AUG. IN GEBRUIK GENOMEN Burgerlijke stand KERKDIENSTEN VRIJDAG 16 JULI 1965 V0U%lvu>k""S is alleen als er op staat 1.18 Ere wedstrijd VRC - GVVV Officiële bekendmaking Mevr. van Dijk-Kruyssen (Rhenen): Fruitdrops en diverse andere smaken Ingekomen en vertrokken Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten MARKTBERICHTEN RH KIM EN SCHERPENZEEL Nieuwsblad DE VALLEI" 2 Over de grens, 14 juli 1965 Waarde stam- en andere plaatsgenoten, Deze brief zal enkele honderden kilo meters naar het noorden moeten wil hij u ooit onder de Veense ogen kommen. Ik hoop dan ook, dat alle postbojen, waar ook ter wereld, die er an te pas motten kommen, ervoor zullen zorgen dat deze pampieren boodschap op de bestemde tijd in de gereserveerde hoek verschijnt. Het is intussen al wel duidelijk, dat ik deze keer een zogenoemde reisbrief op m'n publiek heb losgelaten. We zijn de Veense exodus een week veuruitgereisd. Misschien is het allemaal wat stiekum gegaan, mar we hebben d'r liever geen ruchtbaarheid an willen geven dat we de landsgrenzen achter ons zouwen laten. Waar we ons precies an 't ontspannen zijn dat verschuil ik liever achter deze re gels. Laat het u genogt zijn, dat het ons dat zijn ik, Driek en Bram en Mijn- tjie heel wel gaat. Het is de eerste keer van ons aller leven, dat we in den vreemde vertoeven, dus hebben we d'r een hele belevenis an. We hebben het daarom ok van te veuren liever niet openbaar willen maken, om dat je dan vanwege de goeie raadgevin gen van je mot daarheen en dat mag je niet overslaan je eigen vakantie niet meer beleeft. We zijn geheel onbevangen aan de expeditie begonnen en daar heb ben we tot op dit moment geen spijt van. We zijn ondergebracht in een klein pen- sionnetjie, annex boerengedoetjie. Dit staat, compleet mit een klein bergweitjie je mot toch bescheijen beginnen op verscheijene meters boven ons bloed eigen Amsterdamse peil. Hoe hoog, dat heb ik nog niet precies kunnen nagaan, maar neem mar van me an dat we op de Amerongse Berg, as tie de moeite zou willen nemen om effe hiernaast ons te kommen liggen, neer zouwen zien. Doet ie dat niet dan blijven we voor lopig neerkijken op een klein gehuchie. Een dorpie mit een allervrindelijkste in ventaris. De meeste huizen zijn witge kalkt mit dikke geteerde balken dwars en kruislings door het steenwerk. Vak werk, heet dat op z'n Hollands. Hoewel Bram het verre van vakwerk vond. Die ziet liever een stukkie metselwerk van één recht, één averecht, zonder die hou ten poespas er door heen. Ik heb geprobeerd hem duidelijk te ma ken dat die veur ons zo eigenaardige bouw aan ht hele landschap zo'n aardig kasjet gaf. Dat kan best wezen, bromde Bram, mar ik geloof toch wel dat jij ok liever tussen een paar degelijke Hollandse muurtjies woont. Gelijk heeft ie natuurlijk, maar daarom zijn we nou juust in den vreemde. Om het andere dan we gewend zijn in ons op te nemen. Zo ok het eten. Driek en Mijntjie kon den de eerste muis niet te best verwer ken. Als ik nou nog uien proefde, klaag de Mijntjie, dan had ik er vree mee, mar het is meer dan uien, veul sterker. Maar je went gauw aan alles. Ok an de minsen. Ze zijn aardig, zei ik al, mar ze zetten nogal een grote blafferd op. Dat zal wel nooit anders worden. En nou ne men we 't maar, omdat wij bij hen op visite zijn. De allerbeste groeten en wederkerig een plezierige vakantie toegewenst. Uit aller naam Wout Blauwkous De voetbalvereniging Veenendaal speelde dinsdag op de Salamander een vriend schappelijke voetbalwedstrijd tegen een militair garnizoenselftal uit Ede. Jammer genoeg lieten enkele van de beste spelers van Ede verstek gaan. Veenendaal bracht een geheel verjongd elftal in het veld waarbij vier spelers die vorige competitie nog in de junioren elftallen speelden. VOORSPRONG Veenendaal kreeg al vrij snel een voor sprong, de ploeg speelde vrij geconcen treerd en vooral de jeugd was ondanks het vriendschappelijk karakter nog vrij fel. Al na vier minuten spelen doelpuntte Veenendaal, maar dat doelpunt werd door de scheidsrechter wegens buitenspel afge keurd. Een minuut later was het wel raak. Linksbuiten van Dijk scoorde met een fraaie kopbal. Veenendaal bleef opdringen en met snelle aanvallen schiep het zich kansen. H. Niesen zorgde er in de 11e minuut voor dat de stand twee nul werd. Langzamerhand kregen de landsverde digers wat meer vat op het spel, maar tot gevaarlijke tegenaanvallen kwamen ze niet. Veenendaal wel, het zou weer de jeugdige H. Niesen zijn, die de stand op voerde naar 3-0. Hierna daalde het spel peil wat. De aandacht van Veenendaal verslapte en het tempo ging wat naar beneden. Hierdoor waren de militairen in de gelegenheid om al na 1 minuut spelen in de tweede helft, de achterstand via Sollie van Oegstgeest wat te verkleinen. Inmiddels was de militaire doelman ver vangen door collega keeper Scheffer. De ze toonde dat hij vaker gespeeld had. Met enkele fraaie reddingen voorkwam hij een grote nederlaag voor zijn ploeg, maar toch was het Imbosch, die door een fout in de achterhoede de stand op 4-1 zou brengen. De militairen kwamen terug, ze ontplooiden een klein offensief dat uit eindelijk succes had toen Balk van Bever wijk met een fraai schot in de kruising scoorde. Vlak voor tijd bracht Veenendaal de stand bijna op 5-2 maar de vuist van de keeper voorkwam het onheil. De jeugdspelers die ditmaal meespeel den gaven echt wel reden tot optimis tisch te zijn. Ze toonden doelpunten te kunnen maken, een redelijke techniek en een goed spelinzicht te hebben, zodat men met deze spelers en een geroutineerde kern echt wel tot een goed elftal zal kunnen komen. DINSDAGKOOPJES DRINKGLAZEN Dun geblazen glas, cola model voor een frisse dronk, bijzonder koopje 6 stuks EMMER grote emaille emmer van bijzonder zware kwaliteit, crèmekleurig met opschrift, voorzien van plastic stootrand nu voor minder dan de halve gy j- prijs .j.Zt) GLAZEN SCHAAL grote maat 22 cm met kleurig ingeperst motief, helder glas, voor pudding, comité, sla enz. A GW Koopjesprijs Alleen dinsdag 20 juli Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Spelmoment van de wedstryd Veenendaal- garnizoenselftal Ede. Het VRC terrein aan de Brinkersteeg dat geweldig opgeknapt wo.rdt en met een andere kleedgelegenheid toegerust, zal op 28 aug., juist voor het begin van het nieuwe seizoen, in gebruik worden genomen. Dit gebeurt met een ere- wedstryd tussen VRC zelf en de plaatselijke 2e klasser GVVV. Wjj verna men dat deze twee clubs hiertoe besloten om de onlangs in ons blad geopper de sportverbroedering alvast enige gestalte te geven. Want GVVV had aan vankelijk op die datum een andere sparringpartner afgesproken, namelijk Maasdam, maar gezien het belang van de plaatselijke ontmoeting was deze club direct bereid de afspraak te annuleren, zodat GVVV de handen vrij kreeg. Excelsior uit Rijssen werd landskampioen zaterdag voetbal Vorige week zaterdag heeft de voetbal vereniging Excelsior '31 uit Rijsen het landskampioenschap zaterdagvoetbal ver overd. Deze ploeg is voor Veenendaal niet onbekend, want in het verleden hebben Veenendaalse elftallen ook strijd met de ze kersverse kampioen geleverd. Excelsior werd eigenlijk geheel tegen de verwachting in kampioen. In het ver leden waren het steeds de ploegen uit het westen des lands die kampioen wer den, maar dit jaar pakte dat heel anders uit. In beslissingswedstrijden met IJssel- meervogels uit Spakenburg en Zwart Wit '28 uit Rotterdam, toonden de Rijsenaren zich de sterksten en toen afgelopen zater dag met 1-0 van IJsselmeervogels gewon nen werd, konden de spelers op de schou ders. De ploeg die door de bekende oud keeper van het Nederlands elftal, Leo Halle, getraind wordt, behoorde de laatste jaren steeds bij de topploegen van het oosten, maar is dit jaar wel zeer succes rijk na dit landelijk succes. VEENENDAAL Bekendmaking De burgemeester van Veenendaal ves tigt de aandacht van de ingezetenen op het navolgende: Het komt nog steeds voor, dat vliegers in de 150 KV-lijn geraken. Dit kan tot zeer ernstige gevolgen leiden. Immers, behalve dat het verward raken van een vlieger in de geleidingsdraden een sto ring in de stroomlevering kan veroorza ken, is levensgevaar voor degene, die de vlieger oplaat niet uitgesloten. In dit verband zij gewezen op het be paalde in artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht, waarbij strafbaar is ge steld hij, die een vlieger oplaat of in de lucht heeft aan de lijn, die zich geheel of ten dele bevindt binnen een afstand van vijfhonderd meter van een bovengrondse elektrische hoogspanningsleiding. Op overtreding van dit verbod is een straf gesteld van maximaal 14 dagen hechtenis of honderd gulden boete. Aangezien odk in deze gemeente een dergelijke hooésp'-nningsleiding aanwe zig is, mag een ernstige waarschuwing niet achterwege blijven. Met het oog op de grote gevaren aan dergelijke handelingen verbonden worden dan ook allen, die op enigerlei wijze met de jeugd in aanraking komen, hierbij verzocht hun medewerking te verlenen aan het voorkomen van de hierbovenbe- doelde voorvallen. Bovendien zal hierop van de zijde der politie worden toegezien en daartegen streng worden opgetreden. Veenendaal, 9 juli 1965. De burgemeester voornoemd: J. Hazenberg. RHENEN Ontgrondingen Burgemeester en wethouders van Rhe- nen brengen ter openbare kennis, dat ge deputeerde staten van Utrecht bij hun besulit van 28 juni 1965, afdeling 2A nr. 291 '64/961 aan de N.V. Steenfabriek „Over-Betuwe", v/h A. N. Costerus en Co. te Rhenen behoudens rechten van derden en tot wederopzegging ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen ge noemd in artikel 2 van de verordening op de ontgrondingen Utrecht voor het afgra ven van de precelen kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie I nrs. 413, 514, 509, 642, 682, 498 en 50, onder de in boven genoemd besluit opgenomen voorwaarden. Zij vestigen er de aandacht op, dat in gevolge artikel 6 van de verordening op de ontgrondingen Utrecht van deze be slissing voor alle belanghebbenden bin nen 30 dagen na dagtekening dezes beroep open staat op Hare Majesteit de Konin gin overeenkomstig artikel 19 onder B der waterstaatswet 1900. Het bovenaangehaalde besluit ligt vanaf heden gedurende dertig dagen voor be langhebbenden ter gemeentesecretarie, af deling algemene/sociale zaken ter inzage. Rhenen, 13 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. RHENEN Wijziging N.B.M.-busroute Met ingang van zaterdag 17 juli 1965 zal de N.B.M.busroute, die tijdelijk werd om gelegd over de Achterbergsestraat, weer over het normale traject via Nieuwe Vee- nendaalseweg en Valleiweg worden ge reden. Rhenen, 13 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. RHENEN Ontgrondingen Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis, dat ge deputeerde staten van Utrecht bij hun besluit van 28 juni 1965, afdeling 2A nr. 1319 '64/943 aan de N.V. Steenfabriek „Over-Betuwe", v/h A. N. Costerus en Co. te Rhenen, behoudens rechten van derden en tot wederopzegging ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalin gen, genoemd in artikel 2 van de veror dening op de ontgrondingen Utrecht voor het afgraven van de percelen kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie I nrs. 106, 170, 451 en 452, onder de in bovenge noemd besluit opgenomen voorwaarden. Zij vestigen er de aandacht op, dat in gevolge artikel 6, van de verordening op de ontgrondingen Utrecht van deze be slissing voor alle belanghebbenden binnen 30 dagen na dagtekening dezes beroep open staat op Hare Majesteit de Koningin overeenkomstig artikel 19 onder B der waterstaatswet 1900. Het bovenaangehaalde besluit ligt van af heden gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene'/sociale zaken ter in zage. Rhenen, 13 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. RHENEN Bespuiting wegbermen in de meent In verband met in de komende herfst uit te voeren beplantingen op een aantal wegbermen in de Meent zijn de hieronder genoemde bermgedeelten met een che misch onkruidbestrijdingsmiddel behaiv- deld. Het winnen van gras of hooi van deze behandelde bermen wordt daarom sterk afgeraden. Het betreft: Zuidelijke Meentsteeg tussen Middel- buurtseweg en Veenweg (oostelijke en westelijke berm); Veenweg tussen Middelbuurtseweg en Zuidelijke Meentsteeg (de noordelijke berm); Maatsteeg tussen Holleweg en Zuidelijke Meentsteeg (noordelijke en zuidelijke berm); Noordelijke Meentsteeg tussen Middel buurtseweg en Veenweg (oostelijke en westelijke berm). Rhenen, 12 juli 1965. Burgemeester en wethouders van Rhenen: De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal; De secretaris, W. C. Pieters. „Aantal functies niet op één hand af te tellen." Men hoeft in Rhenen niet lang te zoeken om het adres van mevrouw van Dyk te vinden. Ieder kind of volwassene kan het u vertellen. Al zullen de reacties dan anders zijn. De kinderen kennen liaar als de „juf" van de St. Cuneraschool, de oude ren als een stimulerende kracht in de EHBO, een Ijverig organisatrice van aller lei jeugdwerk of van de vrouwenorganisaties. Er zyn maar weinig terreinen, waarop mevrouw van Dijk zich niet bewoog. En kom haar niet aan boord met de vraag: Hoe kunt u dat alles bijbenen? Het antwoord zal direct komen: Als je maar wilt kun je alles! Aktiviteiten Winkeliersvereniging In het kader van de weekend- akties van de winkeliers vereni ging gaat a.s. vrijdagavond en zaterdag de Grote Onbekende rond om het kopend publiek een geschenk te overhandigen. A.s. dinsdag, tegelijk met de Veenen daalse bijenmarkt brengt het con certorgel De Leeuw een bezoek aan Veenendaal. VAN DE GROND Waar wilt u het over hebben? is de eerste reactie van mevrouw van Dijk- Kruyssen, Haagse van geboorte maar al 12 jaar onderwijzeres in de Grebbe- stad. Over uw werk in de E.H.B.O dan maar eerst. Nou, ik ben een van de oprichters van de E.H.B.O. en zo'n jaar of vijf zes presidente geweest. Het is eigenlijk een Katholieke EHBO, maar talrijke niet-katholieken zijn ook lid geworden. Vroeger was er een algemene vereniging voor EHBO, maar die kwam niet zo goed van de grond. We maakten toen een plan een nieuwe op te richten en zowaar, 't ging uit stekend. We hebben alles bij elkaar wel een honderd cursisten gehad. De stemming is bijzonder goed en men is ook wel eerzuchtig. Men wil het beste werk leveren, dat bewijst wel het feit dat de vereniging meermalen een prijs won. Er wordt wel beweerd dat we een gerichte EHBO zyn, maar de werkelijkheid is dat iedereen bjj ons kan komen en dat ook doet. Onze docent, dokter Wijchers, doet prachtig werk, vertelt mevrouw van Dijk. We werken nauw samen met het Roode Kruis, er is gewoon een onder linge band ontstaan. Ik kan niet anders dan prettige ge luiden laten horen over onze EHBO In de zomertijd rusten we even uit, maar in het najaar beginnen we weer met frisse moed aan een nieuwe cur sus, waarbij weer de stelregel geldt: Ieder die komen wil is bij ons welkom vermeld zien. Er wordt tegenwoor dig zo ontzettend veel over jeugd problemen e.d. gesproken en geschre ven. Mevrouw van Dijk vindt dat on juist. De jeugd van 14 tot 18 jaar, waarmee ze in aanraking komt, be hoeft een dergelijke publiciteit be slist niet. Weet u wat het is? De jeugd van nu zegt alles eerlijk. Men noemt de dingen bij de naam. Dat wil er niet altijd in bij de ouderen, die zich soms wel eens betrapt voelen. Want de jeugd doorziet veel. Als het ballast is, gooit men het resoluut weg. En dan wordt gezegd dat de jeugd niet ijverig is. Dat is ook al een dooddoener, vindt mevrouw van Dijk. Ze zijn wel ter dege bereid iets te doen, als het ten minste aanspreekt. Ze hebben een hekel aan gebondenheid, maar als ze eenmaal warm lopen voor een idee, zijn ze niet te houden. Geen kwaad woord over de jeugd dus uit de mond van mevrouw van Dijk. Vrouwengilde Jeugd Komend op een geheel ander cha piter van het levenswerk van mevr. van Dijk, raakt ze even in vuur. Het betreft het jeugdwerk, waarbij ze ook al een stimulerende rol vervult. Alle aktiviteiten van de katholieke jeugd beweging hebben haar volle liefde en aandacht Maar schrijft u nou niet dat ik dat alleen doe. We hebben nog drie andere leiders, die minstens evenveel verzetten als ik. Dat wil mevrouw van Dijk persé Met hart en ziel is mevrouw van Dijk verbonden aan de afdeling van het katholiek Vrouwengilde, een 80 leden tellende vereniging. Het is be slist geen naaikransje of zoiets, ver telt mevrouw van Dijk. Er komen ook geen breinaalden bij te pas. We geven culturele avonden, nodigen een goede spreker uit, maken een interessante reis en noem maar op. Verheugend vindt mevrouw van Dijk de samen werking met andere vrouwenorgani saties. Men komt geregeld samen. De ene keer spreekt een dominee, de an dere maal een pastoor. Ja, ja, de oecumene is hier al ver gevorderd. Trouwens, dat is altijd mijn ideaal ge weest, alle christenen in verdraag zaamheid bijeen. Toen ik hier kwam was de verhouding niet zo best, maar daar is niets meer van over. Men doet veel meer samen, vertelt mevrouw van Dijk. Iedere week hebben we onze zang avond, die ik voor geen geld zou over slaan. Automatisch rijst de vraag. Hoe kunt u dit alles bijhouden, hebt u nog wel tijd voor uzelf? Dat is nou echt weer een vraag, waar mevrouw van Dijk diep op Ingaat. „De mensen hollen maar en lopen zichzelf voortyj. Je moet je tUd verdelen, dan kom je er best uit. Bovendien kan een mens, zonder dat hy 't weet, een hoog tempo ontwikkelen". Mevrouw van Dijk heeft nog niet alles opgesomd. Ze is nog redactrice van het contactblad, gaat op huisbe zoek bij de ouders van de kinderen, kortom het is een welbesteed leven. Al 34 jaar lang staat mevrouw van Dijk voor de klas. Een klas, die tot voor kort meer dan 40 leerlingen tel de. Op die manier wist je wel wat werken was Maar toch is het beter dat de zaak nu gesplitst is. De school blijft bij mij nummer I zegt mevrouw van Dijk met nadruk. Ik hoop nog 13 jaar de kracht te hebben in het onderwijs mee te lopen Haar man, die het gesprek stilzwijgend volgde, voegt er nog aan toe: „Ze kunnen juf nog lang niet missen". En zo is het ook de jeugd van de St. Cuneraschool dar telt om juf heen. Voor elk kind heeft ze aandacht, ze luistert naar de „probleempjes". En met een warm hart. Mevrouw van Dijk-Kruyssen weet wat ze wil, haar opmerkingen hebben geen omhulsel, maar uit haar ogen straalt toch de menselijke sympathie, die ze om zich heen verspreidt. Volgende week trek ken we er even tussenuit. Je moet eens uitblazen. Waar we heen gaan? Lekker zeilen in Friesland VEENENDAAL Geboren: Cato Catharina d.v. K. Pater en A. van Leeuwen; Jacob z.v. E. van Ginkel en J. van den Berg; Christina Alberta d.v. B. Vonk en T. C. M. Niggen- dijker; Jolanda d.v. W. Veenhof en H. J. van Leeuwen; Albert Willem z.v. A. Gijs- bertsen en H. G. van Geerensteln; Jo hanna Gijsbartha d.v. N. L. Blankestijn en J. Scholten; Johanna Willemina d.v. J. W. Blankestijn en A. Pater; Maria Pe- tronella d.v. G. Kroesbergen en G. van de Bovenkamp; Stevelinda d.v. N. Looijen en C. Heikamp; Cornelis z.v. A. van Gin kel en P. Anbeek; Hendrikus z.v. W. K. van Hardeveld en M. C. A. van der Loo; Hubert Marnix z.v. R. Lugtigheid en M. van den Berg; Arita d.v. W. Brouwer en C. van Ginkel; Lucas Antonius Maria d.v. M. J van Oosten en W. O. Draisma. Ondertrouwd: J. J. Slok en A. Voor zee; H. van der Linden en N. H. van den Bosch; H. Muller en C. Robbertsen; A. A. Anbeek van der Meijden en A. de Moes. Gehuwd: H. J. Sukkel en B. A. P. Schultz; J. Hendriksen en C. H. G. C. W. van Dorland; W. van der Haar en A. J. H. F. Ebbers; W. L. de Jong en M. M. C. Diepeveen. Overleden: Grada van de Haar, 81 jaar, echtgenote van G. van Dijk; Gerrit van Doorn, 87 jaar, ongehuwd. RHENEN Geboren: Jannigje d.v. I. M. S. Bruinen en M. Zandvliet; Willemina Petronella d.v. M. Los en F. L. Bos; Wulf Evert z.v. W. E. van Laar en M. H. van der Burg; Jacob z.v. J. H. Roelofsen en F. van der Poel; Albertus z.v. A. Bouman en S. A. H. Gerritsen; Gerritje Jacoba d.v. A. J. van de Weetering en M. H. J. Hilbrands; Mechteline Johanna d.v. R. de Ruiter en I. Wanders; René Cornelis z.v. C. Schans en G. A. Huigen; Johannes Hendrik z.v. J. D. van Ewijk en O. Ditewig; Dina Mar- garetha d.v. A. Jager en K. Koek. Ondertrouwd: H. G. Jagtenberg en G. H. van Hunnik; G. Hovestad en A. Knol; B. J. Zantman en G. A. J. Kemperman. Gehuwd: W. Bouwheer en J. Lodder; G. Henzen en W. van Kreel; G. van de Sluis en P. van Veenendaal; A. L. Lamers en J. F. Peters; W. van Houten en M. A. G. van Daalen. Overleden: Catharina Maria Epskamp, 82 jaar, echtgen. van K. Jakobsen; Johan Willem Dammers, 20 jaar, ongehuwd; Gijsbertus Blankestijn, 85 jaar, geh. gew. met J. B. van Zanten; Cornelis Schoeman 53 jaar, echtgen. van A. A. van Soanje. Elders geboren: te Wageningen: Teunis z.v. P. Hovestad en G. Mol; Simon Ro- bertus z.v. A. van Schoneveld en G. A. Werson. Elders overleden: te Utrecht: Gerrit van Viegen, 60 jaar, echtgen. van W. van Mourik; te Renswoude: Hendrik Kleijer, 43 jaar, ongehuwd. SCHERPENZEEL Geboren: Hendrik z.v. H. E. Harskamp en A. Westerhuis; Jolanda d.v. H. Vonk en G. Willemsen. Gehuwd: A. J. Cozijnsen en G. C. van Eist. Overleden: D. Hoolwerf, 42 jaar, echt gen. van M. J. van Sonderen. AMERONGEN Geboren: Elbert z.v. H. G. van Roekei en- C. van Kempen; Rijk z.v. E. H. J. den Hartog en N. van Wakeren. EDERVEEN Ondertrouwd: G. B. van den Heuvel en R. van Garderen. Gehuwd: J. de Gijt en U. van der Meij den. RHENEN Vertrokken: S. Stam naar Koog aan de Zaan; C. M. Jongerius met gezin naar 's-Gravenhage; F. Grendel naar Leer- sum; J. A. H. van Galen met gezin naar Amersfoort; E. E. A. Ariesen naar Tiel; H. Hendriks naar Amsterdam. AMERONGEN Ingekomen: H. Willemsen met gezin van Renkum; J. J. L. R. Faber van Ned. Antillen; A. S. van Brero van Beek; M. W. Gleimann-Reckman met gezin van Leersum; J. A. J. van Rijswijk van Mau- rik. VEENENDAAL Gevonden: groen step; pakje Alaska si garetten; grijs jack; bankbiljet; 2 blikken appelmoes; postduif ringno. '65-203528; bos sleutels; bankbiljet; witte sjaal; bedel- kettinkje met 5 bedeltjes; damespolshor loge. Verloren: gouden dames zegelring; blauw geruit wit overhemd; gouden sierspeld; gekruld blad met 4 balletjes; witte por temonnee met inh. w.o. 2 huissleutels; beige etui met jongensbril; melkflessen- rek; zwart konijn; zwarte damesparaplu; gouden schakelarmbandje met naam plaatje; bos sleutels (10 stuks); zelfbinder van bromfiets; gouden ring; foto's etc.; grijze damesportemonnee met inh.; grijze emaille pan; bedelketting met 7 bedel tjes; blauw jongensjack; korte grijze win terjas; wit linker kinderschoentje; beige regenjas; bruine schooltas met naam S v. Os; zwarte plastic boodschappentas; donkerblauwe jongensregenjas; heren portemonnee met flink bedrag aan geld; blauw etui met damesbril (blauw mon tuur). RHENEN Gevonden: bos huissleutels; groen Fon- gers damesrijwiel; kinderbril; bos bind draad; huissleutel no. 6; twee luchtbed den en opblaasbare stoel. Aan komen lopen: zwart/wit poesje plm 8 weken oud; jonge hond, grijs van kleur. Verloren: damesportemonnee inh f 1,50 en sleutelring; damespolshorloge merk Martini, met zwart bandje; blauwe step op luchtbanden; rode portemonnee, porte feuillemodel inh zwemabonnement, foto's en brief; zwart Helanca gympak; rijbe wijs; rode legertas inh. zakboekje en mi litair paspoort. AMERONGEN Verloren: een gouden ring. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. H. J. Begeer van Hoofdplaat; 5 uur ds. A. Wisger- hof. Julianakerk: 9.30 uur ds. J. T. Cazan- der van Scherpenzeel; 5 uur ds. T. Langerak (H.D.). Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. L. Bras ser van Voorthuizen; 5 uur ds. H, J. Begeer van Hoofdplaat. Sionskerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. J. T. Cazander van Scher penzeel. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Wis- gerhof. Veeneind: 3 uur kand. L. Vroegindeweij van Bergambacht Dijkstraat: 2.45 uur ds. L, Brasser van Voorthuizen. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. Thomas van Amersfoort; 5 uur ds. Overduin. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. Over duin; 5 uur ds. Thomas van Amers foort. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Wijnsma van Rozenburg. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.3Ü en 5 uur ds. Keuning. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat! 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Vijzelaar; 5.30 uur ds. Haitjema van Putten. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. A. G. Gunther van Oosterbeek. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra; 6.30 uur cand. J. Gebraad van Utrecht. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. E. To renbeek van Ter Apel. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E van Petegem. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Geref. Kerk: 10 en 5 uur Ds. de Vriea van Bennekom. Ned. Herv. Geref. Evang.: 10 uur Ds Steenbeek uit Zeist; 5 uur dhr. Jansen uit Andelst. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 5.30 uur lees- dienst. Donderdag 22 juli 7.30 uur: Ds. D. Hakkenberg uit Dordrecht. Geref. Gem. Plantsoen: 10 en 5 uur lees- dienst. Oud. Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur Vroegmis, 10.13 uur Hoogmis, 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur eerw. heer Tanis van Veenendaal; 6 uur Ds. de Vries van Driebergen. Oud. Geref. Gem.: ID en 6 uur lees- dienst. Woensdag 21 juli: Ds. Toes van Kin derdijk. Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur eerw. heer Vroegindeweij van Bergambacht. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.30 uur lees dienst. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur Ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur kand. Cuperus van Waddinxveen. Geref. Gem. 9.30 en 7 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uuj Ds. J. v. d. Poel. VEENENDAAL Volle Evang. Gem., geb. OCB: Woens dag 21 juli 8 uur zendeling J. v. d. Berg. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: 18 juli Ned. TSifv. Kerk, 9.30 uur Ds. H. J. de Geer van Hoofdplaat: 5 uur Ds. A. Wisgerhof. VEENENDAAL: C. v. d. Hoek, arts, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zusters Groene Kruis: Zr. J. C. Ger- rits, Schrijverspark 76 III, tel. 2230. RHENEN: G. E. Wijchers, arts, Ach- terbergsestraatweg, tel. 2328. Apotheek Deijs alleen voor spoedre- cepten. ELST, AMERONGEN. LEERSUM: A. C. Kars, arts te Amerongen, tel. (03434) 1273. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU DE: J. H. Rademaker, arts te Eder- veen, tel. 201. SCHERPENZEEL: H. Backer arts, Sta tionsweg 6, Woudenberg, Tel. 03498- 1330. SCHERPENZEEL Eiermarkt Aanvoer 1.000.000. Prijzen f 14,75 tot f 15,25. Henneeieren f 8,50 tot f 14.— Allen per 100 stuks. Biggenmarkt Aanvoer 150. Prijzen f 65,— tot f 76,— per stuk. Zeugen 5. Prijzen f 350,— tot f 450,— per stuk. AANKOOP PERCEEL CUNERALAAN 68 In de vergadering van 27 april j.l be sloot de raad tot aankoop van de percelen Cuneralaan 60 en 62 De eigenaresse van het pand Cuneralaan 58 bood dit aan de gemeente te koop aan voor f 4800,Het college stelt de raad voor tot aankoop van dit pand over te gaan. Ruiter demonstratie Op het terrein van de heei De Greef in Scherpenzeel wordt op zaterdag avond 24 juli een grote ruiterdemon- stratie gegeven door De Valleiruiters. Op het programma staat o.a. parade, voetballen, demonstraties met tuig- paarden en pony's. Vooraf om 6 uur wordt een parade in het dorp gehouden.

De Vallei | 1965 | | pagina 2