99 SetterSet Nergens geldt meer als op mobilisatie-complex Rhenen Joop van Viegen op transferlijst VZC dames gelijk tegen Flevo (3-3) VZC (heren) op schot te Zeist (8-0) ARAM ARAM RHENEN Na' gelijk spel op eerste wedstrijdddag behaalde Rhenense tennisclub een 21-17 overwinning Nieuwsblad „DE VALLEI" VRIJDAG 16 JULI 1965 Sinds het jaar 1961 is aan Zwijnsbergen te Eist het Mobilisatie-complex Rhenen gevestigd. Verscholen in de struiken, daar waar eens de vruchtbomen van plantage Willem III, hun vruchten afleverden, zijn in de loop der tijd een hoeveelheid loodsen gebouwd, waarvan de betekenis voor de burgermensen alleen maar te gissen valt. Langzamerhand is men er aan gewend ook in Eist militaire bedrijvigheid te zien, maar toen het complex in 1961 ver rees was het voor de mensen stof om de wildste geruchten de wereld in te sturen. Daarbij werd zelfs aan een opslagplaats voor atoombommen gedacht. Wij mochten met de vrien delijke medewerking van de legervoorlichtingsdienst en de commandant van het complex adjudant van Leeuwen, een kijkje nemen op het complex en onze ervaringen vindt u in onderstaand artikel. Betekenis van een mob. complex Munitie Rust Roest Winkel van sinkel Organisatie Enorm Gevaarlijk WATERPOLO VZC (heren) 2e op bliksemtoernooi te Woerden WATERPOLO Matige wedstrijd WATERPOLO Geen tegenstand KOUD WATER Remmen los De Zee koningin DRUK OP FLEVO DOEL u nylons va_ ].98 Fa. L. HEY WATERPOLO Drukke periode voor de VZC teams Geslaagden aan de Tech. School te Wageningen RHC-dames winnen met 10-1 RUST ROEST" Aan een mobilisatie-complex, of zo als deskundigen zeggen een „mob-com- plex" is niet zo gek veel geheimzinnigs. Het is alleen een opslagplaats voor mi litaire goederen die in tijd van mobili satie en oorlog gebruikt worden. Der gelijke opslagplaatsen zijn nodig, om dat geen enkel land in staat is zijn leger op oorlogsterkte te laten werken in tijd van vrede. Zodra daarom de manschappen vol doende geoefend zijn, gaan ze met ver lof en het materieel wat zij in tijd van mobilisatie moeten gebruiken wordt opgelegd in een mob-complex, zoals in Eist dus. In tijd van mobilisatie ko men de manschappen van verschillen de onderdelen eerst naar Eist (of een ander mobilisatie-complex natuurlijk) en vertrekken daarna, voorzien van het nodige materieel en materiaal naar de plaats die zij als oorlog^bestemming hebben opgekregen. vatten dus benzine. Maar als de ben zine lang „staat" vindt er een schei kundige werking plaats, waardoor het als brandstof onbruikbaar wordt. De tanks moeten dus telkens nagekeken worden. Op het terrein bevinden zich een paar bezine- olie- en smeermidde len opslagplaatsen om aan de behoefte kunnen voorzien. We moeten eerst ook nog even duide lijk stellen dat het niet zo is, dat in Eist voorraden liggen die toereikend zijn voor lange perioden. In de eerste plaats is er het materieel wat nodig is en van de primaire behoeften, zo als voedsel e.d. zijn voorraden aanwe zig die de manschappen de eerste da gen nodig hebben, daarna worden ze van elders bevoorraad. ander elektronisch materiaal nodig hebben. Wie aan het leger denkt, denkt auto matisch ook aan schieten en dus aan munitie. Ook op het mob-complex Rhe nen zijn munitie-opslagplaatsen, maar relatief klein. Ook weer alleen vol doende voor de eerste 1 ehoefte. Grote hoeveelheden worden van elders aan gevoerd. De munitie opslagplaatsen zijn uiterst veilig gebouwd. We hebben er twee gezien en die liggen ver van de bebouwde wereld, omgeven door hoge zand wallen. Verder zijn de muren van dik beton en is het dak heel licht. echter niet al te ongerust te zijn. Zoals we duidelijk hebben proberen te stel len. zijn in Eist goederen opgeslagen die bij een eventuele mobilisatie (vóór er dus eventueel oorfog uitbreekt) al lang in gebruik zijn, waardoor het mob- complex dus leeg komt en voor een vijand geen al te belangrijk punt meer vormt. Verder liggen er ook geen atoombommen opgeslagen zoals som migen misschien wel gedacht hebben. Alleen een hoeveelheid munitie, die, zoals eerder vermeld, heel veilig opge slagen is. Men heeft voornamelijk burger per soneel in dienst om voor het onder houd te zorgen op het mob-complex. Alleen als er uitvoeriger herstelwerk- Dankzij de bijzonder prettige medewerking van verschillende militaire instanties waren wij in de gelegenheid dit artikel over het mob-complex Rhenen te ma ken. Omdat wij echter met militaire gebouwen te maken hadden mochten wij niet fotograferen, aan welk verzoek wij uiteraard voldaan hebben. Wij kunnen u echter wel laten zien wat een voorbijganger van het complex ziet als hij over Zwijnsbergen komt zie foto). Dergelijke complexen verspreidt men het liefst zo veel mogelijk over het land. Enerzijds om ze dichter bij de manschappen te brengen - een soldaat uit Friesland stuurt men niet eerst naar Limburg - anderzijds voorkomt men zo een te grote troepenconcentra tie, of anders gezegd, men gaat elkaar dan niet voor de voeten lopen. Nergens anders als hier doet het spreekwoord „Rust Roest" zich zo gel den. Wie eens een rondgang over het mob.complex maakt ziet grote voor raden en ontdekt dat alles voor de ver schillende onderdelen, aanwezig is. Van het kleinste schroefje tot het grootste materieel. En al die materialen liggen of staan stil. Niets blijkt echter voor deze materialen zo funest te zijn als dat stil liggen of stil staan. Naast een enorme organisatie vergt een mob-complex een zeer grote on- derhoudszorg. Het materiaal moet ten alle tijde bruikbaar, zeer goed bruik baar zijn zelfs. Ruim dertig mensen, zowel burgers en militairen, hebben daar hun handen vol aan om alles per- fekt in orde te laten zijn. Poetsen, con troleren, repareren en vervangen is daarbij het motto. Tweemaal per jaar wordt alles helemaal nagekeken en ge controleerd. Bij een rondgang over het 15 ha groot terrein ontdekt men echter niet eens zo veel bijzonders. Verscholen tussen een rijke aanplanting liggen 13 grote loodsen aan een uitgebreid we gennet. Het maakt allemaal een keu rige indruk en het is duidelijk te zien dat er heel wat voorschriften zijn waar aan de mensen, die op het terrein wer ken zich moeten houden. Op regelmatige afstand bevinden zich brandkranen en de loodsen zijn alle maal door bliksemafleiders beveiligd. Om wat bijzonders te zien moet men eerst in een paar loodsen geweest zijn. Al spoedig zal men dan - een beetje onaardig natuurlijk - aan de „Winkel van Sinkel" uit zijn prille kinderjaren gaan denken. Weliswaar is hier niet van alles te koop, maar mep kan het niet zo gek prakkizeren of het is op het mob-complex aanwezig. Er zijn speciale werkplaatsen waar het materieel kan worden gecontro leerd en gerepareerd. De auto's b.v. zijn direkt klaar voor gebruik en be- In de werkplaatsen ruikt het overal naar olie en verf. Telkens opnieuw schilderen en oliën is noodzakelijk om de voorraden in de beste conditie te houden. Een dergelijk complex vergt een enorme en goede organisatie. Er moet voor gezorgd worden dat het mate riaal, wat afzonderlijk voor elk ver schillend onderdeel ligt opgeslagen, ten alle tijden bruikbaar is. Wanneer er zich in de wereldpolitiek spanningen voor zouden doen, dan begint men in Eist op volle kracht te werken. Im mers binnen 24 uren, in tijd van mobili satie, moet alles op de plaats van be stemming zijn en men heeft maar te zorgen dat het kan. In een van de loodsen die wij bin nengevoerd werden stond een aantal enorme kanonnen (kosten 180.000 gul den). Druipend van de olie stonden ze daar met hun enorme lopen omhoog te wachten. Laten we hopen dat ze daar blijven wachten ook. Een andere loods gaf een heel wat menselijker idee. Het was de opslagplaats van een doorvoer-hospitaal te velde. Naast een zeer groot aantal tenten is daar een instrumentarium opgesla gen waarop menig ziekenhuis jaloers zou zijn. Zo'n hospitaal moet zichzelf geheel kunnen bedruipen, zodat men ook hier weer van alles kan treffen. Men zou haast zeggen van asperine tot operatietafel. Voor elke specialist is een instrumentarium aanwezig. Alles keurig luchtdicht verpakt in plastic. Een andere loods bevatte een aantal complete keukens. Daarbij moet men niet vergeten dat al die voorraden in tijd van nood ook vervoerd moeten worden. Bij alle opgeslagen goederen behoren een aantal voertuigen en re paratiewagens, zodat het echt een apar te huishouding wordt als een onderdeel moet uitrukken. Weer een andere loods (best te ge bruiken als sporthal), de z.g. klimaat kamer, bevatte alle voorwerpen die be waard moeten worden in een constante vochtigheidstoestand en temperatuur. Ook hier geldt weer: juist als het ma teriaal opgeslagen ligt vraagt het de grootste bescherming. Automatisch worden in deze ruimte de temperatuur en vochtigheid geregeld die radio's en Gaat er dus iets mis dan is de schade miniem. Natuurlijk hebben de Elstenaren vooral in hetbegin al deze militaire aktiviteiten met lede ogen aangezien. Wanneer er nu toch eens oorlog komt wat gaat er dan gebeuren? Eist hoeft zaamheden moeten worden verricht komt er geschoold militair personeel. Men heeft op het terrein te Zwijns bergen ook de beschikking over een ruime kantine, een wasgelegenheid en kantoorruimten voor de staf. Het maakt allemaal een keurig en goed georgani seerde indruk. Wat dat betreft kun nen we dus echt wel gerust zijn. Laten we echter allemaal hopen en ervoor zorgen dat het Mobilisatie-complex te Eist en al die anderen vol blijven. VIA HERKANSING IN DE FINALE Zaterdagmiddag j.l. nam het eerste he ren-zevental van VZC deel aan het jaar lijkse Bliksemtoernooi te Woerden, geor ganiseerd door de plaatselijke vereniging de Pinguïns. Het werd een verrassende tweede plaats uit een veld van louter hoger geklasseerde teams van de KNZB. De eerste wedstrijd die VZC moest spelen was tegen het Woerdense WZC. Deze tegenstander was juist die, waarvan VZC verleden jaar de promotiewedstrijd naar de 3e klas verloor. Het werd een spannende partij waterpolo, welke onbe slist 1-1 eindigde. Er moesten toen straf- worpen worden genomen. Keeper Henk van de Meer toonde zijn klasse door maar liefst drie keiharde strafworpen te keren. Helaas liet VZC drie worpen onbenut, waardoor nogmaals strafworpen moesten worden genomen. En weer stopte de VZC-goalie er twee. Doch wederom misten de VZC-schutters drie maal, waardoor WZC deze wedstrijd vrij fortuinlijk won. Door deze nederlaag kwam VZC in de herkansingspoule. Tegen OZV uit Oude water werd fraai met 2-0 gewonnen, waardoor VZC toch nog in de finale-poule terecht kwam. In deze finalepoule moesten de Veenen- dalers het eerst aantreden tegen de or ganiserende vereniging de Pinguins. In een stevige wedstrijd werd een mooie 3-2 overwinning behaald en VZC zat in de finale. Het juist gepromoveerde AZC uit Alphen aan de Rijn was de tegenstander van VZC in de finale. Deze thans twee klasse in de KNZB competitie uitkomende formatie bleek te sterk voor VZC. Met 4-2 werd de finale door AZC gewonnen, waardoor VZC beslag legde op een fraaie en niet verwachte tweede plaats. Ondanks het koude water werd er goed waterpolo gespeeld. Een beetje zonne schijn werd uiteraard erg gemist, want hierdoor konden de spelers tussen de partijen door niet op temperatuur komen hetgeen naturlijk weer invloed had op het daarna vertoonde spel. Met de vakan ties voor de boeg loopt het waterpolosei- zoen alweer op het eind. Tot nu toe heeft men overal in het land weinig plezier be leefd vanwege het te koude weer. Ho- penlijk brengen de komende toernooi- maanden wat beter weer, waardoor het voor zowel de deelnemers als het publiek wat aantrekkelijker wordt. De Amerongse voetballer Joop van Viegen, die onder contract speelt voor Wa peningen, staat genoteerd op de transferljjst. Joop van Viegen sloot in juni 1963 een contract met de voetbalvereniging Wageningen. Deze vereniging speelt in de 2e Divisie van het betaald voetbal van de KNVB. Het is Joop best bevallen, de over gang van het amateurisme naar het semi prof voetbal. Het was wel een hele over gang. Maar hjj heeft van deze stap geen ogenblik spijt gehad. Twee voetbalseizoenen heeft hij nu voor Wageningen gespeeld. Het afgelopen seizoen kreeg hij een vaste plaats, n.l. als mid voor. Dat Wage ningen dit goed heeft bekeken, blijkt wel uit het feit dat hij rond 15 doelpunten wist te scoren. Dat de overgang voor Joop nogal wat inspanning kostte komt omdat het tempo in het betaalde voetbal heel wat hoger ligt. Hij moest zich hieraan leren aanpas sen. Ook technisch is er nogdl wat ver schil. Dankzij de uitstekende trainer van Wageningen, kreeg hij een en ander ech ter spoedig onder de knie. Joop van Viegen Fijne herinneringen heeft hij aan een wedstrijd tegen de Volewijckers, waarin hij 2 doelpunten maakte. Last van zenuwen heeft hij nooit gehad. Bij een wedstrijd tegen Cambuur uit Leeuwarden waren er niet minder dan 12.000 bezoekers. Dat was een topwed strijd. Joop wist zich echter volledig te concentreren en merkte niets van zenu wen. Het contractspelen geeft wel de nodige consequenties. Er wordt 3 maal per week getraind. Wekelijks zijn hier 3 hele avon den mee gemoeid. Joop heeft het er graag voor over. Temeer omdat de uitstekende trainer zijn jongens heel wat weet te leren. Joop van Viegen is een rasechte voet baller. 'Al met zijn 9e jaar joeg hij ^chter de leren bal aan. Tot zijn 19e jaar speelde hij in Amerongen voor DVSA. In 1963 speelde hij de eerste kampioenschapswed- Verleden week speelde het dames-zevental van VZC in het Bergbad tegen het Nijkerkse Flevo. De uitwedstrijd werd enkele weken geleden door de VZC da mes met 5-1 gewonnen, ditmaal werd het een gelijk spel, 3-3. VZC kon niet compleet aan de start verschijnen. Het werd een matige partij waterpolo, waar in beide partijen bijzonder ontaktisch te werk gingen. Het gelijke spel was dan ook de verhouding, hoewel de Veenendaalse dames veel meer kansen onbenut lieten. Het is de herenformatie van VZC verleden week weer eens gelukt een zeer ruime overwinning te boeken. Ditmaal was Zeist het kind van de rekening, dat met maar liefst 8-0 van VZC klop kreeg. Het was eigenlijk geen party voor de Veenendalers, die het verstonden om gedurende lange tyd de achterhoede met de voorhoede te verwisselen en goalgetter Wim van de Meer in het doel te leggen, zodat op deze wUze nog iets van de wedstryd werd gemaakt. Had men dit niet gedaan, dan was de score vermoedeiyk wel dubbel zo hoog geworden. Voor de zoveelste maal werd het een zeer koude aangelegenheid voor de spe lers. De wedstrijd kwam daardoor wat moeilijk op gang en doelpunten bleven nog even uit. Kees Hardeman opende de score toen hij de bal in vrije positie kreeg aangegeven en dat betekende 1-0. Even daarna zwom Wim van de Meer op naar het Zeister doel met nota bene een verdediger vrijwel op zijn rug en scoorde onhoudbaar, 2-0. Met een afstandschot maakte dezelfde speler er in het eerste spelgedeelte nog 3-0 van. In de tweede spelperiode verwisselde de voorhoede haar positie met de achterhoede, hetgeen daar na duidelijk te merken was. Er werd dan ook niet gescoord in deze phase, hoewel de strijd er wel aantrekkelijker door werd. Het derde spelgedeelte leverde slechts een doelpunt op. John van der Veen pikte de bal in het middenveld op en zwom ongehinderd op het Zeister doel af. Zijn schot betekende 4-0 voor VZC. In het vierde en laatste spelgedeelte gooiden de Veenendalers alle remmen los. Men nam de oorspronkelijke posities weer in en de doelpunten vielen als rijpe appels in de mand. Rob de Boer knalde op doel en de keeper van Zeist liet de bal onder zijn arm door glijden hetgeen 5-0 betekende. Wim van de Meer kreeg de bal vlak voor doel op de hand toege speeld en zijn harde en onhoudbare schui ver betekende 6-0. Zeist kon helemaal niet gevaarlijk worden. Henk van de Meer had een makkelijke zij het zeer koude avond. De verdedigers John van der Veen, Dick Wouters en Juul van de Bo- venkamp kapten alle aanvallen af en voorzagen de voorhoede van de nodige ballen. Wim van de Meer maakte er 7-0 van door vanuit het middenveld weer eens op te zwemmen en onhoudbaar te scoren. Vlak voor tijd kreeg Juul van de Bovenkamp, die mee naar voren was ge gaan, de bal dicht voor het doel te pak ken en het was 8-0 wat tevens de eind stand werd. Een gemakkelijke en verdiende ruime zege dus voor de heren van VZC die hierdoor met een punt achterstand op het Utrechtse DKR op de tweede plaats van de ranglijst staan. 18 Verbluft staart Merlin naar het meisje, dat hem met een snelle beweging de zweep uit de hand gerukt heeft. „Zodra je ons de prijs voor het ontvoeren van deze man betaald hebt, is hij jouw gevangene", zegt zij kalm. „Tot zolang staat hij onder mijn gezag! Hier, neem je zweep en gooi hem overboord! Op de „Zeeko ningin" zul je hem niet kunnen gebruiken"! Dan wendt zij zich tot Aram en neemt hem onder- Van meet af aan zetten de VZC dames het Flevo doel onder grote druk. Doch uit het gekrioel voor het Flevo doel kon niet worden gescoord. Legio kan sen werden jammerlijk om zeep ge bracht. Het gebrek aan taktisch inzicht was wel de voornaamste factor. De nog jonge invalsters deden veel goed werk, doch veelal werd dit weer teniet ge daan door taktische fouten. Flevo ondernam onverwachts een gevaarlijke tegenaanval, doch het schot van, de middenvoor kwam tegen de lat. Tegen het einde van de eerste speel- helft kwam de bal terecht bij de vrij- liggende Hanny de Haas en haar zeer zachte schot werd door de Flevo keep- ster verkeerd beoordeeld en de bal ver dween in de touwen, 1-0 voor VZC. Na de hervatting kwamen de doel punten. De VZC verdediging wankelde enkele malen en twee grote dekkings- fouten werden er de oorzaak van dat Flevo een 2-1 voorsprong nam. Maar de VZC dames gaven het niet op. Joan Slotboom worstelde de bal vrij en haar doet langer met SetterSet nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45. tel. 2165 Frans Halslaan 26, teL 3044 zoekend op. „Zozo, dat is dus Aram van Barranca", zegt ze met een vreemd lachje. „Wel, voor een landrot zie je er waarachtig nog flink uit! Hoe bevalt het je aan boord van de „Zeekoningin"? „Ik heb altijd gedacht, dat zeerovers tenminste nog dappere knapen waren", zegt Aram scherp. „Is deze hele bemanning zo bang voor één man, dat ze hem in het blok moeten slaan?" Ambre trekt even verrast de wenkbrauwen op. „Je hebt gelijk", lacht ze dan. Ze neemt een grote sleutel van een haak en werpt hem die toe. „Hier makker, bevrijdt jezelf maar van het blok en kom aan dek een frisse neus halen". (wordt vervolgd) Deze week is het een drukte van belang voor de speelsters en spelers van de Vee nendaalse Zwem Club. De heren duiken tweemaal te water in competitiewedstry- den. Geheel onverwacht werd de inhaal- wedstryd tegen Laga te Zeist vastgesteld, welke gisterenavond reeds heeft plaats gevonden. Hiervan hopen we a.s. vrijdag een ver slag te brengen. A.s. donderdagavond trekt ditzelfde team naar Utrecht om de strijd aan te binden met de lijstaanvoer der DKR. Van deze ploeg verloor VZC thuis destijds met 7-1 en het ziet er thans ook niet zo rooskleurig uit, temeer daar spelmaker en goalgetter om studieredenen vermoedelijk niet van de partij kan zijn. De verwachte twee punten bij DKR in Utrecht zullen blijven. Eveneens op donderdagavond trekken de dames van VZC-I naar Bilthoven om het op te nemen tegen Brandenburg-II. Bij verstandig werken kunnen hier twee punten worden weggesleept. De aspirant meisjes gaan vanavond reeds naar Amers foort om te spelen tegen de jonge Sedna meisjes. schot verdween achter de Flevo-goalie, 2-2. Uit een snel en goed genomen vrije worp door Dorian van de Meer werd de bal op de hand van Joan Slotboom gespeeld en VZC stond weer voor met 3-2. Onder grote spanning verstreken de laatste seconden van de wedstrijd. On nodig maakte een der VZC verdedig sters een grove overtreding waardoor zij uit het water werd gezonden. Met een speelster meer viel nu Flevo ver woed aan. Vlak voor tijd scoorde de middenvoor van Flevo onhoudbaar voor de goed keepende Wil Drost 3-3. Dit werd tevens de eindstand. Met een klein beetje meer ervaring van de jonge VZC-sters zouden uit deze wedstrijd twee punten gesleept kunnen zijn. Veel technische en takti sche fouten echter onderbraken het spel keer op keer, waardoor Flevo weer in het bezit van de bal kon komen. Het spelen met twee handen bijvoorbeeld was schering en inslag, hetgeen toch een zeer primitieve overtreding is en geheel onnodig moet zijn. Toch schuilt er talent onder de jonge VZC dames en het ziet er naar uit dat in de toe komst een goed team uit deze groep kan worden geselecteerd. POSTDUIVENNIEUWS De E.V.P.V „De Luchtreiziger" te Vee- nendaal nam afgelopen week deel aan de nationale wedvlucht vanuit Ruffec, 773 km. pe eerste duif meldde zich bij de heer A. v. d. Bovenkamp. De uitslag is verder: A. v. d. Bovenkamp 1, 3, 4, 8; G. Fasse 2, 4, 7; H. v. Kooten 6. Verder werd het eerste concours voor jonge duiven gehouden vanaf Bergen op Zoom. De snelste was hier de heer G. J. Bovenschen. De uitslag is verder: G. J. Bovenschen 1, 48, 55, 66, 75; G. Mul ler 2, 30; O. Nekeman 3, 21, 62; F. Spies 4, 58; A. v. Barneveld 5, 38, 39, 41, 44, 53, 54, 59, 67; H. v. Kooten 6, 45, 61, 70; J. H. Heikamp 7, 14; R. Sukkel 8, 17, 18, 20, 31; H. Beijk 9; A. v. d. Bovenkamp 10, 12, 60; C. v. Engelenburg 11, 24. 56; R. J. v. Kooten 13, 15, 25, 26, 37; A. Slotboom 16, 33U, 36, 52; B. H. C. Schuurman 19, 63; B. Versteeg 22, 35. 46; W. Brouwers 23, 50; C. Methorst 27; K. v. d. Heuvel 28, 42; G. Fasse 29, 40, 43, 49, 57; W. J. v. Dam 32, 34, 65, 68, 73, 76; J< v. d. Sluis 47; W Slotboom 51, 64, 71, 74; H. Zwijnen 72; J. A. v. Eden 77. strijd voor deze club mee. De hele Vie- genfamilie zit het voetballen kennelijk in het bloed. In DVSA speelde Joop regel matig met 3 broers. Een enkele maal met 4. Het hele binnentrio bestond dan uit broers Viegen. Nu staat zijn naam dan genoemd op de transferlijst. Dit geschiedde op zijn eigen verzoek. Hij wil graag proberen in de voetballerij hogerop te komen. Welke som Wageningen eventueel voor hem zal be dingen weet hij niet. Tot donderdag j.L stond de transferlijst nog open. Mocht er dan gebleken zijn, dat er geen inte resse was dan hoopt hij voor het vol gend seizoen weer een contract te krij gen met zijn oude club Wageningen. De examens aan de Technische School te Wageningen zyn inmiddels ook geëin digd. Hierby publiceren wy de namen van de leerlingen die in onze streken woonachtig zgn. Afd. metaalbewerking: A. Drost, Eist (U.); H. v. d. Haar, Achterberg. Afd. Autotechniek: T. W. C. van de Pol, Achterberg; K. Spies, Rhenen; W. Wis- gerhof, Rhenen. Afd. elektro-sanitairtechniek: H. Bas- tiaan, Ederveen; G. Heemsbergen, Vee- nendaal; J. Kosters, Eist (U.); T. Robbert- sen, Veenendaal. Afd. Instrumentmaken: W. van Barne veld, Veenendaal; J Hogerdijk, Veenen daal; J. F. W. G. Rijsouw, Veenendaal. Afd. Timmeren: E. Baars, Rhenen; C. v. Esterik, Rhenen; G. G. Kramer, Eist (U.). Afd. Meubelmaken: D. v. Dam, Eist (U.). Afd. Schilderen: G. K. Kleiwerd, Eder veen. Afd. Brood- en banketbakken: F. W. van der Craats, Veenendaal; J. H. Klum- penaar, Veenendaal; W. Gieszen, Veenen daal. Afd. Tech. Onderwys (A.T.O.): G. Jan sen, Rhenen; H. M. Maas, Rhenen; M. G. Overeem, Eist (U.); G. van Raay, Veenen daal. Ook de examens van de nijverheids avondschool zijn achter de rug. Van de geslaagden volgen hier de namen: 3-jarige cursus A )in seml-parttime ver band) (vaktekenen, vaktheorie en alge meen vormend onderwijs). Elektrotechniek: J. M. Gerritsen, Vee nendaal. Meubelmaken: C. G. van Capellen, Vee nendaal. Schilderen: B. Baars, Rhenen. 2-jarige vervolgcursus B (in semi-par- time verband). Machinebankwerken, vuur- en plaat werken: H. van der Burg, Achterberg; G. J. Looyen, Rhenen. Instrumentmaken: J. M. Nienhuis, Rhe nen. Sanitair techniek: G. E. Beukhof, Vee nendaal. j Timmeren: K. Vos, Achterberg. Meubelmaken: P. G. Broers, Veenen daal; A. A. Peek, Rhenen. Brood- en banketbakken: C. van de Haar, Veenendaal. Nadat een week tevoren de RHC heren het seizoen besloten met het be halen van een eerste prijs in een sterk bezet internationaal handbaltoernooi te Zeistmoesten de dames van de Rhe- nense Handbal Club dezer dagen hun laatste wedstrijd spelen tegen WWV uit Kerk-Avezaeth. Al spoedig bleek, dat de RHC dames in topvorm waren. Na vijf minuten spe len werd een mooie door de achter hoede aangespeelde bal door de rechts- buiten omgezet in een doelpunt. De WWV dames kwamen direct terug met 'een snelle aanval, welke door de mid denvoor werd afgerond met een scherp schot in de hoek. Met snelle tegenaanvallen kwam RHC op het doel van WWV af. Het resulteerde echter in een aantal scho ten tegen lat of paal. Een van deze schoten werd door de keepster tot cor ner verwerkt. Uit deze corner zou me de door het taktisch opstellen van de middenvoor door haar 2-1 gescoord worden. Deze speelster zou voor de rust nog twee doelpunten voor haar rekëning nemen, zodat de rust met 4-1 inging. Na de rust zag men hetzelfde spel- beeld met een regelmatig aanvallend RHC. Mocht het WWV al lukken om de goed sluitende verdediging te passeren, dan stond de keepster Eltien v. d. Ward doelpunten in de weg. Door goed op bouwend spel van Loes Huydink en Ini ter Hogt werden de overige voor- waartsen in staat gesteld de score op te voeren tot 10-1. De doelpunten werden gescoord door Bep Kemperman (liefst 7 maal), Corrie van Kooten 2 x en Ineke van Laar 1 x. Het was een waardig slot van een ener verend handbalseizoen. Zaterdag en zondag vonden er op Candia tenniswedstrijden plaats tussen de senioren van de Rhenense én de Amerongse tennisclubs. Het was een spannende strijd, want toen zaterdag het eerste gedeelte achter de rug was, was het een 11II gelijk spel. De tweede dag bracht de Rhenenaren echter de overwinning, want de einduitslag was 21-17 voor de Rhenense Tennis Club. De uitslagen luidden als volgt: Eerste dag: Heren enkel: Waiboer-van Ommeren 1-1; Kemperman Sr-de Rid der 2-0; B. Kemperman-Dorpema 0-2; Ste- vens-Eyffius 0-2; Koster-Van Os 1-1. Dames enkel: Pieters-Kluver 2-0. Heren dubbel: Koster/Stevens-Eyffius/v. Ommeren 0-2. Dames dubbel: mevr. Lagaay/mevr. Deen-mevr. Calame/mej Lunshof 2-0. Gemengd dubbel: mevr. v. Dongen/Hut- jes-mevr. Potassen/v Ommeren 1-1'; mevr. Deen/Kemperman-mej. Lunshof/Meyer 2-0 mevr. Deen/Favejee-mevr. Calame/van Os 0-2 Totale stand 11-11. Tweede dag: Heren enkel: Hutjes-Koops 0-2; v. d. Pol-Meyer 0-2. Dames enkel: mevr. Lagaay-mevr. Koops 2-0. Heren dubbel: Kemperman/Lodder-Dor- pema/v. Os 2-0; Stegeman/Favejee-Dor- pema/de Ridder 0-2; v. d. Pol/Kemper- man-Meyer/Koops 2-0. Dames dubbel: mevr. v Dongen/mej. Pieters-mevr Koops'mevr Potassen 2-0. Gemengd dubbel: v. d. Pol/Pieters-Dor- pema/Koops 2-0.

De Vallei | 1965 | | pagina 6