Goggomobil auto OCCASIONS KAPSTERS GARAGE J. VAN WIJK De stichting voor lichamelijke opvoeding en sport Veenendaal geeft jaarverslag uit AMERONGEN I LT E Surinaamse arbeiders in Nederland Mevr. Buddingh-de Vries Lenseh (VVD) stelt vragen aan het college van B en W ELKE DAG JESDAG GVVV heeft nadelig saldo op exploitatie rekening RHENEN Begin van het stadspark is er Bromfietsrit werd succes Subsidiëring muziekonderwijs WANDELTOCHT WERD FIASCO ELST Opening fototentoonstelling PHM«> IN HET JAAR 2000 Uitverkoop overpeinzing MAISON BRUNEKREEFF Opel Rekord type 1700 1962 2 deurs, le eigenaar Opel Rekord type 1500 1959 m. schuif- dak. Opel Rekord type 1500 1958 m. schuif- dak. Peugeot 404 1961, le eigenaar m. radio VW type 1500 1963 le eigenaar VW type 1200 1962 VW type 1200 1961/1962 VW type 1200 1958 met sehuifdak VW type 1200 1958 Opel 1957 VW 1955 Service Station RENSWOUDE Nieuwsblad „DE VALLEI" VRIJDAG 16 JULI 1965 9 Dezer dagen heeft de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport te Veenendaal het jaarverslag van de aktiviteiten van de Stichting aan de ver schillende instanties verzonden. Het afgelopen jaar was tevens het eerste jaar van de Stichting, want bü de opening van het Sportpark Panhuis, op 22 augustus 1964, begon de Stichting haar werkzaamheden. Direkt al vonden de bestuursleden zich geplaatst voor de verdeling van de sportvelden onder de verschillende sportverenigingen. Daarnaast slaagde de Stichting dankzij de medewerking van het ge meentebestuur en de provincie Utrecht erin om een verlichting op het sport park Panhuis aan te leggen. Ook waren er zorgen in dat eerste jaar. Een pleks- gewijze afsterving van de grasmat op Panhuis deed het Stichtingsbestuur be sluiten de aandacht op deze ontwikke ling te vestigen. Het gemeentebestuur nam kontakt op met de Heide Maat schappij en er werd besloten dat de velden begin 1965 zouden worden door gezaaid. Dinsdagavond hield de voetbalvereni ging GVVV in café De Oude Grens haar jaarlijkse ledenvergadering. Daarby bleek dat de financiële positie van de vereni ging te wensen overlaat. Op de exploi tatierekening komt een nadelig saldo voor. Dat was overigens voorzien bjj de verhuizing naar het nieuwe sportpark. De verschillende verslagen werden in orde bevonden en ook de bestuursverkie zingen leverden geen schokkende dingen op. De bestuursleden H. de Kruiff, L. Hardeman en J. W. Scherrenburg werden bij gebrek aan tegenkandidaten zonder hoofdelijke stemming herkozen. De heer Krouwel, jeugdsecretaris werd als be stuurslid gekozen. Omdat er geen kandi daat voor het voorzitterschap gevonden kon worden besloot de huidige voorzitter de heer P. Scholts voorlopig aan te blij ven. De elftalcommissie zal het komende sei zoen bestaan uit de heren: A. Diepeveen, A. v. d. Haar, B. J. de Jong, C. van Koo- ten, J. Leppers en W. van Schaik. Aan het einde van de vergadering bracht de voorzitter nog dank aan allen die zich in het afgelopen seizoen verdienstelijk ge maakt hadden voor de vereniging. De samenwerking met verenigingen en gemeentebestuur noemt het Stich tingsbestuur prettig. In een slotbeschou wing merkt het bestuur op dat het afge lopen jaar gekenmerkt was door een grote mate van spoed. Zo zelfs dat men soms de mening toegedaan was dat men te weinig tijd had om de nodige voor bereidingen te trefen. Men prijst zich echter gelukkig dat men erin geslaagd is om de sportbeoefening op het sport park altijd doorgang te kunnen laten vinden. Het bestuur heeft ook het gevoel ge kregen dat de huidige ruimte waarin de sportbeoefening plaats vond niet toe reikend is. Om een inzicht in de behoef te te krijgen werd besloten om een en- quete onder de verschillende vereni gingen te houden. Behalve een uitbreiding van de acco- modaties heeft de stichting zich verder nog tot taak gesteld de mogelijkheid te scheppen om jonge inwoners op verant woorde wijze sport te laten beoefenen. In dat laatste opzicht wordt vooral ge dacht om de sporten die nog weinig op gang maken in deze streek te stimu leren. IEDEREEN HEEFT DE PLICHT AAN TE GEVEN DAT HIJ VREEMDE LINGEN ONDERDAK VERSCHAFT Zoals verondersteld wordt bekend te zijn, moet iedereen (ook de mensen die dit niet voor hun beroep doen) bij de plaatselijke burgemeester aangeven binnen 24 uur dat hij/zij vreemdelin gen onderdak verstrekt. Voor verdere gegevens zie men het aanplakbord voor het gemeentehuis. HOOIBRANDJE IN EDERVEEN Gisterenmorgen omstreeks 9.30 uur werd de vrijwillige brandweer van Ederveen voor een brandje bij de fam. van de Brandhof aan de Buurt-Dwarsweg gealar meerd. Vermoedelijk door hooibroei was een hooiberg in de brand geraakt. Met vereende krachten slaagde men erin de brand te blussen. Een hoeveelheid hooi ging in vlammen op verder viel de scha de nogal mee. INLEVERING VAN ONGEWENSTE HANDWAPENEN GEEN SUCCES Bij de politie te Veenendaal heeft men tijdens de inleveringsperiode van ongewenste handwapens ingeleverd: 3 stiletto's, 1 valmes, 4 boksbeugels en 3 ploertendoders. De opbrengst was dus niet best. Ttrouwens landelijk gezien heeft de aktie toch weinig opgeleverd. Momenteel is men aan de Indus- strielaan druk bezig een vijver te creëren die het begin gaat vormen van het aan te leggen stadspark. Een langs de berm van de weg lig gende sloot wordt door een drag line in een grillige vorm uitgegra ven en aanmerkelijk vergroot. Op deze manier is al een grote water plas ontstaan, die op het ogenblik nog weinig van een vijver wegheeft. Dat komt doordat men het water wegge pompt heeft. Als eenmaal de houten be schoeiing gereed is zal het waterpeil stij gen en dan zal er een keurige vijver lig gen, waaraan de Veenendalers na een dag hard werken, even verpozing kunnen zoeken. Het ligt in de bedoeling ook langs de Groeneveldselaan, waar uiteindelijk het stadspark geprojecteerd is, eenzelfde vij ver aan te leggen. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING Mevrouw S. werd gisterenmorgen door de politie aangehouden verdacht van brandstichting. In een vlaag van woede had zij een gordijnrails genomen, deze met kranten omwikkeld en in de brand gestoken. Met deze fakkel stak zij vanuit haar woning in het Schrij verspark het op een balkon hangende wasgoed van haar bovenbuurvrouw in brand. Een gedeelte van het wasgoed verbrandde waarna de resten bij de buren naar binnen waaiden. Hierdoor werd echter geen brandschade aange richt. JONGETJE PLOTSELING OVER DE WEG Woensdagmorgen stak het 4-jarige jongetje G. t. H. plotseling de Dahlia straat over juist toen daar de heer C. uit Woudenberg met zijn personenauto passeerde. Het jongetje werd gegrepen en raakte gewond. Hii werd voor een onderzoek naar het Julianaziekenhuis overgebracht. POLITIEBERICHTEN Woensdagavond reed de bromfietser B. op de Achterkerkstraat met een ge leende bromfiets tegen een aldaar ge parkeerd staande auto. Er was materiele schade. Bovendien bleek bij een onder zoek dat de bromfiets opgevoerd was. Vermoedelijk doordat zij onwel werd kwam donderdagmiddag mej. J. G. met haar fiets te vallen op de Kerkewijk. Na dokterbehandeling werd de jongedame naar huis gebracht. De bromfietsrit die j.l. dinsdagavond door de Stichting Jeugdzorgwerk in Rhe- nen werd georganiseerd, is een succes ge worden. Er waren in totaal 57 deelnemers, die aan de 31 kilometer lange rit begonnen. De gemiddelde snelheid bedroeg 20 km. Door de Rhenense Middenstand waren 20 prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een fototoestel en een draagbare radio. Alle deelnemers werden in „Bella Vis ta", waar start en finish waren gelegen, onthaald op koffie met koek. De vijf hoogst geklasseerden waren: 1. Rudi v. d. Horst, Rhenen; 2. P. J. v. d. Wolf, Veenendaal; 3. J. W. Drost, Vee nendaal; 4. H Stemmer, Rhenen; 5. D. A. Riessen, Veenendaal. De pechprijs was voor F. Bauman, deze bleek bij de start een lekke band te heb ben en hij reed de rit ondanks deze han dicap toch uit. Burgemeester en wethouders van Rhenen stellen de raad voor in de ko mende raadsvergadering van a.s. maan dagavond om het muziekonderwijs in de streek zodanig te subsidiëren dat een tekort dat door de Rhenense leer lingen ontstaat bij de muziekschool te Kesteren te dekken. Wanneer dit voorstel in principe aan genomen wordt, zal bij het opstellen vaq. de begroting 1966, wanneer de aan meldingen van het nieuwe cursusjaar bekend zijn, de gevolgen van dit prin cipebesluit becijferd kunnen worden. Zou het een en ander dan tot een bui tensporige verhoging van de subsidie kunnen leiden dan kan men overleg plegen inzake de opvoering van de lesgelden. Wanneer de raad besluit een derge lijke beleidslijn te volgen ten opzichte van de muziekschool in Kesteren zal dat ook ten opzichte van de school in Wageningen moeten geschieden met gevolg dat deze school geen belang meer heeft in een gedifferentieerd les geldentarief en is men bereid tot een volledige gelijkschakeling van de les gelden met die van Kesteren over te gaan. Op deze manier wordt dan een volledige overeenstemming ten opzichte van de lesgelden bereikt. De wandeltocht, die woonsdagavond j.l. in het kader van het VV V-programma en onder leiding van de plaatselijke Wandel sportvereniging Sterk Door Vriendschap werd gehouden is een fiasco geworden. Van de zijde van SDV had men gezorgd voor een schitterend parcours met vele fraaie uitzichten, maar om een of andere reden liet men blijkbaar verstek gaan. SDV startte, de eigen leden niet mee gerekend, met nog vijf belangstellenden, waaronder drie van buiten Rhenen. Ook het weer liet op deze avond nog wel iets te wensen over, daarom besloot men halverwege om maar naar huis te gaan. Ook SDV gaat nu eerst vakantie hou den. Begin september gaat men deelne men aan een tocht in Aalsmeer. P.V. DE INSTUIF ELST (U.) Wedvlucht Bergen op Zoom, 11 juli 1965. Jonge duiven gelost om 8 uur, Z.W. wind. Eerst aankomende duif 8.59.32. Snelheid 1675.84 meter. Uit slag: 1-8-10-11-15-60-65 M. Brouwer; 2-19-40-43-45 H. B. Bouwman; 3-7-44- 55-62-71-51 C. v. d. Berg; 4-9-38-66- 70-30 H. v. Doornspeek; 5-17-22-29-31- 37-52-54-57-72-77 Gebr. Brienesse; 6- 16-24-27-79-80 B. Vervat; 12-13-33-34 M. H. Lit; 14-74-76 T. v. Laar; 18-39- 50-58-59-63 W. E. v. Laar; 20-25-26- 36-42-46 J. v. Aalten; 21-47-53-75-81 D. Wijkniet; 23-32 M. Boelhouwer; 28- 64-78 A. J. Bos; 35-41-67-69-76 T. v. ourik; 48 C. A. v. Doorn; 49-73 J. Swet- selaar; 56-61-68 M. Riemsdijk; 82 Jac. v. Kooten. Wedvlucht Ruffec 10 juli 1965. Ge lost om 6.00 uur mef Z.W. wind. Eerste duif 16.25.38 uur. Snelheid 1227.49 me ter. Uitslag: 1 M. Brouwer; 2 H. v. Doornspeek; 3 Jac. v. Kooten; 4-5-6 Poel-Viegen. AMERONGEN TENTOONSTELLINGEN Van 17 juli tot 7 augustus a.s. zullen er te Amerongen 2 tentoonstellingen zijn. In het gemeentehuis is er de jaarlijkse zomerten- toonstelling van beeldende kunst, ditmaal met kunstenaars uit Bergen. In het Dorps huis is er de fototentoonstelling, georgani seerd door fotoclub en VVV. Beide ten toonstellingen worden geopend a.s. vrij dagavond. Ten gemeentehuize door de burgemeester der gemeente Bergen, in het Dorpshuis later op de avond door de burgemeester van Amerongen. Voor de organisatoren is het te hopen, dat beide tentoonstellingen veel belangstelling zul len krijgen. De door VW, Fotoclub en Foto De Haas georganiseerde fototentoonstelling in het Dorpshuis zal vandaag officieel door burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch worden geopend. Dit zal omstreeks half tien gebeuren, na het officiële gedeelte verbonden aan de opening van de expositie in de raad zaal. Zoals bekend, worden op de fototen toonstelling een aantal zeer fraaie kleu terfoto's getoond, terwijl men boven dien kennis kan maken met het werk van de plaatselijke Fotoclub. Het is ver der de bedoeling om op enkele avon den een dia-voorstelling te houden. Aankondigingen hiervan vindt men op de tentoonstelling. De expositie in het Dorpshuis is ge opend tot en met 3 aug. dagelijks (be halve zondags) van 10-12 uur, van 2-5 uur en van 7-9 uur. Zaterdagavonds is de tentoonstelling gesloten. - 50 JAAR AAN- EN AFVOERTROEPEN Legervoertuigen op de Hunzerug tij dens het défilé op het Zandvoo.rtse cir cuit ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de aan- en afvoertroepen. De Staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de heer C. Egas, heeft de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal een rapport aangeboden over de sociale situatie van de Surinaamse arbeiders in Nederland. Dit rapport bevat de resultaten van een onderzoek, waartoe het departement van Maatschappelijk werk begin 1963 opdracht heeft gegeven. Onderzoekers waren Drs. A. A. Biswamitre, verbonden aan het Ministerie van Justitie te Paramaribo, en en de heer A. E. Bayer, weekbladredacteur, cand. in de culturele antropologie. De heer Bayer heeft tevens het rapport opgesteld en draagt ook de verantwoorde lijkheid voor de inhoud. Prof. Dr. A. J. F. Kobben, directeur van het instituut voor Culturele Antropologie van de Amster damse Universiteit, trad op als supervisor van het onderzoek. Met enig voorbehoud omdat het niet mogelijk was in het onderzoek streng kwantitatief te werk te gaan kunnen de volgende conclusies worden getrokken: Het aantal Surinamers in Nederland dat met ernstige aanpassingsmoeilijkheden te kampen heeft, lijkt kleiner dan werd verondersteld. 0 Een aanzienlijk deel van de Surina mers. afgezien van de studenten, komt naar Nederland met de bedoeling zich in enig vak te bekwamen en slaagt daar vaak ook in. De Surinamers in Nederland behoren tot de bevolkingsgroepen, die sterk onder het nijpende woningtekort lijden. Een gedeelte van de vij ver die geprojecteerd is in het stadspark aan de Groeneveldselaan. In onze editie van vrijdag 28 mei konden wij berichten dat het grote gebouw Kerkewijk 49, waar voorheen de jam. Epskamp gehuisvest was en waar de fa. Over de Linden haar pakhuis heeft in de loop der tijd zou gaan verdwijnen. Mevrouw Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) heeft inmiddels het college van Burgemeester en Wethouders schriftelijk en kele vragen gesteld over de afbraak van dit pand. De tekst van haar schrijven drukken wij hieronder af: Edelachtbare Heren, Daar mij ter bestemder plaatse werd verzekerd, dat het inderdaad in de bedoeling van het College ligt, in de meest nabije toekomst het pand Kerkewijk 49 af te laten breken, zou ik graag naar aanleiding hiervan de volgende vragen willen stellen. 1. Welke dringende reden maakt het noodzakelijk het pand Kerkewijk 49 binnen zeer korte tijd af te breken. 2. Is het College niet met mij van mening, dat het in het licht van de buitengewoon grote woningnood zaak is, zoveel mogelijk woningen bewoonbaar te houden of te maken? 3 Het achtersteel deel van het pand Kerkewijk 49 wordt bewoond door een dame alleen, die gezieo de aard van haar functie aanspraak maakt op een volledige woning. Acht het College het niet gewenst deze volledige woning toe te wijzen aan een volledig gezin. Er zijn er ca. 400, die nu al in de termen vallen. Daar ik deze vragen en de beantwoording graag in een openbare raads vergadering ter discussie zou zien gesteld, zou ik het zeer op prijs stellen, als het College de gunning tot slopen aanhield tot na genoemde ver gadering. RADIO IN EEN ZONNEBRIL Na de oude huiskamer-radio, die bijna niet te versjouwen was, kwamen de klei ne toestellen, waarbij aan de vormgeving veel meer aandacht was besteed dan mo gelijk was, toen de fabrikanten nog met de technische problemen van de geluids weergave worstelden. De transistor verwekte daarna een re volutie en de hand- of zakradio deed zijn intrede. Daarmee zijn we niet aan het eind: kleine apparaten met frequentie modulatie zijn al op de markt en zeer binnenkort komt er een met stereoont vangst in de handel. Wie het nog te veel is, een klein toestel mee te dragen, kan nu in de Verenigde Staten terecht voor een ontvanger, die in gebouwd is in het montuur vaneen zonnebril. De luidspreker bestaat uit een minuscuul plastic „knoopje" dat zoals bij een toestelletje voor hardhorenden, in het oor past. Kosten ongeveer 110 gulden. KNUPPEL Bij Sotheby in Londen, een van 's we relds bekendste veilingkantoren, waar soms miljoenen betaald worden voor één schilderij, heeft men onlangs 107 gummi knuppels geveild, die bij de politie in verschillende landen en in verschillende tijden in gebruik zijn geweest. 0 Surinamers die bij hun aankomst wor den opgevangen, hebben betere kansen zich in Nederland te handhaven dan zij die hun eerste stappen hier alleen moe ten ondernemen. 0 Surinaamse arbeiders, die het hier moeilijk hebben, lijken gevoeliger voor werkelijke of vermeende discriminatie, dan degenen die het voor de wind gaat. Tussen de zgn onderwereld en de overgrote meerderheid van de Surinaam se arbeiders is minder reëel contact dan wel eens wordt verondersteld. Een commissie, waarin o.a. enkele de partementen, de Gevolmachtigde Minis ter van Suriname en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn vertegen woordigd, zal de Regeringen van Neder land en Suriname mede naar aanleiding van het onderhavige rapport adviseren over maatregelen, welke van belang kun nen zijn voor de levensomstandigheden van de Surinamers in Nederland. Bijzon dere aandacht wordt daarbij besteed aan de opvang en de voorlichting van nieuw aangekomenen. Naar schatting bevinden zich thans 10.000 Surinamers in ons land. Het rapport „Surinaamse arbeiders in Nederland" verscheen bij Van Corcum te Assen (160 blz.; prijs f 9, zal in het doorsnee Amerikaanse huis gezin een „elektronisch brein" even van zelfsprekend zijn als nu de aanrecht, vol gens vice-president A. J. Gracia van de Goodyear Tire Rubber Company en hoofd van de afdeling „Research", tijdens een lezing voor een groep studenten van de Ohio State University (V.S.). Zinspelend op de eindeloze reeks „won deren" die wetenschap en techniek in de eerstkomende 35 jaar zullen voortbrengen, verklaarde Gracia, dat omstreeks het jaar 2000 talrijke gezinnen zullen beschikken over een elektronisch brein voor de con trole van het huishoudbudget, het opstel len van het dagelijks menu. het berekenen van belasting, het nakomen van afspra ken enz. De „computer" zal de familie helpen bij het nemen van belangrijke be slissingen en de schoolgaande leden van het gezin helpen met hun huiswerk! Ook de kleding zal tegen de eeuwwis seling drastische wijzigingen ondergaan. Papier wordt wellicht de meest gevraagde stof. Het zal verwerkt kunnen worden tot een zacht, duurzaam en modieus weef sel, dat geschikt is voor het vervaardi gen van kleding. ,,De naden zullen niet meer gestikt maar gekleefd worden, waardoor de kostprijs van kledingstukken aanzienlijk zal dalen" voorspelde Good- year's vice-president. Ook op medisch gebied verwacht men grote verbeteringen bij het voorkomen en bedwingen van infecties en bij de behan deling van lichamelijk gehandicapten. „Wij beschikken reeds over aanwijzigin- gen t.a.v. de chemische oorsprong van geestesziekten. Deze zullen langs chemi sche weg kunnen worden bestreden. Uit gaande van chemische grondstoffen, zal de mens er misschien in slagen stoffen voort te brengen die zichzelf voortplan ten. Mocht dit mogelijk worden, zou een der grootste mysteries, dat van het leven, tastbaarder worden Tegen het jaar 2000 zullen we in ieder geval heel wat meer weten over de oorsprong van het leven en over de rol die elke molecule erin speelt". Tot besluit richtte Gracia zich tot de 200 studenten van de Ohio State Univer sity met de woorden: „De periode die vóór u ligt belooft de meest boeiende in de geschiedenis van de mensheid te wor den". ODEUR (II) De fabrikanten van parfum worden in het Moskouse blad Izvestia ter verant woording geroepen. Voor hun parfums maken ze reclame met teksten als deze: „Koop deze parfum. Hij heeft de geur waarover in de sprookjes in oude tijden wordt gesproken". De Izvestia voelt zich verontrust over die „geur uit oude tijden". Wanneer de grote drommen (scharen) Kijkers, allemaal kopers waren Dan zou de uitverkoop moet 'k vrezen Voor velen niet bereikbaar wezen En werd de omzet een record Die ten lange leste niet benaderd wordt Waardoor (zie boven) ras zou blijken Dat niet elk koopt, die wel gaat kijken Deez' uitverkoop, stel ik me voor (En naar ik ook van insiders hoor Rekent men op een enorme drukte Gezien de vaak verbaasd, verrukte Uitlatingen van menig kijker Zeggend, door te kopen word ik rijker Wat heus niet ieder dag gebeurt En om geen rouwkoop wordt getreurd Veel gaat de deur uit voor 'n zacht prijsje 't Is telkenjare 't zelfde wijsje Gezongen tijdens de uitverkoop Waar ieder weer op koopjes hoopt Al zijn de vakanties aangebroken Geen vakantiegeld wordt aangesproken Wel vaak, wat men tevoren spaarde Of voor de uitverkoop bewaarde Nogmaals, als alle kijkers kopers worden Dan komt de uitverkoop wel in orde De zakenwereld wacht met ongeduld Of hun hoopvolle verwachting wordt vervuld Al rekent men ook nu weer op volledig slagen Zeker weet men het over veertien dagen J. M. GITAARFABRIKANTEN IN V. S. HOUDEN VRAAG NIET BIJ Gitaarspelen is in de Verenigde Staten zo populair geworden, dat de Amerikaan se fabrikanten van muziekinstrumenten de vraag naar gitaren niet kunnen bij houden Het vorig jaar móest ongeveer dertig procent van de omzet worden in gevoerd. Amerikanen besteedden in 1964 niet minder dan rond 100 miljoen dollar (360 miljoen gulden) aan de verkoop van gitaren. En het gaat hier niet om goedkope „speeldoosjes" voor de kinderen. Of schoon 60 procent van de 7.5 miljoen gi taarspelers die thans in de Verenigde Staten te vinden zijn, beneden de dertig is met een sterk accent op de teen agers kosten de meest gevraagde in strumenten toch al gauw 100 tot 150 gul den. Maar ook worden gitaren verkocht tegen prijzen, die in de duizenden liggen. De meeste goedkope gitaren komen uit het buitenland: terwijl de import gere kend naar het aantal instrumenten rond een derde van het totaal aantal verkochte exemplaren bedroeg, was de waarde daar van slechts zeventien procent van de totale omzet. Vanwaar deze belangstelling? Ongetwij feld heeft de moderne amusementsmu ziek in belangrijke mate bijgedragen tot de populariteit van de gitaar. Ze is ge makkelijk mee te nemen en zelfs zonder enige muzikale opleiding kan de amateur met een goed oor er redelijk op leren spelen. Maar ook het aantal mensen dat zich op serieuze gitaarmuziek toelegt, neemt steeds toe. Vandaar ook de belang stelling voor de met de hand vervaardig de, tot 3.600 gulden toe kostende gitaren. Juist voor de dure gitaren is de achter stand in de levering het grootst. Eén fa brikant van kwaliteitsinstrumenten is van drie tot negen maanden achter op de le vering van zijn prijzig produkt. ONGELUKKEN IN (DUITSE) STEDEN MEER, MAAR LICHTER Uit een Duitse statistiek over ver keersongevallen blijkt, dat in de Bonds republiek in 1964 1.1 miljoen verkeers ongevallen plaatsvonden, waarvan twee derde op straten in steden of kleinere plaatsen. De statistiek vermeldt alleen gevallen, waarin meer dan 1.000 mark (900 gulden) schade werd aangericht. Bij deze onge lukken werden 15.253 personen gedood en 113.181 zodanig gewond, dat zij in aan merking kwamen voor opname in zieken huizen. De steden en dorpen mogen dan het „gevaarlijkst" zijn, de op straat voor komende ongelukken zijn minder bloedig: 7.913 ongelukken met dodelijke afloop vonden plaats (dus meer dan de helft) op de grote wegen, waar natuurlijk ook veel harder wordt gereden Voor de vakantie TE KOOP een in prima staat verkerende Te bevr. Zandstraat 117-119 SPECIAAL In BRILLEN Hoofdstr 51 Veenendaal GEVRAAGD PRIMA Kerkewijk 7 Telefoon 2778 INGERUILD Beide wagens zijn zeer mooi en verkeren In uitstekende staat. Tevens het adres voor het huren van V.W. busjes Dorpsstr 112. Renswoude. tel. 08387-254 PRI Prins Bernhardlaan 22 Tel 3029 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 9