Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Gevaarlijk inbrekerstrio- twee Spanjaarden en een Duitser door V eenendaalse politie ingerekend Agenda: BIJ POGING TOT OVERVAL OP POSTKANTOOR Speurhonden wezen hen aan als dader van inbraak op Plantage in Eist Interpol werd ingeschakeld E Commissaris der Koningin bracht werkbezoek aan Amerongen Rhenenaar noemde zoon naar Dr. Martin Luther King „Nachtelijke Rijnvaart" laatste evenement in zomeravondaktie Wat nu weer SPOOR JNieuws uit de omgeving Ons nieuwe feuilleton Met verbreding Vijgendam begonnen ELST Scheepjeswol- liarnionie wil in Eist concerteren EDERVEEN Knokpartij in Lunchroom MULDER CHTERBERG 39e J AARGANG DINSDAG 3 AUGUSTUS 1965 Nr. 60 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel 0 8385-2022 <2 lijnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven by de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden f 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel De Veenendaalse politie heeft door een grote oplettendheid de hand kunnen leggen op een gevaarlijk internationaal inbrekerstrio dat in het hele land een spoor achter zich liet. Het betrof twee Spanjaarden en een jonge Duitser, die als handlanger fungeerde. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het trio onder verdachte omstandigheden aangetroffen nabij het Veenendaalse postkantoor. De politie, die het dieventuig reeds de vorige nacht had ge signaleerd had de fuik opengezet en zowaar met succes. De drie buitenlanders konden worden ingerekend. Door samenwerking met de Rhenense politie kwam aan het licht dat ze ook wa ren betrokken bij een inbraak in een vrijstaand huis op de Plantage Willem III te Eist. Een speurhond wees hen als de daders aan, ondanks het feit dat vooral de beide Spanjaarden zeer hardnekkig blijven ontkennen. In deze omgeving van Plantage Willem III heeft het internationale dieventrio vorige week geopereerd. De Spanjaarden D. (29) en R. (25) lieten in het hele land een spoor achter. Ze reisden, naar hun zeggen, op 15 juli j.l. uit Spanje terug, na daar in een paar weken tijds een bedrag van f 6.000 te hebben doorgedraaid. Ze waren met een gehuurde auto van een garagebe drijf uit Utrecht, die overigens nooit betaald werd, naar hun vaderland ge reisd. In Nederland terug trokken ze het hele land door. Ze waren dus na 15 juli in Rotterdam, in Scheveningen, in Limburg (waar ze de 17-jarige Duit ser R. uit Duhren oppikten) in Den Helder, in Enschede en Zwolle, maar toonden aan het eind van de vorige week meer belangstelling voor het cen trum van het land. Ze poogden woens dagnacht een overval op touw te zetten op een benzinestation te Utrecht, maar werden daarbij door voorbijgangers ge- LEERSUM: De gemeenteraad van Leer- sum heeft vorige week een voorstel van de hand gewezen om een gedeelte van de Leersumse bossen af te staan aan „De Utrechtse Heuvelrug". Het zou dan in de bedoeling gelegen heb ben om het dagtoerisme te aktiveren De raad ging echter niet met de plan nen akkoord zodat het een en ander niet door zal gaan. WAGENINGEN: In Wageningen hebben een aantal flatbewoners zich ver enigd in een belangenvereniging. Het doel van deze vereniging is om en bloc meer gehoor te krijgen bij de verschillende instanties wanneer het erom gaat de woongelegenheid in de flats te verbeteren. Op deze wijze hoopt men verschillen de problemen zoals vandalimse in de trappenhuizen, gebrek aan speelruim ten voor de kinderen e.d. op te kun nen lossen. Anatomische brilaanpassing melis- optiek ZltKtHfONOSttVERANCIt» TO0MI nu I rK. stoord. Naar de politie vermoedt zou de jonge Duitser er met de kassa vandoor moeten gaan, althans volgens het plan Het ging niet door. In de nacht van donderdag op vrijdag hadden ze deze omgeving als arbeidsterrein gekozen Ze sloegen hu nslag in een leegstaand huis van de fam. K. te Eist, waar ze door een kelderraam te forceren, zich toegang verschaften. Alles werd overhoop gehaald, maar de buit was gering. Ongeveer voor een bedrag van f 100,aan gouden en zil veren sieraden viel in hun handen. De bewoners waren pas met vakantie ge gaan. In dezelfde nacht werden de bui tenlanders naby het Veenen daalse postkantoor gesignaleerd, maar by nadering van een sur veillancewagen van de politie doken ze weg en reden in aller- ijl met de wagen naar andere oorden. De politie vermoedde dat ze het er niet by zouden la ten en zette de volgende nacht de val wagenwyd open. En zo waar met succes. De Opel van de Spanjaarden werd te gen drie uur waargenomen op Rijksweg 12 en de politie liet hen even rustig be gaan. Bij het postkantoor aangekomen ging het drietal even terrein verken nen. Een der dieven ging daarbij recht op het struikgewas aan waarin een der dienaren van Hermandad zich had ver schanst en liep de politie regelrecht in de armen. Het was toen snel gebeurd. Het drietal kon worden aangehouden en opgesloten. Vooral de Spanjaarden toonden zich bijzonder halsstarrig. On der leiding van hoofdinspecteur de heer Dekker werd een scherp verhoor afge nomen dat ruim 16 uur duurde, maar tot nu toe zonder resultaat. Door middel van een uit Arnhem op geroepen tolk werden de buitenlanders aan de tand gevoeld. Het werd wel dui delijk dat ze heel wat meer op hun kerfstok hadden. In de wagen werden o.a. een zeer fraaie kijker, stukken ijzerdraad, een soort stiletto aangetrof fen en verborgen in het zand nabij het postkantoor lag een breekijzer De Vee nendaalse politie zet het verhoor voort. Het signalement van de aangehoudenen is door het land verspreid en zelfs aan Interpol doorgegeven. Het is zo goed als zeker dat de Spanjaarden zullen worden uitgewezen en naar Spanje ge bracht als ongewenste vreemdelingen. De Spanjaard D. had enige tijd op een Veenendaals bedrijf gewerkt en was dus goed op de hoogte met de plaatselijke toestand. Door de hand te leggen op dit inbrekersduo. waarbij de Duitser dan als medeplichtige dienst deed. heeft de Veenendaalse recherche een goed werk verricht. Als Ronnie Beelen, cafépianist, opge leid wordt tot operazanger, daartoe in de gelegenheid gesteld door de rijke weduwe Yolanda Zolban, verandert zijn leven geheel. Zijn vriendinnetje, Aagje Vet, een meisje dat door een ongeval gekluisterd zit in haar rolstoel, omdat ze haar benen niet meer kan gebruiken, wordt daar min of meer de dupe van, hoewel hij haar trouw de ansichtkaar ten blijft sturen, die ze spaart, steeds ondertekend met „Veel liefs van Ronnie" Ronnie krijgt nu veel kennissen: de rijke Yolanda Zolban, haar vriendin en chaperonne Bep, hun vrienden Augie en Han. De bekoorlijke, nog jonge Yo landa gaat een rol in zijn leven spelen. Zullen ze trouwen? Of wordt de onsym pathieke Augie de gelukkige? En zal Ronnie de zware studie kunnen vol houden? Op al deze vragen geeft waarmee we vanaf heden een aanvang maken, het antwoord. Een boeiend ver haal, zoals we van de schrijfster Maar- tje Zeldenrijk mogen verwachten. We voorspellen u menig genoeglijk kwar tiertje met de komende vervolgen. DE REDAKTIE Hagenaar wilde kampeer- tent stelen Een met vakantie zynde 16-jarige Hagenaar M. V. hield zich vrydag- morgen in alle vroegte verdacht op by het Zwaaiplein. waar de fa. van I. een uitstalling van tentenmate riaal had staan. Toen er een agent naderde, vluchtte de jongeman in allerijl weg, maar liet zijn fiets achter. Aan de hand van een naamplaatje kwam de politie op het spoor van zijn naam en adres. In de loop van de dag kon hij in de kraag worden gegrepen. Hij bekende een tent ter waarde van ongeveer f 160,te willen stelen. Maandagmorgen werd op de hoek Vy- gendam-Prins Bernhardlaan een begin gemaakt met de eerste graafwerkzaam heden ten behoeve van een grondige reconstructie van de Vygendam. Het voorstel tot verbreding van deze straat heeft destyds vry wat stof doen op waaien. Enerzijds omdat er te weinig finan cieringsmiddelen aanwezig waren en anderzijds omdat een enkele aanwonen- de te lang wachtte met de overdracht van de benodigde grond aan de gemeen te. Reeds een jaar geleden, op 9 juli 1964 besloot de raad tot de reconstructie van de Vijgendam, maar dit besluit werd op 19 november weer ingetrok ken wegens het ontbreken van de mid delen. Thans is het dan zover en zien de Vi;gendambewoners. die destijds door middel van een ongezonden stuk op de urgentie van de verbeteringen wezen, hun wensen vervuld. Het gehele werk zal worden uitge voerd door de fa. Bruil De Vijgendam zal eei wegbreedte krijgen van 9 meter met aai weerszijden trottoirs van bijna twee neter. De losten belopen van deze algehele reconstructie belopen ongeveer twee ton. Ht zal enkele maanden duren voor di nieuwe Vijgendam gereed zal zijn. De bekende Scheepjeswolharmonie uit Veenendaal is bereid, nog deze maand een bezoek te brengen aan het naburige Eist om de zustervereniging Crescendo bij te staan in een moeilijke periode Een juiste datum van het op treden van de Scheepjeswolharmonie is nog niet bekend. Vrijdagavond moest de Eder- veense politie ingrijpen tijdens een heftige vechtpartij, die ont staan was in de lunchroom „De Zonnehof" aan de Hoofdweg. Een aantal bezoekers had zitten kaarten, om geld, hetgeen in de gemeente Ede bij politieveror dening verboden is. Op zeker moment had een inwoner van Renswoude een bedrag van f 25,— verloren. Een andere lunchroombezoe ker, een zekere L. uit Harskamp, nam het voor de verliezer op en ging de Veenendaler H te lijf Het bleek dat de Harskamper goed bedreven was in de In gezelschap van zyn kabinetchef en de griffier der Staten bracht de Commissaris der Koningin, Graaf Van Lynden van Sandenburg een officieel werkbezoek aan Amerongen. In het Gemeentehuis werd het gezelschap ont vangen door het volledige College van Burgemeester en Wethouders. Met grote interesse liet de Commis saris zich voorlichten over de verschil lende problemen die zich in de Gemeen te Amerongen voordoen. Burgemeester Jhr. O. R. van den Bosch sneed verschillende brandende kwesties aan. O.a. werd door hem ge noemd het zwembad. Het door de raad vastgestelde uit breidingsplan, dat nog steeds niet door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, waardoor een ernstige stagnatie ont staat in verband met wegenaanleg, wo ning- en schoolbouw. karatesport, maar hij had buiten de waard gerekend, want de Veenendaler was een volleerd bokser Er ontstond een geweldige vechtpartij, waarbij bei den het bloed langs het gezicht stroom de. De ergste vechtersbaas en die ook met de vechtpartij was begonnen, de Harskamper L. werd in het politiebu reau ingesloten. Tegen de eigenaar van de lunchroom, de heer J. werd proces verbaal opgemaakt, omdat hij had toe gestaan dat er in zijn etablissement ge legenheid bestond om te kaarten. Spreekuur bankinstelling verplaatst Het ingang van 1 augustus is de zit ting van de Coop: Raiffeisenbank „Lun- teren" verplaatst naar het Groene Kruisgebouw aan de Hootsenstraat. De spreekuren zijn ongewijzigd gebleven, iedere maandagmiddag van 3 tot 4 uur en vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur. Besproken werden de problemen in verband met de Bouwstroom. In 't bijzonder wees de Burgemeester op de slechte toestand van de Berg weg, wat vooral de laatste jaren een intensief bereden verbindingsweg en toeristenweg is geworden. De verbetering van deze weg zal minstens op f 600.000,— komen en dit kan de gemeente nooit alleen volbren gen, aldus de Burgemeester, j Opvallend was dat de Commissaris door zijn vragen en opmerkingen bui tengewoon goed op de hoogte was van !de algehele toestand der Gemeente. I Na deze gesprekken in het Gemeente- i huis begaf het gezelschap zich naar het Dorpshuis, waar de Commissaris werd 'ontvangen door het dagelijks bestuur ivan de Stichting Dorpshuis-Gymna stieklokaal, de Ere-Voorzitter. de heer Dagnelie, en de Architect, de heer Ploeg. I Zeer geinteresseerd liet de Commis- |saris zich voorlichten en was vol lof over dat fraaie gebouw en toonde ook grote belangstelling voor de fototen toonstelling die hier juist werd ge houden. Na de koffie vertrok de Commissaris met zijn begeleiders om weer elders zijn verplichtingen te volbrengen. Hopelijk zal dit bezoek ook voor on ze Gemeente in de toekomst nog weer vruchten afwerpen. Geboortekaartje ging naar Amerika De heer en mevrouw Bouwman-van Nieuwenburg te Rhenen werden vorige week verblyd met de geboorte van een zoon. Dit feit zou op zichzelf niet zo opzienbarend zyn, ware het niet dat de ouders de 6'/z pond wegende zoon de voornamen Martin Luther King hadden gegeven. De heer Bouwman, catecheet in Rhe nen, vertelde dat hij en zijn vrouw hier toe kwamen, omdat beiden bezield wa ren van hetgeen de grote Ds. King deed tegen de discriminatie. Het idee om de jonggeborene naar de bekende negerpredikant te noemen komt eigenlijk op naam van mevrouw Bouwman, die van dezelfde gedachte uitging als haar man. Aanvankelijk schroomden de ambte naren van de burgelijke stand te Rhe nen wel even om deze originele voor namen in het register in te schrijven, maar uiteindelijk ging men overstag. De heer Bouwman vermoedt dat hij de eer ste Nederlander is die zijn zoon de betreffende namen gaf. Een geboorte kaartje met Engelse tekst is reeds on derweg naar de „echte" Ds. Martin Luther King, in Montgomery, Amerika VEENENDALER GESLAAGD VOOR ARCHITECT Dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot de heer J. v d. Dikkenberg (28) voor het architectenexamen met aantekening HBO. De heer v. d Dikkenberg, die werkzaam is bij het architectenbureau Nieuwenhuis. volgde na een basisop leiding een avondopleiding van vier jaar aan het HTI te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling van de jonge archi tect een tweejarige vervolgopleiding te gaan volgen op topniveau, ook weer te Amsterdam. De spreekuren van wehouder De Ruiter (maandagavond van 6.30 uur - 7.30 uur) en van wethouder Van Kuyk (maandagavond van 6.30 uur - 7.30 uur) vervallen wegens vakantie in de periode van 2 tot en met 14 augustus. 1965 Veenendaal, 29 juli 1965 Maaiattributen eindigden in vlammen De )ude stoelen, tafels en ander brandbar materiaal, die hadden ge diend tn de jeugd te plezieren tydens de zozer geslaagde Maanlandweken, diendei vrydagavond voor het aanleg gen va een behoorlyk fikje. Ruim200 jongens en meisjes, al of niet booord hebbende tot de Maan- landbe'oners zagen het vuur opvlam men. <p verschillende plaatsen tege lijk wal het vuur aangestoken en het knetteie fijn Het Maanlandexperiment kan al zeer geslaagd worden gekwali ficeerd Of het voor herhaling vatbaar is? De organisatoren hopen dat men volgen jaar hetzelfde enthousiasme zal onhoeten en dan is de basis voor Maanlad-II reeds gelegd. Bjaarde dame raakte bewusteloos Zatdagmorgen werd de 81-jarige mevrew van Engelenburg van de Den- nenlaa bewusteloos in haar woning aangeoffen Bij onderzoek bleek dat er moïlijk sprake van kolendampver- giftigij kan zijn. De bejaarde vrouw werd aar het Julianaziekenhuis ver voerd,vaar zij het bewustzijn spoedig herkr®. Woensdagavond 4 augustus a.s. volgt het laatste evenement in het kader van de zomeraktie van de VVV te Rhenen. Tevens is het de laatste maal deze zomer dat men van een nachtelijke boottocht kan genieten. Het orkest „The Music Makers" verzorgt wederom de muziek, zodat men van een pittige dans verzekerd kan zyn. Als vocalist en guitarist treedt tevens weer op de „zingende postbode" Jan Ophof. Varend dansen, een aparte belevenis. Vertrek van de verlichte salonboot om acht uur vanaf de steiger aan het Veerplein na- by hotel „De Stichtse Oever" De aankomst is gepland op ongeveer elf uur. In Londen is de kostbaarste postzegel van de wereld te zien geweest. Het was de „one cent" zegel van Brits Guyana uit 1856. Koning George V van Engeland deed er in 1922 tever geefs een bod op. De huidige waarde wordt geschat op 2 miljoen gulden. In de Amerikaanse staat Florida is een verordening van kracht gewor den waarbij het aan apen verboden is een auto te besturen. Men is hier toe gekomen om een volgende keer de heer Bill Slover te kunnen be keuren. Vorig jaar werd hij namelijk in een auto aangetroffen naast zijn gedresseerde chimpansee, die achter het stuur zat. Men kon toen niet tot bekeuren overgaan, omdat de wet niet in zulk een geval voorzag. „Waarom hebt u geprobeerd die taxi te stelen?" „Wel, ik vroeg een agent hoe ik het beste naar het museum kon gaan en toen zei hij: „neem een taxi Met dit evenement is de zomeraktie van de VW-Rhenen 1965 weer ten ein de Veel spektakelstukken hebben de aandacht getrokken tot ver over de 1922-1962 Assurantiekantoor Elfl. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, en*. Telefoon 08385-3000 streekgrens, maar het heeft de organi satoren niet helemaal mee gezeten. Gro te spelbreker gedurende deze dagen was wel mister Pluvius, die zyn onge wenste nat rijkelijk liet stromen over dansende paren, ossevleeseters, behen digheidsbrommers en vooral over de teleurgestelde amateur-musici, die bij de „talentenjacht" helemaal niet aan hun trekken konden komen omdat men eenvoudig van de plankiers werd gere gend. Al met al een ondankbare ge schiedenis voor de altijd weer aktieve organisatoren van deze zomerfeesten. Veel echter ging wel door, zij het dan onder benarde en veelal vochtige om standigheden. Men verloor de moed niet en toog steeds weer aan de slag om alsnog te redden wat er te redden was en meestal met veel succes. Volgend jaar beter en als het even kan vooraf even een overeenkomst sluiten met onze vriend Pluvius? VEENENDAAL Dinsdag 3 aug.: n.m. 2 uur. Start van Jeugdvierdaagse vanaf In dustrielaan. 7 uur n.m.: Filmavond in Ver. Gebouw Eikenlaan. Vertoond wordt de kleurenfilm „Pinoc- cio". Woensdag 4 aug. v.m. 9 uur: Wed strijden voor deelnemers jeugd vierdaagse. 2 uur start van de 2e etappe. 7 tot 9 uur: Feestavond in Ver. Gebouw Eikenlaan. Donderdag 5 augustus v.m. 9 uur: Zwemwedstrijden in het Berg- bad. N.m. 2 uur: Start 3e etappe. 7 tot 8.30 uur: In Trefpunt: Pop penkastvoorstelling. 7.30 tot 9.30 uur: Feestavond met The Royl Rockets in Jeugd- gebouw. Industrielaan. Vrijdag 6 augustus: 9.30 uur, Speurtocht langs winkels door deelnemers Jeugdvierdaagse. 2 uur n.m. Vierde en laatste etappe. N.m. 5.30 uur Glorieuse intocht vanaf Panhuis. Medewerking door „Caecilia" en Scheepjes wolharmonie. PRHKBEURT OUD. GEREF GEM Voor Oud Geref. Gemeente te Ach- terber hoopt vrijdagavond 6 augustus a.s vc te gaan Ds. v d Poel uit Ede Maandagochtend werd begonnen aan de voorge nomen reconstructie van de Vijgendam De weg wordt 9 meter breed, de trottoirs 2 meter

De Vallei | 1965 | | pagina 1