Nog dit jaar begin van bouw nieuw bejaarden centrum te Scherpenzeel jTTTT-T tö rxi rn Interkt komst* Twee richtingen in Hervormd Woudenberg Interkerkelijk comité verzorgt samen komsten op camping „Thymse Berg'' Rustig gelegen in „De Weide" VEENENDAAL RENSWOLDE AMKRON<;KN Aanrijdingen EDERVEEN SCHERPENZEEL Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 6 augustus 1965 8 Reeds aanvragen uit alle delen van het land In de gemeente Scherpenzeel. op de rand tussen Gelderland en Utrecht, bruist het van aktiviteiten. Naast de vergevorderde plannen voor een grootscheepse aanpak van de woningbouw, de aanleg van nieuwe wegen, de vestiging van industrieën en meer aspecten die wijzen op een grote vooruitgang, is het plan om een nieuw bejaar dentehuis te stichten in een vergevorderd stadium gekomen. Waar schijnlijk medio oktober zal de aanbesteding van het fraaie gebouw, zoals tenminste de tekeningen uitwijzen, plaatsvinden. Het bejaarden tehuis zal verrijzen op de „Weide" een idyllisch plekje midden in Scherpenzeel. Men heeft een goede uitkijk op het centrum en de bos rijke lanen rondom het kasteel. In het nieuwe bejaardentehuis zal ruimte zijn voor 90 ouden van Dagen. Het is thans al vvel zeker dat, nog voor de bouw gerealiseerd is (en dat zal waarschijnlijk in 1967 zijn) geen plaatsje meer te krijgen zal zijn. Hoewel het gebouw aller eerst voor de bejaarde ingezetenen van Scherpenzeel zelf bestemd is, zullen ook bejaarden uit andere streken hier huisvesting kunnen vinden, zover de beschikbare ruimte toestaat. Bij het gemeentebe stuur kwamen nu reeds aanvragen binnen van bejaarden uit VEE- NENDAAL, RENSWOUDE, ZEIST, AMSTERDAM, RIDDERKERK etc. om t.z.t. hun intrek in het tehuis te mogen nemen. bié-Jiv.f t ONTWERP Het fraaie centrum (zie tekening) is ontworpen door het architectenbureau Gerritsen Cramer b.i. uit Arnhem. De ontwerpers hebbén een gebouw gecre eerd waarin verschillende invloeden van de moderne architectuur merkbaar zijn. Er is ruimte geschapen voor 20 wonin gen, waarin de bejaarde echtparen zelfstandig hun huishouden kunnen waarnemen. Voorts komen er verzor gingsflats met een gemeenschappelijke ruimte en een speciaal verblijf voor de zusters. Aan de oostzijde, juist tegen over de ingang komt een groot plant soen. Aan de overzijde van de weg heeft men dan uitzicht op de bomenrij voor het kasteel. Woonlagen Het gebouw wordt in drie woonlagen opgetrokken. Op de begane grond zul len 17 éénpersoonskamers komen. Op de tweede etage twintig éénpersoons en drie tweepersoonskamers en op de derde verdieping in totaal 21 éénpersoons en drie tweepersoons kamers. In totaal is er ruimte voor zeventig bedden. In het zustershuis is plaats voor een apar te woning voor de directrice. De zie kenafdeling en de spreekkamer voor de dokter is in de flats ingebouwd. Schuin op de flats zullen nog tien twee- verdiepingenhuizen worden gebouwd. In het centrum van het gebouw is de gemeenschappelijke eetzaal. Wethouder de Jonge, die ons langs het thans nog maagdelijke terrein langs de Burg. Rooyaardsweg leidde, kan met zijn me debestuurders van de gemeente Scher penzeel en trouwens met de gehele be volking trots zijn op hetgeen hier tot stand zal komen. De leiding en het be heer van het nieuwe bejaardencentrum, dat in dit stadium nog naamloos is, is in handen van een gemeentelijke stichting. De wethouder verklaarde nog dat de opname voor iedere bejaarde openstaat, ongeacht de welstand. Indien de betrokkene alleen op zijn AOW is aangewezen, zal de gemeente Scherpenzeel in het kader van de alge mene bijstandwet de eventuele benodig de resterende kosten voor haar reke ning nemen. Een goed toekomstbeeld dus voor de oudere ingezetenen, die in alle rust en stilte op de „Weide" van hun levens avond kunnen genieten.- Er deugde niet veel van De politie heeft bij een controle op Rijksweg 12 een wrak van een auto zien rijden en dit vehikel van de weg „ge plukt". De bodem van de meer dan tienjarige Ford was geheel doorgeroest. De auto vorig jaar door Amsterdammers ge kocht voor ruim f 600,wat totaal on geschikt voor deelname aan het ver keer. De politie nam het kentekenbe wijs in beslag en de auto ging naar de sloper. De inzittenden wilden met dit wrak een vakantietocht naar Italië ma ken. Men strandde dus vlak bij Vee- nendaal. Er werd toen besloten de ten ten maar in de camping „De Batterijen" op te slaan. In ieder geval een goed kopere en misschien zelfs minder teleur stellende vakantie dan met de gammele Ford naar Italië te gaan. Gezelligheidsrit Repo Op woensdag 11 augustus a.s. orga niseert de Repo weer een puzzelrit. Deze maal van zeer bijzonder aard. Bij deze rit valt n.l. de nadruk op het ge zelligheidselement, waarbij de komische noot het hoogtepunt zal vormen. Het aantal kilometers is klein en de rit kan dus voor oud noch jong een bezwaar zijn. De deelname staat open voor jong en oud; het vervoermiddel is fiets of bromfiets. De start is om 7.15 uur 's avonds en men kan zich een half uur van te voren bij Rehoboth laten in schrijven tegen een bedrag van f 1,50. Aangezien de Repo onderweg een gratis consumptie beschikbaar stelt, zijn bijrijders niet toegestaan. Een goede stemming is vereist. Een wisselbeker wordt in het vooruitzicht gesteld. Op dit plekje komt het nieuwe Scherpenzeelse bejaardencentrum. Over 2 jaar zal het gebouw gereed zijn. Heeft de ker recreatieoorden te Rhenen, bes (Ned. Herv.) ei 855 gereformeerde kerken Met het Jaarboek 1965 ten dienste van de gereformeerde kerken in Ne derland is zoals gebruikelijk wat statisch materiaal over dit kerkge nootschap prijsgegeven. Het aantal zielen steeg van bijna 810- naar ruim 820.000. Hierin zijn begrepen de leden van 13 gerefor meerde kerkse in het buitenland. Het totaal aantal plaatselijke kerken ver meerderde met 1 en bedraagt nu 855. Er zijn 1078 dienstdoende predi kanten, 11 minder dan vorig jaar. Het aantal vakatures kwam van 210 op 250. het getal emeriti nam met 14 toe en bedraagt thans 196. Wat de overkomst uit-, en het ver trek naar andere kerken betreft: Uit de hervormde kerk kwamen 1567 personen over, terwijl er 1380 van gereformeerd hervormd werden; de vrijgemaakt gereformeerde kerk „liet" 411 leden aan de ü'jjodaal ge reformeerde; 147 leden vertrokken in omgekeerde richting. De wisselingen met andere kerkformaties zijn te verwaarlozen. In het financiële vlak wordt ver meld, dat de opbrengst per ziel steeg met f 4,35 tot f 66.80. 1.3 miljoen voor „Brood voor het hart" De aktie „Brood voor het hart" (christelijke lectuur- en bijbelver spreiding in Afrikaanse landen) heeft tot nu toe ruim 1,3 miljoen opge bracht. Het streefbedrag is ander half miljoen. In Woudenberg is het tot een breuk gekomen op het hervormde erf. Een aantal gemeenteleden heeft geprobeerd de gereformeerde bonds-„verpak king" van het kerkelijk leven te doorbreken. De kerkeraad heeft aan dit streven geen voet kunnen geven en degenen die er een afwijkende mening op nahouden gaan zich nu groeperen in een evangelisatie met een zgn. mid den-orthodox stempel. Naar aanleiding hiervan heeft de kerkeraad een kanselboodschap doen verschijnen, welke in extenso in de kerkbode is afgedrukt. De afgelopen week hebben in de ge meente weer een aantal aanrijdingen plaatsgevonden. Woensdag j.l. reed een personenauto, bestuurd door v. d. M. Tiel over de Rynsteeg in de richting van het Eek en VVielse veer. Op een gegeven moment wilde hij een voor hem rijdende personenauto inhalen. Toen de wagen echter naast de andere reed zag de bestuurder plotseling op vrij korte afstand een personenauto met een caravan naderen. Ondanks krachtig remmen van beide wagens kon een botsing niet meer worden vermeden Persoonlijke ongelukken deden zich ge lukkig niet voor. Beide wagens waren dermate beschadigd dat zij beiden dien den te worden weggesleept. Donderdagavond vond een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een per sonenauto. De bromfietser P. uit Zeist, naderde het kruispunt Kon. Wilhelmina- weg-Pr. Bernhardlaan vanuit de rich ting Leersum. Van de andere zijde na derde een personenauto, bestuurd door G. uit Leersum welke de Pr. Bernhard laan in wilde rijden. De bestuurder van de personenauto verleende de bromfiet ser geen voorang en een aanrijding was het gevolg. De bromfiets en de auto werden beschadigd. De onfortuinlijke bromfietser had over rugpijn te klagen. Zondagmiddag vond op de Kon. Wil- helminaweg ter hoogte van het postkan toor een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De voorste wagen moest plotseling afremmen toen er een auto vanuit de Imminkstraat de weg op reed. De bestuurder van de auto, welke achter de eerste reed heeft waarschijn lijk te weinig afstand bewaard. Het ge volg was, dat hij door stevig remmen nog wat doorgleed door het natte weg dek en achter tegen de eerste wagen opbotste. Materiële schade was het ge volg. Bij dergelijke kleine aanrijdin gen zou het in het vervolg wel wen selijk zijn, dat de betrokken auto's di- rekt aan de kant wordén gezet. Nu werd geruime tijd het toch al drukke wegver keer onnodig opgehouden. Ongeveer vier uren later vond bij het beruchte kruispunt Kon. Wilhel- minaweg-Koenestraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfiets. De personenauto, komende vanuit de Koenestraat verleende geen voorrang aan de uit de richting Leer sum komende bromfietser V. uit Bab- berich. De bestuurder alsmede de duo- passagiere werden vrij ernstig gewond naar het Ziekenhuis te Zeist vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Opening Oranje-Feestweek Dinsdagavond vond ter gelegenheid van het begin van de feestweek, ge organiseerd door de plaatselijke Oran jevereniging een concert plaats, uitge voerd door de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Amerongen. Ongeveer een honderd personen waren naar de Hof getrokken om getuige te zijn van de pittige marsmuziek welke ten gehore gebracht werd. Het weer werkte geluk kig mee zodat men kan terugzien op een geslaagde avond. 13 maal vierdaagse Onder het enorme aantal wandelaars dat de afgelopen week aan de grote Vierdaagse te Nümegen heeft deelgeno men bevond zich voor de dertiende maal de bekende Ameronger M. G. Ha- rinck, thans zestig jaren oud. De hevige regenbuien trotserend heeft onze plaatsgenoot het eindpunt weer bereikt waar hij zijn medaille in ont vangst mocht nemen. De heer Harinck heeft het deze reis rustig aan gedaan. Omstreek vier uur kwam hij, temidden van een groep mili tairen binnen wandelen. Dat hij ettelijke kilometers wandelen achter de rug had was de dappere Ameronger niet aan te zien. Als enige Ameronger heeft de heer Harinck deze tocht weer volbracht, een wandeling, waaraan menige jongere zich niet durft te wagen. Jaarvergadering Voetbalver eniging DVSA Op vrijdagavond 27 augustus a.s. vindt in hotel „Het Berghuis" te Amerongen de algemene jaarvergadering plaats van de voetbalvereniging DVSA. De vergadering begint om half acht. Behalve de gebruikelijke punten ver meldt de agenda een bestuursverkiezing. Verkiezing elftalcommissie voor de za terdag en de zondagafdeling alsmede be noeming van een kascommissie. De aftredende bestuursleden zijn: A. J. de Grefte. T. Zaaijer en C. van Vie- gen. Zij stellen zich niet herkiesbaar. Verder treedt als voorzitter af de heer J. Keiman. Deze heeft zich echter her kiesbaar gesteld voor de functie van jeugdsecretaris. Vragen voor de rondvraag worden uiterlijk ingewacht bij de secretaris, de heer A. Brinkman op 13 augustus a.s. Eveneens dient voor deze datum opgaaf te worden gedaan van kandidaten voor bestuur en elftalcommissie. De voor dracht dient te zijn voorzien van 5 handtekeningen. Tevens dient van elke kandidaat te worden vermeld voor welke functie hij zich beschikbaar stelt. Geslaagde fototentoonstelling De fototentoonstelling in het Dorps huis is maandag en dinsdagavond be sloten met de projectie van een groot aantal dia's die een beeld gaven van het vroegere dorp Amerongen. Deze beide avonden trokken flinke belang stelling. Overigens is de expositie op zichzelf toch een succes geworden. Een kleine driehonderd personen bezochten de ten toonstelling. De belangstelling van de Amerongers ging in hoofdzaak uit naar het werk van de plaatselijke club. Wat deze ver eniging betreft, deze mocht een zestal aspiranten noteren. De diaavonden trokken in hoofdzaak Amerongers. De herkenning van ver schillende punten en het genoeglijk ge babbel over vroegere jaren maakten beide avonden tot een onverdeeld suc ces. VVV, Fotoclub en foto de Haas heb ben velen een plezierige uur bezorgd zowel met de diaavonden als met de expositie. Hopenlijk zal er uit deze samenwerking nog meer groeien. Voetbaltoto Het bestuur van de voetbalvereniging DVSA wil er haar leden op wyzen, dat 21 augustus a.s. de toto weer gaat draai en. Voor deze datum dienen de deel nemers weer in het bezit te zyn van een registratiekaart. Deze kunnen nu nog in orde gemaakt worden. Tevens wordt er een beroep gedaan op de deelnemers en wel of het misschien mogelijk zou zijn, de formu lieren op tijd in te vullen. Vaak komt het voor, dat men meerdere malen bij iemand terug moet komen. Voorkom dus onnodig werk en vul uiterlijk 's maandags het formulier in. Schietnieuws Maandagavond j.l. werden in hotel Buitenlust te Amerongen door de leden van de plaatselijke schietvereniging „Willem Teil" weer de volgende resul taten bijeen geschoten. W. E. van Veenendaal 98 pnt; H. den Uijl 96; G. v. d. Horst 93; A. H. Enge laar 91; P. v. d. Sigentenhorst 91; G. J. Wijnbergen 91; A. de Haas 91; G. Mulders 91; J. Pakvis 90; A. Burgstede 90; H. de Groot 89; A. v. d. Sigtenhorst 85; H. van Veenendaal 83. Hierin getuigt de kerkeraad van diepe droefheid, over de ontstane situatie. Vooral omdat het niet-toe- geven aan de wensen en verlangens, door sommigen schijnt te worden uitgelegd als gebrek aan verdraag zaamheid en halsstarigheid. De ker keraad wil echter duidelijk stellen, dat hem er alles aan gelegen is om eenheid, vrede en rust in de gemeen te te bewaren en dat hij alles wil toegeven wat hij niet in strijd acht met de ere Gods, de waarheid van Gods woord en het belang der ge meente. Maar waar die strijd wel aanwezig wordt geacht zal de kerke raad toch niet anders kunnen en mo gen doen dan een vastberaden hou ding aannemen. Uit de kanselboodschap blijkt ver der, dat de kerkeraad vreest dat het ten diepste niet gaat om verande ringen in liturgisch opzicht, zoals het ritmisch zingen en het zingen van gezangen, maar om de inhoud van de prediking. De bezwaarde groep zou, zo vreest de kerkeraad, niet slechts andere liturgische vormen, maar veeleer een andere prediking wensen, meer aan gepast aan de natuurlijke wensen van het hart van de mensen. Hieraan Beroepen en op tweetal Ds. J. Keuning, chr. geref. predi kant te Veenendaal is beroepen te 's-Gravenzande en staat op tweetal voor Driebergen. Kerkelijke belasting is geen offer De hervormde kerkvoogdij van Ederveen heeft besloten de verplich te kerkelijke bijdragen door middel van de zgn. hoofdelijke omslag af te schaffen en het voorlopig bij wijze van proef proberen met vrijwillige bijdragen. De kerkelijke colleges; die zich in een circulaire tot de gemeenteleden hebben gewend, menen dat men met een verplichte bijdrage het vrijwil lige offer-karakter geweld aan doet. Aan kerkelijke belasting ontving men tot nu toe rond 7500 gulden per jaar, veel te' weinig om de begro ting ook maar enigszins sluitend te krijgen. Voor een gezond financieel beleid is 40.000 gulden nodig met daar bo ven op nog eens 12.000 gulden voor het schulddelgings- en orgelfonds. De collecten brachten vorig jaar 12.500 gulden op, een bedrag dat dient te worden opgevoerd tot 19.000 gulden. Van de vrijwillige bijdragen ver wacht men een inbreng van 13.000 gulden. (Volgens onze berekening komt men er dan 20.000 gulden aan te kort). juist kan men niets afdoen, omdat men meent dat in de Woudenbergse gemeente Gods Woord wordt ge handhaafd en wordt uitgelegd vol gens de belijdenisgeschriften van de hervormde kerk. De kerkeraad vraagt zich verder af of het preken niet gebeurt op een wijze en door predikanten waar het overgrote deel van de gemeente ach terstaat. Daarom ook kan de kerkeraad het er niet mee eens zijn, dat het op richten van een evangelisatie met aparte diensten, zondagsschool, ca techisatie en jeugdvorming wordt voorgesteld als een noodzakelijke- en volkomen legitieme zaak. Als tweede oorzaak van het zich niet meer thuisvoelen van een aan tal mensen in het grote geheel noemt de kerkeraad tenslotte het ontbreken van het innerlijk beleven van het geloof, ondanks een uiterlijk mee leven. (Voor dat uiterlijke meeleven is de kerkeraad overigens wel dank baar en in de kanselboodschap wordt het even tussen haakjes aan getipt het was er niet toen de gemeente van andere niet-gerefor- meerde bonds-, red.) richting was. Tekening vooraan zicht van het nieuw te bouwen bejaardentehuis in Scherpenzeel. Idee Het idee is uitgegaan van de heer Hofland, die vroeger als jeugdouder- ling van de Chr. Geref. Bethelkerk te Veenendaal, meermalen werd ge confronteerd met het evangelisatie werk. In de kring van verspreide le den van dit kerkgenootschap te Rhe nen werd ook meermalen over evan gelisatie gesproken. De heer Hofland deed begin vorig jaar de suggestie om samenkomsten te organiseren t.b.v. de vakantiegangers. Hij scha kelde de evangelisatiecommissie in, die direct warm liep voor zijn plan. De campingexploitant, de heer A. v. Erk, verleende volle medewerking en op kleine schaal kon worden ge start. Ruim 40 vakantiegangers toon den hun belangstelling. Inmiddels was de heer Hofland op zoek gegaan naar medewerkers en vond die in de heren Verbaas en Stringer. Men ging aanvankelijk van de gedachte uit dat men door zgndagsmorgens diensten te houden, de mensen misschien van de eigenlijke kerkdiensten zou af houden en plande daarom de sa menkomsten op weekavonden. Verschillende predikanten o.a. Ds. Westra, Ds. Langbroek, Dr. Graaf land. Ds. Volten leidden de samen komsten, die door zang en muziek o.a. van de muziekclub „Weerklank") werden begeleid. Toen het eenmaal draaide onder vond het comité van alle zijden me dewerking, ook financiële. De Her vormde en Gereformeerde kerk te Rhenen alsmede de Chr. Geref. Kerk te Veenendaal spanden zich er voor in en stonden geheel achter de plan nen. Beraad In de afgelopen winter heeft het comité zich beraden hoe 'fnen de or ganisatie dit jaar zou opzetten. Hier voor werd ook de Bijbel Kiosk ver eniging ingeschakeld, die enkele waardevolle adviezen kon geven, omdat de BKV zich intensief op dit terrein beweegt. De woordvierder van de Bijbel Kiosk Vereniging, gaf de raad om in de camping een kiosk te doen plaatsen, waar velerlei lec tuur te verkrijgen zou zijn. Daar naast zouden enkele jonge mensen, die een onderwijzers- of een theo logische studie achter de rug had den, moeten worden aangetrokken om de gehele week op de camping aktief bezig te zijn. Dit om met de bewoners meerdere contacten te De heer W. Th. Hofland WEDVLUCHT De Scherpenzeelse postduivenvereni ging De Luchtpost nam zondag 1 augus tus met 467 duiven deel aan een wed vlucht vanaf St. Chislain Horu. Af stand 216 km. De duiven werden gelost om 7.10 uur en de eerste duif kwam aan om 9.51.11 uur De verdere uitslagen van de eerste tien aankomenden was als volgt: S. P. Rotte 1, J. J. Voogt 2. 5, 7, W. van Ede 3; L. Stutvoet 4. Gebr. Rusten- hove 6, P. Wagensveld 8 en 10 en J. Bakker 9. kunnen 'leggen. Het comité is op deze adviezen nog niet ingegaan, om dat een verblijf van zes weken van zo'n jongerenteam minstens f 3000, zou gaan kosten. Ook is men in de kring van het comité niet geheel overtuigd van de doelmatigheid van die dagelijkse bemoeienis. Men ont ving in maart j.l. een uitvoerig rap port van de Bijbel Kiosk Vereniging, maar de voorbereidingstijd was toen te minimaal om een en ander te kunnen realiseren. In ieder geval denkt men wel na over het gege ven advies een kiosk op het terrein te plaatsen en eventueel een dia avond te organiseren. Zondags Men besloot dit jaar om de samen komsten op de vroege zondagmor gen te houden, afstappend van het voormelde bezwaar dat men dan de gewone kerkdienst zou verzuimen. Met Pinksteren werd begonnen en direct trok de samenkomst 120 be zoekers. De grote tent werd door het comité zelf gespannen en het begin leek zeer vlot. Toch is het aantal belangstellenden de laatste weken weer gezakt en het comité vraagt zich af waar de oorzaak moet liggen. Het bezoek aan de campings was ondanks het slechte weer de laatste weken beslist niet minder dan met Pinksteren. In de zomer van dit jaar gaf ook de hervormde en gereformeerde evangelisatiecom missie o.l.v. de heer Tigchelaar haar medewerking en traden weer ver schillende predikanten op. De muzi kale leiding van de liederen (uit een bundel van de Bijbel Kiosk Vereni ging) was in handen van de Veenen- daalse trompettist Gert van Asselt. De tent heeft ruimte voor 96 zit plaatsen. De stoelen werden gratis be schikbaar gesteld door de hervormde kerk en kwamen uit gebouw „Irene". Door middel van een pas uitgege ven folder worden de vakantiegan gers op het doorgaan van de samen komsten gewezen. Voor de volgende zondagen zijn twee Veenendaalse predikanten uit genodigd. t.w. op 8 augustus Ds. A. A. Bos en op 15 augustus Ds. A. Ter louw. Het comité is wel even ge schrokken van de dalende belang stelling en overweegt de tweede dienst te laten vervallen, wanneer het bezoek zo minimaal blijft. Men vraagt zich af wat de oorzaak is dat het vlot begon en nu een enigszins dalende lijn aanwijsbaar is. Hoe het zij. het loffelijk initiatief van het comité, waarvan de heer Hofland voorzitter is, verdient steun en achting. Het is een ideëel stre ven; het Evangelie te brengen op plaatsen waar de mens recreatie en rust zoekt. Uit verschillend reacties bleek dat de bezoekers van De Thymse Berg de samenkomsten waardeerden. De heer Hofland en zijn mede- comitéleden beijveren zich om even tueel ook volgend jaar met de sa menkomsten door te kunnen gaan, waarbij medeleven van de kerken op prijs gesteld wordt. Want zoals de heer Hofland opmerkte, hefr is geen zakelijk doel wat nagestreefd wordt, maar veeleer een pogen de rand- kerkelijken op te kunnen vangen, die zich in deze omgeving in grote getale in de zomermaanden plegen op te houden. Eigen éer zoeken is hem en het comité vreemd. Men is tot deze vorm van evangeliseren geko men „omdat", volgens de voorzitter, „De liefde van Christus ons hiertoe dwong". Jongen stak hooiberg van zijn vader in brand Dinsdagavond heeft het zesjarig zoon tje van de landbouwer v. d. Haar aan de Kievitsmeent, vlak by de Meikade, de hooiberg achter de boerdery van zijn vader in brand gestoken. Het kind speelde met lucifers achter het huis toen de ouders met de werk zaamheden bezig waren. De brandweren van Ede en Ederveen werden gewaar schuwd en waren snel ter plaatse. Van de hoeveelheid hooi in de hooi schuur bleef weinig behouden. Het aan wezige Hooi, een zegr schaars artikel in deze natte zomer, vertegenwoordigde De Ederveense brandweer poogt het een waarde van meer dan duizend gul- vuur |n (,e hooischuur den. De heer v. d. H. was tegen brand- te bedwingen. schade verzekerd Nog geruime tijd werd gewerkt om nog iets van de tas te redden, door het hooi uit elkaar te rukken. Opzet nog in experimenteel stadium Heeft de kerk een taak en een opdracht om temidden van vakantie- en recreatieoorden te getuigen? Deze vraag werd door een interkerkelijk comité te Rhenen, bestaande uit de heren W. Th. Hofland (Chr. Geref.), Verbaas (Ned. Herv.) en Stringer (Geref.), bevestigend beantwoord en men stelde pogingen in het werk om op de drukbezochte camping „De Thymse Berg" samenkomsten te beleggen. Begon men aanvankelijk schoorvoetend, deze zomer kregen de plannen vastere vormen en al is men het experimentele stadium nog niet gepasseerd, er begint lijn in te komen en reeds verschillende malen toonden predikanten uit deze omgeving zich bereid om in een grote vakantietent het Evangelie te doen preken.

De Vallei | 1965 | | pagina 8