are*;*; >- bc i :IP^! ik' Streekgenoot vertoefde in bakoven van Arabische.... halfwas monteur Intocht jeugdvierdaagse door winkelend centrum ARAM Deelnemertjes met bloemen overladen INTOCHT Hennie Pomp benoemd tot dirigent van Hervormd Zangkoor te Ede Verbetering bij het grote kruispunt Hoofdstraat- Zandstraat Uitslagen zwemwedstrijden voor Jeugdvierdaagselopers Jeugd logeert in zomerkamp te Kootwijk Jeugd koopt zomerzegels als toegangsbewijs voor kindercircus Roepen werd fataal Brommer contra fiets Wie zag aanrijding §1% i Verbeteringen Jeugd in drommen naar circus Boltini AMERONGEN Grote drukte bij Lunapark Automobielbedrijf H. Reede i:k w RAAD VAN RENSWOUDE Wel baatbelasting voor eigenaar Onteigening Parkeerplaats Onderwijsvoorzieningen EDE Ds. M. A. J. van Putten overleden I VRAAG EN J AANBODJ Te koop Gevraagd Te huur Diversen wou.ad „DE VALLEI" dinsdag 10 augustus 1965 Jfschoon het aantal deelnemertjes aan de zevende Veenendaalse jeugdvier- laagse, zoals bekend, door de weersomstandigheden belangrijk minder was lan vorig jaar, werd er door de bUna 500 deelnemertjes toch prettig en en- housiast gewandeld. Geen wanklank werd vernomen. Het weer dat zich by le inschrijving op dinsdagmorgen niet zo gunstig liet aanzien, veranderde ge heel en de vier wandeltochten konden onder een stralend zonnetje worden ifgelegd. Vrijdagavond stonden als vanouds de honderden ouders met bossen bloemen :n de armen aan het eind van de Zand straat om de binnenkomst zo feestelijk nogelijk te maken. De twee plaatse lijke muziekcorpsen plaatsten zich voor en in de stoet en zo trok het wandelle gioen het centrum binnen. Voorafgegaan door de Scheepjeswol- harmonie kwam de wandelstoet de Hoofdstraat in, juist op het moment iat daar een grote drukte heerste van wege de wekelijkse vrijdagse koopa vond. Het publiek stond wel even stil oen de tippelaartjes, met bloemen be iden binnen marcheerden, maar het rof toch dat de echte sfeer en het ■oerageroep ditmaal ontbrak. Het was en te kille bedoening. Hopelijk zal Vee- endaal volgend jaar harder juichen Is de jeugdige wandelaartjes, die toch iaar een hele prestatie leverden, hun itocht houden. Onder de wandelaars ?lf was de stemming overigens opper best. Men had een fijne week gehad. Onze plaatsgenoot de muziek- en •angdirigent Hennie Pomp (30) is met ngang van het nieuwe seizoen benoemd ot dirigent van een groot hervormd angkoor te Ede. De heer Pomp wordt daar de opvolger •an de heer J. Doornebal uit Barne- eld, die om studiereden zijn dirigent- 'ok neerlegde. Hennie Pomp leidt mo menteel zes zangkoren en is de vaste rganist van de gereformeerde kerk. De eer Pomp begon vier jaar geleden met et dirigeren. In die periode trad hij •enmaal met een (Veenendaals) koor oor de radio op en éénmaal voor de elevisie. Hij volgde twee jaar een oordirectiecursus te Arnhem. Onlangs von een onder zijn leiding staand angkoor uit Renswoude een eerste prijs n de afd. uitmuntendheid tijdens een iehouden zangconcours. Het nieuwe •oor van de heer Pomp in Ede telt op 'iet ogenblik negentig leden. De Dienst Gemeentewerken is mo menteel druk bezig een ontwerp te ma- en van de toekomstige situering nabij et grote kruispunt Hoofdstraat-Hoog- 'raat-Zandstraat. De trottoirs zullen zowel aan de west- Is aan de oostkant worden ingekrom- en, waardoor uiteraard een bredere ;tmonding wordt verkregen. Ook de irkeerslichten zullen worden ver- '.aatst. Een en ander zal waarschijnlijk e gevaarlijke situatie tijdens de spits- ren zo niet opheffen dan toch aanmer- •elijk afzwakken. Wanneer met de erkzaamheden kon worden begonnen as thans nog niet bekend. ook tijdens de voorstellingen in de Ei kenlaan, waarvan uitbundig werd ge noten en tijdens de wedstrijden in het zwembad en op de Westersingel. De deelnemertjes van buiten- zowel als die van Veenendaal waren bijzonder te spreken over het gebodene. De heer van Burken uit Langbroek, die zijn leer lingen nu al zesmaal vergezelde sprak van een zeer geslaagd evenement. Ook de verzorging in De Eikelenkamp liet niets te wensen over. Met de jongens uit Rotterdam, Schiedam, Gorkum en andere plaatsen had men zich ook hier goed op z'n gemak gevoeld. In het Bergbad werden donderdag morgen de zwemwedstrijden gehouden, waarbij de jeugd zich zeer enthousiast toonde. Men werd daarbij gerugge- steund door een heerlijke temperatuur. Het was toevallig de warmste dag van deze zomer. De prijswinnaars bij de verschillende zwemnummers waren: In de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar: Bandenrace: 1. Aart van de Weerd; 2. Louis Veldhuizen; 3. Jacques van Oost duin. Meisjes: 1. Heynie Wesselo; 2. Dineke Septer. Haklopen: 1. Jan Diepeveen; 2. Helma Veldhuizen; 3. Dicky v. Hardeveld. Bandenrace: 1. Dick van Ginkel; 2. Hennie Muller; 3. Rudie van Kooten. Boegsprietlopen: 1. Dicky Bos; 2. Dick v. d. Dikkenberg; 3. Herman Suyden- dorp. Van 12 tot 16 jaar: Bandenrace: 1. Gerard ter Hoeven; 2. Frans Davelaar; 3. Gerda van Leeuwen. Blokjesrace: 1. Ria Diteweg; 2. Kees Heikamp; 3. Willie Leurs. Sprietlopen: 1. Tannie v. d. Ham; 2. Lia v. d. Berg. Jongens: 1. John v. d. Berg; 2. Gerrit Valkenburg; 3. Teus van Tuyl. Ping-pong race: 1. Ellen Wanders; 2. Marjo Oskam; 3. Guus Mulder. Jongens: 1. Arie v. d. Schans; 2. Dirk Jan Langerak. Vanwege de Instuif zijn een aantal meisjes en jongens in de leeftijd van 9 tot 11 jaar naar een zomerkamp te Kootwijk op de Veluwe getrokken om daar van een fijne kampeerweek te ge nieten. Men is er dit jaar van afgestapt om in tenten te gaan bivakkeren, ook al omdat het verblijf in een vakantiecen trum minder hoge eisen stelt dan in een tent, De kinderen logeren in een fantas tische omgeving. In de dagverblijven ziet het er keurig verzorgd uit. De leiding van De Instuif heeft een origineel programma opgesteld, waar van de kamperende jeugd ongetwijfeld zal genieten. DIRECTEUR CAROLAN N.V. EN CAMIRA N.V. LEGDE FUNCTIE NEER OM GEZONDHEIDSREDENEN De directeur van de ondernemingen Carolan (Holland) en Camira N.V., Ir. W. A. Klaassen heeft om gezondheids redenen zijn functie moeten neerleg gen. Hiermede is voor hem een einde ge komen aan bijzonder veel aktiviteiten (men denke aan de recente uitbreidin gen) en ook van ondernemerszin. In een relatief korte tijd heeft de heer Klaas sen het bedrijf opgestuwd tot het niveau dat thans is bereikt. De president-com missaris Prof. Dr. A. H. M. Albregts is tijdelijk met de directieverantwoorde lijkheid belast. Zoals reeds werd medegedeeld zal het bekende kindercircus Pepino, dat thans haar tenten in Ede heeft opgeslagen, op 1 september a.s. een uitvoering ge ven in Veenendaal. Dit op uitnodiging van de winkeliersvereniging „Handel en Nyverheid'. De jeugd, die zo graag het circus wil bezoeken, krijgt de gelegenheid zelf hiervoor te gaan sparen. De winkeliers, aangesloten bij Handel en Nijverheid verstrekken namelijk bij besteding van elke gulden een zegel. Honderd zegels op een opplakvel geplakt, geven recht op een gratis toegangsbewijs. De jeugd moet de zegels echter in de week van 21 tot 28 augustus bij een der bestuurs leden inleveren. Circus Pepino is door het gehele land bekend. Men komt met een zeer attractief programma o.a luchtacrobatiek, gedresseerde honden, clowns, koorddansers en noem maar op. Zorg dus dat je erbij komt en spaar snel zegels. Dan is het ook zeker dat je het programma kunt zien. Vrüdagavond reed de bromfietser van R. uit Ede op de Prins Bernhardlaan ter hoogte van de Buurtlaan. Ter hoogte van het kruispunt riep hü wat tegen een paar passerende voetgangsters. Hij lette toen niet op de wielrijder C. uit Veenendaal, die met zijn negen- jarig zoontje achterop, goed rechts van 'de weg reed. Er ontstond een botsing, j waarbij de jongen lelijk kwam te val len en een wond boven het oog opliep, benevens schaafwonden aan het boven been. Brommer en fiets werden be schadigd. Vrijdagavond reed de wielrijder D. op het fietspad aan de Kerkewijk. Hij vervoerde een zakje met aardappelen voorop het stuur. Een achter hem ko mende bromfietser J. v. d. G. kwam in aanraking met dit obstakel en het ge volg was dat beiden ten val kwamen. De bromfietser liep schaafwonden aan zijn benen op. Vrüdagavond werd mevrouw H. uit Veenendaal aangereden op het zebra pad aan de markt. De bestuurder van de auto, die de aanrijding veroorzaakte is bekend. Me vrouw H. liep een hersenschudding en een gekneusde heup op. De politie ver zoekt eventuele getuigen van dit on geval zich op het bureau te melden, daar de lezingen over de oorzaak van de aanrijding uiteenlopen. Volgens de bestuurder zou hij hebben stilgestaan toen mevrouw H. voor de auto heenliep. Terwijl wij in West-Europa de laatste maanden huiverend van al de nattigheid ronddoolden en nog eens een extra laagje ondergoed over de leden droegen, zat onze streekgenoot Robbie Robbertsen (25) uit Ederveen in een temperatuur van om en nabij de 50 graden Celsius, midden in de Arabische woestijn. Rob, die boormeester is bij een grote oliemaatschappij, werd in maart uitgezonden naar bet sultanaat Oman in de Zuid-Oosthoek van bet schiereiland Arabië, waar volop boringen worden verricht. Na vier maanden in deze balcoven, waar volgens Rob de hoogste temperatuur niet minder dan 68 graden was mocht bij een maand naar Nederland om hier wat ver koeling op te doen. En hiervoor krijgt bij dan ook ruimschoots de gelegenheid. '*;-v ANDERS. Rob, die zondag uit het Midden-Oos ten vertrok kwam maandagmiddag op Schiphol aan. Wij troffen hem een dag later, temidden van zijn familie. Zwaar- gebruind vertelde de jonge boormeester wat van zijn ervaringen. „Je bent ge woonweg in een andere wereld geweest. Niets, maar dan ook niets herinnert je aan de gebruiken die wg in onze wes terse maatschappij gewend zyn". In heel Oman leven zo'n 120 Europeanen, die meestal de leiding hebben bg de olieboring. In de streek waar Rob was leefde men met 12 man westerlingen bij elkaar. Aan het hoofd van Oman staat de sul tan. Onder het gezag van de allesbe heersende sultan zgn verschillende sheiks aangesteld, die over regionale gebieden heersen. Rob heeft in de kor te tgd al eens kennis gemaakt met een van deze sheiks, die volgens hem zeer weelderig leeft. Hg bewoont een gigan tisch buitenverblijf met terrassen, bezit behalve een groot aantal vrouwen, een aantal grote Amerikaanse auto's, speed boten, maar ook wel Arabische rijkdom men zoals honderden kamelen, hengsten etc. De bevolking draagt van hun scha mele inkomsten een groot deel af aan de sheik en doet dat gewillig aldus Rob. VERVOER Modern vervoer is er natuurlijk onbe kend. Een doodenkele auto van een of andere sheik wordt wel waargenomen, maar geen fiets. Het voornaamste ver voermiddel is de ezel en voor de meer Twee jeugdige be zoekers van het Lu napark worden op hun xacemotor inge haald door een echte bestelauto. De vreug de rondom de race baan was heel groot. Het zetfouten-duiveltje blijkt geen vakantie te hebben genomen, maar zich luchtig te hebben geweerd. In hoofd- tuk II van Dorp aan de Grift (dinsdag 7 juli 1965) leze men in plaats van Sne er van Abcoude de naam Sweder; i.p.v. oyense Entreé: Joyeuse; i.p.v. zoals 'e meester heren van zijn tijd: zoals e meeste heren. De teksten bij de foto's ijn verwisseld. De lezer zal begrepen lebben dat bij de foto met het molentje p de achtergrond het bijschrift moet liden: Wat er rest van het Grote 'enlo, vroeger een beboste heuvel; en lat de foto met de heuvel in het ver- chiet een gezicht op de Emmikhuizer- erg voorstelt. De mooie tekening van iet poortgebouw is van A. F. Schürman. In het opstel „Uit het land van de zen- leling Willibordleze men i.p.v. vaar het paradijselijke dal van de Jüssel: naar het paradijselijke dal. Het potjeslatijn Terra, valle omoenis noet luiden Terra, vallis nimis amoena l.w.z. De aarde, het al te liefelijke dal, itel van een gedicht van P. C.J3outens n zijn bundel Carmina (1924). Gigan- isch zijn hier en daar de leisteenrotsen, -noet zijn: Gigantisch rijzen hier en laar. Bij de passage over de beruchte over en boef moet achter diens naam 'eitchen het woord heette staan. Moge het zeltfouten-duiveltje het hele r vakantie nemen! De voorstellingen van Circus Boltini trokken gistermiddag en-avond een zeer groot aantal bezoekers. Vooral het op treden van de teeneridolen Johnny Lion en zijn Jumping Jewels schijnt aan het geweldige bezoekersaantal te hebben meegewerkt. Maar ook de dressuurproeven vielen bij het publiek bijzonder in de smaak. Men bracht de verschillende artiesten dan ook na afloop een welgemeende ovatie. Dat hei. zou stormlopen wees de ren op de toegangsbewijzen in de morgenuren al uit. Honderden verdron gen zich voor de kassa's. Ook in de omgeving schijnt het enige Nederlandse circus een grote populari teit te bezitten. In Tiel waren de voor stellingen tijdens het weekend ook to taal uitverkocht. Vandaag treedt Toni Boltini's circus al weer op in Drieber- Het Lunapark in de Laan te Ame- rongen trok vorige week heel wat be kijks. Donderdag- en vrijdagavond was de drukte al groot, maar zaterdagavond overtrof het alle verwachtingen. Vooral de jeugd vermaakte zich ge weldig bij de botsautootjes en in de zweefmolen. De schiettent was meer het domein voor de volwassenen. De stand houders met oliebollen, warme worst e.d. hadden niet over de klandizie te klagen. Amerongen was zaterdagavond echt in een feeststemming, tot laat in de avond wemelde het op straat van Amerongers en toeristen. TE AMERONGEN vraagt voor direkt een Telefoon 03434-1281 welvarenden de kameel. De werklieden, die bij de oliemaatschappij in dienst zgn, trekken soms 60 km. door de woestijn om op hun werk te komen. Vervoer per ezel. Ook komen er heel veel met de eiger. kameel. Het frappan te is dat ze de grote weg mijden en dwars door de woestijn naderen. De af standen zijn dan natuurlijk korter, om dat ze hemelsbreed gemeten kunnen worden. Een Europeaan zou onherroe pelijk verdwalen, maar de Arabieren hebben een fijn instinct voor het bepa len van de richting vertelt Rob. De in „Het lege kwartier" (zoals de streek rond Fahud) wordt genoemd, aanwezi ge Europeanen maken gebruik van sterke jeeps, z.g. landrovers. KAMELENRACE Het meest spannende evenement vond Rob een gehouden snelheidsrace voor kamelen. De van nature luie dieren wor den gestimuleerd door hen wat gember onder de staart te duwen en als een Razende Roeland stuiven ze door de woestijn. Voor dat de berijder de ka meel ln bedwang heeft zijn er heel wat capriolen vertoond, tot groot vermaak van het aanwezige publiek. Een van de kamelen sloeg op hol, de woestijn in en werd gedisqualificeerd. Sheik Ali orga niseert ook wel paardenrace's met de Arabische hengsteg. Hieraan mogen ook de Europeanen meedoen, in tegenstel ling met de kamelenrace. CULTUUR. Schrijnend is het gebrek aan enigerlei vorm van cultuur vindt Rob. De men sen hebben weinig interessen. Andere primitieve volken hebben nog een cultu rele inslag, zoals het trommelen, waar bij in onze oren eentonige muziek wordt gemaakt, of maken zich dienstig met beeldsnijwerk, maar de Arabier doet doodgewoon niets. Rob gelooft niet dat men die volksaard kan veranderen. Op andere terreinen heersen eveneens zeer primitieve toestanden. Ziekenhuizen ont breken geheel. Een enkele keer komt men een z.g. medicijnman tegen, die met allerlei manipulaties de ziekten denkt te bestrijden. In de middelgrote stadjes, zoals Mus cat, Bairein is wat handel en een paar winkels. De meeste artikelen zijn van Arabische of Perzische oorsprong, maar in geringe mate zijn ook wel Europese artikelen te koop. Rob hoopt eind deze maand weer naar Oman te reizen om dan tegen Kerstmis weer een maandje verlof op te nemen. Zou je onafgebro ken in die zandwoestijn blijven dan was je binnen een jaar lichamelijk en gees telijk gebroken gelooft Rob. Door zijn verhalen geboeid, zou men de tijd ver geten. Onze streekgenoot was in een ge heel andere wereld en wij werden er even ingezet, 's Lands wijs 's lands eer is een oud spreekwoord, maar Rob Rob bertsen gehoord hebbend, geven we toch maar de voorkeur aan onze eigen levensstijl. De nadelen van ons zeekli- maatje nemen we dan maar op de koop toe. ANALFABEET. De bevolking is voor het grootste deel analfabeet en doet ook geen pogingen iets te leren. Geen enkele weet b.v. te vertellen hoe oud hg is. Als hij zegt 21 kan het ook wel 38 zijn. De jaartelling is ook anders, men rekent vanaf de ge boorte van Mohammed. Het arbeids- tempo ligt zeer laag en het begrip voor het werk nog lager vertelt Rob. Een eenvoudige schroef aandraaien geeft nog de grootste moeite, ook voor dege nen, die al enkele jaren in dienst van de maatschappij zijn. Daarbij komen nog de taalmoeilijkheden, want de verschil lende stammen spreken ook nog ver schillende dialecten. Onder deze stammen is wel een rivali teit op te merken, de Muscati's (bewo ners van een grotere nederzetting) voe len zich de meerderen van de Ibri's (de plattelandsbewoners). VROUWEN. De vrouwen lopen gesluierd rond. Ze halen water bij de dorpsput, waarbij de waterkruik op het hoofd wordt gedra gen, ze zoeken hout voor het vuur en verder hebben ze weinig in de melk te brokkelen. Rob werd eens bij een Ara bisch gezin uitgenodigd voor de maal tijd. Eerst schikt de Arabier met zijn gasten aan. Is er dan nog wat overge bleven dan volgen de zonen en de laat ste resten zijn bestemd voor de moe der met haar dochters. Er is bovendien een levendige handel in vrouwen. De gemiddelde prijs is 2000 roepi's (een roepi is ongeveer ƒ0,75). Enkele weken geleden werd Rob een Arabische schone aangeböden. Hij mocht het meisje tevoren niet zien. De prijs schommelde zo om de 1500.-. Uiter aard is Rob niet op het aanbod inge gaan. Het gezinsleven speelt zich meerma len af onder een boom in de zand woestijn vertelt de jonge boormeester. Vooral de Beddhoestammen verkiezen het leven onder een boom. Wat zakken over de takken voor de verzengende zon en het huis is klaar. Bevalt het niet on der een bepaalde boom, dan gaan ze met hun schamele boeltje op pad om een andere boom op te zoeken. (Vervolg van pag. 1) Van hen zijn er zeven afkomstig uit Renswoude, twee uit Veenendaal, één uit Amerongen, één uit Otterlo en een uit Doorwerth. Begin dit jaar werden door de ge meente Renswoude diverse stroken grond aangekocht i.v.m. een verbetering van de Bekerweg, de Daatselaarseweg en de Ubbeschoterweg. Door het college van G.S. werd evenwel bezwaar ge maakt tegen de voorwaarden, waarbij aan de heer J. G. G. Baron Taets van Amerongen van Renswoude de garantie werd verleend dat geen baatbelasting zou worden geheven i.v.m. de verbete ring van de Ubbeschoterweg. Ged. Sta ten achten dit beding in strijd met ar tikel 189 van de grondwet. Voorts werd de heer Taets van Amerongen het recht van uitweg gegarandeerd naar de nieuw aan te leggen weg van de overblijvende gronden, terwijl tenslotte het plantrecht van de bermen rond de Ubbeschoterweg door de heer Taets van Amerongen werd behouden. Deze bedingen kregen even eens geen goedkeuring van G.S. De gemeente is thans in overleg ge gaan met de eigenaar en is tot over eenstemming gekomen in dier voege dat de heer Taets van Amerongen zijn eisen inzake de garantie van de baatbelasting en de erkenning van het recht van uit weg heeft laten vervallen, terwijl de op de berm aanwezige bomen door de gemeente zullen worden overgenomen zodat het plantrecht dan ook vervalt. Met eigenaressen van de grond gele gen in het verlengde van de van Reede- weg zijn reeds geruime tijd contacten gelegd over verkoop van deze grond langs minnelijke weg aan de gemeente t.b.v. de bouw van woningwetwoningen In het eerste geval zou pas een ont eigening plaatsvinden, die, naar B en W verklaren, toch altijd een aantasting van het recht van eigendom is. Een particuliere bouwonderneming heeft ook nog gepoogd de grond te ko pen. evenwel zonder resultaat. Nu de grond aan het reeds bebouwde deel van de van Reedeweg geen ruimte meer biedt voor woningwet en een gedeel te aan de zuidzijde reeds is verkocht aan de N.V. Strokenbouw en hier door stagnatie in de woningbouw dreigt te ontstaan menen B en W dat de voor bereidingen tot onteigening niet langer kunnen en mogen worden uitgesteld. B en W betreuren het deze maatregel te moeten nemen, maar wijzen erop dat zelfs een voorstel om de waarde van de grond door 3 deskundigen te laten taxeren, werd genegeerd. Het besluit om een parkeerplaats na bij de Kerkstraat aan te leggen werd door G.S. goedgekeurd. De kosten van de aanleg worden thans begroot op f 16.000,—. Het bestuur van de Ver. tot Stichting en Instandhouding van een School met de Bijbel te Renswoude verzocht de Raad om medewerking voor verande ring van inrichting en de aanschaffing van meubelen, leer- en hulpmiddelen. Men verzocht o.m. om de aanschaf fing van een radiotoestel, een projec tor, gordijnen, betegeling van het schoolplein etc. B en W stellen voor de gevraagde voorzieningen toe te staan. Het winkelpand (rechts) aan de Dorps straat te Scherpenzeel zal zeer binnen kort ten offer vallen aan een meer over- zichtelgke verkeerssituatie. De Prinses Margrietlaan zal tot dit punt worden doorgetrokken. Ds. M. A. J.van Putten, predikar van de Gereformeerde (Vrijgemaakte) Kerken van De Bilt en Maartensdijk it maandagmorgen 2 augustus 1.1. na eer. kortstondige ziekte zeer plotseling o) ruim zevenenveertig jarige leeftijd in het diaconessenhuis te Utrecht overle den. De begrafenis vond plaat- donderdag 5 augustus op de Alge mene Begraafplaats Brandenburg aan de Eerste Brandenburgerweg te Bill hoven, nadat vooraf eerst in de Opstan dingskerk aan de Beatrixlaan te De Bil. een rouwdienst werd gehouden. Marinus Alexander Jacobus van Put ten werd op 31 december 1917 te Rol terdam geboren. Hij bezocht eerst he Marnix-gymnasium in de Maasstad ei studeerde daarna nog aan de theolog. sche hogeschooi van de Gereformeerd< Kerken in Nederland te Kampen, waa hij in het voorjaar van 1944 zijn kandi daatsexamen aflegde. Nadat de heer Va; Putten kort daarna na praeparatoir ex amen door de classis Rotterdam was bi roepbaar verklaard in de Gereformeei de Kerken in Nederland werd hij op september van datzelfde jaar (1944) be vestigd als predikant van de Gerefoi meerde Kerk van Twijzel. In deze zijr. eerste gemeente maakte ds. Van Puttei zich op 17 september 1945 los van de synodale besluiten. Sinds 11 septembe 1949 diende hij de Gereformeerde (Vrij gemaakte) Kerken van De Bilt en Maai tensdijk, welke voor de dienst des Woord zijn gecombineerd. Ds. Van Putten was in de classi. Utrecht-Breukelen examinator exeges Nieuw Testament en sinds septembe; van het vorige jaar doceerde hij ook nog klassieke (letteren) talen aan hei christelijk lyceum te Ede. f 1,50 pei advertentie f Um 10 woorden Elk woord meer 10 cent J Sperciebonen te koop a f 0,70 per kg. A. Pluygers, Bosweg, Eist (Utr.). Te koop witte trouwjapon, lang, m. 36. Brieven onder nr. 5012 aan het bur. van dit blad. Te koop mooi bankstel f 220,De Sav. Lohman- straat 127, Veenendaal. Te koop Batavus Combi Sport, 1963. Boslaan 101, Veenendaal. Te koop gevraagd speldjes. Aanb. Dr. Colijnstraat 64, Veenendaal. Tel. 3881, na zes uur 's avonds. Jongeman zoekt kamer in Veenendaal met of zonder warme maaltijd of'volledig pension. Brieven onder nr. 5013 aan het bur. van dit blad. Nette buitenlander (Marok kaanse nationaliteit) zoekt pension, beroeps of particu lier, in Veenendaal. Br. S. Ajdid, Grotestraat 110, Ede. Net mnl. persoon zoekt kost huis. Brieven onder nr. 4980 aan het bur, van dit blad. Bromfiets te huur. D. W. Kulik. Hoofdweg 10, Eder veen. Tel. 260. Wasbare Latex muurverf, sneeuwwit, in bussen van 2'/2 kg f 4,50. Speciaal voor keukens en douchecellen te verdunnen met water. Fa. Zimerman en Zn., Sand- brinkstraat, Veenendaal. Aangeboden extra maten overhemden (t/m maat 48) werkhemden, weekenders (t/m maat 10) A. van Nel- lestijn. Jan van Goyen- Straat 2. tel 3923 Veenen daal Dinsdags en zaterdags op de markt Glaskisten te koop Handels ver. Zimmerman en Zn.. Sandbrinkstraat 1. Veenen daal. Slanker bent u door onze moderne Lycracorselets en bustehouders Piet van Beek. Emmalaan 28. Veenendaal. Tel. 2039. Lichtdrukken en fotoco- piëren Artifoto Hoofdstraat 84 Veenendaal 23 Het bericht, dat er een schip is gesignaleerd, doet allen het gevecht tussen Aram en de matroos meteen vergeten Kapitein Eén-oog beklimt haastig de kampagne en begint zijn bevelen rond te schreeu wen. „Alle zeilen bijzetten! Bakboord oploeven!" Op de koopvaarder schijnt men al onraad te be speuren. Het schip draait van de wind af en het fokkezeil wordt uitgeworpen. „Dat zal ze niet veel helpen," zegt Ambre, die naast Aram aan de ver schansing staat „Met onze driemast-tuigage hebben we die tweemaster binnen het uur geënterd." Er klinkt trots in haar stem, maar Aram antwoordt niet en staart somber over de golven. Ambre's voorspelling' blijkt maar al te juist te zijn. want binnen het uur zijn zij de koopvaardei al dicht genaderd „Smijt de bloedvlag uit!" bul dert de stem van kapitein Eén-oog. En even latei ontplooit zich in het topje van de grote mast het zwarte dundoek met de makabere doodskopde vlag der kapers.... (wordt vervolgd'

De Vallei | 1965 | | pagina 2