DOVO aanval zeer schietlustig tegen Be Quick 5-3 Kees Boogaard (16) veelbelovend wielrenner CHEVROLET (2-3) DEFENSIE LIET STEEKJES VALLEN Onderzoek sportvelden GVVV pas na rust op dreef tegen ARC Nederlaagtoernooi van Kulan Glad veld speelde Veenendaal parten 0 P E L RHENEN VZC verloor ongelukkig van Pluvius RENSWOUDE SCHERPENZEEL 2 Zijn sterke sprint >racht hem resultaten V.A.B. Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 17 augustus 1965 DOVO toonde zaterdag in de oefenwedstrijd tegen het pas gepromoveerde Be Quick uit Zwolle dat de doelpuntenmachine al weer goed geolied was. De voorwaartsen schoten vijf bressen in de Zwolse verdediging die ook keer op keer schaakmat werd gezet door de DOVO combinaties. Be Quick gaf in het begin aardig tegenspel, maar moest na rust het terrein aan DOVO laten. Het pleit niet voor de vorm van de rood-witte defensie dat juist in deze periode drie Zwolse doelpunten geboren werden waarvan er twee op een presenteerblad werden aan geboden. In elk geval bleek overduidelijk dat DOVO meer spelinhoud bezat dan de nieuwe 2e klassers, die zich soms vrij onwennig bewogen. SCHIETLUST Op het zonovergoten Sportpark ont wikkelde zich een vrij snel spelletje, waarbij de gasten en dan vooral de blonde midvoor v. d. Kolk aardige din gen lieten zien. De Zwolse aanvals leider verscheen al na vijf minuten voor keeper Hardeveld, maar miste het doel op een haar. DOVO, gewaarschuwd door deze ene snelle aanval bouwde op de vleugels aan de tegenaanval. Vooral de rechter vleugel Diepeveen-Visscher toonde zich aanvankelijk bijzonder actief. Keer op keer raasden ze hun tegenstanders, waaronder zich zelfs de internationaal Locht bevond, in nelle sprint voorbij. In de 16e minuut kon DOVO een prach tig doelpunt laten aantekenen. Het kwam nota bene van de voet van de opgerukte spil G. Slotboom, die een ouderwetse kogel naar het Zwolse doel stuurde. Doelman Bredemond was to taal verrast en kon dan ook niets an ders doen dan de bal naar het middden trappen, 1-0 voor DOVO. DOVO, geïnspireerd door deze fraaie goal van Slotboom, ging onvermoeid door. Diepeveen kanjerde het leer en kele centimeters over de lat. Aan de andere kant wilde Be Quick een tegen stoot lanceren. Doelman Hardeveld raakte wat nerveus, maar de links binnen knalde naast het doel. DOVO gaf in deze aardige eerste helft toch beslist de toon aan. Toen keeper Bredemond finaal misgreep behoefde Visscher maar te blazen en de bal vloog tegen de touwen,2-0. Dit was dan een cadeautje van de (soms) toch wel goed ingrijpende doelman van Be Quick. Nog voor rust kon DOVO een 3-0 stand opbouwen. Een snelle ren van K. van Hal maakte de Be Quick'ers ge heel overstuur. De DOVO linksbuiten kon zijn solopartij met een doelpunt afronden. Bijna was het nog 4-0 ge worden, maar Bruxvoort kanjerde het leer tegen de kruising van paal en dek- lat Specialist Na rust deed DOVO het kalmer aan, maar voerde toch maar eventjes de score tot 4-0 op. Van Hal begon zich veel meer te roeren dan voor de rust en was vooral voor rechtsback Tim merman ongrijpbaar. Deze Zwolse ver dediger wilde Van Hal wel eens te zwaar afdekken, en een enkele maal was zijn afweer bepaald grof. Een razend snelle actie van Diepe veen deed Be Quick weer aan de nood rem trekken, maar men kon het ge vaar nog net op tijd keren. In de 14e minuut kwam het vierde doelpunt. Een puntgave voorzet van K. v. Hal en de specialist in doeltreffende kopballen R. Schoeman stond al gereed om de bal met het hoofd in het doel te sto ten. Of DOVO het nu genoeg vond of wel ke oorzaak dan ook, de achterhoede liet opeens een paar steken vallen. De wijze waarop men midvoor v. d .Kolk vrije doortocht verleende was toch wel erg opvallend. Het werd door deze dekkingsfout 4-1 en even later zorgde dezelfde speler voor 4-2. Aan de andere kant probeerde back Timmerman om K. van Hal de grond in te boren en over 't algemeen werd de sfeer wat rusteloos. Toen Visscher van de disharmonie in de Zwolse ach terhoede profiteerde, werd men zo nij dig dat de bal driemaal door eigen spelers in de touwen werd gedeponeerd, 5-2. Vlak voor het scheiden van de markt kon de gebaarde linksbuiten Bouman nog eens doel treffen. Hij zet te zijn hoofd tegen de voorzet van rechtsbuiten Bos en omdat niemand hem dekte kon de bal de juiste rich ting krijgen, 5-3. Voor DOVO een nuttige oefenpartij, voor Be Quick het bewijs dat men nog heel hard zal moeten aanpakken om in de 2e klas te kunnen meedraaien. VZC (heren) wint toernooi te Wageningen Na de teleurstellende nederlaag in de promotiecompetitie van vrijdagavond j.l. tegen Pluvius, die werd verloren met 2-3, is het de heren van het eerste zevental zaterdagavond j.l. gelukt om het door het Wageningse De Rijn ge organiseerde waterpolotournooi te win nen. Allereerst werd Zeester met 5-3 ge klopt, waarna nota bene het zelfde Plu vius met maar liefst 6-2 werd ver slagen. Een teken te meer hoe slecht VZC de avond daarvoor tegen deze te genstander het promotieduel heeft ge speeld. Door deze twee overwinningen kwam VZC in de finale uit tegen Zeus uit Nijmegen, welke ploeg in de poule zo wel EZPC uit Eist en de organiseren de vereniging had geslagen. VZC won deze finale heel fraai met 3-0 en ver zekerde zich voor de zoveelste maal van de wisselbeker, welke vorig jaar reeds definitief in handen kwam van de Veenendalers. Deze nieuwe wissel beker troont voorlopig weer voor een jaar in de prijzenkast van VZC. Het elftal van DOVO dat zaterdag het Zwolse Be Quick met 5-3 kansloos liet. Staande v.l.n.r.: reserve G. van Beek, Van Bruxvoort, B. Kroesbergen, T. v. Hardeveld, G. Slotboom, R. Schoeman en J. Rebergen. Voor: Bovenschen, N. Diepeveen, Visscher, J. v. Manen en K. v. Hal. De wielrennerij ln Veenendaal schijnt de laatste jaren te herleven. Een aantal jonge rennertjes, met jeugdig vuur bezield verschijnt herhaaldelijk aan de start bij verschillende wielerevenementen, die speciaal voor hen, die in de leeftijd van 10-16 jaar zitten, worden georganiseerd. Een van hen is de taaie volhouder Kees Boogaard, die door zijn zeer sterke sprint, waarbij hij een geweldig uithoudingsvermogen ontwikkelt, een tijdrit in een overwinning weet om te zetten. ZEGE Zo behaalde Kees vorige week de zege in de (lange) sprint op de Nieu- weweg tijdens de Toer de Ouwe Jan. En niet zijn ploeggenoot Bert Prins zoals wij abusievelijk vermeldden. Het misverstand kon ontstaan doordat Kees gezelschap had van een oudere wiel renner, die buiten mededinging met de Doelman Bredemond onderschept een voorzet van Diepeveen rechts, terwijl R. Schoeman het projectiel nog wil inkoppen. Alleen op een goed bespeelbaar veld kunnen de spelers, zelfs die van topklasse, het spel tot volle ontplooiing brengen. Dit is dan ook de reden dat de laatste jaren zeer veel aandacht aan drainage, bezanding (verschraling) en egali satie van de velden wordt besteed teneinde een zo sterk mogelijke grasmat te krijgen. Deze grasmat moet in een zo goed mogelijke conditie worden gehouden door maaien (resp. afweiden door scha pen) en door een juiste bemesting. En aan dit laatste valt op zeer veel velden nog wel het een en ander te verbete ren. Dit blijkt uit de resultaten van het grondonderzoek dat in de loop der jaren is verricht Op de velden die onder beheer staan van de Nederlandse Sport Federatie wordt regelmatig onderzoek verricht in verband met het feit dat deze in stelling hiervoor een abonnement op grondonderzoek heeft afgesloten. Een belangrijk aantal velden valt hier ech ter buiten en ook voor deze is^ het van belang dat ruime aandacht "aan een juiste bemesting wordt geschonken. De meest geschikte tijd voor bemesting is september, dus voordat het grote sei zoen begint. Jan v. d. Bovenkamp werd middenvoor Ook voor de tweede maal kon het Alphense ARC niet verhinderen dat GVVV de volle buit veroverde. Hoewel het er in deze returnwedstrijd aanvankelijk niet naar uitzag dat GVVV nog vlot zou gaan winnen. Een omzetting in de ploeg, waarbij o.m. Jan van de Bovenkamp op de middenvoorplaats terecht kwam had het gewenste resultaat. Na rust gaf GWV volledig de toon aan en won verdiend met 3-2. De tweede goal was een fraai exemplaar van links half Gerard Hoedeman, die de hele Alphense defensie voorbij wandelde en toen listig doelpuntte. WARM .GWV vuur dat zichtbaar werd. Door J een- strafschop wegens hands kon ARC Door de warmte, waarbij de spelers noë eenmaal toeslaan (1-2) maar toen wat loom over het veld liepen, kon er was het ook finaal gebeurd. Hoe Ge- aanvankelijk geen hoog tempo worden rard Hoedeman iedereen versteld liet ontwikkeld. GVVV liep bovendien nog staar> <*°or zijn fraaie solo-actie be- wat naar de juiste vorm te zoeken. schreven we al in de aanhef. Geen en- ARC speelde evenmin daverend, maar^en ^enaar kon ookmaar ieen toonde zich een tikje feller. In de 22ste minuut kon de thuisclub de leiding f ilhïlLt™ 1, nemen. GVW wilde terugslaan, maar L u{ zulver bj het uiterste hoewel het aantal pogingen om te,£££ gesZe^pfoeg^ant doelpunten veel groter was dan van "veea® maai een geslagen pioeg, want ARC kwamen die vooralsnog niet u.t J_ v" d- Bovenkamp scoorde nogmaals. de benen. Jan van de Bovenkamp wist, "1" p,nn, eindelijk roos te treffen en een gelijke Zaterdag a s 's voor Gwv WMr stand voor zijn club te bereikea 1—1. thuiswedstrijd gepland. Men ontvangt Men besloot het elftal iets te gaan^an °P het Panhuis de oude tegen- wijzigen. Jan van de Bovenkamp werd stander CJW uit Amersfoort En dan midvoor, van Manen verhuisde naarlover enkele weekjes de echte voetbal de middenlinie en Tijs v. d. Boven-. ,„QO kamp kwam de voorhoede completeren. isrdd' waarblJ GVV?in de °°stcl"ke Opeens kwam er meer vaart en actie afdeling heel wat spirit en enthousias- in de ploeg. Het was weer het oude me zal moeten tonen. jongens meesprintte, en als eerste over de streep ging en daarna Kees. In het geroezemoes werden allerlei namen ge noemd van de winnaar en ook bij de officiële instanties was men aanvanke lijk overtuigd dat het Prins moest zijn. Ere wie ere toekomt. Kees Boogaard rukte zegevierend over de eindstreep. We hadden met de veelbelovende jonge wielrenner een kort gesprek, waarbij duidelijk kwam vast te staan dat Kees weet wat hij wil. Hogerop in de wieler sport. maar daarbij 's winters zijn con ditie opvoerend door de schaatsen on der te binden. Conditie Het komt op je conditie aan volgens Kees. In de Toer de Junior, onlangs in Achterveld gehouden won hij met ge mak de tijdritten. Hij houdt van een lang parcours. Als ik 60 km heb ge traind kan ik de overwinning beter grijpen dan op een korte afstand. Neem nou die Tour de Ouwe Jan, waaraan ik voor de eerste en waarschijnlijk ook voor de laatste maal deelnam (Kees is de leeftijdsgrens gepasseerd). Die tussensprintjes liggen mij bij zonder. In m'n eigen woonplaats werd ik dus eerste, vrijdag tweede in een sprintserie en zaterdag (de laatste dag) won ik een 20 km wedstrijd in Huissen over twee ronden: Ja, het is me reuze goed bevallen in die Toer. Je hebt steun van je kameraden, je bent de hele week bij elkaar en je beleeft de leukste din gen. Zo kwam het herhaaldelijk voor dat je de kleintjes van 8 jaar moest voort duwen. Je had er voortdurend een op sleeptouw. In deze Toer ging het eigen lijk niet om de prestatie op de weg. Maar door een ingewikkeld punten systeem. waarbij je gehonoreerd werd wegens goed gedrag, netheid, orde op de slaapzaal, geen troep maken als de lichten uitgaan en meer van die din gen, kon je als renner wel eens achter blijven, als de leider je niet zulke goeie punten gaf voor al die dingen. Maar bij mij liep het wel los. Waar om zou je door een slecht gedrag je puntenaantal verminderen? Toch kan het niet uitblijven dat het wel eens vreemd kan gaan met al die waar deringscijfers. Geef mij maar het echte rijen, zegt Kees. Hoewel die Toer is me geweldig bevallen. De Arnhem mer Bruisema trok aan het langste eind en dat was ook wel normaal. De zes Veense jongens waren overigens meer malen in de voorste gelederen te vin den. Er heerste een fijne sfeer onder elkaar. Je sliep in scljpollokalen en 's avonds werden hele verhalen opgezet over de belevenissen van de afgelopen ronde. Toekomst Hoe ziet Kees Boogaard als succes vol plaatselijk wielrenner zijn toe komst Tja, ik zou wel hogerop willen, maar er is hier weinig gelegenheid om te trainen. Ik bezocht wel eens kleine wielerclubjes in de Betuwe, maar om je nu eens prima te bekwamen moet je wel naar Amersfoort of dergelijke ste den. Ik zou dan bij de nieuwelingen gaan behoren. Twee jaar later zou ik amateur kunnen worden en dan mis schien prof. Maar het is lang niet ze ker dat het die kant opgaat. Kees heeft grote bewondering voor meesters op de weg als Anquetil. Jan Jansen en de WATERPOLO VZC moet laatste kans op promotie kunnen grijpen tegen DWV a.s. woensdagavond Woensdagavond kwart over zeven vindt in het Bergbad de laatste wed strijd plaats in de promotiecompetitie voor de VZC heren. Tegenstander is DWV uit Doesburg. Van deze ploeg moet gewonnen worden willen de Vee nendalers nog enige kans op promotie blijven behouden. Het is weliswaar een kleine kans doch met iets geluk in het verloop van de laatste twee wedstrijden kan men aan nemen dat er nog perspectief in zit. De stand ziet er thans als volgt uit: 1 De Fuut 2-3 2 Pluvius 2-3 3 VZC 2-1 4 DWV 2-1 Wint VZC van DWV dan verkrijgt het even zoveel punten als de twee bo venste geplaatsten. De Fuut en Pluvius spelen a.s. vrijdagavond tegen elkaar. Wordt dit een gelijk spel dan promo veren zij beide. Dit ligt uiteraard in de lijn der verwachtingen. Gebeurt dit echter niet en VZC wint van DWV, dan komt het met een dezer ploegen gelijk te staan en is er een beslissingsduel nodig. Want er promoveren twee ploe gen naar de derde klas. Hoe het ook zij: VZC moet winnen wil het de kans hebben op een even tueel beslissingsduel. Bij een gelijk spel is alles verkeken. Morgenavond dus al le hens aan dek in het Bergbad, waar bij het aan spanning niet zal ontbre ken. Scherpenzeel aan de zegekar gebonden Kulan heeft zaterdag haar nederlaagtoernooi voortgezet en ontving bezoek van het hoger geklasseerde Scherpenzeel. Het werd een duidelijk succes voor de Kulanploeg, die het komende seizoen hoge ogen schijnt te gaan gooien. Reeds in de eerste minuut schoot J Hensen, weer als middenvoor opgesteld, de eerste treffer in. Na een goede aanval op rechts had Bruis voorgezet, de spil van Scherpenzeel speelde te zacht terug en Hensen had een gemakkelijke kans, 1-0. Maar Scherpenzeel, met twee ex- Kulan spelers in de gelederen t.w. W en C. Vlaanderen, zat ook niet stil. Men lanceerde de aanvallen over de linker vleugel, waardoor invaller Helms zwaar op de proef werd gesteld. Na rust kreeg hij meer zekerheid en ging het hem goed af. De kansen wisselden zich. C. Vlaan deren schoot van twee meter afstand nog naast en aan de andere kant werd een ferm schot van Faber gestopt. Na tien minuten verhoogde Kulan de voor sprong tot 2-0, toen de bal vanuit de defensie werd opgebracht. Bruis gaf door naar Huisman en dat betekende 2-0. Dezelfde Huisman probeerde het nog eens maar nu was de keeper paraat. Aanval op aanval rolde op het Scher- penzeelse doel af, waardoor het be nauwd werd voor de ploeg van de Vlaanderens. Maar men wist zich aan de druk te ontworstelen. Eimers kon nog net de doorgebroken linksbuiten de voet dwars zetten. Even later kreeg Scherpenzeel een hoekschop toegewezen, waaruit de linksbinnen een tegenjxmt maakte, 2-1. Na 35 minuten maakten de gasten zelfs gelijk door een keihard schot van de linksbuiten, 2-2. Drie minuten voor rust kreeg Kulan toch weer een voor sprong. Faber werd door W. Vlaande- Zuid-Arnhem won met 31 Veenendaal speelde zondag haar eerste oefenwedstrijd en wel tegen de oude oostelijke rivaal Zuid-Arnhem. De wedstrijd werd in voortdurende regen ge speeld en het terrein van de gastheren was dan ook na een kwartier spelen al spekglad geworden. De jongere spelers van Veenendaal konden niet zo best uit de voeten onder deze zware terreinsomtandigheden. Dat neemt niet weg dat vooral de jeugdige Stuivenberg en T. Heykamp tot zeer goede dingen in staat bleken. Voor de rust werd er aardig gespeeld, met wisselende kansen. De partijen waren goed tegen elkaar opgewassen. De 0-0 ruststand was dan ook een af spiegeling van de krachtsverhouding in het veld. Na rust trokken de gastheren fel van leer. Veenendaal moest even alle zeilen bijzetten. Men kon evenwel niet ver hinderen dat de rechtsbinnen al in de vierde minuut doel trof, 1-0. Maar de vreugde van de Arnhemmers duurde kort. Rechtsbuiten. Henk Imbosch zette na tien minuten zijn voet tegen de bal en de prachtige schuiver vloog in de Arnhemse touwen, 1-1 gelijk. Jammer dat door enkele defensie foutjes een achterstand ontstond. In de 18e minuut liet men de Z.-Arnhemse midvoor teveel ruimte, waarop hij prompt een doelpunt scoorde. En tegen het einde van de wedstrijd werd doel man Jacobs, ook al doordat de bal zwaar en glad was, verrast door een afstandsschot van de linksbinnen. De eindstand kwam hierdoor op 3-1. Qe ploeg van Zuid-Arnhem liet het echte oostelijke spel zien. Fors en fel en veel schieten. De reserves van Vee nendaal slaagden erin om Zuid-Arn hem 2 een 5-4 nederlaag toe te bren- De 16-jarige Kees Boogaard in volle actie tijdens een oefenrit. anderen, maar deze klasse zal ik wel nooit bereiken, zegt hij bescheiden. Er zou veel meer activiteit in deze omgeving moeten komen. Veenendaal en Rhenen samen zouden best een goe de wielerclub kunnen bezitten, volgens Kees. Want als je geen gelegenheid hebt om te trainen, zakt je vorm zien derogen af. De jonge Boogaard vindt dat er wel een veelheid van teamsporten aanwe zig is, maar takken van sport waar in dividuele prestaties geleverd moeten worden (wielrijden atletiek, schaatsen rijden e.a.) zijn in deze omgeving niet sterk vertegenwoordigd. En om nu twee of drie avonden in de week naar de stad te gaan trainen is wel wat be zwaarlijk, omdat het leren en het werk toch op de eerste plaats komt, dacht ik. Kees Boogaard is het type van de doorzetter Hij heeft er ook een stevige gespierde body voor Zijn tegenstan ders zijn beducht om hem te kloppen. Als hij zijn voet echter stevig op de pedalen drukt moet je van goede huize komen om Kees van de sprintzege af te houden. We gaan na al die belevenissen ge woon verder. Van de winter schaatsen en de volgende zomer zien we het wel weer. Waarschijnlijk weer present op de Toer de Junior in Achterveld. gen. Zondag a.s. ontvangt Veenendaal bezoek van de oostelijke tweede klas- ser DIO '30 uit Druten. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE ren tegen de vlakte gewerkt en de te recht toegestane strafschop door de goed leidende arbiter Blankespoor werd door Bruis onhoudbaar in het net ge jaagd, 3-2. Direct na rust ging Kulan weer in de aanval. Hensen kopte fraai in, maar de doelman redde even fraai. Een goe de combinatie tussen v. d. Broek, Bruis en Huisman werd afgerond met een vlijmend schot dat onhoudbaar in het doel verdween, 4-2 Een solo-actie van Bruis, vanaf het middenveld, waarbij hij zwaar werd gehinderd, leverde het vijfde doelpunt op. En in de 25e mi nuut liet Jan Hensen het halve dozijn aantekenen. Kulan ging wat stoom afblazen en hierdoor kreeg Scherpenzeel weer kan sen. Uit een hoekschop wist de rechts binnen nog eenmaal te doelpunten. Toen scheidsrechter Blankespoor af floot had Kulan een verdiende 6-3 over winning in haar eigen toernooi be haald. A.s. zaterdag ontvangt Kulan in het kader van deze wedstrijden bezoek van plaatsgenoot le klasser Merino's. Handbalnieuws De algemene ledenvergadering van de Rhenense Handbal Club, zal, naar wij vernemen op woendag 25 augustus a.s. n.m. 8 uur in Het Wapen van Rhe nen worden gehouden. Gezien de vele belangrijke punten die op de agenda staan hoopt men op een goede op komst. JEUGDTEAM Het is nu welhaast zeker, dat RHC in het komende seizoen met een jeugd- team in het veld zal komen, daar men momenteel al een tiental jeugdleden heeft. De training voor deze jeugdle den zal zeer binnenkort weer worden hervat. De juiste datum wordt nog na der bekend gemaakt. TOTO De totozaken worden dit jaar waar genomen door mej Loes Huydink, Nwe Veenendaalseweg 4. Hier kan men ook de formulieren inleveren. ONDERLINGE HENGEL WEDSTRIJD De H.S.V. De Voorn organiseert op zaterdag 21 augustus weer een onder linge wedstrijd waaraan zoals gewoon lijk prijzen zijn verbonden. Aanvang half vier; samenkomst drie uur bij 't Centrum. Het inleggeld bedraagt f 1,Ook de junioren zullen hieraan kunnen deelnemen. WATERPOLO Promotiekans thans klein Vrijdagavond de 13e augustus is geen gelukkige dag geweest voor de heren van VZC. Op die dag moest het team te Arnhem in neutraal water aantreden tegen Pluvius uit Nijmegen in een strijd om promotie naar de 3e klas. VZC is die avond het meest in de aanval geweest en heeft diverse kansen gehad de wedstrijd in winst om te zetten. Doch er werd te weinig met overleg gespeeld en de meeste kansen werden dan ook om zeep gebracht. Pluvius kwam heel fortuinlijk aan twee doelpunten en won de strijd met 3-2. ZONDER OVERLEG Reeds in het eerste spelgedeelte kwam aan het licht dat VZC deze avond niet in de beste vorm verkeerde. Men zwom veel te weinig in de vrije ruim te, waardoor het bekende man-aan- man gevecht het spel vrijwel steeds dood legde. Dit was koren op de mo len voor Pluvius die door veel beter plaatsen de mensen beter wist te vin den. Een der eerste aanvallen van Plu vius had al succes. Een niet al te hard schot werd prima door keeper Henk van de Meer gestopt, maar de natte bal schoof door zijn handen en pas seerde de doellijn, 0-1. Het spel golfde daarna wat over en weer maar ge vaarlijk werd VZC niet. Uit arremoede lanceerde Wim van de Meer een ka nonskogel van ongeveer 8 meter af stand op het Pluviusdoel, waardoor de keeper geheel werd verrast. De bal vloog keihard tegen de touwen. 1-1. Na ongeveer een minuut spelen in het tweede spelgedeelte ging de Plu vius middenvoor er alleen vandoor. Hij stevende op het VZC doel af en met een mooi drukschot passeerde hij Henk van de Meer kansloos, 1-2. On middellijk hierna ging Pluvius het spel vertragen om de voorsprong te consoli deren. En juist in deze periode had VZC van zich af moeten bijten. Kees Hardeman schoot eenmaal keihatd op de Pluvius- veste, doch zijn schot werd prachtig gestopt. Wim van de Meer werd keer op keer geremd op onreglementaire wijze, maar hield er steeds slechts een vrije worp aan over. Verder lukte vrij wel niets bij de Veenendalers. Gemiste kansen Het derde spelgedeelte stond in het teken van de gemiste kansen. De vrij- liggende Dick Wouters schoot een op gelegde kans te zacht in en werd een prooi voor de Pluvius keeper. Een hard schot van Hein van Schuppen werd eveneens gekeerd. Uit de daar uit ontstane corner plaatste Hein van Schuppen op de zwaargedekte Wim van de Meer, deze zwom met de bal enkele meters naar het middenveld en loste een achterwaarts schot, het geen de keeper geheel verraste. 2-2 Pluvius kwam terug maar kwam niet verder dan een hard schot tegen de lat In het vierde en laatste spelgedeelte werden er door de VZC spelers te veel fouten gemaakt om uiteindelijk aan spraak te mogen maken op de over winning. Dit gebeurde dan ook niet. De middenvoor van Pluvius met Yvo Koomen op zijn hielen zwom met de bal in de richting van het VZC doel. In het viermeter-gebied vond Kees Hardeman het nodig om met Yvo Koo men deze man te remmen en twee aan vallers in dit gebied betekent bij dit spel nu eenmaal een geheide straf- worp. Onhoudbaar werd deze tegen de tou wen gewerkt. In de slotfase ging VZC verwoed in de aanval, doch te laat. De Pluvius keeper wist van geen wijken en hij keerde diverse harde en minder harde schoten die voor hetzelfde geld een doelpunt hadden kunnen zijn. De strijd eindigde in een 3-2 nederlaag voor de VZC ploeg, waardoor de promotie kans wel tot een minirpum is geslon ken. De strijd a.s. woensdagavond in eigen huis tegen DWV uit Doesburg kan via een overwinning nog enig pers pectief bieden. Hengel wedstrijd Op zaterdag 21 augustus a.s. zal de Hengelsportvereniging te Renswoude weer een viswedstrijd organiseren. De wedstrijd begint om half zes des morgens en duurt tot half acht des morgens Er wordt gevist met één ge wone hengel en een haak Opgeven kan men zich bij de heer J. Overeem, Dorpsstraat 10, Renswoude. Schietuitslagen Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scher penzeel geschoten onderlinge wedstrijd: Geweer: H Veldhuizen 48, P. van Engelenburg 47; J Overeem 46; H. Pater en M Berendse 45, J Koudijs, A Blanken. B Geefshuizen, A. Witten berg en J. Davelaar 44; H Berendse 43; H Methorst, E. v. d. Werk en J. ten Broek 42; A. van Dusschoten en bur gemeester Hoytema 41: Hans Hoytema 39, J van Engelenhove 37; J Koot 36; R v d. Burgt 34; J. van Eist 32; A. ter Burg 31. B Valkenburg en T. Valken burg 30 Buks: M Berendse 48, R. van Eist, J. Koot, R v d. Burgt en H. Veldhuizen 46; P van Engelenhoven 45; H. Pater A. van Dusschoten en A ter Burg 44; J. Overeem 43; E v d Werk, A Blanken, B Geefshuizen, J ten Broek en J Dave laar 40; Hans Hoytema 39; J. van Eist 38 en H. Methorst 37. I

De Vallei | 1965 | | pagina 2