Veel liefs van Ronnie Nog éénmaal 5 kg prima Eigenheimers Prachtige witte bloemkool 69 ct 1 kg. exportandijvie 59 ct 99 ct 2 kg. Yellow appelen 89 ct 2 kg. perzikrode zomerappelen89 ct 1 kg. kruidenier peren 69 ct speculaas soepgroenten kapucijners vers gebrande pinda's 59 ct "ELS 99 ct 58 ct 59 ct hagel p.z. bakmeel p.p. pindakaas tomatenpuree 85 ct 59 ct 99 ct 70 ct In onze SUPERSLAGERIJ de beste kwaliteit, de laagste prijs 500 gram magere speklapjes125 ct VAN DOORN'S MANLIJKE HULP ]AC. VAN SCHUPPEN RENSWOUDE DVSA door beter VRC geklopt 24 GORTSTRAAT 39 - VEENENDAAL ADR. VAN OSTADELAAN 33-35 VEENENDAAL-ZUID - TEL 200 geldzegels is 100 ct. Geldzegels zijn gratis 20 24 12 34 24 20 14 Extra prijzen extra koopjes 100 veis bloknota wit gelin. 89 ct 200 veis kladblok 25 ct 3 ballpoints39 ct Extra prijzen extra koopjes 98 ct 135 ct 125 ct Literpot z.z. uitjes 2 flessen green spot 2 grote flessen cola 500 gr. varkenslappen mooi mager 228 500 gr. verse worst 198 500 gr. borstlappen 258 500 gr. sucadelappen 358 500 gr. braadstuk 348 4 slavinken 99 ct Donderdag 1 heel kilo gehakt h.o.h gratis kruiden 250 ÏOO gr. ham 49 ct 10 gr. snijworst 48 ct ÏOO gr. palingworst 36 ct 100 gr. gebr. gehakt 38 ct Bij f 50,— kassabonnen gratis 3 tartaar Te koop te Leersum te Renswoude bouwbedrijf Fa. D. A. de Jong DOVO tuinfeest een succes borden Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 17 augustus 1965 3 FAMILIEBERICHTEN Met blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje ANNA wij noemen haar Ansje. L. v. Manen M. v. Manen-v. Doleweerd Catrientje - Riesje - Rietje - Nelleke Veenendaal, 15 aug. 1965 Hoogstraat 28 VERLOOFD: Elisabeth Henken Rijk Dekker Veenendaal, 13 aug. 1965 Uw bewijs van hartelijk medeleven, ondervonden bij de ziekte en het heengaan van onze zeer geliefde zorgzame vader, behuwd- en grootvader Hendrik van Esse heeft ons zeer getroffen. Wij betuigen u daarvoor onze welgemeende dank in het bijzonder aan Directie en Personeel N.V. de Haas. Namens de kinderen en kleinkinderen. Veenendaal, augustus 1965. In volle zekerheids der Geloofs is van ons heen gegaan mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma Elizabeth van Oostenrijk geboren Geneugelük in de ouderdom van 77 jaar. Wat God doet, dat is welgedaan. A. M. van Oostenrijk kinderen en kleinkinderen Veenendaal, 12 augustus 1965 Eikenlaan 6 De teraardebestelling heeft inmiddels plaatsge vonden op de algemene begraafplaats te Vee nendaal. TfëGa SUPERMARKT n 500 gram 2 blikjes Literblik Zak ZEGELS ZEGELS ZEGELS Chocolade Zelfrijzend Pot 2 blikjes ZEGELS ZEGELS ZEGELS ZEGELS In aanbouw zijnde VILLA'S MET GARAGE voorzien van C.V.-installatie op goede stand in bosrijke omgeving. Blijvend vrij uitzicht. Vrije vestiging. In aanbouw zijnd WOON/WINKELHUIS Vrije vestiging. Buurtlaan O. 7 - Veenendaal - tel. 08385-3229 Gevraagd zo spoedig mogelijk in onze wasserij. Nwe. Veenendaalseweg 43 RHENEN Tel. 08376-2208. „We hebben gezocht naar een mo gelijkheid om nu eens niet alleen de mannen, maar ook de vrouwen resp. verloofden van onze spelers van huis weg te trekken" aldus G. van Beek, voorzitter van de kantinecommissie van DOVO in zijn openingswoord ter gele genheid van DOVO's eerste tuinfeest op zaterdagavond. De kantinecommissie beschouwde dit als een experiment, waarvan gezegd kan worden dat het uitstekend is ge slaagd. Het fraaie zomeravondweer lokte zeer veel leden van de DOVO fa milie naar het Sportpark Panhuis, waar het gedeelte voor de kantine zeer aardig met lampions was verlicht en waar een speciaal aangelegde dans vloer gelegenheid bood een dansje te wagen. Het Veenendaalse muziekensemble „The Hammonds" zorgde voor een leuk muziekje en voor een gezellige stem ming. Behalve gedanst werden er ook nog spelletjes gedaan, terwijl W. Re- bergen bijzonder veel succes oogstte met zijn voortreffelijke weergave van het bekende lied: Ik heb eerbied enz. De leden van de kantinecommis sie fungeerden zelf als ober, het was een bijzonder ongedwongen tuinfeest. Dat iedereen het daarmee eens was bleek wel uit het grote applaus dat voorzitter Hiensch omstreeks half 12 vroeg en kreeg zowel voor de organi satoren als voor de medewerkende „The Hammonds". AMERONGEN Nog steeds geen Hoewel het nu alweer ge ruime tijd geleden is dat de maximum snelheid op de Kon. Wilhelminaweg werd terugge bracht tot 50 km, heeft deze maatregel nog steeds geen ef fect kunnen sorteren omdat de borden niet zijn geplaatst. Men vraagt zich langzamerhand toch wel af wat Rijkswaterstaat met Ame- rongen voor heeft. Eerst moet het maan den duren voordat een hoogstnoodza kelijke maatregel getroffen wordt en nu lijkt het er op dat er nog eens zo'n tijd bijkomt voordat enkele simpele borden geplaatst worden. Men neemt aan dat hier of daar nog wel een paar van deze borden in een op slagplaats staan. Aanrijdingen In het weekeinde zijn weer een twee tal aanrijdingen in de gemeente voor gevallen. Gelukkig zijn er geen slacht offers te betreuren. Zaterdag reed de heer J. v. W. te Amerongen zijn bestel auto achteruit de inrit in. Daar stond de bromfietser L. N. uit Roosendaal met zijn vervoermiddel achter de auto. De auto reed de brom fietser omver. Er was flinke materiële schade. Zondag was er weer eens een aan rijding op het beruchte kruispunt Kon. Wilhelminaweg-Koenestraat. Uit de richting Leersum naderde een volks wagen bestuurd door M. P. C. T. Deze wilde de Koenestraat ingaan. Uit de richting Rhenen stonden enkele auto's voorgesorteerd om de Imminkstraat in te rijden. Op dit moment passeerde eveneens uit de richting Rhenen, rechts van de voorgesorteerde auto's een Aus tin. bestuurd door A. H. J. H. te Utrecht. De heer T. had deze auto niet in de gaten waardoor een botsing vQlgde. De volkswagen werd ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen er met lichte verwondingen af. Uitslag gezelligheidsrit Repo De door de Repo georganiseerde ge zelligheidsrit voor bromfietsers en fietsers is een succes geworden. Er waren vele mogelij kheiden om strafpunten te halen: 100 m op klom pen lopen en deze zo snel mogelijk te rug brengen; koekhappen v.e. lijn zon der de handen te gebruiken; een stuk worst op eten zonder een stukje uit te spuwen (er zat een stuk peper in!) en een fles limonade met een speentje er op leegdrinken. Een en ander verliep onder grote hilariteit. In de A. Klasse (beroepsrijders) viel de eerste prijs (een taart) aan de heer Van Loon uit Veenendaal met 6 straf punten. In de B-klasse vielen vier prijzen. Ie prijs H. Moesbergen, die de wisselbeker (eerste maal) kreeg en een taart; 51 str. p. 2e prijs E. J. Eijkei kamp, een taart 52 str. p. 3e prijs D. Gobel een taart 59 str. p. poedelprijs P. v. Manen een doos sigaretten 338 strafpunten. Uit de raad van Renswoude (Vervolg van pag. 1) belasting krijgen; evenmin wordt hem recht van uitweg naar de nieuw aan te leggen weg van de overblijvende gronden gegarandeerd. Omtrent het plantrecht van de ber men der Ubbeschoterweg is bepaald, dat de aanwezige 62 bomen in eigen dom overgaan aan de gemeente Rens woude voor een bedrag van f 1.457, Onteigening In verband met gebrek aan grond kan Renswoude niet aan de in deze omgeving heersende bouwstroom mee doen. Daarom is - wanneer Renswoude haar uitbreidingsplan wil verwezenlijkt zien - onteigening noodzakelijk. Geruime tijd geleden werd reeds con tact opgenomen met de eigenaressen van de grond, gelegen in het verlengde van de Van Reedeweg, teneinde deze grond langs minnelijke weg aan te kopen. Hierop werd echter afwijzend beschikt. Evenmin werd ingegaan op het voorstel van de gemeente om de waarde van de grond door een drietal deskundigen te doen taxeren. Een en ander is er de oorzaak van dat men tot de bepalingen van de ont eigeningswet zal overgaan. Intussen blijft de weg tot het komen van een minnelijke schikking nog steeds open. Verbetering in en om de Chr. Lagere School Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van een School met den Bijbel te Renswoude heeft op grond van art 72 der L.O.-wet 1920 om enkele aanschaffingen en ver beteringen in en om de school ver zocht. Het gemeentebestuur heeft er in be willigd haar medewerking te verlenen in de aanschaf van nieuwe gordijnen - de oude verkeren in staat van ontbin ding - een radiotoestel, een projector, verduisteringsgordijnen. verandering van bordstellingen, aanschaf van kas ten en de betegeling van het zandge- deelte van het schoolplein. Dit laatste is vooral noodzakelijk, omdat de losse stenen die daar liggen door de jeugd gebruikt worden om er elkaar, de dak pannen en de glazen mee te bestoken. In de noodzakelijke verbetering van de vloeren in de lokalen, waar men op sommige plaatsen - vooral by de kasten - doorheen dreigt te zak ken, wil de gemeente, op advies van de architect, de heer Nes, niet meewerken. Evenmin zal de gemeente haar me dewerking verlenen in het vervangen van de banken door leerlingensets (ta feltjes en stoeltjes, die het verrichten van groepswerk in de klassen verge makkelijken). De heer Zweers merkte op dat hij het betwijfelt of de vloeren inderdaad wel in goede staat verkeren. De heer Koops zag weinig heil in het dichten van de naden tussen de vloerplanken. RONDVRAAG Uitrit Barneveldsestraat De heer W. v. d. Brandhof maakte bezwaar tegen de lastige uitrit van de Barneveldsestraat. Vooral met kinder- of wandelwagens vormen deze afstap jes een grote moeilijkheid. De voor zitter deelde de bezwaren, doch in ver band met de regenafvoer is er niets aan te veranderen. Bushokje Dorpsstraat-zuid De heer Zweers vraagt of de ge meente op eigen kosten geen bushokjes aan de zuidzijde van de Dorpsstraat kan plaatsen. Indertijd vonden de fa.'s De Haas en N.B.M. deze kwestie niet urgent. De heer Wolleswinkel zag wel iets in particulier initiatief. Degenen die van de busondernemngen gebruik ma ken zouden namens de passagiers, die dagelijks richting Veenendaal moeten reizen, een adres kunnen indienen aan de directies van de betreffende maat schappijen. Waarom men indertijd wel hokjes aan de noordzijde plaatste vond zijn oorzaak in het feit, dat de lijn Amers- foort-Utrecht meer belast zou zijn dan de lijn Veenendaal-Arnhem. De heer Zweers stelde nog even vast dat het juist de niet-autobezitters zijn die van de bus gebruik maken. Een groot per centage wordt gevormd door fabrieks arbeiders en marktbezoekers. Met grote instemming vernam de raad, dat b. en w. nogmaals een ver zoek aan de busondernemingen zal richten. Tenslotte verzocht de heer Groene- veld om opsnoeiing van de Eminick- huizerlaan. Door de dichte begroeiing langs de weg is het vrijwel onmogelijk dat twee hooiwagens elkaar passeren. Ook aan deze zaak zal aandacht wor den besteed. DVSA speelde zaterdagavond op de prachtige grasmat van het Sportpark de Burgwal een wedstrjjd tegen VRC uit Veenendaal. DVSA verscheen in de op stelling, zoals deze waarschijnlijk in de nieuwe competitie ook zal zijn. Na een aanvankelijk goed begin van DVSA, viel het vertoonde spel later wel tegen en zal er hier en daar nog wat aan bijgeschaafd moeten worden. Over het geheel werd het een aantrekkelijke wedstrijd met vaak goed voetbal, waarin VRC zich tenslotte beslist de betere ploeg toonde. DVSA trapte af en zette meteen een langdurig offensief in. Voortdurend trok DVSA ten aanval en had VRC alle moeite onheil te voorkomen. De af werking van de DVSA aanvallen liet in deze periode veel te wensen over en ondanks een meerderheid kon DVSA dit niet in doelpunten uitdrukken. Met vlotte combinaties werd het VRC doel regelmatig onder druk gezet en kreeg DVSA enkele unieke scoringskansen, doch het juiste schot ontbrak. Langzamerhand werkte VRC zich on der de druk uit en kon ook aandacht gaan besteden aan haar aanvallen. Na 11 minuten kreeg VRC onverwacht en tegen de verhouding in de lgiding. Bij een snelle aanval over rechts kreeg de rechtsbinnen een goede schietkans en prompt knalde hij hard in, 0-1. DVSA liet zich hierdoor niet ontmoedigen en bleef voorlopig nog doorgaan. Geleidelijk ging de strijd toch meer gelijk op en ontwikkelde zich een vlotte en goede wedstrijd. In de 38e minuut kreeg DVSA op rechts een hoekschop te nemen. De hoekschop werd wegge werkt, doch de goed meegekomen rechtshalf Van Esterik ving de bal goed op en met een onverwacht ver schot verdween de bal in de bovenhoek, 1-1. Onmiddellijk hierna twijfelde de DVSA Ze knikte. "Ik weet het, Ronnie. Maar soms Ronnie, ik ben negen tien jaar en en kijk eens, wat er van me overgebleven is?" Het klonk als een noodkreet. Hij legde zacht een hand op haar schouder. „Aan de ene kant begrijp ik je. Volkomen. Aan de andere kant moet ik zeggen: er zijn nog duizend dingen, die binnen je bereik liggen en waarover je blij moet zijn." „Je kunt het je niet voorstellen Haar stem klonk hartstochtelijk. „Nie mand kan zich dit voorstellen, als je het niet zelf hebt Nooit meer te kunnen lopen, Ronnie!" „Niet huilen, Aagje Laat de men sen nooit iets merken. Ginds zitten ze bij het raam te kijken. Lach alleen maar. Je kunt sterk zijn, als je wilt." Ze slikte een brok weg. „Het is soms zo moeilijk, Ronnie." Op een gedeelte van het pad, waar geen woningen wa ren, zette hij de wagen aan de kant en ging zelf in het gras van de berm zit ten. Ze keek op hem neer. „Een paar nachten geleden droomde Ik van je. Ik heb een dag tevoren mis schien veel aan je gedacht Jij speelde door Maartje Zeldenrijk op de piano en ik danste. Een wilde, vreemde dans. En er waren mensen, die naar ons keken. Ik vond het zelf prettig, ik lachte er om. Maar de men sen keken allemaal lelijk, mams en pa pa en de leraren stonden te kijken en mijn vriendinnen, maar jij bleef spe len en ik danste alleen maar. Opeens wankelde ik en gaf een schreeuw. Jij kwam overeind toen werd ik wak ker en lag half over de rand van m'n bed. Mams was meteen bij me, die had me gehoord. Ik had echt geschreeuwd Ze begreep, dat ik gedroomd had. Ik kon niet meer in slaap komen. Het was half vier en het begon al licht te worden. Ik heb toen het gordijn open getrokken en keek naar buiten. Ik zag de vogels in de takken en op het gras. Ik dacht: ze zijn allemaal gelukkiger dan ik. Ze kunnen allemaal lopen en Ik en ik Hij kwam half overeind en greep haar hand. „Misschien is er later nog wel eens wat aan te doen", probeerde hij te troosten. Ze schudde zo heftig haar hoofd, dat de blonde lokken voor haar gezicht vielen. „Nee, ik maak me geen enkele illusie meer. Er is toch van alles ge probeerd? De beste artsen „De medische wetenschap gaat met reuzesprongen vooruit, Aagje. Wat van daag voor onmogelijk wordt gehouden, is misschien over tien jaar heel gewoon. Er zijn voorbeelden genoeg te vinden. T.b.c.- en kankerbestrijding bijvoor beeld. Wie vroeger de tering had, zoals men dat toen noemde, was ten dode opgeschreven. Nu is het sterftecijfer zo gering geworden, dat het te ver waarlozen is." „Dat zijn ziektes, Ronnie, maar dit. „Aagje, heus, geloof me je moet je er tegen verzetten. Je moet er zo min mogelijk over prakkizeren Ik weet wel het klinkt allemaal erg goedkoop. Toch is dit de enige oplos sing. Er is toch nog zoveel, dat over gebleven is? Verder ben je gezond, je hebt goede eetlust, je kunt lezen, je kunt je al verplaatsen met deze rol stoel. Je kunt buiten zitten en genieten van de zomer. Je hebt een moeder, die zielsveel van je houdt en een vader, wiens oogappel jij bent. Je wordt door je beide broers op de handen gedragen, soms zelfs letterlijk. De hele buurt is een vriendenkring. Je hebt je radio. Je hebt een goed verstand, dus je kunt Ieren, als je wilt. Je hebt je hobby, kaarten met kerken en torens, een al bum vol. Zelf ben ik blij, dat je me je vriend noemt en ik ben wat trots met deze vriendschap. De grens van het terrein, dat tot je beschikking is, heeft het noodlot wat dichter om je heen getrokken, maar desondanks is er er nog een hele ruimte overgebleven. Probeer het zo te bezien, meisje. En ik kom wat vaker, hoor. Gaan we er samen vandoor. Ik kom eens vroeg op een dinsdagmorgen, gaan we samen naar de markt in de stad. Nou?" Haar gelaatstrekken ontspanden zich en eindelijk knikte ze hem toe. „Je hebt gelijk, Ronnie. Ik ben vanmiddag geen prettig gezelschap voor je." „Aagje Vet. ik heb maar één vriendin en die ben jij. Onverschillig of je al dan niet in de put zit." „Dank je, Ronnie, je bent lief. Ik zal heus m'n best doen om niet meer te piekeren." Hij haalde een reep chocola uit zijn zak. „Hier, meisje, snoep er maar eens van." „O, gek die je bent zijn die zak ken van jou onuitputtelijk?" „Een noot-vruchtenreep. O nee, dal is een vergissing, hè? Die lust jij niet. Geef maar weer terug." Ze brak een stuk van de reep af en gaf hem dat. „Je weet wel beter, schelm. Je weet precies mijn zwak heden en die buit je uit: roombroodjes, chocolade met vruchten, zure bommen je verwent me. Waarom doe je dat, Ronnie?" „Misschien heb ik teveel geld? Er is niemand, die me helpt opmaken, dus kan een zekere Aagje Vet in de Beem- ster mee profiteren." „Maar „Houd je mond dicht en eet." „Gek! Hoe kan dat nou?" „Dat is waar. Kom, we gaan weer rijden." Hij keek op zijn horloge. „Om half zes moet ik terug zijn. We gaan een nieuw nummertje repeteren. Je zult het de komende weken vaak ge noeg horen door de radio." In de bus naar huis dacht hij. Een stakkerd is het. Als ze nu maar eens goed wilde studeren, zou ze later ver taalwerk kunnen doen. Ze mist nog altijd de energie om door te zetten Hoe krijg je zo'n meisje over dat diep te punt heen? Maar daarop wist hij geen antwoord te vinden. HOOFDSTUK 4 Die avond kwam Yolanda Zolba.i tegen negen uur reeds binnen, gevolgd door de dikke en het bleke meisje. Dit maal dus met z'n drieën. Ook nu haastte Blikkie zich het drietal naar een vrije tafel te geleiden. Blijkbaar was het nog te vroeg voor champagne, want ditmaal bestelde men cocktails Ronnie had gepoogd net te doen, of hij geen erg had in haar komst, doch op een gegeven ogenblik ontmoetten hun ogen elkaar in het spiegeltje op de piano. Nauwelijks merkbaar gaf ze een knipoogje, wat bij Ronnie een ave rechtse uitwerking had. Wat verbeeld de dat grietje zich wel? Dat hij een soort gigolo was? Hij speelde rustig verder zonder nog één keer in het spiegeltje te kijken en toen het num mer uit was, verlegde hij de muziek en nam gelijktijdig het spiegeltje weg. Zo. mevrouwtje, wijdt verder uw aan dacht maar aan die dikke kwabwang, want die zat u gisteravond ook al met z'n gore blikken te verslinden. Hoe kan zo'n gedistingeerde vrouw in 's hemelsnaam zoiets tot vriend hebben. Over smaak valt niet te redeneren, zul len we maar denken. Tussen de dansnummers door zong hij een enkele keer een liedje en daar bij was het niet mogelijk haar te ne geren. Toen ze heftig klapte na het zingen boog hij zeer correct, maar voor de andere bezoekers en bezoeksters in de zaal minstens even diep. Tegen half elf legde Blikkie een briefje op de piano, keek hem met één oog dicht aan en grijnsde. Eén of an der verzoeknummer van onze textiel- weduwe, dacht hij. Als ze maar niet naar mijn eigen liedje vraagt, want daartoe ben ik vanavond beslist niet in staat. (wordt vervolgd) verdediging even met wegwerken. Han dig profiteerde de VRC middenvoor en opnieuw had VRC de leiding, 1-2. On danks felle pogingen aan weerszijden bleef de stand voor de rust ongewij zigd. Na de hervatting kwam VRC er steeds beter in. Had DVSA voor de pauze een meerderheid, in de tweede helft was het steeds VRC dat de toon aangaf. DVSA begon slordiger te spe len, het juiste verband raakte zoek en speciaal de rechtervleugel van DVSA liet het afweten. VRC daarentegen begon steeds beter te spelen, er werd steeds beter gecom bineerd en ook het tempo werd opge voerd. DVSA wist zich lang staande te houden, doch in de 20e minuut ver grootte de linksbuiten de voorsprong. Waarschijnlijk dacht de DVSA keeper dat de bal naast zou gaan en deed dan ook geen moeite de bal te stoppen. Via de paal caramboleerde de bal ech ter in het doel. 1-3. VRC was nu heer en meester en 5 minuten later bediende de linksbuiten de VRC middenvoor met een sublieme pass en deze had geen moeite de stand op 1-4 te brengen. Een grote nederlaag voor DVSA begon zich af te tekenen. VRC liet echter de teugels wat los en DVSA kon zich herstellen. Toch bleef VRC voortdurend de toon aangeven. Een omzetting bij DVSA bracht wat meer vaart in de voorhoede, doch de rechtervleugel bleef teleurstellen. In de 40e minuut even een vlotte DVSA aanval. Eep van Viegen en Van Om meren sneden door de VRC verdediging en in laatste instantie besloot laatstge noemde de aanval met een schot, dat via de paal in het doel vloog, 2-4. Met deze stand kwam tevens het einde van een goede wedstrijd, die door VRC verdiend werd gewonnen. Voor het 2e zaterdagelftal van DVSA kwam er nog een verlengstukje aan de vorige competitie. Doordat VRC 4, dat kampioen was geworden, geen gebruik wenste te maken van de promotierech ten moesten SVP 2 en DVSA 2, die ge lijk op de tweede plaats waren ge ëindigd, in een extra wedstrijd uitma ken. welke ploeg zou promoveren. Deze wedstrijd werd j.l. zaterdag in Veenendaal op het Panter terrein ge speeld. Ondanks een meerderheid van DVSA 2 bleef de score lange tijd dub- belblank Tien minuten voor het einde van de wedstrijd nam SVP de leiding, doch in de resterende minuten bracht DVSA 2 de eindstand toch nog op 2-1 en promoveert alsnog naar de res. 2e klasse.

De Vallei | 1965 | | pagina 3