Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Veenendalers wandelen volgend jaar in stadspark „De Groene Velden rr DIEPEVEEN 40 53 Aan noordzijde theepaviljoen en golfbaan Antwoord van Burgemeester en wethouders van Veenendaal op vragen van Mevr. H. Buddingh-de Vries Lentsch Mutaties in Veenendaalse Sportstichting Onvoldoende afrastering oorzaak van vele ongevallen in Renswoude Winkelcentrum VEENENDAAL Opening kleuterschool in Amerongen MORGENAVOND RITMEESTER W ATERP0L0T0URN00I Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal WIST U V.A.B. Kirpestein N.V. ELST Heer Kroesbergen vierde 40-jarig jubileum bij AKU ONS NIEUW TELEFOON NUMMER 0 83 85 EDERVEEN 39e JAARGANG VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 Nr. 65 Rcdaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Ujnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kunnen ook worden opgegeven b|j de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschoning VALLEI ADVERTENTIE.S Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprjjzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden f 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel II De industrieplaats Veenendaal met kilometerslange voorrangswegen, met een bloeiende han del en florerend bedrijfsleven kent een groot hiaat. Een tekort aan ruimte om zich, na geda ne arbeid te ontspannen. Hoewel de laatste tijd grote plannen besproken worden en vorig jaar zelfs een flink object (het Sportpark) gereed kwam zit men toch met een schrijnend te kort aan recreatieruimte. Zij, die dezelfde mening zijn toegedaan, zien met vreugde de voort gaande aanleg van het Stadspark „De Groene Velden" aan de Oostzijde van de plaats naar een uiteindelijke voltooiing groeien. GEMIS Het gemis aan ruimte om zich te be wegen (toch al in zo grote mate aan wezig vanwege de alsmaar doorgaande flatbouw) zal dan (misschien) minder sterk worden gevoeld. Er zal temidden van de groenstroken en de waterpar tijen gelegenheid zijn zich te vertreden en uit te rusten. Het Stadspark, waarvoor de voorbe reidende werkzaamheden al praktisch zijn afgerond zal een wat voorname begrenzing krijgen. Aan de Westkant komen een 15-tal bungalows, waarvoor al direct een aantal gegadigden te vin den waren. Naar we thans vernemen hebben echter enkele a.s. bungalow bewoners weer afgezegd, misschien af geschrokken door de peperige bouw prijzen ofwel door de lange duur van het totstandkomen. Maar van gemeente wege is men hierdoor niet geschrokken, er zullen ongetwijfeld nieuwe kopers aan de markt verschijnen. Bungalows dus aan de Westkant van het Stadspark met een fraai uitzicht op de grote waterpartij, die als een lint door het park slingert. Aan de grote vijver zullen rustbanken worden geplaatst, zodat een wandeling door het 1 Vi km lange park niet al te vermoeiend behoeft te zijn. Paviljoen Aan de uitloper van de stadsvijver, praktisch tegen het omleidingskanaal aan is ruimte gereserveerd voor een eventueel te exploiteren theepaviljoen. Er schijnen reeds vage toenaderingen door eventuele stichters te zijn gedaan. De gemeente heeft echter alleen maar de gelegenheid geschapen. Vanuit het particuliere initiatief zal de exploitatie ter hand genomen moeten worden. Golfbaan Precies naast deze uitspanning zou dan een midget-golfbaan aangelegd kunnen worden. Ook hiervoor heeft Zo is de huidige situering van de Markt te Veenendaal. Maar niet lang meer, want de leegstaande panden (links) staan op de nominatie om zeer binnenkort te worden gesloopt. Waarschijnlijk zal het doktershuis rechtsi de Markt dan nog accentueren, want het verdwijnen van dit pand levert klaarblijkelijk teveel problemen op. BEJAARDEN DINEREN NIET IN DIEPENHEIM Door een misverstand werd dinsdag in ons blad vermeld dat de ouden van da gen op hun uitgaanstocht zouden gaan dineren in Hotel Roelofsen te Diepen- heim. Naderhand bleek dat dit onjuist is. Men vertrekt om 1 uur 's midags uit Veenendaal en steekt wel even in Diepen- heim aan, maar alleen voor het nuttigen van enkele consumpties. De meegebrach te lunch zal zoals vermeld op Sonsbeek worden gebruikt. dat tijdens de vakanties afstanden niet meer meetellen? dat een aantal Veenendalers zelfs naar Marokko ging? dat een andere groep een vliegreis naar Italië maakte? dat men in vier uur tijds op het va kantieadres arriveerde? dat het aantal kampeerders in de om geving van Veenendaal zeer groot was? dat men dit aantal zelfs op meer dan 6000 schatte? dat dit een record kan worden ge- genoemd? voor betere utinn JVN6WANS PRISMA PONTlAC OMEC.A ken H00FDSTP 91 VEENENDAAL Wij bieden enige demonstra tie-auto's aan tegen zeer aan trekkelijke prijzen! Opel Kadett '65 8.000 km Opel Kadett Comb wagen '65 10.000 km Opel Rekord 1500 '65 10.000 km Opel Rekord 1700- drs '65 9.000 km Deze wagens worden met nieuw ga rantie verkocht. Financiering mo gelijk. Inlichtingen bij de Opel- dealer Industrielaan 12, Veenendaal Tel 08385-2450 Het lid van de Veenendaalse gemeenteraad voor de V.V.D. mevr. H. Buddingh- de Vries Lentsch richtte naar aanleiding van de voorgenomen afbraak van het pand Kerkew(jk 47 een aantal vragen aan het college van B. en W., waarop zjj een dezer dagen antwoord kreeg. Vragen en antwoorden drukken wy hierbij af. 1. Mevr. Buddingh: Welke dringende reden maakt het noodzakelijk het pand Kerkewyk 49 binnen zeer korte tyd af te breken? B. en W. De aankoop van het pand heeft destijds plaats gehad met het oog merk dit af te breken ten behoeve van de realisering van het vigerend uitbrei dingsplan ter plaatse. Een groot deel van het pand is in middels ontruimd, met inbegrip van de magazijnruimte welke was verhuurd aan de heer J. A. Over de Linden. Laatst genoemde heeft veel moeite gedaan om een spoedige ontruiming van het ge huurde te bewerkstelligen. Wij stellen het op prijs deze medewerking, waarvoor een woord van waardering op zijn plaats is, in dit verband duidelijk te doen uit komen. 2. Mevr. Buddingh: Is het College niet met my van mening, dat het in het licht van de buitengewoon grote woningnood zaak is, zoveel mogelijk woningen be woonbaar te houden of te maken? B. en W. Een vraag als deze kan uiteraard alleen maar bevestigend worden beantwoord. Het is echter een normaal verschijnsel dat in het kader van de uit breiding van een gemeente en wel met name bij de realisering van nieuwe woon wijken bepaalde bouwwerken, w.o. goede woningen, moeten worden afgebroken. 3. Mevr Buddingh: Het achterste deel van het pand Kerkewijk 49 wordt be woond door een dame alleen, die gezien de aard van haar functie aanspraak maakt op een volledige woning. Acht het College het niet gewenst deze volledige woning toe te wijzen aan een volledig gezin? Er zijn er ca 400 die nu al in deze termen vallen. B. en W..: Naar aanleiding van deze vraag merken wij op, dat in het algemeen (volledige) woningen alleen worden toe gewezen aan gezinnen. Het behoeft geen betoog dat zich echter omstandigheden kunnen voordoen die het noodzakelijk of wenselijk maken soms alleenstaanden met gezinnen gelijk te stellen De betreffende personen zijn dan doorgaans zeer inge nomen met een etagewoning. De bewoon ster in kwestie weigert echter een etage woning als vervangende woonruimte te aanvaarden. Hersenschudding na val met fiets Gistermiddag werd gemeld dat op de Patrimoniumlaan een vrouw aange reden was. Het bleek dat de automo bilist Van V. uit Otterlo zijn wagen op de parkeerstrook wilde zetten en toen opeens links voor zich een wielrijdster een duikeling zag maken. Het bleek de 44-jarige mevr. v. d. B. van de Dijkstraat te zijn. die kennelijk duizelig was geworden en met haar fiets gevallen. Met een hersenschud ding en verschillende hoofdwonden werd zij. op advies van dokter v. d. Hoek, naar h^t Julianaziekenhuis over gebracht. Burgemeester Hazenberg speldt de heer Kroesbergen het ere metaal op de revers. men precies de nodige grond gereser veerd. Deze tak van sport, van Engel se origine, vindt in deze omgeving steeds meer aftrek (nieuwe banen in Rhenen en Ede) en het zou bepaald een vooruitgang zijn voor de plaats Vee nendaal indien men over een goede golfaccomodatie zou kunnen beschik ken. Eveneens aan de Noordkant is dan een reusachtige torenflat op de teke ning gezet. Of een dergelijke hoogbouw (8 a 10 etages) in Veenendaal wel vol doende aftrek zal hebben moet voor alsnog worden betwijfeld, maar de plannen liggen er eenmaal. Zo zal dan het Stadspark „De Groene Velden" omlijnd worden door een aan de eisen van deze tijd aangepaste ac comodate. Vooral voor de a.s. bewo ners van De Engelenburg - en dat zul len er enkele duizenden zijn - is het maar een wip om het Stadspark te be zoeken. Men denkt er bovendien nog aan om een ruimte te houden voor eventuele meetings of openluchtvoor stellingen. Vroeger De opgesomde fraaiigheden zijn echt in de lijn van nu, van 1965. In vroeger dagen was een wandeling naar de Bat terijen, Prattenburg of de Zwarte Brug een veel voorkomende ontspanning. In deze tijd van snelverkeer heeft men het er niet meer voor over om een wandeling van IQ km te maken. Men moet alles dicht bij huis hebben. Welnu, De Groene Velden ligt voor de meeste Veenendalers voor de deur. Al zullen de meesten de golfbaan wel links laten liggen. Zover, dat we ge wapend met stick en strohoed, naar de golflinks toestappen, zijn we waar schijnlijk (nog) niet. Maar wat niet is kan komen. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: portefeuille, fototoestel, zw. regenbroek, grijze rugzak, fotocamera, portemonnee (inh. f 8,portemonnee m sleutels, tas met portemonnee en helm. zilveren schakelarmband. Gevonden: nylon jack, (blauw), autowiel met band. Voorzitter Boers en (toegevoegd) secretaris Minekus vervangen Naar wg vernemen zal het bestuur van de vorig jaar geformeerde Sport stichting. die o.m. het beheer heeft over het nieuwe Sportpark Panhuis, wor den gewijzigd. De heer J. Boers, voorzitter van de Sportstichting heeft de wens te kennen gegeven zijn functie te willen neerleggen i.v.m. zeer drukke werkzaamheden, die aan het vervullen van die taak verbonden z\jn. De heer Boers zal wel bestuurslid blijven. De Sportstichting zal dan uit haar midden een voorzitter moeten aanwijzen. Ook de van gemeentewege toegevoegde secretaris, de heer H. Mi nekus zal over enkele weken de Sport stichting verlaten. Hij wordt opgevolgd j door de heer Schomakers, eveneens ambtenaar van de gemeente Veenen daal. Deze mutaties zullen waarschijnlijk tijdens een te houden vergadering van De heer H. Minekus: vervangen Dinsdag herdacht de heer G. Kroes bergen, Verlaat 55 in Veenendaal zijn 40-jarig dienstjubileum btj de AKU fa brieken te Ede. De heer Kroesbergen heeft gedurende al die jaren per fiets of bromfiets de tocht van Veenendaal naar Ede gemaakt en zodoende wel vijfmaal rond de wereld gefietst. Hij vervult sinds 1952 de functie van voorman in de persbleekafdeling van de AKU. Tijdens een huldiging, die dinsdag plaats vond in de kantine van het bedrijf werd de heer Kroesbergen hartelijk toegesproken door een der di recteuren, de heer Kwak. Hij prees de ijver, de nauwgezetheid en de trouw aan het bedrijf, die de heer Kroesber gen in die reeks van jaren aan AKU had betoond Ook ontving de jubilaris een schrij ven van de president-directeur van AKU, Mr. Meynen, die zich eveneens in waarderende woorden over het werk van de heer Kroesbergen uitliet. Ten slotte was burgemeester Hazenberg spe ciaal van Veenendaal overgekomen om zijn jubilerende plaatsgenoot de zilve ren eremedaille op de borst te spelden. De burgemeester wees erop dat een dergelijke betoning van trouw aan een en hetzelfde bedrijf in deze tijd helaas slechts sporadisch wordt gevonden. In de loop van de week werd de heer Kroesbergen in zijn woning aan het Verlaat verrast door talrijke felicitaties en bloemstukken De heer J. Boers: voorzitter af de Sportstichting begin september wor den besproken. Het gehele bestuur is vorig jaar voor een periode van drie jaar benoemd. Het bestaat uit de he ren: J. Boers, Th. Diepeveen, C. v. d. Gaast, A. H. Hermans, A. H. v. Pijpen, J. de Ruiter en M. R. v. d. Velde. AANRIJDING Vrijdagavond wilde J. H. t. H. met zijn personenauto een links gelegen inrit in rijden ter hoogte van de Limburg Sti- rumstraat. Achter hem naderde de brom fietser J. t. D die bij het passeren te gen zijn voorganger opbotste. Er ontstond wat materiële schade De bromfietser liep ontvellingen op Hoofdstraat 61-65 VEENENDAAL Politie neemt scherper maatregelen Zowel dit als het vorige jaar zfjn diverse loslopende losgebroken dieren doodgereden. Men herinnert zich van verleden jaar de losgebroken pony van de heer Bos, eigenaar van Hotel de Hof, en enkele weken geleden twee koeien, eveneens van de heer Bos (broer van de voorgaande), die door auto's werden doodgereden. Naast deze twee nogal in het oog springende gevallen is het al meerdere malen voorgekomen dat vee, zowel paarden als koeien, los op de rijweg werden aangetroffen. De eigenaars van de aan- of doodgere den dieren ondervinden daarvan uiter aard grote schade. De schade, welke aan de betrokken vervoermiddelen wordt aan gebracht is tengevolge van een botsing met het vee eveneens zeer groot. Ook indien de getroffen eigenaars ver zekerd zijn ondervinden zij meestal toch nadelige gevolgen, omdat uit het los la ten lopen van vee over het algemeen een fikse boete kan volgen. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat enkele veehouders onvol doende aandacht schenken aan de afras tering, die de ruimte, waarin het v^e zich bevindt, omgeeft. Al te vaak wordt nagelaten te contro leren of de hekken wel goed gesloten zijn met alle nare gevolgen van dien. Twee politiebepalingen stellen hierte genover de volgende eisen. In de eerste plaats moet vee, dat zich op de weg bevindt, onder toezicht staan van één of meer begeleiders. In de tweede plaats moeten de begelei ders het vee dat zij transporteren volle dig in hun macht hebben en dat, onder alle omstandigheden. Op bovengenoemde zaken zal streng acht gegeven worden. De politie verzoekt dan ook met klem, dat allen die hun vee houden in percelen, welke aan een verkeersweg gelegen zyn, er met uiterste zorg op toezien, dat hun afrasteringen en hekken afdoend geslo ten zijn. Voorts, dat een ieder met de ge noemde bepalingen rekening dient te houden. Het handhaven en hanteren van de betreffende wetsartikelen heeft al menigeen een flinke boete bezorgd. Het echtpaar v. Donkelaar-Strijbos. ECHTPAAR VAN DONKELAAR VIERT GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar J. van Donkelaar en M. E. van Donkelaar-Strybos viert op 2 september a.s. het gouden huwelijks feest. De heer Jan v. Donkelaar is een bekende persoonlijkheid In het dorpsle ven. Veertig jaar lang was h(j in dienst van de P.T.T., waarvan 16 jaar als kan toorhouder. De bruidegom is 73 jaar, de bruid 71. De heer v. Donkelaar geniet nog een uitstekende gezondheid, maar zyn echt genote is de laatste tijd onder dokters handen. Uit hun huwelijk werden acht kinde ren geboren. Er zijn 46 kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. Het zal op 2 sept. wel een drukke dag worden vooi het echtpaar van Donkelaar. Niet alleen omdat de eigen familie zo groot is, maar iedereen in Ederveen kent de heer Don kelaar, die jarenlang ieder huis bezocht met de post. Ook thans nu hg al 14 jaar gepensioneerd is, is hij dagelijks in de weer. Hij drijft een nog vrij drukke zaad- handel, waarbij hg de bestellingen bij de mensen gaat afleveren. In huis zitten zou Donkelaar niet kunnen, zelfs niet bij de winterdag. Het feest van de 50- jarige bruiloft zal gevierd worden in een garage van een der kinderen. Winkels zijn open tot "s avonds 6 uur. Vrijdags avonds koopavond lot 9 uur Woensdagmiddag na 1 uur fijn de winkels gesloten. Kappers zijn 's maandags Ie hele dag gesloten. I ARKTEN: Dinsdagsmorgens van 8 tot 12.30 uur; 's zaterdags de ge hele dag. Vrijdagsavonds en zater dagsmiddags speciale vveek- eindakties van de VWV. Nadat enige jaren geleden de Christelijke kleuterschool aan de Burg. van den Boschstraat werd geopend, is niet eens zoveel tijd verstreken, voordat bleek dat deze voorziening lang niet voldoende was om de kleuters voor wie een Christelijke kleuterschool werd verlangd op te vangen. Uitbreiding of nieuw bouw werd noodzakelijk. Dit werd mede veroorzaakt door de steeds toenemen de uitbreiding van de gemeente aan de Noordzijde van de Kon. Wilhelminaweg. Dit laatste gaf tevens de doodslag om te komen tot nieuwbouw aan die zijde van het dorp. De oude kleuterschool wordt bezocht door gemiddeld zo'n 100 kinderen. Voor de nieuwe kwamen reeds een 30-tal aanmeldingen binnen. Het is echter een lange weg uid plannen voor scholenbouw tot uitvoering te zien komen. Het bestuur van de school heeft ech ter kans gezien om op zeer vlotte wijze leen oplossing te creëeren, zij het een I noodoplossing Aan de Prinses Beatrix- llaan werd van de gemeente een stuk WATERPOLO Goede bezetting Morgenavond om zeven uur begint in het Bergbad het jaarlijks te rugkerend Ritmeester-waterpolotoernooi, georganiseerd door VZC Verleden jaar werd deze wisselbeker definitief gewonnen door Flevo uit Nijkerk, dat ditmaal niet van de partij kan zijn. Een nieuwe en heel grote Ritmeestercoupe staat thans te wachten op een nieuwe eigenaar. bouwgrond gekocht. Op dit terrein werd opgericht een houten gebouwtje dat bestemd zou worden voor Interkerke lijk Jeugdcentrum. Dit gebouwtje werd aan het schoolbestuur in huur afgestaan en de zaak was rond. Dit Interkerkelijk Jeugdcentrum kwam een dezer dagen klaar. Nadat de school hier op 23 augustus a.s. zal zijn ingetrokken zal er van enige andere activiteit - waar het gebouw uiteinde lijk toch voor bestemd was - geen sprake zijn, althans voorlopig niet. Het gebouw bevat een 2-tal lokah\ Er komt een betegelde speelplaats, een zandbak, kleuteraanrecht en een gas- geyser. De officiële opening van het schooltje zal plaats vinden op 23 augus tus a.s. te 14.30 uur. Het ziet er naar uit dat het een span nend tournooi zal gaan worden Want vier ploegen, die qua kwaliteit weinig voor elkaar onder doen duiken in het water Er is gezorgd voor verlichting, zodat voor duisternis niet behoeft te worden gevreesd Acte de precense geven: De Kroos duikers uit Westzaan Een sterke derde klasser uit het altijd sterke westen des lands. De Rijn uit Wageningen, De Fuut uit Maarssen. waartegen VZC het eerste duel in de promotiecompetitie gelijk speelde met 2-2 en VZC Al met al veel redenen om aan te nemen dat er van spannend water polo kan worden genoten. Na afloop van dit tournooi organiseert VZC een feestavond in het paviljoen var het bat Makelaars- en Assurantiekantoor! BROUWER Kanaal weg 2 - Veenendaal Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties VEENENDAAL Zaterdag 21 augustus: Ritmeester Waterpolotoernooi in Bergbad. Na afloop feestavond RHENEN Zaterdag 21 aug 3 uur n.m. On derlinge wedstrijden Hengel sportver ..De Voorn" AMERONGEN Maandag 23 aug. 2.30 uur n.m. Ope ning tweede kleuterschool aan de Beatrixlaan Van 7-9 uur gele genheid tot bezichtiging Dinsdag 24 aug. 8 uur In St. An- drieskerk Orgelconcert. RENSWOUDE Zaterdag 21 aug 5.30 uur v.m. Vis wedstrijd van hengelsportver Renswoude. '.aterdag 21 aug 1 uur n.m Aan vang voetbaltoernooi v.v Rens woude op de Hokhorst.

De Vallei | 1965 | | pagina 1