RANG RANG RANG PAUK DE VROUUI VOOR HET VOETLICHT G.V.V.V. - C.J.V.V. SCHOONHEIDSSALON Drogisterij HENNY JANSEN Oefenprogramma wordt voortgezet 0.89 1,75 0,49 Voetbaltoernooi om Taets van Amerongenbeker Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 20 augustus 1965 2 is alleen als er op staat MARKTBERICHTEN RENSWOUDE BELANGRIJK NIEUWS!! ft Gelaatsmassage ft Make-Up ft Epileren ft Manicure ft Ontharing AMERONGEN SCHERPENZEEL Fruitdrops en diverse andere smaken Mevr. Smit (Ederveen): Gevonden en verloren Officiële bekendmaking Doktoren- en Apothekersdiensten Ingekomen en vertnikken Twee weken gelejen heb ik hier een enkel vakantieprobleempje van onze plaatselijke melkbizzenis tentoongesteld. Achteraf bezien was het hindernisje van een paar halsstarrige klanten die niet an de kar wilden verschijnen niet veul. Dit kleine zomerse perikel van de schenkers steekt mar schriel af bij hetgeen er in het genootschap van de bakkers omgaat. De afgeroomde koeiemelk-verkopers maggen wel van blijdschap mit de bus sen rammelen as ze zien hoe de slijters van het dagelijkse brood de vakantie weken deurstrompelen. In het broodvak is de samenwerking ver te zoeken, ok al leek het veur het oog allemaal zo prachtig. Het bakkers volk scheen ogenschijnlijk zo licht as een veertjie die vier weken de nering te drij ven, mar het blijkt dat het kommervolle dagen waren. En het zou toch volgens de bakkers allemaal zo mooi kunnen zijn. As 't er mar overeenstemming was tussen de vakgenoten. We hebben inmiddels de 2 kampen waarin het plaatselijke genoot schap verdeeld is wel uit de pers kunnen opmaken. An de ene kant staat een broodfabriek. En achter het vaandel van deze indus trie marcheert een aantal zogeneumde kouwe bakkers. In feite zijn dat hele maal geen bakkers, want ze betrekken de melkwitjies, de watergrijsies, de ka- detjies, de roggemikken, kortom alles van de fabriek. Ze laten geen druppel zweet meer an de oven. Ze brengen het fabrieksprodukt alleen mar bij de klant. Weliswaar veur eigen rekening. Ter andere zijde opereren de bakkers, die het beroep van a tot z nog anhan- gen. Ze bakken zelf, proberen d'r ziel in de waar te leggen en kunnen bogen op een eigen klantenkring. Klanten, waai de smaak van juust hun produkt op de broodtafel door geen andere is te ver vangen. Ze gaan veur geen prijs naar de kouwe sectie over, ok al zou hun dat misschien een tikkie makkelijker vallen. Ze hebben immers ok hun beroepstrots. Ik kan daar allemaal best inkommen. Mar niet in de gedachte, dat er tussen die twee partijen de eerste tijd samen werking meugelyk is. Althans samen werking die zover gaat as bij de melk handel. Daarveur liggen de belangen nog wat te ver uit mekander. Bij de melk is dat allemaal wat min der ingewikkeld. Een combinatie van handelaren heeft belangen hij de.fabriek. Andere handelaren niet, maar ze betrek ken ervan. Misschien loopt er ok nog hier en daar één mit produkten van Woudenberg rond, maar ze hebben alle maal d'r eigen wijk. Een organisatie op vrijwillige basis, behoudens dan de en kele wilde die zich geen snars van alle afspraken antrekt en de hele gemeente deurbriest. En hoe leit de situatie bij de bakkers? Een broodfabriek in partikkelier eigen dom van een antal gebroeders, waar de andere bakkers waarschijnlijk nooit de Kans zullen krijgen d'r één cent in te steken. En er dus ok geen belang bij zul len krijgen. De kouwe bakkers, die do. muts an de wilgen hebben gehangen en tenslotte de rondom-vakgetrouwen. De strijd gaat tussen de fabriek en de bakkers van het „ouwe" slag. Om de fabrikanten zit een keiharde kurst ge bakken ze zeggen het zelf. Het is voorwaar geen raadsel wie in deze de langste ajem zal hebben. De fa briek zal proberen om iedere nou nog warme bakker koud te maken. De warme bakkers hebben al 's nut een wapen geschermd naar de fabriek: een centrale bakkerij op coöperatieve basis. Zolang die er niet is, maken de enige fabrikanten zich geen zurgen. En zullen ze hun warme, maar kleinere, concurrenten op geen enkele manier te- gemoetkommen. Job-den-Droprol, onze kruijenier, was d'r goed achter: Wat denk ie, zeit ie, datj het grootwinkelbedrijf mij an veertien j dagen vakantie zal helpen, omdat ik eri as kleine collega zou hard an toe bin Hoe minselijk mooi het ok zou zijn, ik zou ze persoonlijk onzakelijk vinden as ze er an meewerkten. Wout Blauwkous SPORTPROGRAMMA De oefenperiode is voor de voetbalclubs in volle gang. Overal wordt gezocht naar de juiste en sterkste samenstelling van het elftal dat voor de komende competitie wordt klaargestoomd. Hier en daar kan men ai een vaste lijn ont dekken en zijn sommige spelers wel zeker van hun plaats. AJs het grote voetbal- avontuur begint moet men paraat zjjn. Daarom die serie oefenduels. Ook de Veenendaalse clubs verschijnen weer op de grasmat. GVVV, dat tweemaal achtereen van dezelfde club wist te winnen (ARC) treedt zaterdag weer op het Sportpark aan. Tegenstander is de oude rivaal CJ VV uit Amersfort, dat een klasse lager speelt dan de blauwhemden. Het moet dus mogelijk zijn weer een overwinning A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR SPORTPARK PANHUIS te behalen. De voorhoede van GVVV toont zich wel schietlustig, maar in de defensie zal men de nodige rust moeten kweken. CJVV lijkt ons niet sterk genoeg om GVVV op volle sterkte te kloppen. Veenendaal vertoonde zich tot nu toe nog niet voor eigen publiek Dat zal dan zondag wel gebeuren als de oostelijke 2e klasser DIO '30 uit Druten een bezoek komt afsteken. Veenendaal kent DIO nog wel uit vroeger jaren toen deze club een geduchte tegenstander bleek. De jonge ploeg van de geel-blauwen zal zich wel goed teweer moeten stellen, anders vre zen we een kleine nederlaag. DOVO speelt een uitwedstrijd te Ben- nekom tegen de club van die naam in het kader van een door deze vereniging uit geschreven nederlaagtoernooi. Gezien het spel van Bennekom, onlangs tegen GVVV moet van dit team zeker gewonnen kun nen worden. Een andere uitslag zou ons verbazen. VRC blijft ook dicht bij huis en steekt een bezoek af bij de 4e klasser Lunteren. Geen moeilijke opgave voor de VRC'ers die afgelopen zaterdag in Amerongen tot een zeer goede prestatie kwamen. Kulan gaat verder met haar nederlaag- toernooi en speelt tegen plaatsgenoot VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 122.000 stuks. Prijzen van 16,25 tot 16,75 voor de grote en van 9,tot 15,voor de kleine eieren. Alles per 100 stuks. Han del vlug. Biggenmarkt: aanvoer 25 stuks. Prij zen van 60,tot 72,per stuk. Handel traag. Merino's, dat twee klassen hoger uit komt. Wel moeilijk voor de SKP-club, maar niet onoverkomelijk, gezien de reeds behaalde resultaten. Sportver. Panter gaat weer naar het toernooi te Weesp waar men vorig jaar een fraaie beker vandaan sleepte. P.V. DE SNELPOST Uitslag van de wedvlucht Tergnier Gelost om 6 uur. Eerstaankomende duif 11.54.20 uur. Snelheid 870.1 m.p.m. A. Merlijn 1, 16; G. de Geit 2, 7, 9, 10, 22, 29; E. Sukkel 3, 4, 6, 11, 14, 17, 18, 19 26; E. Heivegen 5; T. de Hartog 8; R. v. Doorn 12, 21, 23, 28; H. Ulrich 13, 27, J. v. Geerenstein 15; A. v. Asselt 20: C. v. Ginkel 25. Uitslag van de wedvlucht Parkestone. Gelost om 10.30 uur. Eerstaankomende duif 14.54.36 uur. Snelheid 1113.0 m.p.m G. J. v. Manen 1; H. Ulrich 2; E. Suk kel 3, 4, 5, 7, 11, 12, 16, 17; C. v. Asselt 6; J. v. Amerongen 8; W. H. Roelofs 9; G. Diepenveen 10; N. v. Barneveld 13; P. W. v. Zetten 14; G. de Geit 15; R. v. Doorn 18. DINSDAGKOOPJES SCHOOLKOOPJES Vulpen in etui Een prima schoolvulpen, perfect werkend pomp- systeem, diverse moderne kleuren verpakt in stevig etui. Koopjesprijs Ringband Voor school en administratie, pracht omslagband, zwaar geplastificeerd, met sterke klemrin^ Speciaal schoolkoopje. V errassingskoop jes Kladbloc, 200 vel, extra dik 30 ct; balpen drukknopsysteem, in diverse kleuren 50 cent. Bijzonder koopje samen.. Alleen dinsdag 24 aug. Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal Morgen, zaterdag 21 augustus organiseert de v.v. Renswoude weer haar jaarlijks toernooi om de Taets van Amerongenbeker. De twee vorige jaren kwam Scherpenzeel als overwinnaar uit de strjjd en men zal zeker ook nu winst willen behalen om de beker definitief te bemachtigen. Het belooft een spannend toernooi te worden mede doordat de nieuwe le klas ser Musketiers ook van de party zal zjjn. De deelnemende ploegen zjjn dus; Renswoude, Musketiers, Scherpenzeel, en Sportclub Rhenen. Het programma ziet er als volgt uit: 1314.05 Renswoude 2Scherpenzeel 2 15.1515.20 Musketiers 1Scherpenz. 1 15.30—16.35 Spel. Rhenen 2—Musket. 2 16.4517.50 Rensw. 1Spel. Rhenen 1 Volgende week zaterdag worden de verliezersronde en de finale gespeeld. SPORTTOTO V.V. RENSWOUDE De sporttoto wordt dit jaar beheerd door W. Gysbertsen, van Reedeweg 41, Renswoude. Er bestaat nog gelegenheid zich voor de toto op te geven. De for mulieren worden bij de deelnemers ge bracht en gehaald. Sinds kort is aan onze zaak verbonden een volledige inge richte Ook in de winkel zal onze schoonheidsspecialiste U graag adviseren bij de aankoop van uw cosmetica. Zandstraat 7 Veenendaal Tel. 2427 De opstelling van Renswoude: J. v. Ommeren Hardeman Bouman Hartog Koetsier v. Raaij Dijkstra Vink Veldhuizen v. 't Foort Jongboom KLAVERJASVERENIGING DE ZWAAN De klaverjascompetitie is dit jaar tot een einde gekomen. De eindstand is als volgt: 1. D. Rijnders 12 gesp. 1. D. Rynders 12 gesp. 2. W. Gijsbertsen 12 gesp. 3. A. v. Kooten 12 gesp. 4. Th. Raven 12 gesp. 5. C. Gijsbertsen 12 gesp. 6. H. Pater 12 gesp. 7. H. Gijsbertsen 12 gesp. 8. C. Diepenveen 12 gesu. 9. H. v.d. Weerd 7 gesp. 10. A. IJseldijk 3 gesp. 11. C. Vink 5 gesp. 12. T. v. Voorth. 5 gesp. 13. G.J.Gysbertsen 3 gesp. 14. A. Dekker 1 gesp. 53186 pnt. 53186 pnt. 52637 pnt. 51838 pnt. 51515 pnt. 51227 pnt. 51092 pnt. 49393 pnt. 48890 pnt. 30538 pnt. 12970 pnt. 20851 pnt. 20727 pnt. 12265 pnt. 4176 pnt. ZITTING VRIJWILLIGE BIJDAGE Woensdag 25 aug. van 79 uur n.m. is er in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk gelegenheid tot het voldoen van de Vrijwil lige Bijdrage. SCHIETUITSLAGEN Maandagavond vonden in hotel Bui- tenlust te Amerongen de wekelijkse on derlinge schietwedstrijden van de plaat selijke schietvereniging „Willem Teil' plaats. De uitslagen waren als volgt: G. v. d. Horst 96; G. Wijnbergen 94; H. den Uijl 88; G. Mulder 88; J. Nies- sen 87; H. Mol 86; P. v. d. Sigtenhorst 84 en H. de Groot 83 pnt Afscheid en installatie De heer Maris verlaat de „School met de Bijbel" - die hij sinds 1944 als hoofd heeft mogen dienen - in verband met zijn benoeming tot hoofd van de te openen Christelijke U.L.O.-School. Het bestuur heeft naar aanleiding hiervan een afscheidsavond belegd op donderdag 26 aug. a.s. in het Dorps huis te Amerongen (zie advertentie). Men twijfelt niet. of velen zullen van deze gelegenheid gebruik willen ma ken om de heer Maris hun belangstel ling te tonen en uitdrukking te geven van hun erkentelijkheid voor alles wat hij in de loop der jaren in het belang van het plaatselijk Christelijk Onder wijs gedaan heeft. En dat was zeer veel. Node ziet het bestuur hem dan ook van de lagere school heengaan, maar het is verheugend dat hij nu zijn krach ten aan het U.L.O.-onderwijs gaat wij den. Tot zijn opvolger aan de school in de Gasthuisstraat werd inmiddels benoemd de heer D. D. Borst van Ca- pelle aan de IJssel, die op deze zelfde avond als zodanig zal worden ge ïnstalleerd. Ouders en oud-leerlingen zijn hierbij van harte welkom en men hoopt dat zij in grote getale aanwezig zullen zijn. Jaarvergadering DVSA Belangstellenden worden nog her innerd aan de jaarvergadering van de plaatselijke voetbalvereniging DVSA, welke op vrijdag 27 augustus a.s. om half acht in hotel het Berghuis te Ame rongen plaatsvindt. Zoals velen reeds bekend vermeld de agenda o.a. verkiezing bestuur, kas controle commissie en elftal commissie. Het is het afgelopen jaar nogal eens voorgekomen, dat bestuur en elftal commissie aan kritiek hebben blootge staan. soms afbrekende kritiek. De a.s. vergadering zal moeten uitwijzen, wel ke gronden hiertoe hebben geleid. Te recht of ten onrechte. Het bestuur van DVSA rekent op een goede opkomst voor deze vergadering. VEENENDAAL Geboren: Herman, z.v. H. Anbeek en W. E. van Dyk; Geesje, d.v. M. v. Bree- schoten en L. C. v. Dijk; Evert Hendrik, z.v. E. H. v. Silfhout en H. M. Hallers; Celia Hendrika Cornelia, d.v. M. Bos en C. v. d. Bovenkamp; Wilhelmina Marij ke, d.v. W. v. d. Weerd en A. Brugs; Peter, z.v. C. Bontekoe en J. de Melker; Jan Hendrik, z.v. W. H. Mol en D. Blan- kest\jn; Anna, d.v. L. v. Manen en M. v. Doleweerd; Theresia Jacoba, d.v. M. J. den Haan en G. v. Beek; Evert Gerrit, z.v. R. Beukhof en J. v. Manen; Geert, z.v. G. Meijer en C. v. d. Weerd (geb. te Rhenen) Ondertrouwd: W. v. d. Brink en A. v. d. Klift; B. J. Dibbet en P. C. Middel man; A. Mos en M. C. H. L. Spies; W. Derksen en M. W. Brouwer; J. ter Burg en L. J. v. Ravenswaaij; F. v. Maanen en M. Heddema; T. E. Monshouwer en M. A. de Kleuver. Gehuwd: J. J. Slok en A. Voorzee; W. v. Kruistum en A. Kleijer; J. J. Wilbrink en M. Smit; L. C. Brutsch en B. J. v. d. Haar. Overleden: Ernst Hardeman, 65 jaar, echtgenoot van: Wendelina Idske, Dok- kum; Hendrijntje de Ruiter, 85 jaar, (overl. te Rhenen); Elizabeth Geneuge- lijk, 77 jaar, echtgenote van: Arnoldus v. Oostenrijk (overl. te Rhenen). AMERONGEN Gehuwd: G. Blankestijn en J. van Tolij. Overleden: H. van Diejen-van Gogh, 37 jaar, wonende te Rotterdam. RENSWOUDE Geboren: Hendrik Cornelis, z.v. D. van Deelen en E. van Ravenhorst; Arend, z.v. A. van den Brandhof en G. Verbeek. Huwelijk; J. van de Haar en J. Meer- veld. EDERVEEN Geboren: Christina, d.v. M. Roelof sen en E. de Koning. Ondertrouwd: T. van Nieuwameron- gen en L. Vink. WEDVLUCHT De Scherpenzeelse postduivenvereni ging De Luchtpost nam zondag 15 aug. deel aan een wedvlucht met 105 duiven vanaf Parkestone. Afstand 291 km. De duiven werden gelost om 11.30 uur en de eerste duif kwam aan op 15.13.08. De ver deze uitslagen van de eerste tien aanko menden was als volgt: Gebr. Rustenhove 1: P Wagensveld 2, 6; A. J. Gersen 3; J. van Oostrum 4, 10; A. Marcus 5; C. ter Burg 7; W. van Ede 8 en J. J. Voogt 9. Wedvlucht vanaf Tergnier. In con cours 179 duiven. Afstand 310 km. Los 6 uur. Aankomst le duif 11.21.16. Verdere uitslagen van de eerste tien aankomende duiven: W. Wagensveld 1; C. A. v. d. Wetering 2; J. W. van Schaik 3, 4; Gebr. Rustenhoven 5, 10; J. van Oostrum 6; J. v. Hardeveld 7, 9 en P. v. d. Bovenkamp 8. SCHIETUITSLAGEN Uitslagen van de deze week door de leden van de schietvereniging Scherpen zeel geschoten onderlinge wedstrijd: Geweer: M. Berendse 49, C. Valken burg 48, J. Koudys 47, H. Veldhuizen 46, A. Valkenburg en H. Berendse 45, B. Geefshuizen en P. van Engelenburg 44, E. v. d. Werk 43, A. C. v. Dusschoten, A. van Eist en A. ter Burg 42, A. Blan ken en J. ten Broek 41, J. van Eist en B. Valkenburg 39. Buks: A. Valkenburg 47, R. van Eist, H. Veldhuizen en A. ter Burg 46, M. Be rendse en C. Valkenburg 45, Koot en P. v. Engelenburg 44, A. C. v. Dusschoten, J. v. Eist en J. Koudijs 43, J. ten Broek 42, H. Pater, H. Berendse, A. v. Eist en B. Valkenburg 41, A. ter Burg 40, J. v. Engelenhoven en A. Blanken .39. WEINIG Taxi-chauffeuses kom je dagelijks niet tegen. In Rotterdam rijden wel dames rond en in het naburige Ede moet mevr. Smit een collega hebben, maar het zal toch wel altijd een specifiek mannenbe roep blijven. Of mevr. Smit het druk heeft? Reken maar. En dan vooral in deze vakantietijd. Mensen, die met zware koffers terugkeren van reizen naar Italië of Oostenrijk worden door haar vanaf station De Klomp naar huis gereden. Ik had vanmorgen nog een Engelsman in de wagen." Met een beetje gebarentaal kwam ik er uit bij het betalen, vertelt mevr. Smit, die een opgeruimd karakter heeft. Rijbewijs Mevr. Smit was de 40 al gepasseerd toen ze haar rijbewijs haalde. Dat was drie jaar geleden. Ik heb er wel een paar keer over gedaan, maar het lukte. Meteen maar de weg op, dan ben je er zo door heen. Want je hebt natuurlijk nog geen aasje routine. Die heb ik in die eerste maanden dan ook wel opgedaan. Taxi rijden in de strenge winter van '63, dat was mijn vuurdoop of eigenlijk mijn sneeuwdoop. Het leek wel of je aan een oi andere cross moest meedoen. Wc raak ten wel eens vast in bergen sneeuw van drie meter hoogte. Op alles voorbereid hadden we een schop in de wagen. Tus sen Lunteren en Barneveld moest ik me er uitgraven, terwijl zelfs de passagiers een handje hielpen. Mevr. Smit vond dit een harde, maar goede leerschool. Druk Mevr. Smit gelooft dat de matige ver bindingen in deze streek en dan vooral op Enige taxi-chauffeuse in deze streek Rustig manoevrerend door het steeds drukker wordend verkeer zit mevr. Smit, moeder van acht kinderen achter het stuur van haar taxi. Dag in dag uit. Ritjes naar Veenendaal, naar Ede of De Klomp. Een ongewone bezigheid voor een huisvrouw? Mevr. Smit vindt zelf van niet. ,Jk heb er nou eenmaal aardig heid in en zou helemaal niet in m'n schik zijn als ze mij het baantje afpikten." Mevr. Smit gereed voor een taxirit. het platteland er de oorzaak van zijn dat haar taxibedrijf zo floreert. In Overberg rijden helemaal geen bussen. Voor de treinreiziger blijft dan alleen de taxi over Naar Ederveen een verbinding van vier of vijf bussen op een dag. En in Veenen daal zelf zijn de buitenwijken ook niet te bereiken. Mensen, die naar het Beneden eind, Panhuis of Munnikeweg moeten zouden een paar kilometer met hun ba gage moeten sjouwen. Dan wordt veelal een taxi ingeschakeld en vaak doet men dan een beroep op mevr. Smit. De tele foon gaat in deze tijd herhaaldelijk over Ze heeft het druk, maar daar geeft ze niet om. Lastig Even een ondeugende opmerking. Zijn uw klanten wel eens lastig? Welnee, we zitten hier toch in een rustige streek Maar toch, even aarzelt mevr Smit Eenmaal is het me gebeurd dat ze mijn tasje met geld te pakken hadden. Ik miste het direct want het ligt op de voorbank De passagiers zaten nog in de wagen Het werd me wel even benauwd, maar ik vroeg toch: Hebt u mijn tasje misschien gezien? Beiden wisten van niets. Ik stond bij de Klomp dus op een druk punt. Keek de wagen eens rond en jawel hoor, ze hadden het onder de achterbank verstopt. Een randje was nog net zichtbaar. De sin- jeuren wilden naar Amsterdam. Ik zei dat het met deze wagen niet kon en dat we dus in Ederveen een andere wagen moes ten ophalen. Ik dacht als ik maar zover kom dat ik ze aan m'n man kan over geven. En de list lukte. Ik kon ze tot voor mijn huis rijden, waar mijn zoons het zaakje verder op konden knappen. Maar over het algemeen is er niets aan de hand. Wel wilde een jongeman, eens een keer het stuur overnemen, omdat ik volgens hem te langzaam reed. Dat doe je natuurlijk niet, het zou onzin zijn. Drukker Mevr. Smit vindt het veel en veel druk ker op de weg dan toen ze drie jaar ge leden begon. Je past je er wel bij aan, maar het is toch voortdurend uitkijken. Nee, een ongeluk heb ik nog nooit gehad. Misschien komt het door mijn tempo. Ze lachen wel eens, maar laat ze maar. Als ik in de 50 km-zone zit, ga ik er geen streep je overheen. En trouwens waarom dat gejakker vraagt mevr. Smit zich af. Je bent misschien twee of drie minuten eer der op je bestemming, maar voor het zelfde geld lig je in het ziekenhuis. Het is wel eens grappig. Als mijn wa gen voor het station staat en de mensen een taxi willen kunnen ze dat op de voor ruit zien. Maar ze aarzelen toch. Het is wel een taxi, maar er zit een vrouw ach ter het stuur zie je ze dan denken. Zou ik het wel wagen. Vooral mannen han delen zo. Ze willen zich schijnbaar niet aan de leiding van een vrouw overgeven denk ik. Maar ze maken dan meestal een grapje en stappen in. Ik breng ze dan wel veilig naar hun bestemming. Niet dat ik nooit eens een verkeersfoutje zal maken, ik geloof dat ieder dat wel overkomt. Dan zeg je even later, hoe kan ik zo'n dom ding doen. Maar als de automobilis ten maar beleefd tegenover elkaar blijven met voorrang geven en zo dan behoefden er niet zo veel ongelukken te gebeuren gelooft mevr. Smit. Het is echter meestal, eerst ik en dan jij. En dat is nou de fout De telefoon rinkelt. Een nieuwe klant. Mevr. Smit zit alweer in haar Mercedes Wuift en is weg. VEENENDAAL Gevonden: 2 zakken voedermeel; groen-zwarte damesparaplu; blauwe zwembroek en blauw-bruine badhand doek; veelkleurige jongenstrui; regen jas; groene autoped; loupe; rechter kin dersandaaltje; jurk en blouse; bruine portemonnee, inh. enige foto's; zwarte portemonnee met inh.; zwarte sigaret ten gasaansteker; bruine herenregen jas, inh. 2 sportbroekjes, stuk vlees, pakje roggebrood en snoep; lang mo del crèmekleurige dameshandschoen; Indianenpak; pakje ijzerwaren. Verloren: gouden verlovingsring met inscriptie „18-4-'65 Jannie"; gebreide groen-bruine trui; licht bruine porte» monnee, inh. zwemab. en foto; gele handdoek met blauwe zwembroek en potje brillcrême; gele kanarie; zakje met wit kraagje; dameszonnebril met zwart montuur; gebreide blauwe meis jes blaiser met bandje in de rug en geborduurd zakje; zwarte portemon nee met inh.; damespolshorloge met zilveren rekbandje; gouden schakel armband; grijze rugzak merk „Berg- haus" met inh. w.o. slaapzak en adres; Marokkaans lederen damesportemon nee met inh.; zwarte lederen zijtas van een motor, inhoudende regenbroek, binnenband en gereedschap; pakje, inh. 1 paar babysokjes; gladde gouden ring; blauw terlenka jasje; kinderbril; Car- rierwiel 18 x 5.50 x 8. AMERONGEN Verloren voorwerpen: zilveren bedel tjes armband; zwart leren handschoenen met haakwerk tussen de vingers; steen uit herenring met anker als monogram. RENSWOUDE Gevonden: 1 aktetas met gereedschap, 1 overjas, 1 suède-jase (heren). VUILNISSTORTPLAATS Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 23 augustus a.s. de onderstaande regeling van kracht wordt voor het door particulieren stoi- ten van vuilnis op de gemeentelijke vuil nisstortplaats aan de overzijde van de Ryn. Zij doen een dringend beroep op de ingezetenen van deze regeling goede nota te nemen, aangezien hieraan stipt de hand zal worden gehouden. De regeling luidt als volgt: 1. Storten van vuilnis op de gemeente lijke vuilnisstortplaats aan de over zijde van de Rijn door particulieren wordt slechts toegestaan, indien zij in het bezit zijn van een daartoe be stemd bewijs. Deze bewijzen zijn tegen betaling van 1,per storting te verkrijgen Dij de administratie van de dienst ge meentewerken ten gemeentehuize tij dens de normale kantooruren. Dege nen, die regelmatig storten kunnen een bonboekje van 50 bonnen 50 per boekje kopen. Dit stortingsbewijs dient bij de stort plaats aan de stortbaas te worden afgegeven. De aanwijzingen van de stortbaas dienen stipt te worden opgevolgd. De vuilnisstortplaats is geopend: op werkdagen van 817 uur; op zaterdagen van 812 uur. Iedereen die niet woont of werkzaam is in de gemeente Rhenen, kan het storten van vuilnis worden geweigerd. Rhenen, 17 augustus 1965. Burgemeester en wethouders voorn., De secretaris, W. Th. Hofland, wnd. De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal. 2. 3. 4. 5. 6. Geen bramen plukken langs spoorlijn Maarn-Ede Om al te welige groei van hei hout langs de spoorlijn tussen Maarn en Ede tegen te gaan zijn de struiken bespoten met een be strijdingsmiddel dat niet alleen hel hout doodt, maar dat tevens scha delijk is voor de gezondheid. Ouderen, maar vooral kinderen die vaak langs deze lijn bramen plukken, wordt aangeraden dit niet meei te doen daar het eten van deze vruchten gevaar oplevert voor de gezondheid. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Stekelenburg van Lin- schoten. Julianakerk: 9.30 uur ds. L. Brasser van Voorthuizen; 5 uur ds. T. Lange- rak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij; 5 uur ds. L. Brasser van Voorthuizen. Sionskerk: 9.30 uur ds. G. Boer van Katwijk aan Zee; 5 uur ds. J. J. van der Krift van Ermelo. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Meij- ers van Utrecht. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij; woensdag 25 augustus 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat: 2.45 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. J. Overduin; 5 uur ds. D. van Enk. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. D. van Enk; 5 uur ds. J. Overduin. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. J. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. W. Heerma van Enschede. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 6 uur ds. Hakkenberg van Dordrecht; woensdag 25 augustus 7.30 uur ds. Schipaan- boord van Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. S. A. Doets van Leersum. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Uitzending kerkdiensten Julianazieken- huis: Ned. Herv. Kerk, 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Terlouw. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur dhr. Bouwman. Geref. Kerk: 10 uur ds. v. Enk van Veenendaal; 5 uur ds. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. P. de Jong van Veenendaal; 3 uur ds. Hakkenberg van Dordrecht; don derdag 26 augustus 7.30 uur ds. Chr. v. Dam van Werkendam. Ned. Prot. Bond: geen dienst. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 5 uur leesdienst; dinsdag 24 augustus 7.30 uur ds. Chr. v. d. Woestijne van Bar neveld. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg (H.A.); 6 uur ds. Vroegindeweij van Veenen daal. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. Jansen van Andelst; 6.30 uur ds. P. M. Breu gem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; woensdag 7 uur ds. Kamp van Utrecht. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Immink van Utrecht. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 9, 10.30 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur kand. v. d. Beek van Lunteren. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Ter louw van Veenendaal; 6.30 uur dhr. W. Mulder van Amersfoort. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. D. C. Firet van Eeide-Gorssel. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. E. v. d. Bij; maandag 8 uur ds. W. E. van Petegem. R.K. Kerk: 8.40 uur H. Mis, pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geret. Gem.: 10 en 7 uur ds. Van de Poel. VEENENDAAL: N. Rijlaarsdam, arts. Kerke wijk 86, tel. 3885. Zuiderapo- theek. Dr. Slot. de Bruïneplein 7, tel. 3714. Zusters Groene Kruis: Zr. M. Post. Schrijverspark 4 II, tel. 2573. RHENEN: F. Almekinders, arts. Heren straat 59, tel. 2432. Apotheek Deijs gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienstdoende apo theek te Wageningen. ELST, AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars, Ossendorp en Van Ommeren: A. C. Kars arts te Amerongen. tel. 03434- 1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: J. H. Rademaker, arts te Eder veen, tel. 201. SCHERPENZEEL: M. Pon, arts. Hole- voetplein, tel 03497-1250. DIERENARTSEN EDERVEEN en LUNTEREN: dhr. Nuts- ma, dierenarts te Ederveen, tel. 457. AMERONGEN Ingekomen: M van Snippenberg van Ede. Vertrokken: J. A. Kluwer, naar Haar lem; J. Schimmel, naar Woudenberg; K. H. Peeneman, naar Zeist.

De Vallei | 1965 | | pagina 2