Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Aan Veenendaals nieuwe Raadhuis wordt hard gewerkt [EPEVEEN 40 53 Eerste verdieping van de drie voor januari gereed Ned. Aardolie Maatschappij stichtte opslagplaats voor explosieven aan Kooiweg Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Nieuws uil tie omgeving MULDER TTlelis-ajrtiek. SchrijversparSt afgesloten vanaf Valleistraat DE KLOMP Omgeving De Klomp bijna 24 uur zonder stroom EDERVEEN Wat nu weer ONS NIEUW TELEFOON NUMMER 0 83 85 39, JAARGANG DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 Nr. 66 Redaktie en administratie: Parallelweg: 10 - Veenendaal Tel. 0 8385-2022 (2 Rjnen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeven Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALL ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimum advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Op het terrein nabij het Schrijverspark, waar het gigantische glazen Raadhuis van Veenendaal, zal verrijzen wordt momenteel koortsachtig gewerkt. Men wil voor de winter invalt, de kelderverdieping gereed hebben. Nadat de 158 betonnen heipalen in de drassige grond waren gedreven, begon de bouwmaatschappij Boers met het storten van de betonnen fundamenten en wanden. Dit werk vordert zienderogen en men is al iets op het schema voor, zo vertelde ons de heer H. Boers, directeur van het Veenendaalse bouwbedrijf dat voor de somma van drie miljoen het project, dat wel het grootste is dat ooit door deze firma werd gebouwd, in enkele jaren hoopt neer te zetten. Want de uit eindelijke realisering wordt wel geraamd op medio 1968. SNEL Het heien van de ruim 150 palen ging snel in z'n werk. Met vier weken was het karwei geklaard. Thans worden de betonnen kelderwanden gestort, waar voor men al een dikke 400 m2 beton gebruikte. De firma Boers, die overal in de om geving grote bouwwerken uitvoert en thans weer een opdracht kreeg voor de bouw van een grote torenflat te Rhe nen, is er bijzonder trots op dat men het Veenendaals Raadhuis, waarover jarenlange besprekingen werden ge voerd, mag realiseren. Beton Het hoofdbestanddeel van het nieuwe Raadhuis wordt wel het beton. Kant en klaar elementen zullen ter plaatse wor den gemonteerd. Dat zou de indruk kunnen wekken dat men tegen een be tonnen kazemat zou aankijken, maar dat is dan ten onrechte. Aan het exte rieur zullen wel enkele decoratieve ver fraaiingen worden aangebracht, waar door het geheel een wat fleuriger aan blik zal geven. Maar globaal gezien blijft het toch een machtig en imponerend bouwwerk, opgetrokken in beton en met zeer veel glaszettingen. De kelderverdieping, die tegen het begin van de winter klaar is en waarvoor de liftkooien thans al gè- bouwd worden zal naast de gebruike lijke voorzieningen, voor de centrale" verwarming en elektriciteit ook een ar chiefruimte en een ijkplaats voor ge wichten gaan bevatten. Gelijkvloers De bezoeker van het nieuwe gemeen tehuis heeft uiteraard de meeste aan dacht voor de ruimten, die men, ko mende uit het dorp, direct kan binnen treden. Dat is dan de moderne hal die men direct na het binnenkomen door de hoofdingang aantreft. Op deze parterre afdeling is o.a. ook de trouwzaal, waar de meeste plaats genoten belangstelling voor hebben, de burgerlijke stand, de bodekamer enz. De vergaderingen van de gemeenteraad zullen op de eerste etage worden ge houden. Hier bevinden zich ook de kamers waarin het college van burge meester en wethouders zal zetelen. Toren met carillon Wat wel het meest in het oog zal Lampegietersavond op 20 september a.s. Nu de avonden gaan korten komt de gedachte aan het eeuwenoude Lampe- gietersavondfeest weer naar voren. Het is thans al bekend dat het aloude feest gehouden wordt op maandag 20 sep tember, de maandag die het dichtst bij de 17de ligt, zoals altijd al gebruikelijk was. Naar alle waarschijnlijkheid zal net Jeugdwerk „De Instuif" weer een iampionnenoptocht organiseren. De plannen in dit opzicht zijn nog niet uit gewerkt. Ook is nog niet bekend of er weer een dansavond in de grote garage ian de Industrielaan zal worden geor ganiseerd. _DE: In het Openluchttheater werd woensdag Ede's Bos- en Houtdag ge houden in het kader van de jaarlijkse Heideweek. De Heidekoningin, hare majesteit Calluna XVIII, bracht ook een bezoek aan het theater, waar helaas een troon ontbrak. Een mo- torzaag en een dikke boom zórgden voor een originele oplossing. BENNEKOM: Op het terrein van het Protestants Christelijk Streekzieken huis zal een verpleeginrichting voor psychisch gestoorde bejaarden komen. Er wordt flink aan gewerkt en het eerste paviljoen is reeds in gebruik genomen. De inrichting zal bestaan uit 5 paviljoens, met een totaal capa citeit van 150 bedden. springen is de enorme toren van dertig meter, compleet met carillon, die rechts van de hoofdingang zal komen. De kos ten van toren plus carillon belopen on geveer een ton. Om en bij het nieuwe Raadhuis zal een groot parkeerterrein worden aangelegd. Representatie Voor de representatie van Veenen daal, dat naar verluidt een expansieve periode tegemoet gaat, is de bouw van het nieuwe Raadhuis (al viel de ex ploitatierekening dan erg duur uit) een vereiste. Zoals de gemeentelijke diens ten, inclusief de politie, thans zijn ge huisvest, spot met alle regels. Op vijf punten in de gemeente worden thans de diensten ondergebracht. Een geloop heen en weer en een tijdverlies kan niet uitblijven. Alle ambtenaren, die in een te kleine of een verouderde omgeving hun werk moeten verrichten, zien iedere vorde ring aan het nieuwe Raadhuis met vreugde geschieden. En ook de hogere plaatselijke autoriteiten schijnen de gang van zaken nauwlettend te volgen, getuige de steeds terugkerende bezoe ken, die aan de bouwplaats worden ge bracht. Aan de firma Boers zal het niet lig gen. Men heeft voldoende personeel (ruim 160 mensen} om het werk te kun nen verrichten. Ervaring met grote bouwwerken is de firma ook niet vreemd. Duizenden woningen in de gehele omgeving, waarvan ook 500 in Veenendaal, kwamen dank zij de fir ma Boers gereed. Nieuwe kerken, ver enigingslokalen werden uit de grond gestampt. Het Raadhuis zet de kroon op al die geweldige projecten. Veenendaal zal echter nog wat geduld moeten oefenen. In 1968 is het zover, dat men zelfs het voltallige ministerskabinet zou kunnen ontvangen. -ft <ft De bouw van het vr'-ve Raadhuis vordert. Het eerste stadium, het leggen van de fundering is voorbij. Tegen de winter is de kelder verdieping gereed. OMWONENDEN VREZEN GEVAAR Naar ons gebleken is heeft de Ned. Aardolie Maatschappij in een weiland tussen de Nieuweweg en de Kooiweg een opslagplaats voor springstoffen ingericht. De Maatschappij huurde hiervoor een stuk weiland van de landbouwer de heer Spelt. Omwonenden, die op ge regelde tijden munitiewagens het terrein zien opgaan vrezen het ge vaar dat hieraan verbonden kan zijn. De heer Haggenburg, fractie leider van de KVP, die dicht bij het terrein woont, heeft de zaak gisteravond op zijn partijvergadering besproken en is voornemens hierover vragen te stellen aan het college van. B. en YV. GEVAAR De springstoffen die op het terrein zijn opgeslagen blijken inderdaad niet ongevaarlijk te zijn. Dit werd ons van de zijde van de N.A.M. meegedeeld. 1922-1962 Assurantiekantoor Eig. R. R. MULDER Makelaar in Assurantiën Kerkewijk 167 - Veenendaal VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN (1e en 2e) FINANCIERINGEN auto's, motoren, enz. Telefoon 08385-3000 FAKKEL- EN SINGELLOOP NIET DOOR SCIIRIJVERSPARK, MAAR OVER WESTERSINGEL Vrijdagavond a.s. om kwart voor acht wordt het startsein gegeven voor de ongeveer 3 km lange sin gelloop in Veenendaal, welke ge organiseerd is door de Veenen daalse Atletiekvereniging „VAV" In verband met het drukke verkeer heeft men besloten de singelloop niet door het Schrijverspark en Valleistraat te voeren. De start vindt thans plaats in de Hoogstraat nabij het gymnastieklo kaal. De route is dan: Hoofdstraat, Ker kewijk, Kanaalweg, Sportlaan, Wester singel over Panhuisbrug, Panhuis en Zandstraat. De finish is dan ergens tus sen de Fluitersstraat en de Beatrix- straat. Op het lange rechte stuk Zand straat hebben de atleten volop gelegen heid om goed te kunnen sprinten. De deelname aan deze unieke singel loop is opengesteld voor iedereen boven 17 jaar. Dé inschrijving kan geschieden bij Sporthuis Cocky aan de Ker kewijk. Er zijn door de Veenendaalse Winkeliersvereniging prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De hoofdprijs is een transistorradio. In de Zandstraat wordt om half ne gen een fakkelestafetteloop georgani seerd. Voor jongens van 13 en 14 jaar is de afstand 4 x 60 meter en voor jon gens van 15 en 16 jaar 4 x 80 meter. Er wordt gestart nabij de Julianastraat, terwijl de finish weer is tussen de Fluitersstraat en Beatrixsstraat. Ook hier zijn fraaie prijzen voor de win naars beschikbaar gesteld door de Vee nendaalse Winkeliersvereniging. Maar men heeft dit terrein uitgekozen omdat het ver verwijderd is van wo ningen of 'wegen. Zolang men er maar niet met vuur bijkomt zal er niets ge beuren, volgens een woordvoerder van de Maatschappij. (Maar wie zegt dat eventueel in het weiland verdwaalde kinderen dat niet zullen doen? - Red.). De springstoffen, z.g. seismogelite No. 2, zijn in de grond gestopt. Ze zijn be stemd voor bodemonderzoek dat van wege de Aardoliemaatschappij overal in de lande wordt gedaan. Het terrein is overigens met hekwerk afgebakend. Omwonenden In de nabijheid wonenden op de Nieu weweg hebben het op dat munitiever- voer niet erg begrepen. Grote witte Duitse wagens met munitie draaien het landweggetje naast de vroegere Sal- vatorschool in. Men heeft al eens con tact opgenomen met de politie, waarbij men ten antwoord kreeg dat het een ongevaarlijk vervoer betrof. De explo sieven schijnen niet door een botsing of door een aanraking tot ontploffing te komen, wel indien er vuur in de nabij heid is. De heer Haggenburg, vroeger hoofd van de Salvatorschool en raadslid voor de KVP, vraagt zich af of het gemeen tebestuur maar onverwijld toestemming heeft gegeven de springstoffen op Vee nendaalse grond te deponeren. Hij zal zich waarschijnlijk over deze kwestie met het gemeentebestuur verstaan of vragen stellen aan het college van b. en w. Men kan nu wel zeggen: Als je er maar niet bijkomt, maar wie zegt dat kinderen niet over de hekken klim men en bij de gevaarlijke dingen ko men. Lekker zit het niet helemaal, vindt de heer Haggenburg. RIIENEN PLOTSELING GEREMD De heer L. P. van H. uit Berghem reed vrijdagmiddag omstreeks kwart voor zes met zijn auto op de Grebbe- weg in een file. Tqj; hoogte van Ouwe hands Dierenpark remde de voor hem rijdende automobilist, de heer J. A. J. K. uit Hede plotseling» v. H. reageerde niet snel genoeg en botste tegen de achterzijde van de voor hem rijdende auto. Er ontstond materiële schade. ONVERLICHTE AANHANGWAGEN Vrijdagavond omstreeks tien voor twaalf reed de heer C. C. V. uit Rhe nen met een door hem bestuurde be stelwagen door de Burgmeester Schim- melpenninckstraat in de richting van de Parallelweg. In de Schimmelpen- ninckstraat stond een onverlichte aan hangwagen, toebehorend aan A. S. te Rhenen. V. merkte deze aanhangwagen niet op, met als gevolg een botsing, waarbij materiële schade ontstond. Anatomische hrilaanpassing ZIEKENFONDSLEVERANCIER „Voorn" organiseerde onderlingen hengelwedstrijd De Hengelaarsvereniging „De Voorn" organiseerde zaterdagmiddag in de Rün voor haar leden een onderlinge hen gelwedstrijd, waarvoor zich een zestig tal leden hadden opgegeven. Er werd behoorlijk wat vis gevangen, want de helft van de deelnemers had één of j meer visjes op het droge weten te brengen en dat was geen slecht resul taat. De heer A. Rijkse was deze middag wel de favoriet met een vijftal mooie voorns. Prijzen werden als volgt ge wonnen: 1 A. Rijkse 510 gram; 2 W. ;van Zetten 341 gram; 3 D. v. d. Pest (282 gram; 4 H. Albers 255 gram; 5 W. Hovestad 235 gram; 6 G. v. Dorland 230 gram; 7 G. v. d. Pest 212 gram; 8 G. Drost 211 gram; 9 H. Talbers 196 gram; 10 Gerard Lodder 195 gram. Wij vernamen van het bestuur dat er op zaterdag 11 september een spe ciale wedstrijd wordt gehouden. Een llid heeft een groot bedrag beschikbaar gesteld voor de aankoop van prijzen. Er wordt normaal inleggeld betaald, dus er zullen prachtige prijzen te win nen zijn. Men doed er goed aan zich vroegtijdig te laten inschrijven. De sa menkomst is bepaald om 3 uur n.m. bij H. P. v. Noort. Wel bijzonder opvallend, al dan niet dcor de bloemen pracht op de motorkapwas de Flinstone auto. tijdens het bloemen corso te Leersum. Catecheet-jeugdwerkleider J. G. Bouman hield afscheidspreek Nadat hij enkele weken geleden al afscheid had genomen van de jeugd, waarbij hij uitvoerig was gehuldigd, heeft de heer J. G, Bouwman, cate cheet-jeugdwerkleider, jongstleden zon dagavond in de Cunerakerk zijn af scheidspreek gehouden. Als tekst had hij gekozen Ezechiël 34 31 „Gij toch zijt mijn schapen, de schapen die lk weid; gij zijt mensen en Ik ben uw God". Toen de heer Bouwman zijn preek had beëindigd werd hij van di verse kanten toegesproken. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder G. van Gesink. Hij gewaag de van het Godsdienstonderwijs op de scholen en bracht dank voor al het goede dat de scheidende catecheet had verricht. Tot besluit wenste hij de heer Bouwman alle goeds toe in zijn nieuwe werkkring. Namens de provinciale commissie voor het jeugdwerk snrak Wika Kandel uit Doorn zijn Prote erkentelijkheid uit voor wat de heer Bouwman onder de jeugd had verricht, niet alleen in Rhe nen zelf, doch in de gehele classis: „We zijn dankbaar dat God zijn mensen kiest en de plaats waar zij werken", zo zei deze spreker nog. De praeses van de Hervormde kerke- raad, ds. A. Westra, betoogde, dat het Gods liefde is die de mens drijft voort te gaan met kijn werk, met eigen maat staven en talenten. U gaat in Wade- noyen een nieuwe toekomst opbouwen en wij wensen u daarbij Gods zegen toe. Op verzoek van spreker zong de gemeente na deze woorden Gezang 119 1 en 3. In een kort dankwoord zei de heer Bouwman blij te zijn dat hij 3'/2 jaar heeft mogen pionieren onder de jeugd. Veel zei hij ook te danken te hebben aan de onderwijzers, die enorm veel medewerking hebben verleend en hij dankte allen voor de vriendschap en LEERSUM Ondanks regen grote drukte bij Bloemencorso MUZIEK BLIES ER LUSTIG OP LOS Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden werd het Leersumse Bloemencórso zaterdag zeer druk bezocht. Men schat dat ruim 14.000 toeschouwers de bloe menwagens aan zich zagen voor bijtrekken. Het aantal wagens leek ons iets geringer dan anders, maar het feest was er niet minder om. De muziekcorpsen uit onze streek t.w. Caecilia uit Veenendaal, Crescendo uit Eist en Ons Genoegen uit Rhenen blie zen er lustig op los. Voor het corso van start ging werd de bloemenschat door duizenden bewonderd. Jammer van het weer, maar toch wel een echt feest, dat een ongekende belangstelling weet te trekken. het vertrouwen. Ook memoreerde de heer Bouwman nog zijn vriendschap met pastoor Wielens, met wie hij vele goede gesprekken mocht hebben. Na afloop van de dienst was er in het koor van de kerk gelegenheid om af scheid te nemen van de heer en me vrouw Bouwman. Vorige week werd de toegang tot het Schryverspark vanaf de Valleistraat af gesloten door een groot hek. Een week tevoren was op het toegangspad een ongeluk gebeurd. Of dit in verband moet worden, gebracht met de definitieve afsluiting konden wij niet achterhalen. De grond ter plaatse is eigendom van de heer De Geit, architect te Veenendaal. Bewoners van het Schrijverspark schynen deze afsluiting met gemengde gevoelens te hebben ontvangen. Om trent het waarom konden we helaas geen nadere gegevens verkrygen. Wel is bekend dat de burgemeester van Veenendaal de politie opdracht gaf scherp toe te zien op eventuele vernielingen om of by het hek. Vrijdagavond om 11 uur viel de electrische stroom uit bij een aan tal woningen te De Klomp. Van wege de PGEM werd direct een onderzoek ingesteld, waarbij bleek dat vlak bij 't tankstation aan de rechterkant van de Stationsweg een kabel was losgeraakt. De werkzaamheden werden begonnen en zaterdag voortgezet. Intussen zat men de gehele zaterdagochtend en een gedeelte van de middag zonder stroom. Het meest gedupeerd waren wel het hotel De Klomp en de beide benzine stations. Deze service afdelingen boek ten een flinke verliespost, want er kon praktisch geen druppel benzine worden verkocht. De automaten werken name lijk de laatste tijd elektrisch. Pas tegen negen uur zaterdagavond kon men het werk afsluiten en was de storing op geheven. DRONKEN ACHTER HET STUUR De politie van Ederveen heeft vrij dagavond een inwoner van deze plaats, zekere C. L. achter het stuur van zijn auto vandaan gehaald omdat bleek dat hij er geen meter mee rijden kon. L., die met zijn auto op de Hoofdweg stond, was totaal onbekwaam vanwege het quantum alcohol dat hij genuttigd had. Hij werd in het politiebureau te Ede in gesloten. KERKDIENST Voor de Gereformeerde Gemeente te Ederveen hoopt donderdagavond om kwart over zeven voor te gaan kand. Pannekoek van Gouda. De Engelsman John Perring heeft ontdekt dat de Bank van Engeland hem bijna 4 miljard gulden schuldig is. In 1703 stak een van zijn voor ouders geld in de Engelse Oost- indische Compagnie. De bank van Engeland betaalde hierover rente tot hij stierf. Het beginkapitaal met rente over al die jaren bedraagt nu 4 miljard, heeft zijn nazaat bere kend. Met een staf van geslacht deskundigen, advocaten en secre taressen probeert hij nu de bank te laten betalen, maar deze geeft geen enkel commentaar. Om wraak te nemen op zijn vrouw en dochter, die hem wegens zijn on verdraagzaamheid waren ontvlucht heeft de nu drie jaar geleden over leden Fransman Dulac in zijn huis te Ardiége in alle hoeken en gaten, onder het deksel van de piano en in de pannen, ontplofbaar materiaal verborgen. Twee personen die het huis waagden te betreden zijn zwaar gewond, zodat niemand meer één stap in het lege huis zet. De op ruimingsdiensten van leger en poli tie houden zich nu met de zaak be zig- Hoofdstraat 61-65 VEENENDAAL

De Vallei | 1965 | | pagina 1