DE REGEN RAAKT HEN NIET wmm m inny Hard spel in slotfase Lunteren-VRC VZC heeft weer kans op promotie DE VALLEI LAY BLAD ARAM ARAM De Zee koningin IN AKTIE Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 24 augustus 1065 D VOORMALIGE IJSPRINSES NU TROTSE MOEDER Frankfort: De voormalige ijsprinses Marika Kilius-Zahn is trots op haar baby, die pas geleden werd geboren. Het meisje is Melanie Monika genoemd. VRC zette haar oefencampagne voort met een wedstrijd tegen Lunteren en wisi deze om te zetten in een verdiende 31 overwinning. Men verscheen met dezelfde opstelling in het veld als in voorgaande wedstrijden. Gezien het vertoonde spel, zowel aanvallend als verdedigend, kon worden opgemerkt dat door de training van A. Dillen de ploeg sterk vooruit ging en de zware competitie in het Oosten met vertrouwen tegemoet kan zien. Na rust VRC gaf al direct de toon aan in de wedstrijd te Lunteren. Na enige verken ningen van beide kanten bleek het dat Lunteren het in tamelijk fors spel zocht. VRC raakte niet van de kook en bleef in haar normale spel volharden. Enige goe de aanvallen, zowel van links als van rechts belandden in handen van de Lun- terse doelman. De doorzetter midvoor Van Kooten had niet veel geluk, zjjn schoten scheerden (meestal) over de lat. VRC was sterker, maar ook Lunteren probeerde het goed. De opgave om de hechte verdediging van VRC te doorbre ken, was te moeilijk. De thuisclub kwam steeds meer opzetten en oefende een zware druk uit. Een paar goede kansen voor Lunteren gingen verloren. Pas na een half uur kon VRC zich loswerken. Toen was het Hennie Schoeman, die door de Lunterse verdediging drong en van flinke afstand, laag over de grond, in schoot. 01. „DE ONGELOOFLIJKE WERELD VAN JAMES BOND" David L. Wolper heeft voor United Ar tists T.V. een zestig minuten durende T.V.-rfilm va productie genomen onder de titel: THE INCREDIBLE WORLD OF JAMES BOND. De film wordt ingeleid en van commen taar voorzien door Sean Connery, die zelf op het scherm verschijnt in voor deze ge legenheid gefilmd materiaal zowel als in scènes van de verschillende James Bond films. De productie zal geheel het sfeer-, span ning- en stijlkenmerk dragen van de Ja mes Bond-films. Tegelijkertijd wil DE ONGELOOFLIJKE WERELD VAN JA MES BOND een analyse zijn van de be faamde Fleming-figuur zoals deze in de James Bond-films gestalte krijgt. In de tweede helft kwam VRC er be ter in. Lunteren begon intussen xlóg for ser te spelen, de verdediging van VRC begi'eep elkaar niet altijd, zodat er situa ties voorkwamen, die tot doelpunten zouden kunnen leiden. Maar het was toch VRC dat aan de andere kant succes had. Leo Schreuder vuurde een harde kogel af, die door Lunteren verkeerd werd beoordeeld en zo leidde VRC met 20. Een half uur lang was VRC heer en meester en men wist door goed door te drukken een derde doelpunt te scoren. Jan van Kooten was de maker er van. VRC begon rustiger te spelen. Lunteren niet. De thuisclub wilde het spel force ren, zodat de scheidsrechter gedwongen was een serie vrije schoppen uit te delen. Bij een aanval van Lunteren onderbrak achterspeler van Kooten de opmars, waarna de arbiter aan Lunteren een enigszins aanvechtbare strafschop toe kende, die ook werd benut. 13. Er waren toen nog tien minuten te spelen, waarbij van voetbal geen sprake meer was en de strijd als een nachtkaars uit ging. A.s. zaterdagmiddag zal VRC haar ge restaureerde terrein openen met de plaatselijke ontmoeting tegen GVVV, aanvang half vier. De leiding berust bij de bekende scheidsrechter Leguit. GEEN KINDEREN OP LANDBOUWTREKKERS De arbeidsinspectie van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid wjjst er nogmaals op, dat het besturen van trekkers slechts is toegestaan aan personen van 16 jaar en ouder. Dit ver bod geldt zowel voor het rijden op de weg als voor het rijden op erven, akkers, weilanden en veldwegen. De vele en zeer ernstige ongevallen met kinderen nopen tot een strikte na leving van dit verbod. Het meerijden van kinderen op een trek ker is alleen toegestaan op een behoor lijk beveiligde nevenzitting met leunin gen. Het blijft echter gevaarlijk, een kind op een dergelijk zitje te laten meerijden Alle bestuurders en eigenaars van trek kers worden verzocht mee te werken aan de naleving van deze wettelijke bepa lingen. WATERPOLO De Fuut won van Pluvius met 2-1 Zoals bekend won VZC woensdagavond j.I. in het Bergbad van DWV uit Doesburg met de sprekende cijfers 7-2. Door deze overwinning kwam het in bezit van drie punten, even zoveel als Pluvius uit Nijmegen en De Fuut uit Maarssen. Deze laatste twee ploegen moesten toen echter nog tegen elkaar uit komen en dit gebeurde j.I. vrijdagavond in het Goffertbad te Nijmegen. Deze wedstrijd was van het grootste belang voor VZC, want speelden beide ploegen tegen elkaar gelijk dan zouden beide promoveren. Want twee van de vier promotiekandidaten zouden promoveren. Dit gelijke spel lag bij de VZC men sen dan ook in de lijn der verwachtingen. Twee bestuursleden van VZC t.w. de heren Sipkema en Van der Veen zijn naar Nijmegen getogen en woonden de strijd van zeer nabij en met argusogen bij. Twee vrijwel gelijkwaardige ploe gen gingen elkaar te lijf met de vaste wil promotie voor hun respectievelijke teams te bewerkstelligen. Naar men ons meedeelde zou een gelijk spel niet meer dan normaal zijn geweest. Bij de stand 2-1 in het voordeel van De Fuut mocht Pluvius een strafworp nemen, daar een van hun spelers on reglementair binnen de vier meter werd aangevallen. De keeper van De Fuut stopte de genomen strafworp van de Pluvius scherprechter echter meester lijk. Daarna ontspon zich een zeer span nende episode, voor zowel de in het wa ter vechtende ploegen als voor de aan de kant met spanning toekijkende VZC leden. Het bleef uiteindelijk bij een 2-1 stand voor De Fuut uit Maarssen, waardoor dit team het volgend jaar mag uitkomen in de derde klas van de bond. Pluvius daarentegen staat thans met drie punten gelijk met VZC en een beslissingswedstrijd tussen deze twee ploegen is dus noodzakelijk. Wan neer en waar deze strijd gespeeld moet worden is nog niet bekend. VZC heeft thans weer de kans om te promoveren in eigen hand. Gezien de verhouding van de tot nu toe gespeelde wedstrijden tegen Pluvius moet de huidige VZC formatie in staat worden geacht een overwinning te boe ken. Maar dan zal er beter gespeeld moeten worden dan in voorgaande pro motieduels tegen resp. De Fuut en Plu vius. De grotere snelheid en de ge vaarlijke schietkracht van VZC moet een doorslag kunnen geven. Laat men dit na dan kan men bij VZC de schuld van een eventuele nederlaag in eigen gelederen zoeken. Hoe langer de vezel is van de te verwerken katoen, des te be ter en fijner is het weefsel. Vandaar dat 'n goede katoenen popeline altijd gemaakt wordt uit lange vezels. En daarom worden deze betere soorten ge bruikt voor de goede regenjas en -mantel. Een voorbeeld is deze (foto 1) damesregenjas, waarvan een zadelsteek-garne ring en de laag ingezette mou wen de modieuze elementen zijn. (Model Falcon). Een echte mannelijke jas van Falcon met zadelsteek-garne ring. Zakken heeft deze jas ge noeg; zelfs een apart zakje voor kaartjes en kleingeld, af te slui ten met een rits (model Falcon). (Foto 2). De klassieke regenjas heeft on der de heren duizenden „fans". Ook dit model is uit een zeer fijne, katoenen popeline. (Model Falcon). (Foto 3). (Foto 4). Een rage in Frankrijk en de Verenigde Staten is de katoenen regenjas die er als leer uitziet. Er wordt een soepe le, heel plezierig zittende katoe nen stof voor gebruikt, waarop een laklaag is gespoten. De stof kreukt niet, de laklaag barst niet, de jas is waterbestendig en de draagster ziet er bijzonder modieus in uit. Dit veelbeloven de nieuwtje is nogal prijzig, wat echter weer wordt goedge maakt door de uitstekende draagkwaliteiten. Van deze „ge lakte" katoen worden ook al mantelpakken en laarzen ge maakt. 4 1 V Arams voeten raken de vensterbank van het open staande kajuitraam. Onmiddellijk laat hij het touw schieten en klemt zich vast aan de raampostde koene sprong is gelukt! In de kajuit springt een kleine rijkgeklede man gillend van schrik achteruit, als Aram plotseling met het zwaard in de vuist naar binnen kleutert. „Terug, jij ellendige piraat," schreeuwt hij, met een van angst overslaande stem. „Waag het niet deze jonkvrouw ook maar met één van je vuile vingers aan te raken of.... of Het mannetje gaat beschermend voor een knap blond meisje staan, staan, dat Aram met angstogen aanstaart en zwaait dramatisch met zijn wandelstok voor Arams neus. „U vergist u," zegt Aram met een geruststellend handgebaar, „ik sta aan uw kant, ik behoor niet bij die zeeroversbende.'' Maar tijd voor verdere uitleg heeft hij niet, want plotseling wordt de kajuitdeur opengerukt,Aramü" schreeuwt kapitein Eér,- oog stomverbaasd. Dan heft hij bliksemsnel zijn zwaard (wordt vervolgd) VERVOLGVERHAAL VOOR DE JEUGD 6. Wat vader stuurt Weken zijn voorbij gegaan Een grote, witte boot, ligt gemeerd aan de kade in een ver, vreemd land De boot is wel zo hoog als een kasteel Het is interessant om naar zo'n grote boot te kijken Het is nog leuker, een kijkje te nemen op en in de boot. Rond de boot heerst een gezellige drukte. Overal lopen mensen, die wat met het schip te maken hebben. Ook de postauto arriveert. Grote postpakketten worden overge bracht naar de boot Er zijn pakjes bij en drukwerk, maar ook brieven en kaarten. Snel wordt er gewerkt In een oogwenk zijn de postbeambten klaar om weg te rijden. Op de boot wordt door andere men sen even snel gewerkt, om de poststuk ken te verdelen. Men weet dat elke passagier en elk bemanningslid, dol is op post van thuis. Daarom zijn ze er zo vlug mee. Er wordt ook een brief bezorgd in een luxe officiershut Het is de ver blijfplaats van de eerste stuurman Een zee-officier dus Hij is juist bezig en kele kostbare postzegels in een album te plakken. De man heeft een prachtig uniform aan, met sierlijke strepen er op Hij kijkt verrast, als hij de brief ontvangt. „Nu al postmompelt hij. Als hij het handschrift ziet. glim lacht hij. „Aha. ik merk het al 't Is weer een brief van Rinny Maar ik moet toch zeggen, dat ze veel beter begint te schrijven Het is lang zo hanepoterig niet meer Moeder heeft haar schrijf kunst maar aardig bijgewerkt". En zo praat de zeeman nog een poos je tegen zichzelf, terwijl hij de brief open maakt ,,'t Zal me benieuwen, wat m'n doch tertje te schrijven heeft" mompelt Rin- ny's vader weer. Nu, dat weet hij gauw genoeg De brief heeft bijna dezelfde inhoud, als die aan de drie vriendinnetjes in Heide- dorp Alleen vraagt Rinny nu niet, of vader ook voor de aktie gaat werken, maar of hij een gift ervoor wil geven „Die Rinny blijft ook altijd dezelf de". praat de officier weer zacht tegen zichzelf „Maar het is een fijn meidie En dat is hetbeslist hij verder. „Ik zou haar niet graag missen. En daarom ben ik blij, dat ze weer beter is. die holderdebolder van me De stuurman haalt zijn portefeuille voor de dag en neemt er een tientje uit Hij houdt het een poosje in zijn hand en friemelt er wat mee. Even haalt hij zijn schouders op Zou hij het wel doen? Dan schudt hij van nee en bergt het bankbiljet weer weg Gelijktijdig ech ter neemt hij een ander biljet uit het mapje. Nu is het een bankbiljet van vijfentwintig gulden Hij schrijft er een brief bij en doet alles in een envelop Straks zal hij wel even in de stad naar het postkantoor gaan, om de brief aangetekend te ver zenden Rinny zal het wel fijn vinden Voor dit doel moet je ook wat over hebben, vindt de zee-officier. Een paar dagen later vertrekt de boot. Zal het schip koers zetten naar Ne derland? Nederland is immers het vaderland! Of zal het schip nog verder varen, de oceanen over? Een paar stevige sleepboten trekken het grote schip de haven uit. naar zee Daar pas mag de oceaanreus op eigen kracht gaan varen Het is bijna zover. Nog evenI Opeens begint het hele schip te dreu nen en te trillen. De stuurman heeft bevel gegeven, de machinekamer in te schakelen, 's Jonge, wat een kracht! Machtig stampen nu de machines! De geweldige schroef aan de achterkant van het schip, Legint te draaien. De trekkracht van de sleepboten is niet meer nodig Welke kant zal de boot nu uitgaan? Naar rechts, waar Nederland ligt? Of naar links, verder de wereld in.. De koers is reeds bepaald Doorlo pend geeft de stuurman zijn bevelen Kijk.... de grote oceaanreus zwaait naar links. Nog verder van het vaderland weg. naar vreemde landen. Nee, Rinny's vader vaart nog niet naar huis. Nog lang niet! Met Kerstmis, dan komt hij pas weer thuis Dat duurt dus nog een heel poos je Maar een zeeman is daar aan ge wend Die houdt van de zee en van de wind Daar staat de stuurman. Op de voor plecht. Hij tuurt naar rechts Naar het vaderland Daar woont zijn vrouw en zijn dochtertje, waar hij zoveel van houdt Hij tuurt ook omhoognaar de hemel' Hij weet dat hier en overal, de zelfde God voor Zijn kinderen zorgt Al vaar je nog zo ver weg! In Neder land en ook hier, bidden zij samen tot deze God. Voor elkaar en voor anderen. Ja, voor zoveel dingen Heerlijk is dat Nog één keer kijkt de officier naar de kust. Van het vliegveld daar vlakbij stijgt een groot vliegtuig op. De zil veren vleugels blinken in de zon. Kijk, 't is een KLM-vliegtuig! Een Hollander dus. Dat is treffend. Altijd gezellig, als je in een vreemd land iets van je vaderland ontdekt. Dit toestel brengt natuurlijk de post naar Nederland. Dus ook de brief, die hij naar Rinny geschreven heeft, met de vijfentwintig gulden er in. Met een grote boog vliegt het toe- setl naar rechts, op weg naar Neder land. „Goede reiswenst Rinny's va der zachtjes, terwijl hij het vliegtuig nastaart. „Goede reis. naar het vaderland 7. Beter opletten, Rinny De aktie loopt nog steeds vlot, op elke school die meedoet. Overal zijn de kin deren er druk voor in de weer In Heidedorp heeft de school nu pre cies een maand meegedaan Zoals was afgesproken Er kwamen honderden guldens binnen. Of Rinny dus succes gehad heeft, met haar schrijven. Het geld van deze school wordt gerekend bij de opbrengst van de school waar Rinny op is. Zo heeft het comité het geregeld. Straks, als de aktie afgelopen is, wordt het geld van de drie scholen bij elkaar geteld en dan Maar dat duurt nog een volle week. Iedereen is in spanning Zal het be drag er dan zijn? De laatste loodjes wegen meestal het zwaarst Dus nog maar even flink vol houden Van vader heeft Rinny nog steeds niets gehoord Haar brief is zeker zoek geraakt Jammer, vader zou vast wat gestuurd hebben 's Woensdags brengen Rinny en Ma rijke al het geld. dat ze voor de aktie verdiend hebben, naar de meester Er is ook wat bij uit hun eigen spaarpot Hun moeders hebben er ook iets voor gege ven En zo is het een aardig sommetje geworden, waar meester erg blij mee is. „Keurig gedaan, hoor", prijst hij de meisjes. En dan is er de volgende morgen plotseling post van vader Een brief met vijfentwintig gulden erin! Fantastisch Nu kunnen ze dat ook bij meester brengen Elke gulden is heel erg wel kom Wat zal de meester verrast zijn, als deze vijfentwintig gulden er extra bij komt Rinny verheugt zich daar nu al op. Moeder doet het bankbiljet in een witte briefomslag en geeft het zo aan Rinny mee. De envelop mag wel open blijven, dan kan Rinny het geld er bij de meester zo uithalen, om het te ge ven. „Niet verliezen, hoorwaar schuwt moeder nog. „Tuurlijk niet!" antwoordt Rinny. Ze haalt Marijke af en samen gaan ze dan op weg naar school. Onderweg ge beurt er echter iets Als Rinny en Marijke van huis gaan, houdt Rinny de enveloppe netjes in haar hand. Steeds komen er meer schoolkameraadjes bij hen lopen. On willekeurig stopt Rinny dan de brief in haar mantelzak. Ze raken in druk gesprek en het meisje vergeet zo zacht jesaan de enveloppe met inhoud Even later gaan ze aan het hollen en stoeien, terwijl de briefomslag steeds verder uit de mantelzak gaat steken. Als Rinny zo blijft doorrennen', gaat het mis. De brief hangt al voor de helft naar buiten Niemand heeft het in de gaten. Niemand let er op. Pas toch op, Rinny Dan rennen Rinny en Marijke samen verder weg. Ze hollen lang een oude loods bij een gracht. Marijke botst te gen Rinny op Om niet te vallen grijpt ze Rinny bij haar mantel. Ze lachen en joelen van pret. Samen hollen ze weer terug, naar het groepje meisjes dat aan het spel meedoet Er zijn ook een paar jongens uit de klas bijgekomen. Die ravotten nu ook mee. Het spel wordt nog uitbundiger! De kinderen gillen van plezier en nie mand denkt nog aan het geld van Ryi- ny's vader, wat bestemd is voor de aktie. Niemand Ze komen bij de school. Het is bijna tijd en het spel is uit. „Heb je het geld nog vraagt Marijke plotseling aan haar vriendin Rinny tast onmiddellijk in haar man telzak. En dan! O, haar borst doet pijn van schrik. De zak is leeg! Het kan niet! Het mag niet! Maar het is toch zo Wanhopig graait ze in elk hoekje van de zak Ook de andere mantelzak voelt ze na Het helpt niet. 't Geld is en blijft weg. Tranen springen in Rinny's ogen. Ze huilt. Snikkend vraagt ze aan Marijke, of die er iets vanaf weet Misschien heeft iemand de enveloppe voor de grap uit haar zak gegrist. Om te plagen Maar Marijke weet nergens van Ze zou haar vriendin graag willen troosten, maar ze weet niet hoe. Rinny is het geld vast verloren! O. konden ze maar gaan zoeken. Maar de school gaat juist aan Alle vriendin netjes en vriendjes gaan het plein op. Ze hebben zeker niets in de gaten. Al leen Marijke blijft bij Rinny. Ze legt haar arm om diens schouder. Wat naar is alles nu toch Spoedig komt de meester op het twee tal af. Hij begrijpt dat er iets aan de hand moet zijn. Rinny is niet zo'n flauw kind, dat ze zomaar begint te huilen Hortend en stotend vertelt Rinny wat er is. „We waren juist zo blij, dat va der dit geld voor de aktie gestuurd had 'en nu ditsnikt Rinny. De meester denkt even na. „Weet je wat, meisjes. Ga maar even zoeken. Dan mag je voor dit keer, een half uurtje te laat op school komen Wie weet hoe gauw je het geld weer terug gevonden hebt. Dan kom je na tuurlijk direct weer naar school. Afge sproken Het gezicht van de meisjes klaari zienderogen op. Ze krijgen nieuwe hoop |Ze zullen hun best doen en gaan gelijk maar op zoek. Ze lopen de hele weg tei:ug en speuren in alle hoeken. Maar nergens is een spoor van de enveloppc- te ontdekken. Wat een verdriet! De meisjeslopen nog gauw even bij moeder binnen Wat schrikt moeder als ze er van hoort. „Dat je ook niet wat beter oplette Rinny', vermaant ze haar dochter. Rinny kijkt schuldbewust. Ze begrijpi zelf niet, dat ze zo achteloos heeft kun nen zijn. Wat moet vader wel zeggen als hij het hoort „Ga nu maar gauw naar school. Dan kun je vanmiddag even naar het po litiebureau gaan. om het aan te geven Marijke wil dan wel met je meegaan, is het niet, Marijke Het meisje knikt Natuurlijk gaat ze !met Rinny mee Even later rennen ze weer weg. Gauw naar school! (Wordt vervolgd; Opleidingscursussen voor voetbalscheidsrechters Ten einde in het nog steeds bestaand»' tekort aan scheidsrechters te voorzien, ligt. het in het voornemen van de scheklsrechterscommissie van de Afde ling Utrecht van de K.N.V.B. om op 13 of 20 september a.s. te beginnen met een nieuwe opleidingscursus voor scheids rechter. Deze cursus zal wekelijks één avono duren en gedurende zeven achtereenvol gende weken plaats vinden. Kosten zijn aan het volgen van deze cursus niet verbonden. Bij voldoende deelname zal de cursus te Amersfoort, Hilversum en Utrecht plaats vinden. Voor het volgen van deze cursussen worden manlijke kandidaten gevraagd (waarbij vooral wordt gedacht aan oud spelers) in de leèftijd van 18 tot 35 jaar. Opgaven voor deze cursussen kunnen worden gedaan tot 6 september a.s. aan de afdelings-administrateur, Biltstraat 194, Utrecht.

De Vallei | 1965 | | pagina 5