KLEEFSMAN's Boekhuis Veel liefs van Ronnie LUXORj Jerry als de preutse professor Een vrouw bekent haar verleden mud Laat Tijdrovend? Nog steeds toegangsbewijzen sparen voor Kindereireus Pepino Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 24 augustus 1965 Zandstraat 3 Tel. 2274 - VEENENDAAL - Patrimoniumlaan 22 - Tel. 2815 SPECIALE AANBIEDING M L> f u Nieuw! Multoband met 25 mm ring. Daar gaat dus nog meer in. Onze speciale afdeling technische tekenartikelen Maria Cornelia Hermina Louisa Spies Arend Mos nu uw oude bed WEER ALS NIEUW MAKEN! NA AFSPRAAK 'S MORGENS HALEN 'S AVONDS WEER THUIS! JAC. VAIN SCHUPPEN THEATER Buffalow Bill BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL, KANTOORiMACHINES EN -MEUBELEN EEN GOEDE VULPEN VOOR IEDERE HANI) Patronen vulpennen: Gimborn Major f 9,75 Parker f 9.75 Mont Blanc v.af 7.25 Vulpennen met wereldfaam: LAMY v.af 8.95 Parker v.af 17,85 Mont Blanc v.af 13,95 Diverse andere merken met gouden pen v.af 4,50 VOLAUTOMATISCHE VIERKLEURENBALLPOINT Nu voor f 4.50 Driehoeken v.a Plexiglas, 2 mm. Meetkunde etui r o.6o f 1,15 Gradenbogen v.a f 0,35 Linialen hout v.af 0,25 plastic v.a. f 0,45 - i V>- -:X 1 1 1 - *1 ir- v,£ Multo interieurs: Dictaat p pakje van 50 vel bij 10 stuks Effen plastic band 19 mm ring NU f 2, 25 mm ring NU f 2.25 Moderne plastic band 19 mm ring NU f 2,25 25 mm ring NU f 2,50 Tabbladen v.a f 0.30 Speciale aanbieding ®'35 set. met 4 kartonnen tabs f 3.25 nu voor f 0,20 Nu ook multo schoolagenda interieur f 1,45 Schoolatlassen Kleine Bos atlas f 5,75 Atlas van de gehele wereld met register f 19.50 Dozen kleurpotloden v.af 0.65 Bruynzeel v.af 2,75 Caran d'ache v.af 3,65 Wasco stiften v.af 1,10 Agenda's Ryam f 2,10 Universeel f 1,25 losbladig. Multo f 1,45 Schooletui's: Plastic, skai. leer, ruitstof vanaf f 0,60 Kladbloks 200 vel f 0,35 dubbel form f 0,70 Pracht leren schooltas 2 binnenvakken. 2 voorvakken, sloten en riem f 14,95 1 binnenvak en 2 voorvakken 1 binnenvak en 1 groot voorvak met 2 sloten f 12,95 Schaalstokken Passers: Eenvoudige potloodpasser f 0,65 Goede schoolpasser v.af 3,40 Grote sortering kwaliteitspassers in prijzen van f 4.60 tot f 17,10 Val- en Veerpasser van f 4,50 tot f 15,75 in vele soorten schaalverdelingen vanaf f 5,65 Passerdozen: vanaf f 12,25 Speciale aanbieding Zeer goede schoolpasser. In luxe doosje 'van f 9,50 voor f 7,50 Rekenlinialen: Aristo Nestier Picket Diverse merken tekenpennen: GRAPHOS RAPIDOGRAF (Rotring) Stifthouders vanaf f 1,25 GROTE SORTERING LETTERSCHABLONEN EN TEKENMALLEN Tekenborden formaat 50 x 65 f 12,90 formaat 60 x 75 f 18,50 formaat 60 x 80 f 20, Tekenhaken 75 cm. v.af 3,25 Tekenpunaises f 0,85 Tekenveer f 0,25 Gomveger f 2,50 Tekenmachines voor bord 40x60 cm f 60, voor bord 75x105 cm f150, Tekentafel met bord 75x100 cm f 180, Cahiers 80 gr. zwaar papier 36 blz. p. stf 0.15 25 stf 3,25 80 blz. p. stf 0.30 10 stf 2,75 Dictaatcahiers: 80 blz. p. stf 0,35 10 stf 3,25 20 stf 5,50 120 blz. p. stf 0,50 10 st. f 4,75 20 stf9,— Kaftpapier: bruin kaftpapier p. vel f 0,12 Idem op rol van 5 m f 0,60 diverse soorten gedess. kaftpapier Boeklon zelfplakkend plastic rollen van lmf 1,45 f 1,95 rol van 4 m f 7,75 Woordenboeken: Beknopt Van Dale's woordenboek f 10.90 Alle prisma woordenboeken f 1,50 Van Dale's groot woordenboek f 78, Wolters Woordenboeken: Nederlands Ned. - Eng Eng. - Ned. p. df 12,50 f 15,— Frans - Ned., Ned. - Frans p. d f 12,50 Duits - Nedf 12,50 Kramers woordenboeken Ned. - Duits f 12,50 Duits, Engels, Frans f 17.50 p. d. Allen uit voorraad leverbaar. LEVERING VAN ALLE STUDIE- EN SCHOOLBOEKEN DE SPECIALE AANBIEDINGEN GELDEN TOT 15 SEPTEMBER. Veenendaal. 12 augustus 1965 Op D.V. donderdag 26 augustus a.s. hopen &ij in het bijzijn van onze ouders en familieleden in het huwe lijk te treden in het gemeentehuis van Veenendaal om 15.30 uur. De Weleerwaarde Zeergeleerde Heer Dr. C. Graaf land. Ned. Herv. predikant te Veenendaal. hoopt ons huwelijk kerkelijk te bevestigen te 16.00 uur in de Ned. Herv. Kerk op de markt te Veenendaal. Nieuweweg 43. Veenendaal Nieuweweg 23. Veenendaal Gelegenheid tot felicitatie: van 20.00 tot 21.00 uur in Hotel „De Korenbeurs". Markt. Veenendaal. Toekomstig adres: Oud Arnhemseweg 7. Ede. Heden heeft de Heere na een kortstondige ziek te geheel onverwachts van ons weggenomen, in de Hope des Eeuwigen levens, onze geliefde broer, zwager en oom NICOLAAS VAN OFFEREN op de leeftijd van 59 jaar. Uit aller naam: fam. van Offeren Veenendaal, 23 augustus 1965 Eenvoudlaan 18a De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden vrijdag 27 augustus 1965 om 3 uur op de alge mene begraafplaats te Veenendaal. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de aula van het Bejaardencentrum „De Engelenburgh" Kerkewijk 77. Gelegenheid tot condoleren woens dagavond in genoemd Bejaardencentrum van 7.30 tot 9 uur Gortstraat 39 - Veenendaal - Telefoon 2321 Gemeentelijke Volkskredietbank EDE In verband met de vakan ties is het bijkantoor Tuin straat 43 te Veenendaal van 8 juli t/m 2 september GESLOTEN Het kantoor te Ede. Grote straat 123, blijft normaal geopend van 9-12 uur en van 14-16.30 uur; boven dien op vrijdagavond van 7-9 uur. De administrateur, G. Hofland PERS. LENINGEN PENSIOEN-BETALINGEN V K B EDE HOOFDSTUK 5 Ronnie knipperde een paar keer met zijn ogen. Hij zette het kopje neer en keek Yolanda aan. Ze weerstond zijn blik. Bep stond intussen op en verliet het vertrek. Toen begon hij een beetje béte te lachen. „Veel verstand heb ik er niet van", begon hij aarzelend, „maar ik heb indertyd wel eens gelezen, dat een ge degen zangopleiding, een allround scho ling met conservatorium en zo kapitalen kost. Dat kunnen slechts enkelingen zich veroorloven en betalen. Afgezien nog van het feit, dat misschien één op de tien miljoen werkelyk de top bereikt. Een dusdanige hoogte, dat hij bekend wordt in de gehele wereld. Wie kwamen er zover? Caruso, Gigli, Rudolph Schoch en nog enkele anderen. Gezwegen nog van een leven van opofferingen, dat vooraf gaat voor men zover is, dat men een ster is geworden". Ze ging er niet op in, maar vroeg enkel: „Hou' je van zingen? Ik bedoel: doe je het graag? Vind je het prettig?" Hij knikte overtuigend. „Zeker. Na tuurlijk bouw je in je jongensjaren luchtkastelen. Op school had ik al een vrjj goeie stem, volgens onze hoofdon derwijzer. Tijdens een openbare les op de ouderavond zong ik solo. Ik was erg trots op het complimentje dat ik toen kreeg. En soms droomde ik een groot zanger te zullen worden. Och, hoeveel toekomstdromen komen er werkelijk uit in het leven? Dat hindert ook niet. Ik ben best tevreden met mijn baan. Ik ver dien goed, ben vrijgezel, dus wat wil ik nog meer? En of myn stem nu werkelijk zo bijzonder is Hij haalde zgn schouders op. De vrouw dacht na, „Je zoudt hem kunnen laten testen door een deskun dige". Hij keek haar aan. „Door wie? Wie is er in dit opzicht deskundig in Neder land?" „O, die zijn er wel. Voel je wat voor een test? Voor mjjn rekening uiteraard". „Dat kan ik anders best zelf betalen". „Maar ik kom met het voorstel, dus dan is het redelijk, dat ik de kosten draag". Hij ging rechtop zitten en keek de vrouw enige tijd aan. „Waarom wil je door Maartje Zeldenrijk reden voor?" „Misschien wei Laten we vaststellen, dat ik er wat verstand van heb, hè? Hoe,, dat doet er nu niet toe. Ik ken iemand een zangleraar, die al menige jongeman en jongeyrouw geleverd heeft aan het Conservatorium. Je zoudt het moeten proberen". Hij dacht een poosje na. „Hoe lang duurt dat? Die test bedoel ik?" Ze haalde haar schouders op. „Enkele dagen, een week misschien. Dat hangt van verschillende factoren af". „Enne neem eens aan, dat die man wat ziet in mijn stem? Wat dan?" „Hoe oud ben je eigenlijk?" „Drieëntwintig. Doet dat er wat toe?" „Zo ongeveer schatte ik je. Als de test positief uitvalt, zou je dan je baantje er aan willen geven om enkele jaren te studeren? Dat zou bovendien betekenen, dat je heel wat moet opofferen. Minder roken bijvoorbeeld, weinig drinken. Op tijd naar bed. Zoals een sportman". Er was enige tijd stilte in het vertrek. Langzaam begon de jongeman te lachen. Haast geluidloos. „Ik zei al: dat kost een kapitaal. Niet verdienen maar men moet eten en drinken, en ergens wonen en slapen. Kleding, studieboeken, muziek noem maar op. Wat gaat dat kosten? Dertig-, veertigduizend gul den? Of nog meer? Ik heb er geen idee van. Welke Sinterklaas neemt dat voor zijn rekening?" Ze kwam overeind en begon door het vertrek te lopen. „Geld speelt in dit ge val geen rol, Ronnie. Ik heb gevraagd, of je hier wilde komen om erover te pra ten. Hierin ligt uiteraard de konsekwen- tie opgesloten, dat ik één en ander voor mijn rekening neem. Voor honderd pro cent". Hi. keek verbaasd naar de hpen en weer lopende vrouw. „En dacht je wer kelijk, dat ik dit zou aannemen? Me laten onderhouden door een vrouw, ter wijl ik zelf best in staat ben om in mijn onderhoud te voorzien? Zie je me voor zo imbeciel aan? Ik zou me schamen!" „Tut-tut-tut Ze bleef halverwege het vertrek staan en keek hem aan. „Dat zie je verkeerd. Ik ga jou niet onder dat, Tolanda? Heb je daar een speciale houden, en dat je zelf je brood kunt ver dienen, heb ik gisteren en eergisteren gehoord en gezien. Dat weet ik dus. Het zou voor mij een kapitaalsbelegging zijn. Slaag je niet, dan is dat mijn risico van zakendoen. En dan is er nog niets om je zorgen over te maken, want voor 'n goeie pianist al jij is er altijd werk Dat maak ik dan in orde. Het zou al het minste zijn, dat ik dan voor je deed Maar slaag je wel, dan ga jij met je stem kapitalen verdienen. Na één of twee jaar zou het bedrag, dat gebruikt is voor je opleiding, een bagatel zijn in vergelijking met je inkomen. Als je het zo nu eens beziet?" Opnieuw dacht hij een poosje na, maar het resultaat was, dat hij lachend zijn hoofd schudde. „Ga niet een droomkas- teeltje van me opgraven, Yolanda Mis schien dat een harde opleiding mijn stem schoolt. Ik zal dan beter kunnen zingen, precies zoals men van een zanger met op leiding verwacht Maar een ster Als' ik zeg: ik geloof in je, dan lach je me uit, dus dat ga ik nu niet beweren Maar je zou je in ieder geval kunnen laten testen." Hij begon er nu enige belangstelling voor te krijgen. „Nu ja, dat is nooit weg. Laat dat wat geld kosten, dat kan ik na tuurlijk zelf betalen." Ze was al heen en weer lopend vlak bij hem gekomen en bleef nu voor de jonge man staan. „Ronnie, laten we elkaar van af het begin goed begrijpen: alle kosten, die jij voor je stem maakt zijn voor mijn rekening, omdat ik daartoe het initiatief nam. Dat is niet meer dan redelijk. Per slot van rekening doe je mij er een ple zier mee." „Jouw een plezier? Waarom?" Hij keek haar met grote ogen aan. Ze glimlachte en liep weer verder. „Misschien zie ik in jou een Caruso, een Tauber.. misschien is het een soort na tionaal chauvinisme, omdat Nederland op het ogenblik geen enkele zanger van be tekenis heeft. Wat doet dat er eigenlijk toe?" Hij schudde zijn hoofd „Je bent een wonderlijke vrouw. Yolanda." Ze trok haar lippen samen en draaide zich naar hem toe „Dat denk je. Je kent me nog niet Ik wil je eens aan mijn vrienden voorstellen. Zij zullen je vertel len, wie ik ben. Vergis je niet in mij." Bep kwam de kamer binnen. „Alles staat klaar in de eetkamer. Komen jul lie?" Yolanda knikte. „Om je de waarheid te zegaen, lust ik best wat. Ga mee. Ronnie. Na de lunch praten we er verder over Met een volle maag zijn we in de regel daarvoor beter geproportioneerd Diezelfde middag reed Yolanda haar gast naar Rijswijk „Je weet" zei ze tij dens de rit. dat ik vroeger gedanst heb Maar ik had ook zangles. Vroeger was ik verschrikkelijk eerzuchtig Je mag het wel weten: ik kom uit een doodgewoon arbeidersmilieu Dat is wel geen schande, maar ergens is het lastig Ik bedoel maar dit: als in Wassenaar je wieg heeft ge staan, kom je vlugger vooruit in de we reld, dan wanneer je het levenslicht zag in de Amsterdamse Willemstraat Of in de Utrechtse wijk C Begrijp je? Ik heb vroeger moeten vechten Aanvankelijk in m'n eentje Ik heb gebedeld om een fi gurantenrolletje in carré. Ik had dansen geleerd zestien jaar was ik en dacht heel wat te kunnen. Maar ik kon niets Ik at droog brood om m'n dansopleiding te kunnen bekostigen. Gelukkig kreeg ik al gauw een paar kleine engagementen: shows, revue, cabaret. Ik zong refreintjes mee in de proloog en de finale Iemand hoorde me eens op een avond zingen: Jan Pottenberg Hij studeerde met het koor schlagers in. Toppers zouden we nu zeg gen. Jan pikte me er uit en nam me mee naar zijn huis Ik weet het nog best. om dat ik nog geen achttien was Inwendig was ik doodsbang, dat hij me wat zou doen. M'n hart klopte in m'n keel, toen ik zijn huis betrad Hij merkte het en gaf me de deursleutel „Ik zal alle deuren wagenwijd openlaten." zei hij lachend „Als je me niet meer vertrouwt, mag je gerust wegrennen Maar doe dan alsje blieft de sleutel weer in de deur. want anders kan ik er zelf niet meer uit." Ik keek hem aan en meteen verdween mijn angst. Hij had zo'n aardig, vriendelijk ge zicht. Zo iemand zou nooit jonge meisjes kwaad kunnen doen. dacht ik Nu ja ik heb gezongen en hij heeft geprobeerd er uit te halen, wat er in zat Of liever gezegd: wat er niet in zat Je snapt het natuurlijk: het was niet voldoende Toen ben ik maar weer gaan dansen." „Deed je het graag?" „Wat? Dansen ol zingen? Wat denk je?" (Wordt vervolgd) Kil ENEN Echte pierenverschrikker In Ouwehands Dierenpark heeft men een eigen kweek van waaruit de bewo ners van het aquarium worden gevoerd Sedert de komst van de sidderalen, die verschrikkelijk vraatzuchtig zijn geble ken kwa'm er op een kwade dag een einde aan de pierenvoorraad. Verzorger Van de. Wijngaard moest van de nood een deugd maken Hij zat uren op mestpluizen te zoeken naar wormen, totdat hij er zó schoon genoeg van kreeg, dat de directie noodgedwongen besloot de wormen bij kilo's tegelijk aan te kopen Maar ook dat gaf moeilijkheden, want nadat alle zand en bagger was verwijderd, bleek er nog maar een handjevol pieren over te blij ven Dierenverzorger Baardman, die van het pierenprobleem hoorde, kwam toen met een heel ander idee. Hij lanceerde de elektrische pierenvanger! Een kabel met aan het uiteinde een koperen buis, waaraan een geisoleerd handvat werd be vestigd. bleek de oplossing te brengen. De kabel werd onder zwakstroom gezet, de koperen buis in de grond gestoken en het resultaat was verbluffend Op een vierkante meter rondom het instrument kruipen de wormen als paddestoelen uit de grond Van de Wijngaard heeft ze zo maar voor het opscheppen. Zodra de stroom wordt ingeschakeld begint overal het gras te bewegen Zó krioelt het van de .geprikkelde" pieren. De sidderalen die ook al met elektriciteit te maken hebben, kunnen nu hun buikjes dik en rond eten met elektrisch gevangen wor men Volgens de grote Van Dale is een pierenverschrikkertje een borrel Bij Ouwehand is niemand meer die daaraan denkt wanneer er over pierenverschrik ker wordt gesproken Integendeel, Ieder een krijgt daar dan de kriebels! VEENENDAA1 Van donderdag 26 t/m zondag 29 aug Donderdag en vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 6.45 en 9 uur. Zondag 3 uur. Jerry Lewis - Stella Stevens - Del Moore in Jerry ontdekt de meest opzienbaren de toverdrank sinds de zwarte koffie' U zult 2 uur gillen van de lach! Toegang 14 jaar. Van zondag 29 aug. t/m woensdag 1 sept. Elke avond 7.30 uur. Kirk Douglas - Eleanor Parker - Wil liam Bendix in De liefgdesgeschiedenis van een man wienst vrouw geen heilige bleek te zijn. Toegang 18 jaar. Vanaf donderdag 2 sept. de held van het Wilde Westen. DINSDAGS IS ONS THEATER GESLOTEN. Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uui aai de kassa 10 cent ook telefonisch nr 2376 VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL 237*- Allerminst Indien U er voor zorgt dat Uw DRUKWERK- VOORRAAD op „peil" is. kan dat later kosten en moeite besparen. Will o drukwerk met nieuwe frisse ideeën Mogen wj) dan eens offerte maken? Bel nu en wij komen direct DRUKKERIJ De Gelderse Vallei Parallelweg 10 Veenendaal Tel 08385-2022* Terwijl de Veenendaalse winkeliers ook deze week nog doorgaan met het uitreiken van bonnen voor een gratis toegangsbewijs voor de voorstelling van het kindercir cus I'epino, kan men thans bij de bestuursleden van de winkeliersvereniging „Han del en Nijverheid" de 100 opgespaarde boniten inwisselen voor een bewijs van toegang. Men moet de zegels wel even op een vel papier plakken. De toegangsbe wijzen worden bij inlevering van de zegels direct verstrekt. De adressen van inlevering zijn: Ant. de Ruiter, Hoogstraat 12; J. Tak, Hoofd straat 106; B. v. d. Pol, Hoofdstraat 98; D. J. Anbeek, Hoofdstraat 66a; C. v. Hardeveld, Hoofdstraat 60; J. v. d. Bosch, Hoofdstraat 6 en P. v. d. Bo- venkamp. Patrimoniumlaan 23. Ook entreebewijzen kopen Ten einde tegemoet te komen aan vele verzoeken besloot de winkeliers vereniging tot het verstrekken van toe gangsbewijzen voor f 1,— echter op be perkte schaal. Dit is gedaan om hen, die er niet in zouden slagen voldoende bonnen te sparen niet teleur te stellen. Ook deze toegangsbewijzen zijn bij de betreffende winkeliers verkrijgbaar en bovendien op 1 september aan de kassa. Er is al veel geschreven over het kin dercircus Pepino, zodat het nauwelijks nodig lijkt om het nog nader te intro duceren. De uitvoering vindt plaats op woensdagmiddag 1 september op het terrein van de v.v Veenendaal aan de Bergweg. Mochten de weersomstan digheden oorzaak worden dat de voor stelling niet kan doorgaan, dan wordt deze naar een latere datum verschoven. Rest nog te vermelden dat aan de kassa geen zegelvellen kunnen worden inge leverd Dat moet bij de bovengenoemde winkeliers gebeuren.

De Vallei | 1965 | | pagina 6