DOVO stort zich in voetbalavontuur met topper tegen QUICK BOYS Ook voor VRC begint de competitie PAUK Daasinstituut Spaan DE UROUUI VOOR HET i VOETLICHT DOVO-Quick Boys WERELD-DANSPROGRAMMA Burgerlijke stand KERKDIENSTEN SPORT. PROGRAMMA Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 3 september 1965 2 Een goed advies Afdelingclubs DINSDAGKOOPJES KLEERBORSTEL MEUBELBORSTEL STOFFER Veteranenvoetbal Ingekomen en vertrokken Muziekschool „Ars Musica" start met lessen Officiële bekendmaking Sparrenlaan 1 (hoek Spoorlaan) tel. 08385 - 3557 VEENENDAAL Inschrijving dansseizoen 1965-1966 Voor alle lessen dagelijks aan ons instituut Klubs voor: beginners gevorderden - scholieren - gehuwden en zelfgevormde klubs BIJ INSCHRbviNG ƒ5,— VOLDOEN BEKEND Huwelijk Mevr. Van Eyk-van Manen nam afscheid als ambtenaar van burgerlijke stand Vrouwelijk Gevonden en verloren Doktoren- en Apothekersdiensten Voor 't eerst in ik denk zo onge veer twintig jaar hebben onze be jaarde plaatsgenoten de Veense grond geruisloos verlaten op hun jaarlijkse uitje en zijn ze ok op dezelfde manier ons woonoord weer binnen kommen schuiven. Je zou haast de indruk krij gen, dat zij, die na jaren van hard werken een bescheiden wissie uit de staatsruif mogen pikken, een slippertje hebben gemaakt. Dat ze d'r tussen uit geknepen zijn, in plaats van hun massale uitgaansmiddag te hebben beleefd. De tam-tam bleef achterwege, het was alleen mar tam. Zelfs in de publiciteit werd het jaarlijkse hoogtepunt der ouden wat onder het andere nieuws ge schoven. Zelfs op het papier, waaran ik zo nauw verwant ben, kwamen de drie koebeesten van de weduwe Van Ginkel, die overal fikse prijzen vandaan sleupten beter uit dan de ruim drie maal honderd bejaarde reizigers. 't Leit an die bussen, was het com mentaar van Bram. Da's niks gedaan, 't Aardige van de hele onderneming zit 'em juust in die grote stoet van auto's mit al die partikkeliere bestuurders, die geheel belangeloos klaar staan. Door die autobussen is het persoon lijke karakter inderdaad van het reisje afgehaald. Er is geen contact meer tus sen het ene en het andere deel van de bevolking. Daar heeft Bram inderdaad gelijk in. Een ander punt is, dat het idee van „half Veenendaal staat klaar om de ouwen van dagen een genoeglijk uitstap- pie" te bezurgen eraf is. De gemakke lijkste weg is nog altijd het op tafel leg gen van een tientje of een briefje van vijf-en-twintig en de rest overlaten an de vereniging „Oranjedag". En mit alleen geld is wel veul, mar nog niet alles goed te maken. Hoe dan ok, de sjeu is 't er af. 't Is niet meer, wat het in vrogger dagen was. En helemaal niet meer zoas in die eerste jaren na onze bevrijding, toen de zaak van stapel is gelopen, 't Veen wurdt groter en de omstandigheden waaronder we samen deur 't leven moeten zijn gewijzigd. Och, we willen gerust wel wat veur anderen doen en op z'n tijd klaar staan, mar „het dat ver sieren we samen effe veur die minsen" is verlejen tijd. Hoe beroerd het ok is, dat te motten vaststellen. En laten we 't nou asjeblieft niet as een verplichting zien dat we die bepaal de groep van onze gemeenschup de bejaarden ieder jaar een keer op onze kosten 't Veen uitsturen. Mit alle respekt veur degenen die onze nationale hoogtijdagen tot oranje- dagen trachten te maken geloof ik toch dat de bejaardentocht in iets dergelijks is ontaard. Zo van „beste minsen, je kunt er toch mit goed fatsoen niet mee stoppen, want ze rekenen er op, de oudjes. Dat kun je ze toch echt niet an doen". En zodoende gaan ze ieder jaar weer. De oranjedagjesmin8en. Mit een rol peperemuntjes en een builtje bolknak- ken. Omdat we d'r nou eenmaal an be gonnen zijn As men het op die manier meent te motten volhouwen dan zou ik veur mij zeggen: stoppen d'r mee. Spontaan en anders helemaal niet meer. As niet de hele Veense meut mit auto en al d'r achter staat dan hoeft het van mij niet meer. Natuurlijk, er bin problemen op het gebied van het verkeer. Mar als het wer kelijk mot zou daar ok overheen te kommen zijn. As 't niet in een keer kan dan mar in gedeeltes. Waar een wil is. is een weg. Mar de wil van een paar minsen, die veur het bouwen van plaatselijke feesies mit een interlevensbeschouwelijk karak ter opdraaien, is niet voldoende. We motten het kunnen merken, dat Veenendaal mit z'n bejaarde bevolking op pad gaat. En zo niet, ophouwen er mee. Wout Blauwkous. en een grote kollektie doen U slagen. Hoeden in een groot aantal merken waaronder de beste zoals BORSALINO STEDSON FLêCHET PESCHEL vanaf 14.90 tot 49.50 Veenendaal voor al uw herenmodes Voor een aantal clubs wordt in 't komende weekend het grote startsein gegeven. Begin van de com petitie 1965-1966. Een nog onbekend avontuur, waarvoor de kaarten worden geschud, maar waar van nog niemand het verloop kan voorspellen. Voor het Veenendaalse DOVO is het begin van de competitie al direct een geweldig gebeuren. Het gerenommeerde Quick Boys steekt een bezoek af op het Sportpark. VRC maakt een reis naar Zwolle om de oude bekende CSV '28 te ontmoeten. Voor Veenendaal en omgeving is de wedstrijd van DOVO wel een echte publiekvanger. Quick Boys, altijd een tegenstander van formaat, speelt een technisch knap spelletje. Nog deze zo mer boekte de club van Duyvenbode een opmerkelijk succes door de Ere divisieclub Fortuha '54 een 2-1 neder laag toe te brengen. En dat voor 11.000 toeschouwers, waarvan een groot deel vakantiegangers. A.S. ZATERDAG SPORTPARK PANHUIS AANVANG 4.15 UUR Muzikale medewerking van muziekver. „Caecilia" Quick Boys, de favoriet, komt dus naar Veenendaal. Wat zal het worden? DOVO komt met een wat gewijzigde opstelling binnen de lijnen. De pres taties in de oefenwedstrijden waren ge matigd. Zal het DOVO vuur in staat zijn de strijd in het voordeel van de roodwitten te doen verlopen? Er is alleen maar hoop, zeker weten doet niemand het De wedstrijd zal bovendien nog met muziek van harmonie Caicilia worden opgeluisterd, zodat het verblijf op het Sportpark extra plezierig zal zijn De verwachting is dan ook dat enkele duizenden van dit eerste sportgebeu ren in de nieuwe competitie zullen gaan genieten. Een prognose is ont zettend moeilijk te geven. Quick Boys is licht favoriet maar DOVO heeft in 't verleden bewezen ook de Katwijkers te kunnen verslaan. De opstelling van DOVO luidt: Doel T. v. Hardeveld; achter J. Rebergen, G. Slotboom, B. Kroesbergen, H. v. Kooten; midden v. Bruxvoort, R. Schoeman; voor N. Diepeveen, B. Vis- scher, A. Hendriks en KI. van Hall. Rest nog te vermelden dat de sympa- tieke DOVO doelman voor de aanvang van de wedstrijd zal worden gehuldigd omdat hij zijn 250ste wedstrijd voor zijn vereniging zal spelen. De opstelling van Quick Boys luidt: doel Den Hollander; achter Remmers waal, Haasnoot Aandewiel en Ver does; midden Den Best en J. den Hol lander; voor v. d. Kwaak, Cor van Duyvenbode, Van Leeuwen en J. van Duyvenbode. De Katwijkers zullen zon der Pluimgraaf de midvoor moeten aantreden, hetgeen een verzwakking betekent. VRC start met een uitwedstrijd te gen CSV '28 in Zwolle. Twee jaar ge leden speelde de Racing Club al eens tegen deze sportieve ploeg, die in dat zelfde jaar degradeerde. De kracht van deze club is thans onbekend VRC zal uit alle standen moeten schieten, an ders ziet het er niet zo glorieus uit GVW heeft een vrije dag en kan eens aankijken hoe de andere clubs het eraf brengen De eerste elftalspelers van GVW hebben, zoals gemeld, gra tis toegang bij de wedstrijd van DOVO, zodat ze hun plaatsgenoten aan het werk kunnen zien. Veenendaal heeft nog een weekje de tijd. Zondag oefenen de geel-blauw.-n tegen Beverwijk. Men is de malaise van afgelopen week dan weer verge ten en gaat er met volle kracht tegen aan. Voor de clubs in de afd Utrecht is het ook beginnen geblazen. Na de ge speelde oefenwedstrijden wordt het nu bittere ernst. In de zondagcompetitie gaat Rhenus op bezoek bij de oude be kende MSV '19 in Montfoort. Een ge lijk spelletje moet er in zitten. De nieuwe eerste klasse Scherpen- zeel krijgt het moeilijker want Miner va is in Utrecht heel wat mans, ge tuige een behaalde overwinning op de amateurs van DOS. Maar Scherpenzeel weet dat dit seizoen een extra krachts inspanning wordt gevraagd. Oranje Wit gaat ook al op reis en wel naar de gedegradeerde eerste klas- ser De Meern. Niet gemakkelijk voor de Elstenaren. R.K. Unitas blijft op het Sportpark. De tegenstander St. Maarten uit Utrecht is een onbekende, zodat een prognose zeer moeilijk te maken is. Maar dat Unitas haar best zal doen staat vast. In de zaterdagcompetitie speelt Me rino's uit tegen Posta in Utrecht Me rino's is dan op bekend terrein en zal dus wel weten hoe men dit Posta te gemoet moet treden. ï'<4 De nieuwe eerste klasser Musketiers bezoekt Veluwse Boys in Garderen en moet minstens in staat zijn een draw te bereiken. Voor de nieuwe tweede klasser Renswoude is het al direct aanpakken want De Posthoorn uit Amersfoort Is geen tegenstander die over zich laat heenlopen. Ook voor NSVS geldt dat men in de eerste wedstcijd de beste een sterke rivaal moet bestrijden. Hulshorst be zoeken in eigen huis is de moeilijke opgave voor de Neveda ploeg. SV Panter kan Scherpenzeel in eigen huis wel de baas blijven lijkt ons, hoe wel men de zaak niet mag onder schatten. Valleivogels krijgt bezoek van Sport club Rhenen en hier is een verdeling van de punten mogelijk. Advendo in Ederveen moet direct te gen de ex-2e klasser DEV aantreden en zal alle zeilen moeten bijzetten. De zaterdagclub van DVSA komt zegevierend uit Langbroek terug. flinke kleerborstel met nylon vulling, zwart met wit, keurig blank gelakt /-v hout Nu extra voordelig V* l y borstel met ronde kop voorkomt beschadigen van uw meubelen, nog gevuld met zuiver haar royaal formaat blank gelakte cy «j/-v steel bijzonder koopje zachte stoffer met prima nylon vulling, spiegelglad blank gelakt hout nog on misbaar in elke huishou- aq ding Koopjesprijs U.VÖ Alleen dinsdag 7 sept. Hoofdstr 7 -'Tel 3103 - Veenendaal Hedenavond wordt op het Sportpark Panhuis de finale gespeeld tussen GVW en NSVS in het kader van het deze zomer gehouden veteranenvoet- baltoernooi. De prijzen zullen niet van avond, maar zaterdagavond om 8 uur in hotel La Montagne worden uitge deeld. RHENEN Ingekomen: A. Veenendaal, van Delft; W. Kuperus, van Rotterdam; E. G. Pluigers, geh. m. Langeraar, van Amersfoort; J H. van Lent, met gezin, van Echteld; W. Elenbaas, met gezin, van Wageningen. Vertrokken: H. van Drongelen, naar Noordwijk; G. Lanning, naar Veenen daal; B. Avila Serrano; naar Veenen daal; J. Bos, naar Kesteren; B. S. Ab- delkader, naar Arnhem. AMERONGEN Ingekomen: P. A. van der Gaég-van Amerongen, van Hilversum; G. J. N. Jongsma-Middelkoop. van Zwolle; W. Jongsma, van Baflo; Th. Tuinstra, van Oegstgeest; R. F. Versteeg, van Doorn. Dc Veenendaalse Muziekschool „Ars Mu sica" hervatte deze week alle muzieklessen. Ondanks het feit dat de directeur van de muziekschool de heer Kor Dijkstra naar Arnhem vertrok, blijft hij zich met de leiding belasten. Het aantal nieuwe leerlingen was iets ho ger dan vorig jaar. De muziekschool heeft thans de beschikking over een ander oefen lokaal in de Tuinstraat 43, gelegen tegen over het sportterrein van het Chr. Lyceum. Het is bekend dat de muziekschool in het verleder een periode van grote bloei door maakte en dat de resultaten van de leerlin gen op hoog peil stonden. Het klassikale onderwijs kwam door ge brek aan goede accommodatie in de 'knel. maar thans hoopt men dit bezwaar te heb ben opgeheven. In dit instituut kunnen thans de lessen voor orgel, piano of blokfluit thans goede doorgang vinden. Gemeente Ede KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN (Inentingswet 1939) Gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen de pokken te: Ederveen. woensdag 8 september 1965, om 15.30 uur, in het Groene Kruisge- bouw, Hootsenstraat 1; Ede, dinsdag 14 september 1965, om 15.30 uur, in het gebouw van de Gemeentelijke Genees kundige Dienst, Brouwerstraat 3 te Ede. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar Het kan gewenst zijn tevoren de huisarts te raadplegen. De ouders dienen het oranje inentings boekje mee te brengen. Met nadruk wordt erop gewezen dat kinderen, die minder dan veertien da gen geleden een injectie tegen kinder verlamming, diphterie, kinkhoest of te tanus hebben ontvangen, voor deze in enting niet in aanmerking komen. Burgemeester en wethouders van Ede. VEENENDAAL Geboren: Willem, z.v. H. van Bur- ken en C. Krikke; Petra, d.v. W Schoor en L. Vredenburg; Pieternella, d.v. J. van der Pest en H. van Soest; Geertruida, d.v. W van Engelenburg en J. H. van Manen; Bertus Robèrt. z.v. A. B. C. Bijl en R A Hoekstra; Willemina. d.v. A Hardeman en G van Roekei; Everdina Johanna Hen- drika Jeanetta, d.v. A. van Eden en C. Hak; Antonie, z.v A. J Beckerman en J W Budding; Hendrik, z.v. W. C. van Eist en W. J. Slok; Jolanda, d.v. R. van Beek en I. J. Brouwer; An- tonia Maria, d.v. H. S. Klomp en B. Jansen; Johanna, d.v. C. Henken en E. van de Braak; Janna Lena Maaike, d.v P B. van Driel en D. H. P Maassen. Ondertrouwd: B. K. J. Jansen en B E. van Kesteren; D. J. van Schaik en J. van Essen; J. G van Ojik en C. Sleijfer; O Nagel en A. Bruis. Gehuwd: G de Wit en E. Hasselaar; W van dep Brink en A. van de Klift; B. J. Dibbet en P. C. Middelman; A. Mos en M. C. H. L. Spies; G. van de Weerd en G. G. Drost; W Derksen en M W. Brouwer; J. ter Burg en L. J. van Rpvenswaaij; F. van Maanen en M. Heddema. Overledsp: E. J. Veenendaal. 66 jaar, e.v. C. Budding; N van Offeren, 59 jaar (overl. te Rhenen); J. Achterberg. 66 jaar, e.v. E. van den Dikkenberg; overl. te Rhenen). RHENEN Geboren: Harold James, z.v. H. R. Kneefel en J. I. L. Meyjes; Albertus, z.v. J. Rijksen en A. van der Linden; Jannigje, d.v. J. Rijksen en A. van der Linden; Gijsbertus Jan Hendrik, z.v. J. Smit en W. H. Jansen; Loesje, d.v. E. W. van Voorthuijsen en M. van Haaften; Wilhelmus Bernardus, z.v. J. Klaassen en A. M. Boudens; Evert Jan, z.v. J. van Boeijen en B. Bochane; Su zanne Willemina, d.v. K. W. Korevaar en D. Bekius; Hendrikus Marinus, z.v. G. Henzen en R. van Tuil; Geusje, d.v. C. v. Baaren en J. G. van Breenen. Ondertrouwd: J. van Manen en E. Henzen; C. G. van Doorn en E. op 't Hof; C. Opperman en B. J. Drost. Gehuwd: A. van Vondel en H. Neu; J. G. Aartse en P. C. van Verseveld. Overleden: N. van Offeren, 59 jaar, ongeh.; J. Achterberg, 66 jaar, e.v. E. van den Dikkenberg; A. D. Devèrs, 20 maanden; P. Spies, 89 jaar, geh. gew. m. A. Mol; D ter Haar, 62 jaar, e.v. E. G. J. Maasbach; A. Kijk in de Vegte, 77 jaar, geh gew. m. M. Schoemaker; H. Padberg, 55 jaar, e.v. M. Weijer- strass (overl. te Wageningen). AMERONGEN Ondertrouwd: H. van Vulpen en R. Buijing. EDERVEEN Geboren: Jannetje C., d.v. C. W. Berkhof en H. van Ek; Albarta, d.v. H. van Schoonhoven en D. van de La- gemaat Gehuwd: T. van Nieuwamerongen en L. Vink. RENSWOUDE Ondertrouwd: A. van de Vliert en A. van de Fliert Overleden: H. J. Kemkes, 33 jaar, Duitsland; I. G. Wienfort, 32 jaar, e.v. Kemkes, Duitsland; L. Kemkes, 4 jaar, Duitsland; M, B. Ernst, 68 jaar, wed. v. Wienfort, Duitsland; F. A. Schröder, 68 jaar, Utrecht; E. M. M. Schröder, 15 jaar, Utrecht. EERSTE STEEN VOOR SPORTSCHOOL Donderdagmorgen werd In de Engelen burg de eerste steen gelegd voor de nieuwe Sportschool van der Velde Deze ceremonie werd verricht door de direc teur van de sportschool Men hoopt het gebouw over enkele maanden te kunnen openen. Al is het dan geen unicum dat een vrouw de honneurs waarneemt op een afdeling burgerlijke stand, een uit zondering is het wel Als vijftien ja rig meisje meldde mevr. van Eyk, toen nog bedeesd Jannie van Manen zich op het gemeentehuis aan. nadat ze korte tijd bij de NCRV in dienst was geweest. (Niet moeilijk te raden wat m'n leef tijd nu is glundert mevr. van Eyk) En nu is dan de tijd van afscheid ge komen. Zonder direct theatraal te zijn wil 'k wel zeggen dat het me in 't be gin niet meeviel om al m'n collega's vaarwel te zeggen. En dan al die men sen. die je aan 't loket kreeg. Zonder overdrijving mag ik wel zeggen dat ik de helft van Veenen- daals bevolking persoonlijk ken Ze stonden in blijde en droeve dagen voor het loket Het was wel een enerve rend werk ja, je zat eigenlijk in de ruimste zin van 't woord met Je neus op de loop der dingen in Je eigen plaats. U bent onlangs zelf in het huwelijks- oootje gestapt, maar hebt U zelf ook wel eens een huwelijk voltrokken, waarbij u m functie was Dat is maar eenmaal gebeurd Laat es kijken, in maart vorig jaar toen mijn vriendin ging trouwen Ze is nu mevr. Goed- knecht geworden De speech die ik toen hield heb ik wel even ingestu deerd, al mag je natuurlijk ook im proviseren. Aan de wettelijke passa- Dinsdag heeft het college van B en W. te Veenendaal afscheid genomen van me vrouw van Eyk-van Manen, die ruim zestien jaar de registers van de burgerlijke stand heeft bijgehouden Per 1 oktober a.s. zal aan Mevr van Eyk eervol ontslag worden verleend omdat zij kortgeleden in het huwelijk trad met de hoofdagent van politie de heer H. van Eyk. ges moet Je je natuurlijk houden. Of ik toen zenuwachtig was? Welnee. Sommigen zeiden dat ik lichtelijk nerveus was en stelden de vraag wie van beiden er meer tegen opzag de bruid zelf of ik maar dat vond ik maar onzin Je bent erop voorbereid en je weet na al die jaren wel hoe 't gaat Maar dit was dan ook de eer ste en de laatste keer. vertelt mevrouw van Eyk Voor de rest zat ik (mooi aan de straatkant) aan mijn bureau. Zou u achteraf bezien niet een wat vrouwelijker beroep gekozen hebben? Mevr. van Eyk denkt even na Nee zegt ze dan Dit was dus een echte kantoorbaan Ik wilde niet anders Of ja, eigenlijk wel. Toen ik nog een klein meisje was wilde ik onderwij zeres worden. Je denkt dan de juf kan alles en mag alles en dat lijkt je dan ideaal. Maar later gaat zoiets wel weer voorbij. De vertrekkende ambtenares- se vindt het wel wat silletjes om haar heen Haar man zit in verschillende diensten en ze is blij als ze hem weer ziet (Hoe kan het anders?) Ze bezitten een volkswagentje, trek ken er bij mooi weer tussenuit en ge nieten nog volop Poltieman van Eyk is in Veenendaal geen onbekende Van zijn hand werden verschillende rake tekeningen en carricaturen gepubli ceerd. Een hobby waar hij intensief mee bezig is. Ik zou het hem nie na doen vertelt zijn jonge vrouw. Maar ik bewonder het wel als hij mij een gereedgekomen werkstuk laat zien. Zelf heb ik niet zoveel hobby's meer. Vroeger ging ik naar de gym bij Spar ta, was op de volleybalclub en bij de toneelvereniging van de gemeente, die vorig jaar foetsie ging. Maar nu beperk ik me tot wat le zen, breien en meer van die dingen, die je rustig in huis kunt doen. Met de vakantie zijn we heerlijk naar de Ardennen geweest, maar van de win ter zal het wel thuisblijven zijn. O nee. wacht eens morgen (vrijdag) gaan we nog een trip maken met het ge- meentepersoneel Ik ben er schijnbaar nog niet hele maal los van *t Was ook een fijn stel Er heerste een goede collegialiteit op kantoor Ik moet me maar niet ver diepen in het feit dat het nu afgelo pen is Maar ja, zo is het leven. Ik hoop nu volledig voor m'n man te kunnen zorgen Dat is toch de taak en roeping van de meeste vrouwen? Als je een gezin gaat vormen komt dat op de eerste plaats. Waarvan acte zouden we willen zeg gen om nog even de terminologie van de ambtelijke staat te volgen. Mej. J. v. Manen. zoals zij vorig jaar het huwelijk van haar vriendin heeft voltrokken. VEENENDAAL Gevonden: contactsleutel van een Volkswagen no. 5179; bruine glacé; bruin plastic sleutelétui met 3 sleutel tjes; grote doos schuurpapier; jonge schildpad; wieldop met sierraad; rie ten mandje met popje en portemon nee; tas van wandelwagentje, inh. blauw dekzeiltje; gouden zegelring met inscriptie „P.S.A."; kinderzakdoek; bruin-beige regenjas; grijze gabardine regenjas; blauwe plastic damesregen jas; blauwe plastic kinderportemonnee met inh.; bankbiljet; ring met 5 sleu tels en Gulfembleem; bruine porte monnee met inh. w.o. ab. Bergbad; blauwe kinderjas met capuchon; para plu; zilveren hangertje (kerkje); kin dervestje; dop van benzinetank. Verloren: 2 muntbiljetten; rieten kindermandje met pop; donkerblauwe nylon regenjas (heren); gouden hals ketting; zwarte damesportemonnee met inh. w.o. postzegels; 5 muntbiljetten; zeildoek tasje. inh. rijwielgereedschap; bedelketting met 11 bedels; zwart witte ceintuur; zegelring met ronde zwarte steen; gouden dames armband horloge met zwart bandje; blauwe re gencape; heren regenjas; donkerblauw nylon windjack; 2 witte jasjes, Opel- wieldop; rijwielsleuteltje; bruin kin derjurkje; rode dames portemonnee met inh.; blauw kindervestje. RHENEN Gevonden: zwarte dames paraplu! nieuwe ijzerzaag (is wat geroest); bril (ontbreekt een arm aan montuur); groene militaire regenjas; grijze kin- derstep; blauw-grijze paraplui; slinger van een motor Aan komen lopen: schildpad (±30 cm lang); bruine pin cher (reu> met gele halsband. Verloren: groen damesvest; plastic zak voor wandel wagen; bruine porte- monnaie inh. f 2,50; gouden ring met camee; ring met twee autosleuteltjes van Fiat 1100. Weggevlogen: geel-oran- je kanarie. AMERONGEN Gevonden: sjaal (groen-wit geruit) Verloren, rode trui; donkergroene nylon regenjas. RENSWOUDE Verloren: wit kindermutsje; lange bruine herenpantalon. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland (HA.); 5 uur ds. D. van den Berg (H.D.). Julianakerk: 9.30 uur ds. P. de Jong (H.A.); 5 uur Is. A. Vroegindewey (H.D.). Vredeskerk: 9.30 uur (H.A.) en 5 uur (H.D.) ds. T. Langerak. Sionskerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg (H.A 5 uur ds. H. A. v. Bem- mel van Oldebroek. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Vroegindewey (H.A.). Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindewey. Woensdag 8 september 7.30 uur ds. Catsberg van Opheusden. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. R. IJpma van Amersfoort; 5 uur ds. J. IJtsma. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. J. IJts ma; 5 uur ds. R. IJpma van Amers foort. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. J. Keuning (Jeugdzondag). Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Bos; 5.30 uur ds. Vijzelaar. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur ds. Verhoef van Barneveld (H.D.). Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. J. de Hoest van Hoorn. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: Chr. Geref. Pniël kerk: 9.30 en 5 uur ds. J. Keuning. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Westra; 6.30 uur ds. Kooreman. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. Groeneveld van Bennekom; 5 uur ds. S. de Vries van Bennekom. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur dhr. Liefting van Voorthuizen; 5 uur ds. Monster van Barneveld. Ned. Prot. Bond: geen dienst Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur dhr. Pannekoek van Gouda. Oud Geref. Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 4 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. A. Vroeg- indeweij van Veenendaal; 6 uur ds. A. Wisgerhof van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur laes- dienst. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; zaterdag 4 september 7.15 uur dhr. Pannekoek van Gouda. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; donderdag 9 september 7 uur ds. Wiltink van Doetinchem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. G. Kaastra. I Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot Bond: 10.30 uur ds. T. Bruinsma van Leiden. R.K. Kerk: 8.15 en 10.15 uur H. Mis. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. v. d. Pol van Ede; 6.30 uur ds. De Bie. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut (H.D.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Slin- geberg. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. T. Ca- zander; 6.30 uur ds P. Zijlstra. Geref Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrije Evang. Gem.: 3 uur evang. J. W. Delwig; maandag 6 september 8 uur ds. Van Petegem. R.K. Kerk: 8.40 uur H. Mis; pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. v. d. Poel. VEENENDAAL: C. v d Hoek, arts, J. G. Sandbrinkstraat 2, tel. 2529. Zui derapotheek. Dr. Slot de Bruïneplein 7, tel. 3714 Zr M. Post, Schrijvers park 4 II. tel. 2573. RHENEN: G E Wijchers. arts. Achter- bergsestraatweg. tel 2328. Apotheek Deijs gesloten. Recepten kunnen worden aangeboden in de dienst doende apotheek te Wageningen. ELST. AMERONGEN. LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d Burg. Kars, Ossendorp en Van Ommeren: "Hl. C. Bakker, arts te Leersum, tel. 03434- 1495. EDERVEEN. DE KLOMP. RENSWOU DE: S T Heij. arts te De Klomp, tel. 200 SCHERPENZEEL: H G v. d Hoek, arts. Stationsweg 10, Woudenberg, tel. 03498-1220. DIERENARTSEN EDERVEEN en LUNTEREN: Dr Nuts- ma, dierenarts te Ederveen, tel. 457.

De Vallei | 1965 | | pagina 2