Stand van zaken in de woningbouw van Veenendaal Schoonheidssalon HENNY JANSEN Nog 1072 woningzoekenden Wegverbetering in Stationswijk, Groen van Prinstererstraat en Ambachtsstraat V.Z.C. PROMOVEERT NIET Teruggang bij Leidsche Wolspinnerij is tijdelijk Verkeerssituatie op grote kruispunt Hoofdstraat-Hoogstaat Zandstraat wordt verbeterd AMERONGEN AMERONGEN AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 3 september iyö5 VJ Wat de woningwetbouw betreft wordt vermeldt dat de gemeen te Veenendaal voor de jaren 1963, 1964 en 1965 de volgende toewijzingen ontving: 112, 142 (waarvan 57 als voorschot op 1965) tn 55 woningwetwoningen. Het contingent 1963 werd ge heel in het complex 't Hoorntje gerealiseerd. Behalve 108 etage- woningen werden in deze wijk 6 bejaardenwoningen gebouwd in combinatie met een door Patr. Bouwvereniging ingediend plan van 18 premiewoningen particuliere sector) Het contingent 1964 dat aanvankelijk 85 woningen bedroeg, werd naderhand ver hoogd met een extra-contingent van 75 als voorschot op 1965. In totaal dus 142 wo ningen voor 1964. Dit aantal werd aangewend voor de bouw toepassing van de toeslag van 25 pet slechts contingent voor 142 nodig was. Het bouw- van 179 woningen in De Punt waarvoor met plan van 179 woningen dat in vier woon lagen wordt gebouwd bestaat uit resp. twee blokken van elk 17 woningen, drie blokken van elk 25 en twee blokken van elk 35 wo ningen. De stand van de werkzaamheden aldaar is zodanig, dat het gehele bouwplan in oktober 1966 zal zijn voltooid. Het contingent voor 1965 en volgende jaren zal worden aangewend ter realisering van het grote bouwplan in De Engelenburg, n.l. 288 in de woningwetsector (Patr. Bouw- ver.) en 252 in de premiesector (Eurowo ningen N.V.). Met de bouw van eerstgenoemde 288 (drie blokken van elk 72 etagewoningen en twee van elk 36) is inmiddels een aanvang gemaakt. De werkzaamheden verlopen ge heel volgens plan. Volgens een rapport van de Stichting Ratiobouw zullen de woningen worden op geleverd zoals in onderstaand schema is aan gegeven: september 1966 108 woningwetwoningen, januari 1967 108 woningwetwoningen, maart 1967 36 woningwetwoningen, en 72 premiewoningen, september 1967 72 premiewoningen en 36 woningwetwo ningen, december 1967 108 premie wonin gen, in totaal 540 woningen. Particuliere bouw (met premie) In 1963, 1964 en 1965 tot heden werd premie toegekend voor het bouwen van resp. 69, 62 en 1? woningen. Van het contingent 1963 is nog In aanbouw een complex van 27 woningei van de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeenten in het complex De Engelenburg. Dit bouw- object zal omstreeks april 1966 voltooid zijn. Het late gereedkomen van deze woningen wordt in de eerste plaats veroorzaakt door het feit dat i.v.m. een aanvankelijk niet be reikte overeenstemming over de bouwprijs, de premiebeschikking eerst op 23 dec. 1963 werd afgegeven. Dit had tot gevolg dat en kele bouwspaarders zich moesten terugtrek ken omdat zij de hogere bouwprijs niet kon den opbrengen en het Bouwfonds derhalve nieuwe deelnemers moest aantrekken. Op 19 januari j.l. kon zodoende eerst met de bouw worden begonnen. Het contingent van 1964 is, met uitzondering van een complex van 48 etagewoningen van de Fabrikanten- deskundige behandeling door gedipl. schoonheids specialiste Inlichtingen en afspraken bij: DROGISTERIJ Zandstraat 7 - tel. 2472 HOCKEYCLUB „DE SALAMANDERS" OPENT SEIZOEN MET ONDERLINGE COMPETITIE. De leden van „De Salamanders" gaan de hockey-stick weer opnemen. Om het seizoen te openen worden zaterdag en zondag, 11 en 12 september, wedstrijden gespeeld op het Sportpark Panhuis. Zaterdag is de jeugd aan de beurt, ter wijl zondag de dames en heren spelen tegen „Shipty" uit Driebergen. Belangstellenden die geen introductie- kaart hebben, kunnen deze verkrijgen bij H. J. Witters, Eikenlaan 34 en bij H. J. A. Hofhuis, Rembrandtpark 49. Op deze adressen kunnen ook nieuwe aanmeldin gen gedaan worden en nadere informa ties verkregen worden. vereniging Veenendaal, geheel gerealiseerd. Wat deze woningen betreft kan worden meegedeeld dat aanvankelijk door het be stuur van de fabrikantenvereniging i.v.m. de gewijzigde premiebedragen en de daarmee samenhangende huurpijzen om uitstel van de aanvangstermijn is verzocht. Naderhand gaf dit bestuur te kennen dat bouwobject niet te kunnen verwezenlijken. Ernstige pogingen In de deze week verche- nen bouwnota van de ge meente Veenendaal zijn een aantal interessante gege vens verwerkt met betrek king tot de stand van zaken in de woningbouw ter plaat se. van gemeentewege om dit contingent elders onder te brengen hebben i.v.m. de krapte op de kapitaalmarkt niet tot het gewenste re sultaat geleid. De premiebeschikking is dan ook door het Ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening ingetrokken, zodat uiteindelijk voor 1964 maar een con tingent van 14 premiewoningen resteerde, welke ook zijn gerealiseerd. In aanbouw zijn nog uit het contingent 1965 acht woningen, de overige vier zijn die welke inmiddels al in 't Hoorntje zijn ge bouwd. Particuliere bouw (vrije sector) In 1963, 1964 en 1965 tot heden werd goedkeuring verleend voor resp. 11, 7 en 9 woningen in deze sector. Het contingent 1963 is gerealiseerd. Van 1964 zijn er vijf al opgeleverd, twee nog in aanbouw. Het con- tingentje van 9 voor 1965 is geheel opge deeld. Met de bouw van enkele woningen moet nog worden begonnen. Onbewoonbaar verklaarde woningen. In totaal werd in de jaren 1963, 1964 en 1965 een aantal van 36 woningen onbe woonbaar verklaard. Hiervan werden er zes afgebroken. Onbewoond, maar nog niet af gebroken vijf woningen. Nog bewoond 25 onbewoonbaar verklaarde woningen. In dezelfde periode werden een aantal wo ningen afgebroken om verschillende redenen (doortrekking wegen, uitbreiding industrie,, realisering uitbreidingsplannen). Dit betrof in totaal 34 woningen. W oningzoekenden. Het aantal woningzoekenden bedraagt he den in Veenendaal in totaal 1072. Dit aantal kan in de volgende categorieën worden gesplist. a. Ongehuwden en gehuwden met ten hoogste één kind 774; naar leeftijden als volgt gespecificeerd: 36 jaar en ouder 11, 35 jaar 9, 34 jaar 11, 33 jaar 8, 32 jaar 7, 31 jaar 17, 30 jaar 25, 29 jaar 39, 28 jaar 53, 27 jaar 82. 26 jaar 76, 25 jaar 105, 24 jaar 81, 23 jaar 86. 22 jaar 82, 21 jaar 51, 20 jaar 23, 19 jaar 7 en 18 jaar 1. Gehuwden met twee en meer kinderen 16. Alleenwonenenden 31, woningzoekenden in verband met te ontruimen woningen (uitbrei dingsplannen) 38, toegewezen ontruimings woningen door de kantonrechter, betreft hui zen die binnenkort door eigenaar worden betrokken 7. Gezinnen, in woningen die t.z.t. aan de eigenaar beschikbaar moeten komen 95. Voorkeurswoningen voor o.a. onderwij zers, rijksambtenaren e.d. 35. Woningzoe kenden buiten de gemeente, die niet over een ruilobject beschikken 43. Woningzoe kenden buiten de gemeente die wel over een ruilobject beschikken 33. Veenendaalsc Schaakvereniging Maandag 6 september a.s. houdt de Vee- nendaalse Schaakvereniging haar ledenver gadering in de Ritmeesterkantine t.o. de Eikenlaan, terwijl op 13 september met de onderlinge competitie wordt begonnen. Belangstellenden die nog willen deelnemen aan deze competitie worden verzocht zich te melden bij de secretaris G. R. Kets, Popu lierenlaan 8, tel. 2824 of maandagavond in de Ritmeesterkantine. Ook speelt de Veenen- daalse Schaakvereniging dit seizoen met twee tientallen in de Oostelijke Schaakbond. Postduivennieuws De E.V.P.V. De Luchtreiziger te Veenen daal nam deel aan de wedvlucht vanaf Bregen op Zoom, 105 km. De duiven wer den daar losgelaten om 8 uur, de eerste duif meldde zich bij de heer F. Spies met een snelheid van 1442,2 mtr per min., de ver dere uitslag is F. Spies 1-4-8-30, F. Fasse 2-26-34, W. Slotboom 3-5, W. J. Dam 6-7- 15-16, C. Spies 9. H. Beyk 10-12-19-22, H. Kooten 11-23-29-32, M. Heikamp 13-31, Barneveld-Tanis 14-25, H. Drost 17, H. Zwijnen 18-38, G. J. Bovenschen 20-35-37, O. Nekeman 21, W. Brouwers 24, K. v. d. Heuvel 27. R. J. v. Kooten 28-33, J. A. v. Eden 36, H. Barneveld 39. Kerkdienst voor geestelijk gehandicapten in de Ger. Kerk (Vaartbrug) De kerkdienst voor geestelijk gehandicap ten, die normaal in het gebouw Eltheto wordt gehouden, vindt a.s. zondag plaats niet beschikbaar zijn van de andere zaal. Ds. C. Langbroek, Chr. Ger. predikant gaat in deze dienst voor. De aanvang is 11.15 uur, terwijl vanaf 10.45 uur eenvoudige geeste lijke liederen worden gespeeld. LESSEN IN DE KUNST VAN HET ROLLEN VAN SIGAREN Streekgenoot in Engeland Een vooraanstaand deskundige op het gebied van het rollen van sigaren, de heer II. C. van de Weerd uit Wagenin- gen, die al meer dan veertig Jaar lang voor een van de grootste Nederlandse si garenfabrikanten sigaren heeft gemaakt, demonstreert thans z(jn gespecialiceerde kunst in Manchester (Engeland). In een warenhuis in deze stad trekt de heer v. d. Weerd voortdurend een talrijk publiek dat grote belangstelling voor zijn handwerk aan de dag legt. De heer v. d. Weerd heeft verklaard: „De mensen in Groot-Brittannië we ten niet zo erg veel van sigaren af, maar het is duidelijk dat meer en meer mensen belang gaan stellen en sigaren gaan roken - vooral Nederlandse si garen." GESLAAGDE VERPLEEGSTERS In het Julianaziekenhuis te Veenen daal slaagden op 1 september voor de aantekening kraamverpleging de vol gende zusters: S. Dijkstra, J. L. van Keulen, G. E. van Overhagen, J. G. Verzend per in de Ger. Kerk (Vaartburg), wegens het Snel en G. Vink. Vorig jaar moest een voorstel tot verbetering van een aantal wegen worden inge trokken wegens niet tijdig beschikbaar zijn van de nodige middelen. Hieronder behoorde o.m. de verbetering van de Davidsstraat en Rozenstraat, maar deze werken zijn in middels uitgevoerd. Thans wordt aan de Raad voorgesteld een krediet beschikbaar te stellen voor de asfaltering van de straten in de Stationswijk en het aanbrengen van een toplaag op de Stationsstraat vanaf de Buurtlaan tot het viaduct onder Rijksweg 12. WATERPOLO Slecht plaatsen en te weinig spelinzicht oorzaak van kleine nederlaag tegen Pluvius (12) Aanval aan banden Het belangrijke beslissingsduel VZC-Pluvius uit Nijmegen, dat maandagavond J.l. te Arnhem werd gespeeld voor de promotie naar de derde klas van de bond is door VZC met miniem verschil verloren, n.l. met 2—1. Het waren twee gelijkwaardige ploegen die elkaar met overgave bestreden. Pluvius toonde meer spelinzicht en wist zich gedurende de gehele wedstrijd meer meester te maken van de bal, waar door zij uiteraard meer van het spel kon hebben. Het plaatsen van VZC was deze avond bijzonder slecht, terwijl er aanvallend te weinig werd gezwommen om daar door bressen in de Pluvius veste te slaan. Deze laatste twee punten werden dan ook de ondergang voor de Veenendalers, want z(j verloren uiteindelijk de strijd met 21. Het gevolg is dus, dat Pluvius promoveert en dat VZC het volgend Jaar weer in de vierde klas moet overdoen. Het wegdek van deze straat verkeert in een zeer slechte staat. Een afdoende ver betering tot het tijdstip waarop tot een alge hele reconstructie kan worden overgegaan, is de aanbreng van een asfaltverharding. Boslaan niet. Vorig jaar werd ook voorgesteld de ver breding van de Boslaan en de Ambacht straat. De met de bewoners van de Boslaan gevoerde onderhandelingen over de afstand van grond hebben nog niet tot bevredigende resultaten geleid. In de loop van het volgend jaar hoopt men de onderhandelingen te kun nen afsluiten. Om echter de uit te voeren werkzaamheden niet te veel stagnatie te doen ondervinden wordt thans voorgesteld om alvast aan de Ambachtsstraat te begin nen. Deze straat, die thans zes meter breed is, zal zeven meter worden en tevens worden voorzien van een nieuwe toplaag. Voor de woningen aan de westkant zal een parkeer- strook worden aangelegd en aan de oostkant een tegelpad van 2,5 meter. VEELBELOVENDE START De wedstrijd werd door beide ploegen energiek begonnen. Snelle aanvallen aan weerszijden wisselden zich af en er ont stonden gevaarlijke momenten voor beide doelen. Wim van de Meer loste al snel een van zijn gevreesde schoten, doch de bal vloog net over. Yvo Koomen, die de eerste twee spelperioden midvoor lag, zag zijn felle schot door de Pluvius goalie gestopt. Pluvius ontworstelde zich even aan deze VZC druk en de middenvoor van hen werd een moment onbewaakt ge laten en zijn schot betekende 10 voor Pluvius VZC vocht verwoed en nog snel terug. De oprukkende Juul van de Bo- venkamp kon de bal niet kwijt aan een vrijliggende speler en vuurde op het Plu vius doel. De keeper werd kansloos door dit fraaie schot geslagen en het was 11. In de tweede periode werd er niet ge scoord. Keeper Henk van de Meer van VZC stopte fraai enkele van veraf gelos te schoten, terwijl Yvo Koomen een lis tige boogbal van hem door de keeper zag gestopt. Vuurwerk De derde spelperiode was voor VZC niet de beste, doch er werd tenminste ge schoten. Keeper Henk van de Meer kon zijn handen warmen aan een zeer fel schot van dichtbij ingeschoten. Dick Wou ters en Kees Hardeman brachten de bal diverse malen naar voren, doch geen en kele voorhoedespeler kon een vrije posi tie verkrijgen doordat men stomweg bleef liggen. De meeste aanvallen van VZC werden dan ook in de kiem gesmoord. Pluvius bekeek het wat beter en hield de bal zoveel en zolang mogelijk in haar gelederen totdat een redelijke kans werd verkregen. Deze kwam dan ook aan het 'einde van dit spelgedeelte toen door een misverstand in de VZC verdediging do rechts-voor van hen vrij kwam te liggen en prompt de bal kreeg toegespeeld. Zijn goed getimede boogbal was voor Henk van de Meer onhoudbaar. VZC stond ach- ,ter met 21. Spanning Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen - - I Rhenen - Utrecht - Amsterdam Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 PERSONEEL WAS VRIJ OM BEDRIJF TE VERLATEN De teruggang in omzet en resultaten van de Leidsche Wolspinnerij is van tijdelijke aard, aldus de president van de Raad van Beheer, de heer A. A. Verhoef in de jaarvergadering. Gezien de omstandigheden zowel nationaal als internationaal is de Leidsche Wolspinnerij niet eens zo heel slecht voor de dag gekomen aldus de heer Verhoef. De Leidsche Wol spinnerij is voor haar grondstoffen aangewezen op Zuid-Amerika. Deze in vergelijking met Australië vrij beperkte markt gaf in het afgelopen jaar een zeer aanzienlijke daling te zien. De scherpe daling van de prijzen van het produkt die daarvan het gevolg was heeft haar terugslag gehad op de gehele internationale markt. LAGE PRIJZEN Er werden zeer lage prijzen genoteerd. Met deze sterke dalingen is de Leidsche Wolspinnerij niet onbeperkt meegegaan. Een j en ander bracht een beperking van de pro- duktie met zich mee. De stilstand in de be drijven als gevolg van deze produktiever- mindering is een van de voornaamste oor zaken van de vermindering van de resulta ten. Er is echter op het ogenblik een zekere basis in de markt aldus de heer Verhoef, die nog opmerkt dat de sterke positie van het produkt op de markt altijd nog borg staat voor redelijk goede prijzen. Op een vraag van een der aandeelhouders naar de arbeidssituatie in het bedrijf werd medege deeld dat er hier sprake is van een normaal verloop. Er is geen personeel afgestoten in verband met de produktievermindering maar wel was er volledige vrijheid voor het per soneel om te veranderen. Dit heeft in de ves tiging te Veenendaal wel een wat abnormaal personeelsverloop te zien gegeven. In de Belgische vestiging ging het beter vanwege het andere arbeidsklimaat en de gunstiger mogelijkheid om vrouwelijk personeel aan te kunnen trekken. Op een vraag of er gestreefd wordt naar een grotere efficiency door middel van in vesteringen antwoordde de heer Verhoef dat daartoe op het ogenblik niet de noodzaak bestaat. In de naaste toekomst zullen dan ook geen belangrijke investeringen worden gedaan. Geinformeerd werd wel naar de mo gelijkheid van levering van wol aan landen achter het IJzeren Gordijn. De Raad van commissarissen werd uitgebreid tot vijf leden door de benoeming van de heren Mr. F. W. van Dijk en H. A. Sijthoff. (A.N.P. bericht) De nieuwe slijterij en wijnhandel van de fa. Hardeveld blinkt uit door stijl en vormgeving. Haardenshow in Eltheto druk bezocht De show die de firma G. van Eden de ze week in gebouw Eltheto heeft georga niseerd kreeg een grote publieke belang stelling te verwerken, vooral in de avond uren. De fa. van Eden heeft zich dan ook bijzonder beijverd om de meest moderne gas-, olie- en kolenhaarden te exposeren, met daarnaast de fornuizen, koelkasten en wasapparaten van verschillende merken en kwaliteiten. De show, die tot nu toe een behoorlijk succes had duurt voort tot zaterdagmiddag a.s. Fa. van Hardeveld opende fraaie, nieuwe zaak Woensdag werd onder grote belangstel ling van zkkenrelaties en vrienden de nieuwe slijterij en wijnhandel van de Fa. C. van Hardeveld In de Hoofdstraat ge opend. Een schat van bloemen werd in de nieuwe zaak binnengebracht. Het nieuwe winkelpand op Hoofdstraat 33 precies naast het oude pand is een aan winst. Niet alleen voor wat het exterieur be treft, al mag dat ook gezien worden met de fraaie bovengevel, maar evengoed kan de heer van Hardeveld trots zijn op het interieur van zijn nieuwe zaak. De ver schillende wijnen en likeuren zijn zeer overzichtelijk geetaleerd. De cliënt be hoeft zich niet af te vragen of de drank van zijn keuze wel aanwezig is. Aan ie ders smaak kan uit de voorraad worden voldaan. Het contrast tussen het oude en nieuwe winkelpand is wel zeer groot. De vanouds bestaande wijnhandel stak zich in een nieuw kleed, waarmee de winkel stand in het centrum verrijkt werd. De drukte rond het kruispunt Hoofdsraat-Hoogstraat-Zandstraat in beeld. De file wachtenden strekt zich soms uit tot midden in de Hoofdstraat. In de nabije toe komst zal het rechtsafslaande verkeer gewoon kunnen doorstromen en behoeft niet voor het verkeerslicht te wachten. Hopelijk worden de lange files dan 'n stuk korter. De Raad van Veenendaal kreeg gisteren te beslissen over een verbetering van het kruis punt ZandstraatHoofdstraatHoogstraat in het centrum van Veenendaal. Het is namelijk gebleken dat door het steeds maar toenemende verkeer in de Hoofdstraat voor het verkeers licht opstoppingen ontstaan. Om dit euvel te bestrijden komt het B. en W. gewenst voor het naar rechts afslaande verkeer vanuit de Hoofdstraat de mogelijk heid te bieden meteen door te rijden. Een GESLAAGDE JAARLIJKSE VOETBALREIS. Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor acht vertrokken uit Amerongen twee bussen voetballers en supporters voor de jaarlijks, door de heer H. J. Buis en consorten te organiseren uitgaansdag. Een 85 personen namen weer deel aan de reis, welke nu voor de vtffde achter eenvolgende maal werd georganiseerd. Bekend was, dat het tevens de laatste tocht zou 7-Un. Was het de afgelopen week met het weer niet al te best geweest, de weer goden waren DVSA gunstig gezind want omstreeks acht uur scheen de zon reeds. Via Rhenen en Tiel ging de reis door de Betuwe in de richting 's-Hertogenbosch. In hotel De Roode Leeuw werd aange land voor een kopje koffie en een ver snapering. En zoals de andere reizen ook waren verlopen, de stemming zat er al gauw in. Vanaf Den Bosch reden de bussen langs de Zuid Willemsvaart in de richting Helmond. De koers was, zoals later bleek naar het Oorlogsmuseum Overloon. Daar werden ongeveer twee uur doorgebracht en wat gegeten. Hoe wel bekend was, dat er onderweg nog gevoetbald moest worden was het toch voor iedereen een verrassing, dat dit plaats vond in Oeffeit, een plaatsje, waar de meesten van het gezelschap nog nooit van hadden gehoord. Met een combina tie zondag- en zaterdagvoetballers werd aangetreden tegen de Oeffeltse Boys, welke spelen in de tweede klas der af deling Brabant. Het werd een fris par tijtje voetbal. In het verloop van de wed strijd bleek wel, dat de Amerongers elkaar nog wel eens niet wisten te vin den waar de tegenstander dankbaar ge bruik van maakten. Na afloop was de stand 5-3 in het voordeel van Oeffelt. Na de wedstrijd werd koers gezet naar het plaatsje Lent bij Nijmegen waar de kelen wat verfrist konden worden. Zo langzamerhand begon iedereen uit te zien naar het traditionele diner met bal na. Waar zou dit plaats vinden? Amerongen kwam hoe langer hoe dich terbij doch in Rhenen was het dan zover. In „Eigen Gebouw'* werd gestopt, waar een heerlijke warme maaltijd volgde. De heer Buis maakte hier van de gelegen heid gebruik de deelnemers eens te pol sen over de plannen voor volgend jaar. Uit handopsteken bleek, dat de animo zo groot was het volgend jaar weer een dag uit te gaan, dat de commissie zwichtte. Als dank voor hun vele voor bereidende werkzaamheden werd voor de leden van de Reiscommissie een her innering aangeboden. Enkelen waren zichtbaar onder de indruk van dit ge baar. De herinneringen werden aange boden door mevrouw Vahlkamp welke zich tevens, met behulp van mevrouw van Meerten had belast met geld ver zamelen. Namens de commissie zegt de heer Buis dank voor deze verrassing en deelt tevens mede, dat in ieder geval volgend jaar weer een reis zal worden georgani seerd. Na dit officiële gedeelte was het dan tjjd, om de benen uit te slaan op de dans vloer. Onder leiding van een driemans bandje dansten de aanwezigen er dan ook lustig op los. Groot was de verbazing en de vreugde, toen plotseling, omstreeks tien uur, de boeren kapel van de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Amerongen, onder leiding van kapelmeester D. van Rem merden de zaal binnen kwam lopen. Prompt werd ingezet voor een polonaise waaraan practisch iedereen deelnam. Na nog een groot aantal deuntjes te hebben gespeeld, echte meezingertjes, was het weer de beurt aan het orkest. Omstreeks half twaalf arriveerden de deelnemers weer in Amerongen, moe van het voetballen en het dansen, doch zeer tevreden ging ieder huiswaarts. Deze prachtige dag was weer een succes geworden. tweede punt is het verkeer vanuit de Zand straat en dan met name het vrachtverkeer. Dit ondervindt momenteel moeilijkheden wanneer men vanuit de Zandstraat de Hoofdstraat wil inrijden. Daarom zal ook hier een verbreding plaatsvinden. Om een en ander te kunnen realiseren zal het noodzakelijk zijn de trottoirs in de zuid oost en de zuid-westhoek van de Hoofd straat te versmallen. De verkeerscommissie gaat met de voor gestelde plannen akkoord. Ds. L. Zwaan biedt mevr. Maris een bouquet bloemen aan tijdens de offi ciële opening van de eerste Chr. ULO- school te Amerongen. Haar man (in het midden) is benoemd tot hoofd van de nieuwe school. Het vierde en laatste spelgedeelte werd voor de VZC-aanhang een zeer spannen de aangelegenheid. De talrijk meegereisde supporters spoorden de mannen aan tot het uiterste. Wim van de Meer schoot zwaar gehinderd mis. Hein van Schuppen zag zijn schot tegen de lat ketsen. Juul van de Bovenkamp schoot uit vrije po sitie voor de keeper op het water. Enke le afstandschoten van Wim van de Meer vlogen allen net over. Toch kon VZC niet echt gevaarlijk worden. Er werd van te grote afstand geschoten. Pluvius lag In middels niet stil. Zo gauw de ploeg In het bezit van de bal kwam speelde het heel verstandig en goed op balbezit. De spanning was voelbaar, doch de spelers waren min of meer leeggespeeld Pluvius kon door goed vrij zwemmen en goed plaatsen aan de bal blijven en wat VZC ook deed, het kon geen vuist meer maken. Evert van de Loosdrecht en Wim van de Meer trachtten soms ook nog door snelle rushes de bal bij de voorhoede te brengen, doch wederom slecht plaatsen bracht Pluvius in balbezit. Gescoord werd er niet meer, zodat na het laatste fluit signaal van scheidsrechter van de Horst uit Arnhem de Pluvius spelers juichend uit het water werden gehesen. VZC moest in tegenstelling tot de vorige wedstrij* tegen Pluvius, die onverdiend met 3—2 werd verloren, deze keer zonder meer beide punten en de promotie afstaan aan een iets beter draaiende Pluvius formatie Na afloop van deze wedstrijd bood VZC heel sportief de meegenomen bloemen aan aan de Pluvius spelers. Voor VZC is het feest uit en zal volgend jaar moeten trachten te promoveren hetgeen einde lijk toch eens zal moeten gebeuren, want de vierde klas is absoluut te zwak voor de Veenendalers, getuige de ruime over winningen in de competitiewedstrijden. V.V.V. inlichtingen voortaan onder no. 1578 Met ingang van maandag 30 augustut j.l. is het VVV-kantoortje naast het post kantoor weer gesloten. In het vervolg kunnen toeristische inlichtingen worden ingewonnen aan het adres Burg. Jhr. H. v. d. Boschstraat 76, telefonisch bereik baar onder het nummer 1578. Het VVV nummer 2020 is vervallen. Ondanks dat er dit jaar weer zeei vele gasten in Amerongen hebben ver toefd en alle pensionruimte is ver huurd geweest zijn er bij het VVV kantoor minder inlichtingen verstrek dan voorgaande jaren. De oorzaak hiervan ligt, volgens d< inlichtingen in het feit, dat door min der goede weersomstandigheden van dit jaar er veel minder dagjesmensen zijn geweest. Juist deze kwamen vaak inlichtingen vragen voor volgend jaar de vertrektijden der bussen en treinen enz. Toch kan worden gezegd, dat ook dit jaar het kantoor weer onmisbaa'; is geweest daar het bezoek toch altijc nog wel de moeite waard was. Moedercursus Groene Kruis Evenals voorgaande jaren organiseert hc Groene Kruis weer een moedercursus voo. de leden. De cursus bestaat uit zeven maan dagavonden en wordt weer gegeven door zr Brouwer, districtsverpleegster voor de Kin derhygiënc in de provincie Utrecht. Het lesgeld voor de gehele cursus be draagt slechts 2.50. Voor jonge en aan staande moeders is deze cursus zeker var belang om later hun grote verantwoordelijk* taak goed te kunnen vervullen. De eerste lesavond is op maandag 16 sep tember a.s. in het Wijkgebouw aan de Kc ningin Wilhelminaweg.

De Vallei | 1965 | | pagina 6