Timmerlieden Fjordenpaarden in de ring te Ederveen Circus Pepino viel in de smaak bij de jeugd WONDERWERK IN ZEELAND Langste brug van Europa nadert voltooiing! Jaarvergadering D.V.S.A Amerongen Vraag en Aanbod vrijdag 3 september 1965 VEENENDAAL AMERONGEN Voor direct gevraagd El NT Nieuwsblad „DE VALLEI" 8 Regen stroomde hele dag neer Dinsdag werd op de hoek Buurtweg-Hoofdweg in Ederveen de jaarlijkse keuring van de uit Scandinavië geimporteerde fjordenpaarden gehouden. On danks 't feit dat de paardjes moesten voordraven in 'n stromende regen kan de keuringsdag toch geslaagd worden genoemd. Er was een aanvoer van ruim 80 paarden. De fjordenpaarden, die ongeveer tien jaar geleden in deze streek werden ingevoerd, winnen steeds meer in kwaliteit. Het zijn weliswaar klei ne, maar zeer krachtige paarden. De jury. onder voorzitterschap van Ir. W. v. Helden uit Maassluis had dan ook geen gemakkelijke taak met de beoordelin gen. Voor de keuringen begonnen sprak de waarnemend voorzitter van het Ned. Fjordenpaardenstamboek enkele woor den van welkom tot de inzenders. Aan het eind van de dag werd de uitslag bekend. De volgende prijzen werden toegekend: Hengstveulens: H. J. Beyer, Veenen daal; K. v. Gelderén, Laren; J. Wege- rif, Eemnes; W. C. Meerveld, Eder veen; A. Bos, Ede en A. J. Hilhorst, Soest. Merrieveulens: le prijzen: R. v. Hein, Ede; G. v. Dijk, Kootwijkerbroek; J. v. Keulen, Everdingen; J. Stoker, Foch- teloo; W. v. Ginkel, Wekerom; A. Hey- kamp, Ederveen; W. van Doorn, Ede; G. van Doorn, Veenendaal; A. H. Wes- sel, Woudenberg; D. Raat, Weesp; Ch. W. v. Agten, 's-Graveiand. 2e prijzen: H. v. d. Wijde, Ederveen; H. Drost, Ederveen; H. v. Ginkel, Wou denberg; D. Dirksen, Ede; P. Maessen, Ede; A. v. Roekei, Veenendaal; G. v. d. Brink, Bennekom. INGEZONDEN: VERENIGING: „ORANJEDAG" COMITÉ AUTOTOCHTEN. Door een abuis onzerzijds zijn enkele personen en instanties aan het einde van de Autotocht met de ouden van dagen op dinsdag j.l. vergeten te be danken. Voor dit gemaakte abuis, dat wij ten zeerste betreuren, bieden wij langs deze weg onze excuses aan. Dit geldt in de eerste plaats de heren, die het Veteranenvoetbal organiseren en leiden. Deze heren hebben in het bijzon der in deze regenachtige zomer menig nat pak opgelopen om het veteranen- voetbal-toernooi in goede banen te leiden. En toch hebben zij kans gezien nog een bedrag van niet minder dan vijf honderd gulden bijeen te voetballen voor de Tocht ouden van dagen. Onze zeer hartelijke dank. Voorts een woord van hartelijke dank aan de Bond van Veenendaalse melk- slijters, de Veenendaalse Melkfabriek „Vemiez" en de Woudenbergse Melk fabriek „De Vooruitgang'* voor het gratis beschikbaar stellen van vele pon den roomboter om de meer dan 1600 broodjes te kunnen besmeren. Tot slot onze dank aan de Scheepjes- wol-Harm.onie en de Veenendaalse Har monie „Caecilia" voor hun medewerking, waardoor deze toch een feestelijk einde kreeg en het geheel een „blijde incomste" in onze gemeente werd. Aan allen onze zeer bijzondere dank. 3e prijzen: H. v. Engelenburg, Veenen daal; J. Hardeman, Scherpenzeel; Wed. A. van Harn, Ede; W Beyer, Veenen daal en Breeschoten, Veenendaal. 1-jarige merriën: le prijs: W. Beyer, Veenendaal; 2e pr. D. Raat, Weesp; 3e prijs Ch. W. v. Agten 's-Grave- land en Leger des Heils, Lunteren. 2-jarige merriën: 1. A. Wegerif, Eem nes; 2. A. v. Roekei, Veenendaal, 3. G. Liefting, Barneveld. 3 en 4-jarige merriën; le prijs J. v. Keulen, Everdinge en Mej. I. R. Rijk- oort, Bilthoven; 2e pr. G. Loyen, Wa- geningen; 3e pr. Ter Maaten, Lunte ren; Th. v. Gelderen, Laren; H. Drost, Ederveen en M. Jansen, Ede. 5 en 6-jarige merriën: le pr. Hey- kamp, Ederveen; J. Stoker, Fochteloo; G. Wegerif, Eemnes; 2e pr. H. v. d. Wij de, Ederveen; R. v. d. Weerd, Ede; L. de Gooyer, Blaricum; A. v. Dolder, Bennekom; 3e pr. W. Beyer, Veenen daal; G. v. Eek, Lunteren; L. de Goyer, Blaricum en A. Middendorp, Lunteren. 7 en 8-jarige merriën: W. J. v. Gin-, kei, Wekerom; J. Hardeman, Scher penzeel; B. Dunsbergen, Kootwijker broek; Breeschoten, Veenendaal. 9 t/m 12-jarige merriën: 2e pr. A. H. Wessels, Woudenberg; D. Raat, Weesp; P. Maessen. Ede; G. v. d. Brink, Ben nekom; D. Dirksen, Ede en W. C. Meer veld. Ederveen. Merriën van 13 jaar en ouder: le pr. A. Bos, Ede en Wed. A. van Harn, Ede; 2e pr. H. v. Engelenburg, Veenen daal. Modelmerriën: le pr. G. v. Dijk. Koot wijkerbroek; 2e pr. W. Dekker, Ede; B. J. v. Bon, Arnhem; G. v. Doorn, Vee nendaal; R. v. Harn, Ede; A. v. Roe kei, Veenendaal. Het bestuur. Veenendaal, 1 september 1965. RECTIFICATIE. In het hoofdartikel van j.l. dinsdag vermeldden wij dat ter gelegenheid van de 10.000ste aansluiting op het water leidingnet de heer en mevroüw van de Bovenkamp een bloemenhulde en een Delfts blauw bord met gravure werd aangeboden. Dit was echter niet juist, het echtpaar van de Bovenkamp zal een jaar lang niet behoeven te betalen voor het water verbruik, terwijl het Delfts blauwe bord bestemd was voor de directie van de N.V. Veenendaalse Waterleiding. ZWEMMEN VZC organiseert clubkampioenschappen A.s zaterdagmiddag aanvang vijf uur De jeugd van Veenendaal geniet intens van de ringacrobatiek bij het kinder circus Pepino. Tweejaarlijkse rundveefokdag te Ederveen (vervolg van Da? 1) De uitslagen waren als volgt: Kampioene en Rest tampioene melkkoeien: Jopie van G. v. Heerik- huizen. Ederveen, Geertje 16 van Gebr. v. Ginkel, Veenendaal. Kamoioen stie ren: Anton van E. Pater, Lunteren. Nog even, dan zal een van de laatste Zeeuwse eilanden geen echt eiland meer z(Jn. Letterlijk zal er dan een brug z\jn geslagen met het vasteland. Een brug waarover men, zoals by vrijwel elk onderdeel van de wereldvermaard geworden Deltawer ken, alleen maar in superlatieven kan spreken. Een wonderlijk staaltje van tech niek - meer dan vijf kilometer lang (en daarmee de langste van Europa), een zwa re betonnen constructie steunend op zo'n vijftig pijlers, maar architectonisch zo mooi uitgevoerd, dat het hele gevaarte boven het woelige water van de Oostcr- schelde lijkt te zweven. De brug zal begin volgend jaar voor het verkeer worden opengesteld, zo rond februari. Zij vormt de verbinding tussen half tot driekwart miljoen rijwielen sen verraderlijke winden, die gemak- Schouten Duiveland en de Bevelan- en motoren bij. den en daarmee een van de belang- kelijk de macht over het stuur kun- Het bouwen van de brug was het nen ontnemen. Verhoogt dit niet hel rijkste etappes in de nieuwe verbin- resultaat van een fors stukje touw- risico, dat een ongelukkige automobi- ding van Zeeland met de Randstad trekkerij. Dat de verbindingen in Zee- list over de rand van de brug heen Holland, een verbinding die tot de land, die voornamelijk steunden op van zeventien meter hoogte in het vijf meest indrukwekkende in de wereld tijdrovende pontveren, snel moesten en dertig meter diepe water ver- behoort. Een nieuwe snelweg is al worden verbeterd was iedereen wel dwijnt? Nee, zeggen de deskundigen, aangelegd van Rotterdam naar het Ha- duidelijk De grote vraag was hoe. De Zolang men niet sneller rijdt dan vijf- ringvliet. Een brug en een dam leiden eerste gedachte was een dam op de tig kilometer per uur is men zelfs bij het verkeer over dit brede water naar plaats waar nu de brug staat. Overflakkee. Van hier strekt zich over Of een nieuwe veerverbinding. Dit een forse storm nog veilig. Het totale wegdek van de brug is vele kilometers de brede Grevelingen- laatste plan zou een investering vra- 11,85 meter breed. Het gedeelte waar- dam uit naar Schouwen Duiveland gen van enige tientallen miljoenen over de auto's zullen rijden heeft een Deze dammen en de brug over het Ha- guldens, terwijl het nadeel van veren breedte van 7.60 meter daar komt 2,75 ringvliet zijn vorig jaar gereed geko- lange wachttijden bij drukte zou meter bij voor het rijwielpad De rest men. Als volgend jaar de lange brug blijven bestaan. Een vaste dam kon, van de breedte wordt gebruikt voor over de Oosterschelde gereed is, zal zo berekenden de waterstaatkundigen, afscheidingen. De scheepvaart zal van de rij-afstand Rotterdam-Middelburg niet eerder worden gebouwd dan het de nieuwe brug weinig hinder onder met liefst 90 kilometer zijn verkort. moment waarop de mond van de Oos- vinden. Een van de knapste staaltjes De nieuwe brug wordt gebouwd voor terschelde zou zijn gesloten. De getij- in de constructie is de dubbele bas- rekening van de provincie Zeeland. In stromen zeer sterk in de Zeeuwse culebrug, die in het tracé is opgeno- het kader van de door het Rijk betaal- wateren zouden het werk aan de men. Deze biedt een doorvaartwijdte de deltawerken kon geen ruimte meer dam zo niet onmogelijk, dan in elk ge- van minstens dertig meter. In novem- worden gevonden voor dit stuk ver- val te kostbaar maken. De dijk, die ber zal het laatste stukje van de brug keerstechniek, dat immers, strikt ge- de mond van de Oosterschelde moet worden ingepast Dan kunnen de eer- nomen, geen werk is ter beveiliging afsluiten, komt echter pas in 1978 ge- ste voetgangers van de Bevelanden tegen de woeste aanvallen van de zee reed. Het rijk was niet bereid deze naar het noordelijke Duiveland lopen Rond zeventig miljoen gulden zal de datum te vervroegen. En zolang kan over de Oosterschelde heen. Het rij- provincie uitgeven voor de brug. Om Zeeland niet wachten Als enig alter- dende verkeer zal tot volgend jaar de kosten er weer uit te halen zal tol natief bleef de brug tot de officiële opening - moeten wach- worden geheven. Men verwacht grote Wie volgend jaar in zijn auto over ten. De brug moet eerst nog worden belangstelling van het verkeer in de brug rijdt zal nauwlettend op zijn afgewerkt Op het betonnen dek zal 'n 1966 een miljoen auto's, in 1978 twee en snelheid moeten passen. Over het bre- stroeve laag asphaltbitumen worden een half miljoen. Daar komen nog een de water yan de Oosterschelde heer- gestort om slippartijen te voorkomen kritiek is geweest langs de lijnen. Wanneer echter een vergadering wordt gehouden komt er niemand. Spreker is van mening dat wan neer er een andere penningmeester gevonden kan worden hij graag zijn lunctie overgeeft. Er is echter niemand kandidaat gesteld. De opmerkingen langs de lijn zal hij dus maar beschouwen als veel geschreeuw doch weinig wol. De begroting voor het komende vereni gingsjaar vertoont een tekort van 1.500, Deze gelden zouden eventueel kunnen wor den bestreden uit de toto-gelden, doch dit is niet de bedoeling. De uit te keren totogelden dienen te worden gehouden voor reserve voor tijden als het de vereniging eens minder goed zal gaan. of om onverwachte klappen op te vangen. Verzocht werd, of er iemand aanwezig was om behulpzaam te zijn de toto formulieren mee op te halen. Niemand van de aanwezigen had hier echter tijd voor, dus zal het bestuur naar iemand moeten zoeken, zoals het bestuur voor zovele dingen zelf moet zorgen. De scheidende voorzitter, de heer J. Kei man. wordt door de waarnemend voorzitter hartelijk dank gezegd voor het vele werk, door deze de afgelopen 12^ jaar verricht. Het is een genoegen, dat de heer Keiman toch weer in het bestuur terugkomt en wel als jeugd-secretaris, een functie welke was opengevallen door het bedanken van de heer C. van Viegen. Voor de bestuursverkiezing was alleen kandidaat gesteld de heer B. van Remmerden. Gezien het feit dat er geen tegenkandidaten zijn werd deze benoemd als commissaris. Ver der hebben voor e<n verdere bestuursfunctie bedankt de heer De Grefte en de heer Zaaijer. Voor deze personen worden geen vervangers gekozen. Het bestuur bestaat dus thans uit zeven personen. Met twee stemmen tegen werd de heer Wolters gekozen als voorzitter. De elftalcommissie voor de zondagafdeling werd uitgebreid tot vier personen, toegevoegd i werd de heer De Wit, terwijl door het be- 1 stuur zal worden gezocht naar een vijfde man. De heren Blankestijn, Van de Horst en Van Beek werden weer voor een jaar benoemd. Tevens werd ter vergadering een commis- j sie ingesteld welke zal trachten de nodige i toestemming te verkrijgen voor het aanbren- gen van een aantal zitplaatsen langs het sportterrein. Gezien het feit dat op 12 sep tember de competitie gaat draaien wordt op enige spoed aangedrongen. Na de gehouden rondvraag, welke echter niets belangrijks opbracht, werden allen, die het afgelopen jaar wat voor de vereniging hebben gedaan op de een of andere manier, hartelijk bedankt en wenste de voorzitter ieder wel thuis. Vrijdagavond vond in hotel het Berghuis te Amerongen de algemene jaarvergadering plaats van de voetbalvereniging DVSA. Doordat de voorzitter, de heer J. Keiman, aftredend was en zich niet meer herkiesbaar stelde, werd deze vergadering geleid door de 2e voorzitter, de heer J. Wolters. Deze heette alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder was hij verheugd, dat de leden in zulk een groot aantal waren opgekomen, n.l. „35" van de driehonderd. - i -nn onft-, - Kampioen en res. kamp. pinken: Klas- 800 kinderen genoten woens- ke 25 van j Ravenhorst. Veenendaal vppnpnrfaai,P k f "T T" kV*® Gepke 13 van B. v. d. Brink. Eder- Veenendaal van het optreden van het veen bekende kindercircus Pepino van Carla Flink. Het bestuur van de winkeliersver- e kamP- groepen: IA B. v. d. Brink, eniging, dat het circus als attractie naar Ederveen met Gepke 4, 1B Gebr. v. Veenendaal had gehaald vreesde aanvan- Ginkel, Veenendaal met Geertje 16 en kelijk dat het op het laatste moment nog Gebr. van Ginkel met Joke 4. Be- afgelast zou worden vanwege de plens- drijfscollecties van vijf stuks melk- buien. Maar tegen half, vier werd het koeien: Karpp. Gebr. v. Ginkel. Vee- droog en een koesterend zonnetje fleurde nendaal. Bedrijfscollecties drie stuks 1961: IA Gepke 6 van B. v. d. Brink, de zaak op. Het programma was heel melkkoe'en. 1A B-.v- d- Brink, Eder- Ederveen. 1B Geertje 18 van Gebr. aardig, de jeugd vermaakte zich vooral veen- Beste collectie pinken was van|V. Ginkel, Veenendaal. IC Jannie 4 van met de paarden en hondendressuur al B- v: Brink, Ederveen. Koe met bes- e. v. Eden, Ede en 1D Bontje 6 van moet wel gezegd worden dat de clown te uier: JoPie van G. v. Heerikhuizen, e. v. Eden, Ede. Rubr. 7 Melkgevende mijn van aftreden. In zijn openingswoord gedenkt hij de leden van de vereniging die in het afgelopen ver enigingsjaar zijn overleden, n.l. de heren Drost, Henzen en Van Wamel en mevrouw De Vries-van Beek. Op zijn verzoek werd staande een minuut stilte in acht genomen. Het afgelopen verenigingsjaar in ogenschouw- nemend zegt hij. dat er eigenlijk niet zo veel te vertellen valt. Het eerste zondagelftal be gon de vorige competitie uitstekend. Later zakte het af. doch aan het eind van het com petitiejaar werd toch nog halverwege geëin digd. Zich in deze vierde klas te handhaven vindt spreker reeds een goede prestatie. Het is nu eenmaal niet mogelijk met hetzelfde spelersmateriaal door te gaan met kampioen worden. Het tweede elftal is helaas gedegradeerd. Dit feit zit spreker niet erg lekker. De af stand tussen het le en het 2e elftal is thans veel te groot geworden. Deze afstand moet persee binnen enkele jaren zijn verkleind. Daarom dient te worden gebouwd aan een beter 2e elftal en zo mogelijk een derde elftal. Gelukkig zijn er thans spelers genoeg. Ook de elftallen van de zaterdagafdeling hebben teleurgesteld. In intieme kring is het kam pioenschap van de junioren gevierd, terwijl ook de welpenelftallen goed zijn meegeko men. Ook het afgelopen jaar zijn er weer te veel overtredingen, schorsingen e.d. geweest. Het bestuur heeft thans gemeend een brief te moeten ontwerpen die zal worden toegezon den aan diegenen, die zich in en buiten het veld, tegen de scheidsrechter enz., niet goed en naar behoren weten te gedragen. Verder heeft het bestuur besloten, om in het vervolg drie keer per jaar een algemene december, na afloop van de competitie en normaal in augustus. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat er ook dit jaar weer reden is om tevreden te zijn. De opgaande lijn in het ledental werd voortgezet. Resumerend kan. worden gezegd, dat er een gezonde basis is om voort te gaan. Momenteel zijn er 268 leden en 35 donateurs. Er zijn in dit afgelopen jaar nogal wat moei lijkheden geweest, doch gelukkig zijn deze allen weer opgelost. Het bestuur doet een beroep op alle DVSA-leden om de vereni ging verder op te bouwen en uit te breiden. Op veler verzoek had de penningmeester zijn verslag beknopt gehouden. Alhoewel er geen reden tot ongerustheid is zal toch moe ten worden overwogen, om met ingang van 1 januari 1966 de contributie te verhogen voor de senioren en wel van 1,25 tot 1.50, terwijl tevens de toegangsprijs voor het bij wonen van het spelen van het eerste zondag elftal dient te worden verhoogd tot 0,75. ledenvergadering te houden, n.l. in november- Ook, de penningmeester vindt, dat er veel Uit de raad van Veenendaal (vervolg van pag 1) Na nog enkele heftige opmerkingen tussen de heren Diepeveen en Van Ojik werd tot stemming overgegaan, waarbij de motie van mevr. Buddingh werd verworpen met 12 tegen 5 stem men. Voor: VVD, SGP. KVP en de heer Van Ojik CHU. Tegen: AR, PvdA en drie leden van de CHU. Woonruimtecommissie Tot leden van de commissie van ad vies Woonruimtewet werden benoemd voor de periode 1 okt. 1965 t/m 30 sept. 1966 de heren J. P. v. d. Bosch, J. v. d. Dikkenberg, J. de Gooyer, J. Scholten en A. L. Takken, alsmede tot plaats vervangende leden de heren P. de Jong en Z. H. Slik. Alvorens tot stem ming over te gaan maakten enkele le den enige opmerkingen over de ter- koeien geb. in 1960: IA Jopie van G. v. De heer Bastmeyer wilde zo weinig Pepino de kinderharten stal door de Ederveen. vrolijke grappen en grollen. Tegen zes Heerikhuize, Ederveen. 1B Boukje 67 mogelijk mutaties in twee jaar. De heer uur verliet een dankbare kinderschare Alle eerste prijswinnaars van Gebr. v. Ginkel, Veenendaal. IC,Van Genderen was een voorstander het terrein. i Willie 4 van Gebr. v. Ginkel, Veenen-1 van verplicht aftreden, maar wilde Rubr. IA Slieren geb. van 1 m." rt daal. 1D Bontje 10 van E, v. Eden, voor de voorzitter een dubbele termijn i tot 1 april '65: IA Willem van W. L. Ede en IE Thea 4 van G. v. Ginkel,vaststellen. Mevr. Buddingh zag een v. Engelenburg, Veenendaal. 1B Karei Ederveen. I gevaar als leden zo lang bleven zitten. Rubr. 8 Melkgevende koeien geb. in;Ze moeten vervangen kunnen worden van B. v. d. Brink, Ederveen. Rubr. 1B Stieren geb. van 1 dec. '64 tot 28 febr. '65: IA Dina's Diamant van Gebr. U.S.O. busconcerten Zoals reeds eerder werd aangekon- v. Ginkel, Veenendaal Rubr. 2 Pinken digd gaan de USO busconcerten ook f,e tuss®n 1 -J3"- 64 e" 1 "?ei 64' 1A dit jaar weer door, zij het niet geheel p _,va? v" Brink. Eder- beginnen de clubkampioenschappen in dezelfde vorm als tot nu toe. De or- veen- 1B Gepke 14 eveneens van B. v. van VZC in het Bergbad. Het zal onge- ffanisatie is nu meer ingesteld op de d- Bnnk» Ederveen. belangen van de bezoekers uit de pro- Rubr. 3 Overjarige pinken geb. voor twtffeld een koude bedoening worden. uincig m houdt Qm in d(U ef een 3J dec 1A 24 y«n j Ra_ want de temperatuur van het watergeuze is waar men zijn plaats \n de venhorst, Veenendaal. 1B Adela 85 van zaal wil hebben. H. v. d. Berg, Ederveen. Rubr. 4 Melk- In tegenstelling tot vorig jaar is het gevende vaarzen: IA Joke 10 van Gebr. programma zeer aantrekkelijk voor de- v. Ginkel, Veenendaal. 1B Gepke 10 genen die niet zo van moderne muziek van B. v. d. Brink, Ederveen. IC Wil- houden. Het eerste concert vindt plaats'lie 7 van Gebr. v. Ginkel, Veenendaal. op 7 oktober a.s. met werken van Ber- Rubr. 5 Melkgevende koeien geb. in lioz, Strawinsky Mahler. De 2e 1962: IA Joke 8 van Gebr. v. Ginkel, avond is 6 januari 1966 met werken Veenendaal. 1B Jannie 6 van E. van 1959: IA Joke 4 van Gebr. v. Ginkel,'en wel eens per jaar. De heer Van Veenendaal. 1B Klaske 23 van J. Ra- Leeuwen was het hiermee eens. Als venhorst, Veenendaal. IC Gerda 2 van een lid het nigt goed doet moet hij G. v. Ginkel, Ederveen. Rubr. 9 Melk- eruit gestemd kannen worden. is wel tot een bedenkelqk peil gedaald. Mocht deze zwemmerij doorgaan dan starten de jongens en meisjes op de 25 meter series, vervolgens de 50 me ter en de 100 meter series. Deze zwem wedstrijd betekent een definitief af scheid van het seizoen en gaat men zich voorbereiden op de dingen die van de winter komen gaan. LAWN TENNIS Morgenmiddag finale op VLTC tournooi DEMONSTRATIES Zaterdagmiddag worden de finales gespeeld op het door VLTC georgani seerd streektoernooi. Om drie uur on geveer begint de voorspelde demon- stratiewedstryd tussen twee van Ne derlands beste tennissters n.l. Betty Stöve en Elly Krocke. Twee heren A-klassers komen even eens naar Veenendaal. Dit zijn de he ren Harry Hoogendoorn uit Enschede en Jan Tulp uit Arnhem. Voor ingewijden geen onbekende op dit gebied. Daarna zullen de finales van het toernooi worden gespeeld. Hierover is veel te schrijven, waaronder het ver loop van de wedstrijden die de afgelo pen week zijn gespeeld. Maar morgen middag dus de finales tussen de deel nemers en deelneemsters die zich het best door de rijstebrijberg van wed strijden hebben heengespeeld. gevende koeien geb. in 1958: IA Geer tje 16 van Gebr. v. Ginkel, Veenendaal. 1B Piekie 6 van R. v. Harn, Ede. IC Madam 15 van V. v. Ginkel, Ederveen. Bouwnota De verschenen bouwnota kreeg van van Bach, Beethoven en Schubert. Het j Eden. Ede. IC Geertje 20 van Gebr. derde concert op 28 april 1966 ver meldt de volgende componisten: Beet hoven en Brahms. Solisten zijn Annette de la Bije sopraan, Hans Henkemans piano en Herman Krebbers viool. De prijs voor een abonnement is vastgesteld op f 16,50, inclusief ves tiaire, plaatsbespreken en buskosten. Een aantrekkelijke prijs dus voor deze zeer mooie concertserie. In verband met de nieuwe organisatie is het niet mogelijk telefonisch opgave van deel name te doen. Belanghebbenden wor den daarom verzocht zich ter gemeen tesecretarie te vervoegen, waar dan een keuze kan worden gedaan uit de beschikbare plaatsen en de kosten ge lijkertijd voldaan kunnen worden. Een uitvoerig programma is aldaar ver krijgbaar. Men wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. SCHIETRESULTATEN Maandagavond vond in hotel Bui- tenlust te Amerongen weer de strijd plaats tussen de leden van de plaat selijke schietvereniging „Willem Teil" wie weer het hoogst aantal punten zou behalen. De uitslag werd als volgt: J. de Haas 97; G. v. d. Horst 97; G. J. Wijnbergen 95; P. v. d. Sigtenhorst 93; J. de Greef 94; J. Niessen 93; H. den Uijl 89; H. Mol 88; R. C. C. Brinkman 88; J. van Leeuwen 86; H. de Groot 86; A. v. d. Sigtenhorst 86; W. Duffels 89; W. Engelaar 85; W. Berkhof 85 en G. Mulder 80 punten. v. Ginkel, Veenendaal. 1D Jopke 112 melk:: IA Gerrie van G v. Ginkel, van G. Lagerwey, Ederveen. IE PiekieEderveen. IB Cobal van Gebr. v. Gin- 88 van R. v. Harn, Ede. kei, Veenendaal. Voor de a.s. provin- Rubr. 5a Droogstaande koeien: lA|ciale fokdag in Zutfen op 29 september Gepke 9 van B. v. d. Brink, Ederveen. j a.s. zijn 12 koeien aangewezen om daar Rubr. 6 Melkgevende koeien geb. in aan de keuring deel te nemen. Rubr. 10A Levensprod. van 30-35000 verschillende kanten instemming, maar kg melk: IA Roelofke 24 van Gebr. v. ook een lichte kritiek. De heer Die peveen had grote waardering voor de nota. Voor 1967 zullen 720 woningen gereed komen. Hij zou evenwel graag vernemen wat er na 1967 ging gebeu ren. Overigens als het in dit tempo blijft voortgaan kan de woni:—nyod met succes worden bestreden en krijgt minister Bogaers misschien gelijk met zijn optimistische prognose dat in 1970 de woningnood is opgelost. Ginkel, Veenendaal. 1B Gepke 4 van B. v. d. Brink, Ederveen. IC Mina 6 van R. v. Kolfschoten, Veenendaal. Rubr. 10B Levensprod. van 35-45000 kg melk: IA Gepke 3 van B. v. d. Brink, Ederveen. 1B Joke 2 van Gebr. v. Ginkel, Veenendaal. IC Ida 3 van Wed. J. v. Ravenswaay, Veenendaal. Rubr. 10 C Levensprod. boven 45000 kg Dat er steeds minder bouwkaswo- ningen komen werd door de heer Diepeveen betreurd. En het aantal premiewoningen is evenmin aan de hoge kant. Is de wethouder be reid een en ander eens bij de hoge re instanties te bespreken, zo vroeg de heer Diepeveen. Mevr. Buddingh: Deze bouwnota is anders dan de vorige. Toen was het een weergave van hetgeen klaar kwam, nu is het een prognose van wat komen moet. Ze hoopte op voldoende door stroming en pleitte voor goedkopere woningwetwoningen. De heer Bast meyer was tevreden met de nota, maar miste wel de z.i. noodzakelijke bouw van bejaardenwoningen. De heer Van Deelen: Wat heeft men voor plannen op het Panhuis, waar drie woningen zijn afgebroken? De heer Van Remmerden (PvdA): Wil in haken op de doorstroming. Is het mo gelijk een onderzoek in te laten stellen hoeveel er belangstelling hebben voor een duurdere wonin? Wethouder Koppenberg: Dat de wo ningnood in 1967 is opgeheven geloof ik niet. Er is nog geen rekening ge houden met de woningen die de in dustrie heeft aangevraagd. Wat de doorstroming naar duurdere huizen be treft beloofde de wethouder een en ander met het ministerie van Volks huisvesting te bespreken. Wat er op dat stukje grond/ aan het Panhuis gaat gebeuren daar moest het college het antwoord nog op schuldig blijven. De door de heer Bastmeyer ge suggereerde bouw van bejaardenwo ningen kan ook al in het licht van de doorstroming worden gezien. De bouw nota in zijn geheel werd z.h.s. aan vaard. De verbetering van wegen in de ge meente werd door alle leden gunstig beoordeeld, alleen mevr. Buddingh stelde voor de onderhandse aanbe stedingen door openbare te doen ver vangen. In dezelfde geest liet zich de heer Bastmeyer uit. De voorzitter kon meedelen dat b. en w. een en ander reeds hadden overwogen, zodat bij la tere gelegenheden hierover meer te zeggen zal zijn. Ruiling grond geref. kerk Omtrent de voorgestelde ruiling van grond, waarbij de gemeente de be schikking krijgt over een stuk grond op de hoek Kanaalweg-Kerkewijk en waarbij men de Gereformeerde kerk een schadevergoeding zal toekennen voor de afbraak van het kerkgebouw, merkte de heer Van Hardeveld op dat hij wel akkoord ging, maar dat hij wel vond dat de gemeente niet rancuneus te werk was gegaan gezien de hals starrige houding van het kerkbestuur tijdens onderhandelingen in het ver leden. De heer Van Genderen (CHU): Heb Te huur caravans, nieuwste WEVO Alpen - kreuzer, PAF Kip, 3-8 pers.; bagagewagens. Spijk, Rhenen. Tel. (08376) 2300, (03434) 2090. Te koop alle soorten schoe nen, pantoffels, rubberlaar zen en solexlaarzen. H. Klij- sen, Gortstraat 53, Veenen daal. Te koop diepvrieskisten. kas ten, huishoudkoelkasten te gen concurrerende prijzen. Linde, Esta, e.a. 5 jaar ga rantie. Kortingen tot f 300,-. Hoofdstraat 18, Veenendaal. Tel. 08385-2324. Na 6 uur 's avonds. Te koop schoolschoenen v.a. f 10,95. Schoenhandel en re paratie H. Klijsen, Gortstraat 53, Veenendaal. Voor auto-rijles Gebr. Bak- kenes. Meer dan 10 jaar er varing. VAMAR gedipl. Tel. 08385-3500. Ede 08380-3558. Goed gereedschap voor uw knutselwerk. Koopt een elektr. boormachine. Prijzen reeds vanaf f 59,50. Ijzerhan del Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. Permanent voordeel. Elke donderdag permanent van f 15,voor f 10,Uitslui tend kort haar. A. W. Rijse- mus. Dameskapsalon „Mo dern", Herenstraat 11, Rhe nen. Tel 2279. aan een flatbouw te Veenendaal Melden: ove<dag direktiekeet Schrijverspark 1 tel. 08385-5220 na 18 uur tel. 03462-962 P.V. DE INSTUIF ELST (U) Wedvlucht Bergen op Zoom, 29 aug, 65 gelost om 8 uur eerste duif 9.09.3& uur, snelheid 1439,83 mtr. 1-7-12-14 W. E. van Laar; 2 J. Zwet- selaar; 3-11-20-25 H. B. Bouman; 4-9- 10-13-15-17 Poel-Viegen; 5-22-28 A. J.» Bos; 6-21 M. Brouwer; 8 C. v Viegen; 16-18-32 J. v. Aalten; 19 M. Riems dijk; 23-29 Gebr. Brienesse; 24 C. A.. v. Doorn; 26 Jac. v. Kooten; 27 M.. Boelhouwer; 30 C. v. d. Berg; 31 H. v. Doornspeek. Enkele stamboekkoeien van de tachtig die woensdag op de fokveedag in Ederveen werden ingezonden. De heer Diepeveen: Sta achter me-' vrouw Buddingh. Vind de opmerking, van heer Van Genderen vreemd alsof' het een verkapte subsidie zou zijn. De« wel eens meegemaakt dat er subsidie heer v. Genderen. Dat heb ik niet ge-' voor kerkbouw werd gegeven, maar zegd en ook niet zo bedoeld De heer niet voor kerkafbraak Voorzitter: Dit is geen subsidie, maar een schadever goeding. Mevr. Buddingh: De verbete ring van de situatie op de hoek Ka- naalweg is van grote importantie. De uitgang is belangrijk i.v.m. de toegang tot het Sportpark en even tueel tot het zwembad. De trans actie is zakelijk gezien juist. De Geref. kerk had het gebouw ook aan een ander kunnen verkopen en had dan een behoorlijk bedrag ge kregen. De grond in de Engelen burg, die dit kerkgenootschap te rugkoopt wordt niet cadeau gege ven, zodat zij met het voorstel ak koord ging. v. d. Haar (SGP): Vind het een dure' ruil. Zou liever éénrichtingsverkeer op. de Kanaalweg hebben. Mogelijkheden- genoeg om via de Stationsstraat op de Kerkewijk te komen. Wethouder Van Kuy: Het voorstel, is juist. Als er -vn ander gebouw ver rezen was hadden we achter het net gevist. De verkeerssituatie wordt stuk-' ken beter. Het voorstel tot de ruil \an. grond werd zonder stemming aan- vaard. Aan het slot van de vergadering dankten de heren v. Manen en Bast meyer het college voor het doceurtje aan de ULO scholen dat in een vorige vergadering was beloofd en reeds nu al een feit werd.

De Vallei | 1965 | | pagina 8