L. HEIJ avqkfts „DE GEVANGENE VAN LAMBARENE" Burg. Hazenberg opende kunstnijverheids- zaak in Veenendaal 10 Wordt Westelijke randweg tweebaansweg? Hoofdstraat raakt vol Nieuwe catecheet- j eugd werkleider Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 10 september 1965 Afscheid Zondag 19 september zal ds. P. de Jong afscheid nemen van de Her vormde gemeente te Veenendaal. wegens zijn vertrek naar Nijkerk Dit afscheid zal plaats vinden in een speciale dienst die 's avonds in de Oudekerk op de Markt wordt ge houden. Rijwielstalling bij Salvatorkerk Bij de R.K. Salvatorkerk te Vee nendaal zal een rijwielstalling wor den geplaatst. De parochianen wil len trachten een gedeelte van de bouwkosten op te brengen door zelf het graafwerk te doen. GEZINSWEEK De gezinsweek van de Reforma torische kerken wordt dit jaar ge houden van 17 tot 24 oktober. Pers en radio zullen er aandacht aan be steden. Evenals vorig jaar verschijnt ter gelegenheid van de gezinsweek een boekje, dat als titel heeft meege kregen: „Opvoeden waartoe? Hoe?" In het boekje wordt ingegaan op de betekenis van de bijbel voor de opvoeding in deze tijd Ook is er een bijdrage in opgenomen over het vader- en moederzijn in de tegen woordige wereld Aan het boekje hebben verschil lende auteurs meegewerkt. De prijs bedraagt 2 gulden, bij afname van 10 of meer exemplaren f 1.50. Enquête onder predikantsvrouwen De Bond van Nederlandse predi kanten is momenteel bezig met een enquête onder de echtgenoten van 1566 Hervormde predikanten De uitgebreide enquête formulieren zijn begin juli van dit jaar de deur uit gegaan. Gevraagd wordt o.a. aan de da mes welke werkzaamheden zij in de gemeente verrichten en een oor deel over het pastorieleven, o.a of zij de indruk heeft dat de gemeente van de vrouw van de dominee een bepaald gedrag, bepaalde opvattin gen verwacht en of zij van mening zijn dat aan deze verwachtingen moet worden beantwoord Verder zijn er vragen opgenomen op het huishoudelijke vlak. vrije tijdsbesteding. liefhebberijen enz De uitkomsten van de enquête zullen t.z.t. in het maandblad van de Bond worden gepubliceerd Hervormde proefbundel gezangen Midden oktober zal de Herv proefbundel met 102 gezangen ver schijnen Bovendien zal een koraal- bundel voor deze 102 gezangen wor den uitgegeven De laatste bundel is een boek voor koren, cantorijen en speelgroepen, voor toetsinstru menten ter begeleiding van de ge meente- en solozang, voor kerke lijk en huiselijk gebruik De dader was de dominee Dat ook zelfs oudere „kwajon gens" overal en bij elke gelegen heid hun slag proberen te slaan blijkt wel uit het volgende Enkele weken geleden begon op een dag op een heel ongewoon uur de klok van de Fonteinkerk te Drachten te luiden Men vroeg zich angstig af wat dat wel had te betekenen Mis schien brand, een ramp of iets der gelijks. De volgende dag kwam de zaak evenwel aan het licht en had men de dader te pakken, in de persoon van de predikant die men tot de in ventaris van het kerkgebouw zou kunnen rekenen De pastor had maar eens geprobeerd of de klok begon te luiden als hij op een be paalde knop in de meterkast druk te. Hij weet het nu zeker (C W Avondmaalsvieringen uitbreiden? De wijkkerkeraden van de Gere formeerde kerk te Veenendaal zul len zich beraden over het „leven der gemeente" en het „gemeen schapsleven" Dit werd besloten naar aanleiding van het besluit van de kerkeraad om een gemeente avond te houden met als onderwerp „frequentere avondmaalsviering?" Nieuwe w\jkindeling De Herv. gemeente „Sola Fide" te Veenendaal heeft de wijkindeling gewijzigd Wijk A (ds G C. Gijze laar) beslaat het gebied ten noorden van de spoorlijn en wijk B (ds A A Bos) het gedeelte van Veenen daal ten zuiden daarvan Herdenking 100 jaar jongelingsvereniging Op 28 november a.s. zal 's mor gens in de Gereformeerde Petra- kerk te Veenendaal een dienst wor den gehouden ter herdenking van het 100-jarig bestaan van de jonge- lingsvereniging „1 Thessalonicenzen 5. vers 21" Kerkeraadsverkiezingen Hoewel de Herv gemeente „Sola Fide" te Veenendaal aan het begin van dit jaar pas een kerkeraad heeft gekozen zullen er aan het eind van 1965 weer verkiezingen voor dit col lege plaatsvinden, in overeenstem ming met de kerkorde. Tien kerke- raadsleden zijn aftredend en niet herkiesbaar Ter toelichting diene. dat alle aftredende leden voor de formering van de officiële kerke raad reeds geruime tijd bestuurslid van „Sola Fide" waren. Gesprek De kerkeraden van de Geref kerk Synodaal en Vrijgemaakt te Veenen daal zullen via afvaardigingen op 12 oktober a.s. een gesprek met el kaar hebben. Vooruitzien Op eerste Kerstdag 's middags is er in de Gereformeerde Petra kerk een Kerstzangdienst Op deze feest dag, die dit jaar op zaterdag valt wordt in de oude Gereformeerde kerk 's middags e,en normale kerk dienst gehouden. Verhoging bijdragen De commissie van beheer der Ge reformeerde kerk te Amerongen gaat een actie beginnen ter verho ging van de vrijwillige bijdragen Jeugdhonken De Gereformeerde jeugdclubs heb ben in korte tijd de beschikking ge kregen over twee jeugdhonken, n.l in de voormalige pastorie aan de Kerkewijk en in een gebouw van de Mantelfabriek .Speciaal" aan de Tuinstraat Als namen hebben de jeugdhuizen resp „De Soos" en „De Hut" meegekregen Intrede A.s zondag hoopt oud-Veenen- daler kand J H v d Bank om 14.00 uur intrede te doen bij de Ned Herv Gem te Wilnis, na 's mor gens te zijn bevestigd door ds K. v d. Pol van Ede Generale synode Ds. J. Keuning en diaken L Sprong te Veenendaal zijn afge vaardigd naar de generale synode van de Chr Gereformeerde kerken Heel de wereld weet het nu: Dr Alben Schweitzer is te Lambarene over leden en zondag 5 september 1965 begraven naast zijn reeds in 1957 over leden vrouw Helene Bresslau Deze heeft haar man in alles bijgestaan en zich óók in opoffering en zelfverloochening gegeven. Geen medische hulp kon meer baten voor deze sterke man die 90 jaar mocht worden. Begraven in eenvoud zoals zijn leven eenvoud was. Gevangene van Lambarene Ge vangenvastgehouden door een zeer sterk besef van zijn roeping, dat hem alles deed prijsgeven om die roeping te volgen. Driemaal doctor: in de theologie, in de filosofie en in de medicijnen; zeer bekwaam organist, die de mu ziek van Johan Sebastiaan Bach kon vertolken; schrijver van belangrijke theologische en filosofische werken Een brillante loopbaan wacht hem als wetenschapsman en -musicus Toch laat hij dit alles los en gaat als arts naar Lambarene aan de ri vier de Ogowe in Frans Equatoriaal Afrika. Een neger-nederzetting langs de rivier, omringd door het oer woud Negers, primitief in leven en godsdienst, levend in een moor dend klimaat, lijdend aan vele ziek ten en in diepe armoede Zij kenden de blanken alleen als handelaar, die aan hen verdienen wil (de eeu wen oude „Commercie"). Verdienen aan: ivoor, ebbenhout en rubber En de blanke man heeft de ellende nog vergroot door hen drank te leveren! Ongetwijfeld zullen we in de ko mende weken in de bladen en tijd schriften weer opnieuw zijn veel bewogen levensloop kunnen lezen, over zijn enorme arbeid onder de lijdende negers Of we herlezen nog eens zijn boek: „Aan de rand van het oerwoud" en „Opnieuw naar Lambarene" Wie kent niet de tal rijke foto's van hem? De wereld bekende foto met de karakteristieke kop. gemaakt in 1951 in Zürich door de journalist Maria Austria, toen dr Schweitzer daar was op zijn reis door Europa om geld in te zamelen voor zijn ziekenhuis met Bach-con- certen? De bedoeling van dit artikel is niet alles uit zijn levensloop op te halen en te herhalen Op enkele treffende, aansprekende gedachten wil ik de aandacht vestigen Toewijding aan het ellendige Zijn toewijding aan datgene wat hij als zijn roeping zag is voor ons beschamend Met de inzet van al zijn krachten heeft hij zich gegeven aan zijn werk. kampend met on voorstelbare moeilijkheden Een bron van inspiratie, sterkte en troost was Zijn sterk besef van Zijn roe ping Als jongen had hij voor zich zelf het besluit genomen, zich tot zijn 30ste jaar aan de wetenschap te wijden om daarna de lijdende EEN DRINGEND VERZOEK van het Christelijk Nationaal Uitgebreid Onderwijs te Renswoude. Scherpenzeel en Woudenberg De streek van Renswoude. Scherpenzeel en Woudenberg bezit een Christe lijke ULO-school te Scherpenzeel Deze school gaat uit van een Stichting voor Christelijk Nationaal Uitgebreid Lager Onderwijs De bestuursleden van de stichting worden gekozen door de verenigingen voor een school met met de Bijbel te Renswoude. te Scherpenzeel en te Woudenberg Onze inrichting blijkt aan een grote behoefte in deze omgeving te voldoen In slechts vier jaar tijd is het aantal leerlingen gegroeid tot meer dan twee honderd Aan leraren zijn er werkzaam het hoofd van de school, zeven on derwijzers en twee vakleerkrachten Tot dusver is het onderwijs gegeven in een voorlopig houten gebouw Het aantal van zeven leslokalen is intussen te klein geworden Reeds zijn alle vergunningen verkregen voor de bouw van een definitieve school Binnen korte tijd zal de aanbesteding plaats vinden Voordat met de bouw wordt aangevangen moet de stichting aan de gemeente een waarborg ten bedrage van tien procent van de bouwkosten storten De rente hiervan zal 'net stichtingsbestuur van de overheid vergoed krijgen Maar met deze lening heeft het bestuur al moeite genoeg ondervonden Bij de school moet echter ook een woning voor het hoofd der school worden gebouwd Het hoofd van de ULO-school heeft voorlopig, maar reeds vier jaar. in het huis van het hoofd der lagere school te Scherpenzeel gewoond Om verschillende redenen is dit verblijf niet te verlengen Maar voor de bouw van een woning zal het bestuur in het geheel geen subsidie ontvan gen De financiering blijkt steeds weer op hinderlijke bezwaren te stuiten Mag onze stichting nu een beroep op de voorstanders van het Christelijk onderwijs in deze omgeving doen? Voor een gedeelte van de bouwsom zou den wij een lening willen uitschrijven Wie wil met een obligatie van fv 1000,—, f 500.—. f 250,— of f 100.— tegen spaarbankrente ons helpen? Wegens het dringende karakter moet deze nodige zaak in een korte tijd ge schieden Indien u maar even kan meewerken, durft het bestuur met klem aan u te vragen, dat u het ook doet. Namens het gehele bestuur van de Stichting voor Christelijk Nationaal Uitgebreid Lager Onderwijs te Renswoude Scherpenzeel en Woudenberg. P W van der Veen. voorzitter. H Stoer secretaris. mensen rechtstreeks te gaan dienen. Hij zegt: „Er rijpte meer m meer in mij het begrijpen van het Woord van Jezus, dat wij ons leven niet voor ons zelf mogen behouden De gelijkenis van de njke man en de arme Lazarus sprak rechtstreeks tot mij Wij zijn die rijke man daar ver weg, in de koloniën, zitten, als de arme Lazarus de negers, die van ziekte en pijn te lijden hebben, en in het geheel niet weten hoe die te bestrijden Juist zoals de rijke ge zondigd heeft tegen de arme aan zijn deur zo zondigen wij tegen de arme aan onze deur" Jezus ver langt van ons Hem te volgen; dat is hem diep in de ziel gezonken Zijn besluit naar Lambarene te gaan komt voort uit schuldbesef Waarom naar Lambarene? „Ik had gelezen van de lichamelijke ellende van de negers, daar in het maagdelijke oer woud; ik had zendelingen over hen gehoord Hoemeer ik er over na dacht, des te vreemder kwam het mij voor dat wij Europeanen ons zo weinig bekommeren om de grote zaak van de menslievendheid, die voor ons in dit verre werelddeel is weggelegd Voorts tot goed begrip van de toe stand in dit onherbergzame gebied een klein stukje geschiedenis De Franse generaal de Brazza heeft dit gebied op zijn expedities ontsloten De stad Brazzaville is naar hem ge noemd. gebouwd daar waar hij de grote rivier de Congo zag Het ge bied dat hij ontdekte werd Frans gebied (1905) en het grote gebied tussen Kameroen en de Belgische Congo werd Gabon genoemd Daar bheoort ook Lambarene toe. In de zelfde tijd van deze ontdekking was ook een zendeling naar dit gebied gegaan een Amerikaanse zendeling, ds Nassau, van Nederlandse af komst Hij was uitgezonden door de Presbyteriaanse zending Deze ds Nassau heeft over zijn werk daar een boek geschreven Toen dr Schweitzer naar Lambarene wilde gaan was daar een zendingspost Het Parijse Zendings-genootschap was niet direct bereid hem uit te zenden Zijn theologische werken die hij geschreven had. hadden zeer ernstige bedenkingen gewekt Ook in ons land hebben reformatorische theologen zijn leerstellingen ver oordeeld Zijn theologisch stand punt maakte hen huiverig hem uit te zenden „Op mijn verzekering - zegt dr Schweitzer zelf - dat ik al leen dokter wenste te zijn en mij zelf ten aanzien van al het andere het zwijgen op zou leggen, verdween hun angstZijn theologische visie kan niet de visie zijn van de refor matorische kerken Zijn zelfver loochening en sterke roepings-be- wust-zijn kunnen ieder beschamen Eerbied voor het leven De lijdende negers dienen was zijn taak Het sterke bewustzijn daarvan was verbonden met en werd gedragen door de veneratio vitae: „de eerbied voor het leven" Zo drukte hij het zelf uit Deze eer bied gaf hem altijd weer kracht de strijd tegen de vele ziekten (melaats heid. slaapziekte, malaria, huidziek ten en vele andere kwalen) toch vol te houden „Oganga" de „grote doc- teur" noemden zijn patiënten hem Hij zag niet in Westerse zelfvol daanheid neer op de neger als de zwarte, die primitief levend gebon den was aan bijgeloof en geesten angst De Westerse cultuur en de technische prestaties imponeerden hem niet Discriminatie was hem vreemd Hij werd de neger een ne ger. „Het voorbeeld, door Jezus gege ven. maant ons aan. ons te vereni gen in eerbied voor al het levende, in welke vorm <xik waarin het zich openbaart Wij moeten tevens in zien. dat onze wereldbeschouwing en onze godsdienstige opvattingen niet onvoorwaardelijk samen behoe ven te gaan: het ethisch besef van zelfverzakend zicb aan andere te wijden, is niet aan de een of andere geloofsbelijdenis gebonden." De medewerkers die hij in de loop der jaren heeft weten aan te trek ken, artsen en verpleegsters (o.a. de Nederlandse verpleegster zr Lagen dijk) waren van dezelfde geest be zield Anders hadden zij het in dit zware leven niet uitgehouden. Het uiterste heeft hij van zich zelf ge vergd Het woord „plicht" was een sterke stimulans in zijn leven In Churwalden in Zwitserland is een instituut, waar on',Qrwijs gegeven wordt in de denkbeelden van dr Albert Schweitzer. Eerbied en bewondering Daar is de wereld van vervuld bij zVn heengaan. Maar dan bewijst men hem en zijn werk een slechte dienst. Van bewondering was hij wars. Veeleer beoogde hij met zijn zelfverloochenend werk de wereld op te roepen tot naastenliefde en tot vrede onder elkander. De kern bewapening verafschuwde hij. Hij verwierf in 1952 de Nobelprijs voor de Vrede. Er is de laatste jaren veel kritiek uitgebracht op zijn zieken huis werk in Lambarene. Het Tune sische weekblad „Jeune Afrique" deed een felle aanval op het werk daar. „Het moet maar eens afgelopen zijn met het sprookje van de arme dokter, die zijn leven offert voor het welzijn van de negers. De werke lijkheid is heel wat minder roos kleurig. Voor zijn hospitaal in Lam- barene stroomt het geld aanhoudend uit alle delen van de wereld toe Maar de behandeling van de pa tiënten is er slechter dan in enig ander Afrikaans ziekenhuis. Waar om moet al dat geld dan worden geschonken aan Schweitzer?" Het Albert Schweitzer Fonds in Neder land heeft daarop geantwoord: „Die kritiek op dr. Schweitzer is belache lijk. Zijn hele leven heeft deze man voor anderen gezwoegd. Hoe kan men nu tegen hem tekeer gaan?" De kritiek verliest het geheel van zijn arbeid uit het oog. Al dat ge knabbel of er van iemands groot heid wat afkan, verraad eigen klein heid. Schweitzers' werk roept tot naastenliefde. Ieder kan daar elke dag mee beginnen in zijn omgeving Als we in de auto stappen vraagt het ai verantwoord rijden uit eer bied voor het leven van de ander. niet minder dan van zichzelf! Toen de Heere Jezus Christus de gelijkenis van de barmhartige Sa maritaan vertelde zei Hij niet tot de Wetgeleerde die niet wist wie zijn naaste was. „Hebt u eerbied voor wat deze man heeft gedaan?'' Maar Hij zei: „Ga heen en doe des gelijks" Dat neeit dr. Albert Sehweitzei aan deze barre wereld gepredikt met zijn leven en werk Dat werk zal worden voortgezet Zekei zal ook het ziekenhuis worden gemoderni seerd onder leiding van zijn opvol ger. de Zwitserse arts, dr Waltex Munz. Dat is ook goed Maar in de zelfde geest willen al zijn mede werkers voortwerken „Aan hen, die Hem gehoorzaam zijn. zal Jezus zich openbaren en als een onuitsprekelijk geheim zullen ze ervaren wie Hij ts." Donderdagmiddag werd in het pand Hoofdstraat 68 de eerste Veenendaalse an tiek- en kunstnyverheidszaak geopend, 't Lanterentje opgezet en te exploite ren door twee ondernemende kunstliefhebbers, de heren P. M W v. d Poll en L. van Manen voorziet in Veenendaal in een behoefte, zoals burgemeester Hazenberg in zijn speech ook opmerkte De eerste burger van Veenendaal. die vergezeld was van zijn echtgenote, verklaarde bijzonder vereerd te zijn dat thans in Veenendaal de mogelijkheid werd geopend een permanente expositie ruimte in te richten. Bovendien werd hier een combinatie getoond van zowel kunst, antiek als galerie De burgemeester hoopte dat de stichting van deze kunstnijverheids zaak mocht bijdragen tot een meerde re belangstelling van de zijde der be volking en dat Veenendaal dus echt .kunst minded" zou worden De heren Van Manen en v d. Poll beogen met tussenpozen van zes a ze ven weken een epositie in de nieuwe kunstnijverheidsruimte te organiseren De eerste expositie vond reeds tijdens de opening plaats Werken van bekende kunstenaars sierden de wanden. Men ontdekte schilderijen en aquarellen be nevens andere kunstwerken o.a Frère Benoit, Anton Beks. Nel Waller-Zeper. Eva Mendlik e.a De kunstenaars waren in de expositieruimte aanwezig om eventuele belangstellenden van advies te dienen. Na deze expositie volgt er één van zeer bekende Joodse kunste naars. Deze expositie loopt van 7 ok tober tot 7 november a.s. De bekende exposanten toonden hun werken reeds op exposities in Parijs en in een aantal musea. In feite is de opening van gisteren een heropening want de heren van Ma nen en v d. Poll waren gedurende en kele maanden reeds actief bezig in de kunstnijverheidshandel Zij openden in t voorjaar een ruimte in de Zand straat Maar al de belangstellenden, die gisteren van de heropening getuige waren (en dat getal was zeer aanzien lijk) konden waarnemen dat de nieuwe zaak niet alleen qua oppervlakte maar zeer zeker qua stijl en inkleding verre superieur was aan de oude omgeving Voor Veenendaal en voor de Hoofd straat in 't bijzonder is 't Lanterentje een grote aanwinst. Speciaal omdat een dergelijke kunstnijverheidszaak nog niet bestond en door velen uit de be volking t enzeerste zal worden gewaar deerd. G.J.O. CLUBS KOMEN SAMEN IN „DE HUT" De by de gereformeerde jeugdorgani saties aangesloten G.J.O.-clubs beschik ken thans over een eigen clublokaal waarin ze kunnen doen en laten wat ze willen Een gebouwtje op het terrein van de Mantelfabriek „Speciaal" aan de Tuinstraat werd bereidwillig voor de jeugd afgestaan. Door de fa. Croes is „De Hut", zoals het gebouwtje gedoopt werd, kundig omgetimmerd tot een aar dig onderkomen, waar de jeugd zich op velerlei wijze kan bezig houden. Kapel voor kerkdiensten in 't Hoorntje In het Veense Kerkblad van de her vormde gemeente wijst ds. A. Wisgerhof op het ontbreken van een kerkelijk cen trum In de westwjjk van Veenendaal. De predikant acht de totstandkoming van een dergelijk centrum hoogst nood zakelijk. Er zal, volgens ds. Wisgerhof, ernstig moeten worden overwogen of in de buurt van 't Hoorntje of het Pan huiskwartier geen kapel voor kerk diensten dient te worden gebouwd. HERSENSCHUDDING NA ONGEVAL I De 16-jarige mej. V. uit de Leinweber- straat, die maandagavond betrokken was bij een ongeluk op de hoek Patri- moniumlaan-Adr. v. Ostadelaan werd pas woensdagmorgen naar het Juliana- ziexenhuis overgebracht. Aanvankelijk meende men dat het ongeluk nogal meegevallen was, maar later kwamen de klachten. Een der Veenendaalse dok toren constateerde een hersenschudding en een gebroken enkel. Mej. V. werd per ambulance naar het Julianazieken- huis gebracht. OUDE DAME RAAKTE BEWUSTELOOS Bewoners van de Groen van Prinsterer- straat troffen woensdagmorgen de 75- jarige mevrouw v. d. V. bewusteloos in haar woning aan. De bejaarde dame werd naar het Julianaziekenhuis over gebracht. Doorkijkje van Antiek- en Kunstnijverheids zaak ,,'t Lanteerntje' in de Hoofdstraat. Op de voorgrond j ziet u enige fraaie antieke meubelen, op de achtergrond de schilderijen expositie. MORGEN WEER HOLLANTORIADE Morgen, zaterdag 11 september zal het personeel van Hollantor N.V weer deelnemen aan de jaarlijkse Hollanto- riade. Men vertrekt met autobussen vanaf het Verlaat, waarna de reis gaat in de richting Harderwijk. Op het programma staan o.m. een bezoek aan skelterwedstrijden in Ermelo en een diner-dansant in Arnhem. FEESTAVOND HOCKEYCLUB De Hockeyclub „De Salamanders" houdt zaterdagavond a.s. een feestavond in het Aquarium, een bijgebouwtje naast de katholieke kerk aan de Nieuweweg. Op deze feestavond krij gen de spelers en speelsters van het winnende achttal van het gehouden toernooi een ereprijs uitgereikt TRACé ZOU BREDER WORDEN De werkzaamheden voor de aan leg van de Westelijke Randweg vorderen in snel tempo. Het weg- trace is uitgestippeld. De in de weg staande woningen Dijkstraat 41. 43, 45 zullen zeer binnenkort wor den ontruimd, zo dat ook het deel Dijkstraat-Bergweg ter hand kan ■vordcn genomen. Overigens schijnen er plannen te be staan om een dubbele rijbaan aan te leggen, uiteraard met eenrichtingsver keer Hierdoor zouden ook de bewoners van de huizen Dijkstraat 47 en 49 in de weg staan. Men heeft nog geen officië le berichten hierover ontvangen, wel is bekend dat op de tekeningen van het wegtracé deze woningen rood zijn om lijnd en er staat ook de dubbele rij weg op Men verwacht dat nog voor de winter invalt het gedeelte aan de Westersingel zal zijn voltooid Het college van Burgemeester en Wethouders constateerde vorig jaar bij de uitgifte van het rapport verkeerstellingen dat de Hoofd straat en de Kerkewijk in het jaar 1966 geblokkeerd zouden raken, mits er iets anders gebeurde. Donderdagmiddag kon men getuige zijn van het feit dat de praktijk de juistheid van de voorspelling van het geachte col lege aantoonde Voor het stoplicht op het grote kruispunt stond een file auto's te wachten, die reikte tot aan de J G Sand- brinkstraat En dan zomaar op een door deweekse middag. Voor eventuele parkeerders was geen enkel gaatje meer te vinden, terwijl ook op de nieuw aangebrachte parkeerplaats op de Markt alles vol stond. De toestand grenst aan het ontoelaat- oare en met belangstelling worden even tueel te nemen stappen in dit opzicht te gemoet gezien VAN DELFT's wandtlwragant kindarilMlin O «<in prjchtige beklede kinderwegen met gestroomlijnde bolle zijwinden twee chtoomhandgrepen uitneem- beer Continental onderstel nieuwe vorm kap origineel celluloid handgreep soepele vering VAN DELFT kinderwagens, wandelwagens en kinderstoelen verkrijgbaar bij: VEENENDAAL Hoofdstraat 43-45 Frans Halslaan 26 RHENEN In de plaats van de heer J. G. Bouwman, die onlangs naar Wade- noijen is vertrokken werd als ca techeet-jeugdwerkleider benoemd de heer C. W. Vos, te Rotterdam. De heer Vos, die op 26 september 1925 te Rotterdam werd geboren, geeft thans godsdienstonderwijs aan Openbare Lagere Scholen in Rotterdam, is gehuwd en vader van 4 kinderen, waaronder een tweeling. Hoewel Rotterdammer van geboorte is de heer Vos niet altijd in de Maas stad werkzaam geweest. In 1944 moest hij onderduiken in Franeker, na de oorlog werkte hij geruime tijd als ver pleger in Meer en Bosch te Heemstede, een kliniek voor epilepsie-patiënten. Na zijn dienstplicht behaalde de heei Vos in Utrecht zijn diploma Gods dienstonderwijzer In de morgendienst van zondag 19 september wordt de heer Vos duor ds. A. Westra in zijn functie bevestigd. Gisteren betrok de familie Vos het huis „Vredeoord" aan de Herenstraat te Rhenen. De drie woningen links op de foto, Dijkstraat 41, 43 en 45 zullen binnenkort plaats moeten maken voor de Westelijke Randweg Mocht deze Randweg een tweebaansweg worden, dan zullen ook de twee woningen rechts moeten verdwijnen.

De Vallei | 1965 | | pagina 10