TELEVISIE! KAPTEIN Wollana jm RU 5555 MAGAZIJNBEDIENDE KONINGS ZONEN FA. J. ROELOFSEN AL VOOR f369,- "El* MODEKOOPJES éntqflAtHJERBlPÜ ÏRit<" I Tijdrovend? Prinsen-Gemaal moeilijke functie Buurtschapshuis enige vergader- mogelijkheid in Achterberg Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 10 september 1965 13 wès fiat 1100 - 4 cil. -1221 cc -130 km/u fiat agent GARAGE DE RHOTER H0LLANDIA HOLLANDIA TRICOTAGEFABRIEK N.V. GAS KOLEN OLIEVERWARMING VRAAG EN AANBOD Te koop HET JUISTE ADRES Zandstraat 49 Veenendaal Tel. 3331 Goedkoper bij aankoop en voordeliger in onderhoud door eigen service. Volledige garantie (ook arbeidsloon!). GROOTBEELD T.V. vanaff 745,— MOBYLETIE MOBYLETTE I MOBYLETTE Onze wintervoorraad is weer aangevuld Dr.Slol.de Bruïnepl. 29 -Tel. 2091. in I Modieus lambswool Japonnen Twinsets Vesten Pullovers Jumpers modehuis Te huur Gevraagd Aangeboden Woningruil Diversen DRUKWERK- VOORRAAD De Gelderse Vallei In Engeland In Nederland fiat 1100 driehonderd gulden goedkoper! (in sim.leder) v///w/y///'/. i Voor Rhenen e.o.: Lunteren: Veenendaal: Fred v d Paltzhoi 2. tel 08376-2000/2484 GARAGEBEDRIJF F DEYS Dorpsstraat 109, tel. 08388-2200. (sub-agent) J. JANSEN EN ZOON Nieuweweg 188-190 tel. 08385-2536 (sub-agent) Kerke wijk 57 Veenendaal heeft in haar verkoopmagazijn plaats voor een enige ervaring op dit gebied wordt op prijs gesteld. Wij kunnen gegadigden een goed loon en uitstekende sociale voorzieningen bieden. Zij die belangstelling hebben en ouder dan 20 jaar zijn, kunnen dagelijks solliciteren aan bovenstaand adres, afdeling Perso neelszaken. ETNA ■fr BOCAL ■fr BECKERS EUROVECTOR E. M. JAARSMA DRU-Congarette T f 430,- Dagelijks demonstreren wij diverse toestellen. DRUGABEL DAVO ■a FABER -fr INTERNO ■fr NOBEL VULCANA ERKEND INSTALLATEUR Kerkewijk 46 - Tel. 2893 - Veenendaal f 1.50 per advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Te koop schoolschoencn v.a. f 10,95. Schoenhandel en re paratie H. Klijsen, Gortstraat 53, Veenendaal. Te koop herenschoenen, mo derne modellen f 19,50 p.p Bison jongens schoenen f 15,50 p.p en half jaar ga rantie. Kinderschoenen, pan toffels en laarzen. Schoen makerij Valkenburg, Gort straat 25. Veenendaal. Slachthanen te koop De Op- slag 2, Eist (U). Te koop alle soorten schoe nen. pantoffels, rubberlaar zen en solexlaarzen H Klij sen, Gortstraat 53. Veenen daal. Te koop diepvrieskisten, kas ten, huishoudkoelkasten te gen concurrerende prijzen. Linde, Esta, e.a. 5 jaar ga rantie Kortingen tot f 300,- Hoofdstraat 18. Veenendaal Tel. 08385-2324 Na 6 uur 's avonds. Te koop terlenka-broeken v.a. f 27,50, Alleen bij van Beek, Pr. Bernhardlaan 14. Veenendaal. Te koop Philips auto-radio 6-12 volt, voor versterker bandrecorder voor stereo bandweergave, duo en multi- opnamen, is geschikt voor bandrecorders van f 468,-. R. Segond van Banchet, Wester singel 31, Veenendaal. Te koop i.v.b.m. verhuizing butagas comfoor compl. met fles i.z.g.st.z. kolenhaard zelfvuller. Parallelweg 123. Veenendaal. Te kpop royale babycommode Van Dijk, Bongerd 10, Vee nendaal. Wegens vertrek naar Cana da 4 pracht clubjes te koop,. Kostverloren 18, Veenendaal. Te koop lange groene leren damesjas maat 42. Gortstraat 92, Veenendaal. Te koop 2e en 3e worp zeu gen bijna uitgeteld. Groeper- weg 25, Renswoude. Te koop prima aardappelen Noordelingen, J. Versteeg. Dijkstraat 183, Veenendaal. Te koop prima andijvie, G. C. Schoeman, Schrijverspark 76 I, Veenendaal. Te koop een toom beste big gen. T. Jansen, Dijkstraat 138, Veenendaal, tel. 3267. Gortstraat 1, tel 2456. Veenendaal Pracht gebloemde gestikte denkens, met wollen watten 2-pers29,75 1-pers25,75 Zuiver wollen „Didas" dekens 1.50x2.20 mtr 39,— 1.80x2.20 mtr 49,50 Half wollen dekens v.a14,95 REKLAME Draion baby-maillots, bleu en wit 39, Wol-mousse maillots, m. 28-30 3,95 stijging per maat, Bix-kwaliteit. Heerlijk warm Enorm voordelig. Speciale aanbiedingen in prachtige bjreiwoi. Te koop aangeboden Volks wagen met open dak in pri ma staat. Tevens te koop aang. z.g.a.n. keukenkachel merk „Pelgrim". Te bevra gen Jan van Goyenstraat 57, Veenendaal. Te koop 2 pers. bed met ma tras. Schrijverspark 112 II, Veenendaal. Te koop slachthanen f 2,50 en f 3,00 per stuk. Heikamp, Brinkesteeg 26, Veenendaal, tel. 3694. Te koop z.g.a.n. M.G. Truck, 4 maanden gebruikt. Heuvel 6, Veenendaal. Te koop Opel Kadett, bj. '63 Te bevr. Rijksstraatweg 6, Eist (U). Te koop goed onderh. Sparta bromfiets. G. Terbochstr. 9, Veenendaal. Te koop oliekachel. Driftw. 21, Eist (U). Te koop Ford Angiia, i.z.g.st. f 650,-. Schrijverspark 38II, Veenendaal. Te koop zeer goed onderhou den prachtige blanke E.M. Jaarsma Kolenhaard. Br. ond. nr. 5065 a.h. bur. v.d. blad. 400 roede grasland te koop. nagras). E. Slotboom. Vee- nendaalseweg 23, De Klomp. H.H. Bakkers, z.g.a.n. brom- carrier te koop voor halve pr. Ditewig, Franseweg 3, Eist (U), tel. 255. Te koop prima bunkerhaard voor spotprijs. Fluiterstraat 16, Veenendaal. Mesthanen te koop. W. C. Beeremanstraat 40, Veenen daal. Te koop Jaarsma kolenhaard. De Sav. Lohmanstraat 39, Veenendaal. Te koop zeer: mooie aan hangwagen voor luxe auto. Groeneweg 19, Rhenen. Te koop i.g.st.z. haard. Te bevr. Parallelweg 51, Veenen daal. Prima Zeeuwse eigenheimers te koop voor f 5,25 per kist van 25 kg. Huibers Groente hal, Nieuweweg 156, Veenen daal, tel. 3337. Te koop dressoir. Billijke pr. Larikslaan 11, Veenendaal. Koopje, prachtig zingende kanarie in keurig verchroom de kooi samen f 22,50. Zeld zaam mooi zebravinkje (man) compleet met kooi f 7,50. Elektr. scheerapparaat gloed nieuw, merk Braun in leder etui voor 10 gulden. Mr. Dr. Schokkingstraat 21, Veenen daal. Te koop div. inruilwasmachi- nes vanaf f 50,-. Centrifuges vanaf f 65,- z.g.a.n. wascom- binatie met verwarming en elektrische pomp f 945,- voor f 450,-. Erres Langzaamwas- ser met verwarming f 195,-. Erres langzaamwasser z.g.a.n. f 150,-. z.g.a.n. Philips pickup. Wilhelminastraat 53, Veenen daal. Showroom Kerkewijk 9, Veenendaal, tel. 08385-3573. Te koop i.g.st.z. haard merk Becker en T.V. 43 cm. Bosl. 139, Veenendaal. Jerrycans te koop, 20 liter, f 3,- per stuk. Metaalhandel van Dijk, Dijkstraat 85, Vee nendaal. Jerrycans te koop, 20 liter f 3,- per stuk. Metaalhandel van Dijk. Te koop Mercedes-Diesel in prima staat, Parallelweg 15, Veenendaal. Te koop voor dubbel woon huis nieuwe ramen met ko zijnen, eiken voordeuren met kozijnen, partij binnen kozij nen Sav. Lohmanstraat 128, Veenendaal. Te koop jongensfiets, 5-8 j. Groenelaan 35, Veenendaal. Te koop witte Puch, bouwj. 1964 Oude Holleweg 3. Rens woude. Te koop gebruikte Radiotoe stellen, i.pr.st. R. van Laar. Cuneralaan 8, Rhenen. Te koop: Nieuw 2 pits gas stel voor aardgas en 2 pan nen z.g.a.n. f 30,-. Zuivelstr 7, Veenendaal. Te koop nieuwe tafeltennis tafel, compl. met net en z.g a.n. Marijnen koelkast, 160 1 Inlichtingen tel. 03434-2378. Te koop nieuw suéde jasje, f 50,-, maat 46 - 48. Tevens divanbed. Br. ond. nr. 5667 a. h. bur. v.d. blad. Te koop E.M.J Caesar kolen- convector, grijs, 16.000 cal zonder gebreken, kolen op slag in metaal Bergweg 28. Veenendaal. Te koop slachthanen. Groene laan 60, Veenendaal. Te koop 800 W.L. hennen, 9 weken oud. gelewiekt en 1000 zwarte, 8 weken oud. J. van Donkelaar, Hoofdweg 3, Ederveen, tel. 223. Fazanterie de Klomp in dui ven, fazanten, jonge eenden, krielen, grasparkieten, rosei- collies. Veenendaalseweg 8. Te koop 2 moderne haard- stoeltjes, een kloostertafel en keukentafel. Alles i.z.g.st. Kostverloren 64, Veenendaal. Te koop z.g.a.n. Zundapp mo tor, 100 c.c. D. Ariessen, Mid dellaan 111, Veenendaal. Te koop kinderwagen, half hoog f 40,-. Fluiterstraat 13 I, Veenendaal. Te koop Jaarsma haard en Beckers haard geschikt voor antraciet 3 en 4.; 6 stoelen en rookstoel. Hoofdweg 83, tel. 474, Ederveen. Te koop beste biggen. M. Pater, Griftweg 8. Veenen daal. Te koop Citroen 2 CV, eind 1961 tel 08385-2723. Te koop elektronisch orgel (nieuw) 5 octaven, met ruim telijke weergave. Registers: trompet, mandoline enz. Zeer aantrekkelijke prijs. Groene laan 2, Veenendaal. Voor verhuur van stoelen, dissen, glas- en aardewerk naar J. Kool, Holleweg 3, telef. 2463. Alles prima ma teriaal en gratis thuisbe zorgd. Te huur caravans, nieuwste WEVO Alpen - kreuzer. PAF Kip, 3-8 pers.; bagagewagens Spijk. Rhenen Tel (08376) 2300, (03434) 2090. Te koop gevraagd wandtegel tjes antieke of schouw). Br. aan Postb. 4010 Rijswijk Z-H Werkster gevraagd, 2 mor gens per week Mevr. Tak ken, Eikenlaan 12, Veenen daal, tel. 3284. Te koop gevr. gramofoon- platen en Linguaphonecursus. Br. aan postbus 4010, Rijswijk (Z.H.). Gevraagd nette winkeljuf frouw liefst met het vak be kend, en 3e bediende of leer ling voor de banketbakkerij. Huize Hubers, Banketbakke rij. Dr. Slot. de Bruineplein 13, Veenendaal, tel. 4015. Werkster gevraagd. Mevr. Smits, Adr. v. Ostadelaan 39, Veenendaal. Te koop gevraagd onbeklede witte smeedijzeren wieg. Br. onder nr. 5066 a.h. bur. v.d. blad. Te koop gevraagd tegeltjes, porcelein, kristal, koperwerk, tinnen borden, schaaltjes, maatkannen, klokken, porce lein kastje, karaffen enz. Ko pen ook Indische voorwer pen. Br. postbus 4010, Rijs wijk (Z.H.). Nette werkter gevraagd voor enige uren per dag. Heren straat 75, Rhenen. Aangeboden van eerste eige naar AMI 6 km. stand 30.000 voor f 3.750,- incl. radio, Hol leweg 23, Amerongen, telef. 03434-1641. Aangeboden pl.m. 200 m2 overdekte opslagruimte, e.v. ook nog onoverdekt. Br. ond. nr. 5068 a.h. bur. v.d. blad. Te ruil aangeboden 2 stapel bedden. Klaas Katerstr. 135, Veenendaal. Meisje 19 jaar, b.z.a. voor hulp in de hulshouding. Br. onder nr. 5069 a.h. bur. v.d. blad. Meisje zoekt werk. Oude Veenendaalseweg 94, Rhe nen. Aangeboden ruime 4-kamer- nendaal-noord, 6 kamers, douche, serre, keuken, kelder tuin, schuur, vrij uitzicht. Gevraagd woning in Veenen- daal-zuid, 4 kamers, vrij uit zicht. Br. ond. nr. 5071 a.h. bur. v.d blad. Aangeboden duime 4-kamer- flat met grote woonkeuken en 2 balcons *in Schrijvers park, vrij uitzicht. Gevraagd 4 kamerflat op nieuwe Wes tersingel, of eensgezinswo ning. Br. onder nr. 5070 a.h. bur. v.d. blad. Aangeboden grote vierkamer- flat. Schrijverspark. Gevr. 4- of 5-kamerwoning in Veenen daal of omgeving. Br. onder nr. 5060 a.h. bur. v.d. blad. Aangeboden te 's Graven- zande een eengezinswoning met 4 kamers, huur f 15,20 p.w. Gevraégd een gelijk waardige woning te Rhenen of Veenendaal. Br. aan J. v. Eem, Pr. Irenestr. 13, 's Gra- venzande. Maandagavond om 7.45 uur begint de onderlinge compe titie der Veenendaalse Schaakvereniging in de Rit meester kantine tegenover de Eikenlaan. U kunt nog deel nemen Heeft U een moeilijke huid? Dan naar Huize Chic, U ont vangt bij ons gratis advies. Huize Chic, Patrimonium laan 13, tel. 3891, Veenendaal. Dames laat nu Uw oude hoed opknappen of vervormen. La Mode, Hoofdstraat 108, Vee nendaal. Bon Ton verf, de lichtst strij kende verf ter wereld, de universele verf. Alleen bij E. A. van de Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. Tel. 2017. Voor al Uw paraplu-repara- tie's huren van stola's en doopjurken La Mode, Hoofd straat 108, Veenendaal, telef. 3324. Lijsten voor tekeningen, di ploma's, schilderstukken enz. E A. v. d. Broek, Hoofdstr. 52, Veenendaal. Tel. 2017. Heeft U bont? Wij maken daarvan een leuke bontmuts. La Mode. Hoofdstr 108. Vee nendaal. Voor tekenbehoeften en schildersbenodigdheden naar E. A. v. d. Broek, Hoofdstraat 52, Veenendaal. Grote sortering kinderhoed jes La Mode. Hoofdstraat 108 Veenendaal. Cursus Algemene Ontwikke ling te Ederveen Officiëel diploma Opgave: Hootsen- straat 19. Veehouders!! Laat tijdig Uw tondeuse slijpen bij „Hado", Dijkstraat 178, Veenendaal, tel. 4006. Voor lessen in steno en typen naar Instituut „Dubbel W" Stationsingel 16, te Veenen daal. Goed tehuis gezocht voor 1 jong katertje, dol op Felix vleesbrokjes. Dennenlaan 18, Veenendaal. Wasbare Latex Muurverf, sneeuwwit, in bussen van 2,5 kg. f 4,50. Speciaal voor keu kens en douchecellen: te ver dunnen met water. Fa. ZIM MERMAN Zoon, Sand- brinkstraat, Veenendaal. Dames gevraagd voor huis aan huisaktie. Prettig werk, vast loon plus provisie. So ciale voorzieningen, onkos tenvergoeding enz. Voor hele, halve of enkele dagen per week. Br ond. nr. 5040 a.h. bur. v.d. blad of telefoon 08370-3930 na 6.00 uur. Neem geen risico!!! Laat tij dig Uw schoorsteen en haard reinigen. „Bel 2217". Permanent voordeel. Elke donderdag permanent van f 15,voor f 10,— Uitslui tend kort haar. A W Rijse- mus. Dameskapsalon „Mo dern", Herenstraat 11, Rhe nen Tel 2279 Circulaties convocaties, ver enigingsbladen bestekken enz stencillen wij voor u in de kortst mogelijke tijd in onze moderne copiëerinrlch- ting Kantoormachinehandel J v d Pol en Zn.. Hoofd straat 98 Tel 2763 Veenen daal Voor uw oliehaard Esso-pe- troleum van R. v Mourik Tel (8377) 301 te Eist (U.). De best uitgeruste tankwa gen en de beste haardbrand- olie bezorgt Jan Henken, Ko- ninginnelaan 37 te Veenen daal Tel 2361. Voor plaatwerk en uitdeu ken Gebr Ploeg. Overberg Tel (03431) 251 Plastic golfplaten! Nu reeds verkrijgbaar vanaf f 6,75 per m2. Fa. K. v. d. Brink Zn. Cuneraweg 326, hoek Brin- kersteeg Tel. (08385) 2616 Veenendaal. Voor kantoormachtnes en kantoormeubelen kunt u nog altijd het beste terecht bij kantoormachinehandel J. v. d. Pol en Zn., Hoofdstraat 98. Tel. 2763, Veenendaal. Een flinke voorraad meube len, waarvan véél als nieuw vindt u steeds tegen zeer la ge prijzen in het Veense Ver koophuis, Hoogstraat 30. Tel 2209. Naar W. Hootsen voor vak werk. Speciaal ingericht voor het slijpen van grasmachines. Tevens het adres voor al uw laswerk Aart de Gelderstr. 7, Veenendaal. Warmte en comfort in uw huis. Weer tocht en koude uit uw huis door dubbele beglazing. Gemakkelijk aan te brengen. Alum, profiel, hiervoor bij Geha van Leeu wen, Ijzerwaren en Gereed schappen. Hoogstraat 7, Vee nendaal. Goed gereedschap voor uw knutselwerk. Koopt een elektr. boormachine. Prijzen reeds vanaf f 59,50. Ijzerhan del Geha van Leeuwen, Hoogstraat 7, Veenendaal. „Inca" lakken voor eerste klas werk, voor binnen en buiten in 40 kleuren f 6,75 per kg netto gewicht. „Su- pralux" lakvert een populai re lakverf, goede kwaliteit, f 4,10 per hele bus van ong. 1 kg. Fa. Zimmerman en Zn., Sandbrinkstraat 1, V'daal. Verfspuitbusjes in alle kleu ren voor Volkswagen, Fiat, Renault en Opel, f 6,75. Spuitbusjes grondverf en plamuur f 3,95. Fa. Zimmer man en Zn., Sandbrinkstraat 1, Veenendaal. Lichtdrukken en fotoco- ptëren Artifoto. Hoofdstraat 84, Veenendaal. Batterijen en hoortoestellen. Melis Optiek, Hoofdstraat 51, tel. 3184, Veenendaal. Warmte en comfort in uw huis. Weer tocht en koude uit uw huis door onze hou ten en aluminium tochtlat ten. Geha van Leeuwen, Ijzerwaren en Gereedschap pen. Hoogstraat 7. Veenen daal. Allerminst indien U er voor zorgt dat Uw op „peil" is, kan dat later kosten en moeite besparen Will u drukwerk met nieuwe frisse ideeëD Mogen w(j dan eens i offerte maken? Bel nu en wij komen direct DRUKKERIJ Parallelweg 10 Tel 08385-2022* Veenendaal In Nederland is de 20ste eeuw de eeuw van de prinsen-gemaal. Koningin Wilhelmina, die in 1898 koningin werd, huwde hertog Hendrik van Mecklen burg, haar opvolgster koningin Juliana prins Bernhard van Lippe-Biesterfeld en prinses Beatrix, die bestemd is de volgende koningin te zijn en in het hu welijk hoopt te treden met de heer Claus von Amsberg, weldra prins Claus der Nederlanden, zal naar menselijke berekening de eeuw van de prinsen gemaal in Nederland vol maken. Er zijn er, die uit het feit, dat Claus von Amsberg de enige mannelijke telg is in een gezin met zes zusters, afleiden, dat de kans groot is, deze 20ste eeuw-traditie zich in de 21ste eeuw te zien voortzetten. Het kan. De prinsen-gemaal van de 20ste eeuw in Nederland waren alle drie Duitsers. Duitsland, dat eeuwen lang het land was van de vele konink rijken, groothertogdommen, hertogdom men enz. bezorgde hierdoor aan Europa een schat van vorstelijke geslachten. Men kan dit een geschiedkundige toe valligheid noemen maar er zijn er nog altijd velen, die het aantal adelskwar- tieren van een geslacht uiterst belang rijk achten, en het is waar, dat een een maal geschapen hoge traditie een sta- biliteitselement representeert, dat in onze vaak sterk bewogen wereld een gezagssoliditeit vertegenwoordigt. De functie van prins-gemaal kreeg haar inhoud hoofdzakelijk door de eer ste prins-gemaal van de nieuwste ge schiedenis, prins Albert van Saksen- Coburg, die in 1840 met koningin Vic toria van Engeland huwde, ook al een Duitser. Hij had het in Engeland zeer moeilijk. Hij was bekwaam en actief, maar zijn lievelingswerk betrof de po litiek en dat ging niet best. Engeland wilde deze bemoeienis niet. Het liep in 1853 zo hoog, dat prins Albert, toen hij uit vriendschap voor de Russische tsaar een anti-Russische Britse minis ter ten val zocht te brengen, bijna werd gevangen gezet. De tegenwoordige Britse prins-ge maal prins Philip van Griekenland (ook uit een Duits geslacht, de Batten- bergs), heeft het gemakkelijker, maar is het evenmin erg eens met de Britse opvatting, dat de prins-gemaal zich niet met een eigen politiek moei bezig hou den. Prins Philip is een geestig man. Toen de Hamburgse burgemeester Ne- vermann, die van zijn vrouw geschei den leeft, bij de ontvangst van konin gin Elisabeth de vrouw van de tweede burgemeester naast zich had en Elisa beth, die iets had horen verluiden, hem erover vroeg, zei de prins: „O hij vol doet aan zijn naam, he isNeverman" (hij is nooit man). Onlangs verwekte hij een storm, toen hij publiek vroeg, dat men wat vorderen zou met het ver lenen van onafhankelijkheid aan Zuid- Rhodesië, Een motie tegen deze be moeienis werd door 32 labourleden in het parlement ingediend. In Nederland heeft de functie van de prins-gemaal zich ontwikkeld zoals de Britten het zich eigenlijk denken. Prins Hendrik leefde geheel in de schaduw; en dit werd bevorderd door de krachti ge figuur van koningin Wilhelmina, door Churchill eens de enige man in het oorlogskabinet-De Geer genoemd, onovertroffen manier en is de beste prins-gemaal, die de historie tot dusver kent. Hij spreekt en handelt veel en doet het alles zo, dat ieder hem ver trouwt. En de als diplomaat reeds enigs zins gerijpte bijna 39-jarige Claus von Amsberg heeft in hem een volmaakt voorbeeld, dat hij ook met graagte zei trachten na te volgen. Prins Philip lachte er wat om: „Ik ben een van de leidende dontopedia- tristen", zei hij, dat zijn zij, die de kunst beoefenen hun voet in hun mond te steken, „maar ik ben wat lang en kom soms te laat". Kort hierop zei hij in een nieuwe toespraak, dat Engeland door het bevorderen van de technische op leiding „de gouden eeuw" zou kunnen binnentreden en voegde eraan toe: „Ik zei bijna, de EEG zou kunnen binnen treden, maar dit zeg ik niet". Prins Philip is van oordeel, dat hij die geen constitutionele verantwoordelijkheid draagt, het recht op vrije meningsuiting moet hebben. Maar Engeland wil dit niet. Onverstoord op z'n ouderwets scharen- slijpen in deze tijd met z'n enorme technische vooruitgang. EVEN STILSTAAN In Achterberg wordt geklaagd over het feit dat men voor het beleggen van een vergadering, gezellige bijeenkomst, bruiloften, jubilea of recepties is aan gewezen op het Buurtschapshuis, dat daarvoor echter niet geschikt is. Eerstens wordt door besturen van verenigingen opgemerkt dat de huurprijs (f 17,50 per avond) bezwaarlijk is. Voorts dat er geen gelegenheid is op gezellige wijze een consumptie te gebruiken, kortom dat het er ongezellig is. Men zou het zeer op prijs stellen als er in Achterberg pogingen werden aan gewend te komen tot de stichting van een modern dorpshuis, zoals dit jaar in Amerongen gereed kwam. Met het gemeentebestuur werd hierover reeds meermalen contact opgenomen, tot nu toe evenwel zonder aanwijsbaar resul taat. Het is bekend dat de Rijksoverheid de stichting van dorpshuizen stimu leert door het geven van subsidies. Een deel van de stichtingskosten moet ech ter door de bevolking zelf worden ge dragen. De Achterbergers zouden dus allereerst de handen ineen moeten slaan om het aanloopbedrag (meestal l/* van de bouwsom) bijeen te krijgen. Zoals de accomodatie thans is, be tekent het volgens het bestuur van een bloeiende vereniging, een onmogelijke zaak. Reden waarom deze vereniging haar activiteiten naar andere plaatsen heeft verlegd en veel in de stad Rhe nen zelf bijeenkomt. De afstand is dan weer een bezwaar om een goed ver enigingsleven te bevorderen. Achterberg zou dus zeer gebaat zijn met een goede gelegenheid, waarvoor zoals reeds vermeld de steun van de inwoners een eerste vereiste is.

De Vallei | 1965 | | pagina 13