MACRO-Rh enen bestaat twintig jaar Vermogensaanwas steeg op Utrechtse Heuvelrug aanzienlijk Veel liefs van Ronnie Wel en wee van deze verenigfng tijdens het twintigjarig bestaan Uit het E.T.I.-rapport blijkt: Een goed advies cteA Grote automobiel- show Fa. Waayenberg AMERONGKN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 10 september 1965 4 Vandaag bestaat de MACRO twintig jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum hebben wij een praatje gemaakt met de heer D. J. Bovenschen, die er een twintig jarige loopbaan als secretaris van deze vereniging heeft opzitten. De heer Bovenschen is hiervoor in zijn archief gedoken en kon ons zo wel het een en ander mededelen over de vereniging die hem zo na aan het hart ligt. De officiële oprichtingsvergadering van de „Motorclub Rhenen" had plaats op 10 september 1945 in café 't Viaduct te Rhenen. Hierbij waren, voorzover nog was na te gaan, aanwezig de vol gende personen: C. Snijders, J. van Laar, G. G. Hovestad, K. Huijdink, W. A. Puijk, H. J. Henzen, L. Buitenhuis, G. Baars, P. v. Gaale, R. v. Laar, K. Wagenvoort, B. de Kroon, R. v. Appel doorn, J. v. Voorthuysen, A. de Kruijf, H. Puijk, J. v. d. Horst, H. Hendrikse, E. Cornet en D. J. Bovenschen. Het eerste bestuur kwam er als volgt uit te zien: Voorzitter, C, Snijders; sekretaris, D. J. Bovenschen; penningmeester, H. Hendriks; 2e secretaris, P. v. Gaaletechnisch adviseurs, J. v. d. Horst en W. A. Puijk. De eerste Nationale Motorterreinwed- strijden werden gehouden op Koningin nedag, 31 augustus 1946 op het land goed „Remmerstein" en de stadsspar- ren, onder auspiciën van de KNMV, voor de tweede en laatste keer op het zelfde terrein op zaterdag 2 augustus 1947. De huidige voorzitter, de heer E. J. van Dam, had in deze wedstrijden een groot aandeel. Driemaal werden er „oefenwedstrijden" op Remmerstein georganiseerd, waaraan door motorrij ders uit Rhenen en omgeving werd deelgenomen. Op 10 november 1947 geeft de M.C. Rhenen de wens te ken nen, om voortaan op Hemelvaartsdag in Rhenen een motorcross te houden. De KNMV stelt haar wedstrijdkalender voor 1943 vast en plant een cross te Rhenen voor zaterdag 22 mei 1948; de ze gaat niet door. Op 13 oktober 1948 wordt de M.C. Rhenen een „KNMV-groep" Rhenen. Wanneer ook in 1949 de KNMV geen gunstiger datum voor een cross in Rhenen beschikbaar heeft dan een za- Ned. Ver. van Huisvrouwen In de maand september staan er voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen verschil lende aktiviteiten op het programma. Op 15 september wordt in de bovenzaal van Hotel „De Korenbeurs" de eerste les gegeven van de Cursus Beter Bewegen, waarvoor zich al 20 dames hebben opge geven. Ook op 15 september is het eerste kof- fie-uurtje in Hotel „De Korenbeurs", alle leden worden aangemaand een nieuw lid mee te brengen. Op woensdag 22 september wordt een lezing met handwerktentoonstelling ge houden, waarop ook introducee's welkom zijn. Op 8 november is er een voorlichtings avond over blikconserven. Mevr. Lotge- ring-Hillebrand, bekend van de radio zal de op die avond vertoonde dia's en kleu renfilm toelichten. Donderdag 11 novem ber gaan de dames de hele dag op stap en wel naar Rotterdam, waar een bezoek gebracht wordt aan de fabrieken van Van Nelle en het wereldvermaarde Hilton- Hotel. terdag, valt op 18 januari 1950 het be sluit met de KNMV te breken. Op de zelfde datum wordt M.C.R. omgezet in MACRO-Rhenen (Motor-Auto Club Rhenen en Omstreken), een vrije mo torclub. Op tweede Pinksterdag 1950 organi seert de MACRO de eerste Nationale Zeepkistenrennen in Nederland, geheel op Amerikaanse leest geschoeid; de bekende sportjournalist en radiocom mentator Peter Knegjens (zelf Rhene- naar van geboorte) was toen nauw met de MACRO verbonden. De heer D. J. Bovenschen, secretaris van de jubilerende MACRO-Rhenen. Met deze Zeepkistenraces op de Thijmse Hucht werd landelijke bekend heid verworven. Het Zeepkistrennen werd een ware rage in Nederland. De KNMV, KNAC en ANWB probeerden in overleg met het ministerie van on derwijs deze sport te reglementeren, doch zij slaagden hierin niet. De MACRO stoorde zich aan geen dezer instanties en organiseerde op zaterdag 9 september 1950 (eerste lustrum) Na tionale Zeepkist Kampioenschappen op de Thijmse Hucht. Op 18 juni 1951 werd de MACRO Koninklijk goedgekeurd. Zo kunnen er nog vele andere evenementen worden genoemd: Drie grasbaanwedstrijden voor mo toren; ronde van Rhenen 1945; ronde van de Koerheuvel 1946; wielerronde 1950 en 1951; weg races voor motoren 1951; motor kozakken op Candia 1952; zomer 1947: motorvoetbal tussen MC Rhe nen en MC Veenendaal. Er werden in totaal 53 betrouwbaar- heidsritten gereden; doch de animo voor dergelijke wedstrijden is nooit erg groot geweest. In de notulen kwamen we de volgende vermeldenswaardige passages tegen: Het laailijkse Macro hoogtepuntDe Greb e motorcross. Op de foto de winnaar van 'e laatst gehouden cross Piet de Keizer. „Bij het inhalen van onze nieuwe burgemeester, Jhr. Bosch ridder van Rosenthal, werd ondanks felle koude en gladheid gezorgd voor een escorte." „In 1946 aangewende pogingen om in Rhenen een sintelbaan te verkrijgen, mislukken." „Na de februari-ramp die ons land in 1953 trof, stort de MACRO f 500,in de kas van het Rampenfonds." „Ook op het toneel verscheen de MACRO voor het voetlicht in twee groot opgezette revue's, waarvan in Barneveld een heropvoering werd ge bracht in een geheel bezet concert gebouw." „Éénmaal maken een aantal leden gebruik van hun recht een ledenver gadering te doen beleggen en wel op 23 augustus 1954. Agenda: een dagje uit!" „De huidige voorzitter werd in func tie gekozen door de ledenvergadering van 20 september 1946, de huidige 2e secretarisde heer R. v. Appeldoorn op 6 februari 1947; de huidige penning meester werd in het bestuur gekozen op 23 december 1947." Het ledental schommelde in den be ginne nogal wat: bij de oprichting 45; in 1947 was het gestegen tot 149; in 1952 gedaald tot 61 en nu, in 1965 is het weer boven de 100 en wel 105. Naar later zal blijken viel op 3 ja nuari 1955 een belangrijke beslissing: Aansluiting bij de toenmalige Zuid- Nederlandse Motorsportbond, later de RKNMB, thans de NMB. De ere-voorzitter, wijlen de heer J. A. Leccius de Ridder, stelt de Grebbe- berg beschikbaar voor motorcross; het bestuurslid, wijlen de heer H. Spies '.Jr., in dienst bij het bedrijf van de heer Leccius de Ridder, is mede een (stuwende kracht bij het organiseren 'van de eerste Grebbe-Motorcross op 'Hemelvaartsdag 1955 Niemand kon toen nog beseffen dat dit het begin van een traditie zou wor den en zou uitgroeien tot een interna tionaal gebeuren in onze streek. Het was een zware slag voor de MACRO, in betrekkelijk korte tijd deze beide aktieve leden door de dood te zien ont nomen. Onversaagd werd voortgebouwd en de naam van de ere-voorzitter werd verbonden aan de motorcross op de Grebbeberg, de nu traditionele „Lec cius de Ridder-Motorcross" op Hemel vaartsdag. Het is met een zekere trots dat in 1965 het 20-jarig bestaan wordt her dacht. Het Rhenense verenigingsleven deelt in de MACRO-successen door haar besluit jaarlijks een gedeelte van een batig saldo voor Rhenense ver enigingen te bestemmen. Ons Genoe gen. Grebberuiters, VVV, Wilskracht en Veilig Verkeer hebben er reeds ken nis mee gemaakt. Ook de gemeenschap heeft er voor deel van gehad, want aan de gemeente is in de loop der jaren voor ruim een halve ton aan vermakelijkheidsbelas ting betaald. Mevrouw I. Leccius de Ridder-Stre- lin is het enige ere-lid. Het erelidmaat schap werd haar verleend door de jaar vergadering 1965 ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan. Najaar 1964 werd de MACRO-Mars gepresenteerd door de Muziekvereni ging Ons Genoegen, gecomponeerd door haar oud-direkteur. wijlen de heer P. Hoolhorst. Hemelvaartsdag 1965 speel de Ons Genoegen de mars tijdens het officiële openingsgedeelte van de cross. Het was tevens de eerste keer dat :de opening van de motorcross op de i Grebbeberg een officieel tintje kreeg. De burgemeester van Rhenen sprak een welkomstwoord, terwijl mr. J. Deen, als voorzitter van de sportcom- missie in diverse talen de deelnemers verwelkomde. Vanaf de oprichting ontvielen de MACRO de volgende leden: G. J. H. de Rhoter. G Hensen, J. J. Hoeksema, H Spies, H. W. v. Laar. H. Spies Jr., J. A. Leccius de Ridder, P. v. Lent en J Nieuwenhuis Sr. Uit liet dezer dagen uitgegeven rapport van het Economisch Technologisch Instituut bleek dat het gemiddelde inkomen per inwoner en per belasting plichtige in de periode 1955-1960 in het gewest Utrecht sterker is toegenomen dan in Nederland, terwijl de absolute bedragen in Utrecht eveneens hoger liggen. Wanneer evenwel de gegevens per economisch- geografisch gebied worden bezien komen onmiddel lijk aanzienlijke verschillen naar voren. Zo ligt in de stad Utrecht het gemiddelde inkomen beneden het provinciaal gemiddelde en ook beneden die van het Rijk. Geconcludeerd wordt dat de vermogensaanwas het sterkste steeg op de Utrechtse Heuvelrug en de Vallei. door Maartje Zeldenrijk „O. ergens boven Amsterdam. Ik ben 's avonds wel tijdig thuis". De volgende morgen was de jongeman al vroeg beneden, at hetgeen Bep de avond tevoren had klaargezet en verliet om acht uur de woning. Maar halver wege het hek hoorde hij een bekende stem: „Ronnie!" Hij draaide zich om en zag Yolanda in het raam van haar kamer. Hij kwam enkele schreden terug. „Goedenmorgen. En ik heb nog wel zo stil gedaan", voeg de hij er lachend aan toe. „Waarom neem je je wagentje niet?" Hy. schudde zijn hoofd. „Voor een ple zierreisje zeker?" „Is-ie daar niet goed genoeg voor? Je mag ook mijn wagen nemen, als je wilt". Hij kwam nog enkele passen terug en keek haar verbaasd aan. „Ik kan toch voor familiebezoek niet met jouw auto gaan?" „Net zoals je wilt. Waarom ga je dan niet met de jouwe?" „Meen je het?" „Natuurlijk. Hij is toch voor jou? Hoe had je willen gaan? Met de trein?" „Ja, allicht". Ze keek hem enige tijd aan. „Ronnie, soms kan ik geen hoogte van je krygen. De wagen is van jou, Ronnie. Voor iedere rit, die je wilt maken. Is dat duidelijk genoeg?" Hij lachte verlegen. „Nouals je er op staatWat graag natuurlijk". Drie minuten later kwam hy weer voorby het raam, ditmaal in de wagen, heftig zwaaiend. Ze wuifde terug en keek hem na tot hij het hek uit was. „Soms nog net een kind", zei ze zacht, terwyl ze het raam sloot. In de Beemster werd Ronnie opge togen beroet, niet alleen door het echt paar Vet, maar voornamelijk door Aagje. Ze drukte zijn hand en keek hem biy aan. „Ik dacht al, dat je ons vergeten was", zei ze zacht. Hij ging bij haar rolstoel zitten en vertelde de oorzaak. „Ik ben sinds enkele maanden weer aan het studeren. Onder meer aan het Conservatorium. Of het wat worden zal, weet ik natuurlijk nog niet. Daarom ben ik ook verhuisd, zie je? Naar Wassenaar. Dat is de oorzaak, BELASTING Het aantal aangeslagenen in de vermo gensbelasting op de Utrechtse Heuvelrug en de Vallei steeg gedurende de periode 1956-1961 van 13.586 tot 15.099. Uitgedrukt in indices, waarbij het aan tal van 1956 op 100 wordt gesteld komt men in 1961 tot 111. De belangrijkste stijging in de gehele provincie, met uitzondering van de plaats Maartensdijk, die op 137 sprong. Uit het voorgaande mag met betrekking tot de inkomens- en vermogensstructuur van de provincie de conclusie worden getrokken, aldus het ETI, dat deze structuur in Heu velrug en Vallei het totaalbeeld van de provincie zodanig sterk beinvloedt dat de provincie Utrecht alleen al hierdoor bij zonder gunstig naar voren komt ook ten opzichte van Nederland. Verstedelijking Het urbanisatieproces (de verstedelij- dat ik niet zo vaak meer kan aanwip pen". Ze greep even zijn hand en drukte die. „Maar nu ben je er, dat is voor my het voornaamste". Na het eten reed hij haar zoals al vaker gebeurd was, over het rustige Zui- der pad. „Vind je het prettig?", vroeg ze. „Ik bedoel: dat je weer studeert?" „Zeker. Vroeger wilde ik al graag naar het Conservatorium, maar ja dat kostte geld en dat had ik toen niet". Ze zuchtte. „Ja, dat geld dat weet wat". Hij glimlachte. „Heb je tekort. Aagje? Wil ik je een tientje lenen?" „Welnee wat zou ik met geld moe ten doen? Dat is tenminste één voordeel voor mij: financiële zorgen heb ik niet. Tenminste, voorlopig niet". Hij legde zijn hand zacht op haar schouder. „Jij hoeft je nooit zorgen te maken, weet je? Als je me nodig hebt, schrijf me of laat iemand bellen. Ik ben zo gauw mogelijk bij je. Op mjj kun je altijd rekenen. Onthoud dat maar". Voor zover dat in haar vermogen lag, draaide ze haar hoofd om en keek hem dankbaar aan. „Fy'n, Ronnie. Maar ik had het kunnen weten. Jy bent mijn enige vriend. Dat je op Tweede Paasdag naar mij toe gekomen bentik vind het ontzettend fijn". „Ik blijf de hele dag". Hij dacht: myn broer in Purmerend is met dit mooie weer misschien niet eens thuis. En dit king) zette zich in het gewest Utrecht voort. Het aantal plattelandsgemeenten nam af van 43 tot 31, maar ook binnen deze groep ziet men het urbanisatiepro ces zich voltrekken aldus het rapport. Ten gevolge van de afvloeiing van arbeids krachten uit de landbouw wordt het per centage van de mannelijke beroepsbevol king werkzaam in de agrarische sector steeds geringer. In de periode 1947-1960 bleef er van de 16 gemeenten, (sterk agra risch karakter) slechts één over, namelijk Snelrewaard. In dezelfde periode verste delijkten elf A. gemeenten naar B ge meenten, terwijl één gemeente een Cl gemeente werd (Wijk bij Duurstede). De twee andere Cl gemeenten zyn Montfoort en IJsselstein. Ook een B. gemeente verstedelijkte tot een C.2 gemeente (kleine stad). Bedoeld werd hier VEENENDAAL. Een logische consequentie van dit urba- kind kan ik een blijde dag bezorgen. Hij haalde een zak snoepjes te voor schijn en legde die op haar schoot. „Dank je, Ronnie. Maar als je niets mee neemt, ben ik ook blij". „Dat weet ik, Aagje. Als ik de komende zomer tijd heb, wip ik nog wel eens aan En in de grote vakantie in ieder geval" Toen hij haar terugreed naar huis, vroeg ze: „Waarvoor studeer je eigenlijk? Heb je bepaalde plannen, Ronnie?" Hij dacht even na, alvorens te antwoor den. ,,'k heb natuurlijk iets bepaalds op het oog. Maar ik zwijg er nog even over, omdat ik nog altijd niet weet, of ik zal doorzetten of niet, zie je? Als ik verder ga, moet ik rekenen op drie tot vier jaar Voor ik geheel klaar ben". „Zeg, Ronnieje maakt me nieuws gierig. Mag ik het echt niet weten?" Na enige aarzeling antwoordde hij: „Dit blijft voorlopig onder ons, Aagje. Ik zing tegenwoordig Men zegt, dat ik een goede tenorstem heb Misschien is het zo ik weet het nog niet. Maar mondje dicht!" „Mijn hand erop, Ronnie, dit blijft een geheim tussen ons tweeën" Maar in de zomervakantie kwam er geen Ronnie Beelen naar de Beemster. Tot groot verdriet van de gehandicapte Aagje Want Yolanda besliste, dat hij met haar meeging naar Spanje. „Een maandje va kantie. meneer de student. Dat is ook een onderdeel van het leerprogramma, dus protesten helpen niet Ik heb een huisje, dicht bij San Sebastian, waar het klimaat nisatieproces is, dat zowel op sociaal- economisch terrein als door middel van planologische maatregelen wordt getracht bepaalde gemeenten en/of gebieden voor een voortgaande verstedelijking te behoe den. Dit is o.a. mogelijk een toene mende bevolking moet immers ergens kunnen wonen door bepaalde concen tratiepunten te doen uitbouwen of te scheppen. Een andere mogelijkheid be staat door in bepaalde gemeenten of ag glomeraties de economische en sociale ac tiviteiten te bundelen. Ten aanzien van de industrie wordt daarbij veelal de volgende methode bepleit: Industrialisatie door re gionale concentratie. Als voornaamste concentratiepunten van werkgelegenheid in de provincie Utrecht moeten dan wor den genoemd: de agglomeratie Utrecht, inclusief Maarssen en „Doorslag", de agglomeratie Amersfoort en voorts VEE NENDAAL. Kleinere centra zijn Mijdrecht en IJsselstein en zo mogelijk in de na bije toekomst eveneens Wijk bij Duurste de. Industrie De indruk van het ETI is dat 1964 voor het zakenleven een redelijk goed jaar is geweest. Kostenstijgingen vooral veroor zaakt door de loonstijgingen konden wor den opgevangen door grotere afzet en ra tionalisering van het produktieproces. Als sterk belemmerende factor voor de vergroting van de afzet e.d. wordt ge noemd het gebrek aan arbeidskrachten, waarbij uiteraard de woningbouw een zeer belangrijke rol speelt en de vaak grote vertragingen bij het verlenen van bouwvergunningen. Er wordt gesproken van een redelijk goed jaar omdat vooral bij de kleinere bedrijven er meerdere voorkomen, welke moeilijk hun concur rentiepositie kunnen handhaven in het bijzonder t.o.v. de buitenlandse afzet. Ook deze bedrijven zouden door een betere on derlinge samenwerking, waartoe de gro tere bedrijven meer en meer overgaan, hun positie niet alleen kunnen handhaven en verstevigen, maar ook vergroten. Onderwijs fantastisch is, en daar gaan we ons ver maken. Met ons drieën". Hoofdstuk 8 Als Ronnie Beelen later nog eens te rugdacht aan die augustusmaand in Spanje dan wist hij, dat hier het keerpunt in zijn leven definitief was gekomen. Daar raakte hij over het dode punt heen Daar wist hij: als ik doorzet, kan ik het halen. Terugziende op het jaar, waarin hij zes dagen van de week gestudeerd had, theorie en praktijk, begreep hij: ik heb in dit jaar heel veel geleerd Mijn stem is al heel wat beter en mijn talenkennis breidt zich uit Frans, Duits en Italiaans zing Ik al vrij gemakkelijk. Yolanda is een grote steun voor me en Jan Pottenberg staat ook al tijd klaar om te helpen. Als ik dan niet bereik, wat ik nu graag wil bereiken, weet ik het niei Ik moet er komen Ik ben het nu ook aan mezelf verplicht. Tijdens de vakantieweken in Spanje werd er echter alleen maar gezwommen, gezonnebaad en geluierd Soms was Bep van de partij, maar doorgaans gingen Yolanda en Ronnie er samen op uit. Al vroeg waren ze 's morgens in het water, zwommen een eindje en gingen dan ont bijten Soms wandelden ze 's morgens door het stadje, bekeken de souvenirwinkeltjes en op een keer bleef Ronnie voor een stal letje met kaarten staan en nam er één uit. Hij betaalde en ging hem schrijven „Voor je familie?" informeerde Yolanda. Het aantal leerlingen dat volledig dag onderwijs geniet, uitgedrukt in een per centage van de netto-bevolking van 12-20 jaar vertoont een kleine afwijking tussen Rijk en provincie Utrecht. Onmiddellijk springt in het oog het bijzonder hoge per centage in de Heuvelrug en voorts het re latief kleine percentage in de Utrechtse Vallei. De oorzaak van dit verschijnsel is ge legen in het feit dat op het platteland hei aantal scholen voor voortgezet onderwijs betrekkelijk gering is en de afstand tussen woning en school dikwijls groot en of de verbinding moeilijk. De grote belangstelling in het gebied van de Utrechtse Heuvelrug zal uiteraard het gevolg zyn van de aan wezigheid van het grote aantal z.g. beter gesitueerden in dit gebied. Deze bevolkingsgroep wenst niet alleen voortgezet onderwijs voor zijn kinderen, maar is daartoe ook financieel in staat. Het aantal leerlingen, die volledig dagon derwijs genieten buiten de woongemeente in verhouding tot zij, die in eigen gemeen te blijven is voor Rijk en provincie vrij wel ge'.ijk. Het aantal .buitenleerlingen" voor de stad Utrecht is bijzonder laag, uiteraard als gevolg van de concentratie van scholen voor voortgezet lager onder wijs in die stad. Ook in de Vallei is het percentage ge ring als gevolg van de scholenverdich ting in Amersfoort en VEENENDAAL. Groot is echter het aantal buitenleer lingen in het Weidegebied en het gebied van de Kromme Rijn. Enquete in Veenendaal gereed De reeds in het vorige jaarverslag ge noemde noodzakelijke enquete van het winkelapparaat in de gemeente VEENEN DAAL t.b.v. de bepaling van de gewen ste omvang van dit apparaat i.v.m. de ste- debouwkundige uitbreidingsplannen kwam gereed. De verwerking van dit zeer om vangrijke, benevens de behandeling en af sluiting der andere werkzaamheden met betrekking tot dit onderzoek vonden een dusdanige voortgang dat het conceptrap port per ultimo december vrijwel in zijn geheel gereed kwam. en een grote kollektie doen U slagen. Hoeden in een groot aantal merken waaronder de beste zoals BORSALINO STEDSON FLêCHET PESCHEL vanaf 14.90 tot 49.50 Veenendaal voor al uw herenmodes Winterprogramma van Volksuniversiteit Veenendaal Dezer dagen werd het programma van de Volksuniversiteit Veenendaal bekend. In de komende wintermaanden zijn weer een vijf-tal cursussen gepland, terwijl bij voldoende belangstelling ook nog 12 an dere cursussen gegeven kunnen worden. Van oktober tot en met mei staan de volgende cursussen op het programma: Antiek zien en herkennen" door Mar cel B. Keezer te Wassenaar (3 lesavonden); Vervolgcursus Bloemschikken door mej. H. Ruys te Utrecht (6 lesavonden); Boetse ren door Arie van den Berg, beeldhouwer te Bilthoven (10 lesavonden); Tekenen en Schilderen door Wim Mulder, kunstschil der - glazenier te Otterlo (10 lesavonden), Wijsgerig denken door Dr. J. G. Thomes te Veenendaal. (6 lezingen). De belangstel ling die deze cursussen vorig jaar kregen, is zeker een aanbeveling voor diegenen die dit jaar besluiten zich in te laten schrijven of hun eerder opgedane kennis willen uitbreiden. Verdere bijzonderheden vindt U in de advertentie in dit nummer. EERSTE SIMCA-DEALER TER PLAATSE Vanmorgen om tien uur werd in de grote garage van de fa. Waayenberg aan de Slot. de Bruïnestraat de grote Simca auto mobielshow geopend. De heer Waayenberg werd met ingang van 9 september aange steld als de officiële Simca-dealer voor de gemeente Veenendaal. Naar aanleiding hiervan werd de show, die voortduurt tot zaterdagavond 10 uur, door de Simcafa- brieken verzorgd. De expositie toont de nieuwste model len van de Simca-automobiel. De fabri kant heeft in de typen voor 1966 een aan tal verfijningen aangebracht,'speciaal aan het interieur van de Simca's. Wij noemen slechts de gestroomlijnde dashbords. de ingebouwde slaapbanken en (zeer origi neel) een uitneembare achterbank, waar door een grote kofferruimte vrijkomt. Voor handelsreizigers e.d. is dij nieuw tje een praktische vooruitgang, omdat men de koffer altijd binnen bereik heeft. Op vallend is voorts de verfijning van enkele assecoires, zoals een kunstleren bekleding bij de portieren, een modernere vormge ving van het ventilatieruitje. Hoewel Sim ca er naar gestreefd heeft de modellen 1966 geheel aan de moderne eisen aan te passen, heeft dit geen invloed op de prijs klassen. De vroegere Simca 900 wordt thans getoond als Simca 1000, in een luxe uitvoering, voor een prijs die precies ge lijk bleef als voorheen, nog geen f 5000.-. De modellen Simca 1000, met royale in stap en vier ruime zitplaatsen, hebben zoals gebruikelijk was, de motor aan de achterzijde, de modellen 1300 en 1500 voorin. Een doorsnedemotor van de Simca is op de show in draaiende toestand te be wonderen. Voor de aspirant autobezitter» of voor hen, die aan de aanschaf van een nieuwe wagen toe zijn is een bezoek aan de Simca show aanbevelenswaardig. Propaganda-avoiid E.H.B.O. Op 22 september houdt de EHBO afd. Amerongen een propagandaavond in de zaal van Hotel Buitenlust aan de Burg. Jhr. v. d. Boschstraat. De heer C. F. A. Knegjes uit Rhenen. districtsbestuurder uit Utrecht, spreekt een inleidend woord waarna enige films op medisch en EHBO gebied vertoond worden. Op deze propaganda-avond is iedereer. welkom, die overtuigd is van het nut vat- EHBO kennis in het zich steeds intensi verende verkeer. De toegang is vrij voor personen van 17 jaar en ouder. De start van de EHBO cursus is op 29 september a.s. onder leiding van Dr. C. P. Engel. Opgave voor deze cuius kan geschie den bij L. D. Boelhouder, Nederstraat 26; R. v. Tolij, Donkerstraat 16 en D. van Veenendaal, Kersweg 37. Hij schudde zijn hoofd. „Een kennisje van me. Een ongelukkig meisje, dat ge bonden is aan een rolstoel. Ze spaart af beeldingen van kerken en torens. Deze heeft ze zeker nog niet". Yolanda keek naar de adreszijde en zag. dat hij er onder geschreven had: „Veel liefs van Ronnie". Gelijktijdig werd de jaloezie in haar wakker. Maar ze ging er niet verder op in Het enige wat ze dacht: Wat typisch, iemand in de Beemster. Het kon niet anders, of de verstandhou ding tussen de twee jonge mensen werd in deze dagen anders, als hij tot nog toe ge weest was. Soms stoeiden ze in het water of op het' strand. En toen ze op een late middag een strandwandeling maakte, be trapte Ronnie zich er op, dat hij haar hand vasthield. De jonge vrouw scheen dit helemaal niet iets bijzonders te vin den Terwijl zij babbelde over de jongen, die elke morgen boodschappen deed en iedere keer fouten maakte met de bestel lingen, keek hij haar van terzijde aan. Nu viel het hem eigenlijk pas goed op. dat Yolanda een bijzonder knappe vrouw was met een uitstekend figuurtje. Zoals ze daar liep in haar badpak, waarover ze al leen maar een shortje droeg, en de brui ne hals fel afstak tegen het crème badpak, was ze een schoonheid Dikwijls had hij gezien, dat vakantiegangers en inboor lingen haar nakeken, maar het was nooit tot hem doorgedrongen, dat zij zo'n vol maakt figuur had. Nog altijd liepen ze hand in hand. Toen ze een poosje gezwegen had, vroeg ze op eens: „Wat ben je vanmiddag toch stil, Ronnie? Is er wat? Heimwee soms?" Hij schudde lachend zijn hoofd. „Ik ge niet iedere sekonden en heimweenee, dat gevoel ken ik niet. Ik denk, dat ik me alleen maar gelukkig voel. Bij jou". Ze keek verrast op. „Bij mij? Dus ik verveel je niet?" Hij bleef opeens staan, maakt zijn hand los en ging voorover op het zand liggen, vlak bij het water. Ze keek op hem neer. „Toch is er wat", constateerde ze. „Je bent opeens heel anders". Hij grinnikte. „Misschien. Jij hebt alles meteen door, he?" Ze knielde bij hem neer en speelde met het aankomende water. „Moeilijkheden? Nee toch". „Welneeik zei toch al, dat ik iedere sekonde geniet? Nee. het is ik dacht na over jou". „Mij?" Ze ging naast hem zitten, half liggend en leunde naar hem toe op haar arm. „Waar heb ik die eer aan te dan ken?" „O, het is natuurlijk idioot en ik heb er niets mee te maken Maar eh..'., waarom heb je Augie niet meegenomen? En Han?" „Han had wel mee gekund, als hij ge wild had, maar hij ging naar Italië Augie heb ik om bepaalde redenen in Neder land gelaten. Ik heb zo het idee. dat jul lie niet al te best met elkaar overweg kunnen, niet?" (wordt vervolgd)

De Vallei | 1965 | | pagina 4