IN HET DROOMHUIS VAN STIRLING MOSS 3 e a Er is nauwelijks een snufje of Moss paste het toe iioiiaiitlia-irico t neemt personeel Berends Rhenen over BEDRIJFSOVERNAME NOG NIET DEFINITIEF „Simpel advies" Enquete wees uit: 95% BEWONERS VAN ZUID WENST MARKT ALDAAR Zonder uitstappen de garage in Bejaarden in Veenendaal zijn (nog) behoeftig RHENEN Grebberuiters kregen nieuwe manege Jubileum MACRO Rhenen Gemeente stelde nog nooit beker beschikbaar Zoals wij vorige week meldden zal Berends Tricotagefabriek aan de Vogelenzangweg te Rhenen op oktober a.s. stoppen met de fa- -tu u een groot Veenendaals tricotage- bedrijf Hollandia Tricot interesse hebben om de zaak van Berends over te nemen. Definitieve berichten daaromtrent zijn nog niet gegeven, wel verklaarde de personeelschef van Hollandia Tricot dat dit bedrijf uiteraard belangstelling heeft voor de overname van het meest vrouwelijke personeel, ongeveer 30 meisjes. Over de overname van ge bouwen en inventaris worden door de directie van Berends nog onderhande lingen gevoerd, maar het is momen teel nog niet bekend wie de koper zal zijn. KONIJNEN DOODGEBETEN In de nacht van dinsdag op woensdag hadden twee honden van de heer H. uit Rhenen bij de heer P. aan de Duistere- weg enkele konijnen uit het hok gesleept en doodgebeten. Er waren eveneens en kele kippen gebeten, doch deze waren niet gedood. De schade wordt onderling geregeld. KOEIEN LIEPEN LOS Donderdagochtend waren een aantal koeien uit de weide ontsnapt, de dieren liepen over de Herenstraat en Molen straat. Het is uiteindelijk gelukt de die ren van de rijweg af te krijgen en op veiliger plaatsen terug te brengen. JUAU^. ..ivi.ijiv HUIS OP WEG NAAK DUITSLAND Door de Kon. Marechaussee te Ze venaar werd bericht dat een 18-jarige Veenendaalse jongen door de politie te Dusseldorf in Duitsland was aange houden. De jongeman, B. was enkele dagen geleden met zijn nieuwe brom mer naar de Duitse stad gereden. Het bleek dat het niet de eerste keer was dat hij de benen had genomen. Hij is inmiddels weer in Veenendaal gearri veerd. AUTOBESTUURSTER TEGEN LANTAARNPAAL Dinsdagmiddag reed mej. van D. op de Dennenlaan en wilde de Larikslaan de K. die met zijn auto teveel naar links reed. Een botsing was het gevolg, inslaan. Uit deze laan kwam de heer Mej. van D. reed het trottoir op, waar na de auto een lantaarnpaal ramde. De auto werd zeer zwaar beschadigd, maar geen der bestuurders liep letsel op. Dit is het onderwerp voor de jeugd dienst zondag a.s. in het kerkgebouw „Sola Fide" aan de Eikenlaan. De dienst wordt geleid door Ds. H. A. Visser van Amsterdam. Organist is de heer G. van Zanten. Trompet dhr. v. Hees. Een ieder is welkom. De enquete die deze week onder de bevolking van Veenendaal-zuid is gehouden en waarin het oordeel van de bevolking werd gevraagd over de wenselijkheid een markt in het hart van Veenendaal-Zuid te houden heeft uitgewezen dat 95 procent voor deze suggestie is. De formulieren zijn op het ogenblik nog niet allen bij het comité binnen, omdat een klein aantal personen afwezig was. Stirling Moss breeduit lachend wwmm bij zijn garderobe. Dassen aan de deurcolbertjasjes boven, panta lons beneden aparte laden. en overhemden in rtuvvw Dit is de ,finelklaar"-keuken van Stirling Moss. Een stalen aanrecht met gaspitten en daarboven een soort „toog", waarin een ventila tor is verborgen. Helemaal rechts een wasmachine en links een oven met gril. Op de eerste verdieping is de eetkamer met twee enorme sofa's in zacht rood. De gordijnen zijn in drie verschillende tinten „mos groen". De voormalige Engelse autocoureur Stirling Moss liet in Londen een huis bouwendat precies past bij zijn ruste loze natuurDe bezoeker van deze hyper-moderne woning wordt in de hal meteen al begroet door vier mysterieuze knopjes: twee voor het licht9 één voor hi-fi en één voor de t.v lis Stirling Moss het ooit eens in zijn hoofd zou krijgen om het 99privé-goud- mijntje"9 dat hij in het centrum van Als er ooit sprake mocht zyn van een modern droomhuis dan is het dat huis van Stirling Moss. Er is nauwelijks een snufje of het is door Moss toegepast er bestaat geen nieuwtje op het gebied van woninginrichting of het is hier „uitgeprobeerd" om dit lel|jke woord maar eens te gebruiken. En het is allemaal te zien in dit „poppenhuis", op een minuut afstand van de groene gazons van Hydepark. Toch is het - in weerwil van zijn bescheiden afmetingen niet het knusse poppenhuisje, waarvan romantische vrouwen dromen. Alles zit namelijk zeer praktisch in elkaar ais was het de „cockpit" van een Cornet-racewagen. Wie zou in zo'n huls met bijvoorbeeld een dashboard-tafel, vier telefoons en een aparte huistelefoon ook beter passen dan Stirling Moss levisie-toestel ingeschakeld. Moss heeft er nl. een hekel aan te moeten wachten, tot het toestel op „tempe ratuur" gekomen Ls. Hij wil onmid dellijk beelden zien, zodra hij in de woonkamer komt en zijn oog op het scherm vak.... Aanstellerij? Och waarom. Er zijn heus wel meer mensen, die het verve lend vinden om iemand te horen zon der hem onmiddellijk op het t.v. scherm voor zich te zien. May fair in Londen met zoveel zorg voor zichzelf heeft ingericht9 te verkopen dan ware het te wensendat hij het kasteeltje voordat hij de koffers heeft gepakt een paar dagen openstelt voor het publiekWant, tvat hier binnen vier muren is samengebracht aan technische snufjes op het gebied van woninginrich ting en huishouding overtreft vrijwel alleswal er op dit gebied te zien is Wanneer Moss met zijn auto is voorgereden, kan hij zonder uit te stappen de deuren van zijn garage openen, die ruimte biedt voor drie auto's en waarin een werkplaats is gemaakt, die het hart van elke recht geaarde automonteur sneller zou doen kloppen. Geen andere bezoeker lg overigens in staat de garage, op deze wijze binnen te komen. Alleen Stirling Moss is vanzelfsprekend zijn auto, welke voor dit doel is uit gerust met zeer speciale apparatu- ren lukt dit. Ongenode gasten komen evenmin gemakkelijk in zijn woning want zij kunnen ongemerkt gesignaleerd wor den door de huisheer vanuit zijn ge makkelijke stoel en wel via een ge sloten t.v.-circuitNatuurlijk kan iedereen, die het geld, de ideeën en de lust er toe bezit zijn huis laten inrichten zoals Stirling Moss dit heeft gedaan maar Moss is er toch in ge slaagd iets magisch, iets mysterieus tot stand te brengen! De bezoeker komt de woning van Moss binnen door een kleine hal. Wanneer de deur wordt geopend gaat niet alleen „vanzelf" het licht aan maar wordt ook meteen het te- Is men eenmaal de woning binnen dan wordt de bezoeker spoedig ge confronteerd met de charmante en zeer efficiënt werkende Valeri Pirie die al meer dan vjjf jaar alle per soonlijke post van Stirling Moss be handelt. Daarna wordt men in het studeervertrek gelaten, waar Moss troont tegen een indrukwekkende ach tergrond, bestaande uit een kleine maar bflzonder fraaie tuin compleet met waterval alsmede muurschilde ringen van Paul Kemble. Het geheel doet bjjna Japans aan... DROOMKEUKEN. Als men plotseling voor belangrg- ke zaken iemand moet opbellen dan kan dit gebeuren in het souterrain, waar de wanden zijn afgezet met hout. Ook de verwarming en de air conditioning zijn in deze kelderruim te ondergebracht en zij werken vol komen geluidloos. L EK j Dit paneeltje zit in de hal. Van hieruit kunnen tv en radio meteen worden ingeschakeld bij het thuis komen. Het huiselijk leven van Moss speelt zich overigens in hoofdzaak af op de eerste verdieping waar een kleine maar magnifieke en hyper-moderne keuken is ingericht met een flinke eethoek alsmede een woonverblijf met een van bijzonder comfortabele stoelen voorziene conversatie-hoek. De vloer is gemaakt van glad es- senhout en leent zich uitstekend voor een dansje! Vanuit zijn ingebouwde bad, dat opvalt door zijn ongewone vorm, kan Moss met een strategisch juist opgestelde telefoon zijn zaken en dat zijn er nogal wat - afdoen. Toch is de luxe nergens overdadig. De /anden van de badkamer zijn van ingelegd marmer, afgezet met... leer. Maar de logeerkamer en de bad kamer voor de gasten zijn precies als in vele andere woningen. De bad kuip hier heeft zelfs nog het ouder wetse - stap over de rand en glij niet uit-model. Op de bovenste etage heeft Moss een soort studio ingericht. Daar heeft hg zijn hi-fi HQ met stereo, bandre corder, radio, grammofoon en luid sprekers. De studio ziet uit op een fraai dakterras. Al met al kan men zonder overdrijving beweren, dat er behalve in New-York of Hollywood nauwelijks een huis kan bestaan, zo als dit van Moss! Copyright OPERA MUNDI ,y.w«.;.y.y/A: v Klein en intiem is deze huisbar. De wanden zijn van gepolijst hout. worden gegeven. Wel was gebleken dat vooral de oudere inwoners voor het hou den van de markt in Zuid geporteerd wa ren Dit met het oog op de grotere afstand naar de Markt in het centrum. ONDANKS ALGEMENE BIJSTANDSWET Het blijkt dat de algemene bijstandswet die in januari van dit jaar werd ingevoerd nog niet goed marcheert. De betrokken instanties doen hun best, maar er hapert nog heel wat. In het kerkblad schrijft Ds. A. Vroeg- indewey hervormd predikant dat vele be jaarde mensen, ondanks de invoering van de bijstandswet nog in de zorgen zitten. Zij komen dan met hun klachten tot de predikant of de diakonie. Met de gemeen telijke instanties zijn verschillende be sprekingen gevoerd, maar de resultaten zijn tot nu toe nog niet goed aanwijsbaar. Ds. Vroegindewey schreef de moeilijkhe den van de zijde van de gemeente goed te kunnen begrijpen, maar wilde toch met klem opkomen voor hen, die bijstand be hoeven en speciaal onze bejaarden. O Het was woensdagavond voor de landelijke rijvereniging de Grebbe- ruiters een grote dag, toen hun nieuw en verlichte manege aan de Nude in gebruik werd genomen. Hierdoor heeft men ook mogelijkheden om in de avonduren te rijden, terwijl men eerst alleen op de zaterdagmiddag was aangewezen de nieuwe manege is ook gedraineerd, zodat men weinig overlast van water kan krijgen. Veel aan deze manege is door zelfwerk zaamheid van de leden tot stand ge komen. Het was een avond waarbij onder lei ding van de instructeur de heer Roelof- sen ook enkele demonstraties werden ge. geven. De openingsplechtigheid werd verricht door de heer Van Beek, be stuurder van de Gelderse bond en Fede ratie-bestuurder. Voor deze opening be stond veel belangstelling en aan de Greb- beruiters werden diverse geschenken aangeboden, waaronder een geschenk van de MACRO. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen met de genodigden. Nu de nieuwe manege in de Nude er is blijft men toch nog wel gebruik ma ken van de oude op de Grebbeberg. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: fototoestel Agfa Clack; buskaart ter waarde van 14,30; tim mermansduimstok; Lips huissleutel no. 10724; groen draion damesvest; bruine herenregenjas; zwarte sportfiets, merk Kent; damespolshorloge merk Livane, met doublé bandje. Verloren: deel van aftakas van trek ker; beige portemonnee met Italiaanse plaatsnamen, inhoud ƒ0,50; damespara plu. (Vervolg van pag. 1) Dam zei in zijn dankwoord dan ook dat dit voor de MACRO een avond was om nooit te vergeten en hfl zei ook zeer dankbaar te zjjn voor de goede en vruchtbare samenwerking die er steeds met Ons Genoegen was geweest, doch in deze samenwerking was de aangeboden vlag toch wel het hoogtepunt. Vervolgens bracht Ons Genoegen de MACRO-mars ten gehore, waarna de receptie werd voortgezet. De heer Van Dam richtte een dank woord tot de bondsvoorzitter en zei dat het voor hem en het hele MACRO-be- stuur een avond was om nooit te ver geten. wy zQn de verenigingen die ons in de bloemetjes zetten en de felicitaties overbrachten zeer dankbaar. Ook zijn wij dankbaar dat de MAC Veenendaal in ons midden is, zo zei de heer Van Dam, we zitten dicht bij elkaar, strijd is altijd nut tig, maar er behoeft geen nijd te z(jn; en als er in Veenendaal eens iets bijzonders te doen is nodig ik mezelf alvast bij voor baat uit. Ook toonde de heer Van Dam zich dankbaar dat er dit jaar voor het eerst een kampioen in de MACRO-gele- deren is en wel de renner J. Keijzer. De MACRO draait nu twintig jaar, al dus vervolgde de heer Van Dam en toen we begonnen was dat met 13 vermake lijkheidsbelasting bij de afgelopen cross was dit een 9000 gulden en bij elkaar droegen we ruim een halve ton aan ver makelijkheidsbelasting af, maar nog nooit of te nimmer is er door de ge meente een beker of iets dergelijks voor een cross ter beschikking gesteld. Ik hoop dat er voor de motorsport ook nog eens wat mag overschieten. De heer Van Bokhoven sprak in het tweede gedeelte van de receptie, waarbij de MACRO-leden aanwezig waren nog enkele woorden en reikte vervolgens een aantal onderscheidingen uit en wel de zilveren helmspeld (20 jaar lid) aan de heren G. Baars, G. G. Hovestad, J. van Laar, R. van Laar Sr. en K. Wagenvoort. De gouden helmspeld aan de bestuursle den R. van Apeldoorn, D. J. Bovenschen en E. J. van Dam en de Macro-speld met zilver aan de bestuursleden A. Bos- kaljon, L. van Zetten. D. van Vulpen en de oud-voorzitter C. Snijders. De heer Van Dam moest vervolgens afscheid nemen van de ter receptie aan wezige gasten omdat hij een aantal MACRO-renners vergezelt naar Joego slavië. Dit kwam omdat op Hemelvaarts dag 1965 aan de internationale Leccius de Ridder Motorcorss was deelgenomen door renners uit onder anderen Oosten rijk, Joegoslavië en Hongarije. De Ned. Motorsport Bond had zich echter moreel verplicht om nog in 1965 een Nederlandse afvaardiging (privé renners) te laten deelnemen aan wed strijden m genoemde landen. Deze ver plichting wordt nu ingelost door het zen den van vier motorrenners, allen lid van de MACRO Rhenen, naar de internatio nale Motorcross op 12 september te Zabek en naar de Grand Prix van 19 september aanstaande te Trzicu, beiden in Joegoslavië. Nadat men de vertrekkende renners bestaande uit J. Keyzer en M. Venrooij (500 cc junioren) en F. Nerks en R. van Laar (250 cc senioren) uitgeleide had gedaan, bleet men nog enige tijd gezellig bijeen onder het genot van een consump tie.

De Vallei | 1965 | | pagina 8