SCHERPENZEEL ARAM OVER 25 JAAR... Zesde Hollantoriade - ondanks kil weer een enorm succes Officiële bekendmaking Utrecht-DVSA na spannende strijd 3-3 gelijk Gemeente leent f 142.000,- van bank Ned. Gemeenten Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 14 september 1965 2 CYYlodeókow ^ter\ót'<\Oint^r 1965 De Zee koningin Naar Arnhem MARKTBERICHTEN zult u zeggen: „Toen was ik nog niet grijs, maar wel wijs genoeg om naar de N.M.B. te gaan. En van dat hartelijke gesprek daar ben ik heel wat wijzer geworden." Zake lijke en financiële problemen? Bespreek ze met de N.M.B. Er is een oplossing! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Hele Hollantor familie aan 't skelteren VERTREK Skelteren Dames UIT DE RAAD VAN SCHERPENZEEL Ds. Overduin voor plattelandsvrouwen over „De moderne mens" Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 AFSCHEID ZR. C. C. SMIT Zoals men zich zal herinneren neemt zuster C. C. Smit op woensdag 15 sep tember om 8 uur in het verenigingsge bouw Filalethus afscheid van haar werk. Ieder die behoefte gevoelt ter gelegenheid hiervan afscheid van haar te nemen is welkom. spurtte in een enorm tempo over het circuit en werd met groot verschil de eerst aankomende. De tweede prijs was voor de heer J. C. Kiesch. Beiden kwa men in het bezit van een miniatuur spijkerautomobieltje. De hele skelteraffaire werd vakkun dig en op voortreffelijke wijze geleid Twee coureurs in de bocht tijdens de skelterwedstrijden te Ermelo van de zesde Hollantoriade. Geachte mevrouw, mejuffrouw, Het is ons een bijzonder genoegen U te mogen uitnodigen voor de Voor dit seizoen hebben wij weer een pracht collectie samengesteld, waarvan U een goede indruk zult krijgen door een bezoek te brengen aan de shows. Deze shows worden gehouden op WOENSDAG 15 SEPTEMBER 's middags om 3 uur en 's avonds om 8 uur in onze zaak, Hoofdstraat 89, Veenendaal. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN 32 Vol tedere zorg helpt de kaperkapitein zijn dochter op de been. „Watwat is er gebeurd?", vraagt Ambre, verwezen om zich heen kijkend. „Ik was in gevecht op het achterschipstond op de verschan sing.... iemand greep me bij de enkelsik sloeg achterover in zeeen toen „Aram heeft je gered, met gevaar voor eigen leven", antwoord hnar vader. „Kom nu, stap over op ons eigen schip, trek als de bliksem die natte plunje uit en kruip in je kooi". Enkele matrozen sjorren haastig een loop plank vast tussen de beide scheepsverschansingen en helpen Ambre aan boord van het piratenschip. Dan wendt Eén-oog, die vanaf de koopvaarder zijn dochter bezorgd heeft nagekeken, zich tot Aram ,Ik kan je maar op één manier mijn dankbaarheid tonen", zegt hij met een onzeker lachje", je bent vrij man. We wenden onmiddellijk de steven en koersen terug naar Barranca. „Ik weet nog iets beters", zegt Aram strak, wijzend op de opvarenden van het koopmansschip. „Laat deze mensen in vrede hun reis vervolgen, dan kun je met mij desnoods doen, wat je goeddunkt, kapitein Eén-oog". (Wordt vervolgd) door de heer J. v. d. Pijpenkamp, die via de geluidsinstallatie voor de or ganisatie zorgde. Er is een tijd van komen en van gaan, dus werd tegen vijf uur het sein opbreken gegeven. In laag tempo werd over de Veluwe naar Arnhem gereden waar eerst een hartversterking werd gebruikt en daar na een overvloedig diner alle eer aan gedaan. Onder de tonen van de muziek die het kwartet Jan Lintdoorn voort bracht, werd menig walsje gemaakt en natuurlijk ook de meer modernere vor men van de danskunst beoefend. Fred Barney hielden de leut erin, waarna men tegen half elf overging tot de uitreiking van de prijzen in de Firetwedstrijd „Weet ik veel". De spe ciale prijs, een exemplaar van de nieuwste Laila deken, een cognac- kleurig juweeltje, werd door de prijs winnaar bewonderend bekeken. Onder de Hollantorfamilie bleken zich voorts nog een paar dichters te verschuilen, die het hele gezelschap van hun .produkten' lieten meegenieten. Tegen elf uur werd de terugtocht aan vaard en landde men veilig en wel nog voor middernacht weer aan 't Verlaat. Ook de zesde Hollantoriade was een glorieus succes. worden verzorgd, waarbij hartige hap jes worden uitgedeeld. In november zal mej. De Gooyer uit Otterlo een samenvatting geven over het leven van de boer in de Zwitserse bergen, een en ander toegelicht met dia's. Op Kerstavond hoopt ds. A. Ter- louw te spreken over he* onderwerp „Kerstfeest, vreugde of genot?" In januari van volgend jaar zal de heer Valkenburg zijn nieuwe film ver tonen. Voor maart zijn besprekingen gaande met de producenten van Melita koffie om een avond te verzorgen, ter wijl voor april een lezing over de glas fabrieken in Leerdam wordt verwacht. Voor mei heeft men een vrouwenarts gevraagd een onderwerp in te leiden. PRIJS VOOR VEENENDAALSE INZENDING OP BLOEMENCORSO Op het internationale bloemencorso te Aalsmeer behaalde een fraai opge tuigde en versierde luxe wagen van de Veenendaalse firma Van Ginkel een eerste prijs. Gemeente Rhenen SPREEKUUR BURGEMEESTER De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat hij op vrij dag 17 september 1965 verhinderd is spreekuur te houden. Rhenen, 7 september 1965. De burgemeester voornoemd, L. Bosch v. Rosenthal RITACTOERNOOI OP 9 OKTOBER Het Ritactafeltennistoernooi zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 9 oktober a.s. in de kantine van de nieuwe Ritmeesterfabriek a. d. Kerke- wijk. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.002.000 stuks. Prijzen f 17,75 tot f 18,25. Henne- eieren f 12,tot f 16,50. Allen per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: Aanvoer 202 stuks. Prijzen f 62,tot f 69,per stuk. Handel redelijk. DVSA begon zondag j.l. de competitie met de uitwedstrijd tegen het sterke Utrecht. Op het door de regen uiterst moeilijk bespeelbare en gladde terrein werd door beide elftallen een uitstekende en vrij snelle wedstrijd gespeeld. Het geheel werd een sportieve en uitermate spannende ontmoeting. DVSA trapte af en trok meteen ten aanval. Aanvoerder Breeschoten bezette weer de middenvoor plaats en zijn onafgebroken activiteiten inspireerden zijn medespe lers tot grote strijdvaardigheid. Na de eerste stormlopen van DVSA, waarbij het Utrecht-doel enkele keren op gelukkige wijze ontsnapte, kwamen de Utrechters eveneens met vlotte aanvallen. De DVSA-defensie haperde aan vankelijk nog even, doch stopper Eep van Viegen bleek ook nu een onover komelijk struikelblok, die met verre trappen meteen de eigen voorhoede weer aan het werk zette. Voor het eerst in het nieuwe seizoen kwamen de leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen dinsdagavond in zaal Marktzicht bijeen onder leiding van de presidente, mevr. Zwaan-den Hertog. Nadat door de secretaresse, mevr. Van Ruler-Lanting de notulen waren uitgebracht, werd het winter- programma besproken. De aanwezigen konden hun wensen kenbaar maken. Het bestuur kan hier dan rekening mee houden bij het vaststellen van de maan delijkse bijeenkomstep. In het bijzon der vroeg de presidente aandacht voor het zilveren jubileum, dat de afdeling in de maand maart van het volgende jaar hoopt te vieren. Van de leden zal hiervoor een financiële bijdrage wor den gevraagd. Na de pauze vertoonde de heer Van der Hoeff allereerst een filmpje van de 5 mei feestelijkheden met mooie opnamen uit het dorp en daarna nog een tweetal vakantiefilmp jes. heet u bij voorbaat heel hartelijk welkom. Omdat de kaarten voor de avond bijna uitverkocht zyn, adviseren wy U onze show 's middags te bezoeken. Kaarten a f2,50, inclusief Thé Complet, verkrijgbaar aan de kassa van de dameszaak, Hoofdstraat 89 te Veenendaal, Telefoon 08385-2721. De Hollantoriade, het gezellige jaarlijkse uitgaansfeest van het personeel van Hollantor N.V., ging zaterdagmiddag onder misschien wat sombere weersom standigheden van start. De pret en gezelligheid was er niet minder om. De hele Hollantorschare stortte zich in Ermelo op de skelterbaan, waarbij de dames nog uitbundiger bleken te zyn dan de heren. Ook in de avonduren werd een fantastisch Hollantorfeest georganiseerd in het Arnhemse Hotel Royal werd royaal met consumptiebonnen omgesprongen en werd volop geprofiteerd van de gelegenheid om onder de tonen van een bekend orkest, de benen van de vloer te heffen. Om twee uur zette de stoet bussen met Hollantorianen zich in beweging en ging het linea recta in de richting Er melo. Rond drie uur arriveerde men op het skeltercircuit. Maar niet nadat men in de autobus een vragenformu lier had ingevuld waarbij de vrolijke noot niet ontbrak. Er was b.v. de vraag of een „krui- negeleboom" een praatje tussen Veen- se buurvrouwen was, een seringen - naam of een kruidnagelstruik. Nog een: Een „mallewankel" is dat een oude Veense uitdrukking voor een dronken man, een dorpsgek of noch het een noch het ander? De laatste in terpretatie bleek de juiste te zijn. Begrijpelijk dat het invulformulier al de nodige vrolijkheid had opge roepen. 's Avonds in het hotel werden de prijswinnaars bekend gemaakt. Maar eerst togen de bijna 300 Hol lantorianen aan het skelteren, 't Was opmerkelijk dat vele plaatsgenoten, die een dergelijke sport nog nooit zagen, laat staan er actief aan deelnamen, zo goed uit de voeten konden. Er werden negen manches gereden, waarbij ver schillende teams werden gevormd. De winnaars van drie manches kwamën weer uit in de semi-finales. Na afloop van de boeiende strijd werd bekend dat de heer E. Mosterd de eerste prijs had gewonnen. Zoals in de echte sport gebruikelijk, werd hem een grote krans omgehan gen, waarop de letters Hollantoriade 6. De heer Mosterd kreeg ook nog de Firet wisselbeker en een omhelzing van Miss Firet. Met welke prijs de win naar nu 't meest ingenomen ^/as, kon den we helaas niet gewaar worden. De tweede prijs, een fraaie standaard was voor de heer R. Appeldoorn, terwijl de heer P. Valkenburg de poedelprijs in ontvangst mocht nemen. Hierna werd de „Coupe des Dames" verreden. Wat niemand verwachtte ge beurde. De dames trokken nog feller aan het stuurwiel dan de heren. In witte overalls, compleet met valhelms, stoven de dames over het circuit. On der groot gejuich werd mevr. Van Schagen winnares. Op de tweede plaats, met weinig verschil, eindigde mevr. J. Valkenburg. Een kranige pres tatie van de deelnemende dames. De derde ronde was bestemd voor de buitendienst. Hieraan nam ook de directeur, de heer Van der Velde, deel. Hij wilde het niet op zich laten zitten, Zo kreeg de strijd een wisselend en boei end karakter met aan weerszijden uitste kend voetbal. De Amerongers bleken ech ter wat meer doorzettingsvermogen in de strijd te werpen en dit gaf enig DVSA- voordeel. Na 22 minuten een snelle aanval van DVSA. Veenhof zette op de rechtervleugel goed door, kwam naar binnen en keurig op maat ging de bal naar Breeschoten. Deze rondde de aanval met een beheerst schot doeltreffend af 0-1. De DVSA-aan- val was nu enige tijd zeer gevaarlijk. On afgebroken opereerden de Amerongers voor het Utrechtse doel. In de 29e minuui zette Breeschoten weer goed door, schoof de bal naar Johnny Veenhof, die beheerst de keeper omspeelde om vervolgens de stand op 0-2 te brengen. In de volgende minuut had Utrecht de achterstand reeds verkleind. Een ongevaarlijk schot, dat naast zou zijn gegaan, werd door een spe ler onbewust, aangeraakt en onhoudbaar verdween de bal in het doel 1-2. Utrecht putte hieruit de nodige kracht om terug te blijven komen en in de 35e minuut kreeg de vrij gelaten linksbuiten der gast heren de kans de partijen op gelijke voet te brengen 2-2. Volkomen gelijk ging hier na de strijd op. Nogmaals kreeg DVSA een prachtige kans. V. d. Water brak door, doch werd in het beruchte gebied ten val gebracht. De goed leidende scheidsrech ter Kerstens wuifde de verwachte straf schop echter laconiek weg. Met DVSA weer in de meerderheid brak de rust aan. Na de hervatting opnieuw hetzelfde spel- beeld en ook nu kreeg DVSA door wat meer strijdvaardigheid een lichte meer derheid. Vooral de aanval van DVSA zette er een flinke vaart in. Dit resulteerde na 11 minuten in een vloeiende combinatie van de gehele aanval. Breeschoten kreeg de bal voor het doel toegeschoven, om speelde zijn tegenstander en onhoudbaar gaf hij DVSA opnieuw de leiding 2-3. Utrecht had evenwel meteen het antwoord klaar. In de 12e minuut treuzelde de ver dediging van DVSA met wegwerken. Met korte tikjes dacht men de Utrechtse aan val om de tuin te leiden, doch de rechts binnen der Utrechters had het goed door zien, pikte de bal mee en scoorde onhoud baar 3-3. Het werd hierna een uitermate spannende wedstrijd, waarbij beide elf tallen alles in het werk stelden de zege in de wacht te slepen. Ondanks het moei lijke en gladde terrein bleven beide ploe gen in een vrij hoog tempo een goede en sportieve wedstrijd spelen en kreeg deze een zeer levendig karakter. De DVSA- verdediging liet nog wel eens een steekje vallen, waardoor voor het Amerongse doel soms hachelijke ogenblikken ontstonden. Aan de andere kant zorgde de DVSA-aan- val door voortdurende en snelle aanval len er voor dat de balans in evenwicht bleef. DVSA kreeg hierdoor toch de beste kansen. Drost en v. d. Water werden bei den in het strafschopgebied nogmaals ten val gebracht, maar ook nu bleef een straf schop uit. Breeschoten schoot nog eens rakelings over en Veenhof zag een kogel in het zijnet belanden.. Vlak voor het einde ontredderde Breeschoten de Utrecht-de fensie, gaf de bal op het laatste moment aan Drost, die met zijn knie de bal in het doel plaatste. Op de doellijn achterhaalde de stopper de bal en voorkwam een doel punt. Direct hierna een vrije trap voor het DVSA-doel. De bal kwam bij de rechtsbuiten, die onhoudbaar inschoot. Echter had de scheidsrechter reeds gefloten voor buiten spel. Geluk voor DVSA. Meteen hierna kwam het einde van deze spannende en sportieve wedstrijd. De deelnemers aan de lange en zware scooterrally te Rhenen lieten zich vrijdagavond inschrijven by de speciaal daarvoor ingerichte wagen, waarin de organisatoren hadden plaats genomen. Donderdagavond hield de Chr. Plat telandsvrouwenbond afdeling Veenen daal haar eerste vergadering van het winterseizoen 1965-1966. Spreker was ditmaal de plaatselijke predikant ds. J. Overduin met het onderwerp: „De mo derne mens". Ds. Overduin wees erop dat wij als mensen van de moderne tijd te leven hebben naar de wil van Christus, die als Hij gescholden werd niet wederschold en als Hij leed niet dreigde. Met verschillende voorbeelden (voor al uit zijn Amsterdamse periode) maak te ds. Overduin duidelijk wat de Hei land de mensen hiermede wilde leren. Niet uit de mens zelf, maar gedrongen door de liefde van Christus kan men zo leven als Hij ons opdroeg. De predikant was blijkbaar zo duide lijk geweest in zijn betoog dat er na de pauze maar een enkele vraag werd gesteld. Dit vond de inleider niet zo erg als het dan maar voor velen een stimulans mocht zijn om zo te leven dat men de medemens tot een zegen zou zijn. Na de inleiding volgde nog een huis houdelijke bijeenkomst, waarin het programma voor het komende seizoen bekend gemaakt werd. Hiervoor be stond van de zijde der leden een grote belangstelling. In overleg met de Stich ting „Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande" zal in oktober een avond Op de woensdagmiddag in het gemeentehuis gehouden openbare raadsvergadering onder voorzitterschap van burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, heeft de raad van Scherpenzeel uitvoe rig gediscussieerd over een stukje grond achter de gemeentelijke eierhal aan de Spechtlaan. Het college van b. en w. wilde, naar aan leiding van een in de vorige raadsvergadering genomen besluit, zes perceeltjes grond verkopen aan bouwlustige Scherpenzelers. Door de fractieleider van de CHU, B. Valkenburg, werd echter gepro beerd die grond voorlopig te bestem men voor parkeerplaats. Het midden terrein gelegen achter de eierhal zou dan eerst bestemd worden voor eigen bouwers. Met de CHU en de WD'er H. J. Blanken tegen, werd het voor stel van b. en w. aangenomen. I De vergadering begon iets later dan was gepland omdat de voltallige raad in de morgenuren een bezoek had ge bracht aan het Huis der Provincie in Arnhem en in de middaguren de com mandopost van de Bescherming Bevol king te Harderwijk had bezichtigd. Het voorstel om bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten een be drag van f 142.000,te lenen, alsmede de benoeming van de onderwijzeres, mej. C. E. D. Scheurleer uit Velp, aan de Holevoetschool werd door de raad goedgekeurd. Naar aanleiding van een voorstel van het college van b. en w. inzake het afwijzend beschikken op een door de heer G. Meerveld ingesteld beroep te gen de doorstromingsverordening, con cludeerde de voorzitter uit de ontstane discussie tenslotte dat de betreffende verordening herzien moet worden. De zitting hebbende leden van de woning adviescommissie werden herbenoemd. Na de behandeling van de agenda punten deelde de voorzitter de plan nen mede voor de bouw van plm. 112 woningen in plan Zuid (Molenweg). Deze woningen krijgen centrale ver warming en een centraal antenne systeem. Het voltallige college ging met beide systemen accoord. MET MINISTER VONDELING OP EXCURSIE Een groep journalisten is donderdag met minister A. Vondeling op excur sie geweest naar enkele Domein-terrei nen. Zo bracht het gezelschap een be zoek aan een dump in Soesterberg, waar een groot aantal afgedankte motorry- tuigen van het Nederlandse Leger op kopers wacht. Als aanvulling voor een aardige groepsfoto deden de oude mo toren het nog best. 1 i

De Vallei | 1965 | | pagina 2