Autorijden leren 1 „JAWIKO" moderne keuken Vebotex Tijdelijk 3 grote LP's voor 9.95 bij aankoop van 'n PHILIPS grammofoon of radio-grammofoon PRODUCTIEPERSONEEL VROUWELIJK PERSONEEL Heftruckchauffeurs administratieve kracht (vr.) DRUKWERK BANKWERKERS LASSERS en DRAAIERS I DE VALLEI UW BLAD „De Gelderse Vallei FA. W. HUI8ERS Winterprogramma van Volksuniversiteit Scheids recli tersleed AMERONGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 17 september 1965 11 erkende rijschool Voor UW Neveda-wol Neveda-wol LEIDSCHE WOLSPINNERIJ N.V. VEENENDAAL COUPON: invullen en inzenden aan Leidsche Wolspinnerij N.V. De Hoop Rhenen naar Kerkewijk 37 telefoon 2730 Veenendaal Gaarne verzorgen wij voor U Telefoon 2022 - 2 lijnen De Gelderse Vallei" GROOT en KLEIN Drukkerij „De Gelderse Vallei" mandwerk Naamloze Vennootschap Seffinga Engineering Company Talrijke zeer leerzame cursussen ANTIEK Bloemschikken Boetseren Tekenen en schilderen Wijsgerig denken MUZIEKAVOND IN CHR. GEREF. PNIËLKERK DE LEZER Bondsvergadering Chr.Geref. Mannen ver. in Veenendaal AANRIJDINGEN Installatie Padvindersgroep Voor luxe- en vrachtwagen Eenvoudlaan 10a - Veenendaal - Tel. 4130 b.g.g. 2983 In diverse fabricage-afdelingen van het bedrijf te Veenen daal is de mogelijkheid tot plaatsing van in dagdienst en/of ploegendiensten en voor de opmaak-afdelingen. Een aanstelling in ons bedrijf biedt U vele aantrekkelijke voordelen o.a.: Werk in een modern bedrijf; Gunstige loonvoorwaarden; Vakantie- en Kersttoelage; Een aantrekkelijke winstdelingsregeling, die verband houdt met het uitgekeerde dividend; ■8- Pensioenregeling; #- Werkkleding-vergoeding; Verdere sociale voorzieningen. Wilt u meer weten, dan kunt u zich aanmelden bij onze Afd. Personeels zaken, Spoorlaan 2, Veenendaal. Ook kunt u onderstaande coupon invullen en inzenden voor nadere in lichtingen: Afd. Personeelszaken, Spoorlaan 2, Veenendaal Naam en Voornamen: Geboortedatum: Man of Vrouw: Woonplaats: Straat en Huisno Wij kunnen ervaren in ons bedrijf gebruiken. N.V. Betonfabriek Telefoon 08376-2070 Onsterfelijke Straussmelodieën. Minneapolis symphony orchestra o.l.v. Antal Dorati., a Ondertrouwkaarten a Verlovingskaartjes Geboortekaartjes Visitekaartjes DRUKKERIJ 9» PARALLELWEG 10 VEENENDAAL aan de spoorlijn Veenendaal Rhenen DRUKKERIJ 99 vraagt Leeftijd ca. 18 jaar. Dipl. Mulo gewenst en -typen vereist. Aanmelden: Parallelweg 10 Veenendaal Gloria in Excelsis Deo. Sfeervolle kerst zang door koor Deo Cantemus m.m.v.ko-J perkwartet Harry Sevenstern. •zH, 'Dance, Philicorda, Dance. Gezellige dansmuziek door Sid Hamilton op Philicorda. MANUFACTUREN BEODENaLEDIKANTEN VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 t Philips platenspeler op teakhouten voet Met beschermkap. Geschikt voor alle mono-en stereo platen. 4 draaisnelheden.Opnemerelement met diamant en saffiernaald. 99,50 Bergweg 15 - Veenendaal UW SPECIAALZAAK VOOR exclusief luxe- en huishoudelijk Nieuweweg 79 Tel. 2938 - Veenendaal (Ontwerpen, ontwikkelen en assembleren van droogvriesinstallaties) vraagt voor spoedige indiensttreding ervaren: SEC N.V. is gevestigd te 's-Hertogenbosch doch wordt begin volgend jaar overgeplaatst naar Bennekom. Voor transport woonplaats naar 's-Hertogen- bosch en terug wordt gezorgd. Zij die voor één dezer functies in aanmerking wensen te komen worden uitgenodigd hun sol licitaties te zenden aan de Direktie: Postbus 297, 's-Hertogenbosch. Het bestuur van de Volksuniversiteit Veenendaal heeft het programma voor het a.s. winterseizoen bekend gemaakt. Werden in het verleden nog wel eens lezingen, muziekavonden e.d. gegevennu gebleken is dat voor deze evene menten in Veenendaal een minimale belangstelling bestond, heeft men het over een andere boeg gegooid. De gehouden cursussen waren wel in trek en daarom meende het bestuur de activiteiten in deze richting te moeten voort zetten. Het is overigens te betreuren dat de Veenendaalse bevolking blijkbaar zo weinig voor het culturele leven schijnt te voelen, waardoor het programma zo drastisch moest worden besnoeid en het bestuur het fraaie programma boekje, dat ieder jaar met belangstelling tegemoet werd gezien, ditmaal niet kon uitgeven. Alle hoop is dus nu gevestigd op de cursussen, die elk in eigen genre, kunnen bijdragen tot meerdere kennis en de culturele belangstelling - voor zover aanwezig - kunnen verdiepen. Op de dinsdagen 2, 9 en 16 novem ber zal de heer Marcel B. Keezer uit Wassenaar een aantal lessen geven in het kader van de cursus: „Antiek zien en herkennen". Het ligt in de bedoe ling dat de heer Keezer kleine ge bruiksvoorwerpen zal tonen en be spreken. Een en ander wordt met dia's toegelicht. Wensen van cursisten om trent het bespreken van bepaalde ar tikelen kunnen (indien mogelijk) inge willigd worden. In principe vangt de cursus aan met de behandeling over porceleinkasten en andere kleine voor werpen in ons dagelijks leven. Mej. H. Ruys uit Utrecht, docente van de Stichting Huishoudelijke Voor lichting ten plattelande zal volgend jaar op de data 5, 9 en 26 april als mede op 3, 10 en 17 mei een bloem schikcursus verzorgen. Dit is een ver volgcursus, zodat dames die nog niet eerder een cursus volgden niet inge schreven kunnen worden. De lessen duren 2V» uur en zullen bestaan in het opmaken van vazen en bakjes, ge schenken met bloemen opmaken, fees telijke tafelversiering etc. Ook volgend jaar op de maandagen 10, 17, 24 en 31 januari en op '7, 14, 21 en 28 februari alsmede op 7 en 14 maart zal de beeldhouwer Arie van den Berg uit Bilthoven een cursus boetseren geven. De heer v. d. Berg noemt zijn werkcursus boetseren een vorm van expressie voor volwassenen. Met klei en geringe hulpmiddelen kunt u uw scheppend vermogen ontplooi en. Hoe een begin of een vervolg te maken en wat de mogelijkheden van dit materiaal zijn, leert men in deze cursus, die vorig jaar een grote be langstelling trok. De bekende kunstschilder en glaze nier Wim Mulder uit Otterlo is weer present met zijn cursus tekenen en schilderen. In tien lessen op de woens dagen 6, 20 en 27 oktober en op 10, 17 en 24 november zal de heer Mulder iedereen persoonlijk de beginselen van de schilderkunst bijbrengen. Het is een goede ontspanning om de schilderkunst te gaan beoefenen. Ook zij, die reeds gevorderd zijn in deze kunst kunnen nog heel wat van de bekende kunste naar opsteken. Dr. J. G. Th oom es zal op de woens dagen 12, 19 en 26 januari 1966 als mede op 2, 9 en 16 februari in de con sistorie van de Gereformeerde kerk aan de Vaartbrug een aantal onder werpen behandelen t.w.: 1 Geloof en Weten; 2 Godsdienst en Cultuur; 3 Is „waarheid" gave of opgave; 4 Gevan gene in ruimte en tijd; 5 Heeft het le ven een einde of een doel^ 6 Het vi sioen van Teilhard de Chardin. Tevens is nog inschrijving mogelijk voor de volgende cursussen: 1 Cursus Elektronica (het maken van elektro nische apparaten); 2 Autotechniek; 3 Vormen met hout; 4 Declameren; 5 Het zien van moderne kunst; 6 De psycho logie van de moderne roman; 7 Luis teren naar nieuwe muziek; 8 Esperan to voor beginners; 9, 10 en 11 Conver satielessen Engels, Frans en Duits; 12 Engels voor bejaarden (begincursus). In het voorjaar van 1966 zal een con cert worden bijgewoond in het con certgebouw te Amsterdam. Inschrijving voor al deze cursussen is opengesteld tot 20 september a.s. bij het secretariaat Populierenlaan 7 en bij boekhandel Davelaar, Hoofdstraat 41, tel. 2557. Het cursusgeld dient voor de aanvang van de cursus te zijn vol daan. Bij onvoldoende belangstelling gaan de cursussen niet door. Alle cur sussen, met uitzondering van de cur sus van dr. Thoomes worden gehouden in de Kon. Julianaschool aan de Ker kewijk. Ter opening van de kerkelijke muziek avonden in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoofdstraat is er zaterdagavond 18 sept. een concert door Simon C. Jansen m.m.v. Annette de la Bije. De bekende Amsterdamse organist Si mon C. Jansen hebben we in Veenendaal al enkele malen kunnen beluisteren. Hij is cantor-organist van de Westerkerk en derhalve ook dirigent van het Westerkerk- koor. Daarnaast is hij hoofdleraar voor orgel en improvisatie aan het Amster- damsch Conservatorium en sinds een jaar ook hoofdleraar koordirectie en leider van de koorklassen van dit instituut. Tenslotte is hij ook dirigent van de Kon. Chr. Oratorium vereniging in Amsterdam. Naast al deze werkzaamheden geeft de heer Jansen veel concerten zowel in bin nen- als buitenland o.a. België, Engeland, Duitsland, Zwitserland en Scandinavië. Zelf ontving hij zijn opleiding van C. de Wolf en Dr. Anthon van der Horst. Annette de La Bije is in Veenendaal ook helemaal geen onbekende meer. Reeds verschillende malen heeft zij hier samen Simon C. Jansen in concentratie voor zijn prachtige orgelspel. met de Chr. Oratorium Vereniging uitvoe ringen verzorgd. Het programma voor deze avond is veelzijdig. Bekende en minder bekende werken komen er op voor. Degenen die van aria's uit oratoria houden en zij die van het eenvoudige geestelijke lied genie ten hebben keus. Anette de la Bije. Het concert begint met het „Allegro" uit concerto no. 4 in F gr. t. van G. F. Handel? De organist gebruikt vrijwel let terlijk de zetting van M. Dupré. Van de zelfde componist zingt Annette de La Bije vervolgens „Let the bright Seraphims", (uit Samson) en „Höre Israël" (uit de Elias) van F. Mendelssohn Bartholdy. Van de orgelwerken noemen we verder nog: „Daal Schepper, Heilige Geest, daal af" van M. Duruflé. Twee bewerkingen van ps. 8, door H. Gagnebin. „God roept ons broeders tot de daad" bewerkt door Simon C. Jansen. Voor or gel en sopraan bewerkingen over ps. 98 en „Wilt heden nu treden". Tot slot van dit concert zal gezamenlijk ps. 138 1 worden gezongen. Zoals gewoonlijk begint deze muziek avond om acht uur. Deze avonden zijn vrij toegankelijk, maar, om de onkosten te dekken is er aan de uitgang een collecte. In de Vallei van dinsdag j.l. was de Veenendaalse arbiter v. d.- Scheur wel de boosdoener. Bij Musketiers-Merino's had hij volgens het verslag de wed strijd niet in handen, bij Oranje Wit- Sterrenwijk was hij de schuld van de nederlaag van Oranje-Wit. Dit is vol gens mij zeer onwaarschijnlijk, dit dan op z'n zachtst uitgedrukt. Ik meen dat er andere redenen zijn van het niet te best verlopen van de genoemde wed strijden. De eerste, die tussen Musketiers en Merino's, zaterdag in het naburige Eist gespeeld, was TEVOREN al tot in de puntjes besproken. Waarom? Een spe ler die tot voor kort in Elgt had ge voetbald kwam door z'n huwelijk in Veenendaal te wonen en speelde nu in een Veenendaalse club mee tegen z'n oude vereniging. Hoe dan ook, er werd hem meegedeeld: Je gaat eruit. En he laas werd hij uit het veld gedragen. Door dit voorspel werd het een un faire aangelegenheid. Scheidsrechter v. d. Scheur moest zich in allerlei boch ten wringen om de zaak bij te houden en te bekijken. Ook was er een trainer, die langs de lijn zijn spelers met de vuist omhoog stond op te zwepen. Waarom deze rivaliteit? Laat een spe ler toch gewoon zijn voetbalspel be oefenen. Het is sport en laten we het dan ook fijn houden en de volgende ontmoeting vriendschappelijker maken, zodat de scheidsrechter niet onnodig de schuld krijgt van de ontaarding van het spel. Dat hij de schuldige zou zijn van het verliezen van Oranje-Wit is m.i. ook uitgesloten. Een speler, die op de grond liggend, de bal tegen de hand gespeeld krijgt is niet schuldig aan een overtreding, wel als hij de bal op zettelijk met de hand speelt Straf schop dus en geen te zware straf zo als in het verslag te lezen valt. Ook hier een andere oorzaak dan de scheidsrechter? Inderdaad. Liefst drie clubs degraderen uit deze afdeling en er staat voor de clubs heel wat op het spel. Dat de spelers alles zullen geven is duidelijk. Maar voor de heren ar biters wordt het nog een zwaarder seizoen, zij mogen geen enkele ver gissing maken en hebben daarom de training voor zichzelf al zwaarder ge maakt. Daarom vind ik het niet leuk in cursief of dik gedrukte letters uit het verslag te vernemen dat er een andere zondebok is gevonden voor het ver liezen van een wedstrijd dan de eigen spelers. De Vallei dankend voor de plaatsruimte zou ik voor willen stellen de verbroedering die dit blad in Vee nendaal - en terecht - op gang wil brengen iets te willen uitbreiden en ook de naburige clubs erbij te be trekken. Scheidsrechter A. Blankespoor, Rembrandtpark 62, Veenendaal. (Onze correspondent te Eist tekent hierbij aan dat hij beide wedstrijden heeft bezocht en dus uit eigen waar neming sprak. Dat de heer Blanke spoor het opneemt voor zijn collega vindt hij zeer begrijpelijk. Vasthouden aan de realiteit is volgens onze corres pondent een eerste eis. De voorgeschie denissen doen volgens hem niet ter zake, de scheidsrechter dient een stren ge leiding te handhaven. Overigens zou een open gesprek over deze aangele genheid tussen de arbiters uit deze streek en de verenigingsbesturen ge wenst zijn om eventuele herhalingen te voorkomen. - Red.) VERDACHT VAN DIEFSTAL Maandag werd een zekere H., die van diefstal werd verdacht door de po litie aangehouden. Bij huiszoeking trof men een partij textiel aan. Het bleek dat H. in Apeldoorn meerdere inbra ken had gepleegd. TWEE ZAKKEN CEMENT ONTVREEMD Maandag deed de heer Van E. van de Middelbuurtseweg aangifte van ont vreemding van twee zakken cement, die hij bij de woning van zijn vader voor aan de weg had gezet. De politie stelt een onderzoek in. HERVORMDE JEUGDRAAD BENOEMT JEUGDWERKLEIDER Zeer binnenkort zal de hervormde jeugdraad ertoe overgaan een nieuwe jeugdwerkleider te benoemen. Een vier tal kandidaten zal zich aan het bestuur presenteren, waarna men dan een defini tieve keus zal maken. De te benoemen jeugdwerkleider zal t.z.t. een gehele dag taak hebben. Hierom is het noodzakelijk dat de aan te stellen functionaris de ver eiste opleiding heeft gevolgd. JEUGDWEEKEND OP 2 EN 3 OKTOBER De hervormde jeugdverenigingen te Ederveen organiseren op 2 en 3 oktober a.s. een jeugdweekend. Na de verwelko ming van de gasten in het verenigings gebouw naast de kerk zal een broodmaal tijd worden aangericht. Het tweede deel van de dag zal worden verzorgd door de heer Stunnenberg uit Bennekom met een aantal kleurendia's over Oostenrijk en Zwitserland. Vele hervormde jongeren ook uit de omgeving worden gaarne ver wacht in het gastvrije Ederveen. De heer W. Berkhof, Poelweg 7 kan alle nadere in lichtingen verstrekken. MEISJE BRAK ARM BIJ HET SPELEN Maandag kwam het negenjarig dochter tje van de fam. de J. uit de Gov. Flinck- straat zo ongelukkig ten val tijdens het spelen dat ze een gebroken arm opliep Het meisje werd per ziekenauto naar het Julianaziekenhuis vervoerd. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 september zal in Veenendaal de Bondsdag van de Chr. Ger. Mannenverenigingen in Neder land worden gehouden. Men verwacht een overstelpend aantal leden uit het ge hele land, ook al omdat de bondsdag voor het eerst op zaterdag wordt gehouden. Op vrijdag zal de huishoudelijke verga dering worden geopend door ds. I. de Bruine. Na de pauze verzorgt Ds. P. Op den Velde een causerie over het kerkelijk leven in Canada. In de morgenvergade ring van zaterdag zal Ds. C. Langbroek een onderwerp inleiden over „Onze jon gens in militaire dienst en hun geeste lijke verzorging." Drs. W. van 't Spijker zal tenslotte op de middagbijeenkomst een referaat houden over: Kompas of route beschrijving. De bondsdag wordt gesloten door de plaatselijke predikant Ds. J. Keuning. Uijl 92, J. Pakvis 92, G. Wijnbergen 90, H. de Groot 90, A. van den Sig- tenhorst 90, W. Berkhof 90, A. Duffels 89. A. Burgstede 89, Mulders 89, J. Niessen 87, J. van Leeuwen C4, P. v. d. Sigtenhorst 84 en J. L. Engelaar 82 pnt. Dinsdag j.l. vond in de Overstraat een aanrijding plaats tussen twee wielrijders, beiden uit Amerongen. De wielrijder v. O. passeerde met zijn rij wiel een langs de Overstraat gepar keerde auto. Juist op het moment van passeren reed G. eveneens uit Ame rongen afkomstig, met zijn fiets van af het trottoir de weg op, achter de bestelauto langs. De twee fietsers bot sten tegen elkaar op, waarbij v. O. kwam te vallen. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis bleek, dat deze een arm had gebroken. Zaterdag j.l. vond op het kruispunt Kon. Wilhelminaweg-Holleweg een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. De bestuurder van de auto verleende geen voorrang aan de bromfietsberijdster, beiden wonende te Amerongen. Het meisje kwam te val len doch kwam gelukkig met de schrik vrij. De bromfiets werd licht bescha digd. Hoe gevaarlijk dit kruispunt is bleek nu weer eens. Beide betrokkenen kwa men uit Amerongen, weten dus bei den hoe goed hier ter plaatse dient te worden uitgekeken. Desondanks werd er toch, misschien juist door enige nonchalantheid een verkeersfout ge maakt, welke echter dit keer goed af liep. SCHIETUITSLAGEN „WILLEM TELL" Maandagavond werden in hotel Bui- tenlust te Amerongen door de leden van de plaatselijke schietvereniging „Willem Teil" de navolgende resul taten geschoten: W. Engelaar 96, A. de Haas 95, J. D. de Greef 94, H. den POGING TOT INBRAAK In de zaak van de Ameronger v. I. werd in de nacht van woensdag op donderdag j.l. in het kantoor ingebro ken. Men was door het W.C. raam naar binnen geklommen en had daar na het raam van het kantoor gefor ceerd. De bureauladen werden open gebroken doch er werd niets door de insluipers medegenomen, daar er in het kantoor geen geld aanwezig was. De politie stelt een onderzoek in. Zoals bekend werd in het prille be gin van dit jaar getracht in Ameron gen weer te komen tot het oprichten van een padvindersgroep. Hoewel de organisatie aanvankelijk nog wel op een aantal moeilijkheden stuitte is het er toch van gekomen. Op zaterdag 18 september 1965 zal om drie uur 's middags op het terrein van de Betonfabriek Malée aan de In dustrieweg te Amerongen de installa tie plaatsvinden van de Welpenhorde, welke de naam heeft gekregen „De Ne derlandse Padvindersgroep Zuylenstein Amerongen". Verwacht wordt, dat er voor deze in stallatie een grote belangstelling zal bestaan, temeer, daar er in Ameron gen vroeger reeds een padvindersgroep is geweest.

De Vallei | 1965 | | pagina 11