DOVO gaf winst uit handen tegen Kozakken Boys 4-4 Voorsprong van Veenendaal ging verloren in slotfase P E L CHEVROLET Verdiende zege van VRC in hel verre Hardenberg Sportclub Rhenen gaat door met overwinningen 6VVV - zonder J. v. d. Bovenkamp - was kansloos in Wierden Doelpuntenfeest bij C.S. Vitesse- Musketiers dat verdiend werd gewonnen door de Elstenaren 4-5 Volle winst voor Rhenus 1 in Vianen Nieuwsblad „DE VALLEI" Gerard vau Beek kogelt in eigen doel Kulaii deelde de buit met DEV 2-2 V.A.B. Drie spelers geblesseerd tegen Saestum AMERONGEN dinsdag 21 september 1965 Rechtsback Gerard van Beek van DOVO viel twee minuten voor het einde van DOVO-Kozakken Boys terneerge slagen op de grond. Hy had een gruwelijk moment beleefd De zo fraai opgebouwde 43 voorsprong van DOVO ging verloren toen hü in zün üver om de bal terug te spelen keihard langs de paal in eigen doel knalde Voor iede re voetballer een ondragelyk moment. De eindstand sprong toen op 44 Kozakken Boys ging juichend van het veld. Vele toeschouwers, toch al geplaagd door striemende regenvlagen, hadden het Sportpark al verlaten Zij dachten dat DOVO de buit binnen had. De laatste negen minuten bewezen het tegendeel. Een kostbaar punt ging al dus verloren. HATTRICK De zeer actieve en bewegelijke Brux- voort heeft overigens zijn stempel op de wedstrijd gezet. Niet minder dan driemaal vond de stugge doorzetter het Werkendamse net Het voorhoedespel van DOVO won door deze opstelling aan kracht. K. van Hall was wegens een blessure absent en werd op de lin kervleugel vervangen door Hartog, die het voor rust aardig deed maar later afzakte. Kozakken Boys beschikte als vanouds weer over een pittig, snel elf tal waarbij de routinier Klaas v. d. Heuvel voortdurend in de gaten gehou den moest worden. Snel Ondanks een venijnige regenbui werd in hoog tempo gestart. DOVO nam het heft in handen cn maakte het doel man Schaddelee danig lastig. In de 12e minuut gaf Bruxvoort zijn visite kaartje al af. Na een glanzende voor zet van Nico Diepeveen zette Brux voort zijn hoofd tegen de bal en stóot- te het leer fanatiek in het vijandelijk doel. 1-0. Een snelle, op en neer gaande strijd deed bijna de nattigheid vergeten. Ko zakken Boys lanceerde een paar levens gevaarlijke uitvallen. Na zo'n snelle uitval over links, waarbij Van Driel de bal opbracht kon v. d. Heuvel zijn lin kervoet tegen de bal gooien en zijn club de gelijkmaker bezorgen, 1-1. Vrij vinnig werd gestreden om de leiding. DOVO was veel meer in de aanval dan de Brabanders. Gesteund door een voortreffelijke middenlinie met Kroesbergen en Schoeman trok ken de rood-witte aanvallers naar vo ren. Vooral Diepeveen bleek geheel in oude doen te verkeren. Linksback Tim mer had grote moeite met de dwar relende aanvallen van de DOVO rechts buiten. Twee schoten van Nico zoefden de keeper om de oren. Ook Bruxvoort, de actieve aanval ler, zorgde een keer voor vuurwerk, maar de geroutineerde spil Van Rijs wijk met achter zich doelman Schadde lee gaven weinig kansjes weg. Totdat dan in de allerlaatste minuut van de eerste helft Visscher langs zijn tegen standers vloog. Hij passeerde back Blokland, doelman Schaddelee liep te vroeg uit, waarna Visscher met een bekeken boogbal het net wist te raken. Een knap doelpunt. De DOVO ploeg, nat, maar goedgemutst kon met een 2-1 voorsprong gaan rusten. Raak Nog voor alle toeschouwers uit de kantine waren gestapt had Bruxvoort zich alweer gemeld. Snijdend langs de lijn gaf hij een listig, effectvol schot af, eigenlijk als voorzet bedoeld en doelman Schaddelee was volkomen verrast. 3-1. DOVO ging door, de aan vallen werden onstuimiger. Zelfs G. Slotboom rukte op. De winst lag voor het grijpen. Maar eerst liet men Kozakken Boys toe een aanval op te zetten. In de 14e minuut trokken de Brabanders de ver dediging binnen. De mee opgerukte linkshalf Ippel loste van 25 meter af stand een schuiver, waardoor Harde- veld werd verrast, 3-2. Toch nog on zekerheid over de uitslag? Bruxvoort, loerend op een volgende kans, dacht daar anders over. Scherp opgesteld kreeg hij de bal toegespeeld, liet Rijswijk achter zich en stevende op de keeper af, die terecht uit zijn doel kwam. Bruxvoort bewaarde z'n kalmte en punterde het leer met een fraaie boogbal over de doelman heen, 4-2 Met nog een kwartier te spelen leek DOVO op fluweel te zitten Toen bleek evenwel de onbereken baarheid van de Kozakken Boys ploeg, die ieder moment tot uit barsting kan komen. Middenvoor Visser wist zes minuten voor tijd een doorbraak te forceren en knal de het leer fraai in de touwen, 4-3. De regen daalde weer in grote noe- veelheden neer Tientallen zochten de uitgang op. Er kon toch niets meer ge beuren? De nerveuse achterhoede van DOVO kon de slijtageslag van de laat ste minuten niet verwerken Keer op keer kwamen de Werkendammers te rug Totdat dan in de laatste minuut dat verschrikkelijke moment voor Gerard van Beek aanbrak. Hij wilde, hevig in het nauw gebracht, een hoekschop weggeven, maar inplaats daarvan vloog de bal van de punt van z*n schoen ln het eigen doel. 4-4. Hevige teleurstelling bij DOVO. he vige vreugde bij Kozakken Boys, dat juichend van het veld ging alsof men een kampioenschap had behaald. Een kostbaar punt voor DOVO verloren, want wanneer men de winst had vast gehouden zou men alleen aan de lei ding hebben gestaan. Nu moet men de eerste plaats met Kozakken Boys en SHO delen. De stand is: DOVO 3-4 Kozakken Boys 3-4 SHO 3-4 Quick Boys 3-3 Zuidvogels 3-3 SSC 55 2-2 RVVH 2-2 Roda Boys 3-2 NDSM 1-1 Rijnsburgse Boys 2-1 Zwart Wit 1-0 BADSEIZOEN VOORBIJ Zandvoort: Terwijl de late badgasten nog van het fraaie nazomerweer pro fiteerden, lieten strandexploitanlen hun spullen weghalen. Het badseizoen, voor zover hiervan dit jaar sprake wasis voorbij Kulan heeft zaterdag genoegen moeten nemen met een 2-2 gelijk spel tegen het Doornse DEV. een gelijk spel dat pas drie minuten voor het einde gerealiseerd kon worden. Kulan begon met tegenwind en kreeg het hard te verduren. Na vijf minuten knalde de Doornse midvoor net langs de paal. Even later namen de gasten de lei ding. Na een goed genomen hoek schop kreeg Huisman de bal niet goed op zijn voet en tergend lang zaam rolde het leer in het doel. 0-1. Kulan kreeg meerdere kansen, maar de deze middag hardwerkende J Hensen en Huisman schoten rakelings naast. Na een half uur kreeg Kulan een 0-2 achterstand te verwerken Er ontstond een misver stand tussen Roks en Sukkel waarvan de middenvoor van DEV handig profiteerde Maar Kulan. hoewel goed aanvallend, kon voor rust geen tegengoal lanceren Dat gebeurde pas na rust De hard tac kelende achterhoede van DEV wist voor alsnog het gevaar te keren, maar moest wel alle spelers in eigen strafschopgebied groeperen Kulan was nu heer en meester van het terrein Aanval op aanval rolde op het DEV doel af Doornse benen of lichamen stonden in de weg bij de scho ten van de SKF' ers Een serie corners daalden neer, maar wat de hele Kulan voorhoede ook deed het wilde maar niet vlotten. Huisman kon na weifelen bij DEV voor 2-1 zorgen. Een geweldige Kulanexplosie was het gevolg Eindelijk maakte Huis man een tweede doelpunt, maar hij stond buitenspel Tien minuten voor het einde lanceerde Kulan een scherpe aanval. Hen sen sprintte in het lege gat, en scoorde beheerst, maar de zwak leidende scheids- Zoals wij an onze sportprognose schreven zou het wel eens moeilijk kunnen zijn voor VRC in het verre Hardenberg tegen nieuweling HHC. Het liep anders uit, want VRC behaalde een verdiende 2-0 overwinning en was de sterkste in het veld. De hechte verdediging met doelman Bertus Cornelissen en spil Rinie van Engelenburg stond rotsvast tegen de aanvallen van de Hardenbergers. AFTRAP Na een reis van 140 km kon VRC ir. een stromende regen aftrappen De Veenendalers verschenen met dezelfde opstelling als waarmee de competitie werd begonnen. Al direct trok Ie voor hoede van leer Midvoor Jan an Koo ten kreeg een kans, maar zijn harde kogel vloog een paar centimeter over de lat. wlaar na vijf minuten was het wel raak. Gerard Hasselaar kreeg op links de bal toegespeeld, liet de HHC back achter zich en met een zuiver schol was de keeper geslagen, 0-1 Dit gaf de VRC'ers een morele steun, maar HHC liet het er niet bij zitten. Midvoor Meyer knalde rakelings over het doel van Cornelissen. Er kwam een grooi overwicht voor HHC waarbij echter rechter Oostindien keurde het doelpunt op appel van de grensrechter af. Kulan zet te nu alles op alles DEV kwam er in de gehele tweede helft niet aan te pas. Drie minuten voor tijd volgde de beloning voor Kulan Rechtshalf Budding schoot vanaf de zestien-meterlijn in door de opeenhoping van spelers werd de bal van richting ver anderd en dwarrelde in het Doornse doel 2-2. Klomp kreeg in de allerlaatste minuut nog een droomkans, maar negeerde die, zodat Kulan de punten met DEV moest delen. Het pechduiveltje heeft Kulan par ten gespeeld, want normaal gesproken zou men met 4 of 5-2 gewonnen hebben Doelpunten beslissen echter de wed strijd en ging een verdiend punt voor Kulan verloren. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE SVP niet opgewassen tegen Hulshorst Sportver. Panter heeft de eerste com petitiewedstrijd niet in winst kunnen omzetten. Het bezoek aan het sterke Hulshorst leverde de Panterploeg een nogal dikke 5-1 nederlaag op. Het be gon overigens zo goed. Na tien minuten mocht v. d. Bovenkamp een vrije trap nemen en de bal zeilde hard in het Hulshorstdoel. 0-1. Geruggesteund door het vroege suc ces bleef Panter nog even aanvallen Een ongelukkige handsbal van J Bol derman in het strafschopgebied lever de Hulshorst een strafschop en een doelpunt op. 1-1. Hierdoor werd Panter schijnbaar zo ontmoedigd dat alle fut eigenlijk uit het elftal verdween Het spel werd te kort gehouden, waardoor de Hulshorsters, die wel het open spel hanteerden duidelijk in de running kwamen. Door een onfortuinlijk doelpunt van Hulshorst kwam Panter met 2-1 ach ter. Keeper Van Kooten sloeg bij een hard schot net leer tegen de deklat. waarna de bal langs zijn rug in het doel caramboleerde Zes minuten later een misverstand tussen Bolderman en zijn doelman en weer profiteerde Huls horst gretig, 3-1. De thuisclub bleef sterker, voor Pan ter om moedeloos te worden. Even voor de rust bepaalde de midvoor de stand op 4-1 en deze achterstand leek te groot om nog iets te kunnen uitrichten Het spel van Panter werd weliswaar beter, maar die 4-1 was een onover komelijke hinderpaal. Hulshorst kon na 25 minuten nog een vijfde doelpunt aantekenen toen Van Kooten zich even vergiste en hier mede was het pleit beslecht De Huls- horsters toonden over een fel .enthou siast en bovendien goed schietend elf tal te beschikken Menige club zal hier op de Veluwe in het zand bijten De wedstrijd had een sportief verloop en werd door scheidsrechter Winkelaar uitstekend geleid. Veenendaal heeft haar tweede nederlaag moeten incasseren. Weer net zo onfortuinlijk als vorige week. In een overrompelend begin hadden de geel-blauwen al na zes minuten een 2-1 voorsprong, die tot ver in de tweede helft gehandhaafd bleef. Toen reeds twee spelers van Veenendaal door blessures waren uitgevallen, raakte het verband weg en later moest ook doelman Jacobs nog geblesseerd van het veld. Al deze tegenslagen konden niet goed worden verwerkt en de kleine, maar mooie voorsprong ging teloor. Saestum doelpuntte snel achtereen driemaal en het zwakke pitje van Veenendaal ging toen finaal uit. OVERROMPELEND Er werd in hoog tempo begonnen. De doelpunten rolden in de eerste minuten als appels van een boom. Saestum greep het eerste succes. De veteraan linksbuiten Beyaard ste vende in de 3e minuut als een sneltrein langs de lijn. ieder rekende op een voor zet, maar in plaats daarvan ging Beyaard door en schoot de bal meedogenloos langs keeper Jacobs 1-0 Even was Veenendaal aangeslagen, maar dat duurde slechts en kele seconden. De voor het eerst na enkele seizoenen weer opgestelde Rinie van Kooten wist Saestum in moeilijkheden te brengen Een vlijmscherpe pass van P Muller be landde op rechts, van Kooten stevende door en wist de uitgelopen doelman Nap te trakteren op een uitgekookte boogbal. die een spoor naar de touwen trok 1-1 Nauwelijks was het gejuich van het mee gekomen supporterslegioen verstomd of Veenendaal trok andermaal de touwtjes aan. In de negende minuut omspeelde de bewegelijke Derksen twee Zeistenaren en schoot toen van zeker 30 meter hard en genadeloos in, waarbij doelman Nap voor de tweede keer te ver voor z'n kooi stond 2-1 voor Veenendaal Een overrompelend begin. De toe schouwers gingen er even recht voor zitten. Maar de verwachte levendig heid kwam niet. Wel ontstonden er voor rust een paar unieke kansen, waarbij doelman Jacobs zich als een leeuw verdedigde. Mel Merino's wilde het nog niet vlotten Het is Merino's niet gelukt een punt je uit Lopik mee te brengen. Men moest met een 2-0 nederlaag genoegen nemen Het spel was wel iets beter dan vorige week tegen Musketiers, maar het peil dat in de oefenwedstrij den werd vertoond, kon men ook thans nog niet bereiken. Het begin gaf een gelijkopgaande strijd te zien met doelrijpe kansen voor beide doelen Lopik nam na tien minuten de leiding door een fraai doel punt van de snelle rechtsbuiten Hier na golfde het spel aardig op en neer totdat Merino's een overwicht kreeg dat tot aan de rust gehandhaafd werd Doelpunten bleven echter uit en met een 1-0 stand brak de rust aan Tien minuten na de hervatting kreeg Lopik een corner te nemen Een van de Merino spelers stapte over de bal heen waardoor de Lopik linksbinnen kon inknallen, 2-0 Hoewel beide ploe gen nog volop kansen kregen toege meten. werd er niet meer gedoelpunt De Merino's maakten overigens de fout om alles over links te spelen Rechtsbuiten T v. d Berg. waar het meeste gevaar doorgaans vandaan komt, werd te weinig in het spel 1 ■»- trokken. Al met al was het een zeer sportieve wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de Utrechtse scheidsrech ter Van Roeden. Hij maakte een vliegend schot van de listige Beyaard onschadelijk. Even later schoot de oudste Saestumspeler oerhard tegen de lat Aan de andere kant noteer den we 'n vinnige kopbal van W Derksen na een hoekschop van R van Kooten Anton Muller de back moest na een half uur uitvallen en gaf z'n plaats over aan Jan Overeem. Intussen probeerde Saestum de achterstand weg te werken Het luk te niet best. omdat spil Gerritsen en kee per Jacobs zich fantastisch verweerden De goed spelende rechtsbuiten van Koo ten werd vlak voor de rust ook al ge wond. Hij kwam overeind, maar werd ge plaagd door een onwillige enkel Na rust bleek hij niet lang meer mee te kunnen Leppers kwam hen vervangen De tweede helft gaf een aanvallend Saestum te zien Beyaard bleek zich niet te kunnen ver zoenen met een achterstand Overal dook de kalende linksbuiten op Hij liep in de 14de minuut keeper Jacobs tegen de vlak te. die hierna even bleef liggen Het spel werd forser Jacobs weerde zich geweldig en plukte de bal voor de voet van de drif tige midvoor van Schaik weg Het bleef alsmaar 2-1 voor Veenenda'al. Derksen kreeg de kans van z'n leven maar werd door keeper Nap de voet dwars gezet Hel ongeluksmoment voor Veenendaal kwam in de 22ste minuut. Toen de achterhoede even weifelde kon Van Schaik op rechts naar voren stormen. De rossige Saestum-man lepelde de bal over doelman Jacobs heen en onder luid gejuich van Saestum was de ban gebro ken 2-2. Veenendaal raakte wat van de kook Van de voorhoede ging na het vertrek van van Kooten weinig meer uit. Achter kreeg men het zwaar te verduren Jacobs had hinder van de blessure In de 32ste mi nuut werd het vonnis geveld Rechtshalf Tewes passeerde Muller en Heykamp en legde de bal toen in de uiterste hoek 3-2 De weerstand van Veenendaal was ge broken Zes minuten later werd de neder laag een feit toen Beyaard voorzette, midvoor van Schaik listig doorkopte naar linksbinnen van Eek die geheel vrijstond en van dichtbij een gaatje zag 4-2 Doel man Jacobs verliet, teleurgesteld het veld en werd vervangen door de junior van Rossum In de korte eindfase was Saes tum nog een paar maal dicht bij een vijfde doelpunt. De goed begonnen strijd werd voor Veenendaal een desillusie Saestum met enkele forse spelers in de gelederen, vocht TE fanatiek voor de zege. die de thuisclub dan ook behaalde Sportclub Rhenen heeft ook de tweede wedstryd van het seizoen ln winst om weten te zetten, want het won zaterdag met 20 van TOV in Baarn. Sport club speelde deze wedstryd met een volledig elftal en het was in de eerste helft al spoedig duidelyk dat de TOV defensie een zware middag zou krygen Dat bleek al in de eerste minuut, toen Wim Verwoert een goed schot afvuur de, de keeper wist het schot goed te keren, zy het echter ten koste van een corner. Sportclub bleef komen en iedereen verwachtte dan ook doelpunten, maar de uitstekende doelman van TOV wist van geen wyken. Toch kwam TOV na twintig minuten spelen meer los en betrok vooral de vleugelspelers veel in het spel, waarbij back Ten Braak zijn tegenstander nog wel eens teveel ruimte gaf. Maar ook TOV kwam niet tot doelpunten en de weinige schoten werden zeer bekwaam door doelman De Jong gestopt. Beide goed spelende kanthalfs Vij gen en Sandstra namen het midden veld in bezit en nu kwam TOV er niet meer aan te pas. In de dertigste mi nuut kwam een TOV back zodanig in de verdrukking dat hij de bal te zacht op zijn doelman terugspeelde. G. Op perman maakte er dankbaar gebruik van en schoof de bal beheerst in het doel, 0-1. Zo bleef het tót de rust. Na de thee speelde Sportclub Rhenen beslist zeer goed en dat er niet meer doelpunten vielen was vooral aan paal en lat te wijten. Maar in de 17e minuut was het dan toch weer raak. Een goede combinatie tussen W Opperman en W Verwoert bracht de bal bij G. Opper man, deze zette de bal goed voor en K. v. d. Berg schoot hard in, 0-2. Tien minuten later kopte v. d. Berg een voorzet van konny Kooimans goed in, maar om onbegrijpelijke redenen werd dit doelpunt afgekeurd. Er volg de nu een waar bombardement op het TOV doel. Zelfs linksback Budding en spil Baars waren met de aanval mee getrokken, maar ook dat leverde geen doelpunten op. En zo verstreek ook de tweede helft, waarin Sportclub zich voor het talrijke publiek van haar beste zijde had laten zien. Zaterdag speelt Sportclub thuis te gen het eveneens nog ongeslagen Ter- schuurse Boys, aanvang 4 uur. Sport club 2 won met duidelijke cijfers. 8-1 van GVVV 4 uit Veenendaal. terwijl het derde een flinke nederlaag, 8-2 leed tegen Merino's 3. HANDBAL RHC won overtuigend van UD 4 Op Candia speelde RHC haar derde wedstryd van deze competitie. Het werd een 17-8 overwinning en RHC neemt nu een mooie plaats op de rang- lyst in met 5 punten uit drie wedstry- den. RHC kwam, zoals gewoonlijk snel aan een achterstand en dit keer was het 0-4 voor UD. De verdediging sloot hierna be ter en de RHC aanval kon nu proberen om de achterstand weg te werken. Dit ge lukte al zeer snel want de rust brak aan met een 7-4 stand in het voordeel van RHC Na de pauze ging RHC op dezelfde voet verder en dit had tot gevolg dat UD vol ledig in de verdediging werd gedrukt Deze verdediging maakte vele fouten en die werden door RHC op een goede ma nier afgestraft. Het einde kwam tenslotte met een 17-8 stand in het voordeel van RHC. De doel punten kwamen van Ab Eggink, Cees v. d Pol 3; Frank Hoefsloot en Jan van de Pol ieder 4 en Piet de Zwart 5. De adspiranten van RHC versloegen At- tila met eveneens grote cijfers, 13-3 Keeper Pavert voor onderzoek naar 't ziekenhuis Het uitstapje naar Wierden he.eft GVVV geen zoden aan de dijk gezel. De ploeg was al gehandicapt door het met meespelen van Jan van de Bovenkamp, die met een blessure tobt. Hierdoor moest D. van Manen als aanvalsleider fun geren. De thuisclub SVZW ontpopte zich als een snel spelende formatie, waar- oij de gevaarlijke middenvoor v. d. Broeke de gangmaker was. Tegen het dwar relende aanvalsspel van de Twentenaren had GVVV niet altijd het juiste ant woord klaar Doelman Pavert kwam kort voor tijd by het grijpen naar eer- hoge bal ongelukkig te vallen, bovenop een medespeler en moest in het zieken huis van Almelo worden onderzocht Hij had een rugblessure opgelopen, maar nadat foto's waren gemaakt kon de GVVV keeper zaterdagavond weer naar Veenendaal terugkeren. GVVV trok daar in Wierden aan het kortste eind en verloor vrij kansloos met 4-0. START De eerste tien minuten gelooide GVVV nog aan eigen kunnen Drie. vier aanvallen golfden naar het Twent se doel Tijs v d. Bovenkamp gaf een loeier naar de goal van de thuisclub, maar de doelman keerde het gevaar Rob Cluistra raakte met een scherp schot het houtwerk Dit GVVV bom bardement zou niet lang standhouden De spelers dachten de SVZW'ers even te overrompelen Het liep anders af. Na 8 minuten trok binnenspeler Ster. nenburg naar voren en loste een kogel, die Pavert vergeefs naar de hoek deed duiken Enkele minuten later had de zeer snel switchende voorhoede van SVZW al weer een bres geschoten tn de GVVV verdediging Linksbinnen G Schipper kon een geoliede aanval met een doeltreffend schot afronden en de stand sprong op 2-0 De razendsnelle buitenspelers wisten steeds weer een wig te slaan in de GVVV formatie. De backs hadden de grootste moeite om hen van het lijl te houden In de 21e minuut rondde de zeei gevaarlijke v d Broeke 'o'n zui vere voorzet op de juiste manier af en zo keek GVVV tegen een 3-0 achter stand op SVZW bezit een ploeg die voor alle tegenstanders in 2C een zeer lastig te bestrijden formatie is De voorhoede dwarrelt als sneeuwvlokken dooreen Bovendien speelden de Wierdenaren nog bijzonder fel en enthousiast Voor GVVV was er na de 3-0 achterstand weinig eer meer te behalen Tien minuten voor het einde ge beurde het ongeval met Pavert Hij wilde een hoge inzet onschadelijk ma ken maar viel met bal en al op de grond iuist op het lichaam van spil Gvd Bovenkamp De doelman bleef Reeds in de eerste fase van de wedstryd was de gedachte gerechtvaardigd, dat een gemakkelijke overwinning behaald zou worden. Maar hoe gevaarlijk een dergelijke gedachte kan zyn bewijst het slot van deze strijd toen de groen-witten met man en macht hun voorsprong moesten verdedigen. Musketiers speelde zaterdag in Breu- kelen tegen CS „Vitesse" een goede wed strijd Direct na het beginsignaal werd er een offensief ingezet, dat in de 4de mirt reeds succes opleverde Een voorzet van G Henzen werd door midvoor G Vink met een strak schot goed besloten 1-0 Een strafschop in de 5de min bracht beiden weer op gelijke hoogte 1-1 In de 10de minuut was het weei G Vink die op aan geven van G Henzen een sprint won en scoorde 1-2 Een misverstand tussen kee per Kranenburg en spil Kranenburg be tekende 2-2 Na ongeveei een hall uui spelen sloeg Cees Henzen de Vitesse goalie met een harde schuivei 2-3 7 Minuten voor rust strafte D van Kesteren een fout dei Vit- tesse goalie al 2-4 Even vooi het rust- signaal kreeg G Vink een droomkans liggen en werd even latei weggedragen In het ziekenhuis te Almelo werd een foto genomen maar alles bleek nogal mee te vallen en Pavert kon, zii het niet met zijn elftal, naar huis terug keren T Sehueinan bezette zijn Dlaats on der de lat Hij moest nog eenmaal vissen toen Beukhol een strafschop veroorzaakte Rechtshalf Makkinga kwam naar vuren en maakte geen fout Met deze 4-0 eindstand was de strijd gestreden GWV kon tegen het Twent se vuurwerk niet veel uitrichten De stand in 2C werd intussen: WHC 3-8 SVZW 3-5 Urk 3-4 VVOG 3 3 GVVV 2-2 DES 3-2 Spakenburg 3-2 Deto 3-2 Apeldoorn 2-1 Huizen 2-1 DOSK 1-0 Na de thee moesten de Musketiers tegen wind in spelen maar dat kon toch niet verhinderen dat er toch een licht over wicht was Een kopbal uit een corner op het Elst-doel verdween in de 8ste minuut in de touwen 3-4 Vanaf de aftrap nam G Vink de bal mee tot in 't strafschop ge bied gaf toen goed af aan Corrie Henzen. die er 3-5 van maakte 10 Minuten voor het einde werd het toch nog bijzonder spannend, toen de linksbuiten van Vitesse met een ontstellend hard schot keepei Kranenburg sloeg 4-5 Tot een punten verdeling lieten de Elstenaren het in de resterende minuten niet meer komen maar helaas langs de verkeerde kant van de paal in 't publiek Rust doelman Cornelissen op resolute ma nier wist in te grijpen door de bal van de schoen van de aanrukkende voor- waartsen te plukken of de bal *ot hoek schop te verwerken Een schuiver van de rechtsbinnen raakte de binnenkant van de paal en stuitte het veld weer tn VRC was met de 1-0 voorsprong tijdens de rust best tevreden. Maar na de hervatting gingen de Veenendalers er overrompelend tussen uit. De buitenspelers Hasselaar en Zou- teweile ontketenden snelle rushes langs de lijn HHC kreeg handen vol werk Jan van Kooten en Leo Schreuder ver schenen meermalen voor het HHC doel. maar vonden de keeper op hun weg. Er waren nog vijf minuten te spelen toen de bal vanuit het midden naar Zoutewelle ging. De rechtsbuiten zwenkte naar binnen en stelde met een goede schuiver de overwinning van VRC veilig. Nadat over en weer nog een paar po gingen werden gedaan floot de goed leidende scheidsrechter Van Raan voor het einde en had VRC verdiend ge wonnen. Rhenense clubkampioen schappen tennis hadden een goed verloop RENE LODDER TENNISKAMPIOEN VAN RHENEN De wedstrijden zyn gestart op 11 sept. *65 en geëindigd in een grootse finaledag op 19 sept '65. De weerom standigheden overtroffen alle ver wachtingen vooral op de finale dag. Voor deze wedstryden was zeer veel animo, hetgeen wel hiykt uit het aan tal deelnemers. Er waren namelyk 28 inschryvingen heren enkel, 8 dames enkel, 15 heren dubbel, 8 dames dub bel en 14 gemengd dubbel. Tot de halve finale heren enkel wa ren doorgedrongen P. Volten en E. P. Roderkerk, alsmede J. v. d. Pol en Lodder. Roderkerk moest zijn meerdere erkennen in P. Volten met ie cijfers 9-7 en 7-5 en aan de andere kant moest J. v. d. Pol zijn meerdere er kennen in R. Lodder met de cijfers, 6-3 en 6-4. De finale tussen P. Volten en R. Lodder werd zondag om 3 uur ge speeld onder zeer grote belangstelling. Lodder besliste deze partij in zijn voor deel met de cijfers 6-3 en 6-2 en hier mede werd R. Lodder kampioen op dit onderdeel. Tot de dames enkel finale waren doorgedrongen mej. I. P. G. van Eg- mond en mej. L. Deen, die resp. ge wonnen hadden van mevr. Lagaay en mevr. v. Dongen (6-1, 7-5) (6-1, 6-3). De finale werd een prooi voor mej. I. P. G. van Egmond die met de cijfers 6-4, 6-3 won van mej. L. Deen. In de finale heren dubbel kwamen terecht R. Lodder en P. Volten die met de cijfers 6-0. 6-2 hadden gewonnen van C. v. d. Pol en H. H. Kemperman en J. v. d. Pol en B Kemperman, die met 6-1. 6-2 van P. C. Koster en E. P. Rodekerk hadden gewonnen. Deze zeer spannende finale werd tenslotte ge wonnen door R Lodder en P. Volten, die hun tegenstanders met 6-4. 8-6 de baas bleven Het damesdubbel werd in de wacht gesleept door mevr S Deen en mej. L. Deen, die heel bekwaam hun tegen standsters mevr Lagaay en mevr. v. Dongen met 6-1, 6-3 versloegen. In het mixed dubbel troffen elkaar het paar mej. L. Deen en R. Lodder tegen E P. Rodekerk en mej. I. P. van Egmond. Eerstgenoemde wisten deze partij in hun voordeel te beslissen met de cijfers 6-3, 5-7, 6-2. Aan het einde van deze nog laat ln het seizoen georganiseerde wedstrijden sprak de heer H. H. Kemperman. be stuurslid van de RTC een dankwoord uit voor het wedstrijdcomité dat deze wedstrijden op een zeer succesvolle wij ze tot een goed einde heeft weten te brengen. USO BUSCONCERTEN De belangstelling voor de USO bus concerten is deze keer bijzonder groot Meer dan 60 deelnemers gaven zich reeds op. Ook dit jaar zal er dus met twee bussen gereden worden. Nu het zeker is dat deze tweede bus ingeschakeld moet worden, kan wor den medegedeeld dat nog een aantal plaatsen beschikbaar zijn Degenen die nog van deze unieke gelegenheid om een zeer aantrekkelij ke concertserie te kunnen bezoeken, gebruik willen maken worden verzocht zich voor 25 september 1965 ten ge meentehuize aan te melden Volledige inlichtingen, alsmede het programma zijn ten gemeentehuize verkrijgbaar. In dezelfde opstelling, waarmee in Montfoort succes werd geboekt, behaalde Rhenus thans tegen Brederodes een fraaie 42 overwinning De wedstryd. die een halt uur te laat begon (de scheidsrechter had pech met zijn auto) gaf overigens weinig fraai voetbal te zien Bovendien was de sfeer in het veld niet altyd prettig Ai en toe kwamen situaties voor. die herinneringen wekten aan Feycnoord-Keal Madrid, al werd het niet zó bont gemaakt als by de Europa heren Rhenus had ongetwijfeld het beste van het spel Een 0-1 achterstand door een stratschop werd 5 minuten voor de rust door Johny Eibers weggewerkt Na de rust rondde Geurt Veenendaal een goed opgezette aanval van onze stadgenoten al. zodat de stand op 1-2 kwam. Een misverstand van de Rhe- nuskeeper bracht de partijen echter weer op gelijke voet Rhenus ging ei nu nog een schepje bovenop gooien Na een afgekeurd v .el- punt kwam dan 7 minuten voor het einde een glaszuiver doelpunt van de voet van John Eibers, die zich met zijn twee doelpunten volledig rehabiliteer de voor zijn zwakke wedstrijd van vo rige week Van Willigen zou Van Willigen niet zijn als ook hij het net weer niet een keer liet trillen, hetgeen 3 minuten vooi het einde plaats vond Vier pun ten uit 3 wedstrijden vooi Rhenus 1. Komen er volgende week weer twee bij tegen Scherpenzeel?

De Vallei | 1965 | | pagina 4