Nieuwbouw ten behoeve van dienst gemeentwerken Rhenen Uw bril een sieraad wm IK ZIE T AL.. VEENENDAAL Hervormde Jeugdraad stelde winterprogramma op De komende raadsvergadering te Amerongen OVERBERG SCHERPENZEEL Kwitantiezegel ARAM verdwijnt Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 24 september 1965 10 DE MOORD IN DENEMARKEN Reeds enige jaren worden plannen ontwikkeld om een gebouw te stichten; waarin ten behoeve van de dienst gemeentewerken stallingsruimte en een onderhoud- en reparatiewerkplaats voor het rollend materieel alsmede magazijn- en werkruimten voor andere onderdelen van deze dienst kunnen worden ondergebracht. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om hiervoor het te restaureren voormalige gemeentehuis met bijgebouwen op de Markt te bezigen. Onder leiding van architect van de Haar werd een restauratieplan opgesteld, dat in drie fasen zou worden uitgevoerd. De eerste fase, (een garage) werd in 1960 tot uitvoering gebracht. De tweede fase, omvattend een tweetal werkplaatsen en een kantine, kon nog niet worden uitgevoerd, omdat hiervoor de nodige rijksgoedkeuring ontbrak. Intussen is echter gebleken, dat tengevolge van de voortschrijdende mechanisatie van genoemde dienst het rollend materieel sterk in omvang is toegenomen. Weliswaar moet de binnen het restaura tieplan geprojecteerde ruimte voor de hui dige behoefte voldoende worden geacht, doch met het oog op de verwachte voort zetting van de mechanisatie en de uitbrei ding van de dienst in de toekomst biedt de binnen de vrij enge begrenzing van het ge bouwencomplex aan de Markt aanwezige bedrijfsruimte geen enkele expansiemogelijk heid. De voordelen van de beoogde centra lisatie zijn derhalve slechts van tijdelijke aard, waarbij nog dient te worden bedacht, dat niet met zekerheid is te zeggen wan neer met de restauratie kan worden begon nen. Naarmate dit tijdstip verder naar de toe komst wordt verschoven, wordt het nut van het opnemen van de gebouwen ten dienste van het bedrijf gemeentewerken in het res tauratieplan twijfelachtiger. De vraag rijst daarom of het met het oog op een goede bedrijfsvoering verantwoord is de restaura tie van het oude gemeentehuis te blijven koppelen aan de ruimtelijke voorzieningen voor deze dienst. Om deze vraag te kunnen beantwoor den hebben b en w laten onderzoeken hoe groot de maximale stallingsruimte is, die ten behoeve van gemeentewerken binnen het restauratieplan kan worden gebouwd. Daarbij is gebleken, dat aan de bestaande garage aan de Kerkstraat nog ca 360 m2 stallingsruimte kan worden toegevoegd. Deze oppervlakte is onder de huidige om standigheden juist voldoende, doch als vast staand mag worden aangenomen, dat deze ruimte over enkele jaren te klein zal zijn. Een berekening heeft n.l. geleerd, dat er, rekening houdend met enige reserveruimte, in de naaste toekomst behoefte bestaat aan ca 420 m2 garageruimte. Uit dien hoofde achten b en w uitvoering van het restauratieplan met als hoofddoel enkele onderdelen van de dienst gemeente werken hierin onder te brengen niet ver antwoord. Voor dit standpunt pleit nog het volgende. Naarmate de gemeente zich uit breidt zal het noodzakelijk zijn om nog afgezien van een eventuele reorganisatie en concentratie het brandweermaterieel uit te breiden. De bestaande brandweerkazerne biedt hiervoor evenmin mogelijkheden. Deze uitbreiding wordt echter wel mogelijk door de nieuwe garage aan de Kerkstraat aan de dienst gemeentewerken te onttrekken. Een ander groot nadeel voor eventuele stallings- en reparatieruimte binnen dit gebouwencom plex is, dat er slechts één toegang kan wor den gemaakt, n.l. tussen de oude bodewo ning en de woning op de hoek Markt/Rijn straat. Tenslotte wordt het als een bezwaar gevoeld wanneer een gebouw voor de dienst gemeentewerken, gelet op de toekomstige uitbreiding van de gemeente, op deze ex centrische plaats wordt gevestigd. Op deze gronden meenden b en w naar een andere vestigingsplaats voor een derge lijk gebouw te moeten uitzien. Zij menen deze gevonden te hebben op het terrein van de gemeentelijke kwekerij aan de Bantuin- weg. Met gebruikmaking van het hoogte verschil ter plaatse is het gelukt een alles zins aantrekkelijk gebouw te ontwerpen. Dit hoogteverschil maakt het nl. mogelijk de stallingsruimte en werkplaatsen voor een OPTICIÉN SPECIALIST Prins Bernhardlaan 4 (Zwaaiplein) Veenendaal - Telefoon 3784 LEVERANCIER VOOR ALLE ZIEKENFONDSEN mede bereikt wordt, dat het steeds omvang rijker wordend tractiematerieel op een be hoorlijke wijze kan worden gestald en on derhouden, terwijl alle mogelijkheden voor toekomstige uitbreiding aanwezig zijn. De uitvoering in fasen past ook in het kader van de financiële mogelijkheden voor het ogenblik. Uitvoering van de volgende fasen kan plaats vinden naar gelang de behoefte hieraan zich openbaart en de financiële po sitie van de gemeente dit toelaat. Het col lege merkt nog op, dat voor de bouw van de zg. tweede tranche van het gebouw ge meentewerken aan de Markt reeds enkele jaren geleden een krediet werd gevoteerd, waarvan nog 110.000.- beschikbaar is. Dit restant-krediet kan gevoeglijk voor het nieuwe doel worden aangewend, hetgeen inhoudt, dat voor uitvoering van de eerste fase van het nieuwe plan 295.000,- 110.000,- is 185.000,- moet worden ge raamd. Tenslotte rijst nog de vraag welke be stemming aan het te restaureren oude ge meentehuis met bijgebouwen aan de Markt moet worden gegeven wanneer de dienst ge meentewerken hierin niet wordt onderge bracht. Nu bekend is, dat de minister voor nemens is dit gebouw op de monumenten lijst te plaatsen, zal restauratie onontkoom baar zijn. Hoewel het rijk en dc provincie in sub sidiabele kosten daarvan zullen bijdragen, blijven de niet-subsidiabcle kosten, alsmede andere aanvullende voorzieningen (o.a. het scheppen van een gave aansluitende straat- want te plaatse) ten laste van dc gemeente. Het is duidelijk, dat voor dit gebouwen complex een zo nuttig mogelijke bestemming moet worden gezocht. Het is echter moeilijk om hierop in het kader van dit voorstel vooruit te lopen, doch wij menen, dat een bestemming in het culturele en sociale vlak voor deze gemeente zeer aantrekkelijke as pecten heeft. Gedacht wordt o.a. aan het streekmuseum, dat in dit gebouw een waar diger plaats zou kunnen vinden. Het is even eens denkbaar en met het oog op het ruim tetekort in het gemeentehuis, waarvoor een oplossing moet worden gevonden, wellicht noodzakelijk de sociëteit voor ouden van da gen. die nu in Bella Vista is ondergebracht, over te plaatsen. Hetzelfde geldt voor de instuiflokaliteiten van de stichting jeugdzorg. Er zou voorts een ontmoetingsruimte kun nen worden gecreëerd voor bijeenkomsten, waarvan het doel zich minder goed leent om deze in plaatselijke café s of verenigings gebouwen te doen plaats vinden. Het gebrek aan representatieve ruimten in het gemeentehuis kan hierdoor wellicht wor den gecompenseerd. Hierop willen b en w nog nader terugkomen wanneer de restaura tieplannen een concreter vorm hebben aan genomen. Resumerend stellen b en w de raad voor te besluiten tot de bouw van een gebouw voor de dienst gemeentewerken aan de Ban- tuinweg. Voorts wordt voorgesteld ten be hoeve van de uitvoering van de eerste fase van dit bouwplan een aanvullend krediet be schikbaar te stellen van 185.000,- waar voor men de raad verwijst naar het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1965. Op 3 febr. 1966 groot politiek forum in Eltheto Het bestuur van de hervormde jeugdraad heeft haar winterprogramma opgesteld. Na verschillende besprekingen kwam een uitgebreid program uit de bus. De Jeugd raad is hard aan het werk om de instuif in het verenigingsgebouw bfj de Sionskerk op tfjd in orde te krijgen. Het meubilair is gedeeltelijk aangeschaft en gearriveerd, terwijl door de wijkkerkeraad een commissie van acht personen is gevormd die het jeugdwerk zal behartigen. De benoeming van een vast jeugdwerkleider kan spoedig worden verwacht. Het programma vermeldt o.m. de volgende punten: groot deel ondergronds aan te brengen. Het representatieve gedeelte is vanaf de Ban- tuinweg bereikbaar, terwijl de werkruimten vanuit het Kon. Elisabcthplantsoen toegan kelijk zullerr zijn. De bezwaren, die aan het gebouw in de benedenstad zijn verbonden, zijn hier uiteraard niet aanwezig. Naast ga rages worden in het gebouw aangebracht een was- en reparatieplaats en magazijn ruimten. Voor de wegen en plantsoendienst worden verblijfs- en opslagruimten ingericht, terwijl voorts zijn geprojecteerd een kantine, een timmerwerkplaats en een schaftlokaal. Dc totale kosten van het gebouw met bijkomende voorzieningen worden ge raamd op 685,000,-. Uitvoering van dit gehele project is op het ogenblik niet noodzakelijk. In verband hiermede hebben b en w het plan in fasen verdeeld. Fase 1 omvat de bouw van een deel der gara ges, de was- en reparatiewerkplaatsen, als mede magazijnruimte, schaftlokaal, toilet ten en douches. De bouwkosten hiervan worden geraamd op 238.000.-. terwijl voor bijkomende voorzieningen zoals aansluiting op de rio lering in de Molenstraat, het maken van een toegangsweg via het K.E. Plantsoen, bc- stratingswerk achterterrein, aankoop inven taris garages (hefbrug en afzuiginrichting) en inventaris bureau- en magazijnruimte nog geraamd moet worden 57.000,-. B en w menen, dat een totale investering van j 295.000,- verantwoord is, omdat hier- Zondag 26 sept. Deze zondag is bestemd als inleiding op het jeugdwerk. De plaat selijke predikanten zullen hun preken spe ciaal op de jeugd afstemmen. Alle vere nigingen beginnen in de daaropvolgende week met hun werkzaamheden en ook de catechisaties beginnen weer. Zaterdagmiddag 16 oktober Fietspuzzcl- tocht voor jongens en meisjes van 10-16 jaar. Na afloop broodmaaltijd. Start bij het jeugdgebouw van de Sionskerk. Zaterdag 9 oktober. Orgelbespeling op het orgel van de Oude Kerk door de or ganist W. H. Zwart. De heer Zwart is een zoon van de alom bekende organist wijlen de heer Jan Zwart. - Zaterdag 30 oktober. Filmavond in El theto. Deze filmavond is bedoeld als in leiding op de hervormingsdag. Vertoond wordt de film „Maarten Luther". Zondag 31 oktober. Hervormingsdag. Ds. v. d. Berg zal in zijn preek speciaal de hervorming belichten, 's Morgens in de Sionskerk en 's avonds in de Julianakerk. 's Avonds vindt in het jeugdgebouw bij de Sionskerk een bespreking plaats n.a.v. de gehouden preken. Het bestuur kwam te gemoet aan de wens van veel jongelui, die vonden dat aan de Hervormingsdag meer aandacht besteedt moest worden. Zaterdag 13 november. Jeugdappel in de Oude Kerk. De tien minuten meditatie wordt verzorgd door Ds. C. v. d. Bosch van Gorinchem. Medewerking zal worden verzocht van het Herv. Evang. Zangkoor „Con Amore" o.l.v. de heer Budding. Zondag 4 december. Herdenking 20-ja- rig bestaan J.V. Nathanael. Zaterdag 18 december. Kerstsamenkomst in de Vredeskerk. De verenigde koren uit Kampen en Harderwijk (200 leden) met kinderkoor o.l.v. W. H. Zwart verzorgen deze avond. De meditatie wordt verzorgd door Ds. A. VVisgerhof. Woensdag 3 februari 1966 (streefdatum). Groot politiek forum in gebouw Eltheto. In dit forum zullen landelijk bekende en markante politieke figuren plaats nemen. Voor zover mogelijk zullen de volgende partijen deelnemen: de AR, de CHU, de SGP en het GPV. Het overleg met de desbetreffende fracties is thans bijna af gewerkt. Het bestuur meende dat het noodzake lijk is de jeugd te confronteren met de politiek. Het komt het bestuur voor dat het hier ter plaatse gevoerde politieke be leid aan duidelijkheid nogal te wensen overlaat. De plaatselijke fracties, voor zo ver benaderd door de hervormde jeugd raad, juichten dit initiatief toe. Tijdens de De Gelderse boerinnen met op de ach tergrond het ouderwetse boerenhuis, als bezienswaardigheid op de Floraliaten- toonstelling te Scherpenzeel. Foto: H. J. van de Hoeff, Scherpenzeel Ouderavond van Hockeyclub DOKTER S. T. HEY SPREEKT OVER „SPORT EN GEZONDHEID" Op vrijdag 1 oktober zal in Hotel La Montagne een ouderavond gehouden worden vanwege de hockeyclub „De Salamanders". Dokter Hey uit De Klomp zal een referaat houden over „Sport en gezondheid". Tevens zal een uiteenzetting worden gegeven over doel en wezen van de vereniging. Inmiddels is voor „De Salamanders" de compe titie begonnen. De dames moesten nog even wennen, ze verloren in Nijmegen met 60 van Z.O.W. De heren zijn er al beter in. Ze speelden gelijk tegen De Kromhouters uit Tiel. A.s. zondag speelt men tegen het team van Oos terbeek 3. forumavond zullen vragen die ter plaatse leven aan de orde worden gesteld. Nadere mededelingen volgen nog. Zaterdag 12 februari. Op deze avond zal het gehandicapte kind in de belangstel ling staan. Vertoond worden films en dia's van het doolstommeninstituut „Effatha". Zaterdag 20 maart. Filmavond voor jon geren. Zaterdag 2 april. Paassamenkomst in de Oude Kerk. Meditatie Ds. v. d. Berg. Op veler verzoek zal ditmaal het beken de Urker Mannenkoor „Hallelujah" o.l.v. Frits Bode medewerking verlenen. Zaterdag 2 april en zonaag 3 april. Jeugdweekend in OCB gebouw, het jeugd- weeKend wordt gecombineerd met de Paassamenkomst. Het jeugdweekend is ditmaal niet landelijk maar beperkt zich tot jongeren uit Veenendaal, Huizen en Waddinxveen. Zaterdag 7 mei. Fietspuzzeltocht voor jongeren. Bovenalen hoopt men in april of mei een reis te maken naar net buiienland. Het oestuur van de nervormde jeugdraad nouut zien aanüevolen voor op- en aan merkingen. Als iets niet naar wens is kan men dit aan het bestuur meedelen. DROPPING VAN GEMr.bn i r,rr.KSUi\ EEL Ieder jaar organiseert de personeels vereniging van de gemeente Veenen daal een dropping en deze is dit jaar vastgesteld op vrijdag 1 oktober a.s. De deelname staat open voor de leden hun echt- en huisgenoten of verloofde of één introducé. De start is om half acht bij de brandweerkazerne aan de Industrielaan. Voor degenen die nog niet eerder aan een dropping deelna men enkele tips: neem een zaKlantaarn mee, trek oude kleren aan, voor de da mes geen sieraden en schoenen met naaldhakken en, voor het geval u mocht verdwalen, neem een broodje mee. RECTIFICATIE NIET BERGMAN, MAAR BREDEVELD Bij de uitslagen van de lampegieters- avondoptocht vermeldden wij dat de eerste prijs bij de individuelen ging naar de familie Bergman, met de uit beelding van Sir Lancelot. Het was echter Leo Bredeveld van de Paulus Potterstraat 13, die deze dappere rid der zonder vrees of blaam gestalte gaf. Ds. A. Terlouw voor NCVB over „Mens en Arbeid" De Ned. Christen Vrouwenbond afd. Veenendaal was dinsdagavond j.l. voor het eerst in dit seizoen bijeen. De vergadering stond onder leiding van de presidente me vrouw I. Bos-Dikken, die een gedeelte las uit Handelingen 9 en voorging in gebed. Na het huishoudelijk gedeelte was het woord aan de spreker van deze avond, de Veenendaalse industriepredikant Ds. A. Terlouw. Ds. Terlouw had het door het hoofdbe stuur verplicht gestelde onderwerp „Mens en Arbeid" als uitgangspunt. Spreker be gon met het stellen van de vraag: „Wat is de mens eigenlijk waard?". Hierop zijn verschillende antwoorden mogelijk: 1. Soms heel weinig b.v. in oorlogstijd, dan telt een mensenleven niet. Maar als we na een ongeluk op Rijksweg 12 zien wat er allemaal in beweging komt om nog te red den wat er te redden is zeggen we: De mens is toch heel wat waard". En wat de mens waard is voor God hebben we ge zien op Golgotha waar Hij Zijn Zoon gaf om zondaars te redden. Vervolgens wees ds. Terlouw eVop dat de mens geschapen is naar Gods beeld en dat hem een stukje heerschappij is gegeven, zoals in Psalm 8 duidelijk wordt gezegd. Hierna kwam inleider tot „het eigen lijke" van zijn onderwerp. Ds. Terlouw belichte verschillende kanten: a. Arbeid is samenwerken (dit heeft mooie, maar ook moeilijke kanten). b. Arbeid draagt het accent van moeite, straf en kruis. c. Werken is op zichzelf geen straf, maar er zijn (door de zonde) veel schaduwzijden. d. Arbeid is een Goddelijke opdracht. Het referaat was rijk geillustreerd met voorbeelden uit de praktijk. Dat er met grote aandacht was geluisterd bleek wel na de pauze toen tal van vragen loskwa men die door inleider uitvoerig werden beantwoord. Mede door vragen betreffen de het ploegenstelsel, de werkende ge huwde vrouw etc. werd de inhoud van de lezing nog uitgediept. Het was een mooie en leerzame avond, die door Ds. Terlouw met dankgebed werd besloten. (INGEZONDEN) MOOIE OPBRENGST De collecte voor de Chr. Vereniging „Het Zonnehuis", t.b.v. de verpleging voor langdurig zieken, die gehouden werd van 13 t/m 18 sept. j.l., heeft het mooie bedrag van f 4504,94 opgebracht. Langs deze weg willen wij de collec tanten en alle gevex-s bijzonder harte lijk dank zeggen.". Namens het werk comité Mej. J. Hazelhoff. De gemeenteraad komt 28 september a.s. In vergadering bijeen. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: VERDELING WONINGWETWONINGEN IN DE BOUWSTROOM. In de bouwstroom zal volgend jaar worden begonnen met de bouw van 42 woningwetwoningen. Er dient thans te worden bepaald of deze woningen zullen worden gebouwd door de gemeente of door de woningbouw vereniging, of dat er een bepaalde verdeling plaats zal vinden. Ter vergadering zal het college voorstellen doen. Restauratieplan woningen op het Huchje Bij KB van 18 juni j.l. werd vastgesteld het besluit verfijning algemene uitkering monumenten. In de toelichting wordt o.a. opgemerkt dat de rijkdom aan monumen ten, waarop ons land kan bogen, een niet onbetekenende last legt op de schouders van hen aan wie de zorg voor de instand houding dezer monumenten is opgedragen. Voor de gemeente betekent deze last de subsidies en de uitgaven voor de eigen monumenten. Ook de gemeente Amerongen is in het bezit van dergelijke gebouwen n.l. een aantal woningen aan de Nederstraat, het z.g. Huchje. B en w hebben nu aan de stedebouw- kundige Ir. van Asbeck een restauratie plan voor deze woningen gevraagd. Vol gens dit plan zou er bij de restauratie een grotere woning en 3 kleinere ontstaan. De restauratiekosten zullen in totaal f 247.000 bedragen. Verwacht wordt dat dit aan sub sidie wordt verkregen van rijk en provin cie, terwijl het subsidie dat anders door de gemeente aan een particulier wordt ver strekt ook door het rijk wordt terugbe taald als het object van de gemeente is. Hierdoor blijft van dit bedrag 20*'« voor rekening van de gemeente. Het zal ove rigens nog verschillende jaren duren voor een en ander gerealiseerd kan worden, o.a. moet eerst voor de huidige bewoners andere woonruimte beschikbaar zijn. Wolmars leverde voor Prinses Beatrixschool drie prijzen op De wandelsportvereniging van de Prinses Beatrixschool nam j.l. zater dag deel aan de negende wolmars en wist drie bekers in de wacht te sle pen. Op de 10 km werd een eerste en van een eenvoudig derde prys behaald en op de 5 km groot bloemstuk. pulletje tot een was het resultaat een derde prys. A.s. zaterdag om negen uur vertrek ken de leden van de wandelsportver eniging naar Rotterdam, om deel te nemen aan de Zeeheldentocht. Het ligt in de bedoeling hier een gezellige uit gaansdag van te maken, door in Rot terdam alvorens te starten voor de wandeltocht, ook nog het een en an der te bezichtigen. De afd. Overberg van de CPB is weer gaan draaien De eerste vergadering van dit sei zoen van de C.P.B. afd. Overberg is weer begonnen. De heer A. P. van Gin- kel, een bekend bloemist uit Veenen daal, gaf een demonstratie in de kunst van het bloemenschikken, variërend Hij liet de dames zien, hoe in een betrekkelijk korte tijd en met weinig bloemen een mooi effect verkregen kan worden. Zo vertelde hij o.a., dat het hoofdzaak is, dat men over fantasie beschikt en zich aan een bepaalde lijn houdt. De natuur rondom levert vol doende materiaal op om dit te ver wezenlijken. Tevens is het van belang een bijpassend pulletje, vaas of drijf- schaal te kiezen. Diverse bloemstukken werden onder de dames verloot. Het geheel bood een fleurige aanblik. De presidente bedank te de heer Van Ginkel voor het ge- bodene, waarna de vice-presidente de avond beëindigde met gebed. Het programma, voor zover dit vast staat, zal in het blad van volgende week dinsdag worden bekendgemaakt. Overdracht grond waarop de kolom staat. Ter gelegenheid van de herdenking van 150 jaar koninkrijk werd de Kolom op nieuw opgericht. Teneinde ook in de toe komst verzekerd te zijn dat deze kolom behoorlijk wordt onderhouden en bereik baar is is de eigenaar van de grond be reid de gemeente de grond in eigendom over te dragen en het recht van uitweg te verlenen. Benoeming leden woningcommissie Per 1 oktober loopt het mandaat van de zitting hebbende leden af. De commissie bestaat thans uit de heren H. Slotboom. W. van Eist, C. van Rhenen en A. v. Vie- gen en mevr. G. W. v. d. Ham-Kamphuis Ter vergadering worden voorstellen ge daan. Bouwen van 4 garages Vorig jaar werden door de gemeente een 6 tal garages gebouwd aan de Oranjelaan Gezien de grote behoefte aan garages in deze omgeving stellen b en w voor thans nog een viertal garages te bouwen. Dez< kunnen aan de Kon. Julianalaan komer Totale kosten f 11.000,-. Voorgestelde huu; f 19,50 per maand. Verbouwing Postkantoor Aangezien het gebouw te klein ia ge worden voor de postdienst stellen b. en u voor tot uitbreiding over te gaan. Dezt uitbreiding komt op f 14.000,- Verkoop voormalige Elisabethschoo! Aan de heer W. A. v. Bijlert werd in 1962 optie verleend op dit gebouw. Nu di R.K. kerkdiensten niet meer in dit ge bouw gehouden worden (deze worden thans gecombineerd gehouden in Leersum wil de heer van Bijlert het gebouw kopen De taxatiewaarde bedraagt f 10.000,- De naamsteen van het gebouw zal de koper schenken aan het bestuur van dt chr. kleuterschool. foto zien we een agent met getrokken pistool en voorzien van een kogelwerend schild tijdens een speurtocht in het verdachte gebied; op de rechterfoto een auto een witte Simca, welke naar men veronderstelt by de moord op de agen ten gebruikt is. FLORALIA- TENTOONSTELLING Voor de achtste maal sinds haar bestaa. werd donderdagavonde de Floraliatentoo:. stelling in de gemeentelijke eierhal doo. burgemeester rnr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg, officieel geopend. Na een woord van welkom, in het bijzonder tot de burge meester en diens echtgenote, beide wethou ders, secretaris v. d. Brink, afgevaardigden van verenigingen, ere-lid P. van Hijk, bracht de voorzitter, de heer JKoudijs, dank aan allen, die tot het welslagen van deze ten toonstelling hadden medegewerkt. De burgemeester zei dat het hem altijd tot vreugde stemt, wanneer iedereen meehelp, om deze bloemen- en plantenshow te doe:, slagen. Bijzonder stelde hij het weer op prij. dat de scholen hadden meegedaan, want op deze manier leren de kinderen liefde voo. bloem en plant. Het valt voor de vereniging ook niet mee om ieder jaar iets nieuws U verzinnen en daarom deed de burgemeeste een voorstel voor een volgend jaar om dez. show eens te combineren met een fotowed strijd met in het dorp of de gemeente gi maakte foto's Met het doorknippen van een lint wenste hij het bestuur succes en spra. de hoop uit dat het bezoek aan de verwach tingen zou voldoen. Het 6-jarig dochtertje Hermientje van di familie Van Dam, bood hierop mevr. Ho> tema een boeketje bloemen aan. De moeiu waard om te zien zijn ook de inzendingen der leerlingen van de Holevoetschool (Palc Soestdijk), Gondelvaart Venetië van d<. Openbare Lagere school (Dorpsstraat) ei van de Bijzondere school Glashorst Oog 65. De blikvanger van de tentoonstellin.. is een schaapskooi waarin dames in Veluw I costuum voor de koffie zorgen. De jur. j bestaat uit de heren Vossegat, Top e. Drost, allen uit Barneveld. Rhenens raad bijeen De raad van dc gemeente Rhenen kom>. op dinsdag 28 september aanstaande ten gemeentchuize in openbare vergadering bij een. Op dc agenda staan de volgende puntci. van behandeling: 1 Notulen: 2 Ingekomen stukken en mede delingen: 3 Verkoop grond aan PUEM nu vestiging erfdienstbaarheid en zakelijk recr. ten behoeve van het bejaardencentrum. Voorlopige monumentenlijsten: 5 Vcrkoc; grond aan PUEM en vestiging erfdien baarheid van weg ten behoeve van de can ping „de Thymse Berg 6 Uitbreiding be jaardencentrum: 7 Wachtverbod oostzij^ Achterbergsestraatweg 8 Wijziging get. wekelijkse lesuren vakonderwijs 1965: Medewerking verbouwing blo-school „Hc merstein"; 10 Voorlopige vaststelling g meenterekening 1962; 11 Voorlopige vasi stelling gemcenterekening 1963: 12 Vaststc ling onderwijsverordening: 13 Wijziging vc MjPWBI HHI .ordening reinigingsrechten; 14 Nieuwbou De gehele Deense politiemacht verkeert in staat van alarm ten bchocvc van dc dienst gcmeentewerkc na de moord op vier agenten, j.l. zaterdag. Op de linker-, ,5 Vaststelling uitkerings- en pensioenv. RECTIFICATIE In ons blad van 21 sept. j.l. werd bij het verslag over de alhier gehouden Lampegietersavond Ineke en Marietje Geurts genoemd als winnaressen van de twee derde prijzen. Dit moet echter zijn: Ineke Clarijs en Marietje Geurts. 35 „Aram een vrij man?" barst Merlin verbaasd los „Ben je gek geworden?!! Heb je plotseling geen belangstelling meer voor de goudschat, die ik je beloofd heb, als je die kerel voor mij op de galeien bracht?!" „Die kerel heeft mijn dochter het leven gered!!" bijt Eén-oog terug. „Kan ik hem dan als dank tot de galeien veroordelen?" Terwijl de to venaar met de kaperkapitein aan het bekvechten is, zijn alle zeerovers weer aan boord geklommen en wordt het koopmansschip losgegooid. Aram voelt een gerechtvaardigde voldoening in zich op komen, als het schip met volle zeilen aan bak boordzijde wegvaart. Dan stapt hij met een grim mig lachje op Merlin toe. De tovenaar deinst ang stig achteruit. „Ziezo, vrind, nu kun je je wraak plannen wel uit je hoofd zetten," zegt Aram, ter wijl hij de oude booswicht plagend aan zijn punt baard trekt. „Het is je geluk, dat je niet dertig jaar jonger bent, want dan hac( ik toch graag even het dek met je aangeveegd. Dan slaakt achter hen kapitein Eén-oog een kreet van verrassing. Spra keloos staart de piraat naar de prachtig geklede jongedame, die met gracieuse tred uit de kajuit komt met een houding zo vorstelijk, dat hij slechts ternauwernood in haar zijn eigen dochter her kent. (Wordt vervolgd) Het kwitantiezegel gaat verdwynen. In hun brief aan de Tweede Kamer, inzake het te voeren beleid op het ter rein van de belastingen, delen minis- ordening wethouders: 16 Aankoop wonin. Cuncralaan 56: H7 Wijziging gemeenteb groting, begroting gemeentewerken, begrc ting grondbedrijf en begroting woningbedri). dienstjaar 1965. Specificatie stukken punt 2: a. rekenin. openbaar lichaam streek-VVV Zuid-Velu wezoom 1964; b. verslag godsdienstondci wijs 1964-1965. Voorlopige monumentenlijsten Bij dc stukken van de raadsvcrgadcrin b en w aan dc raad over een tweetal voo lopig>- monumentenlijsten volgens dc Monu mentenwet. B en w stellen de raad voor de ministei in overweging te geven aan de lijsten toe t. voegen de niet op de lijst voorkomende e van belang zijnde archeologische monumcn ten: 3 grafheuvels in het bos van mevrouw Rogharr-van Rijn. het Cuneraheuvcltje aan de Cuneralaan. terwijl aan de lijst van ove ter Vondeling en staatssecretaris Hoef-'Jfle monumenten nog zouden moeten wor nagels mee. dat ter voldooninK aan de den toegevoegd. l de Konmgstafel N.V tol geuite wens tot afschaffing van het en w te worden afgevoerd het pand Rijks kwitantiezege] de indiening van een daartoe strekkend wetsontwerp zal worden bevorderd. Door de afschaffing derft de schatkist een bedrag van 10 miljoen gulden. straatweg 93. eigenaar de heer J. Drost, welk pand is aangeduid als tabaksboerderij. Dit pand is door verbouwing tot winkel woonhuis zodanig gemoderniseerd dat hier niet meer van een monument kan worden gesproken.

De Vallei | 1965 | | pagina 10