PAUK DE VROUUI VOOR HET VOETLICHT vf* G.V.V.V. - W.H.C. Nu de tijd voor TOPPRESTATIES op VOETBALSCHOENEN van SPORTHUIS COCKY ArSjfcH Moeilijke taak voor GVVV tegen superieur WHC 1.35 8,75 A.s. zaterdag Panter-volleybaltoernooi met heel goede bezetting Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 24 september 1965 2 SPORTPROGRAMMA DINSDAGKOOPJES Kap garnituur Emaille pannen 3,95 4,95 5,95 Kruimelveger Panters zullen het zwaar kragen HARDE STRIJD VERWACHT Gevonden en verloren Finales Officiële bekendmaking Ingekomen en vertrokken Kerkewijk 35, Veenendaai Hier is uw „hostess", Wilma de Jong-Boom zwerft langs Achterhoeks en Twentes wegen en deelt felicitatie- tatiepakketten uit aan bruidjes. „Machtig mooi beroep voor een vrouw" GEZELLIG BEROEP Zomer en winter DE LEZER SCHRIJFT: Nogmaals Musketiers- Merino's Doktoren- en Apothekersdiensten SCHERPENZEEL Straks zullen we 't dan misschien beleven, dat we vanuit ons eigen cen trum weer per spoor in twee richtin gen kunnen. Ik zou bij voorbaat mar niet te hard „hoera" roepen, want we hebben dichter bij de werkelijkheid van een „eigen" spoorbaan gestaan dan vandaag den dag het geval is. Spoormannen vatten dergelijke za ken zeer bedachtzaam an en ze zien er niet tegenop om een compleet plan naar de vergeetzolder van het olifant achtige gebouw in Utrecht te verschui ven. Dat is ons meer gebleken. Wat dat betreft hebben we al een lesje te incasseren gehad. Als de bom, die m'n eigen Vallei de afgelopen dinsdag deed inslaan z'n uitwerking op mij niet heeft gemist dan meen ik te maggen veronderstel len, dat het nog niet helemaal duide lijk is wat er gaat gebeuren. Er wurdt begonnen met een meuge- lijke herstelling van de lijn Amersfoort Rhenen, maar aan het eind wurdt ook een afbuiging van de baan Utrecht- Arnhem ter sprake gebocht. Mit het kletsie harses, dat onder mijn pet gevestigd is, zou ik zeggen dat wij het meest baat hebben bij Utrecht- Arnhem. Het wil er bij mij ok niet in, dat de spoorwegen zouwen denken an een nieuw station in Veenendaai als ze alleen mar een soort kabouterlij n- tjie van Amersfoort naar Rhenen in gedachten hadden. Als er ooit wat van komt, dan zie ik het groter. En ik meen, dat we dat het zij mit enige gepaste grootsheid gezeid ok nodig hebben. Ten onrechte hebben we twintig jaar lang in enkele etappes naar Utrecht en Arnhem gereisd, al dan niet een etappe per fiets nemend, enkel en alleen om de spoorwegen het vervoer te gunnen. Daar mag toch zo kalmpies an wel wat tegenover staan. Een volksstam, die zo trouw blijft an een nationaal vervoermiddel als het spoor verdient een eigen lijn. Wat zal d'r in de harten van veul Veense minsen omgaan als d'r straks weer personen boven de rails veurbij schuiven, in plaats van die onpersoon lijke vrachtknotsen, getrokken deur een kwajongensachtig lokomotiefie, dat eigenlijk te ongeschoold is om zich buiten de rangeerterreinen te wagen. Wat zal het flink staan als d'r weer echte rood-wit geblokte spoorbomen op en neer gaan, hoewel ik wel met vrees en beven denk an het deurgaande ver keer dat van tijd tot tijd er deur op- gehouwen wurdt Wat zal het geweldigLaat ik eerst weer 'es mit beide benen op het gewone asfalt gaan staan. Laat ik geen luchtstations bouwen. En luchtlijnen. Over luchtlijnen gesproken. We ho ren ok niks meer van een haventjie veur helikopters, waar men destijds - volgens de berichten - ok nogal veur geïnteresseerd was. Nou motten we niet op een kleinig heid als zo'n fladderaar waar een paar minsen mee vervoerd kunnen wurden letten. Ik heb dat van die he likopters ok nooit helemaal ernstig ge nomen. Meer as een verwaand grappie. Mar een hele spoorlijn, dat is wat anders. Daar is de hele gemeenschup bij gebaat. Laten we 't daarom mit enige gere serveerdheid blijven volgen en niet „hoi" roepen veurdat de eerste trein officieel volgens het spoorboekie over de lijn komt. Wout Blauwkous P.S. Ik heb me, achteraf gezien, ver gist in de snelheid waarmee winkel rapporten klaar wurden gestoomd. In nog geen eens twee jaar. Ik ver moed dat men die tijd nodig gehad heeft om 'es rustig te kunnen bekij ken, dat we niet zo hard veuruit kunnen gaan als ons aanvankelijk toevertrouwd was. 't Zou ok te mooi zijn en teveul huizen kosten. Reken mar op tienduuzend man minder in negentienhonderd tachentig. En trek d's gelijk mar af een antal huizen, dat nodig is om tienduuzend man te bergen. Wout Voor het komende weckend draait een volledig programma. Opvallend zijn de goede prestaties van enkele streekclubs, die in de afdeling Utrecht uitkomen. Met name de beide clubs uit Rhenen doen het zeer goed, terwijl de prestaties van het Elsterse Mus ketiers ook al niet onderschat mogen worden. In de KNVB komt het Veenendaalsc DOVO tot nu toe aardig voor de dag. Maar de weg is nog lang en er kan van alles gebeuren. In Veenendaai is de strijd van GVVV tegen koploper WHC van groot gewicht. De club uit Wezep heeft in drie wedstrijden ook drie tegenstanders van het veld ge veegd. Gerenommeerde clubs kregen geen been aan de grond tegen het flitsende spel van de WHC-ers, die in 'n dergelijke vorm verkeren dat men in de blauwwitten nu al de a.s. kampioen ziet. Voor GVW dus geen gemakkelijke middag. De bal is rond, dus is er altijd een onberekenbare factor aanwezig. Gezien de grote prestatie van WHC moeten we deze club als winnaar tippen. VRC speelt tegelijkertijd een thuiswed strijd tegen Elburgse Sportclub. Nu de eer ste winst binnen is kan dit een morele steun voor de mannen van de Brinkersteeg bete kenen. ESC moet met een nederlaag naar de Veluwe teruggestuurd worden. DOVO neemt nog steeds een plaats in het leidende peloton in. Toevalligerwijs krijgt men achter elkaar de concurrenten te bespelen. Na Kozakken Boys is nu SHO aan de beurt. Spelend als vorige week in de nerveuse slotfase zien we DOVO in Oud-Beyerland ten onder gaan. Het behoeft echter niet precies zo te gaan. Dat men doel punten kan maken bewezen de vier treffers van vorige week. Voor Veenendaai ziet het er wat somber uit. Na twee wedstrijden nog puntloos. En zondag ziet het er weet niet zo rooskleurig uit in de uitwedstrijd tegen SEC in Soest, een club die zondag maar eventjes met 4-0 van Holland won. Veenendaai speelde in de twee duels voor de rust zeer constant, maar zakte na de rust af. Kwestie van conditie? Hier is beslist wel wat aan te doen. Volhouden geelblauwen, de volle negentig minuten. Met DVSA wil het niet erg vlotten. Tegen SVF werd geen nederlaag verwacht. Nu EMS Bunnik op de Burgwal komt, zien we DVSA zich herstellen. Verrassend zijn de prestaties van Rhenus. dat al reeds een goede plaats op de rang lijst inneemt. Rhenus heeft een jonge ploeg, kreeg versterking van de teruggekeerde Ten Braak en kon wel eens hoge ogen gaan gooien. Voor de wedstrijd van zondag tegen Scherpenzeel verwachten we dat Rhenus ze gevierend van Kandia zal stappen. Oranje Wit krijgt het moeilijk in de grote afdeling, maar het spel van zondag opent perspectieven. Tegen Aurora uit Werkho ven moet de volle winst behaald kunnen worden. Hetzelfde geldt voor R.K. Unitas dat de ranglijst sluit. Er zullen andere dingen moe ten gebeuren omdat drie clubs degraderen. In Utrecht zal Unitas de volle zeilen moeten ontplooien tegen PVCV anders ligt de der de nederlaag in het verschiet. Zaterdagvoetbal Musketiers voelt zich blijkbaar al een doorgewinterde eerste klasser. Vier punten werden in de wacht gesleept. Nu Posta in Eist op bezoek komt, komen er misschien nog twee bij. Merino's heeft nog geen succes behaald. Zaterdag gaan de DS mannen naar Hilver sum waar het nog eveneens puntloze Hoo- gerheide de tegenstander is. Merino's moet hier de kans grijpen. Sportclub Rhenen en Terschuurse Boys voeren de ranglijst aan. De clubs ontmoeten elkaar in Rhenen. Sportclub kan door een overwinning de enige leider worden. Dit zullen de Rhenenaren zich niet laten ont gaan. NSVS moet nog op toeren komen. Zater dag komt Hees achter de Dennenlaan op be zoek en dat moet toch winst opleveren. SVP krijgt het moeilijk tegen streekge noot Renswoude, dat er op gebrand is een grote rol te spelen. Misschien kan Panter er een gelijk spel uitslepen. In Scherpenzeel wordt de derby tegen Valleivogels gespeeld. Hopelijk een spor tieve strijd, waarbij we het maar op een puntenverdeling houden. Kulan, aardig begonnen, gaat naar Bun- nik en moet wel oppassen, want Bunnik is lang zo zwak niet meer als vorig jaar. Advendo reist naar Maarn en speelt tegen SVMM. Ook deze ploeg is sterker gewor den. Voor Advendo nog lang geen winst. De zaterdagafdeling van DVSA zal het in Doorn wel niet kunnen bolwerken tegen het op volle kracht spelende DEV. A.S. ZATERDAG AANVANG 4.15 UUR SPORTPARK PANHUIS leuk voor onze teeners, fraaie handspiegel met bijpassende haarborstel in fleurig plastic etui, kan opgehangen worden. Koop jespr ijs hoogglanzend crème emaille pannen met goud- bies in de meest gevraagde maten Speciale prijs 18 cm 20 cm 22 cm haast u want er is een beperkte voorraad. een enorme huishoudhulp leuk model frisse kleuren, uitstekend systeem, borstel is vervangbaar 3 delige steel met schroef draad een fantastisch apparaat voor een heel aantrekkelijke prijs Alleen dinsdag 28 sept. Hoofdstr. 7 - TeL 3103 - Veenendaai Morgenmiddag vangt het bekende en jaarlijks terugkerende Panter-volley baltoernooi aan om twee uur. De dames beginnen in de zaal van het Chr. Lyceum aan de Tuinstraat en de heren in gebouw Eltheto in de Fluiterstraat. De heren spelen met zes ploegen, verdeeld over twee poules van drie en de dames spelen een dubbele competitie met drie ploegen. Dit laatste omdat ter elfder ure enkele ploegen hebben afgezegd. We verwachten een harde strijd op beide fronten. Zo vlak voor de compe titie zal elk deelnemend team nieuwe krachten willen proberen om straks in de competitie goed voor de dag te kun nen komen. Bij de heren zijn er louter hoger geklasseerde teams uitgenodigd, zodat de heren van de Panters wel bij zonder vechtlustig en gedegen aan de start moeten verschijnen om ook maar enig resultaat te kunnen boeken. Maar zij hebben al eens eerder voor een verrassing gezorgd op een derge lijk evenement, dus zullen zij het me nige ploeg danig lastig kunnen maken. De volgende ploegen starten in de he ren poules: Panters uit Veenendaai, Cito 2 uit Zeist, Vios uit Amersfoort, DPC en SVV uit Utrecht en Shot uit van de erkende radio/tv-handelaar is uw zekerheid voor vakmanschap, degelijkheid en blijvende service. Dan weet u waar u koopt. RENSWOUDE Aan komen lopen: 4 pinken (3 zwart en 1 rood); portemonnaie met inh. (o.a. han gertje van gouden ketting. AMERONGEN Gevonden: Portemonnaie inh. brieven en f 11,-; portemonnaie inh. f 3,95. Verloren: lichte regenjas; witte dames tas inh. f 5,-; hanger met gouden collier (zwarte steen); roodbruine jongenstrui. EDERVEEN Ondertrouwd: H. van Hunen en H. E. Klomp. Getrouwd: A. Hazeleger en A. Hendriks; G. van Binsbergen en M. C. van den Berg. RHENEN Gevonden: timmermansduimstok; sleu telétui met zeven sleutels; sleutelring met vijf sleutels; twee bougie's en sleutel; col bertjasje, inh. shag, portemonnaie met in houd; rijbewijs, kentekenbewijs en belas- tingkaart NU 10-19. Verloren: zware parapluie; blauw jack; bruine portemonnaie inh. f 10,- en enke le sleutels; zwarte portemonnaie inh. sleu teltje; bruine schooltas met schoolboeken; bril met donker montuur en donkere gla zen; bruine boodschappentas met inhoud. Weggelopen: zwarte langharige hond, teef (bastaard spaniel); bruine dwerg-pin cher, reu; geel-zwarte Fokhond met gele halsband. ELST Gevonden: Lips huissleutel; bruine ak- tentas. Verloren: bos sleutels; damestasje; gou den zegelring. Culemborg. De heren van DPC tippen we als favoriet, daar deze pas gefor meerde combinatie, ontstaan uit de fu sie DSC en Polonie laatstelijk uitkwa men in de hoofdklasse. Bij de dames geven de Panters, SW en DPC acte de precense. Hier is het moeilijk een prognose te doen. Heel licht tippen we de jonge Panters meis jes als favoriet. De finales worden vanaf ongeveer half zes in Eltheto gespeeld en niet, zoals o.a. op het spandoek in de Hoofd straat staat vermeld om acht uur. Na de crossfinales krijgen we de echte fi nalepartijen om ongeveer half zeven tot ongeveer acht uur. Het belooft te gaan spannen. Als alle ploegen volledig aan de start zullen verschijnen valt er menige partij goed en spannend volley bal te genieten. AMERONGEN Ingekomen: A. M. Duffels van Ede; E. J. van Dijk van Woudenberg; M. C. Vrijer- Olie van den Haag; J. M. J. Laus van Ede; M. A. H. Abuti, S. Benamar, O. A. Abouti en M. A. H. H. Tedouch van Rhenen. Gemeente Veenendaai AFKONDIGING STRAFVERORDENING VERORDENING BENZINEPOMPEN Burgemeester en wethouders van Veenen daai maken bekend: dat gedurende drie maanden ter secreta rie dezer gemeente (2e afdeling), Hoofd straat nr. 92, voor een ieder ter inzage is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld de op heden afgekondigde verordening betref fende het plaatsen of hebben van benzi nepompen op, aan of in de nabijheid van openbare wegen in de gemeente Veenen daai. Deze verordening, getiteld: „Verordening Benzinepompen", treedt in werking met ingang van 18 september 1965. Veenendaai, 17 september 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd: de burgemeester, J. Hazenberg. de secretaris, Van Manen. RESTAURATIE UURWERK EN KLOKKEN CUNERATOREN Burgemeester en wethouders van Rhenen brengen ter openbare kennis, dat nog deze week een aanvang wordt gemaakt met restauratiewerkzaamheden aan uurwerk en klokken in de Cuneratoren. In verband hiermede zal het uurwerk voorlopig uitgeschakeld zijn en zullen op zondagen de klokken niet worden geluid. Ook het carillon zal tijdelijk niet bespeeld worden. Rhenen, 23 september 1965 Burgemeester en wethouders van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch. v. Rosenthal RHENEN Ingekomen- A. Ben Abdel-lah van Marokko; T' Duijnhoven van Duits land; J. J. van Duitsland; M. C. Frey met g_„.u van Zwitserland; M. Prak met gez. van Amsterdam; R. Postma met gezin van Zoetemeer; R. Troost van Staphorst; A. P. van Vliet van Voorburg; M. L. A. Limburg v. Noordwijk; E. Kleijer met gezin van Ede; J. A. de Groot van Arnhem; J. J. Jansen met gezin van Tiel; M. M. Azanagui van Marokko; A. Moha- med Ahmed van Duitsland; A. H. M. Bag- dadi van Marokko; A. Madani van Marok ko; M. A. Mkadem van Marokko; A. Laj- laf Haddu van Marokko; J. Ferreiro Vei- ras van Spanje; C. W. Vos met gezin van Rotterdam; T. M. Odenthal van Veenen daai; A. B. A. Terrahi van Utrecht; B. A. Terrahi van Utrecht; J. Minderop van Amsterdam; W. van den Hater van Tiel; C. J. van Kralingen met gezin van Weesp; M. B. Bakkioui van Utrecht. Vertrokken: G. Z. Huvers naar Brum- men; P. van Bavel naar Brummen; B. L. ter Haar naar Haarlem; B. J. P. Goris met gezin naar Zwolle; E. Henzen naar Veennendaal; L. Perez Alonso naar Span je; J. G. M. Hoefakker naar Echteld; A. Bovenschen naar Vlissingen; P. A. H. van der Schaaf naar Maastricht; G. M. Baars naar Maastricht; J. J. C. Voorhoeve naar Wageningen; T. Frans naar Vlaardingen; G. van der Burg naar Kesteren; M. A. H. H. Tedouch naar Amerongen; O. A. Abouti naar Amerongen; S. Benamar naar Amerongen; M. A. H. Abuti naar Ame rongen; J. C. van de Voren naar Veenen daai; M. W. ter Haar naar Driebrgen-Rij- senburg; Z. C. Spaans naar Apeldoorn; A. Derks naar Driebergen-Rijsenburg; B. J. Drost naar Wageningen. ADIDAS ROMIKA PUMA QUICK KOPA - RESTISTEX STANLEY MATTHEWS Er zijn bij zowel heren als dames diverse beroepen die de aandacht trekken van ieder een. En als er dan nog een uniform bij te pas komt is er voor de betrokkenen geen ont komen meer aan. Zij of hij valt zonder meer op. Zo rijdt er op Nederlands wegen een groep jonge dames rond gestoken in een goed passend en modieus kostuum, elegante capiop het hoofd en speelt zo ongeveer voor Sinterklaas. Zij maken namelijk deel uit van de landelijke felicitatie dienst, het reclamebureau R.I.O. (reclame is omzet) gevestigd te Leiden. Zo'n rondrijdende en beroepshalve vrijgevige dame heet heel mooi „hostess". Dit betekent zoveel als gastvrouwe. In Veenendaai woont sinds kort een hostess van RIO. Haar naam is Wilma de Jong-Boom, wonende in het pasverbouwde en gezellig ingerichte huis aan de Kerke wijk no. 132, oud 23 jaar en pas gehuwd. Over haar beroep als hostess en de daar aan verbonden wederwaardigheden vertelde zij ons het volgende: „Niet ieder meisje kan zo maar hostess worden. Er wordt behoorlijk geselecteerd en men moet middelbare opleiding hebben ge noten. Verder wordt er wel iets meer van een sollicitante vereist, waaronder een goed voorkomen en alles wat daarmee sa menhangt. We komen onder de ogen van velerlei mensen van een diverse pluimage. Ik persoonlijk kom bij boeren en stedelingen en ik voel mij overal thuis. Van nature memsen^aanwezig'zHn Tn daMs^cht we! dat ik kan komen om een feIicitatiePakkct UUeindeHjk kom je dus "in aanraking8 met iw^g HeM^nu Eenmaal uUgesloten om bi'allemaal blijde mensen die de toekomst nog voorbeeld met een mond vol tanden te zit- FelicitatieDakket fT .«MK1uA ten. Ik geloof dat ik dan de langste tijd als T eilCliatiepaKKei vrijwel altijd bhjde gez.chten. hostess had gediend. Daar ik dus bij veel De inhoud van zon felicitatiepakket is Nu k in Veenendaai woon ,sde leans mensen kom, is het een reuze gezellig be- met de grootste zorg gekozen. Een aantal ",et uitgesloten dat ik een beetje dichter bij roep. Temeer daar je wat komt brengen, bekende Nederlandse fabrikanten van merk- ^U1? een raY°n knJ9 toegewezen, maar voor- maakt het eigenlijk een feestelijkheid voor artikelen dragen er zorg voor dat het geheel loP'9 voel lk daf.^ niet V(;cl J °°J> ^aat mll zowel mij als de ontvangers. een echt geschenk voor het toekomstige nog maar een tijd lang in de Achterhoek De organisatie is ongeveer als volgt. Als echtpaar is. Hoofdzaak is natuurlijk om de ronddarren, dat bevalt mij opperbest, een paar in ondertrouw gaat, dan stuurt de mensen met de aangeboden artikelen kennis Goede Combinatie betrokken gemeente mij het adres van de te laten maken met de betrokken artikelen. bruid. Ik op mijn beurt stuur dan een be- Het is daarom dan ook een zuivere reclame- 's Morgens vertrek ik om ongeveer half richtje aan die bruid met de datum en tijd stunt van die fabrikanten. De pakketten negen vanuit Veenendaai en ben zo tegen worden alle zonder uitzondering door mij persoonlijk aan het bruidje uitgereikt. U be grijpt wel, dat dit een bijzondere aardige bezigheid is. Men komt van allerlei slag mensen tegen. Vooral in de streek waarin ik thans nog werk n.l. de Achterhoek en Twente, kom ik onder andere ook veel bij de boerenbevolking over de vloer. Reuze aardige mensen daar met een zeer gezellige en gemoedelijke inslag. Als het aan hen zou liggen kwam ik de gehele dag niet meer weg. Maar ja, zo ongeveer zeven bruidjes per dag bezoeken vraagt de nodige tijd, dus ik moet altijd weer aan de tijd denken en op tijd vertrekken. Je maakt natuurlijk wel eens zo het één en ander mee, maar daarover zou eigenlijk wel een boek vol te schrijven zijn. Heel vaak vertelt men de moeilijkheden waarin men verkeert, maar veel meer de dingen die te wachten staan. een uur of zes 's avonds weer thuis. Bij hoge uitzondering bezoek ik nog wel eens 's avonds, maar dan moet de betrokken bruid echt helemaal niet overdag thuis kun nen zijn. Ik ben nu sinds een maand of vier getrouwd en het één valt heel goed met het andere te combineren. Ik zou, nu ik dit leven gewend ben, niet graag de gehele dag alleen thuis blijven. Zover zal het nog wel eens komen, maar voorlopig draaien we rustig ons dagelijks rondje. Daar wij in uniform zijn, ziet men ons wel eens aan voor een stewardes. De gelijkenis van de costuums is dan ook frap pant. Veel echte stewardessen, die later weer in dit soort werk verzeild willen raken, zijn bij ons in dienst en hebben het reuze naar de zin. Nogmaals, het is dan ook een bijzonder heerlijk beroep. In de zomer werkt het uiteraard wat pret tiger dan in de winter. Als de wegen wat slecht berijdbaar zijn, valt het niet mee om de gehele dag op de weg te zitten. Het is dan ook wel eens gebeurd, dat ik midden in de Achterhoek muurvast op een landweg zat en dat ik daarna met vier paarden uit de blubber ben getrokken. Maar we krijgen de nodige ervaring in allerlei zaken, dus redden we ons overal wel uit. De bruidjes zijn vooraf ingelicht van mijn komst middels een door mij zelf verzonden brief en overal word je in een feestelijke stemming opge wacht. Ik voel me soms net een Sinterklaas. Het is nu eenmaal beter te geven dan te nemen, dus u begrijpt wel hoe ik me meestal Ik geloof, dat ik de hoofdzaken van mijn beroep wel zo ongeveer heb verteld. Ik kan moeilijk in bijzonderheden treden, want overal waar ik kom zijn de situaties weer anders. De grote verscheidenheid van mi lieus waarin ik terecht kom maak. de om gang met de mensen bijzonder gemakkelijk en met de mond vol tanden staan is er echt niet bij. Al met al ben ik blij dat ik dit werk kan en mag doen. Ik heb zo de idee dat heel veel meisjes dit beroep zouden willen uit oefenen, maar ja, er zijn er maar een be perkt aantal nodig, dus voel ik me dubbel gelukkig in dit werk verzeild te zijn geraakt. Ik zou dan ook niets anders willen". VEENENDAAL Geboren: Gea Alexandra, d.v. T. Tanis en J. J. W. van de Weerthof; Harmen, z.v. H. van Kesteren en R. van de Weerd; Hendrika, d.v. H. Schipper en J. G. Hei wegen; André. z.v. C. van Wijk en D. M. Hilgers; Willem Johannes, z.v. C. G. van Dam en D. J. Kloes; Teunis, z.v. T. van Laar en W. H. van Kooten; Anthonia, d.v. J. Budding en C. Kleijer; Arisina Hendri ka, d.v. C. van Leeuwen en H. Veldhuizen (geboren te Rhenen). Ondertrouwd: B. A. Berends en K. Sol- lie; R. Hardeman en L. J. Slotboom. Gehuwd: W. G. Huibers en M. A. Or- van; J. G. van Ojik en C. Sleijfer; B. H. van den Brink en A. J. Buitenhuis; J. Bos en B. van den Brink; G. van de Brug en G. Derksen; A. Maertzdorf en J. G. van den Berg. Overleden: Bernardus van Dijk, 77 j.; Hendrik Willemsen, 66 jaar, geh. m. N. J. van de Kraats; Cornelis Diepeveen, 2 jr.; Jannigje Cornelia Hootsen, 75 jaar, geh. gew. m. P. G. van der Voort. RHENEN Geboren: Arisina Hendrika, d.v. C. v. Leeuwen en H. Veldhuizen; Gert Jan, z.v. G. J. Vrij en J. Ph. Remerie; Gerarda Christiane Johanna, d.v. J. van Donselaar en G. van Beek; John Fitzgerald, z.v. L. Bergman en E. Wijzenbroek. Elders gebo ren: te Ede: Geertje Alida, d.v. H. C. Boelhouwer en A. C. Klomp; te Wagenin gen: Barendina Johanna, d.v. A. Theodo- rus Spies en A. J. Jansen; Bernardus Pe trus, z.v. P. van Wissen en P. Jansen; te Langbroek: Cornelis Gijsbertus, z.v. G. G. Haalboom en H. G. Woudenberg. Ondertrouwd: G. Struijk en A. Geven. Gehuwd: Chr. Opperman en B. J. Drost. Overleden: H. Willemsen, 66 jaar, echtg. van N. J. van de Kraats; A. W. Udo, 98 jaar, geh. gew. met P. Stolp; C. Diepe veen, 2 jaar; J. C. Hootsen, geh. gew. met P. G. van der Voort; G. van Donselaar, 68 jaar, echtg. van J. Albers; J. Chr. G. Otting, 28 jaar. Elders overleden te Ede: G. van Appeldoorn, 47 jaar, echtg. van J. Hendriksen. AMERONGEN Geboren: Johanna, d.v. E. van Ginkel en D. Overeem; Carolina, d.v. J. van der Meer en H. Wolvetang; Johanna Chris tina, d.v. van C. Wagensveld en C. W. Nieuwland. RENSWOUDE Geboren: 12 september Teunisje, d.v. W. Legemaat en J. S. van de Burgt; 18 sept., Lamberta, d.v. G. Geijtenbeek en L. Meer- veld; Melis, z.v. J. van Deelen en J. Vaar kamp. Getrouwd: C. Dorrestijn en J. van den Brandhof; A. van de Vliert en A. van de Fliert. In uw blad van vrijdag 17 september j.l., gaf scheidsrechter Blankespoor commentaar op de verslagen in De Vallei over de gespeelde wedstrijden Musketiers-Merino's en Oranje Wit- Sterrenwijk. Volgens de Elster corres pondent, die beide wedstrijden had be zocht, was scheidsrechter v. d. Scheur de oorzaak van bepaalde ongeregeld heden en kwam hierdoor dus niet zo goed voor de dag. Dit alles vond de heer Blankespoor (wij citeren zijn eigen woorden) op zijn zachtst uitgedrukt, zeer onwaar schijnlijk, en stelde de zaak wel zeer simpel door alle schuld op de Elsterse verenigingen te schuiven. In de eerste plaats zou Musketiers reeds voor de wedstrijd bepaald hebben dat een spe ler van Merino's (vroeger speler van Musketiers) uitgeschakeld zou worden. U begrijpt dat wij als bestuur van een vrij grote vereniging dit zeer be ledigend vinden. Wel kunnen wij het met de schrijver eens zijn dat er veel gepraat wordt, want zo is ons nu al het een en ander beloofd als wij straks in Veenendaai de returnmatch moeten spelen. Ook dit zou dus van tevoren ge regeld zijn, maar wij zijn zo vrij om als bestuur boven dergelijke roddel praat te staan. De grieven tegen scheidsrechter v. d. Scheur zijn ons inziens ongegrond, en door ons is geen enkel commentaar ge geven op zijn leiding, integendeel, onze speler heeft zijn excuus bij hem aan geboden voor het inleidend incident. Tevens is door een bestuurslid van Musketiers vervoer aangeboden naar Veenendaai voor de geblesseerde Me rino's speler, dit, (om met de heer Blankespoor te spreken) om de zaak fijn te houden, maar het werd geweigerd. Dat onze trainer zijn ploeg aanmoe digt ligt in de lijn der verwachtingen, maar dat hij hierbij zijn vuisten zou gebruiken lijkt ons zeer onwaarschijn lijk, wel heeft deze trainer getracht een geblesseerde Merino's speler te helpen, maar werd hiervoor onhebbe lijk afgesnauwd en weggezonden. Merino's heeft inderdaad twee ge blesseerde spelers en dat betreuren wij en wij hopen dat ze spoedig zullen her stellen. Het is niet prettig om in de aanvang van de competitie voorl -ig twee spelers te verliezen. Zelf hadden wij in de eerste wedstrijd tegen Ve- luwse Boys drie geblesseerde spelers die het-veld moesten verlaten. Muske tiers heeft dit moeten accepteren en de schuld niet bij de tegenpartij ge zocht om het verlies met 4-1 goed te praten. We hebben ons bij deze voet- balpech neergelegd. Dat scheidsrechter Blankespoor het voor zijn collega opneemt is zijn goed recht. Dat hij Merino's goed gezind is spreekt vanzelf, hij komt immers voort uit deze vereniging. Maar als scheids rechter geeft hij commentaar op wed strijden waarvan hij, voor zover ons bekend, geen getuige is geweest en dat valt ons tegen, daar wij hem kennen als een correct scheidsrechter. Voor de geplaatste verslagen waarin scheidsrechter v. d. Scheur de boos doener is, zijn wij niet verantwoorde lijk daar wij ten ene male de corres pondent niet dicteren wat hij dient te schrijven, en wij wensen ons hiervan te distanciëren. Verder is Musketiers altijd bereid medewerking te verlenen om de sport in het algemeen, en de betrekkingen Veenendaal-Elst in het bijzonder, te helpen bevorderen. Met dank aan De Vallei voor de plaatsruimte ons verleend, verblijven wij, Bestuur v.v. Musketiers, Eist (Utr.). (Beide partijen hebben hun opinie gegeven. De discussie over dit onder werp wo:dt thans gesloten. - Red.) en 10.30 uur dr. C. uur ds. D. van den VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur ds. D. van den Berg; 5 uur ds. T. Langerak (H.D.). Julianakerk: 9.30 uur ds. A. Wisgerhof; 5 uur ds. L. van Nieuwpoort van Uddel. Vredeskerk: 9 Graafland; 5 Berg (H.D.). Sionskerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur ds. A. Wisgerhof (H.D.). Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. S. G. J. Goverts van Naaldwijk. Veeneind: 3 uur ds. P. M. Breugem van Achterberg; woensdag 29 september, 7.30 uur ds. Middelkoop van Zwolle. Dijkstraat: 2.45 uur ds. D. van den Berg. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 uur ds. J. Overduin; 7 uur ds. J. Ytsma. Geref. Petrakerk: 9.30 uur ds. W. L. Mulder van Bolnes; 5 uur ds. J. Over duin. Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 en 5 uur ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 en 5 uur ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 en 5 uur ds. Snijder legerpredikant uit Erme- lo. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. F. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. Terlouw; 5.30 uur ds. Bos. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; donderdag 30 september 7.30 uur ds. v. Gilst van Tricht. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. Richards van Bussum. Volle Evang. Gem.: woensdag 29 sep tember 8 uur O.C.B. geb. ds. M. de Jong van Enschede. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: Geref. Kerk, geb. O.C.B. 9.30 en 5 uur ds. J. D. Wie- lenga. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. N. Koore man (H.D. en voorber. H.A.); 6.30 uur ds. A. Westra. Geref. Kerk: 10 en 5 uur ds. W. Schou ten van Bennekom. Ned, Herv. (Geref.) Evang.: 10 en 5 uur dhr. v. Hoeven van Benthuizen. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur dra. J. Ph. Feikema van Driebergen. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 6 uur ds. v. d. Woestijne van Barneveld. Oud Geref Gem.: 10 en 5 uur lees- dienst; vrijdag 1 oktober 7 uur ds. v. d. Poel van Ede. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees- dienst; woensdag 29 september 7.30 uur ds. A. W. Verhoef van Barne veld. R.K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. P. Zijl stra van Scherpenzeel; 6 uur ds. L. v. d. Peut van Renswoude. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees- dienst; woensdag 29 september 7 uur ds. Kamp van Utrecht. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; vrijdag 1 oktober 7 uur ds. Mieras van Krimpen aan de IJsel. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. H. v. Arkel van Doorn; 7 uur ds. H. G. Groene woud van Amersfoort (Jeugd dienst). Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. J. Tho mas van Amersfoort. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. v. d. Guchte van Wageningen OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. C. v. Viegen. Oud Geref. Gem.: 10 en 6.30 uur lees dienst; vrijdag 1 oktober 7 uur ds. Toes. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. v. d. Peut. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. Brun- sting van Baarn. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans ds G. M. Spelberg. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. W. E van Petegem. R.K. Kerk: 8.40 uur H. Mis, pater Var, Lochem. ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds v. d. Poel. VEENENDAAL: E. A. C. Reijdon, apts Kerkewijk 40, tel. 2134. Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123 RHENEN: B. Stegeman, arts, Heren straat 69, tel. 2315. Apotheek Deijs alleen voor spoedrecepten. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken Bakker, v. d. Burg, Kars Ossendorp en Van Ommeren: A. C Kars. arts te Amerongen, tel. 03434- 1273. EDERVEEN, DE KLOMP, RENSWOU DE: S. T. Heij, arts te De Klomp tel. 200. SCHERPENZEEL: H. Backer, arts, Sta tionsweg 6, Woudenberg, tel. 03498- 1330. DIERENARTSEN Voor Ederveen en Lunteren: Dr. v Riessen, Dorpsstraat 18, tel. 2557 Lunteren. LEDENVERGADERING S.G.P. De S.G.P. houdt op maandag 27 septem ber om 7.30 uur in gebouw Filalethus een ledenvergadering, waarbij de heer W. van der Zwaag uit Barneveld zal spreken over het onderwerp Kerk en staat in Rusland.

De Vallei | 1965 | | pagina 2