Reacties op berichten nieuwe spoorwegverbinding Skileb nieuwe station liefst so dicht mogelijk in centrum Schoonheidssalon HENNY JANSEN Veel liefs van Ronnie Voorbereiding zwembad Amerongen AMERONGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 24 september 1965 4 RHENEN KAN EEN AAP DENKEN? •ft Gelaatsmassage -fo Make-up Epileren Masker Manicure ■ft Ontharing Rekord-opbrengst kankerbestrijding De kollekte voor het Kon. Wilhel- minafonds, ten behoeve van de kanker- bestryding heeft dit jaar in Ameron gen een nog nooit tevoren behaald be drag opgeleverd. Aanbesteding uitbreiding openbare lagere school Gezien het aantal leerlingen dat mo menteel de openbare Ireneschool be zoekt was het gemeentebestuur ge noodzaakt aan de Inspecteur van het Lager onderwas te Amersfoort te ver zoeken het büplaatsen van twee lo kalen op de urgentielyst te zetten. Antilopen en herten NCVB afd. Amerongen Fa. L. HEY door Maartje Zeldenrijk Burgemeester van Rhenen: UIT VEENENDAAL Economische Dienst van NS maakte reeds tekeningen Nadat wij dinsdag het bericht hadden gelanceerd dat Vee nendaal en ook Rhenen weer een spoorwegaansluiting zouden krijgen bleek uit tal van reacties dat dit streven van harte werd toegejuicht. De burgemeester van Rhenen, Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, verzekerde ons dat het gemeentebestuur van de Grebbestad de ontwikkelingen in de ze richting al met grote vreugde had gevolgd. De economische Dienst van de Nederlandse Spoorwegen heeft langs de lijn Veenendaal-Rhenen al steekproeven genomen i.v.m. de bouw van een nieuw station te Rhenen. Er zijn drie plaatsen aange geven, maar het meest waarschijnlijke is dat het nieuwe ge bouw van de N.S. aan de invalspoort van de gemeente Rhenen komt namelijk juist even voor het seinwachtershuisje bij de overweg aan de Achterbergsestraat. Hiervan zijn althans te keningen door de econ. dienst van NS gemaakt. Druk Omgebouwd Geen nadeel mint; N.V. Wed. A. W. de Haas, de heer C. de Ilaas, geloofde dat er wel wat water door de Ityn zou gaan voor de trein ging ryden. Wanneer de plannen doorgezet worden zou dat voor onze uurdiensten op Utrecht zeer nadelig zijn. Hoewel dat na deel dan alleen voor de lange afstand zou gelden b.v. Veenendaal-Utrecht. In de andere plaatsen op de lijn zouden we geen last ondervinden. En dan spelen de prijzen van de Ned. Spoorwegen ook nog een rol, die liggen veel hoger dan bij ons. Voorlopig zullen we de zaak maar eens rustig aankijken en wat komt kun je toch niet tegenhouden zo was de mening van de heer De Haas. 0-0-0 Een der grootste fabrieken de SKF ko- gellagerfabriek vervoert reeds per spoor Veel zal er volgens de heer Wiessing spre kend namens de directie niet veranderen. Het is natuurlijk een besparing van tijd en ook van benzine als we de expresgoe deren op de Kerkewijk kunnen afgeven inplaats van aan de Klomp. Overigens juichte ook de heer Wiessing de plannen toe, met het oog op het alge meen belang van de reizigers naar Utrecht die er thans veel te lang over doen om die stad te bereiken. 0-0-0 De chef exploitatie van de NBM, de heer Temming kon in dit stadium nog geen enkel commentaar geven. De zaak was volgens deze functionaris te ingrijpend. Huisvrouwen, die wij zowel in Veenen- daal als in Rhenen naar hun mening vroe gen waren allen content met de nieuwe plannen. Het bleek dat velen urenlang in Hoewel er met het eigenlijke werk aan het zwembad nog niet kan worden be gonnen is er toch wel een begin gemaakt met de voorbereidingen. Dezer da gen werd namelijk vast het voorbereidende plantsoenwerk gedaan. Hiertoe moest zwarte grond van de plaats waar het bassin komt verplaatst worden naar het terrein dat is bestemd voor zonneweide. Na het egaliseren van dit terrein wordt vast het gras ingezaaid. Wanneer dan straks met de eigen lijke bouw begonnen kan worden, is dit reeds klaar en behoeft de opening van het bad niet te worden uitgesteld omdat de zonneweide nog niet beschik baar is. In verband hiermede werd het bad met palen uitgezet. Hierdoor heeft men reeds een goed inzicht gekregen hoe het geheel er straks komt uit te zien. Opvallend is de unieke ligging van het geheel. Aan de verschillende zij de is het terrein omzoomd door het bos. Aan de zuidzijde staat de blauwe schuur. Het ligt niet alleen zeer fraai in de omgeving maar bovendien ge heel in de luwte en door bos en schuur bijzonder vrij. Eveneens is opvallend dat de opper vlakte van het bassin zeer groot is. Op papier zegt het niet zoveel, wanneer als maten worden opgegeven 45 x 25 meter. In het terrein zelve blijkt het echter een geweldige oppervlakte te Deze plaats, links van het seinwachters- huis te Achterberg, wordt als de meest waarschijnlijke genoemd voor de bouw van een nieuw Rhenens station omdat er voldoende rangeer gelegenheid is. Teke ningen zijn reeds gemaakt. de bus zitten ook niet de prettigste manier vonden. Want het bezoek aan Utrecht, zowel uit Rhenen als uit Veenendaal is behoorlijk groot te noemen. Als men op de Kerkewijk kon instappen en dan met .een half uur in Utrecht zou staan, zouden we veel vaker gaan „stad- ten" zo voegde ons een jonge huisvrouw toe. Na deze onderzoekingen bleek ons dui delijk dat de bevolking volkomen content is met de plannen, dat passagiersvervoer van Rhenen en Veenendaal naar Utrecht hoogstwaarschijnlijk rendabel zal blijken en dat het goederenvervoer vanuit de Zuid-Oosthoek na intensiever treinverkeer zal toenemen. Hopelijk kan N.S. - na overleg met de gemeentebesturen - de plannen eerder verwezenlijken dan thans gesteld in 1975, als streefjaar. Tien jaar lijkt ons een (te) lange wachttijd. De heer en mevr. van Veenendaal met in het midden hun zoon, die een druk be staan leiden op het emplacement in Rhe nen en met de plannen op de hoogte waren zijn. Zeer aantrekkelijk is voorts dat de zonneweide zoveel mogelijk aan eengesloten is gehouden. Ook de opper vlakte hiervan is bijzonder groot. Wan neer het bad. hopenlijk volgend jaar, klaar is, zal het een der mooiste baden zijn uit de verre omgeving. De actie welke door de zwembad commissie werd gehouden heeft in tussen de eerste reëele resultaten op geleverd. Het voorbereidend werk zo als hier omschreven, werd namelijk ge heel in zelfwerkzaamheid uitgevoerd. De fa. P. Henzen te Eist heeft hierin wel een bijzonder groot aandeel ge had. De grondverplaatsing heeft dit bedrijf namelijk geheel uitgevoerd. In Ouwehands Dierenpark vraagt men zich voor de zoveelste maal af: „Kan een aap denken?" Als je het ver haal hoort van wat enkele bezoekers hebben meegemaakt met een paar Gib bons, zou je werkelijk gaan twijfelen. Eén van deze machtige klimmers en acrobaten kwam aan een tak te han gen, die plotseling met een enorme „krak" brak. De Gib liet zich doorglijden totdat hij vaste grond onder zijn voeten had en klom toen samen met een speel makkertje terug naar de plaats van het gevaar. De beide Gibbons hebben enkele minuten lang met hun wijze neuzen de breuk bekeken als een hor logemaker die een fout moet opzoeken in een miniatuur uurwerkje. Voor de bezoekers, die toevallig bij het Gibbon plateau aanwezig waren, was het een buitengewoon vermakelijk schouwspel. Maar wie schetst de grote verbazing toen beide apen - na „uitgestudeerd" te zijn op de breuk in de tak - plotse ling met alle kracht en uit alle macht aan het rukken gingen om de tak te verwijderen. Al na enkele minuten wa ren ze daarin geslaagd. Iedereen, die getuige was geweest van dit voorval, vroeg zich af of deze Gibbons de kunst van het denken machtig waren. Zij na men geen enkel risico meer, neen, ze Inlichtingen en afspraken telefonisch of in onze zaak DROGISTERIJ Zandstraat 7, tel. 2472, Veenendaal De kollekte, welke werd gehouden in de periode van 30 augustus tot en met 4 september heeft in totaal opge bracht in Amerongen f 1.417,41 en in Overberg f 261,86 is totaal f 1.679,27 tegen vorig jaar respectievelijk f 726,50 en f 141,46. Deze opbrengst betekend dus bijna een meeropbrengst van 100 Al diegenen, die door het ophalen en geven van gelden hebben gezorgd dat dit fantastische bedrag is ingekomen worden namens de plaatselijke organi sator zeer hartelijk bedankt. Dit jaar heeft de kollekte opbrengst werkelijk alle voorgaande ver overtroffen. Alles is inmiddels rond en tot het verbouwen kan worden overgegaan. Hiertoe werd vorige week ten gemeen tehuize een aanbesteding gehouden waarbij de volgende inschrijvingen in kwamen: A. J. van Lienden f 94.922, M. Kleinveld f 99.448,C. Davelaar f 97.500,Van Manen's Bouwbedrijf f 98.000,— en H. Warns f 96.300,—. Het werk in inmiddels gegund aan de laag ste inschrijver. traden doortastend op en sloopten de tak met de breuk erin, opdat ze niet voor een tweede maal de kans liepen hun nek te breken. Eén van de alleroudste plekjes in Ouwehands Dierenpark gaat verdwij nen. Het is het gedeelte dat is gelegen tussen de rots van de wolven en die van de zeeleeuwen. Er lopen momen teel ezels, kamelen, herten en talrijke vogelsoorten. Alles nog achter gaas en heiningen, die dateren uit de begin periode van het park op de Grebbe- berg. Op dezelfde plaats komt een modern verblijf voor twee soorten antilopen en twee soorten herten. Deze reorganisatie geschiedt in het kader van het vijf jarenplan. Het ligt in het voornemen het sterk op te hogen terrein in vier delen te splitsen, die zullen worden ge scheiden door groenstroken, waarin een voor het publiek onzichtbare af scheidingsbedrading wordt aangebracht, die moet worden ingevoerd uit Duits land. Het terrein zal het laagst liggen daar waar de toeschouwers kunnen wande len en naar de achterzijde schuin op lopen, zodat de dieren voor het oog althans dichterbij komen. Aan weers zijden wordt bovendien een plateau ge maakt vanwaar men de antilopen en herten nóg beter in hun doen en laten zal kunnen gadeslaan. SCHIETUITSLAGEN Maandagavond j.l. werden in hotel Buitenlust door de leden van de plaat selijke schietvereniging „Willem Teil" de navolgende resultaten bijeen ge schoten: G. v. d. Horst 99, A. de Haas 97, J. D. de Greef 94, H. den Uijl 94, H. de Groot 92, J. Niessen 91, G. Mul der 91, W. Engelaar 89, Duffels 88. G. Wijnbergen 87, R. Schuchardt 84 en P. v. d. Sigtenhorst 81 punten. Nu het zomerseizoen weer achter de rug is worden zo langzamerhand door verschillende organisaties en vereni gingen weer plannen gemaakt voor het aanstaande winterseizoen. De afdeling Amerongen van de Ne derlands Christen Vrouwen Bond neemt eveneens met haar programma's weer een aanvang. De eerste vergade ring zal worden belegd op woensdag 29 september a.s. om acht uur in het zaaltje achter de Gereformeerde kerk aan de Imminkstraat. Als spreker zal dan optreden ds. Bikker uit Utrecht. Onderwerp van gesprek is: Zending onder de Toradja's. Gezien de belangstelling, welke vo rig jaar voor de vergaderingen bestond verwacht het bestuur, dat ook dit sei zoen de opkomst groot zal zijn. U doet langer met Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45 'H 2165 Frans Halslaan 26, tel 3044 Nog steeds klonk het oorverdovende ap plaus. Een nieuw sukses voor de pas ont dekte Ronnie Beelen. De bekroning van bijna vijf jaar studie, onverzettelijk vol houden, blokken op vreemde talen en or ders opvolgen van zijn leermeester in Rijswijk. De goede, oude Jan Pottenberg, die zich al die jaren had uitgesloofd om te trach ten een volmaakte tenor te scheppen. Ze zou morgen een aantal recensies door sturen naar Rijswijk. Dat was ze op zijn minst verplicht. Het applaus begon weg te zakken. Hoeveel keer zou er gehaald zijn? Vijf tien keer? Eergisteren in Weenen was het veertien keer geweest. De dag daarna hadden alle weense bladen in bloemrijke taal de lof gezongen van deze meesterlij ke Nederlander, deze ontdekking van de eeuw, deze gave zanger. In haar hotelkamer begon het eerste plakboek vol te raken. Het boek met de krantenknipsels over Ronnie's optreden. Van het schuchtere begin in Nederland af, waarin geblaseerde zangkritici heel matige bewondering en een dito geringe t t belangstelling aan de dag legden na ieder optreden. Ze wist precies, wat op het eer ste blad stond: „Een ietwat over het paard getilde jongeman, die aardig kan zingen, maar daarom nog geen heldentenor ge noemd kan worden- „Een zenuw achtige meneer Beelen, die drie liederen zong uit „Das Reisebucht" van Ernst Kre- nek, waarbij we alleen maar wensen op te merken, dat het voor de zielerust van deze briljante componist maar goed is, dat hij deze avond niet tegenwoordig kon zijn bij de vertolking van zijn liederen- een zekere Ronnie Beelen. hetende de ontdekking van deze tijd, chansons zin gend van Salvador en Bécaud met veel verve, maar met weinig stem Ze wist het bijna uit haar hoofd, deze eerste persbeoordelingen van Ronnie's op treden in Nederland. Hoewel hij er zowel door Jan als door haar op voorbereid ge weest was, dat de pers hem beslist niet met open armen zou ontvangen, was hij na veertien dagen toch min of meer down door al deze onvriendelijke bejegeningen. Toen had Yolanda een concertbureau in de arm genomen, dat belangrijke relaties onderhield met het buitenland. Door be middeling van dit bureau waren de eerste kontrakten gekomen, ondergeschikte rol len in operettes, zangrecitals, een voor zichtige rol in een opera. Maar in het buitenland waren de kritici eerlijker. Na Ronnie's eerste optreden in Hamburg waagde een krant het te voor spellen, dat deze uitstekend zingende jon geman uit Holland een goede toekomst te gemoet kon zien. „Wij zijn ervan over tuigd, dat deze Ronnie Beelen binnen een jaar hoofdrollen zal zingen in de meest bekende opera's en in de meest bekende stedelijke operagebouwen van ons contin gent". En deze krant had gelijk gekregen. Na enige maanden zingen tegen een avond- honorarium van tweehonderd vijf tig gul den, had Ronnie zijn kans gekregen, toen vlak voor de opvoering van Don Pasquale de tenor Hans Strobhauer ziek werd. Haastig werd geprobeerd de tenor Richard Conrad zijn plaats te laten innemen, maar deze had zijn eigen kontraktuele verplich tingen, zodat men in Berlijn ongeveer de wanhoop nabij was Middels een impres- sario kreeg Yolanda de tip. Ze stuurde een telegram naar Berlijn en reisde met Ron nie onmiddellijk per vliegtuig naar de voormalige duitse hoofdstad, waar een wanhopige Von Karajan er aanvankelijk weinig voor voelde, om de zware tenor partij te laten zingen door de nauwelijks bekende Ronnie Beelen Maar tenslotte was hij bereid Ronnie een kans te geven tijdens de repetitie. Ging het niet, dan kon de opvoering altijd nog afgelast worden. Tenslotte was dit force majeur. Ronnie zong en Von Karajan kwam zo onder de indruk van de gave stem van deze in Berlijn vrijwel onbekende nederlandse te nor, dat men serieus ging repeteren en de volgende avond aangekondigd werd, dat de jonge hollandse tenor Ronnie Beelen de plaats zou innemen van de plotseling ziek geworden Strobhauer. Van die avond af dateerde Ronnie's suk ses. Het publiek, desondanks de zaal ge heel vullend, was welwillend in zijn ap plaus en na het derde bedrijf was zijn naam gevestigd. Niet alleen de medesolis ten wensten hem geluk met zijn sukses. maar ook Von Karajan zelf en de lede«* van zijn orkest. De berlijnse bladen staken de volgende dag de loftrompet uit over deze uitstekende plaatsvervanger uit Hol land en wilden hem wel meer horen Van het begin af aan trad Yolanda op als zijn manager, legde de kontakten tus sen hem en de concertbureaus, de impres- sario's en de theaterdirecteuren en bedong zijn honorarium, dat aanvankelijk zeer be scheiden was. Doch na Berlijn durfde ze bedragen met drie nullen te vragen Hoewel men in het begin er niet veel voor voelde om deze aan het begin van zijn loopbaan staande nederlandse tenor met goud te gaan behangen mevrouw, waar ziet u ons voor aan? Drieduizend Mark voor één opera? Wie denkt u, dat die meneer Ronnie Beelen is? Caruso zelf? Voor duizend Mark moogt u hem ons brengen en als hij sukses heeft, kunnen we later over het dubbele bedrag praten, maar drieduizend, dat krijgt Elisabeth Schwarzkopf ternau wernood.... - Waarop Yolanda rustig verklaarde, dat mevrouw Schwarzkopf haar stem dan veel te goedkoop verkocht. En als de heren intei'esse hadden voor Ronnie Beelen, dan hadden ze nog tot zes uur deze avond de tijd om hem te kon trakteren. Daarna was het Schlusz. Drieduizend Marken en geen Pfennige minder. En u zorgt tevens voor twee ka mers in een gerenommeerd hotel. Daar mee was voor Yolanda de kous af. Ge lukkig heb ik zelf geld genoeg, dacht ze meerdere malen, dus ik hoef niet alles voor hem te accepteren Toch waren Yolanda's eisen toen nog te hoog, maar dit was vooruit berekende po litiek Ik zal hem elders voor minder la ten zingen, maar ik zal de direkties dwin gen aan niemand te vertellen, hoe goed koop ze Ronnie gekregen hebben Zo zong hij in provinciesteden, voornamelijk in Duitsland, Zwitserland en Frankrijk Te gen aanmerkelijk mindere gage. maai de direkties zwegen, wanneer door collega's gevraagd werd, wat die Hollander kostte Deze politiek leverde op de duur het ge wenste resultaat op Waar Ronnie zong, had hij sukses en een goede kritiek. Ze verzamelde al deze kritieken, plakte ze in den boek en als ze met impressario's of concertbureaus onderhandelde, en ze kon niet terstond de prijs krijgen, die ze ver langde, kwam ze met het boek op de prop pen. „Leest u het zelf, mijne heren, dat ik u geen knollen voor citroenen verkoop. Ronnie Beelen is een ontdekking van mij zelf. Ik zal u vertellen, hoe gedegen zijn opleiding is geweest. Hij heeft het con servatorium doorlopen en was een der beste leerlingen Hier hebt u de resulta ten, mijne herenleest u het alstublieft zelf naallemaal knipsels van recente datum. Wat wilt u? Laat u uw publiek ook voor een dubbel tje in de loge zitten? Als u Ronnie Beelen wilt hebben, zult •j er voor moeten betalen. Vandaag drie duizend Mark. volgend jaar misschien het tiendubbele. We willen graag zaken met u doen, maar u kunt niet verlangen, dat :k deze jongeman voor u laat optreden tegen vergoeding van een fooitje Er werd soms lang over en weer gere deneerd. Af en toe leek het een koehan del en dan maakte Yolanda de opmerking, dat men niet op de markt stond om te on derhandelen over stamboekvee, maar dat het hier ging om een zanger met een grote toekomst In de meeste gevallen zwichtte men en tekende men een kontrakt voor driedui zend Mark per optreden. Zij, die weiger den dit bedrag te voteren, werden ge schrapt van Yolanda's lijst, want op haar manier was ze ook wraakzuchtig. Straks', mijn jongen, dacht ze, als je beroemd benl dan passeer ik deze schobbejakken. Al zouden ze een half miljoen op tafel leg^ gen. De deur ging open en Yolanda sprong overeind. Ronnie kwam binnen, zich het gezicht afvegend. Ze drukte een kus op zijn mond. „Gefeliciteerd, Ronnieje was geweldig vanavond. Je hebt jezelf werkelijk overtroffen. Kijk maar eens - ze wees op de bloemen - en dat in Napels. Wat wil je nog meer?" Hij glimlachte flauwtjes, legde de bloe men opzij, onderwijl in zijn stoel vallend. „Wat een publiek, he?" antwoordde hij zuchtend. „Zeventien keer gehaald. Wat denk je? Morgen in de kranten?" Ze legde haar handen op zijn schouders. Ronnie. je bent binnenkort een der beroemdste tenoren van de wereld. Durf jij nu nog te vragen: Wat denk je van de kranten? Hoe was de reaktie van de men sen vanavond? Dat ts voor jou het be langrijkste. Die recensies kunnen tot op zekere hoogte belangrijk zijn Voor je gage Maar niet voor je optreden. Of je een ster wordt, bepaald het publiek. Dat heeft vanavond ook in Napels zijn oordeel uitgesproken. En nu mag jij zeggen, hoe dit oordeel luidde". (Wordt vervolgd) Burgemeester Bosch, ridder v .Rossenthal. Graag station in 't centrum Verschillende malen waren ze aan het opmeten en aan het tekenen volgens mevr. Wortman. Als het doorgaat zie ik mezelf al als overwegwachteres. Dit seinhuis zal waarschijnlijk in de weg staan omdat hier vlakbij een station zal komen. Dat hebben we tenminste ver nomen en zelf gezien dat mensen van NS hier bezig waren, aldus de fam. Wortman, die gelooft dat het nog wel even zal duren. Men zou overigens best het baantje van spoorwegwachter willen hebben. 0-0-0 Kantonnier van Rijkswaterstaat, de heer van Ginkel, wist al van de plannen. Ze zoeken hier een goed rangeerterrein en hebben de boel al opgemeten. Op het oude emplacement is geen ruimte meer nu de nieuwe weg er kwam. De weg wordt daar trouwens ook veranderd, zoals U al eens in „De Vallei" hebt geschreven. Er komt een afrit naar beneden en dan is er hele maal geen ruimte meer voor een station dacht ik. De heer van Ginkel heeft alles wel zien aankomen. Soms kwam een trein met rei zigers in Rhenen aan, natuurlijk allen NS'ers. Ze namen de zaak eens op en ver trokken weer. Er waren zelfs vrouwen bij. De heer van Ginkel juichte het toe dat Rhenen weer een spoorverbinding kreeg. De dire^te-r v--n de De bugemeester is evenwel meer gepor teerd voor een station, dichter bij het centrum om de begrijpelijke reden dat dit automatisch een grote levendigheid te weegbrengt. Overigens was de burgemees ter ervan overtuigd dat de besprekingen wel enkele jaren zullen vergen. Het is buiten kijf dat het gemeentebestuur de plannen met grote aandacht blijft volgen. Voor de gemeente Rhenen betekent dit zo enorm veel dat de waarde ervan niet onderschat wordt. Men denke aan het bezoek aan Ouwe- hands Dierenpark dat na een recht streekse verbinding met b.v. Utrecht aanmerkelijk zou gaan stijgen. Men denke voorts aan de industrie in Rhenen, de toeristen die ieder jaar in de Grebbestad neerstrijken, kortom er is alles voor en niets tegen. De burgemeester hoopte dat hij de rea lisering nog voor zijn pensionering zou mogen beleven. Met bijzondere toewij ding zal het gemeentebestuur zich achter de plannen stellen, aldus de burgemees ter. Mevr. van Veenendaal-van Manen ad ministreert de ingekomen en te verzenden goederen op het emplacement te Rhenen. Ze las de berichten met grote aandacht, maar was al wel een klein beetje op de hoogte omdat ze steeds mensen van N.S. zag passeren, die over kaarten en tekenin gen gebogen waren. Mevr. Veenendaal, wiens man en zoon dagelijks met 't druk ke goederenvervoer bezig zijn, geloofde dat na het ingebruikstellen van de spoor lijn, veel voor haar en haar werk zal ver anderen. Momenteel loopt alles over Tiel. De snelgoederen en ook het gewone goed wordt in Kesteren gehaald en gebracht en dan verder afgevoerd. In het afgelopen voorjaar kwam de bestelling voor de dor pen Amerongen, Leersum en Overberg onder het ressort Rhenen. Het is praktisch onmogelijk in deze klei ne ruimte te werken, vertelt Mevr. Vee nendaal. Onze jongen is in dienst en we hebben dus te weinig handen om het goe derenvervoer zo vlot mogelijk te laten verlopen. Wat er in de laatste twee jaar bijkwam, het is gewoon ontzaglijk, vertelt mevr. Veenendaal. De wagons vanuit Amersfoort komen 's morgens aan, worden snel gelost en vertrekken weer. Ook het kolenver- voer voor Rhenen en Achterberg loopt over dit emplacement. Tiel is ons overgangstation. Vorige week werd daar niet minder dan 150 ton goederen aangevoerd. Wat dat voor goederen zijn? Wel, de meest uiteen lopende dingen, televisietoestellen, blik- groenten, cement, noem maar op. Het is een tijd van welvaart meneer, dat kunnen Op deze plaats zal de afbuiging naar Utrecht plaats vinden. Zie bevestiging chef-voorlichtingsdienst NS op pagina 1. wij hier merken. Je wordt overstelpt met goed, je weet ook niet waar je het laten moet. Ik hoop dat wij hier mogen blijven wer ken ook al gaat de zaak dan via N.S. Trouwens Van Gend Loos waar we nu voor werken is een zustermaatschappij', men bijt elkaar niet. Misschien krijgen we wel een grotere werkruimte wat niet voor de tijd zou zijn dacht mevr. Veenen daal. Nee, voor ons persoonlijk hoeft het niet. maar ik kan me indenken dat heel Rhenen er anders over denkt. Als je in een goed half uur in Utrecht bent heb je heel wat tijd uitgespaard. Laten we 't maar af wachten. De heer W. Hulsman, directeur van de timmerfabriek „De Stoomhamer" vond dat zijn bedrijf er niet direct bij betrokken is. Toen de lijn werd opgeheven werd je voor een voldongen feit gesteld, je hebt je bedrijf erop ingesteld en omgebouwd. De produkten van dit bedrijf kunnen bij voor keur niet door het spoor vervoerd wor den. Maar voor de mensen in Rhenen zou ik 't fantastisch vinden, trouwens parti culier voor mezelf ook, vertelt de heer Hulsman. Als je met de bus naar Utrecht gaat ben je V/s uur kwijt. Met de trein zou dat tot op de helft ingekort zijn. Ik bezit wel een eigen auto, maar waar moet je die in de drukke stad parkeren. Nee, als de trein ging rijden zag U mij mis schien als eerste erin zitten. Als zakenman zi« ik zondermeer grote mogeiykheden voor de pendel Rhe- nen-Veenendaal-Utrecht. Vooral ook voor Ouwhands Dierenpark. Als de trein komt begroet ik hem feesteiyk en dat zou heel Rhenen deen dacht ik zo, besloot de heer Hulsman ons korte gesprek. De directeur van een Rhenens expeditie bedrijf de heer van Dolderen geloofde niet dat zijn bedrijf er veel nadeel van zou ondervinden. De lijndienst op Amsterdam werd dit jaar aan een Veenendaals be drijf overgegeven. Voor het personenvervoer zie ik grote mogeiykheden aldus onze zegsman, want zoals het nu gaat is het belache- lük. De bus do-et er Vit uur over en stopt by iedere boom. Ik las het be richt in „De Vallei" en ben er, net als iedere Rhenenaar natuurlijk erg biy mee. 0-0-0 De familie Wortman, die reeds sinds 1954 in de seinwachterswoning aan de Achterbergsestraatweg woont, was wel verrast na het vernemen van het bericht, maar wist wel dat er wat in de lucht zat.

De Vallei | 1965 | | pagina 4