AFWEZIG Autoverhuur vrl. kantoorbediende Administratief medewerker(ster) aankomend monteur of leerling L U X O R 1 Koning Wagenmenners in de Arena DRUKWERK Ford Zephyr 1963 vitrage f3,75 overgordijnen nu f2,95 en f3,95 gediplomeerde ziekenhulp hulp huishouding Souwkundig constructie-tekenaar Veel liefs van Ronnie van THEATER J Nieuw Chinees restaurant wordt overstelpt Spreekuur B.G. stopt MAJA Brooks Instrument N.V. Boelhuis - Renswoude GROOT en KLEIN Drukkerij ,,De Gelderse Vallei" v. d. Kolk Veenendaal N.V. N.V. Heko Spanten VRAAG EN AANBOD Te koop Gevraagd Diversen DE LEZER Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 28 september 1965 FAMILIEBERICHTEN Met blijdschap en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon JAN ARNOLD (Jan) A. Spies M. Spies-Budding Veenendaal, 24 sept. 1965 Gortstraat 130 Het spreekuur van het Bouwfonds Ned. Gemeen ten op de afd. Bouw- en woningtoezicht is vanaf heden tot nader order vervallen N. RIJLAARSDAM arts van 2 tot 11 oktober Renaults Export R 8 ook voor uw autolessen naar RIJSCHOOL Schrijverspark 103 Dr. Colijnstraat 27 II Veenendaal Groeneveldselaan 6 Veenendaal vraagt voor spoedige indiensttreding: voor de debiteuren- en crediteuren administratie. Leeftijd 17-20 jaar. Ulo-opleiding en typediploma gewenst. Een goede kracht kan rekenen op een goed salaris. Gaarne persoonlijke aanmelding op bovenstaand adres of tel. 08385-3741. GEVRAAGD: Geboden wordt: prettige werkkring. Voor een goede kracht gunstige voor uitzichten. Verlangd wordt ULO-diploma en typen Sollicitaties schriftelijk aan ons adres: C.A.V.V. „LANDBOUWBELANG" Vogelenzangweg 15 - Rhenen - Tel 08376-2062 Bij ELECTRO-TECHNISCH INSTALL. EN WIKKELBEDRIJF T. HASSELAAR is nog plaats voor een Prettige werkkring. Voor alle voorkomende werkzaamheden. Na gebleken geschiktheid opname in het leer lingstelsel V.E.V. Telef. 3216 De Sav. Lohmanstraat 48 VEENENDAAL VEI Van donderdag 30 sept. t.e.m. zondag 3 oktober Donderdag en vrijdag 7.30 uur. Zaterdag 6.45 en 9 uur. Zondag 3 uur. Jean Marais - Rosanna Schiaffino - Roger Hanin in Een strijd op leven en dood tussen een eenvoudige ridder en een machtige hertog. Toegang 14 jaar Van zondag 3 t.e.m. woensdag 6 okt Elke avond 7.30 uur. Mark Forest - Scilla Gabel - José Creci in Mannen van ongekende kracht strijden weergaloos in de arena. Toeg. 18 jaar - DINSDAGS IS ONS THEATER GESLOTEN - Plaatsbespreken dagelijks van 1 tot 2 uur aan de kassa 10 cent ook telefonisch nr. 2376 VENDELSEWEG - VEENENDAAL - TEL. 2376 Notaris D. S. Vink te Amerongen zal op dinsdag 5 oktober 1965 te 10 uur te Renswoude, Veenweg 1, voor de heer C. Robbertsen, wegens inkrimping van zijn bedrijf, a contant OPENBAAR VERKOPEN: aantal schapen, drachtige vaarzen, melkkoeien, drach tige zeugen, ingeschr. opfokzeugen, Shetland hengst- ponny met kar en tuig, ruim 100 kippen. 9 kippen hokken met inventaris, 8 varkens-landhokken, 6 droogvoerbakken voor varkens, enige varkensvoerbak ken zaaimachine. graanschoffelmachine, hooikeerder. hooischudder. aardappelpootmachine, aardappelrooi- machine, ploeg gierpomp met motor, houten gierbak (1000 liter), enige electrische motoren, partij nieuwe planken en balken enz. Bezichtiging: maandag 4 okt. van 2-5 uur en dinsdag 5 okt van 8 uur tot de verkoop. TE KOOP AANGEBODEN een in zeer goede staat zijnde OFFICIAL DEALER DONDERDAG EN VRIJDAG KOOPJES Prachtige terlenka van f5,50 NU per meter. Moderne per meter MRNUFRCTUREN BEDDENaLEDIKANTEN VEENENDARL GORTSTR.39 TELEF. 2321 Het Bestuur van de Stichting „Algemene Bejaardenhuisvesting Amerongen" te Amerongen, vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding: een en een Intern wonend. Salarisregeling op basis van de Nederlandse Fe deratie voor Bejaardenzorg. Het tehuis „De Ridderhof" biedt woongelegenheid voor 82 be jaarden. Brieven met uitvoerige inlichtingen aan de sec retaris van het bestuur: Veenseweg 6 - Ame rongen. Voor spoedige indiensttreding gevraagd Aanmelden: Rijksweg 37-41 EDE-DE KLOMP Tel. 08387-641. Te koop zware andijvie voor weck en inmaak. Gladiolen- straat 2, Veenendaal. Te koop pracht wandelwa gentje. Leinweberstraat 21 Veenendaal Kinderrijwiel. Wie is liefheb ber van zeer mooie meisjes- fiets. Leeftijd 7-12 jaar Luxe chroomuitvoering voor f 55,-. Nieuweweg 81, Veenendaal. Linguaphonecursus te koop. (engels). Valleistr 150. Vee nendaal. Te koop bandrecorder (Phi lips) vier sporen. Larikslaan 16. Veenendaal. Koopje. Particulier biedt aan wegens omst., prachtige elek trische trein. Locomotief, wa gons, stations, huizen, villa's, bomen, tunnels, enz. Alles bij elkaar voor f 65,-. Br onder nr. 5093 a.h. bur. v.d. blad. 1.50 per advertentie t/m 10 woorden Elk woord meer 10 cent Te koop slachthanen, slacht- kippen, blauwe witkuifkrie- len. patrijskrielen, duiven, fazanten en andijviestruiken. Schot, Fazanterie, De Klomp. Te koop prima Zeeuwse Ei genheimers voor f 5,50 per kist van 25 kg. Huibers, Groentehal, Nieuweweg 156. [Veenendaal, tel 3337 Glaskisten te koop Handels eer Zimmerman en Zn. |Sandbrinkstraat 1 Veenen daal Te koop Vespa scooter 150 cc bouwj. '61. 14.000 km gelopen, f 475,-. Tel. 08380-3634 of 2582. Te koop kinderfietsje, Paral lelweg 97, Veenendaal. Te koop prima zandaardap- pelen voor wintervoorraad, f 13,- per mud, thuisbezorgd. Huibers Groentenhal, Nieu weweg 156, Veenendaal. tel. 3337. Te koop een in goede staat zijnde Heinkel scooter. Eiken laan 13 Renswoude. Te koop oliehaard met vat. (niet te grote kamer). G. Meurs, Weteringst. 51. Ach terberg, telefoon 2017. Te koop prachtige midden standswoning, zeer goed on- derh. Garage, grote schuur, voor- en achtertuin. Centr. Veenendaal. Moet huurhuis aanwezig zijn. Br. onder nr. 5089 a.h. bur. v.d. blad. Te koop prima zandaardap- pelen, Liberia's. Thuisbezorgd f 12,50 per mud. C. Huibers, Groenten- en Fruithandel, Panhuis 61. tel. 2188. Veenen daal. Te koop prachtig orgel, 3 spel, met doorl. harp. Gov Flinckstraat 10, Veenendaal. Te koop suikerbietenkoppen, voor directe levering. Gerrit sen Fourages. Ederveen. tel. 298. Thuiswerk gevraagd (liefst naaiwerk). Br. onder nr 5092 a.h. bur. v.d. blad. Gevraagd net winkelmeisje. Banketbakkerij G. Hament, Kerkewijk 74, tel. 3079, Vee nendaal. Gevraagd net meisje, voor huishouding en winkel, bij voorkeur boven 16 jaar. Net to loon f 40 tot f 55 per week. C. Huibers, Groenten- en Fruithandel, Panhuis 61. tel. 2188, Veenendaal. Heer vraagt tijdelijk slaapka mer, van maandag t.m. vrij dag. Weekends afwezig. Br. ond. nr. 5090 a.h. bur. v. d. blad. Gevraagd le kapster of kap per. Maison Mattheu. telef. 3178. Veenendaal. Gevraagd werkster voor één ochtend per week. P. P. Ru bensstraat 6 Veenendaal, tel. 3241 Alleenstaande dame vraagt ruime beneden zit-slaapkamer met keukentje, geen achter kamer. Centrum of zuid. Br. onder nr. 5091 a.h. bur. v.d. blad. Motoroverall's f 49,50; Mo torhelmen f 25,50; Nato jack's f 33,50; Kunstlederen jack's f 33,50; Kunstlederen broeken f 19,75 Gazenbeek's U.S.A. hal. Vogelliefhebbers wordt lid van „De Veenendaalse Vogel vrienden" een vereniging met ruim 200 leden uit Veenen daal en omgeving. Bezoekt de a s. vogelmarkt op zaterdag 2 oktober a s. in geb. O.C.B. Hierdoor maakt U kennis met deze bloeiende vereniging en ziet U een van de vele voor- delen van het lidmaatschap. Dubbele fietstassen f 4,95; Brede zwarte riemen f 3,75; werkpetjes f 1,45; nieuwe werkschoenen f 18,50; laar zen f 11,50; Noorse sokken f 4,25. Beige Corduroy broe ken f 19,75; Postcapes (ge bruikt) f 14,75. Gazenbeek's U.S.A. hal. .Promur" witte waterverf, geeft niet af. in plastic em mers van 4 kg f 3.80; 2 kg 2,—; 1 kg f 1.15 Handige witluiwagentjes f 1,40 Fa. Zimmerman en Zn., Sand- Drinkstraat 1 Veenendaal. Kunstleer voor bekleding van banken, stoelen enz. v.a f 4,75 de strekkende meter pl.m. 135 cm breed. Gazen beek's U.S.A. hal, Holleweg 32, Veenendaal. Voetbalschoenen v.a. f 15,90. trainingspakken v.a. f 14,90. Gazenbeek's U.S.A. hal. Regenbroeken f 7,75; f iets capes f 6,50; regenpakken f 19,50; zuid-westers f 3,25; regenjassen f 14,50. Gazen beek's U.S.A. hal, Holleweg 32, tel. 3662, Veenendaal. Lichtdrukken en fotoco- piëren Artifoto Hoofdstraai 84 Veenendaal Waterschap Wageningen en Ede Het dagelijks bestuur van het waterschap Wa geningen en Ede maakt bekend, dat de Reke ning door belanghebbenden schriftelijk bezwa- oktober 1965 ter inzage zal liggen bij de water- graaf, Nude 2 te Grebbe. Tot 15 oktober 1965 kunnen tegen deze reke ning door belanghebbenden schriftelijk bezwa ren bij het gecombineerd college worden inge bracht. Wageningen, 27 september 1965 J. J. Mijnssen, watergraaf Veenendalers dol op Indische gerechten Eigenaar was 20 jaar leerfabrikant in Frankrijk Het sprookje alsof de Veenendaler de echte, ouderwetse boerenkool zo lek ker zou vinden, kan naar het rijk der fabelen worden verwezen. De stormloop naar het pas geopende Chinese restaurant in de Hoofdstraat bewijst het te gendeel. Onder de intieme uitheemse schemerlampjes wordt het culinaire ge not beleefd. Het blUkt dat heel wat Veenendalers al lang met de nassi en bami gerechten vertrouwd waren. Zonder schroom stapt men het restaurant „China" binnen. Het gemeentebestuur heeft als allereerste kennis gemaakt met het novum op eetgebied. De burgemeester bleek wel een bijzonder groot liefhebber want hij kwam driemaal terug. FABRIKANT De eigenaar, de heer Cheng, werd in Wén Chow in China geboren, trok in de dertiger jaren naar Europa en was gedurende 20 jaar lederfabrikant in Frankrijk. Vandaar vertrok de heer Cheng in 1954 naar Amsterdam, waar hij een heel ander vak ging uitoefenen, n.l. chef kok in het Tong Foeng res taurant. Hier leerde de heer Cheng de ware kneepjes van de kookkunst, die hij ook in Veenendaal al in de praktijk heeft gebracht, want de heer Cheng is zelf meestal in de keuken - waaruit heerlijke geuren opstijgen - te vinden Mevrouw Cheng bedient de klanten, geassisteerd door een jeugdige ober. Mevrouw Cheng vindt dat Veenendaal bij uitstek geschikt is voor de vestiging van een dergelijk restaurant. Dat blijkt wel uit de toeloop van de eerste weken Sommige gezinnen komen de gerechten afhalen om ze thuis op te dienen Moe der de vrouw heeft dan een kook snip perdag. Maar het bezoek heeft daar niet onder te lijden Vooral in de lunch pauzes is het druk, de tien tafeltjes zijn dan bezet. Handelsreizigers, die Vee nendaal aandoen, blijken een voorkeur te hebben voor de Chinese pot. voren naar Ede of Wageningen. Dat hoeft niet meer. Ze kunnen iedere dag in eigen plaats terecht, ook 's zon dags. En reken erop dat het afgelopen zondag druk was. We hebben wel even gedacht dat we 's zondags dicht moes ten zijn, maar het schijnt dat het toe gestaan is dat we open zijn. Mevrouw Cheng heeft het dus altijd druk Vooral als de feestdagen aan breken. Mag het publiek met Kerst mis iets feestelijks verwachten, me vrouw Cheng. Nou nee. we hopen met dergelijke dagen wel iets feestelijks aan te brengen, een Kerstboom e.d.. maar het menu blijft hetzelfde. Mevr. Cheng is ertegen om in een Chinees restaurant voor achtergrond muziek te zorgen. Er is al lawaai ge noeg, vindt ze. En zeker geen Beatles Daarvoor ga je toch niet naar een restaurant. Je gaat toch thuis ook niet zitten eten onder het geluid van harde Beatmuziek? We willen alleen maar de klant tevreden stellen. Hij komt om te smullen, niet om lawaai aan te ho ren. En smullen is er zeker bij, want de heer Cheng kent zijn vak. Hij gebruikt meer dan 20 soorten ingrediënten. Wel ke? Dat vertelt hij mij zelfs niet, zegt mevrouw Cheng lachend. Het geheim van de kok kom je nooit te weten. De heer Cheng heeft nog een grote wens Hij wil eens een half jaartje met vakantie naar China Hij hoopt dat hij binnenkort de gelegenheid vindt om z'n vaderland eens terug te zien. Of dat wel goed gaat met het regiem, met de visa en andere dingen. O ja. honderden Chinezen bezochten de laat ste jaren hun geboorteland, zegt me vrouw Cheng. Haar man zwijgt. Hij beheerst het Chinees en het Frans. In rappe zinnen geeft hij aanwijzingen in de keuken. Mevrouw Cheng neemt de honneurs waar. Voor lekkerbekken betekent een kort bezoekje aan het Chinese restaurant een evenement en een streling van de tong. Wie had twintig, dertig jaar ge leden aan nassi-goreng gedacht. Een enkele oud-koloniaal. Nu eet half Vee nendaal niet anders. De tijden ver anderen. POSTDUIVEN NIEUWS De E.V.P.V De Luchtreiziger te Vee nendaal hield een vlucht vanaf Bergen op Zoom. De duiven werden om 8 uur gelost en de eerste duif meldde zich om 9.15 uur. De uitslag is: F. Spies 1- 2-3-4-5-6-9; H. Beyk 7; G. Fasse 8. Ook Hollands 't Gebeurt natuurlijk dat een echt paar binnenstapt, waarvan de man een Indisch gerecht wenst en de vrouw een Hollandse schotel Ook hierin is voorzien, want zowel man als vrouw kunnen het gewenste krijgen. Mevrouw Cheng vindt wel dat veel meer man nen dan vrouwen de nassischotels ver langen. „Dat komt natuurlijk omdat duizen- 'im.M den mannen destijds in Indonesië wa- [lyl ren en de smaak te pakken kregen. Je :l| ziet hier ook veel dikke veertigers, die dus twintig jaar geleden in Indonesië dienden. Ze kunnen het schijnbaar niet afleren. Ze zijn direct in gesprek, ook al kennen ze elkaar helemaal niet" vertelt mevr Cheng Maar niet alleen de handelsreizigers of echtparen, die eens echt uit zijn tref je in „China" aan. Vorige week zette een boer z'n klompen voor de deur, er kwamen een paar kinderen achteraan en hopsa, direct achter de tafel. Ze aten nassigoreng alsof het dagelijks* kost op de boerderij was. Mevrouw Cheng gelooft dat het in andere streken veel minder in trek is dan hier. Veel Veenendalers gingen te- Interieur van het nieuwe restaurant „China" geheel in Chinese stijl gehouden. Op dit moment was het juist even nigt druk. Meestal zijn de tafels bezet. ZENDINGSMIDDAG De classicale zendingscommissie van de classis Doorn in de Ned. Herv. Kerk belegt op zaterdag 2 oktober a.s. een zendingsmiddag in Groot Salem achter de Hervormde kerk Driebergen. De volgende inleidingen zullen worden ge houden: drs. N. den Oudsten uit Utrecht zal spreken over „Zending in Bijbels perspectief" en ds. J. M. Hoek stra zal vertellen over het werk dat in Senegal (Afrika) wordt verricht door ds. Chr. Petri. Ds. Hoekstra bezocht onlangs Senegal Het belooft een inte ressante middag te worden waar ruime gelegenheid is tot gesprek en discussie. PROPAGANDA FEESTAVOND CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE De afd. Veenendaal van de Chr. Be drijfsgroepen Centrale in Nederland houdt op zaterdag 2 oktober a.s. een propaganda feestavond in gebouw El- theto. De heer P. v. d. Heide, hoofd bestuurder van de C.B.C. zal het ope ningswoord spreken. Medewerking wordt verleend door de Chr. Muziek- club „Weerklank". Na de pauze zal een geluidsfilm worden gedraaid, waar in o.m. Rudolf Shock in de hoofdrol speelt. De heer W. Reinders, districts bestuurder zal de feestavond besluiten. Loslopende honden Mogelijk vindt u mij een bemoeial, maar ik kan toch niet nalaten u te verzoeken onderstaande als ingezon den stukje in uw blad te plaatsen. Het gaat namelijk hierom: Ik woon in Rhenen en maak het dagelijks mee dat er zoveel honden los lopen. Hetzelfde heb ik ook in Veenendaal gemerkt. Deze dieren lopen dan ook over druk ke verkeerswegen, we hebben het zelfs meegemaakt dat drie grote honden mid den op de rijweg aan 't stoeien waren. De ene automobilist moest de ene kant op, de andere weer de andere kant, wilden ze de dieren niet doodrijden. Ik zie deze dingen praktisch iedere dag gebeuren. Vaak heb ik de dieren al naar de kant gelokt want ik hou erg veel van dieren. Het is voor mij onbegrijpelijk waarom mensen, die deze dieren hou den er zo weinig verantwoordelijkheid over hebben. Als je dat niet wilt, moet je toch geen dieren houden? Of bre ken die honden soms allemaal los? Ik heb gezien dat een mevrouw uit alle macht moest remmen om een los lopende hond te ontwijken. En dan hel grote getal honden dat hard achter brommers aanrent, levensgevaarlijk! Zou daar geen oplossing voor te vin den zijn? 't Zijn beslist allemaal geen zwerfhonden, daar zien ze er te goed verzorgd voor uit. Bovendien kan dt eigenaar toch aangesproken worden als het dier, wat zijn eigendom is, schadf aanricht, of erger nog? Als u mij kinderachtig vindt ver nietigt u de brief maar. Misschien kan mijn schrijven ertoe bijdragen dat men z'n beesten vasthoudt. Ze zijn er toct niet voor om doodgereden te worden En een dier heeft geen verstand. Ho pelijk heeft dit stukje succes, zodat hei euvel van loslopende honden niet meei voorkomt. Laten we het hopen. U re- daktie dankend voor de plaatsruimte. Mevr. A. E. Wouters, Populierenlaan 23, Rhenen (Van redaktiewege iets bekort.). RHENEN E.H.B.O.-CURSUS BEGINT De afd. Rhenen-Achterberg van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. al donderdag 30 september a.s. een aanvang maken met een E.H.B.O.-cursus. Lesgegeven zal worden door dr. Schilperoort. Leslokaal: Openbare ULO school in de Wilhelminastraat. Aan vang 8 uur n.m. Zij, die zich alsnog op willen geven als cursist, kunnen dit doen aan het secretariaat der afdeling Nwe Veenendaalseweg 126 te Rhenen tel.. 2337, of op de eerste lesavond. Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Ze keek hem fijntjes glimlachend aan. Hij draaide zich naar de spiegel en keek haar aan door het glas „Soms twijfel ik nog aan mezelf. Was ik vanavond werke lijk zo goed?" Ze wees op het glas vruchtensap. „Drink op en ga je afschminken Het is half twaalf en morgen moeten we om half elf op het vliegveld zijn Als ik je om half één in bed heb, kun je tenminste nog acht uur slapen". Hij greep over zijn rug heen haar hand. „Dank je, Yo, dat jij zo voor mij gewerkt hebt al die jaren, en nu nog Wat zou ik geworden zijn zonder jou?" Ze streek hem over de haren. „De be roemde tenor Ronnie Beelen uit Holland Met en zonder mij. Ik zorg alleen voor je portefeuille". Ze kwam overeind. „Ik wacht je bene den. Even kijken, of er geen fans op je staan te wachten. Want dan moet ik een andere uitgang zien te vinden. Tot straks" Hoofdstuk 2 In de grote hotelkamer lag Yolanda half op de brede rustbank, een stapel kranten naast zich. Blad na blad sloeg ze open en las de recensies over de opera. Af en toe keek ze op haar horloge, maar ze hoorde Ronnie al in de badkamer. Een kwartier later zaten ze te ontbijten, nadat hij vluchtig enkele recensies had doorgenomen. Voldaan knikkend was hij gaan zitten t Hij begon zijn ei te pellen. „Wat is het program vandaag, Yo?" Ze haalde een boekje uit haar ta§. „Vijf over half elf gaat het vliegtuig naar Praag Daar zijn we met de middag en gaan we op ons gemak eten. Daarna ga jij een poosje rusten. Morgenochtend elf uur heb je repetitie met het Nationaal Theater Orkest". „Wie is dirigent?" „Zdenek Volprecht". „Wat een naam. Kennen wij hem?" Nee, je hebt nog nooit onder hem ge zongen. Maar hij moet heel geschikt zijn Ik heb hem vorige week even aan de te lefoon gehad. Een prettige stem. Spreekt gebroken Duits". „Wat is het daar? De Serveuse Padro- na, niet?" Ze knikte. „De komische opera van Per- golesi. Je hebt hem van de winter al ge zongen in Mannheim. Weet je niet? Toen was het nog zo koud". „Er staat me zoiets van voor, ja. En na Praag?" Ze bladerde even. „Donderdag vliegen we naar Warschau. Daar zing je de Tief- land. De dirigent is Witold Rowicki. We kennen hem geen van beiden. Vrijdag kunnen we twee dingen doen Eerst even de stad bekijken. Ik ben er natuurlijk ook nog nooit geweest. Het moet een interes sante stad zijn. Nou.... dan hebben we keus: 's middags naar Moskou vliegen of 's avonds. Gaan we 's avonds, dan zijn we tegen middernacht in Moskou. Zaterdag morgen heb je om half elf repetitie onder Kyril Kondrashin". „Wat moet ik in Moskou zingen?" Zondag en maandag de Idomenco van Mozart. Dinsdag geef je een liederenavond voor het Corps Diplomatique in de ne- derlandse ambassade. Dat is dus een rus tige avond Ik heb de liederen al voor je uitgezocht. Je hebt uitsluitend pianobege leiding. Je kunt dinsdagmiddag repeteren" Hij legde even zijn vork en mes neer. veegde zijn mond af met het servet en keek haar met opgetrokken wenkbrauwen aan. „Wanneer heb ik eens een paar vrije dagen, Yo? Ik ben nulaat eens zien.. van november af bijna iedere dag aan het werk. Vier, vijf opvoeringen per week". Ze knikte. „Ik weet het. Maar het gaat dan ook om je naam. Als je ergens op je lauweren zit te rusten, vergeet het pu bliek je, behalve in de warme zomerwe ken natuurlijk". Hij haalde zijn schouders op „Mij dunkt, het was gisteravond in San Carlo anders al om te stikken En we heb ben pas eind april" „Ja. Italië moeten we voortaan voor de winter reserveren Spanje eveneens Ik zal er een aantekening van maken, zodat ik het onthoud. Enneik ben vanmor gen al opgebeld uit Londen. Ze willen je voor drie opera's hebben in juni" „Welke opera's?" „Italiaanse in iedei geval Ze weten nog niet precies welke Het worden een paar minder bekende. Ze willen je tien dagen hebben, de repetities inbegrepen Twee in Londen en één in Edinburg Onder Ri chard Bonynge Met het Londens Symfo nieorkest. Ik heb achtduizend gulden per avond bedongen. Plus kostenvergoeding Ze gaan ermee akkoord. Heb je zin? Ik dacht: je hebt er tussendoor een paar ge makkelijke avonden, zie je?" Hij knikte. „Maak het kontrakt maar in orde, ik ■•ind het goed Hoe zitten we voor en achter die dagen?" Ze bladerde weer in het boekje. „Twee juni zing je nog in Parijs, met Pierre Der- vaux: De Parelvissers. Nu, die kun je wel dromen. Pierre ken je ook. Je hebt al eens Dij hem gezongen in Lyon. Met het Lamou- reux orkest. Achttien juni zing je in Bern en de twintigste in Bazel. De Traviata. Daarna nog twee avonden ln Duitsland, één in Bamberg, de vier en twintigste en de zeven en twintigste in Frankfurt. Juli en augustus heb ik voorlopig alles afge wimpeld. Misschien dat je begin juli nog ergens moet optreden, maar daarna is het voor mij en jou vakantie". „Juist. Goed. Maak het met London maar in orde. En dan in juni alsjeblieft niets meer. Mei is ook al zo ongeveer vol, he?" Ze knikte en glimlachte. „Wat wil* je? Iedereen wil de beroemde Ronnie Beelen horen en Ronnie wuifde „Laat maar, liefje. Je bent fantastisch. Heb ik al genoeg ver diend om je terug te kunnen betalen?" Ze lachte hartelijk. „Beste vriend, je bent weliswaar nog geen miljonair, maar je schiet hard in de richting, weet je dat?" Hij keek geschrokken. „Nee „Nu ja, zo erg is het nog niet Maar dat duurt toch geen twee jaar meer O ja, voor ik het vergeetLonden wil één avond uitzenden op de televisie. Wat denk je ervan?" Hij dacht na „Wanneer moet je beslis sen?" „O, een paar dagen respijt heb ik nog wel. Ik wil ook weer niet te happig zijn, zie je? Ik beding vijfhonderd Pond extra. En geen life-uitzending" „We praten er morgen of zo nog wel over. Nog meer?" Moskou zal ook wel een t.v.-uitzending willen. Dat is daar zo gebruikelijk. We kunnen ermee akkoord gaan, ook al onder hetzelfde voorbehoud: geen life". Hij stond op en stak 'n sigaret op. „Doe maar". „Dat is alles. O jain Warschau wacht een meute journalisten. Voor een interview. Ik heb een kwartier gegeven, in het hotel. Is dat goed?" „Ja, maar ik ken geen Pools. Hoe doen we dat?" „Ze hebben een tolk." Yolanda lachte. „Er zijn er bovendien bij, die Duits ver staan". „Dan komt het wel in orde". De vrouw keek op haar horloge. „Je hebt nog een uurtje. Als je nu eens kalmp jes de recensies gaat lezen? Dan laat ik de boel afruimen en kan ik ondertussen gaan pakken". Hij knikte verstrooid en pakte de sta pel kranten op Even aarzelde hij, een lach kwam op zijn gezicht. Hij liep naar de vrouw, boog zich over haar heen en druk te een kus op haar lippen. Even nestelde ze zich in zijn armen, die hij om haar heen sloeg. Opnieuw kuste hij haar, bijna plech tig. „Dank je, liefje, dat je zo goed voor me zorgt. Denk je aan een Pools woorden boekje? Ik wil in ieder geval een paar woorden in die taal kunnen zeggen" Ze streek hem over zijn wang. „Ik heb het al gekocht. In het vliegtuig zal ik hot je geven. O ja, straks in de hal, moet je nog een paar handtekeningen zetten. Ik kon het echt niet weigeren Hij kneep een oog dicht. „Zijn ze knap?" vroeg hij zacht Ze kneep haar lippen samen. „Tieners' Het kwam er verachtelijk uit. „Jaloers? Een klein tikkeltje, he?" Hij zag, dat ze begon te kleuren Ze pro beerde zich los te werken, maar hij hield haar stevig vast „Je verliest nodeloos tijd Ronnie!" Ze wees naar de kranten in zijn hand. „Jij bent voor mij veel belangrijker dar alle recensies bij elkaar. Nog steeds niei verliefd op me?" „Ronnie", begon ze, zich verwerend „we hadden afgesproken Hij kuste haar nog één keer, vluchtig haar dicht naar zich toe trekkend. „Je bent lief, af en toe onweerstaanbaar en eens val je voor goed in mijn armen. Daarom heb ik geduld. Yolanda, mijn chaperonne Ze wist zich plotseling los te rukken en lachend verliet ze het vertrek Ronnie in stalleerde zich op de bank, waar hij in de kranten bladerde. Maar al gauw maak te hij zijn sigaret uit en dacht na. (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1965 | | pagina 6