Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Ontwerp interieur Eurowoningen kwam gereed periode van heien thans afgesloten tweede technische school aan industrielaan KIJKGRIJP AGENDA Rhenens gemeentepersoneel nam afscheid j van opzichter h. van Gesink Tegen woonwagenbewoner, die politieman omver wilde rijden anderhalf jaar gevangenisstraf geëist VRIJDAG 1 OKTOBER 1965 Nr. 77 Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen O verberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzeel Gegadigden voor elegante flatwoning kunnen zicli reeds melden WIST U ELST Nieuw bankgebouw Raiffeisenbank wordt officieel geopend t ör k SUPERMARKT BROUWER 39e JAARGANG Rfdaküe en administratie: Parallelweg 19 - Veenendaal TeL 0 8385-2022 (2 lijnen) - Giro 561427 Redaktfe: W. F. ter Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bg de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijxen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-16 woorden 1,56, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs ƒ2,25 per t 3 maanden Losse nummers 25 cent Deze week hebben de architectenbureau's Nieuwenhuis en Bakker een ontwerp gereed gekregen waar op de indeling van het interieur van de in het Veenendaalse uitbreidingsplan „De Engelenburgh" te bouwen woningen duidelijk is aangegeven. De periode van het heien van de honderden palen is thans afgesloten. Er werd een begin gemaakt met het leggen van de funderingen. De eerste woningwetwo ningen zullen hoogstwaarschijnlijk over een jaar worden opgeleverd. Zij, die thans een eengezinswo ning bewonen en eventueel in aanmerking wensen te komen voor een riante woonflat met centrale verwarming, lift, centraal t.v. antennesysteem etc. kunnen zich thans reeds melden bij het secretariaat van de woningcommissie Kerkewijk 16. Woensdag vergadering besturen ULO onderwijs Zoals onlangs werd gemeld zijn be sprekingen gaande tussen de besturen van de verschillende ULO scholen in Veenendaal teneinde tot een bundeling van krachten te geraken. A.s. woensdagavond komen de be sturen van de Kon. Julianaschool en van de herv. Ichtus ULO weer voor een bespreking bijeen. Ook afgevaar digden uit het Lager Onderwijs zijn hierbij tegenwoordig. Van de resul taten van deze vergadering zal afhan gen of men een ledenvergadering zal bijeenroepen. Dit geldt voor de leden van de Kon. Julianaschool. ORGELCONCERT VAN W. H. ZWART De organist Willem Hendrik Zwart uit Kampen, zoon van wijlen Jan Zwart, zal in de Oudekerk op de markt in Veenen daal op de zaterdagavonden 9 en 23 ok tober om acht uur een concert geven. Op het eerste concert zal Willem H. Zwart werken van zijn vader uitvoeren. De heer Zwart is organist van de her vormde Bovenkerk in Kampen en dirigent van de Verenigde Koren uit Kampen en Harderwijk. de mannen van de plantsoenen dienst een drukke week achter de rug hebben? dat grote stukken grond aan de In dustrielaan werden omgewoeld en bemest? dat dit ook aan de Westersingel gebeurde? dat een fiets tegenwoordig niet niet meer meetelt? dat men talrijke weggegooide fiet sen in de omtrek kan waarnemen? dat wij ze ontdekten op de Kerke wijk, Nieuweweg en te Pe Klomp? dat er wel een andere weg is om rich van het vehikel te ontdoen? SCHEMA Er wordt aan de 288 woningwetwonin gen geheel volgens schema gewerkt aldus het bestuur van Patr. Bouwvereniging. Het zullen zeer ruime woonflats worden met een bijzonder grote woonkamer, die een afmeting heeft van 4,07 x 6,30 meter, in etagebouw een uitzondering. De keu ken heeft een oppervlakte van 2,90 x 2,79 m. Dee entreehal is zeer ruim en loopt tot achter de keuken door. Achter de woonkamer bevindt zich een grote slaap kamer van 4.07 x 3.38 m. Twee slaapka mers zijn geprojecteerd achter de douche cel en op gelijke breedte van de keuken. Zo zien de zesverdiepingenflats in de En gelenburgh er aan de voorzijde uit. Strakke, moderne lijnen met een royale entreehal. Er zal geen lavet, maar een normale dou che worden aangebracht, zij het dat er een vaste wastafel in de doucheruimte aanwezig is. Iedere woning heeft een ruim voorbalcon van 1,20 breed en 4,25 meter lang. Centrale verwarming Zowel de woonkamer als de slaapka mers en de keuken zijn toegerust met centrale verwarming, een zg. wijkverwar- ming vanuit het centrale ketelhuis. Deze centrale verwarming zal worden aange legd door de Veenendaalse firma Van Harn. Over het gehele wooncomplex zal een centraal t.v. antennesysteem worden aan gelegd. De woningen krijgen een geza menlijke opgang, zowel met trappen als met de lift, die gemakkelijk te bedienen is en zelfs voor een kind geen problemen oproept. Rondom de flatgebouwen zullen parkeerterreinen worden aangelegd, voor de autobezitters uiteraard zeer gemakke lijk. Over de toekomstige exacte huurprijs kon het bestuur nog geen mededelingen doen. Het is wel zeker dat het wonen in De Engelenburgh een riant wonen is. Het gemeentebestuur dat zich bezint om de doorstroming naar duurdere huizen te bevorderen voor hen, die wel een duurder huis zouden kunnen betalen, schiep hier een goede gelegenheid voor deze catego rie huurders. De huurprijs die door sommigen extra vagant hoog wordt genoemd is enigszins in overeenstemming met de geboden woonruimte en luxe, zoals uit de opsom ming blijkt. Of Veenendaal zoveel woningbehoeven- den bevat die een dergelijke woning op prijs stellen of kunnen betalen is natuur lijk een tweede. Zij, d het woongenot en de velerlei gem;.'.ken prefereren zullen een woning in „De Engelenburgh" zeker ambiëren. AANRIJDING OP RIJKSSTRAATWEG Gisteravond reed v. d. S. uit Tiel met zijn auto vanuit de inrit bij Smederij v. d. B. op de Rijksstraatweg en wilde linksaf- slaan in de richting Rhenen. Bij de daar naast staande benzinepomp stonden en kele auto's geparkeerd, zodat de heer S. het uitzicht was ontnomen. Hij reed ech ter toch de weg op, met als gevolg dat een botsing ontstond met een juist passerende personenauto bestuurd door A. uit Amers foort. Er ontstond alleen materiële schade. NA BRUILOFT DRIE KIPPEN VERDWENEN Deze week werd bij de familie van de S. een bruiloft gevierd en om dit feest nog wat meer luister' bij te zetten werd een bandje bestaande uit 3 personen ge huurd. De volgende dag bleek echter dat uit het kippenhok van de heer v. d. S. drie kippen gestolen waren. Na een on derzoek bleek, dat de muzikanten de schuldige waren en kon de Rijkspolitie procesverbaal opmaken tegen v. B. uit Veenendaal en R en B uit Wageningen. TALMASCHOOL NU AL VEEL TE KLEIN In november vorig jaar voelde heel Veenendaal zich rijk met het geweldige nieuwe gebouw van de chr. technische Talmaschool dat toen officieel en feestelijk werd geopend. Voor de eerstvolgende tien jaar zou het technisch onderwijs wel onder dak zijn, zo was het ver moeden. De realiteit was anders. Door een zeer grote aanwas van nieuwe leerlingen die het totaal aantal tot 588 opjoegen zit het be stuur alweer in de knel. .Iter van het schoolbestuur had een derge- Voornamelijk omdat men op 1 septem- ontwikkeling in het geheel niet ver- ber gestart is met een cursus van het wacht Nu de zaken eenmaal zo liggen Individueel Technisch Onderwijs kwam beraa(Jt hgt bestuur zich ernsüg Qver de het ruimtegebrek nog duidelijker aan het licht. Ruim vijftig gegadigden voor het eerste leerjaar van dit soort onderwijs meldden zich. Het is een driejarige cur sus, dus in 1966 en 1967 kan een aantal van meer dan tweehonderd worden ver wacht. De heer A. Kroesbergen, vice-voorzit- Tekening van het interieur van de in aan bouw zijnde flatwoningen. De beschikbare ruimte is redeljjk groot, vooral de huis kamer biedt een goede ruimte. Het fraaie, nieuwe bankgebouw van de (Joöp. Raiffeisenbank aan de Hoog straat zal vrijdag 8 oktober 's morgens om 10.30 uur officieel worden geopend door de burgemeester van Veenendaal, Mr. Dr. J. Hazenberg, 's Middags zal het bestuur recipieren voor genodigden In de avonduren bestaat de gelegen heid het nieuwe bankgebouw te be zichtigen. De officiële opening zal o.m. worden bijgewoond door een groot aantal genodigden w.o. afgevaardigden van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht. Het nieuwe gebouw geeft een zeer speciaal aspect aan de Hoogstraat. Met de bouw was V/t jaar gemoeid. Naar wij vernamen zal het oude pand worden ingeruimd door de fa. v. d. Bosch, die hiermede een goede uit breidingsmogelijkheid kreeg. Op 11 ok tober begint een grootscheepse ope ningsactie. Elke nieuwe inlegger ont vangt een spaarbankboekje met f 2,50 gratis. De bestaande inleggers ontvan gen van de directie een attentie. Bo vendien en dat is waarschijnlijk wel de grootste verrassing zal ie dere 50ste inlegger een gouden tientje cadeau krijgen. Nadat de scheidende opzichter Van Gesink de zilveren medaille was opgespeld, drukte Rhenen's burgemeester hem als eerste de hand. In de achterzaal van „de Koning van Denemarken" nam het gemeentepersoneel donderdagmiddag afscheid van opzichter H. J. van Gesink, dit wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De directeur van Gemeentewerken, de heer N. Souwerbren sprak namens het personeel in dienst van de gemeente Rhenen enkele woorden bg dit afscheid. vraag: Wat nu? Besprekingen zijn geopend met het ge meentebestuur en bij het departement van Onderwijs om te komen tot de bouw van een tweede chr. technische school. Men heeft plannen voor aankoop van 10.000 m2 grond voor de bouw van een school voor het ITO. Men wil de tweede technische school juist aan de andere zijde van de Industrielaan bouwen. Voorlopig heeft men verzocht om ruim te in de Tekenschool te mogen huren. Het gemeentebestuur moet hierover beslissen, maar staat dan wel voor een dilemma omdat ook de Instuif wacht om naar de Tekenschool te verhuizen. Overigens verleent het gemeentebestuur alle medewerking evenals de inspecteur van het Nijverheidsonderwijs, waarmee de gehele zaak is doorgesproken. De heer Kroesbergen sprak ran een noodtoestand. Het is ons totaal overlopen. Er wordt nu al les gegeven in de lera- renkamer. Al de specialiteiten in het tech nisch onderwijs vragen ruimte. Vorig jaar werd een cursus electrotechniek ingelast, dit jaar weer een cursus autotechniek. We hadden de school voor 500 leerlingen gepland en dat is ook het uiterste. Anders wordt de zaak totaal onoverzichtelijk al dus de heer Kroesbergen. We hopen nu maar op de beslissing van de ambtelijke instanties. Maar die kunnen wel eens langzaam malen en dan zit ons bestuur voor een zeer moeilijk op te lossen zaak aldus de vice-voorzitter van het bestuur chr. technisch onderwijs. Hij had vanaf 1927 met de scheidende dag in dag uit samengewerkt en wel op een wijze die zelden voorkomt. Hij schet ste de loopbaan van de heer van Gesink ende diverse perioden van wel en vree. Vervolgens overhandigde hij namens het personeel van de gemeente een schemer lamp een maaimachine en bloemen. Jhr. Mr. Bosch ridder van Rosenthal richtte zich als burgemeester tot de fami lie Van Gesink en vermeldde o.a. de ple zierige wijze van samenwerking. Als men de heer Van Gesink wat vroeg kon men er van op aan dat het ook voor elkaar kwam. Zijn snelle bevordering had de heer Van Gesink te danken aan zijn gevoel voor verantwoordelijkheid, grote ijver en goede verstandhouding. Aan het eind van een carrière kan men na zo iets zeggen: ik heb niet tevergeefs gewerkt. Spreker bracht ook de gelukwensen over namens de broer van de heer Van Gesink die door de burgemeester erop uit was gestuurd voor ambtelijke bezigheden. Tot besluit speldde de burgemeester de heer Van Gesink de zilveren medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst. De heer Van Gesink sprak»mede namens vrouw en kinderen een dankwoord voor de waarderende woorden en de geschen ken. Waardebon Waardebon Op maandag 4 okt., dinsdag 5 okt. en woensdag 6 okt. ontvangt u te gen inlevering van deze bon en by aankoop van f 7,50 boodschappen 500 gram PRACHTIGE RUNDERLAPPEN iets doorregen voor 1,49 GROENWOUDT'S Hoofdstraat 2-4, Veenendaal De officier van Justitie te Arnhem eiste woensdag tegen de 28 jarige koopman B., woonwagenbewoner te Ede anderhalf jaar gevangenisstraf omdat hg op 22 juli geprobeerd heeft de Ederveense politieman Vonk dood te rijden. Zonder een teken te geven reed hg als bestuurder van een kleine personenauto regelrecht op de politieman in. Deze zware eis werd opgelegd omdat B. al eens eerder verzet tegen de politie had geboden. Beide zaken werden bij elkaar gevoegd. De twee getuigen, inzittenden van de auto, wilden aanvankelijk de eed niet af leggen, maar op aandringen van de offi cier gebeurde dit toch, zij het schoorvoe tend. De Officier zag in deze zaak weinig lichtpunten. Een dienstdoende politieman, die een auto aanhoudt, proberen te doden moet wel heel zwaar worden aangere kend. De heer Vonk, die we gisteren spraken, vond het een goede rechtszitting Het was voor mij een spannende gebeur tenis, omdat de verdachten het op mij ge munt hadden, ,,'t Was me het nachtje wel van de zomer". We waren gewoon op een routinecontrole toen daar die auto op de Luntersekade kwam aansnuiven. Wij ga ven een stopteken, maar dacht U dat men daar gevolg aan gaf? Ze stevenden recht op me af. Ik kon nog net opzij springen om het vege lijf te redden. Daar namen we natuurlijk geen genoegen mee. De vluchtenden werden nagezeten. 'tWas een dolle rit. Gierend door de bochten ging het eerst in de richting Lun- teren, toen namen ze de Hoofdweg naar Ede. Bijna hadden we ze klem gereden, maar het lukte nog niet. Zonder snelheid te minderen vloog de auto over de grote Rijksweg en toen werd het wild-west toneel naar het centrum van Ede verplaatst. Bij een spoorwegover gang werd de wagen weer klem gereden, maar men zat niet voor één gat gevan gen. Zigzaggend ging het volle kracht achteruit. Door geweldig op de claxon te loeien konden we het hoofdbureau waarschu wen. Onze collega's stormden naar bui- i' VEENENDAAL Vrijdag 1 oktober 7.30 uur n.m.: Start dropping gem. personeel bij brandweerkazerne. 8 uur n.m.: Ouderavond Hockeyclub in La Montagne. Lunapark op terrein v.v. Vee nendaal. Zaterdag 2 oktober 7.30 uur n.m.: Vogelmarkt in O.C.B. gebouw. Feestavond C.B.C. in geb. El- theto. Lunapark op terrein v.v. Vee nendaal. Dinsdag 5 oktober 8 uur n.m.: Contactavond E.H.B.O. in Rit meesterkantine. RHENEN T.e.m. zaterdag 2 oktober: Bazar postduivenvereniging Rhenen en Omstreken. Zaterdag 2 oktober: Hondenshow bij brandweerkazerne. ELST Vrijdag 1 oktober 8 uur n.m.: Ontspanningsavond Oranje Wit in Sportlust. EDERVEEN Zaterdag 2 oktober: Jeugddag van Herv. jeugd. Dinsdag 5 oktober 8 uur n.m.: Openingsavond voor winter werk van Herv. Jeugdraad. RENSWOUDE Dinsdag 5 oktober 8 uur n.m.: Gemeenteraadsvergadering. AMERONGEN Vrijdag 1 oktober 8.30 uur n.m.: Balavond in Dorpshuis van Oranjevereniging. Hoofdagent Vonk uit Ederveen is nog springlevend. Zoals op de foto blijkt. Zijn trouwe speurhond wist de inbre ker swerktuigen op te sporen. S I N D S 1930 Makelaars- en Assurantiekantoor Kanaalweg 2 - Veenendaal Telef. 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties ten, maar zagen slechts voortrazende auto's. Bij het Julianaziekenhuis hadden de achtervolgers succes. Hiermee was de zaak niet afgelopen want we ontdekten langs de weg dat de vluchtenden ook nog hadden gestroopt Een feilloos werkende speurhond spoorde ook nog een vuurbuks en een lichtkijker op en zo kwam de zaak zo'n beetje rond. Ik mag eigenlijk achteraf bekeken van geluk spreken dat alles zo goed afliep voor mij vertelt hoofdagent Vonk. 't Wa ren knapen, die nergens voor stonden. Voor hetzelfde geld had ik hier niet meer gezeten. Die woonwagenbewoner kan nu een poosje nadenken over zijn wandaden. •ar betera uurwerken 0FD5TP 91 VEENENDAAL

De Vallei | 1965 | | pagina 1