Rhenen's Raad besliste over nieuwbouw voor de dienst gemeentewerken SetterSet van den"6osck najaars collectie luxe damestassen P E L CHEVROLET WERELDPRIMEUR IN NEDERLAND: DE MEUBELCHEQUE ÏOO Veel liefs van Ronnie Bejaardencentrum wordt met vierde verdieping uitgebreid Eindelijk winst voor Merino's Nieuwsblad „DE VALLEI" RHENEN Dominee De Pree legt ambtswerk neer Kettingbotsing op Cuneraweg Als u mij ziet hebt u een duizendje in handen. En bezit u me in meervoud, dan is het de hoogste tijd om over me te gaan praten bij de N.M.B. Daar doen ze een boekje over me open (een bank- of termijnboekje bijvoorbeeld). Of ze adviseren u hoe u me in effecten kunt beleggen! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! u Fa. L. HEY AMKRONGEN NU V.A.B. RENSWOUDE SCHERI'ENZEEL Nationale Meubelcheque ((3) Nationale Meubelcheque (Q) Nationale Meubelcheque (C vrydag 1 oktober 1965 4 Het belangrijkste punt van de agenda van de dinsdagavond gehouden raadsvergadering, waarbij de raadsleden E. P. van Dijk en D. Dirkse wegens ziekte afwezig waren, was wel het punt waarbij de be slissing over de nieuwbouw ten behoeve van de dienst gemeentewerken werd genomen. De burge meester was van mening dat het een wenselijke en goede zaak is om op deze manier te beginnen. De heer Klaassen toonde zich verheugd dat er een begin wordt gemaakt om dit plan te verwezenlijken, al vond hij de ingang in het plantsoen nogal een ingreep, maar op deze manier viel er een gebouw van twee verdiepingen te realiseren. Ook de heer de Jong was het in grote lijnen met het plan eens, doch hij hoopte dat ook de restauratie van het oude gemeentehuis aan de Markt spoedig zou kunnen worden verwezenlijkt. VOORLOPIGE MONUMENTENLIJSTEN De voorzitter vond het uit oogpunt van beleid wel verstandig, dat ook de stads muren op deze lijsten werden gezet. De heer de Jong zou er ook graag een oude tabaksschuur op hebben staan. De heer Klaassen vond het niet zo plezierig voor degenen die het treft, want men kan aan zo'n pand nooit meer iets doen, men is zijn vrijheid kwijt. De heren Klaassen en Wisgerhof waren van mening dat een drietal tabaksboer derijen van deze lijst moesten worden af gevoerd. Er werd over gestemd en het voorstel van de beide heren kwam erdoor. De minister zal hierover echter hebben te beslissen. Uitbreiding be j aardencentrum Hierover merkte de voorzitter op dat dit een beetje uit de hand was gelopen. De bouw is sneller gegaan dan men dacht. Er is al het één en ander aan gedaan, maar wij meenden dat dit een verant woorde investering was. De heer Deen vond dat er eens moest worden bekeken of erin de nabije toe komst een openbare leeszaal vlak bij dit bejaardencentrum zou kunnen worden gebouwd. Het zal dan voor de bewoners van het bejaardencentrum gemakkelijk zijn daarheen te gaan, terwijl deze lees zaal ook voor de inwoners van Rhenen gemakkelijk te bereiken zal zijn. Verder stelde de heer Deen dat er groepen van inwoners zijn, die de uitbreiding van dit bejaardencentrum niet zo prettig vinden, omdat men nog altijd had gehoopt, dat er naast dit Hervormde Bejaardencentrum nog een algemeen zou komen. Spreker stelde daarom voor om alvorens het de finitief concept van de huurovereenkomst wordt gemaakt, overleg te plegen met de Bejaardencommissie. De heer Klaassen dacht dat men nu de klok wilde gaan te- Mr. J. Deen (P.v.d.A.) Leeszaal naast bejaardencentrum rugdraaien, maar de voorzitter zag het voorstel van de heer Deen niet als zoda nig en zegde toe dit met b.en w. te zullen bepraten. Wachtverbod Achterbergsestraatweg Overeenkomstig het voorstel van bur gemeester en wethouders besloot de raad in het belang van de vrijheid van het ver keer en de veiligheid op de wegen voor de oostelijke zijde van de Achterbergsestraat weg, lopende vanaf de Herenstraat tot de Simon Stevinweg, een wachtverbod in te stellen voor motorrijtuigen. Voorlopige vaststelling jaarrekeningen stellingen meestentijds hamerstukken zijn, terwijl het toch wel belangrijke punten zijn. Hij zou willen voorstellen dat deze jaarrekeningen in grote lijnen door een commissie worden bestudeerd en wel door een commissie, die indertijd in dat jaar ook de begroting onderzocht. Deze rekeningen nu, zo zei de heer Deen sluiten met een batig saldo en ik heb een van de wethouders wel eens verweten dat het college te veel gebruik maakt van automobielen. Men moet wat meer ge bruik maken van de openbare vervoer middelen, dan weet het college ook, hoe het de mensen vergaat die iedere dag in de „blote" lucht op de bus moeten staan wachten. Zo had men dit batige saldo bij voorbeeld kunnen bestemmen voor wacht huisjes in Eist. De voorzitter was echter van mening dat een klein overschot niet zo erg is. Op een gegeven moment is er geen overschot of men heeft een tekort, maar achteraf moeten er altijd nog verrekeningen vol gen en dan wil het nog wel eens een keer een klein beetje meevallen. Veenendaal als in Rhenen, waarbij hij de afstand tussen de beide plaatsen in de re gel fietsend aflegde. Niet zelden breidde hij zijn tochten uit tot Kesteren en Ochten, om ook daar le den te bezoeken. De voorganger van de Nederlandse Protestantenbond, afdeling Veenendaal- Rhenen. ds. Jac. de Pree, heeft zich we gens gezondheidsredenen genoodzaakt ge zien zijn ambtswerk neer te leggen. De thans 73-jarige predikant werd kort geleden door een lichte attaque getroffen en enige weken verpleegd in het Juliana- ziekenhuis aan de Cuneraweg. Met grote trouw bezocht de bejaarde predikant de tot de NPB behorende gezinnen, zowel in Dinsdag ontstond op de Cuneraweg een kettingbotsing tussen drie auto's. Een lege zandauto, bestuurd door B. uit Leiden, stond voorgesorteerd om linksaf te slaan. Twee tegenliggers naderden Mevr B. uit Geldrop remde af, maar een achter haar rijdende personenauto bestuurd door B uit Hoogvliet had te weinig afstand be waard en schoof tegen zijn voorganger op. De schade aan beide personenwagens was vrij aanzienlijk. COLLECTE DIERENBESCHERMING De jaarlijkse collecte ten bate van de dierenbescherming wordt in Rhenen ge houden van maandag 4 tot en met zater dag 9 oktober 1965. Het is Merino's gelukt om in de derde wedstrijd de volle winst te behalen. In Hilversum werd met 2-1 gewonnen van het nog puntloze Hoogerheide, maar gezien de krachtsverhouding was een hogere uitslag heel normaal geweest. Voor de rust was het spel niet zo best, maar na de hervatting toen het elftal was omgezet lukte het veel beter. Parkeerhavens in Julianastraat In verband met de moeilijke verkeers situatie in de Julianastraat, welke is ont staan door het grote aantal in deze straat geparkeerde auto's, acht men het nood zakelijk, dat in de plantsoenstrook van de straat perkeerhavens worden aangelegd. De heer Deen merkte op dat deze vast- Men raamt de kosten op f 6.500,-. Direct na het beginsignaal van scheids rechter v. d. Hoef nam Merino's het heft in handen, maar doelpunten bleven voor lopig nog uit. Aan de andere kant kwam Hoogerheide in de aanval en nam zelfs na 25 minuten de leiding. Bij een hevig Me rino offensief kwam opeens een uitval van de Hilversummers en via de binnenkant van de paal rolde de bal in het doel. 1-0. Merino's zette direct een tegenoffen sief in maar het schot van rechtsbuiten Veer stuitte tegen het houtwerk af. Met de rust had Hoogerheide haar voorsprong doet langer met nylons t,a. 1.98 Setter Set nylons in de nieuwe Rosella kleuren ziet U bij: Hoofdstraat 45 tel 2165 Frans Halslaan 26. tel. 3044 kunnen behouden, hoewel het wat tegen de verhouding in was. Direct na rust kreeg Merino's een hoek- schop toegewezen. Gaasbeek kopte in, 1 maar een achterspeler van de thuisclub j werkte de bal van de doellijn, toen de keeper al gepasseerd was. Hierna kwam Hoogerheide sterk opzetten, maar Merino's gaf geen krimp. Meer en meer werd de druk op het doel van de gastheren groter en na 25 minuten scoorde v. d. Boven- kamp met een oerhard schot de gelijk maker. Een Hoogerheidespeler sloeg de bal met de hand weg, maar de scheids rechter paste terecht de voordeelregel toe omdat het leer de doellijn al gepasseerd was. 1-1. De tegenstand van de Hilversum mers zakte ineen. Merino's overheerste, maar zag zeker vier of vijfmaal de bal door paal en lat gekeerd. Toen iedereen zich al met een gelijk spel verzoend had maakte de spil van Hoogerheide hands in het strafschopgebied. Dat was vier minu ten voor het einde. Tony van den Berg joeg de strafschop keihard achter de Hilversumse keeper en zo won Merino's, zij het op het nippertje, met 2-1. Het was een sportieve wedstrijd, die door de Vee- nendalers verdiend werd gewonnen. BALAVOND Op vrijdagavond, 1 oktober a.s. organi seert de Amerongse Oranjevereniging in het Dorpshuis weer een balavond. Gezien het succes, dat met vorige avon den werd bereikt is het bestuur van de kunt u vol-op kiezen uit onze Hoogstraat 9-11 tel. 2292 Veenendaal Oranjevereniging van mening, dat deze avonden navolging verdienen. De avond zal beginnen om half negen. Het geheel staat onder leiding van een goed muziekorkest zodat liefhebbers de benen weer eens echt kunnen strekken De kosten bedragen f 1,50 per persoon. Het bestuur verwacht een grote deelname van in en buiten de gemeente. KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE E.H.B.O. CURSUS De afdeling Renswoude van het Roode Kruis start in oktober weer met een EHBO cursus onder leiding van dr. Th. S. ter Velde. Zij die willen deelnemen aan deze voor iedereen zo belangrijke cursus, kunnen zich tot 10 oktober a.s. opgeven bij mevr. C. J. Gründlehner, Dorpsstraat 86 en dr. Th. S. ter Velde, Oude Holleweg 4. Renswoude. WEDVLUCHT Voor de laatste maal van dit seizoen nam de Scherpenzeelse postduivenvereni ging De Luchtpost zondag 26 september met 92 duiven deel aan een wedvlucht vanaf Bergen op Zoom Afstand 105 km. De duiven werden gelost om 8 uur en de eerste duif kwam aan om 9.17.22. De verdere uitslagen waren als volgt: Gebr. Rustenhove 1, 7, 14, 15, 17; A. Voskuilen 2, 10; C. ter Burg 3. 12, 13; L. Stutvoet 4; J. van Oostrum 5. 11; C. A. v. d. Wetering 6; J. Bakker 8. 9, 16 en W. van Ede 18. Veenendaal: Markt 5. Ede: Breelaan 1 In oktober zal in Nederland een nieuwe variatie op de cadeaubon verkrijgbaar zijn: de na tonale meubel cheque. Deze meubelcheques, een Nederlands initiatief, zijn uniek in de wereld. Welis waar bestaat in vele lan den het cadeaubonnensy- steem, maar tot nu toe wa ren meubelen er niet in betrokken. De nationale meubel cheques zijn verkrijgbaar en inwisselbaar bij alle Nederlandse meubelwin kels, die herkenbaar zijn aan het embleem „Hier na tionale meubelcheques". Zij worden uitgegeven in drie coupures: van 25, 50 en 100 gulden; de kleur is blauw met zwarte opdruk. De Centrale Bond van Meubelfabrikanten, die de cheques uitgeeft, is ervan overtuigd dat deze nieuwe wijze van iets-cadeau-ge- ven in een behoefte voor ziet. Er zijn immers vele momenten, waarop een meubelstuk méér dan welk ander geschenk een sfeer van welgezindheid kan on derstrepen. Te denken valt bijvoorbeeld aan een hu welijk, een verloving, een jubileum, een promotie, een pensionering of een verhuizing. De meubelcheques zullen ertoe bijdra gen, dat de ontvangers ervan meubelen kunnen uit zoeken, die wat functie en uitvoering betreft aan hun persoonlijke wensen beantwoorden. De naam „nationale meubelcheque" is bewust ge kozen. Door het woord „cheque" te gebruiken wordt BELANGRIIK Cm ioIiomI* meubelcheque »er!ejenwoordi|t it laagtfeeea «aarde. Bin kasteed voor de aankoop van mcabelea binnen de gestelde periode »aa geldigheid. De Ceatrale Bood «aa Meabelfabrikaalea garandeert de koMreriag door de woaiagiarKktcra. die kerkenbaar 14» aaa bet embleem 'het eigen ncakel' De te cheqae dient door de »ooiogiarickter. «aar rij aerd gekoekt, voor g'ld-ff afgifte te if gedateerd ea gmtaptM. Doro n*tion>l« meube'-hequo wordt oio boi ooi middel voor moubolon nan*o«rd door lodero woninginrichter la Nederland, dto hen boor 1* oon hot ombloem on hot otfon meubel aio footvrUe woonwinkel. EEN MEUBELMOMENT VOOR: A On, rum AlgigiTu 4.4.1 door: Cw* tmd ,m lUtai A 10000i MGULDENM de nadruk gelegd op het feit, dat het om méér gaat dan een gewone cadeaubon; het woord „nationale" duidt op het landelijk karakter van de actie. De cheque is namelijk door heel Nederland verkrijg baar en inwisselbaar. Het wordt dus zeer eenvou dig om met de meubelcheque, die een waardepa pier is. in de woonwinkels te betalen. Het spreekt vanzelf, dat de cheques ook worden geaccepteerd als deelbetaling, indien de meubelaankoop groter is dan de waarde van de cheque. Centraal bij deze actie staat het merkteken van de meubelcheque, te weten „het eigen meubel". Feuilleton door Maartje Zeldenrijk Hier zit je nu, Ronnie Beelen, als opera zanger. Nederland moest je niet. Wat zei Jan Pottenberg ook weer? O ja: een pro feet is nooit geëerd in zijn vaderland. En buiten ons land heb ik sukses. Onverschil lig waar. Hij leunde tegen de armleuning. Twee jaar zing ik nu en hebben Yo en ik half Europa doorgereisd Ongeveer vijf jaien studie zijn er aan vooraf gegaan. Honderd keer heb ik op het punt gestaan er mee op te houden en honderd en één keer ben ik weer verder gegaan. Studeren, toonladders zingen, Italiaans leren, Duits leren, Frans leren, opera's doorlezen, muziekgeschiedenis, ademha lingsoefeningen, toneelopleiding, dansles sen, en weer zingen. Opnemen op de band en dan beluisteren Avondjes geven voor kennissen en door Yolanda genodigden. Liederenrecitals van bekende componisten: Schiller, Beethoven. Bach, Kalman, Marceau, Mozart, Zeiler. Strauss, Massenet, Bizetnoem maar op. Daarna weer studeren: naar het Con servatorium, naar Jan Pottenberg, naar de toneelschool, naar m'n spraakleraar, naar mijn dansmeester, naar de balletschool en thuis leren, op mijn kamer in Wassenaar Met nauwelijks vrije tijd. Na 'n week stu die een malende kop en dan lange wande lingen met Yolanda en Bep of met Yolan da alleen. Of met de hele meute. Augie voorop. De eeuwig hatelijke Augie, die van mening was, dat Yolanda verliefd op hem zou zijn. En de sympathieke Han van Oirschot met zijn hondeogen. Of een avondje uit: in Leiden, Den Haag of Am sterdam, Haarlem of Rotterdam. En dan dansen. En ruzie maken met Augie: dat wordt nooit wat met jou zie je dat zelf nu niet in? Heb je ooit al beseft, welk een voortreffelijke klaploper je eigenlijk bent? De Fransen hebben er zo'n mooi woord voor: Esquilleur Nou, jij bent wel koning der Esquilleurs. Van Yolanda kan ik in dit opzicht geen hoogte krijgen, wat die in je zietDank je Augie, ik heb van de eerste dag af al geweten, dat jij een vrien delijk mens bentJe vergist je, nacht clubpianist, ik ben helemaal niet vrien delijk. En zeker niet tegen jou. Ik ben de enige, die jou doorziet. De anderen zijn allemaal blind. Maar te eniger tijd gaan hun ogen wel open. Ik zie je te zijner tijd wel weer in die tingeltangel achter de piano.... Ik zal je een verzoeknummertje opgeven, reken er alvast maar op Ach jaop het lest nam hij Augie maar niet eens meer serieus. In het begin maakte hij zich kwaad, gloeiend kwaad, over al die bedekte en onbedekte hate lijkheden. Maar omdat Yolanda er altijd om lachte en nimmer commentaar gaf, als Augie zijn stekelige opmerkingen plaatste, leerde hij zichzelf beheersen en kwam na enige tijd tot de verbazende ontdekking, dat het hem eigenlijk niets meer deed Daarom lachte hij dikwijls de jongeman vierkant in zijn gezicht uit, als het al te gortig werd. Vooral als hij zijn stokpaardje ging berijden: Ik heb Yolanda's man beloofd, dat ik een oogje in het zeil zou houden en O, Augie, worden die ogen van jou dan nooit moe? Vandaar natuurlijk, dat je er al vier hebt.... En als ik ook maar één ogenblik door krijg, dat jij probeert Yo landa in te pikken, maak dan je testament maar, wantYolanda is nogal iemand om zich te laten inpikkenIk maak moes van jeMaar Augie, wees nu eens één ogenblik redelijk de éne keer zeg je, dat ik een klaploper ben en geen schijn van kans heb, en dan zeg je weer, dat ik moet oppassen, dat ik haar niet inpik Je begrijpt me best, Tauber-in-spé, je bent in ieder geval gewaarschuwdLuister. Augie, van de zomer gaan we weer een maand naar Spanje, waarom ga je niet mee? Kun je iedere dag op ons letten En 's nachtsJe weet drommels goed, dat jij mij van mijn plaats hebt verdrongen. Vroeger ging ik altijd mee. maar sinds jij hier over de vloer komt Wat denk je, Augie, zou ik dan toch meer charme hebben dan jij? Het kan toch?Man. laat je niet uitlachen jij en charmewie denk je, dat je bent. mislukte Adonis?Het spijt me, Augie. maar ik doe toch echt mijn best. Misschien heb ik deze zomer meer kans op sukses bij Yolanda. Spanje is daar zo'n geschikt land voor. zie je? Zul je voor me duimen? Op het laatst waren de rollen omge keerd. Niet Augie ergerde Ronnie meer. maar het tegenovergestelde was nu het geval. Ronnie wist hem hoe langer hoe meer op de kast te jagen en soms werd het zelfs .Yolanda te machtig: „Houden jullie nu eens een keer op Soms net kleine kinde ren. Ergens moet er een grens zijn, jon gens" Dan knikte Ronnie heel deemoedig en zei droogweg: „Yo heeft gelijk. Augie Zullen we het maar afkussen?" Waarop Bep het dan doorgaans uitschaterde, een plaat opzette en Ronnie beetpakte. „Vooruit, jij krijgt danslessen, niet? Laat je kennis eens zien. dan kunnen anderen er ook van genieten Ach ja, die avonden in Wassenaar Augie lui liggend in een fauteuil, hel onafscheidelijke glas in de hand. Bep een en al vrolijkheid, altijd maar willende dansen en Han kijkend naar de vrouw des huizes. Hoe vaak had hij het viertal niet bestudeerd? Wat ging er om in Yolanda? Tijdens de vakanties In Spanje was ze één en al aanhankelijkheid. Dat waren gouden dagen. Dan stoeiden ze als twee jonge verliefde mensen, renden hand in hand de zee in en lagen daarna te drogen en te zonnebaden. Dan liet ze zich rustig kussen en soms, als ze zo'n bui had, be antwoordde ze op heftige wijze zijn kus sen, maar van een huwelijk wilde ze niet weten. Een keer, in het laatste studiejaar, was hij werkelijk gepikeerd, toen ze voor de zoveelste maal de draak stak met zijn aanzoek. „Wat voor redenen heb je eigenlijk om niet met me te willen trouwen?" Ze was rustig gaan zitten, met haar armen om de knieën, recht voor zich uit kijkend over de zee. „Massa's. Jij moet je loopbaan nog be ginnen en als je straks bekend wordt - en je wordt bekend, let op mijn voorspelling - dan mag je niet getrouwd zijn. Het pu bliek Is alleen maar weg van een knappe vrijgezel zoals jij bent. Dat is al een heel belangrijk- bezwaar In de tweede plaats ga ik straks optreden als je manager Ben ik dan je vrouw, dan nemen ze mij niet serieus, schuiven me opzij en proberen je een andere impressario op te dringen of ze gaan zelf met je onderhandelen En voorzover ik je nu ken. ben je op het ge bied van zakendoen een analfabeet Ze zullen je met een fooi afschepen. En ik ben juist van plan, als je eenmaal be roemd bent, je duur te verkopen, heel duur". Hij keek haar met opgetrokken wenk brauwen aan. „Nog meer redenen?" Ze knikte veelbetekenend. „Nog veel meer. Als we nu trouwen, zal ik te zijner tijd een baby hebben als ik nog eens trouw, wil ik persé zou gauw mogelijk een baby en dan heb ik huisarrest in Was senaar. Ik ben van nature verschrikkelijk jaloers ja, jij lacht me nu wel uit, maar in dit opzicht ken je me maar half en ik zal geen uur rust hebben, te weten, dat je iedere avond omringd zult zijn door mooie vrouwen, van wie minstens een do zijn per maand zal proberen je te strik ken. Ik heb in dit opzicht al leergeld be taald, dat weet je. Een andere reden is. dat ik Bep, mijn trouwe vriendin ook zal moe ten ontslaan, als ik met je trouw, want ook zij is verliefd op je. Weliswaar een beetje, maar dat zou toch een gekke si tuatie scheppen. Er zijn nog meer bezwa ren. Jij bent blond en ik ben nooit erg ge charmeerd van blond geweest „Ik geloof er niets van. Waarom kus je me dan?" „O, je zoent prettig. En ik wil het niet verleren, zie je? Bovendien is er nog een reden, een heel belangrijke reden zelfs Ik ben namelijk helemaal niet verliefd op „Wel nou nog mooier stoof hij op. „Tut-tutik vind je een schat, en we vermaken ons heel prettig. Ik vind het op zijn tijd ergens fijn gekust te worden. Ik vind het zelf ook leuk werk Je bent een fijne kameraad en misschien ben ik bij vlagen toch wel eens een tikkeltje ver liefd op je. vandaar, dat ik je wel eens toesta me in je armen te nemen Je bent een knappe jongen en ik ben niet beter als de meeste vrouwen. Je im poneert me. Ik mag je graag, dat weet je Je doet doorgaans gewillig alles, wat je opgedra gen wordt in verband met je toekomst en dat kenschetst je karakter Je bent gelijk matig van humeur, doorgaans tenminste. Je doet je nooit mooier voor als je al bent - en dat is al mooi genoeg - maar ik weet desondanks zeker, dat een huwelijk tussen ons al heel gauw een mislukking werd. Ronnie". Ze werd nu ernstig, draaide zich naar hem toe en keek hem met eerlijke oogop slag aan „Waarom houden we het niet zoals het is? Dat is toch ook prettig? Waarom willen jullie mannen altijd het onderste uit de kan?" Hij keek haai met grote ogen aan. „Wat bedoel je?" Ze schudde haai hootd. „Ronnie, we zijn geen kinderen meer. he? Laten we elkaar niet voor de gek houden. Voor ons bestaat er ergens een grens". (Wordt vervolgd)

De Vallei | 1965 | | pagina 4