Dorpskern van Amerongen blijft eigen cachet behouden Wedgwood van den*6ascli OUDE WONINGEN WORDEN GERESTAUREERD Schoonheidssalon HENNY JANSEN JTlelis-optiek RAADSVERGADERING AMERONGEN Grote plannen van Amerongse winkeliers Raad van Renswoude vergadert Nieuwsblad „DE VALLEI" „Amerongen is stedebouwkundig uniek" aldus burgemeester v. d. Bosch UNIEK AMERONGEN Ons Genoegen gaat naar concours INGEZONDEN Verzend per AUTODIENSTEN EXP. VAN ECK - E.V.E. - VEENENDAAL BETREURD ESTHETISCHE OPTIEK zeissPUNKTAL EDERVEEN SCHERPENZEEL voor „stijl" aan tafel vrijdag 1 oktober 1965 6 In vele gemeenten ziet men de tendens en oude woonkernen te sanerenweg te breken óf ten gerieve van meerdere parkeergelegenheid óf voor eventuele nieuwbouw. Niet in Amerongen s oude woongebied. Hier ontwaart men oude blokjes, die er waarschijnlijk over 30, 4jjj jaar nog zul len staan. Ze prijken op de lijst van Monumentenzorg, welke instantie zich ontfermd over Amerongens oudheid. Wanneer de oude blokjes in ver vallen staat verkeren of zoals op Zandvoort onbewoonbaar verklaard zijn, schroomt men niet om respectabele bedragen voor restauratie uit te trek ken. Bedragen die voor sommige woonblokjes gezamenlijk meer dan twee ton vergen. De huisjes op het Huchtjc en Zandvoort blijven gespaard voor de slopershamer. Gegadigen uit vele delen van het land meldden zich om zich in zo'n gerestaureerd Amerongens binnenhuisje uit de 16de of 17de eeuw te vestigen. De oud-burgemeester van Gouda. Mr. James was één hunner, het Zandvoort zal aan een inwoner van Delft overgaan. Burgemeester Jhr. O. v. d. Bosch vindt deze ontwikkeling niet merkwaardig. „Ame rongen is stedebouwkundig uniek in Neder land", vertelt de burgemeester op bewonde rende toon. Gr zijn wel meer oude hofjes in ons goede land. maar die hebben een heel andere bouwstijl. Hier rond de Hof en de burgemeester kijkt uit de grote ramen van zijn kantoor naar de herfsttinten rond om de St. Andrieskerk ligt het karakter van Amerongen. Zo was ons dorp in vori ge eeuwen, zo moet het althans in deze omgeving blijven. Burgemeester v. d. Bosch zegt het gedecideerd. Zouden even tuele slopersplannen tot hem doordringen, dan zal hij zich ontpoppen als een vurig tegenstander. Al deze prachtige huizen staan op de Monumentenlijst en terecht, vindt de bur gemeester. Er wordt voor eventuele res tauratie een grote subsidie gegeven, zodat de lasten hiervan niet op de woning gaan drukken. Wanneer zoals nu gebeurt het Huchtje wordt gerestaureerd en Zandvoort, dat nog volgen zal, neemt het rijk 40 pet., de ge-j meente 30 pet., de provincie 10 pet. voor hun rekening. Wij vinden dat een redelijke zaak en ook een gunstige voor onze ge meente, zo verklaarde Amerongens eerste burger. Wij willen ons eigen cachet behou den. En kijkt u nou zelf eens Burge meester v. d. Bosch spreidt twee tekeningen voor zich uit, waarop duidelijk de contouren van het nieuwe blok op Zandvoort en het nieuwe Huchtje na de restauratie te onder- scheiden zijn. Iedere leek op bouwgebied zal het beamen: Dit is beslist iets bijzonders, iets middeleeuws; tot stand gekomen met moderne middelen. Voorbeeld We hebben een voorbeeld genomen aan het veel grotere Amersfoort, waar men de zelfde ontwikkeling volgt. Oude sluisjes, oude muurtjes en huizen worden gerestau reerd, het karakter en cachet van de Keistad bleef volkomen behouden. Burg. v. d. Bosch zou zich geen maatschappij kunnen inden ken. waaruit niet iets uit het verleden meer zichtbaar zou zijn. De uniformiteit in de woningbouw strijk en zet betekent onher roepelijk een verschraling van de levens sfeer. Of je nou in een nieuwbouwstraat in Veendam of in Helmond loopt, het is alles één pot nat. Eengezinswoningen van dezelf de bouwstijl. „Laat Amerongen nu eens zijn aparte stijl behouden, ik geloof dat hiermee het aanzien van ons dorp ook in de toe komst gebaat is", aldus de burgemeester. En het blijkt dat niet alleen de eerste bur ger van Amerongen. maar ook veel dorps genoten een grote liefde voor de oude hui zen bezitten. Het is typisch Amerongs, het geeft het dorp onder aan de Utrechtse heu velrug een eigen gezicht. Sanering? Ofde huidige vorm van de dorpskern geen verkeersprobleem zal oproepen, vooral in de toekomst? Burgemeester v. d. Bosch gelooft het niet. Verkeersdoorbraken zullen hier nooit plaats vinden. We hebben al geraas genoeg op de Kon. Wilhelminaweg. In de toekomst is een rondweg mogelijk vanaf Scherpenzeel tot een punt aan de oostkant van het dorp. Aan een oostwest-verbinding valt voorlopig niet te denken, eenvoudig omdat er ge engeld voor is. Burg. v. d. Bosch is er dankbaar voor dat onze voor ouders ook in de oude kern zoveel ruimte hebben gelaten, waarvan we nu nog profi teren. In de nieuwbouw in noord moesten we noodgedwongen dichter op elkaar bou wen. zodat daar de ruimte veel kleiner is. Is er geen parkeerruimte in het oude Amerongen? Kom nou, de burgemeester wijst alweer op de Hof waar wel een 100 auto's een plaats kunnen vinden. In de Laan is extra ruimte voor het parkeren en aan de Utrechtsestraatweg zal een extra parkeergelegenheid waorden ge schapen. Deze uitwijkmogelijkheden werden ons dank zij ons voorgeslacht ln de schoot ge worpen. In overleg met de stedebouwkun- dige zullen nog meer parkeerhavens worden aangelegd. Wij missen nu eenmaal de hoog bouw (wat we overigens niet betreuren), maar dan heb je nog wel eens gelegenheid de auto in een collectieve ruimte te stallen. In Amerongen kan dat niet. dus moet par keergelegenheid ruimschoots aanwezig zijn. Winkelstand Gezien de voorgenomen reastauratie (men zou beter van herbouw kunnen spreken) van 'n aantal huizen in oud-Araerongen rijst de vraag: Komt de middenstand van Amerongen niet in de knel in de 3 nauwe straatjes van het dorp. Kon men niet beter een brede winkelstraat creëren? Burgemees ter v. d. Bosch ontkent dit. Hoewel veel Amerongers (nog) naar andere plaatsen trekken om (vooral de dure) inkopen te doen. stijgt de omzet van de Amerongse winkeliers. En zeker van hen, die in de laatste jaren met hun tijd meegingen en hun zaak moderniseerden. Bij sommige winke liers bedroeg de stijging zelfs 35 pet. Het knelpunt is niet de oude kern van Ameron gen. die weinig perspectief zou bieden, maar de instelling van een aantal winkeliers, die helaas statisch in hun bedrijfsvoering zijn. Alleen een grondige modernisering kan meer geld in het (Amerongse) laatje brengen. De toerist loopt s zomers door Amerongens smalle straatjes. Daar is hij voor gekomen. Niet voor brede boulevards, dan had hij net zo goed thuis kunnen blijven, vindt burg. v. d. Bosch. Van hogehand staat m®n geheel achter de plannen van het gemeentebestuur voor wat betreft de voorgenomen restauratie van oude gebouwen. „We hebben veel panden aan de Monumentenlijst toegevoegd en dit voorstel werd door de betrokken minister overgenomen. Het betekent overigens niet dat we helemaal in het oude keurslijf willen lopen. Dat bewijst wel de situatie in de Overstraal waar enkele bedrijven zich ves tigden. We willen echter geen schreeuwend nieuw geval naast een mooie woning uit vo rige eeuwen. De hele restauratie is eigenlijk nieuwbouw in eigen stijl, t Wordt een bij zonder fraai geheel. Ik heb het hele plan in mijn hoofd en trouwens ook op papier en het heeft mijn volle instemming". ,,'t Is een pachtig op elkaar afgestemd stedebouwkundig verantwoord plan", vol gens burg. v. d. Bosch. De architect Hci- neman wist wat verwacht werd. Hij heeft de opdracht begrepen en er kwam iets goeds uit de bus. Wanneer de huisjes op het Huchtje geres taureerd zullen worden kon de burgemeester niet met zekerheid zeggen. Voor de huidige bewoners zal eerst vervangende woonruimte aanwezig moeten zijn. Er meldde zich reeds een gegadigde, een inwoner van Amerongen, die zich na de restauratie op het Huchtje wil vestigen. Voor de woningen op Zandvoort kwam een toekomstige koper uit Delft opdagen. Amerongen blijft Amerongen. Voor nu en laer. Met investeert behoorlijke bedragen om dit doel te bereiken. Op het eerste ge zicht misschien wat onwezenlijk. Wat be tekenen nu een paar oude huizenblokken in deze voortjagende tijd? In Amerongen denkt men er anders over. Men wil het verleden vasthouden. De oude geveltjes bewaren voor het na geslacht. Een stukje rust rondom de oude kerk en toren. Voor de moderne mens een verardeming eens langzaam langs de Hof te slenteren. Al wordt dat schoons dan ook niet door ieder opgemerkt en gewaardeerd. De woningen op het Huchtje, die voor een bedrag van ruim twee ton worden gerestaureerd. Een Amerongs ingezetene toonde interesse voor een der woningen. De raad van Amerongen heeft besloten het voormalige waterdistributiebe drijf van Amerongen te verkopen voor 220.000,aan het waterleidingbedrijf Midden Nederland. Sedert 8 oktober 1964 is het bedrijf practisch voortgezet door W.M.N. aangezien de concessie voor het Amerongse bedrijf toen was vervallen. Reeds anderhalf jaar lang werden door b. en w. voortdurend onderhandelingen gevoerd om tot een overdrachtsprijs te komen. Hierbij was de onderhande lingspositie van de gemeente zeer moeilijk, omdat deze concessie was afgelopen. Na langdurige onderhandeling werd accoord bereikt op 220.000,De heer Tenge (VVD) had zich intensief in deze zaak ingewerkt. In een zeer terzake kundig betoog zette hij uiteen dat naar zijn mening de over- drachtprijs 231.000.zou moeten zijn. Na een nadere toelichting van b. en w. kon hij zich echter bij het voorstel neer leggen. De burgemeester was er van over tuigd dat de gemeente er heeft uitgehaald wat er in zat. De gemeente werd op zeer deskundige wijze bijgestaan door mr. Van Nievelt. Momenteel wordt er hard gewerkt aan de nieuwe bron te Leersum. Hopenlijk kan deze nog dit jaar in gebruik worden genomen. Aan de reeds jarenlang durende watermisêre zal dan een einde komen. Bij de opening der vergadering kon de voorzitter tot zijn vreugde mededelen dat GS de uitgave voor de anleg van een zwem bad hebben goedgekeurd. De commissie heeft intussen een begin gemaakt met de plantsoenaanleg. Dit is een indrukwekkend begin van de burgerzin door een plaatselijk bedrijf. Er wordt naar gestreefd het bad volgend voorjaar klaar te krijgen. Door. de Ulo-school werd een fietsenber ging gevraagd bij het Dorpshuis waar de school tijdelijk is gehuisvest. De heer Blan- kestijn (partijl.) merkte op, dat het in de bedoeling ligt de bejaardensociëteit over te brengen naar een benedenzaal van het Dorpshuis. De oudjes kijken dan tegen deze rijwielbergplaats op. Gebruik voor dit doel van een bovenzaal is niet mogelijk, tenzij het hele gemeentepersoneel wordt in geschakeld om de bejaarden naar boven te dragen. Voor de chr. school in Overberg werd een vloerwrijver beschikbaar gesteld. B. en w. stellen voor iau de in de bouwstroom te bouwen woningwetwonin gen een 18-tal te doen bouwen door de woningbouwvereniging. Deze sluiten aan aan eigendommen van deze vereniging. De rest zal de gemeente zelf houden. De heer Doornenbal (arp) achtte het beter het hele complex aan de vereniging over te doen. Het onderhoud wordt meer rendabel. De heer Buis (pvda) zag graag dat de vereniging in het vervolg vanaf het begin wordt ingeschakeld. De inbreng van de vereniging kan belangrijk zijn. Spreker dacht b.v. aan speelplaatsen voor de jeugd. De burgemeester zei in dit verband dat de speelplaats aan de Pr. Hendriklaan op het verlanglijstje voor 1966 staat. 1 De raad besloot 18 woningen door de vereniging te doen bouwen. Tevens werd I besloten een 50-tal woningen van bestaande complexen aan de Irenelaan. Margrietstraat, Julianalaan en Beatrixlaan aan de woning bouwvereniging in eigendom over te dragen, tegen de boekwaarde. Dit werd gedaan om de bouw van een 6-tal woningen te Over berg voor de vereniging financieel mogelijk te maken. B. en w. stelden voor de woningen op het z.g. Huchtje te restaureren. Hoewel het nog wel enkele jaren kan duren voor het zover is. is het toch zinvol reeds thans de zaak aan Monumentenzorg voor te leggen. De toestand van de huizen is slecht. Zij staan op de monumentenlijst, dus mogen niet afgebroken worden. Restauratie is de enige oplossing. Na aftrek van de subsidies komen er woningen tegen een zeer redelijke prijs beschikbaar. Nader zal nog worden bekeken of de woningen verkocht of ver huurd worden. Volgens het plan ontworpen door ir. ba ron Van Asbeck komen er 4 woningen, 1 Deze onbewoonbaar verklaarde woningen op het Zandvoort, ge kocht door een particu lier uit Delft en op de nominatie om grondig te worden opgeknapt en gerestaureerd. Gelaatsmassage -fe Make-up -ft Epileren Masker -fo Manicure Ontharing Inlichtingen en afspraken telefonisch of in onze zaak DROGISTERIJ Zandstraat 7, tel. 2472, Veenendaal grote en 3 kleinere. De heer Tenge vroeg zich af of de totale restauratiekosten niet zo hoog zijn 170,per m3) dat van restauratie moet worden afgezien. De heer v. d. Veer (pvda) vroeg of inwoners voor rang krijgen bij eventuele verkoop. De bur gemeester merkte op dat dit juist een project is waarvan gehoopt wordt dat de inwoners er belangstelling voor hebben. Ondertussen is er al een aanvraag binnen gekomen. Zonder discussie werd besloten de Ko lom en de ondergrond daarvan in eigen dom over te nemen. De zittingstijd van de woningcommissie loopt af per 1 oktober. Er moest tot nieuwe benoeming worden overgegaan. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester zijn grote waardering uit voor het werk der commissie. Men heeft een zwaar jaar achter de rug. Wij zijn blij dat er een aantal mensen zijn die bereid zijn de last van de woningnood mee te dragen. Vooral de laatste weken werd een zware wissel getrokken op de bereidwilligheid en de burgerzin van de commissieleden. Met algemene stemmen werd besloten de zitting hebbende leden te herbenoemen, te weten mevr. G. W. van der Ham-Kamphuis en de heren H. Slotboom, W. van Eist. C. van Rhenen en A. van Viegen. Besloten werd nog een 2-tal garages te bouwen. De huurprijs bedraagt 19,50 per maand. Besloten werd het postkantoor te ver bouwen. Enkele ruimten zijn te klein ge worden. De burgemeester zag ook hierin een teken dat de gemeente zich snel ont wikkelt. B. en w. stellen voor de voormalige Eli- sabcthschool te verkopen aan de heer W. A. v. Bijlert voor 10.000.Deze had in 1962 een optie hierop gekregen. De heer Buis (pvda) was niet gelukkig met deze optie. Bij vrije verkoop zou het pand veel meer hebben opgebracht. De heer Doornen bal vroeg zich af of het wel redelijk is een schatting te handhaven die reeds anderhalf jaar geleden is uitgebracht, waarop werd geantwoord dat de schatter zijn advies handhaaft. De heer Tenge vertelde, dat achter de gevelsteen een koker met documenten is in gemetseld bij de stichting van de school. Deze koker moet de gemeente hebben. Op zaterdag 2 oktober a.s. zal de muziekvereniging Ons Genoegen deel nemen aan het concours te Enschede, het Nationaal federatief Zaalconcours. De vereniging komt uit in de afdeling uitmuntendheid. Zij zal hier geen ge makkelijke taak krijgen. Voor het be halen van een eerste prijs zijn 100 punten nodig. Voor promotie naar de ere afdeling moet men 2 x een eerste prijs behaald hebben. Eenmaal werd reeds een eerste prijs behaald nl. in 1962 te Leerdam. Zou Ons Genoegen er derhalve in slagen ook nu weer een eerste prijs te halen dan zou promotie een feit zijn. Boven de ere afdeling bestaat alleen nog de vaandelafdeling. De muzikanten hebben zich de laatste maanden onder leiding van dirigent A. Tromp intensief op het concours voor bereid. Het vertrek is vastgesteld te 11.30 uur van de Hof. De allerlaatste repetitie zal nog geh uden worden in Enschede kort voor het optreden. Aangezien ook vele supporters mee- willen is er een extra bus gehuurd. Daarin zijn nog enkele plaatsen vrij. Degenen die van deze gelegenheid ge bruik willen maken kunnen zich voor vrijdagavond 22.00 uur opgeven bij de heer J. Buying. Donkerstraat 32, tel. 1796. Wij wensen Ons Genoegen veel succes toe. Najaarsschouw Het Waterschap Heiligenbergerbeek maakt bekend, dat vanaf 15 oktober 1965 schouw wordt gevoerd over de watergangen, waarvan het onderhoud rust op de eigenaars, erfpachters of vruchtgebruikers van de percelen over het gebied van de gemeenten Ameron gen en Leersum. De te houden schouw in deze beide gemeenten zal plaatsvinden op donder dag, 28 oktober 1965. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat de watergan gen op de bestaande breedte en diepte moeten worden onderhouden, met dien verstande dat de minimum bodem breedte moet bedragen 50 centimeter en de minimum bodemdiepte 1.10 meter beneden gemiddeld maaiveld. Het bedrag van de boete bij niet vol doende nakoming van de onderhouds plicht is verhoogd en bedraagt thans vgf gulden. Het leek ons nuttig voor de betrokke nen deze herinnering te plaatsen. De schouw wordt gehouden door Water- graaf en Heemraden van het Water schap Heiligenbergerbeek te Wouden berg. Gaarne vestig ik nog eens de aan dacht op de televisieuitzending van don derdagmiddag 7 oktober a.s. te 14.00 uur, verzorgd door de Stichting Socu- tera en vooral bedoeld voor de huis vrouw. In deze uitzending zal uitvoerig aan dacht worden besteed aan de gevaren die ons in huiselijke omgeving bedrei gen ten tijde van oorlog in het bij zonder brandgevaar en de bestrij dingsmogelijkheden hiervan. Het ligt in de bedoeling binnen af zienbare tijd ook in Amerongen te star ten met een uitgebreider voorlichtings cursus over deze, misschien niet opwek kende, maar wel uiterst belangrijke zaken. Het is immers in de huidige tijd vol strekt onmogelijk zonder meer voorbij te gaan aan begrippen als kernexplosie, radioactieve neerslag en hun rampzalige gevolgen. Speciaal voor de huisvrouwen in onze gemeente kan het van belang zijn deze drie avonden, die uitgaan van de Fede ratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpver lening, mee te maken. Opgaven voor de nader aan te kondi gen cursus zijn ten allen tijde welkom. Zandvoort 15. J. A. van den Bosch-Feiten. Cursus voor eerste hulp Woensdag 22 september j.l. vond in Hotel Buitenkist" een propaganda- avond plaats, georganiseerd door de plaatselijke E.H.B.O. afdeling om te ko men tot een cursus voor Eerste Hulp h\j Ongelukkeu. Hoewel de organisatie goed in elkaar /.at stak de wedstrijd Feijenoord-Real Madrid een spaak in 't wiel. Slechts een klein aantal belangstellen den had zich vrij gemaakt om deze avond bij te wonen. Nadat de voorz. dhr. L. D. Boelhouder de aanwezigen had verwelkomd kreeg dhr. F. C. A. Knegjes gelegenheid het E.H.B.O. werk te belichten en de nood zaak naar voren bracht om .meer E.H.B.O.-ers op te leiden. Amerongen", zeide hij o.a.: „is één der actiefste afde lingen in de provincie Utrecht." Het verheugde hem dat deze afd. de moed opbracht om toch weer te trachten een cursus voor E.H.B.O. te beginnen daar in deze gemotoriseerde wereld waar door, zoveel ongevallen langs de weg plaats vinden, zo'n dringende behoef ten aan is. Hij besloot zijn toespraak met de slagzin: „In ieder huis een E.H.B.O.-er". Na deze rede werden enige mooie films vertoond welke be trekking hadden op E.H.B.O. en ge zondheidsgebied. Interessant was de film over de strijd in 't menselijk lichaam tussen witte bloedlichaampjes en ziekte bacillen. Ook de film over de Mond- op Mondbeade ming was zeer leerzaam. Na de pauze werden nog een tweetal natuurfilms vertoond die alle waardering oogstten. Hierin werd men meegenomen door de binnenlanden van Afrika en bezichtigde ook een prachtig Natuurreservaat. Na afloop bleek dat de cursus toch nog met 11 cursisten kan starten. De cursus die 4 oktober a.s. zal beginnen in het Groe ne Kruisgebouw a/d Kon. Wilhelmina weg staat onder leiding van Dr. P. C. Engel. Zij die deze cursus nog gaarne willen volgen kunen zich alsnog opge ven bij dhr. L. D. Boelhouder, Neder- straat 26 en dhr. D. v. Veenendaal, Kersweg 37. In een maandagavond gehouden vergadering van de winkeliersvereniging wer den er plannen gemaakt voor de a.s. Sint Nicolaasactie. Deze actie zal dit jaai drie weken duren, n.l. van 15 november tot 4 december. De hoofdprijs bestaat uil een 10-daagse reis naar het Gardameer in Italië voor 2 personen. Deze reis wordt verzorgd door het reisbureau Magneet, ofwel de tegenwaarde in geld. Daarnaast worden er nog 25 andere prijzen beschikbaar gesteld. Daarnaast krijgen de kopers nog kansen op het winnen van vele andere prijzen, zelfs enige honderden. Schatkist prijzen noemt men dit. Deze prijskansen zijn geheel gratis. Op eenvoudige maar leu ke wijze kan men deze winnen. Vooral op de koopavond wordt een prettige sfeer in het dorp verwacht. Gedacht wordt aan verliohtingsem- blemen voor de deelnemende winkeliers. Aan de schatkist actie kunnen ook niet deelnemende winkeliers meedoen. Ook de stoomboot van Sint Nicolaas gaat dit jaar weer „het ruime sop" kiezen. Besproken werd een uniform zegel systeem te nemen. Hierover zal nog na der beraadslaagd worden. Als dit door gaat betekent dit niet alleen winst voor de winkelier fnaar ook voor de huis vrouw, die met een soort zegel veel sneller kan sparen en van veel plak werk verlost wordt. Wanneer dit doorgaat volgen nadere be richten. SCHIETUITSLAGEN De leden van de Amerongse schiet vereniging „Willem Teil" waren maan dag j.l. weer bijeen om elkaar de loef af te schieten. De uitslag werd als volgt: J. D. de Greef 99 pnt; G. v. d. Horst 97 pnt; J. Niessen 94 pnt; H. den Uijl 93 pnt; A. de Haas 91 pnt; P. v. d. Sig- tenhorst 90 pnt; A. Duffels 90 pnt; J. L. Engelaar 90 pnt; G. Wijnbergen 90 pnt; J. de Haas 89 pnt; J. van Leeuwen 87 pnt; H. de Groot 87 pnt; W. Engelaar 84 pnt. en R. C. C. Brinkman 82 pnt. Dagdiensten Veenendaal - Ede - Wageningen - Rhenen Utrecht - Amsterdam Nijverheidslaan 13 Telefoon 4067 Bewoners van Dorpsstraat belemmeren aanleg riolering De raad van de gemeente Renswoude komt a.s. dinsdag 5 oktober in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de aankoop van een aantal stroken grond i.v.m. de verbetering van een deel van de Molenstraat en een voorstel tot onderhandse aanbesteding van de riolering in de Dorpsstraat. Er is bij het gemeentebestuur een brief binnengekomen van de NBM, dat NIET op korte termijn kan worden overgegaan tot plaatsing van een wachthuisje. Voor de verbetering van de Molenstraat worden enkele percelen grond aangekocht van de volgende eigenaars: E. J. van Kampen, T. Ligtrink, mevr. W. Spies-Vonk, H. Sanders en mevr. J. Vonk-Donkervoort. Wat betreft de voorgenomen riolering in de Dorpsstraat schrijven B. en W. in het prae-advies aan de raad dat de uitvoering van dit plan stagnatie ondervindt, doordat enkele aanwonende eigenaren c.q. gebrui kers niet bereid zijn hun medewerking te verlenen, waardoor B. en W. zich genood zaakt zagen toepassing te verzoeken van de Belemmeringenwet Privaatrecht. In hoge mate betreuren B. en W. het dat niet allerwege wordt ingezien dat door de aanleg van deze riolering in de bebouwde kom een belangrijke stap wordt gedaan ter bevordering van de volksgezondheid. Het gemeentebestuur heeft het volste vertrouwen dat de Kroon het openbaar belang zal er kennen, waarna aan de minister van ver keer en waterstaat zal worden verzocht de SPECIAALZAAK IN Anatomische brilaanpassing ZIEKENFONDSLEVERANCIER TELEFOON 3184 HOOFDSTRAAT 51 NAAST DE APOTHEEK VEENENDAAL gedogingsplicht op te leggen. Eén en ander heeft tot gevolg dat de uitvoering van dit plan moet worden opgeschort. Aanvankelijk was het gemeentebestuur voornemens dit werk openbaar aan te be steden, maar bij nadere beschouwing meent men dat er alleszins aanleiding bestaat om tot onderhandse aanbesteding over te gaan. Er moet op particulier terrein worden gewerkt, wat meestal in gebruik is als siertuin. Dit werk zal dus met de uiterste zorg uitgevoerd moeten worden teneinde te voorkomen dat schade aan de tuinen wordt aangebracht. De a.s. aannemer moet zich garant stellen dat het ook in derdaad met zorg zal gebeuren. Voorgesteld wordt de leden van de com missie van advies inzake woonruimtevorde ring te herbenoemen. Hierin hebben zitting de heren W. v. d. Brandhof, G. van Ginkel, G. R. van Leeuwen, A. J. Verdam en E. Zweers. De heer J. Brunt kan om gezond heidsredenen geen herbenoeming aanvaar den in de commissie tot wering van school verzuim. B. en W. stellen voor de zittende leden weer te benoemen en zullen zich be raden over de vacature Brunt. Het bedrag per leerling voor de School met de Bijbel wordt voorgesteld te verhogen en te brengen op 60, Het USO zal, indien de raad het goed keurt. een subsidie ontvangen van 50. per jaar. RENSWOUDSE DAMES MISHANDELDEN INWOONSTER Drie dames uit Renswoude, die woens dagavond thuis een verjaardagsfeestje hadden, besloten om naar Ederveen te rijden en daar een bestaande vete te gaan beslechten. Ze arriveerden in de Hootsen- straat en raakten daar in -gevecht met mevr. A., die behoorlijk werd mishan deld. Tegen de aanvalsters is proces-ver baal opgemaakt. VERKENNERSGROEP OPGERICHT Het bestuur van de plaatselijke com missie van de Ned. Padvinder vereni ging. afdeling Scherpenzeel, heeft op haar laatst gehouden vergadering be sloten tot oprichting van een verken- nersgi'oep. Deze start op zaterdagmid dag 16 oktober aanstaande om 2 uur in het hordehol aan de Koepellaan. Jongens van 12 tot 14 jaar die hier voor voelen of meer willen weten, kun nen zich nu opgeven of dit gaan be spreken bij de heer T. P. Kooij, Doorn boomspark 5 te Scherpenzeel, tel. 1739. PUZZELRIT Tweeentwintig deelnemers versche nen dinsdagavond aan de start bij ca fé Marktzicht om deel te nemen aan de puzzelrit voor bromfietsbestuurders, uitgeschreven door de winkeliersver eniging E.M.M. in verband met haar 30-jarig bestaan. Het parcours was uit gezet door de heer J. H. Pol en de uit slag was als volgt: le prijs A .v. d. Fliert met 4 str.p.; 2e prijs J. van Brug gen met 8 str. p.; 3e prijs A. Algera met 8 str.p.; 4e jtfjjs J. van Leuveren met 8 str.p. en poedelprijs J. Methorst met 110 strafpunten. De dam-, klaverjas- en schutjaswed strijd. die maandagavond in de ge meentelijke eierhal werd gehouden, is een groot succes gebleken. VERKRIJGBAAR BIJ: Hoogstraat 9-11 tel. 2292 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 6