van ENGELENBURG's NOG MEER MODEHUIZE HENK DE KONING een zelfstandige baan STELEN MAG NIET FLINK MEISJE VAN INGEN cassière bediende Veel liefs van Ronnie kampioensinspiraties met sportartikelen van sporthuis ,Cocky' speciaalzaak in cp/fteide mode AMEROÏVGEN Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 8 oktober 1965 12 Wéér zo'n fenomenale creatie uit de fameuze collectie van vriendelijke verkoopster, MANUFACTUREN BEDDEN&LEDIKANTEN Voor verheugende gebeurtenissen Drukkerij „De Gelderse Vallei" 23,95 32,95 Of noemt u maar op. Alles wat mode en gebreid is hebben wij voor U. De grootste sortering en beslist de voordeligste prijzen. Oktober wijnmaand feest met wijn RHENEN RIJN Wim Koning „Stichtse Oever" G. J. Veldhuizen GULDENS SPAREN BIJ VAN INGEN P.U.E.M. ruilde grond met Algemene Bank Nederland Kerkewijk 35, Veenendaal Tweede prijs voor Ons Genoegen UIT DE RAAD VAN VEENENDAAL Geen bungalow VAN 11 -16 oktober Patrimoniumlaan 46 - Tel. 3262 - Veenendaal WIJ HEBBEN voor een die op prettigewijze en geheel zelfstandig onze klanten kan bedienen. Leeftijd 22 jaar. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties gaarne aan onderstaand adres. SCHRIJVERSPARK 77 VEENENDAAL Maar heus: al die moderne lapjes van Jac. van Schuppen's wintercollectie zijn „om te stelen!" Altijd weer iets anders en altijd weer even mooi even apart eneven voordelig! Loop voor de aardigheid eens even binnen en kijk eens wat een gewel dige verscheidenheid er is. U kunt uw hart ophalen bij: VEENENDAAL GORTSTR.39 TELEF. 2321 laat men ^fijn" drukwerk vervaardigen zoals geboor tekaartjes ondertrouwkaarten. visitekaartjes etc Raadpleegt O onze collectie dames vest met ingebreide effen bloem in nieuwe kleuren ook grote maten slechts Leuke stoere sporttrui met dikke kabels in 100% wol (wij importeren alles zelf) dat is in aan de Iedere vrijdag en zaterdagavond (uitgezonderd 16 oktober) met medewerking van het bekende orkest Wijnfeest in de Telefoon 2777 - Veerplein 1 - Rhenen GEVRAAGD in kruidenierszaak, liefst met het vak bekend. Zaterdagsmiddags vrij. Parallelweg 103 Veenendaal Tel. 2995. REGENBROEKEN 3,98 - 6,98 PONCHO 4,98 - 6,98 IM. LEDERJASSEN 39,50 IM. LEDERJACKS 32,50 Gelderland 7 Veenendaal Pr. BERNHARDLAAN 103, VEENENDAAL In een snel groeiend en interessant bedrijf vra gen wij een en een voor de groente- en fruitafdeling De aanstelling geschiedt volgens gunstige arbeidsvoorwaarden, zoals goed loon, gratis bedrijfskleding enz. Aanmelden aan de zaak. -{X Het gebouw van de Algemene Bank Nederland dat door de voorgenomen ruiling met PUEM een goede uitbreiding kan krijgen. (Zie links op de foto). Naar wij vernemen is dezer dagen een transactie tot stand gekomen tussen de directies van de PUEM en de Algemene Bank Nederland. Zoals bekend wilde de PUEM een nieu we vestiging onder aan de Markt, maar wachtte al geruime tijd op de bouwver gunning. Thans is overeengekomen dat de Alg. Bank Nederland het stukje grond ge bruikt voor uitbreiding van de bestaande ruimte. De PUEM zou dan in het bezit komen van het pand Kerkewijk 61 waar voorheen - voor de fusie - de Ned. Handel Mij. zetelde. Het kantoor van de PUEM thans nog aan de Kastanjestraat zal dan hoogstwaarschijnlijk naar de Kerkewijk worden overgeplaatst, waarbij de bene denverdieping als toonkamer wordt inge ruimd. jongen stal honderd gulden van oma De Veenendaalse politie heeft dinsdag de 13-jarige jongen de H. uit Ochten aange houden. Hij had zijn grootmoeder in Veenen daal bezocht en toen een bedrag van honderd gulden meegepikt. De politie kwam achter dit voorval nadat hij met een andere jongen een blind meisje had lastig gevallen door haar geleidehond met een pistooltje te bedreigen. Toen men deze knaap, de 12-jarige M. uit Veenendaal, een verhoor afnam kwam op eens een bedrag van twintig gulden tevoor- schijn. Hij vertelde dat bedrag van een vriend uit Ochten te hebben gekregen. De jongen uit de Betuwe die daarna werd opge spoord, bekende al gauw wat hij had mis dreven. Van het geld van oma had hij o.m. een horloge en snoeperij gekocht. Beide jon gens zijn aan de resp. ouders overgegeven. WEDSTRIJD H.V.V. Zaterdag 9 okt. a.s. wordt er een clubwedstrijd gehouden van de politie honden Dresseerclub „Het Vrije Veld" te Amerongen. Dit is de eerste clubwedstrijd van deze vereniging. De wedstrijd wordt gehouden bij het Berghuis, aanvang half twee, en zal bestaan uit gehoor zaamheidsoefeningen en stelwerk. Aan de gehoorzaamheidsoefening ne men 7 honden deel, aan het stelwerk 4. Het bestuur hoopt op veel belangstel ling. Op het zaterdag j.I. te Enschede ge houden zaalconcours wist Ons Genoe gen een tweede prijs te behalen met 89 punten. Voor de muzikanten was dit wel min of meer een teleurstelling. Men had gehoopt op een eerste prijs, waardoor overgang naar de Ere-afde- ling een feit zou zijn. Dit is niet ge lukt en men blijft in de afdeling Uit muntendheid. Wellicht is dit mede te wijten aan het feit dat Ons Genoegen een half uur op het podium heeft moeten wach ten omdat de jury ging pauzeren. Waarschijnlijk echter zal er nog deze maand een mogelijkheid tot herkan sing zijn, als wordt deelgenomen aan het concours te Kaatsheuvel. DISTRICTSAVOND NUT Maandag 15 nov. a.s. wordt in de Stadsschouwburg te Utrecht een dis trictsavond gegeven. De Nederlandse Comedie komt met 't stuk Maria Stuart van Fried rich von Schiller, met in de „Beste Ronnie, ik zal je wat vertellen uit onze jeugd Als nare bakvis van ze ventien kwam ik bij de Revue. Ik had ge zegd, dat ik al achttien was, anders had den ze me vast niet aangenomen. Bep werkte er al een paar jaar en nam me In bescherming tegen de troep, want al lacht iedereen op het toneel, in werkelijkheid gunt de een de ander het licht in de ogen niet en heerst er een grote naijver, want iedereen is bang, dat de ander voorge trokken zal worden en iedere nieuweling wordt met scheve ogen aangekeken. Voor al als die nieuweling het nodige van moe der natuur heeft meegekregen. En dat was toevallig met mij het geval, zie je? Dus Bep werd mijn duenna, hielp me en gal me steun. Zo werden we vriendinnen Mijn ster schoot wat sneller omhoog dan de hare, dus „De rollen keerden om", vulde hij aan. „Precies. Toen kwam Bernard in mijn leven. Je weet er alles vanik heb het je verteld. Bep moedigde het aan. Na mijn huwelijk bleef ze-me vriendin. Voor al nadat Bernard genoeg van me gekre gen had. Ik haalde Bep over om met dan- Feuilleton door Maartje Zeldenrijk sen op te houden en bij me te komen als alsnu ja, gezelschapsdame zullen we maar zeggen. Ze heeft ook veel teleurstel lingen in haar leven gehad. Met mannen natuurlijk". Hij meesmuilde. „Die slechte mannen" „Ronnie, je weet, dat er schoften zijn in de wereld. Bep is erg lief, was inder tijd ontzettend goedgelovig. Er was een akteurik zal maar geen namen noe men. Ze scharrelden een poosje samen en Bep was weg van 'm Ging uit met hem en liet zich helemaal gaan. Hij beloofde met haar te trouwen. Ze gaf hem al haar spaarduitjes.... nu ja, misschien begrijp je het al zo'n beetje. Hij was al jaren getrouwd, had vier kinderen en haar geld maakte hij op met andere vrouwen. Ze heeft het er erg kwaad mee gehad Ik had nog wel eens hoop, dat Han, als hij klaar zou zijn met zijn studie, met haar zou trouwen. Maar Han is een idioot „Hij heeft alleen maar oog voor jou". Ze had geknikt. „Ik weet het. Wat die sufferd in mij zietEn Bep aanbidt hem in stilte. Ze heeft een hart, dat over vloeit van liefde. Heb je dat dan zelf niet gemerkt?" Hij begon haar te begrijpen. „Je bedoeltdat ze een flirt se rieus opvat?" „Zoiets. We zijn vriendinnen en ze heeft enkele dagen later alles opgebiecht, dat je haar in je armen hebt genomen en kuste. Ze schaamde zich voor mij, omdat ze denkt, dat wij op de duur zullen trouwen" „Dat denk ik ook". Ze had gelachen. „Houd op, Ronnie. Als je dan te zijner tijd met alle geweld wilt trouwen, waarom dan niet met Bep? Ze zal een iedale echtgenote zijn voor een beroemde kunstenaar HOOFDSTUK III Yolanda kwam de kamer binnen. „Ronnie, het is tijd om te gaan. Wat nu? Ben je in slaap gesukkeld?" Hij kwam lachend overeind. „Een beetje gedoezeld en nagedacht over het verle den". Ze nam zijn arm. „Je hebt nog gelijk Gelukkig ben jij iemand, die ieder kwar tiertje kunt benutten om te rusten. Gaan we? Beneden staan enkele meisjes, die je handtekening willen Wees lief voor ze Hij bleef staan en kerk de vrouw aan „Ik ben voor dames altijd lief. Dat brengt m'n vak mee. Overigens, als je zo'n ge distingeerde schat als manager hebt Ze kuste hem vluchtig op de wang. „Houd op, Ronnie, je maakt me ijdel. Je mag beneden je charmes verdelen over die schapen". In het vliegtuig zat hij een poosje te bladeren in het poolse woordenboekje, maar al spoedig zat hij weer te mijmeren. Bep, dacht hij, zit altijd maar in haar eentje in Wassenaar. Nu ja, Han en Augie zullen er op gezette tijden wel binnen wippen. En ze had natuurlijk haar werk zaamheden in het grote huis met alleen de werkster. Bovendien kon ze gebruik maken van de kleine auto, als ze ergens heen wilde. Tussen de bedrijven door schreef Yo af en toe een briefje en hij wist, dat ze dan van zijn suksessen ver telde. De kleine, slanke Bep. Met haar lieve gezicht en schitterende ogen. Gek, dat hij na die middag en avond, dat hij met haar gezwommen en gewandeld had, vaker aan haar dacht. Misschien, omdat ze toen uren samen waren? Ongestoord? Omdat hij haar enkele malen gekust had? En ze zo ontroerend stil in zijn armen gelegen had? Ja, Yolanda had gelijk: Bep zou inderdaad een uiterst toegewijde vrouw zijn. Een vrouw, waarme eje niet spoedig ruzie zou krijgen, die alleen maar aan opofferingen zou denken en het geven van haar liefde als haar hoogste levensopdracht zou be schouwen. Met haar en bij haar zou iede re tijdelijke thuiskomst na een toernee een feest zijn. Misschien wel een wild feest van twee jonge, blijde mensen. Na zijn optreden in Warschau, dat op nieuw een geweldig sukses werd, hadden Ronnie en Yolanda de volgende dag enke le uren om de stad te bekijken. Bij een souvenierswinkeltje bleef hij staan en keek naar de kaarten. Zodra hij een kaart met een kerktoren zag, dacht hij aan het meisje in de Beemster, dat aan haar rol stoel gekluisterd was. Wellicht voor haar gehele leven. Wanneer was het, dat hij haar voor het laatst had gezien? Maanden geleden, toen hij pas bekendheid begon te krijgen, was hij er op een zondagmiddag geweest. Als gewoonlijk had hij haar wa gentje gereden en hadden ze prettig ge babbeld. Bij bijn vertrek had ze zijn hand gegrepen en gezegd: „Ronnie, ik voel, dat je een beroemde zanger zult worden. Ik wens je heel veel sukses". Hij kocht drie kaarten met kerken en ging ze bij het stalletje schrijven. „Hoe kom ik aan postzegels?" vroeg hij aan Yolanda. Ze bladerde in het woordenboekje en na veel gehaspel begreep de vrouw in het stalletje, wat ze wilde. Ronnie onderte kende de kaarten met „Veel liefs van Ronnie". (Wordt vervolgd) hoofdrollen Ank van der Moer, Ellen Vogel, Han Bentz van den Berg en an deren. Tot en met 23 okt. kunnen leden zich opgeven bij het secretariaat Hof 8. De toegangsprijs is f 6,Wellicht zal het mogelijk zijn het vervoer gezamenlijk te regelen, door de welwillende mede werking van autobezitters. (Vervolg van pag. 1) Men kan beter spreken van takken van sport, want de heer Verkuyl deelde mee dat naast atletiek, gymnastiek, volleybal en wandelen ook nog honkbal, korfbal en hockey beoefend worden. Als er later eens een andere vereni ging subsidie aanvraagt zou er alweer een nieuw voorstel moeten komen, al dus de heer Verkuyl. Wethouder van Kuyk (AR): Deze ver enigingen worden nu gesubsidieerd. Het staat niet bij voorbaat vast dat anderen wor den uitgesloten, hoewel zich natuurlijk ver enigingen kunnen melden die niet aan de normen voldoen. Mevr. Buddingh bleef vol houden dat het verschil tussen grote en kleine verenigingen voor haar niet accep tabel was. De heer Bastmeyer was 't hier mee eens. Kleine verenigingen kunnen ook op zware kosten zitten. Zijn fractiegenoot de heer Van Genderen was een geheel andere mening toegedaan, hij vond dat de grote clubs extra kosten hebben. De heer Haggenburg (KVP): Zou het artikel willen omdraaien en juist de kleine clubs meer willen geven. Heb wel eens horen verluiden dat bepaalde clubs worden voorgetrokken. De heer Ester (AR): Zou er ook voor willen pleiten dat nieuwe verenigingen even tueel ook aan bod kunnen komen, maar ben het met het college wel eens dat de grote verenigingen meer kosten moeten maken. De opmerking van de heer Haggenburg over de z.g. „voortrekkerij" vind ik levensgevaarlijk, aldus de heer Ester. Weth. Van Kuyk zou de heer Haggen burg willen verzoeken zijn opmerking eens aan te tonen, waarop het KVP-lid niet in ging. De heren Van Hardeveld en Verkuyl bleven het onlogisch vinden dat geen takken neerleggen als het inderdaad een voorlopige regeling betreft. Mevr. Buddingh (VVD) en de heer Haggenburg (KVP) vroegen aan tekening dat ze zich niet konden verenigen met het verschil in het subsidiebedrag tussen de kleine en de grote verenigingen. De heren Van Deelen en v. d. Haar (SGP) waren om principiële redenen tegen het verlenen van elke subsidie aan de jeugdsporten. Het voorstel tot het opnieuw heffen van rechten over de medische sportkeuring deed de heer Van Hardeveld opmerken dat die ene profspeler, die nu 25,moet betalen, zich wel in een andere plaats zal laten keu ren. De voorzitter merkte op dat belasting- vlucht altijd wel plaats heeft. De heer v. d. Haar (SGP) was tegen het voorstel omdat de medische sportkeuring maar door de betrokkene zelf moet worden geregeld en de gemeente er geen bemoeienis mee moet hebben. De Raad besloot vorig jaar aan de heer Maters 'n bungalowterrein te verkopen in 't complex De Engelenburg. De koper was een van de eersten die zich als gegadigde meld de. Tegen het door hem ingediende bouw plan bestond bij het college van B. en W. in principe geen bezwaar. Na uitgifte van de bouwterreinen aldaar kwamen B. en W. tot de conclusie dat het plan van de heer Maters uit esthetisch oogpunt ontoelaatbaar moest worden geacht. Men stelde zich in verbinding met de betrokkene met het verzoek het plan te wijzigen. Dit leverde voor de heer Maters onoverkomelijke bezwaren op, zodat thans werd voorgesteld om het terrein gewoon van hem terug te komen tegen de oorspronkelijke koopsom, verhoogd met de door hem ge maakte notariskosten, groot 1.844,50. Dit komt het college billijk voor. Verschillende raadsleden wilden weten wie nu eigenlijk de schuldige was van deze mis lukte transactie. De voorzitter erkende rui terlijk: Als er sprake is van schuld dan ligt die bij ons college. Wethouder van Kuyk: De heer Maters was te goeder trouw, maar toen het plan onder ogen kwam van het college van G.S. werd het afgewezen. Er mag nu eenmaal maar niet raak gebouwd worden in dat bungalowplan en trouwens nergens. De heer Van Deelen was op de hoogte van de kwestie en verzekerde dat de heer Maters niet de minste schuld trof. B. en W. hebben het plan afgekeurd. Onder grote hilariteit vroeg de heer v T.e»nwen hoeveel dat het wTm«wwtRAz. SCHIEDAM van sport, maar bepaalde verenigingen wer den genoemd. De heer Ester geloofde dat B. en W. eventueel de nieuwe gegadigden eenzelfde behandeling zouden geven. Mevr. Buddingh wilde deze bevoegdheid liever aan de Raad houden. Wethouder Van Kuyk wilde geen enkele vereniging uitsluiten. De voorzitter verklaarde dat het voorstel als een proef moet worden gezien en geen wet van Meden en Perzen is. Dit betwijfel de de heer Van Hardeveld. hij zag er een definitief besluit in. De heer Bastmeyer vond de proefperiode van twee jaar te lang. De heer Verkuyl wilde zich bij het voorstel het college per hoofd zou gaan kosten. (Na even rekenen komen wij op ƒ461,125). Het voorstel van B. en W. werd overigens z.h.s. aangenomen. PIT-Kollekte Geef gul!

De Vallei | 1965 | | pagina 12