Nieuwsblad voor Veenendaal Omstreken Raad van Veenendaal besprak parkeer problemen en subsidie aan Jeugdsport malser AGENDA P.v.d.A.-fractie gekant tegen het noemen van bepaalde verenigingen S.G.P. om principiële redenen tegen subsidie Resultaten Scheepjeswol verbeterd 12-JARIG MEISJE UIT RHENEN GEDOOD BIJ BOTSING Complex z.g. Bogaerswoningen nadert voltooiing Hoofdonderwijzer G. J. Hulsebos, 25 jaar verbonden aan Openbare Rijnsehool INr. I» Uitgave: drukkerij „De Gelderse Vallei" Veenendaal Grote dropping van speeltuinver. Sav. Lohmanstraat WIST U lid goed wonen veenendaal wageningen ELST OVERBERG &ctzcruuiale DAME3- WAARDEBON KIJKGRIJP 39e JAARGANG VRIJDAG 8 OKTOBER 1985 Redaktie en administratie: Parallelweg 10 - Veen endaal Tel. 0 8385-2022 (2 Ignen) - Giro 563427 Redaktie: W. F. ter Hoeren Advertenties en abonnementen kannen ook worden opgegeven bij de agentschappen van „De Vallei" in plaatsen van verschijning VALLEI ADVERTENTIES Advertentieprijs per mm 16 cent Speciale kontraktprijzen op aanvraag Minimam advertentie 40 mm Rubriek Vraag en Aanbod 1-10 woorden 1,50, elk woord meer 10 cent Abonnementsprijs 2,25 per 3 maanden Losse nummers 25 cent Verschijnt tweemaal per week in: Veenendaal Rhenen Eist Achterberg Amerongen Overberg De Haar Ede Kade Maanderbuurt De Klomp Ederveen Renswoude Scherpenzcel In de Veenendaalse gemeenteraad werd gisteravond nogal langdurig gediscussieerd over het subsidiëren van de Jeugdsport in deze gemeente. De fractie van de Partij van de Arbeid kantte zich tegen het besluit van B. en W. omdat bepaalde verenigingen die van de subsidieregeling zouden profiteren met name werden genoemd. De parkeerzondaren zullen in 't vervolg kunnen re kenen op verscherpt toezicht, indien de bewoners hiervan last ondervinden. Verschillende leden van de Raad hielden zich met het parkeerprobleem in het algemeen bezig. VOORSTEL Nadat de voorzitter had medegedeeld dat in de toestand van het raadslid de heer Diepeveen een verbetering ten goede was ingetreden nadat hij bij een ongeluk vrij ernstig werd gewond, kwam het voor stel omtrent wijziging in de algemene po litieverordening ter sprake. Het voorstel hield in dat het parkeren van motorvoer tuigen op hinderlijke wijze, na een klacht van bewoners in die omgeving, kan wor den beboet en ook het gebruik maken van de openbare weg voor het verrichten van reparaties, het maken van reclame of het uitstallen van handelsvoorraad. De heer van Genderen (CHU) ging wel akkoord, piaar vroeg zich af waar de bezitters van grote wagens die dan wel moeten neer zetten, als er nergens plaats is. De heer van Leeuwen (AR): Wordt men alleen beboet na een bepaalde klacht of gaat de politie controleren? Overwegen B. en W. voorts niet om een z.g. blauwe zone in te stellen?. De voorzitter verklaarde dat de zaak de aandacht van het college heeft, maar op dit moment ziet men nog geen aanleiding om tot de instelling van parkeerschijven of -meters over te gaan. Met vreugde con stateerde de voorzitter dat de gemakzucht afnam in dit opzicht. De heer v. d. Haar (SGP): De eigenaars Iedereen kan meedoen De speeltuinver. Sav. Lohmanstraat organiseert op vrijdag 15 okt. 's avonds om zeven uur een grote dropping. Ge start wordt bij groentehandel Schoe- man, waar een oriëntatiepunt wordt opgegeven. Hierna gaat het in een aantal dichte auto's naar de onbekende plek, waar de inzittenden aan het „avontuur in het donker worden prijsgegeven. Op de route moeten nog diverse opdrach ten worden uitgevoerd. Iedere Vee- nendaler kan aan de gezellige drop ping meedoen. Het inleggeld bedraagt een gulden. Men kan zich thans al op geven bij de heer Van Wijk, Sav. Loh manstraat 157, tel. 3291. Schilders uit Israël exposeren in 't Lanterentje Galerie 't Lanterentje in de Hoofd straat opent vanavond een expositie van een groep schilders uit Israël. Bur gemeester dr J. Hazenberg zal ter ge legenheid hiervan een begroeting uit spreken. van rijscholen hebben geen ruimte om hun auto neer te zetten. De voorzitter merkte op dat men als men verdiensten wil verwerven dat op een normale wijze moet doen en niet anderen in gevaar brengen. Sommigen hebben wel een hand leiding nodig. De heer van Genderen: Het zijn toch allen geen verkeerszondaars? De heer van Leeuwen vond dat de gemeen te geen taak heeft om voor stallingsruim te te zorgen. Het voorstel werd na deze discussies z.h.s. aangenomen. Jeugdsport Het voorstel tot wijziging van de subsidieregeling t.b.v. de Jeugdsport werd hierna van alle kanten belicht. Mevr. Buddingh (WD) vond het ab normaal dat de grotere sportvereni gingen bevoordeeld werden. Immers boven de 701 jeugdleden ontvangt een vereniging f 4,per lid, maar vereni gingen met 20 t/m 50 leden maar f 2, Toch kan het voorkomen dat juist de kleinere verenigingen grotere kosten moeten maken aldus Mevr. Buddingh. Waarom dit verschil dan? De heer Verkuyl (P.v.d.A.) ver klaarde dat zijn fractie wel voor sport- subsidie is, maar minder gelukkig met het voorstel van B. en W. Er wordt hier gesproken van bepaalde vereni gingen (de gymnastiekver. Sparta, de Volleybalver. Panters, de Veenendaalse Atletiekver. en de Chr. Sportstichting DEOS, Red.) Dinsdagmiddag 12 oktober, tijdens de ontspanningsmiddag voor bejaarden in het O.C.B. gebouw vertoont mevr. Thijs-Hom- merson dia's. Mevr. Thijs en haar dia's zijn voor de bejaarden geen onbekenden meer en het zal zeker weer een interes sante middag worden, die voor dames en heren toegankelijk is. (Zie verder pag. 12) Godsdienstonderwijzer Meijer sprak voor bejaarden Tijdens de eerste bejaardenontspan- ningsmiddag van dit seizoen, die op 6 oktober werd gehouden, sprak de heer J. Meijer, godsdienstonderwijzer te Vee nendaal over het werk van Albert Schweitzer. De opkomst had wel groter kunnen zijn, maar de bejaarden die ondanks het mooie weer toch gekomen waren, hebben met belangstelling geluisterd. De heer Meijer vertelde over het le ven en het werk van de bekende zen deling-arts, die ook nog theoloog, wijs geer en begaafd musicus was. Voor zijn goede werk werd hem de Nobelprijs voor de vrede aangeboden, al dat geld (f 100.000,gebruikte hij voor zijn ziekenhuis. Eenennegentig jaar oud stierf Albert Schweitzer, in zijn geliefd Lambarene werd hij be graven. Het stemt de directie van de N.V. Koninklijke Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek v.h. Wed. D. S. van Schuppen en Zoon tot voldoening dat, ondanks felle concurrentie de financiële resultaten zijn verbeterd en dat de positie van de merkartikelen onverzwakt is gebleven. Blijkens de verlies- en winstrekening per 30 april 1965 steeg de exploitatie rekening tot f2,55 milj. (vorig jaar f 1,05 milj.). Diverse baten brachten op f89.029 (f26.860). Aan belastingen kwam vorig jaar f 443.000 vrij. Afschrijvingen vergden f 1,01 milj. (f 0,99 milj.). De te beta len interest daalde tot f 397.738 (f 442.660). Aan belasting moet worden betaald f 175.000 (nihil). Voor verliezen van de deelneming in Van Olphen N.V. werd een voorziening getroffen van f 615.000 (f 320.000) Hierna resteert een saldowinst van f 369.778 (f 521.900). Voorgesteld wordt het dividend te verlagen tot zeven pro cent (v.j. 10 pet.) doch hiervoor moest toen f 820.000 worden onttrokken aan de waarderingsreserve ijzeren-voor- raadsysteem. Het aandelenkapitaal bleef ongewijzigd op f 4.66 milj. De ge noemde onttrekking van f 820.000 wordt nu weer ongedaan gemaakt. Ter bestrijding van de bijzondere voorzie ningen wordt 2,5 milj. aan de reserve onttrokken. De orderportefeuille is op dit moment groter dan een jaar gele den, zodat althans de komende maan den zeker op volle capaciteit gewerkt zal worden. De oorspronkelijke opzet van de samenwerking met Van Olphen N.V. is voorshands mislukt, de aande len in Van Olphen zijn op één gulden gewaardeerd. Nieuwe vestiging in Veenendaal B(j het gemeentebestuur is een verzoek binnengekomen van de heer C. van Vliet, Rijksstraatweg 167 te Eist om een perceel industrieterrein te mogen aankopen in het complex Industriewijk I ter grootte van pl.m. 816 ca. tegen een prijs van f 24.480,- totaal teneinde op dit perceel een fabriek voor geconserveerd dierenkrachtvoedsel te bouwen. Ter voorkoming van eventuele hinder c.q. stank van dit bedrijf is een bijzon dere bepaling opgenomen. De heer van Vliet vertelde ons desge vraagd dat hij zijn bedrijf, met 6 man personeel, liever verplaatste naar een in dustrieterrein omdat dat centraal gelegen is. Het bedrijf bestaat thans vier jaar. Van enige hinder of stank is niets geble ken in Eist, de heer van Vliet had nog geen enkele klacht gehoord. Wel ver spreidde een ander, inmiddels opgeheven bedrijf, een ontzettende stank die als een nevel over Eist lag aldus de heer van Vliet. Zijn bedrijf is gevrijwaard van deze klachten omdat men voortdurend met vers vlees omgaat, dat door de regionale vleeskeuringsdienst wordt onderzocht. Het gebouw dat de heer van Vliet wil stichten is 25 meter lang en 12 meter breed. Hij hoopte zich begin 1966 in Vee nendaal te kunnen vestigen. - -tv MOTORRIJDER TEGEN AUTOBUS Woensdag reed de motorrijder Van D. uit Delft op de Kerkewijk ter hoogte van de Bergweg tegen een NBM bus, die plotseling moest afremmen. De 23- jarige jongeman kwam te vallen en werd vrij ernstig aan z'n linkerbeen ge wond. Hij werd naar het Julianazie- kenhuis overgebracht. MISHANDELING DOOR BUURVROUW Dinsdag deed mevr. A. uit het Schrij verspark aangifte van mishandeling ge pleegd door mevr. S. eveneens wonen de in deze wijk. Mevr. S. zou de andere dame in het trappenhuis tegen het been geschopt hebben. De politie nam de zaak in onderzoek. dat er vandaag in Veenendaal ver kiezingen worden gehouden? dat tal van aanplakbiljetten met leuzen dit aankondigen? dat deze in de Tuinstraat te zien waren? dat de leerlingen van de HBS een schoolraad kiezen? dat wij de meest originele leuzen aantroffen? dat de uitslag hedenmiddag bekend zal zijn? dat het gebouw van De Instuif op z'n (houten) grondvesten heeft ge trild? dat een grote bulldozer de grond aan de voorzijde loswoelde? dat het gebouwtje toch stevig ge noeg was om stand te houden? dat het hoog tijd wordt dat men een ander onderdak krijgt? interieurverzorging binnenhuisarchitectuur PRESIDENT SUKARNO WEER IN HET OPENBAAR President Sukarno (M) gefotografeerd tijdens de kabinetszitting in Djakarta, woensdag de eerste maal na de staatsgreep, dat de President weer in het openbaar is verschenen. Links zien we nog de eerste onder-premier Subandrio en geheel rechts de tweede onder-premier Dr. Leimena. Tweede van rechts de marinechef, vice admi raal Martadinata. Het 12-jarige meisje M. M. L. Z. uit Rhenen kwam woensdagmorgen bg een botsing op de Lawickse Allee te Wageningen om het leven. Zg zat in een per sonenauto bestuurd door haar vader, de 42-jarige C. A. Z. In de dichte mist wilde de heer Z. een vrachtauto passeren die met brandende achterlichten geparkeerd stond. Bij deze manoeuvre zag hg plotseling de lichten van een tegenligger voor zich opdoemen en had de heer Z. geen andere keus dan naar rechts te zwenken. De personenauto botste met zijn rech terkant tegen de linkerkant van de vracht auto en schoot met zijn neus onder de laadbak. Het bovenstuk van de auto werd totaal verbrijzeld. Het dochtertje verloor hierbij op slag het leven, de bestuurder werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Kort na dit ongeval ontstond door de filevorming weer een aanrijding. Een uit de richting Rhenen komende personen auto verminderde zijn snelheid zoals werd aangegeven, maar dit werd niet opge merkt door de achter hem rijdende wa gen. Een botsing was het gevolg, waarbij de voorste auto naar de linker helft van de weg schoof en in botsing kwam met een uit tegenovergestelde richting komen de auto. Mevr. v. d. M. uit Eist liep hier bij een lichte hersenschudding op, terwijl aan de auto's zware schade ontstond. De goedkope Bogaers woningen op de Molenstraat te Amerongen. Een novum voor deze streek. 55-jarige bruiloft echtpaar Stegmeyer Op 26 oktober a.s. hoopt het echt paar J. Stegmeyer-D. C. Stegmeyer- Stuivenberg van Woudweg 47 hun 55 jarig huwelijksfeest te vieren. De bruidegom is 79, de bruid 78 jaar. Uit het huwelgk werden twee kinderen geboren en er zgn 3 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen. Het echtpaar Stegmeyer is afkomstig uit Rotterdam, maar woont reeds se dert 1930 in het landelijke Eist. Men De Amerongse aannemer fa. J. van Manen bleek bereid de woningen te bouwen tegen de vastgestelde prijs. Nu een aantal maanden aan dit project is gewerkt nadert de bouw haar voltooi- Door verschillende aankopen kreeg de gemeente de beschikking over een perceel grond aan de Molenstraat hoek Burg. v. d. Boschstraat. Aan de archi tect C. M. Ploeg te Amerongen werd opdracht gegeven hierop een aantal „betaalbare" woningen te ontwerpen. De heer Ploeg diende plannen in voor een zestal zgn. Bogaerswoningen, drie blokjes van 2 kleinere bungalows voor alleenstaanden en kleine gezinnen. ing. Het blijkt nu wel dat de architect in zijn opzet zeer goed is geslaagd. Wanneer alles klaar is en de gemeente het openbare plantsoen voor en om de woningen heeft aangelegd heeft de in valsweg voor het dorp een fraai aan zicht gekregen. De totale kosten van de woningen kwamen inclusief de grond op f 21.000,De gemeente ver kocht de kavels aan een zestal inwo ners die door dit initiatief een mooi huisje krijgen tegen een aantrekke lijke prijs. Voor de heer J. van Manen was dit de eerste keer dat hij dergelijke Bo gaerswoningen bouwde. Door de erva ring hiermede opgedaan is hij voorne mens om met de bouw van dergelijke projecten door te gaan, zodra hiervoor mogelijkheden aanwezig zijn. In het belang van de vele woning zoekenden in deze gemeente is het te hopen dat er spoedig opnieuw een ge legenheid geschapen wordt voor de bouw van deze goede en goedkope wo ningen. Het echtpaar Stegmeijer-Stuivenberg, dat op 26 oktober het 55-jarig huwe lijksfeest hoopt te vieren. is er helemaal ingeburgerd. Mevr. Steg meyer, die de laatste jaren met haar gezondheid tobt, heeft voor heel wat Elsterse gezinnen naaiwerk verricht. Ze was tot voor kort nog goed ge zond en hield zich met alles op de hoogte. Reeds vanaf 1930 lezen we „De Vallei" vertelde Mevr. Stegmeyer. Ze verlangde niet meer naar Rotterdam terug. De heer Stegmeyer was vroe ger kapitein op de gemeentelijke veer pont, in Rotterdam. Waar nu de Maas tunnel is voer de heer Stegmeyer van de ene Maasoever naar de andere. Hij liet nog vol trots een afbeelding van de oude veerpont zien, die een goed plaatsje in de huiskamer kreeg. Ook maakte de heer Stegmeyer in z'n jonge jaren verre reizen op de grote vaart, zoals 12 maal naar Indië. In 1930 werd hij op wachtgeld ge steld en vertrok toen naar Eist, was lange tijd werkzaam bij de Heide Mij. en als kantinebaas bij een rijwielfa- briek, maar geniet nu al 14 jaar lang van zijn pensioen. De 26e oktober zal voor het echtpaar Stegmeyer, dat al tijd met het wel en wee van de dorpsgemeenschap meeleefde, wel on vergetelijk worden. Ledenvergadering Overberg's Belang Zoals in de agenda reeds aangekondigd zal Overberg's Belang a.s. maandag haar 2e vergadering van dit jaar houden. De hoofdschotel wordt gevormd door een lezing over cultuurtechniek i.v.m. de ruilverkaveling en een drietal films, t.w. „Door de eeuwen heen", „Bodemverbete ring" en „Nieuw leven voor 'n oud dorp". Een en ander wordt geheel belangeloos verzorgd door de heer A. H. Veldhorst, hoofd algemene dienst, District Utrecht van de Ned. Heide Mij. Er zal tevens ge legenheid zijn vragen te stellen. Op 18 november a.s. viert de heer G. J. Hulsebos, hoofd van de openbare lagere Rgnschool te Eist het feit dat hg 25 jaar geleden zijn taak aldaar by het onder wijs opvatte. Uit de oudercommissie is een comité gevormd dat het jubilerende schoolhoofd een huldiging zal aanbieden. Het ligt in de bedoeling dat de heer en mevrouw Hulsebos op vrijdag 19 november 's avonds van 7-9 uur in de gymzaal van de school de gelukwensen van de Elsterse bevolking in ontvangst nemen. De heer Hulsebos, was voor zijn Elster periode al bij het onderwijs werkzaam, zij het als tijdelijk onderwijzer. De moeilijke crisisjaren maakten het voor de kwekelingen niet gemakkelijk een baan te vinden. Op 18 nov. 1940 werd de heer Hulsebos dan in Eist benoemd. Hij heeft zich in de dorpsgemeenschap een eigen, een grote, plaats veroverd. In tal van besturen en comite's had de heer Hulsebos zitting. Men speurde niet lang, maar verzocht hem altijd maar weer een of andere functie te aanvaarden, omdat de heer Hulsebos, als het ging om het be lang van de Elster gemeenschap, toch niet weigeren kon. In meer dan 15 verenigin gen heeft de jubilaris stimulerend werk verricht. Makelaars- en Assurantiekantoor BROUWER Kanaaiweg 2 - Veenendaal Telef 08385-2918 Alle verzekeringen Financieringen Hypotheken Koop en verkoop van onroerend goed Taxaties VEENENDAAL Vrijdag 8 oktober 7.30 uur n.m.: Opening expositie Israëlische schilders in Galerie 't Lan terentje. Zaterdag 9 oktober 8 uur n.m.: Orgelconcert in Oude Kerk op de Markt door W. H. Zwart. Maandag 11 oktober 3 en 7.30 uur n.m.: Modeshow van fa. C. Die peveen, Hoofdstraat, Veenen daal. Dinsdag 12 oktober 3 en 7.30 uur n.m.: Modeshow van fa. C. Die peveen, Hoofdstraat, Veenen daal. 2.30 uur n.m.: Bejaarden ont spanningsmiddag in O.C.B. ge bouw. Mevr. Thijs met dia's. 8 uur n.m.: Concert Chr. Ora toriumver. m.m.v. Kunst- maandorkest in Ver. Geb. Ei kenlaan. ELST Vrijdag 8 en zaterdag 9 oktober: Lunapark t.g.v. 20-jarig be staan buurtver. Franseweg. RHENEN Zaterdag 9 oktober: Ruitersport wedstrijden De Grebberuiters, 9 uur v.m. terrein Weidijk; 1.30 uur n.m. terrein Grebbeberg. Dinsdag 12 oktober 8 uur n.m.: Vergadering NCVB in achter zaal gebouw Irene. Spreker dr. Rademaker uit Ederveen. OVERBERG Maandag 11 oktober 7.30 uur n.m.: Ledenvergadering Over- bergs Belang in de school. voor betere uurwerken H00FDSTR. 91 VEENENDAAL De heer G. J. Hulsebos. Wij noemen slechts: de muziekvereni ging Crescendo, waarvan hij jarenlang voorzitter was. de EHBO afdeling Eist, de plaatselijke brandweer, de Natuur Hist Ver., kortom teveel om te vermelden. In de afgelopen 25 jaar is deze bij uitstek geschikte „onderwijsman" met Eist ver weven geweest. Dat men hem daarvoor dankbaar is zal hij op 19 november zelf wel merken. op maandag 11 oktober dinsdag 12 oktober en woensdag 13 oktober ontvangt u bij aankoop van f 7,50 aan boodschappen en tegen in levering van deze bon 500 gram GESNEDEN RODE KOOL cent voor GRCENWOUDTS SUPERMARKT Hoofdstraat 2-4, Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 1