PAUK PANTER DE VROUW VOOR HET VOETLICHT Ar&T&H M°Ufy(louu)k0t$ GVVV-WOG Veel uitwedstrijden voor streekelubs 1,00 Burgerlijke stand KERKDIENSTEN Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 8 oktober 1965 11 -16 oktober 1,98 4,48 PIT-collecte 1965 Officiële bekendmaking Gevonden en verloren Mej. M ies Bernelot Moens uit Rhenen: Ingekomen en vertrokken Doktoren- en Apothekersdiensten De gemeente Veenendaal komt an derhalf miljoen op z'n huishoudboekie voor het volgende jaar tekurt. Da's een bedrag om wel even de stetson veur te lichten. Het ergste is, dat de bestuurders er niks tegenover weten te stellen. De bronnen van inkomsten zijn uitgeput.... Die paar belastingverhogingen die een flinke kuil slaan in de knip van de in gezetenen verlichten de toestand wel iets, maar zetten toch niet zoveul zo den an de dijk die nodig zijn om uit de misere te ontsnappen. Ik heb nog nooit een begroting van de gemeente gezien die in zo'n treur spel ontaardde. Het zou de zwanenzang van de onderneming zijn as die onder neming niet toevallig een gemeente was. Veurig jaar heeft men nog mit het nodige kunst- en behendigheidswerk de moed er bij de raad en toekijkende burgers trachten in te blazen deur de begroting in twee delen te knippen. Een sluitende veur het gewone werk, en een vervolgbedrijf waarin de grote werken waren ondergebracht die fi nancieel niet rond waren te krijgen. De provincie wenst niet in deze ko medie in twee bedrijven te fietsen en heeft er zijn fiat nog niet aan gegeven. Hoe jullie het ok proberen veur te stellen, zeggen gs, de zaak sluit niet en je zult toch motten kiezen of delen. Of zuiver rioolwater öf dito zwemwa ter, mar allebei dat kan jullie bruin niet trekken. En daar zitten we dan in zak en as. Zelfs bee en wee zien geen kans meer om de zo noodzakelijke moed er in te pompen. De kopstukken van onze ge- meenschup laten duidelijk hun eerste lettergreep hangen. Ze zien geen an dere mogelijkheid meer dan in alle af hankelijkheid de hand op te houwen veur een hopelijk aalmoes vanwege de rijksoverheid. Goed, ze zeggen dan wel dat we eigenlijk as gemeente van een bijzonder karakter toch ok recht heb ben op wat meer uit de Haagse pot, mar de ondertoon van alles is toch echt een smeekbede an de residentie om ons een paar centen toe te schuiven. Eigenlijk toch wel zielig, dat je als eertijds fiere en onafhankelijke ge meente zover gekommen bint. Dat we nou an de bedelstaf zijn geraakt. Dat mosten de potters die ons veur den oorlog regeerden nog 'es kunnen lezen. Ze zouwen zich diep schamen veur hun nageslacht, mar waarschijnlijk niet inzien dat zij mit hun „stop-het- mar-in-de-ouwe-kous-politiek" mee schuldig zijn an de toestand van van daag. Daarom is 't er nou mar één devies dat past in onze geelblauwe banen: deurdouwen. Het veurbeeld van de noodlijdende gemeenten uit het verle- jen, die mit geen duit op zak groot ge- wurden zijn leit mij nog vers onder de pet. Ik kan de verantwoordelijke autori teiten alleen mar sterkte wensen en verder zonder geknur m'n duurdere vuilnisbak betalen. Sterkte wens ik ok de bouwvereni ging bij het an de man brengen van de flats van vier tientjies in de week. Ik vind de gratis reclame in onze Vallei van afgelopen vrijdag mar een veeg teken in dit bestek. Minsen verlaat je ongerieflijke huisie mit tuintjie en kruip in de droomflat. Van alle denk bare en ondenkbare gemakken veur- zien. Dit aanbod overtreft alle tekurten in het verleden. Bestel een (n)euro woning. Uit voorraad leverbaar. Wout Blauwkous Voor PIT op PAD Helpt u mee? SPORTPROGRAMMA Veenendaal naar Hilversum, DOVO naar Amsterdam In het voetbalprogramma zijn een groot aantal uitwedstrijden opgenomen voor onze streekelubs. Veenendaal moet in Hilversum pogen het eerste puntje te bemachtigen, DOVO gaat naar Amsterdam, het zo succesvolle Rhenus trekt naar Wijk en het eveneens aan de kop gaande Musketiers bindt de strijd in Lopik aan. In Veenendaal blijven GVVV en VRC in eigen huis. GVW bezit nog slechts twee pun ten. De ploeg tobt met invallers, het geen wel de reden is van 't puntenver lies. Maar de blauwen zullen toch per sé niet de rol van vorig jaar willen herhalen toen een hevige strijd tegen degradatie werd gevoerd. Daarom, nu WOG op het Sportpark aantreedt is er alle reden eens aan een winnend GVW te denken. Hoewel WOG zich niet gewillig zal overgeven, daar staan de Harderwijkers wel om bekend. VRC is in de middenmoot beland. Tegen Bennekom zal het wel spannen, want een duel tussen streekelubs heeft altijd iets boeiends. Bennekom is er enigszins uit, voor VRC een goede kans om toe te tasten. Winst voor de Racing Club is lang niet uitgesloten. A.S. ZATERDAG AANVANG 4 UUR. SPORTPARK PANHUIS En dan Veenendaal. Wat zal het elf tal zondag presteren. Het legioen sup porters zag zondag de favorieten glans loos ten onder gaan. Herstel is altijd mogelijk, mits ervoor gewerkt wordt. De geel-blauwen bezoeken het Hilver- sumse Donar, dat tot nu toe geen da verende successen boekte. Misschien kunnen we zondagavond constateren dat in de radiostad een begin werd gemaakt met Veenendaal's herstel. DOVO liet vorige week de (winst) kans voorbijgaan. Tegen de stoere NDSM ploeg in Amsterdam zal wel een heel ander spelletje vertoond moeten worden, anders vrezen we dat de ha venmensen de buit binnen zullen ha len. Een lastige tegenstander voor DOVO. Het Amerongse DVSA liet zich de kaas van het brood eten, maar zal zon dag in Utrecht tegen Midlandia wel be ter oppassen dachten wij. Een groot aantal Rhenenaren zal hun club vergezellen op het reisje naar Wijk bij Duurstede. Rhenus doet het zo goed dat zelfs de insider verrast werd. Hopenlijk behoudt men het goe de spoor en weet men ook de forse Wij kers van zich af te schudden. Scherpenzeel gaat op bezoek bij de Utrechtse Meeuwen en moet terdege op passen geen puntjes in de Domstad achter te laten. Oranje Wit moet ook al naar Utrecht. UVVO, een tegenstander van vorig jaar wacht de Elstenaren op. Er zullen puntjes verzameld moeten worden. En of dat di rect zondag al zal gebeuren, wagen we te betwijfelen. Hetzelfde geldt voor RK. Unitas dat nog geheel puntloos is en onderaan staat. Het gedegradeerde De Meern is nu ook direct geen kat om zonder handschoenen aan te pakken. Een kleine nederlaag ligt o.i. in 't verschiet. De wedstrijd wordt geleid door de Veenendaalse arbiter H. Reber- gen. ZATERDAGVOETBAL Musketiers, de leider in de eerste klas gaat naar Lopik, waar men op sterke te genstand kan rekenen. Merino's reist naar Montfoort en af gaande op de 8-1 van vorige week zijn we geneigd de DS ploeg als winnaar te tip pen. Sportclub Rhenen komt uitgerust aan de strijd tegen het Amersfoortse Post hoorn. Alweer een zege voor de vlot spe lende Sportclubploeg. NS VS ontvangt Terschuurse Boys, de nieuweling die zeer goed debuteert. We vrezen een nieuwe nederlaag voor de Ne- vedamannen. SV Panter kan zich herstellen nu het Soester Hees aan de Berg een visite komt maken. Scherpenzeel (zat) zal veel moeite heb ben met TOV, maar een kleine kans is aanwezig. Valleivogels reist met lege handen te rug na het bezoek aan hulshorst. DVSA (zat.) zal het Driebergse Rubo al daar wel niet de baas kunnen blijven. Kulan en SVMM strijden in Maarn om de ereplaats, die waarschijnlijk door Ku lan zal worden ingenomen. Advendo uit Ederveen moet toch zeker een puntje bij Beverweerdse Boys kunnen wegslepen. DINSDAGKOOPJES WASMAND een handige hulp bij uw was of het andijvie spoelen, soepel plastic, zeer voordelig MOTZAKKEN dit is een uitkomst voor velen, uw garderobe hangt mot- en kreukvrij. Zeer ruime inhoud, voorzien van grote trek- sluiting, extra voordelig KUNSTFRUIT een grote zak plastic kunstfruit, appelen, peren, druiven enz., nu voor speciale prijs Alleen dinsdag 12 oktober Hoofdstr. 7 - Tel. 3103 - Veenendaal WINTERPROGRAMMA VAN FILATELISTENVER...FRIMARKET" De S.K.F. filatelistenvereniging „Fri market" gaat in het komende winter seizoen weer verschillende ruilavonden houden en wel op 8 en 19 oktober 5 en 16 november en 3 en 14 december. Deze avonden zijn alleen bedoeld als ruil avonden. Om verzamelaars die dit wen sen de gelegenheid te geven postzegels te verkopen en te kopen zal er nog een speciale koop-ruil-avond gehouden worden op 16 november, deze avond is voor iedereen toegankelijk. De ruil avonden worden gehouden in de Rit meesterkantine. Van 11-16 oktober zullen er weer duizenden kollektanten op pad gaan voor het PIT. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront gaat het jaarlijkse beroep doen op het thuisfront. U weet toch, dat uit de op brengst van deze kollekte de onkosten worden bestreden voor de in standhouding van de Prot. Militaire Tehuizen, Kerstpakketten worden verzonden aan militairen en lektuur wordt aangeschaft? Door deze gelden kan het werk van de legerpredikanten voortgang vinden! Dit vraagt veel geld maar Veenendaal heeft steeds bewezen achter dit doel te staan. (Verleden jaar bijna f3000,Wij durven daarom weer een beroep te doen op u allen. In het gehele land gaat men volgende week voor PIT op pad. Stel de kollektanten niet teleur. Zij staan wat van hun vrije tijd af om onze militairen te helpen. Deze kollektanten en u zijn het Thuisfront! HET PIT COMITÉ VEENENDAAL KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Inentingswet 1939 Gelegenheid zal worden gegeven tot kos teloze inenting en herinenting tegen de pokken in het gebouw van de gemeente lijke geneeskundige dienst, Brouwerstraat 3 te Ede, op dinsdag 12 oktober 1965 te 15.30 uur. De geschiktste tijd om kinderen in te enten ligt in de leeftijd van drie maan den tot twee jaar. Het kan gewenst zijn tevoren de huis arts te raadplegen. De ouders dienen het oranje inentings- boekje mede te brengen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat kinderen die minder dan 14 dagen gele den een injectie tegen kinderverlamming, diphterie, kinkhoest of tetanus hebben ontvangen, voor deze inenting niet in aanmerking komen. Burgemeester en Wethouders van Ede Ede, 4 oktober 1965 GEMEENTE RHENEN WACHTVERBOD 1 Burgemeester en wethouders der ge meente Rhenen maken bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 28 september 1965 nr. 7 heeft beslo ten een wachtverbod in te stellen voor motorrijtuigen voor de oostelijke zijde van een gedeelte van de in de bebouwde kom gelegen openbare en aan de gemeente Rhenen in eigendom en beheer toebeho- ïende weg, genaamd Achterbergsestraat- weg. lopende vanaf de Herenstraat tot de Simon Stevinweg. Het hierboven aangehaalde besluit is in afschrift verzonden aan de hoofdinge nieur-directeur van de rijkswaterstaat in het arrondissement Utrecht, aan de door de minister van verkeer en waterstaat aangewezen als rechtspersoon erkende, behartiging van verkeersbelangen ten doel hebbende verenigingen en aan ge deputeerde staten der provincie Utrecht. Rhenen, 5 oktober 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal De secretaris, W. C. Pieters Vanmorgen heb ik toch gelachen: M'n baas vraagt: Js die Panter Domino van 15ct.nou erg zwaar? En dan moet u weten, dat het lichtster'geurigste sigaartje is dat er bestaat. Er zijn wel pittiger Panters, zoals de Ponny, de Historia en de Mignon Panter maakt er trouwens twaalf •3 smaken *8 modellen *12 prijzen. Daarom noemt men Panter: dé makers van kleine sigaren. VEENENDAAL Geboren: Gerrit Nicolaas Jan, z.v. J. H. Jansen en J. D. Takken; Hendrik, z.v. F. H. van Egdom en R. Drost; Richard Mo- ritz Anthony, z.v. R. Monsma en B. Schel- wald; Gerda Helena, d.v. D. van de Wete- ing en A. A. M. de Olde; Henriëtte Gijs- bertha Barbara, d.v. S. Drost en J. E. Vis; Christiaan Jacobus, z.v. W. van de Lust- graaf en J. Bleijenberg; Maria Johanna Cornelia, d.v. J. C. van Schoonhoven en M. van Keulen; Jan Dirk, z.v. J. J. van Ee en L. Ott; Janna Maria, d.v. J. Stomp- horst en C. Bos; Peter Johan, z.v. E. J van den Brink en J. E. van Welie; René Martin, z.v. G. W. Hoogeweij en I. A. van der spek; Hendrika Erika, d.v. J. van den Heuvel en H. van de Weerdhof; Gerdina Carolina, d.v. R. G. van de Weerd en I. van der Poel; Janna, d.v. W. Schoeman en S. H. de Fluiter (geb. te Rhenen); Johan nes Wilhelmus, z.v. J. W. van Barneveld en C. Strijker (geb. te Rhenen). Ondertrouwd: T. Legemaat en C. van Ee; W. H. M. Radt en M. J. Kuipers; W. P. Holleng ena E. G. Kuildert; R. van Hal en W. J. van Manen; D. J. van Dijk en A. Gaasbeek. Huwelijken: H. van Ree en W. Harde man; B. A. Berends en K. Sollie; R. Har deman en L. J. Slotboom. Overleden: J. Smit, 74 jaar, echtg. van M. A. Vermeulen (overl. te Ede). EDERVEEN-DE KLOMP Ondertrouwd: F. G. J. Kemperman en E. M. Mering; J. van Manen en L. I. van Beek; Martinus J., z.v. D. Pater en W. v. Harten; Marijke, d.v. G. W. van Roekei en R. Top. Ondertrouwd: W. H. G. Flos en E. van den Hoeven. Getrouwd: H. van Hunen en H. E. Klomp. Overleden: Gerrit van Wolfswinkel, 58 jaar; Maasje Groeneveld, 71 jaar e.v. H. J. Nap; Johannes Smit, 74 jaar. RENSWOUDE Geboren: Jacob, z.v. J. Pater en H. J. Schot. Getrouwd: T. Dijkstra en J. van Mourik. RHENEN G Geboren: Hendrik, z.v. P. J. van Duu- ren en C. van Rotterdam; Aart B. M., z.v. G. J. Opperman en A. M. Pater; Peter G., z.v. G. Timmermanen L. E. Dieckmann; Johanna G., d.v. J. van Veenendaal en A. van Nieuwamerongen; Jannigje, d.v. G. v. Egdom en G. van Laar; Johannes W., z.v. J. W. van Barneveld en C. Strijker. Ondertrouwd: A. Kwint en J. T. J. van Ravenswaaij; T. J. van Gelderen en M. v. Verseveld. Getrouwd: J. Velthuizen en J. van den Berg; A. Kok en J. A. de Groot; G. Struijk en A. Geven. Overleden: W. J. v. d. Mey, 83 j., echtg. van W. M. E. Versluis; J. Quint, 65 j., echtg. van A. van Maanen. AMERONGEN Aangiften uit de burgerlijke stand en bevolking der gem. Amerongen. Geboren: Cornelia, d. v. H. Geurtsen en E. van Kempen; Dirk Jan, z. v. D. J. Blom en J. E. ter Haar; Willem Lu- bertus, z. v. W. Smits en A. Drost; Wilhelmina Dirkje, d. v. J. J. Gerrit sen en E. M. van Vessem. Ondertrouwd: Bernard Peter Fransz 25 j. en Mina van den End, 24 j.; Be rend de Wit, 22 j. en Maria Hendrika Pluijgers, 20 j. (wordt vervolgd) VEENENDAAL Gevonden: grijze damesglace; passer; kist aardappelen; bruine portemonnee m. inhoud, w.o. 2 fietssleutels; double arm band; bruine stoffen rechter dameshand schoen; stalen mandje, inh. 2 blikken olie, sleepketting, tas met gereedschap enz.; geruite kinderportemonnee met inh.; por- temonne met inh. en drukknopsluiting; zonnebril; 1 paar rolschaatsen; koerduif; gouden schakelarmbandje. Verloren: armband met naamplaatje; mill.tas met schoolboeken; bruine porte monnee met inh.; rode paraplu; grijs wol len jongenspetje; gouden schakelarmband; witte damesportemonnee met inh.; bedel- kettinkje met één bedeltje; blokfluit in donkerbruine hoes; blokfluit in grijze hoes; pakje, inh. 1 pannekoekmes; bank biljet; groen-blauw damesrokje; rood witte autoped. RENSWOUDE Gevonden: 1 herenhorloge. AMERONGEN Gevonden: een zwarte regenbroek met ritssluiting; herenrijwiel, merk: Master, blauwgrijs; damesrijwiel, ou derwets model, zwart; hondenhalsband nr. 252961; dwergpapagaai. Verloren: goudenkettinkje, dames- polshorloge, doublé met een zwart bandje. RHENEN Gevonden: pak koffie, rode step zon der spatborden, rood-creme kinder fietsje, zelfbinder van imperial. Verloren: blauwe paraplu, nikkelen polshorloge merk Prominent, gouden speld met bruin blokje, zilveren arm band, herenportem. m. ritssl. inh. f2,45 en pleisters, herenpolshorloge m. „Sully" m. rekband, grijze regenbroek m. paar snelbinders, bruine damestas inh. portem. m. inh. en groen fluwelen tasje, nieuwe bruine portem. inh. f 1,75. CADEAUS Dat Russische team had voor hun Nederlandse roeizusters een paar aardige cadeautjes meegebracht, o.a. een fles speciale Russische likeur, een sleutelring en zelfs een batch waarop een hamer- en sikkelafbeel ding stond. De acht van Argo lieten zich niet onbetuigd en offreerden de Russische collega's een paar ech te Hollandse klompen, die bewon derend werden bekeken. Mies heeft een fijne tijd achter de rug. Ook een periode van offers brengen en je serieus voorbereiden. „Vroeg naar bed, niet roken, geen alcohol, geen feestjes." Die dingen zijn er niet bij als je een zeker ni veau wilt bereiken, vertelt Mies eerlijk. Begin Hoe en wanneer ben je begonnen met de roeierij? luidt onze vraag aan de in haar sport veelbelovende studente. Nou, eigenlijk heel nor maal. Iedere studente wordt lid van de vrouwelijke studentenvereniging. En allemaal kun je kennis maken met de roeisport. Er wordt dan een zekere selectie toegepast. Eerst wa ren er 34 op de training, na drie we ken waren er nog 20 en ook hiervan vielen er weer af. De besten blijven over. Je moet 't niet beschouwen als een gezellige vrijetijdsbesteding, 't Is echt keihard werken. Die dat er niet voor over hebben of 't niet leuk vinden vallen af." Zo bleven we dan met z'n achten doorgaan. Meestal zit ik op slag, een enig werk vertelt Mies enthou siast. We trainen op een kanaaltje in Wageningen, dat maar 90 meter „Met de acht van Argo tweede op Europese roeikampioenschappen" Russinnen waren net iets sterker Mies Bernelot Moens (19) tweedejaarsstudente aan de Landbouw hogeschool te Wageningen troffen we heel toevallig in de woning van haar ouders aan de Achterbergsestraatweg in Rhenen. Toevallig, want Mies woont op kamers in Wageningen en komt slechts zo nu en dan eens even overwippen om haar ouders te bezoeken. De pittige Rhenen- se jongedame kwam onlangs in het nieuws, omdat ze samen met haar medestudenten een opmerkelijke sportieve prestatie had geleverd. Op de Europese roeikampioenschappen te Duisburg eindigden de Acht van het Wageningse Argo op de tweede plaats. Op het erepodium stonden de stoere Russinnen, die net een tikje sneller waren. Hier de acht van Argo met aan slag Mies Bernelot Moens. lang is. Twee jaar geleden gingen we aan de slag. Het tempo werd geweldig opgevoerd. We vonden een tempo van 30 slagen in 't begin al erg hoog, op de Europese kam pioenschappen startten we direct met 48. In juni hebben we al een voor proefje gehad in Berlijn. Hier blon ken de Oost-Duitsers uit door een fenomenale techniek. De Russen eindigden als tweede, wij als derde. Maar op de werkelijke kampioen schappen in Duisburg waren de Oost-Duitse dames niet aanwezig om politieke redenen. Zo konden we als tweede eindigen, want we hadden het beslist tegen die Oost- Duitse meisjes moeten afleggen, gelooft Mies. Energie Is dat alsmaar roeien niet ver moeiend? Mies schudt lachend haar hoofd. Nee, vermoeiend niet al kost het een hoop energie, 't Is wel zo dat deze sport je geestelijk zo in beslag neemt. Je denkt in een be paalde periode niet anders dan aan het roeien. Wil je een zeker niveau bereiken dan moet je wel zeer in tensief trainen. En dat doen we dan ook. We trekken 's morgens al een baantje en 's middags tussen college en prakticum gaat het er nog eens goed tegenaan. Stilzitten is er niet bij, je bent zo je vorm kwijt. In no vember begint de in- en outdoor- training weer en dat neemt je hele maal in beslag, vertelt mej. Berne lot Moens. Hoger We streven ernaar om nog hoger op te komen. We kunnen misschien de Russische ploeg inhalen. Ze ba seren zich voornamelijk op een moordend tempo. Maar zouden wij dat ook niet kunnen? Mies gelooft het wel. Toen we tegen de Russin nen moesten aantreden had ik ver wacht dat het „halve berinnen" wa ren. Maar nee hoor, gewone meis jes, niet zo jong meer, de meesten 24, 25 jaar en sterk gespierd. Mis schien kunnen we hen nog eens kloppen, daar hopen we maar op. Bereisd De jeugdige Rhenense studente f zag al heel wat van de wereld. Werd geboren in Helmond, maar f trok met haar ouders naar Borneo i» (Indonesië) en later naar Nieuw- Guinea. Ze woonde achtereenvol- (I gens in Den Haag, Bennekom, Ber- t gen op Zoom en thans in Rhenen. (I In september genoot Mies van een fijne vakantie in de Schotse Hoog- landen. In de baai van Hollandia kon je geweldig fijn zeilen, vertelt ze nog. Nu houd ik me maar bij 't roeien. Mies coacht een viertal be ginnertjes en hoopt dat ze hen de kneepjes van het roeivak goed kan bijbrengen. Voor verdere hobby's houdt Mies weinig tijd over. Ze houdt van klassieke muziek (je wordt er rustig van) van haar stu die in de techniek van de Land- bouwhuishoudkunde, waarin ze in 1970 hoopt af te studeren en na tuurlijk van het roeienOp de baan, in volle actie, voel je je pas mens. Je haren waaien in de wind, je spieren (vooral van de benen) komen in beweging, de prestatie lokt, kortom 't is een fijne sport RHENEN Ingekomen: M. M. A. Belaufi van Ma rokko; O. Guerouj van Marokko; A. Baza van Marokko; M. Omar van Frankrijk; T. D. D. Schaaij met gezin van Buren; L. v. Drunen van Wageningen; N. R. J. H. van der Schatte Olivier van Hilversum; B. M. Ahmed van Wageningen; A. A. Jansen geh. van Wageningen; W. Heijzelaar geh. van Tiel; M. den Haan van Arnhem; M. G. Hoiting van Den Haag; O. H. Honders met gezin van Hoogkerk; R. V. M. Bos man geh. van Hoogkerk; B. M. Belkacem van Marokko; A. Abdeslam van Marokko; M. A. Metalsi van Marokko; A. M. Metal- si van Rhenen; M. M. Temsamani van Marokko; F. Ciavarella van Italië. Vertrokken: C. W. Aal naar Hummelo en Keppel; A. Rodrigues de Mercado naar Wageningen;C. v. Rotterdam naar Utrecht; J. Vos met gezin naar Driebergen-Rijsen- burg; J. Mulder met gezin naar Kesteren; G. Bosscher naar Oude Tonge; M. E. Kat naar Apeldoorn; J. Honders naar Veenen daal. AMERONGEN Ingekomen: A. A. Vellekoop en gez. van Renkum in Oranjelaan 9; R. de Jager en gez. van Renkum in Clift- wijck 12; E. J. Lesant-Geldman van Utrecht in Utrechtsestraatweg 47; H. J. Doude van Troostwijk van Schagen in Tabakslaan 22. Vertrokken; A. Punt v. Nederstr. 14 naar Utrecht; C. van der Bijl van Ne- derstraat 14 naar Zeist; G. W. Steffers van Holleweg 27 naar Rotterdam; C. P. Withuis van Kon. Julianalaan 35 naar Aruba; A. H. van der Werff-de Haas van Burg. Jhr. H. v. d. Boschstr. naar Duitsland; G. Mik van Holleweg 13 naar Haarlem; J. Scheper van Hol leweg 13 naar Haarlem; G. J. van Zoe- len van Imkerlaan 3 naar Enschede; C. Bak van Drostestr. 2 naar Rhenen. VEENENDAAL Oudekerk: 9.30 uur dr. C. Graafland; 5 uur ds. A. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur ds. Joh. van de Bank van Wilnis; 5 uur ds. T. Lan- gerak. Vredeskerk: 9 en 10.30 uur ds. A. Wis- gerhof; 5 uur ds. J. C. Terlouw van Lage Vuursche. Sionskerk: 9.30 uur ds. T. Langerak; 5 uur drs. A. C. Tukker van Leiden. Bejaardencentrum: 9.30 uur ds. A. Vroegindeweij. Veeneind: 3 uur ds. A. Vroegindeweij; woensdag 13 oktober 7.30 uur ds. Dorsman van Staphorst. Dijkstraat: 2.45 uur ds. A. Wisgerhof. Geref. Kerk, Vaartbrug: 9.30 en 5 uur ds. v. Enk (H.A.). Geref. Petrakerk: 9.30 en 5 uur ds. J. Overduin (H.A.). Chr. Geref. Pniëlkerk: 9.30 uur (H.A.) en 5 uur (nabetr.) ds. Keuning. Chr. Geref. Bethelkerk: 9.30 uur (H.A.) en 5 uur (nabetr.) ds. Langbroek. Geref. Kerk, geb. O.C.B.: 9.30 uur (H.A.) en 5 uur ds. Wielenga. Geref. Gem. in Ned., Fluitersstraat: 9.30 en 5 uur ds. Mallan. Ned. Herv. Kerk, Sola Fide: 10 uur ds. S. Tigchelaar, jeugddienst (Jeugdge- bouw); 10 uur (H.A.) en 5.30 uur (H.A. en dankz.) ds. Vijzelaar. Geref. Gem. Syn.: 9.30 en 5 uur lees- dienst; woensdag 13 oktober 7.30 uur ds. Schipaanboord van Apeldoorn. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur da. E. Voe telink van Velp. Volle Evang. Gem.: woensdag 13 ok tober geb. O.C.B. R.K. Willibrorduskerk: 9 en 11 uur H. Mis; 5 uur Lof. R.K. Salvatorkerk: 8 en 10 uur H. Mis; 5 uur Lof. Uitzending kerkdiensten naar het Ju- lianaziekenhuis: Geref. Kerk geb. O.C.B. 9.30 en 5 uur ds. Wielenga. Leger des Heils: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlossings samenkomst. RHENEN Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds. Kooreman; 6.30 uur ds. Westra. Geref. Kerk: 10 uur (H.A.) en 4.30 uur (H.A.) ds. H. Volten. Ned. Herv. (Geref.) Evang.: 10 uur ds. Monster van Barneveld; 5 uur ds. v. End van Kootwijkerbroek. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. J. v. Guchte van Wageningen. Geref. Gem., Plantsoen: 10 en 53.0 uur leesdienst. Oud Geref. Gem.: 10 en 5.30 uur lees dienst. Geref. Gem. Syn.: 10 en 5.30 uur lees dienst. R.K. Ged. Kerk: 8 uur H. Mis; 10.15 uur Hoogmis; 5 uur Lof. ELST Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur ds. J. G. v. d. Vlist van Ochten; 6.30 uur ds. G. F. Overgauw van Leersum. Geref. Gem.: 10 en 6 uur leesdienst; donderdag 14 oktober 7.15 uur ds. Mallan van Veenendaal. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst. ACHTERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur dhr. H. Schuu ring; 6.30 uur ds. P. M. Breugem. Oud Geref. Gem.: 10 en 6 uur lees dienst; donderdag 14 oktober 7 uur ds. Kamp van Utrecht. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur (H.A.) ds. G. Kaastra. Dorpshuis: 10 uur Jeugdkapel. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. L. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur ds. W. Knop pers van Utrecht. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 uur (H.A.) en 6.30 uur (nabetr.) ds. Viegen. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. De Bie. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 7 uur lees dienst. Geref. Gem.: 9.30 en 6.45 uur lees dienst. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds. L. v. d. Peut (bed. H.A.). Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. B. Slin- genberg (bed. H.A.). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 6.30 uur ds J. T. Cazander. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur ds. P. W. van der Veen. Vrijz. Herv.: 10.15 uur De Schans, mej. ds. S. A. J. F. Doets van Leersum. Vrije Evang. Gem.: 3 uur ds. P. J. Mie- tes van Zeist. R.K. Kerk: 8.40 uur H. Mis, pater Van Lochem, ver. gebouw Molenweg. EDE Oud Geref. Gem.: 10 en 7 uur ds. v. d. Poel. SPECIAALZAAK IN AESTHETISCHE OPTIEK ZIEKENFONDSLEVERANCIER Tel. 3184 - Hoofdstr. 51 Naast de apotheek VEENENDAAL: G. Annot, arts, Ker- kewijk 56, tel. 3198. Apotheek Zui- dersma, Hoofdstraat 53, tel. 2123. Zus ters Groene Kruis. Zr. J. C. Gerrits, Schrijverspark 76 III, tel. 2230. RHENEN: P. Rienstra, arts. Heren straat 63, tel. 2577. Apotheek Deys alleen voor spoedrecepten. ELST. AMERONGEN, LEERSUM: Praktijken v. d. Burg, Kars, Ossen- dorp en Van Ommeren: W. A. Ossen- dorp, arts te Amerongen, tel. 03434- 1678. EDERVEEN. DE KLOMP, RENSWOU DE: S. T. Heij, arts te De Klomp, tel. 200. SCHERPENZEEL: W. van Vulpen, arts, Dorpsstraat, tel. 03497-1220. MAPKTREPICNTEN VEENENDAAL Eiermarkt: aanvoer 130.000 stuks. Prij zen voor de grote eieren van f 16,- tot I 16,60 en voor de kleine exemplaren van f 10,- tot f 15.-. Alles per 100 stuks. Handel redelijk. Biggenmarkt: aanvoer 30 stuks. Prijzen van f 60,- tot f 72,- p stuk. Handel matig. SCHERPENZEEL Eiermarkt: Aanvoer 1.020.000. Prijzen f 16,50 - f 17,-. Henneeieren f 12,- tot f 15,50. Allen per 100 stuks. Handel vlug. Biggenmarkt: Aanvoer 275. Prijzen f 60 tot f 70 per stuk. Handel redelijk.

De Vallei | 1965 | | pagina 2