Astma Fonds-comité afd. Veenendaal organiseert collecte M MWm Belangrijke uitbreiding van Julianaziekenhuis Twee en twintig geslaagden voor E.H.B.O. diploma AMERONGEN Jongste zoon van Jan Zwart verzorgt orgelbespeling in Oude Kerk te Veenendaal HOOR- TO ESTE Ir. Gorter over: Automatisering in textielindustrie SCHERPENZEEL Damnieuws 11 -16 oktober NU ei a i a a r s- collectie luxe damestassen Nieuwsblad „DE VALLEI' vrijdag 8 oktober 1965 Onderdeel landelijke organisatie Het comité van het Astma Fonds te Veenendaal belegde woensdagavond j.l. in het Roode Kruis gebouw een vergadering te.r voorbereiding van de in no vember te houden plaatselijke collecte. Deze actie maakt deel uit van een lan delijke collecte, waarvan de baten zullen worden afgedragen aan de Neder landse Vereniging tot van het Ned. Astma Fonds. Deze jaarlijkse collecte is van het allergrootste belang, daar zonder de aanwezige financiën nu eenmaal niet de studie en onderzoekingen kunnen worden voortgezet tegen de veel vuldig in Nederland voorkomende ziekte: de astma. Van 15 tot 20 nov. a.s. De landelijke collecte zal worden ge houden in de maand november van 15 tot en met de 20ste. Er zal huis aan huis worden gecollecteerd, terwijl op het bedrijfsleven eveneens een beroep zal worden gedaan. Verleden jaar col lecteerde men in Veenendaal een be drag van ongeveer f 3500,bij elkaar en dat is voor een gemeente van een dergelijke grootte zonder meer te wei nig. Men wil dan ook dit jaar alles op alles zetten om dit bedrag ver te over schrijden en niets zal worden nagelaten om dit te bereiken. De astma is nog altijd een veel voor komende en gevreesde ziekte in de wereld, in Europa en dus ook in Neder land. Men heeft door de jaren heen al het mogelijke gedaan om de patiënten, die aan deze ziekte lijden zo goed mo gelijk te verzorgen. Maar liefst zeven goed Ingerichte en kostbare inrichtingen zijn inmid dels in Nederland verrezen. In Hilversum, Groesbeek, Blaricum, Renkum, Breda, Huis ter Heide en een astmakliniek te Davos. Vooral nu in het laatste sanatorium de tuberculosepatiënt meer en meer JEUGDDIENST I.v.m. de Avondmaalsviering in het kerkgebouw Sola Fide, wordt de jeugddienst ditmaal gehouden in het jeugdgebouw aan de Industrielaan. Voorganger is Ds. S. Tichelaar. Aan vang der dienst 10 uur. TIJDREDE VOOR KIESVER. S.G.P. Op uitnodiging van de kiesvereniging der Staatkundig Gereformeerde Par tij houdt ds. B. Haverkamp, Ned. Herv. Predikant te Groenekan op woensdag 13 oktober een tijdrede in het gebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Fluiterstraat. Centrum Werkende Jongens heeft behoefte aan fietsen Naar aanleiding van het geplaatste berichtje in „De Vallei" van vrijdag j.l. waarin gewag werd gemaakt van een aantal oude rijwielen die hier en daar maar zo langs de weg werden neerge zet, ontvingen wij een reactie van de hoofdleider van het Centrum Werken de Jongens aan de Kerkewijk 11a de heer Visser. Wanneer iemand een fiets afdankt om een of andere reden, zou het cen trum er nog veel plezier van kunnen beleven, dus waarom zouden de rij wielen dan langs de weg neergegooid moeten worden? Op het centrum Wer kende Jongens arriveren iedere mor gen een aantal jongens uit de Betu we. Ze komen met de bus. Maar als het leerprogramma b.v. een bos- of veldloop vermeldt moeten die jeug dige Betuwnaren bij een ander op de fiets klimmen om de plaats van de start te kunnen bereiken. Jongens zon der fiets moeten dan soms een half uur lopen. Een oud rijwiel zou al een hele uitkomst zijn voor deze knapen. Zou er iets aan mankeren dan zijn ze zelf wel in staat een kleine reparatie te verrichten. Dus fietsen weggooien is niet nodig, men kan er veel beter een ander een plezier mee doen. BEDANKT VOOR BEROEP Ds. C. Langbroek te Veenendaal be dankte voor het beroep van de chr. geref. kerk te 's-Gravenhage-west. GESLAAGD Voor het propaedeutischexamen theologie slaagde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht onze plaatsgenoot W. J. C. van Rennes, tot voor kort orga nist van de Oude (herv.) Kerk alhier. verdwijnt heeft men in dit prachtige klimaat een unieke gelegenheid en ac- comodatie gevonden om de astmapa tiënt de best mogelijke verzorging te geven. Het is duidelijk dat de gezonde lucht hier het kostbaarste en beste geneesmiddel moet zijn. Maar deze ge hele organisatie kost veel geld. Het Atsma Fond wordt weliswaar goed gesteund door velerlei instellingen, verenigingen en vakbonden. Elk li chaam draagt er een steen toe bij om daadwerkelijke en financiële hulp te verlenen aan deze zo hulpbehoevende organisatie. Onderzoekingen De ingezamelde gelden worden niet en uitbreiding van deze inrichtingen. Veel geld is nodig ter bevordering van de studie hieraan verbonden. Uitgebrei de wetenschappelijke onderzoekingen met het daarbij behorende kostbare in strumentarium eisen handen met geld. Men heeft reeds veel kunnen doen voor onze astmapatiënten, doch heel veel zal nog moeten gebeuren. Heel veel staat er dan ook nog op het program ma, waardoor en waarvoor natuurlijk de hulp wordt ingeroepen op de steun van het altijd vrijgevige Nederlandse publiek, waarop op dit gebied nog nooit tevergeefs een beroep is gedaan. De voorzitter van het Veenendaalse comité, Dr. P. H. Flohil, rekent dan ook zonder meer op de volle medewerking van de Veenendaalse bevolking met de wetenschap dat vrjjwel elke burger nauwkeurig op de hoogte is van deze ziekte met de daaraan verbonden ellendi ge gevolgen. En elke burger met deze wetenschap kan en mag in de periode van 15 tot en met 20 november a.s. de collecte bus of de intekenlijst niet voorbij la ten gaan. Het is een zaak van volks gezondheid en daar is iedereen ten nauwste bij betrokken. Ook nu weer zal Veenendaal en omgeving tonen alleen besteed aan de instandhouding achter deze middelen te staan. Geen bouw in het zandgat Vorig jaar meldden wij dat er sprake zou zjjn van de bouw van woningen voor verpleegsters van het Julianaziekenhuis in het z.g. Zandgat. Vooral uit kringen van de natuurbescherming rezen toen bezwaren. Het schijnt dat de plannen dan ook definitief van de baan zijn. Dat de zusters toch aan een permanent zusterhuis toe zjjn staat vast. Het huidige gebouw verkeert in een desolate toestand, zo zelfs dat de verpleegsters bjj een harde regenbui de para plu kunnen opzetten. Maar, en dat stemt de verpleegsters tot grote vreugde, er bestaan plannen hen een goede huisvesting te verschaffen. INGELEGD EN TERUGBETAALD Op de postkantoren in deze omge ving werden in de maand september de volgende bedragen ingelegd en te rugbetaald op de Rijkspostspaarbank. Veenendaal: inleg f236.303,— terugbe taald f 161.490,—. Ederveen: inleg f 21.991,terugbetaald f 12.363,—. Scherpenzeel: inleg f26.476,terug betaald f 44.402, Overberg: inleg f 11.451,terugbetaald f 3.570,—. Renswoude: inleg f 15.210,terugbe taald f9.042,—. De Veenendaalse Damclub is weer begonnen aan de competitie van de U.P.D.B. Dit jaar komt V.D.C. met twee tientallen uit. Het eerste speelde maandag j.l. tegen Driebergen I. Het was een slechte start voor V.D.C. want het verloor met 9-11. De tweede wedstrijd speelt V.D.C. I a.s. vrijdag 15 oktober in Utrecht tegen U.D.G. 2. V.D.C. 2 speelt a.s. maandag thuis tegen A.D.G. 2 uit Amersfoort. Hier volgen de persoonlijke uitslagen: V.D.C. I DRIEBERGEN I H. v. d. Brandhof Dijkhorst Sr. 11 J. v. d. Vliert Sonneveld 02 J. Vermeer Versteegh 11 E. de Kleuver Liebeek 02 H. v. Beek Hilgeman 11 A. Kegman Dijkhorst Jr20 W. v. d. Hor Spork 0—2 E. Schaap De Kruif11 v. Nieuwamerongen Bosgraaf 11 Th. Tollenaar Willemsen 20 OOK ZIEKENHUIS ZELF Het bestuur van het Julianaziekenhuis heeft zich gewend tot een zeer bekende architect uit Den Haag, die zich zal ver diepen in de mogelijkheden op welke wij ze men het beste vorm kan geven aan een grondige uitbreiding van de ruimten in het Julianaziekenhuis. Speciaal de kinder afdeling en de verloskundige dienen uit gebreid te worden. Het architectenbureau Hornstra en Bou- dewijns, zeer deskundig in de bouw en/oi herbouw van dergelijke projecten zal t.z.t een advies aan het bestuur uitbrengen. Uiteraard zal daarbij ook de financiële kant moeten worden bezien. Zusterhuis Het huidige zusterhuis voldoet in het geheel niet aan de eisen, die men aan een dergelijk verblijf mag stellen. De zusters griezelen van al de geluiden die op hen afkomen, of het nu neervallende regen druppels of een of ander insect is dat te gen de muur opkruipt. Bij het vernemen van de bestaande plannen, die overigens nog maar in een beginstadium zijn, klaren de zusters direct op. Men wil nog even bezien of men het hele zusterhuis zal af breken of zodanig verbouwen dat het ge heel aan de moderne eisen zal voldoen. Zeker is echter dat de verpleegsters kunnen rekenen op geheel nieuwe les- en instructielokalen, zodat de eventuele op leiding, die men in het ziekenhuis geniet, onder betere omstandigheden kan plaats vinden. Ditmaal groot aantal jongeren Dinsdagavond organiseerde de plaatselijke afdeling van de EHBO een jaarlijkse contactavond, die zeer druk was bezocht. Aan drie EHBO'ers werden oorkonden uitgereikt en tevens werden ze benoemd als erelid. Dit waren de heren: A. Ver steeg, M. Keulen en G. v. d. Kraats. Twee en twintig cursisten ontvingen hun diploma t.w. de dames: J. N. de Bruin, T. v. Ginkel, C. VV. Rebergen en de heren W. C. Bruggink, N. Diepeveen, H. van Dijk, J. van Dijk, A. v. d. Dikkenberg, S. M. Druart, W. v. Engelenburg, W. J. v. Engelenburg, XV. Esseveld, H. Hensen, H. Jan- sing, H. v. Kooten, A. v. d. Kraats, D. Meyer, C. Nap, C. Robbertsen, C. Sukkel, J. Sukkel en L. Vellinga. SUGGESTIE De geslaagden werden toegesproken door burgemeester Hazenberg, die wees op het grote nut van het lidmaatschap van de EHBO. Hulp van een deskundige is drie maal zoveel waard als van een ondeskun dige, aldus de burgemeester. Spreker deed de suggestie dat het nuttig zou zijn om leerlingen van ULO scholen en HBS'ers eens bij de EHBO lessen te betrekken, omdat het steeds intensievere wegverkeer ertoe noopt, om te weten hoe men bij een Toneeluitvoering voor het zwembad Door de toneelvereniging van de S.K.F. te Veenendaal zal op zaterdag 23 oktober a.s. in het Dorpshuis wor den opgevoerd het toneelstuk „Je kunt het toch niet meenemen", onder regie van Hans Berck, die in het stuk tevens een belangrijke rol speelt. In het kader van de actie voor het Zwembad heeft de toneelvereniging aangeboden deze avond geheel belan geloos te verzorgen. Een en ander werd mogelijk door de medewerking van de directie van de S.K.F. De zwembadcommissie vraagt ieder een die het zwembad een warm hart toedraagt reeds nu deze avond te re serveren. Door uw komst werkt u mee eventueel ongeval dient te handelen. De geslaagden werden door de burgemeester geluk gewenst en geprezen voor hun door zettingsvermogen. De presidente, mevr. v. d. Hoek wees er in haar openingswoord op dat het verheugend was om zoveel jongeren aan te treffen. De EHBO Vee nendaal schijnt dus een goede toekomst voor de boeg te hebben. Het aantal leden beweegt zich thans tussen de 120 en 130. Tot de pas benoemde ereleden zei de pre sidente, dat allen zich bijzonder voor de afdeling hadden ingespannen, waarvoor zij hen hartelijk dankte. Organist W. H. Zwart, in volle over gave voor zijn instrument. Op uitnodiging van de Hervormde Jeugdraad zal Willem Hendrik Zwart, organist van de Ned. Herv. Bovenkerk te Kampen, in Veenendaal een tweetal concerten geven in de oude, mooi gerestaureerde kerk op de Markt. Evenals zijn vader speelt de organist veel fantasieën over een psalm en bewerking van geestelijke liederen. A, Leveringen uitsluitend medisch advies op Volledige garantie op alle toestellen Deskundige service Desgewenst ontbieden Leverancier fondsen en blijvende aan huis te alle zieken- PRINS BERNHARDLAAN 4 (ZWAAIPLEIN) VEENENDAAL Voor de leden van de ABTK „De Eendracht" hield Ir. Gorter, directeur van Spanjaard N.V., woensdagavond een boeiend referaat over het actuele onder werp „De automatisering in de textielindustrie". Vooral na de pauze toen een ongekend aantal vragen op de inleider werden afgevuurd, kreeg de discussie een levendig en interessant karakter. Ir. Gorter werd begroet door de vak beweging in het komende winterseizoen haar activiteiten zal verhogen temeer omdat een aantal CAO's vernieuwd zullen worden. Ook op het punt van de scholing is nog heel wat te doen. Van de zyde van het NVV zal worden aan gedrongen op een CAO met een langere looptijd. I De heer Hannink kondigde aan dat het actieprogram van „De Eendracht" spoedig zal verschijnen. Hij vond het betreurenswaardig dat één van de drie samenwerkende organisaties meende om eerder met een actieprogram te ko men en dat men met punten kwam die mede door de andere organisaties wer den opgezet. De statuten zouden in dit opzicht veranderd moeten worden, vol gens de heer Hannink. AUTOMATISERING Ir. Gorter, die daarna het woord kreeg, gaf een gedegen overzicht van de automatisering, die thans al in Ame rika en Japan in volle gang is. Spreker had beide landen bezocht en was dus bijzonder goed met de praktische re sultaten op de hoogte. Via een technisch schema, waarin het produktieproces in een spinnerij als voorbeeld werd gesteld, werden de aanwezigen duidelijk ingelicht over de besparingen, die het automatiserings systeem met zich meebrengt. Met min der mensen kan dezelfde produktie worden verkregen. Nederland loopt op de Amerikanen en Japanners resp. vijf en tien jaar achter. De hogere levensstandaard in de V.S. is een gevolg van de verdergaande au tomatisering in de bedrijven, aldus Ir. Gorter. De produkten zijn daar gespe cificeerd en meer op één bepaald ar tikel gericht. Vele handelingen, die feitelijk overbodig zijn, worden daar afgeschaft. Het organisatieverlies, het afstemmingsverlies en vaardigheidsver- lies is relatief minder dan in Europa. De Amerikanen denken eenvoudig: „Wat zich niet betaalt moet je niet doen". Op ruim 3300 man personeel bij ons hebben de Amerikanen er 700 minder nodig, dank zij de au tomatisering. In Japan is men nog verder gevorderd. Het betoog van Ir. Gorter werd met aandacht gevolgd, maar na de pauze kreeg de inleider het zwaar te verdu ren omdat hij (uiteraard, want Ir. Gor ter is econoom) alleen het bedrijfs- technische had belicht, zonder de so ciale kant van de zaak aan te snijden. „Waar moeten de uitgerangeerde ar beiders naar toe?" was al een knellen de vraag. Vanuit de vergadering werd gewezen op de grote werkloosheid in Amerika. Men was bevreesd dat de werkgelegen heid ernstig in gevaar zou komen. Ook werd aandacht gevraagd voor de oude re werknemers, die het hele automati seringsproces maar moeilijk konden bij benen. Zover het hem mogelijk was beant woordde Ir. Gorter de vragen afdoen de, maar hij wees erop dat hij de po litieke en sociale kanten van dit vraag stuk een zaak apart vond, dat deze avond niet aan de orde was. De heer Hannink beloofde dat deze aspecten op een volgende gelegenheid aan de orde kunnen worden gesteld, waarvoor men dan een socioloog zou moeten uitno digen. Het huidige zusterhuis van het Julianaziekenhuis dat vooral van binnen ouderdomsgebreken ver toond. Gelukkig begint tiet te dagen voor de in wonende verpleegstertjes en kunnen ze op een 'oetere huisvesting hopen. aan de totstandkoming van het zwem bad. U helpt daardoor niet alleen de zwembadcommissie maar u krijgt nog wat terug ook, in de vorm van een goede avond. De laatste jaren is Amerongen ver stoken gebleven van toneel. Toneel liefhebbers krijgen nu de kans om dit gemis goed te maken. Deze toneelver eniging staat werkelijk op een zeer goed pijl, terwijl de regisseur als zo danig zeer bekwaam is. De zwembadcommissie hoopt dat de Amerongers op 23 okt. in groten getale naar het Dorpshuis komen. Gemeenteavond De kerkeraad van de Nederlandse Hervormde gemeente te Amerongen organiseert op donderdagavond 14 okt. a.s. een gemeenteavond in de grote zaal van het Dorpshuis. Alle leden der gemeente worden bijzonder voor deze ontmoeting uitge nodigd. De wens wordt uitgesproken, dat men nu eens voor een avond niet naai de televisie kijkt doch naar het Dorps huis komt. Het onderwerp van bezinning zal deze avond zijn: „Het Gemeentezijn". Bij de behandeling van dit onderwerp kunnen allerhande vragen en stand punten naar voren komen. Op deze manier hoopt het kerkbestuur te be reiken, dat er een ongedwongen en aangename ontmoeting tussen de ge meenteleden zal ontstaan. PROGRAMMA NUT In een keurig uitgevoerd foldertje staat het Nutsprogramma voor dit sei zoen uitvoerig vermeld. Het program ma vermeldt een 10-tal programma punten, waarvan vele zeker veel be langstelling zullen krijgen. Als eerste avond is vermeld 26 okt. a.s. De heer dr. A. L. Constandse uit Haarlem houdt een causerie over Oor logen in Azië. Een actueel onderwerp Dinsdag 23 nov. a.s. een Cabaret- IJ voordrachtenavond verzorgd door Ti- J neke van Leer. Vrijdag 17 dec. een avond te verzor gen door eigen krachten. Hierover vol gen nog nadere bijzonderheden. De genen die iets willen doen kunnen contact opnemen met het secretariaat. Maandag 10 jan. 1966 een praatje over kamperen, verzorgd door de Stichting Ned. Kampleiders Instituut. Mocht er voldoende belangstelling zijn, dan is het mogelijk een cursus te or ganiseren. Donderdag 27 jan. 1966 vertelt dok ter S. M. van Ommeren te Eist over zijn hobby amateur archeoloog. Dok ter van Ommeren bezit een enorme verzameling oudheidkundige vondsten. In febr. 1966 volksliedjes en levens liedjes gebracht door Cobi Schreier. Dinsdag 15 maart 1966 een causerie door drs. S. C. Derksen uit Meppel over Opvoeden tot Volwassenheid. Donderdag 14 april een avond over Staatsburgerschap. Een drietal spre kers vertegenwoordigende de gemeen te, de provincie en het rijk zullen de werkzaamheden van gemeentebestuur, provinciale staten en tweede kamer nader toelichten. Zo mogelijk zal in aansluiting hierop een vergadering van de tweede kamer bezocht worden. Zaterdag 23 april 1966 voor de derde en wellicht laatste maal een excursie naar de Stuw, onder leiding van Ir. Slagter. Een zeer aantrekkelijk programma dus, met voor elk wat wils. In de fol der wordt tevens de aandacht geves tigd op de Nutsbibliotheek de Ruil beurs en de Amateurfotografenclub. Willem Hendrik Zwart volgde het con servatorium te Utrecht en leerde bij George Stam en Simon C. Jansen. Zelf kreeg hij bekendheid door een eigen be werking van het Valeriuslied „Merck toch hoe sterek". Tal van liederen en koraal bewerkingen zijn van zijn hand versche nen. Hij treedt tevens op als koordirigent van de verenigde koren te Kampen en Harderwijk, zowel voor mannen- als kin derkoren. Als paedagoog heeft hij een vrij grote bekendheid en leverde reeds bekende leerlingen af. Het eerste concert in Vee nendaal zal meer een Jan Zwart herden king zijn alsook eigen werken. Toepasse- CIIR. GEM. KOOR „ASAF" ONDER NIEUWE LEIDING Met ingang van 4 okt. staat boven genoemd koor onder leiding van de heer J. v. d. Werff uit Utrecht. De heer Netelenbos die gedurende ruim 10 jaar op voortreffelijke wijze de leiding van onze koren heeft behar tigd moest om gezondheidsredenen enige van zijn koren opgeven waaron der ook „Asaf". Het bestuur hoopt in de heer v. d. Werff een dirigent gevonden te heb ben die met enthousiasme de leiding op zich heeft genomen. De repetities zijn voorlopig nog op maandagavond in het „Dorpshuis". Het bestuur hoopt in de komende tijd vele nieuwe leden te kunnen begroeten. P.I.T.-COLLECTE Evenals vorige jaren zal ook in 1965 te Amerongen de huis aan huis collec te plaatsvinden voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront, en wel in de week van 11 tot en met 16 okt. a.s. Zoals bekend zal zijn, verzorgt het P.I.T. o.a. de stichting en instandhou ding van Protestants Militaire Tehui zen, zij voorziet de militairen van lec tuur en neemt hun geestelijke verzor ging mede voor haar rekening. Het plaatselijk comité beveelt de col lecte in volle aandacht aan. Met PIT pal staan voor de geestelijke verzorging van miliairen. LEDENVERGADERING NUT Het departement Amerongen van het Nut houdt haar jaarlijkse leden vergadering op 13 okt. a.s. in de bo venzaal van het Dorpshuis. Op de agenda staan o.a. jaarverslagen, van secretaris, penningmeester en Nutsbi bliotheek, bestuursverkiezing, aftre dend zijn de heren A. C. Kars, G. J. G. van Schaik, H. van Eek. Allen zijn her kiesbaar. Bespreking programma. In de pauze wordt een filmprogram ma vertoond, waaronder de film van de cineast Herman van der Horst „Fa- ja Lobbi" een boeiend en meeslepend relaas over Suriname. De film kreeg vele internationale onderscheidingen. DANSAVOND Vrijdagavond werd in het Dorpshuis door de Oranjevereniging weer een dansavond georganiseerd. Een 60-tal bezoekers nam de gelegenheid waar om op de tonen van het bandje van de heer Zutekouw een dansje te maken. Al met al is het een gezellige avond geworden. lijk omdat zijn vader al in de dertiger ja ren op dit orgel concerten gaf. Er behoeft niet aan te worden getwijfeld of Willem Hendrik Zwart zal het ook vanuit deze omgeving niet aan belangstelling ontbre ken. De concerten op de Markt zijn op de zaterdagen 9 en 23 oktober. WILLEM TELL Maandagavond kwamen de Ame- rongse schutters, leden van de schiet vereniging Willem Teil weer bijeen om elkaar de loef af te steken. De uit slag werd als volgt: J. Niessen 96 pnt; G. v. d. Horst 95 pnt; W. Engelaar 94 pnt; H. den Uijl 94 pnt; P. v. d. Sigtenhorst 93 pnt; H. de Groot 93 pnt; G. Wijnbergen 92 pnt; A. de Haas 92 pnt; J. Pakvis 91 pnt; R. C. C. Brinkman 91 pnt; A. Duffels 89 pnt; J. Mulders 85 pnt; J. v. Leeuwen 84 pnt. en J. L. Engelaar 81 pnt. Zilveren ere-medaille opgespeld In gezelschap van de wethouders De Jonge en Van den Ham, het bestuur van de Coöperatieve Verbruiksvereni- ging Ons Belang en zijn naaste familie leden, werd woensdagmiddag te zijnen huize door burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg, namens H.M. de Koningin, de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau op de borst gespeld van Mor van den Broek, geboren 6 juli 1908, wonende Marktstraat 66. De heer Van den Broek herdacht de dag dat hij veertig jaar geleden in dienst kwam van de Coöperatie. Dit was in hoofd zaak de reden, aldus de burgemeester, dat hij al die jaren het bedrijf trouw heeft gediend. In de tegenwoordige tijd is er haast geen sprake meer van „die nen", doch is de hoofdzaak „verdie nen". De toestanden zijn ook wel ver anderd zo vernamen wij uit de mond van de jubilaris. Vroeger was er nog tijd om tussen het in de oven gaan van het deeg en het bakken van het brood om een potje te dammen, doch die tijd is nu voorbij. Namens het gemeente bestuur ontving de jubilaris de draag- medaille en van het bestuur de tradi tionele enveloppe. SCHIETUITSLAGEN Het winterseizoen werd door de le den van de schietvereniging Scherpen zeel ingezet met een onderlinge wed strijd op de binnenbaan in de Sociëteit. De resultaten waren als volgt: M. Berendse 94, C. Valkenburg 91, P. van Engelenburg en E. v. d. Werk 90, R. van Eist 87, A. C. van Dusschoten 86, A. ter Burg 85, J. Koudijs 84, H. Methorst 82, A. van Eist en H. Berend se 80, J. van Eist en J. ten Broek 79, A. Valkenburg en J. Koot 78, R. v. d. Burgt 76, H. Pater en N. Klumpenaar 71, E. van Setten e.i J. van Engelen hoven 65 en H. van Drobbelaar 51. Dinsdag 12 oktober wordt door de vereniging deelgenomen aan de natio nale schietwedstrijd te Barneveld. Ingezonden DRINGEND BEROEP In Amerongen staat een fraai be jaardenhuis, met een bijzonder mooie plantsoenaanleg daaromheen. Voor de bejaarden is het daar ideaal wonen. De paden in het plantsoen lenen zich uitstekend voor een kort wandelinge tje, vooral voor degenen die niet meer zo goed ter been zijn en niet naar het bos of het dorp kunnen gaan. De laat ste tijd wordt dit genoegen door een bepaald gedeelte van de Amerongse jeugd echter vergald. De jongelui ont zien zich niet om met hun fietsen over de paden te gaan racen, waardoor en kele oudjes de schrik van hun leven kregen. Om de paden ook 's avonds begaan baar te maken staan er op bepaalde afstanden verlichte paddestoelen. Her haaldelijk is het reeds gebeurd dat de jeugd deze verlichting vernielde. Niet alleen kost dit het bestuur handen vol geld, dat uiteindelijk door de bewo ners van het huis weer betaald moet worden in de verpleegprijs, bovendien wordt het op die manier voor de be jaarden onmogelijk om 's avonds nog eens een luchtje te scheppen. Vooral voor ouderen is het erg moeilijk in donker de weg te vinden. Omdat de hierbij betrokken jeugd wellicht niet beseft wat een last zij de bejaarden hierdoor bezorgen is 't goed hen hierop nog eens te wijzen. Jonge lui, zoek toch liever een ander speel terrein en hou op met het onzinnig vernielen van andermans eigendom men. Op de ouders wordt een dringend beroep gedaan er op te letten dat hun kinderen ophouden met het bezorgen van deze overlast. kunt u vol-op kiezen uit onze flj Hoogstraat 9-11 tel. 2292 Veenendaal

De Vallei | 1965 | | pagina 4