Defensie van V.R.C. zat potdicht tegen Bennekom Vijfde nederlaag voor V'daai ondanks gewijzigd elftal Twee fraaie goals van H. Schoeman DOY 0 vergat te schieten in Amsterdam 0 E L CHEVROLET Sportclub Rhenen behaalde monsterzege (8-0) op Posthoorn Wederom zege van Rhenus Kulan aan de leiding na 4-0 zege op SVMM Voorhoede van GVVV machteloos tegen VVOG 0-3 Verdienstelijk gelijk spel van Oranje-Wit tegen UVV0 2-2 Na een bikkelhard duel werd Musketiers naar een 4-1 nederlaag gespeeld tegen Lopik NSVS verpletterde ongeslagen Terscliuurse Boys met 7-ü Nieuwsblad „DE VALLEI" dinsdag 12 oktober 1965 4 Sportver. Panter viert 20 jarig bestaan met receptie en feestavond V-A.3. WATERPOLO VZC-dames en heren behaalden grote overwinningen in bekercompetitie HANDBAL R.H.C. won weer met overtuigende cijfers KORFBAL Arena I-Vinken I (Vinkeveen) De streekwedstrijd VRCBennekom trok aardig wat publiek. De gasten waren met een groot aantal supporters naar de Brinkersteeg gekomen. Met teleurgestelde gezichten verliet men na afloop het sportveld van VRC. De gebroeders Lief ting, twee routiniers, waren weer in de ploeg opgenomen en maakten het VRC nog het meest lastig. De achterhoede van de Racing Club stak echter in een zeer goede vorm. Doelman Cornelissen en spil v. Engelenburg waren voor de roodwit gestreepte aanvallers grote struikelblokken. Hier door kon de geel-blauwe voorhoede op adem komen en steeds maar weer aanrukken. Twee goals van Hennie Schoeman bezegelden het lot van Bennekom. RAAK Het spel was nauwelijks zes minuten oud. toen VRC al een mooie voorsprong nam G. Hasselaar bediende H. Schoeman van een goede pass, een venijnige schuiver volgde en doelman v. d. Weerd was een geslagen man. Een fraai openingsdoelpunt dat VRC een gevoel van veiligheid gaf. Want Bennekom liet het er niet bij zitten. Met snel en open spel probeerden de gasten de achterhoede van VRC uit verband te rukken. Adrie en Gerrit Liefting waren daarbij zeer actief. Fel le doorstoten van deze beide, niet meer zo jonge spelers, betekenden dat VRC de storm bal moest gaan hijsen en zich met kracht deze aanvallers van het lijf moest houden. Het gelukte, Rinie van Engelenburg stak steeds op het goede moment een been ertussen of kopte, hoog opspringend het gevaar weg. En mocht Bennekom dan eens tot dicht bij het doel oprukken dan stond daar nog altijd de eveneens geroutineerde keeper Cornelissen. die door goed uitlopen zijn doel voor door boring behoedde. Een vinnig schot van G. Liefting werd met elan door Cornelissen ge keerd. Hoewel Bennekom iets sterker was, bleef de voorsprong van VRC tot de rust behouden. FELLER. Na rust trokken de spelers iets feller van leer. Een paar kleine botsingen leverden op onthoud op en een paar vrije trappen. Het bleef allemaal binnen de perken. In de acht ste minuut rukte VRC weer op. Een diepte pass van Hasselaar bereikte H. Schoeman. die op de uiterste hoek richtte. Het vlijmende schot spatte tegen de paal en vloog het veld weer in. Aan de andere kant moest VRC alle zeilen bijzetten. Er ontstond een hachelijk moment na een doelworsteling. Zes, zeven spelers wilden de bal in het doel drukken. maar wonder boven wonder bleven Cornelis sen en zijn mannen overeind. De Bennekom- mers hadden in deze periode beslist met pech te kampen. In de 18de minuut werd het von nis over hen geveld. Linksb. H. Schoeman spurtte in volle ren naar het doel, vuurde krachtig en zuiver en doelman v. d. Weerd kon niets anders doen dan de bal achter uit zijn doe! halen. 2 -0. De strijd was gestreden. want de hechte achterhoede van VRC was bekwaam genoeg om de nu aarzelend gewor den aanvallen van Bennekom in de kiem te smoren. Men legde zich toe op balbezit, on dernam een enkele uitval, en bepaalde zich bij het afslaan van de in een te langzaam tempo opgezette aanvallen van Bennekom. dat zich tegen het einde met de nederlaag verzoende EERSTE WINST VOOR SPORTVER. PANTER SVP heeft zaterdag de eerste winstpunten in de wacht gesleept door het Soester Hees met een 1-0 nederlaag naar huis te sturen. Hoewel Panter praktisch de hele wedstrijd sterker was, moest men toch zeer lang op het doelpunt wachten. Er werd door beide ploegen met geest drift gespeeld, met teveel geestdrift soms Hees vertoonde een fors spelletje. De linkshalf van de Soestenaren liep van de uitstekend leidende scheidsrechter Nieu- wenhuis zelfs een officiële waarschuwing op. SVP zat voortdurend voor het doel van Hees, maar het lukte Stuivenberg en z'n mannen niet erg om het doel te door boren De aanvallen van Hees waren wel wat pover De debutant spil v d Heuvel wist er wel raad mee Pas na 22 minuten in de tweede helft kon Panter het win nende punt aantekenen Na een voorzet van Bolderman zette de naar binnen gelopen linksbuiten Spies zijn hoofd tegen de bal. die tegen het Soester net sloeg. 1-0 Hierna kwam de midvoor van Hees nog een keer oog in oog met keeper van Kooten, maar uit nervositeit mikte de Heesspeler recht tegen de doel man op Een verdiende zege voor Panter, maar de cijfers hadden wel wat ruimer kunnen uitvallen Op 22 oktober a.s. viert de Sportver. Panter haar 20-jarig bestaan. Dit heuge lijke feit zal worden gevierd met een of ficiële receptie van het bestuur in Hotel „De Korenbeurs" op 28 oktober a.s. en een feestavond voor de leden in het OCB ge bouw op 29 oktober. De vereniging werd op 22 oktober 1945 opgericht onder de naam Matjan. Later onderging de vere niging een naamsverandering en werd het Sportver. Panter. Men speelde met wisse lend succes, meestal in de tweede klas van de zaterdagafdeling Utrecht. De vereniging Matjan bracht het enkele seizoenen lang tot de eerste klas. Het is een gezonde vereniging, die haar partijtje wel weet mee te blazen. Het is een open sportvereniging, waar ook andere takken dan yoetbal worden beoefend. De Bennrkomse achterhoede slaat een aanval van VRC af. Ook in Hilversum heeft Veenendaal het niet kunnen klaren. Met 3-1 gingen de geel-blauwen in de radio- stad teiü onder. Het spel van Veenendaal was minder slecht dan vorige week, de geestdrift was weer aan wezig, maar de voorhoede was weer het zwakke punt Linksbuiten Van Dijk kwam zeker driemaal oog in oog met de Donarkeeper, maar liet geen zuiver schot uit de benen komen. Het wordt voor Veenendal nu bepaald somber, al behoeft men de moed nog niet te verliezen Een juiste samenstelling van het beschikbare materiaal zou misschien nog tot de ommekeer kunnen bijdragen. TWEE MINUTEN. Nauwelijks twee minuten na de aftrap keek Veenendaal al tegen een achterstand op Doelman Hans de Bruin, voor het eerst dit seizoen tussen de palen, gooide wat noncha lant uit. de achterhoede kon er met moeite een corner van maken. Uit de goed genomen hoekschop maakte de linksbinnen de ope ningsgoal. 10. Direct al een tegenslag vooi de gewijzigde ploeg, die toonde met geestdrifi te willen spelen. Die geestdrift was echter niet voldoende, want het spelinzicht en hel afwerken van een goede aanval waren maai DOVO heeft in Amsterdam-Noord het hoofd moeten buigen tegen een voluit aanvallend NDSM. De voorhoede van DOVO was het knelpunt, want hoewel men wel ijverig was, de schoten waren te slecht gericht. Bovendien was 't aan- valsspel te traag en zonder verrassing. NDSM, toonde het oude bekende spel. Snel, een open trap, meestal over de vleugels. Goed kopwerk ook, omdat NDSM-ers in 't algemeen een kop groter waren dan de DOVO mannen. Hoe het zy, de roodwitten leden 'n 21 nederlaag, die gezien het overwicht in het veld misschien niet verdiend was. Doelpunten zijn evenwel beslissend. KORT DOVO dus startend met een offen- siefje. Het spel werd al in het begin te kort gehouden. Een uitval van NDSM in de zesde minuut had succes. Ruiter gaf een bekeken pass naar de beweeg lijke midvoor Reinders. In eerste in stantie stopte doelman Hardeveld het schot met de voet, maar het terug springende leer werd door Reinders laconiek in de onbeschermde hoek ge knald. Na 20 minuten werd het 1-1 toen Nico Diepeveen keeper Visser van dichtbij geen enkele kans gaf. NDSM zette iets feller door, speelde het ouderwetse spel en geen 4-2-4 waardoor de aanval uiteraard quanti- tatief ook sterker was. Tien minuten voor rust wist Kaars door de roodwit te achterhoede te glippen, die ten onrechte bleef staan voor vermeend buitenspel. Verdedigend Na rust ging NDSM sterk verdedi gen. Soms stonden negen, tien boom lange Amsterdammers in eigen doel gebied. Aanvallend had NDSM wei nig meer in te brengen. Dit gewirwar voor het doel van de thuisclub zette evenwel geen zoden aan de dijk. De BEKERWEDSTRIJDEN „SALAMANDERS" De hockeycclub „De Salamanders" nam zondag deel aan verschillende bekerwed strijden. Zowel het heren als het dames team wisten in de tweede ronde door te dringen. De heren van Salamanders speelden om de Josselin de Jongbeker en namen het op tegen Randwijk 4 uit Amsterdam De Veenendaalse hockey'ers zegevierden met 4-3 van deze westelijke vierde klasser en plaatsten zich hierdoor in de tweede ron de, die op zondag 31 oktober zal worden gespeeld. De dames wonnen reglementair met 5-0 voor de Amsterdambeker en kwa men ook een stapje verder De jongens van Salamander, die uitkwamen in de sterke 4e klas, verloren met 1-13 van Union CC b. uit Nijmegen Het enige Vee nendaalse doelpunt werd gescoord door de juniorspeler Kees Diepeveen. schoten waren te onzuiver en er stak altijd wel een Amsterdams been voor Slotboom en ook Diepeveen talmden bovendien te lang, zodat er weinig ge vaar voor NDSM ontstond. Vijf minuten voor tijd scoorde Schoe man op magnifieke wijze uit een vrije trap van Diepeveen door de bal kei hard in te koppen. Het doelpunt werd afgekeurd omdat v. d. Kraats back Lugthart een duwtje had gegeven. Na rust kwam NDSM praktisch niet meer voor het DOVO doel. De ene maal dat het wel het geval was dook van Har develd de bal van de schoen van Kaars. Het einde kwam met 2—1 voor NDSM, maar een gelijk spel zou de verhouding beter hebben weergegeven. Ofschoon de doelpunten, zoals al ge zegd. de wedstrijd beslissen. matig. Linksbuiten Van Dijk kwam na achl minuten oog in oog met de Donar doelman, maar schrok zelf van de kans. Hij lepelde de bal huizenhoog over het Hilversumse doel. De Veenendaalploeg kreeg voor rust nog goede kansen op een doelpunt, maar door te verward schieten gingen ze verloren. Donar was in het veld zeker niet sterker, maar speel de wel wat effectiever en beheerster. OPZETTEN Na rust kwam Veenendaal weer opzetten. Weer kansen en dan speciaal voor D. van Dijk. De beheersing ontbrak. In de 12de mi nuut werd een domper op de aanvalslust ge zet toen Donar doorbrak en de linksbuiten oerhard in de hoek knalde. 20. Het pleit voor de geel-blauwen dat men de moed niet liet zakken. In de 20ste minuut kreeg Derk- sen de bal op links. Een vlammend schot en de Donarkeeper kon vissen. 21. Alles leek nog mogelijk. Veenendaal kreeg nog een ge ijkte kans op de gelijkmaker toen Derksen hel leer andermaal voor de voeten kreeg. De Hilversumse goalie redde schitterend en dc kans was verkeken. Tien minuten voor hel einde werd Gerritsen uit positie gespeeld en lepelde de Donar-midvoor het derde doelpunt in de touwen. Deze 31 nederlaag voor Vee nendaal was niet geheel volgens het spel- KIRPESTEIN VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE beeld. De punten zijn echter weer verdwenen. Het wordt ernst, bittere ernst voor de geel- blauwen. Het hek moet snel verhangen wor den. want met 0 uit 5 neemt men een akelige positie op de ranglijst in VOLLEYBAL Panters dames in eerste wedstrijd uit tegen SOS Woensdagavond a.s. t>Uten de dames van het eerste damesteam van de Pan ters de spits van de competitie Zy reizen naar Utrecht om daar in de Jaarbeurs stryd te gaan leveren tegen de reserves van hoofdklasseploeg SOS. Het zal de over het algemeen jonge Veenendaalse ploeg niet meevallen om in die grote zaal succes te boeken. Het is technisch vaardig genoeg, doch diverse speelsters zullen eerst nog wat ervaring moeten opdoen. Alle vragen kunnen nog lang niet worden beant woord, maar zeker is dat deze eerste klas uit het midden van Nederland heel sterk is. De meisjes zullen er hard aan moeten trekken om tegen deze tegenstander tot succes te komen. Alle ploegen van SOS zyn van een goede kwaliteit. De Panters kunnen thans weer beschikken over Wil Schoemaker, waardoor de aanval zeer is versterkt mits zij middels goede set-ups veel in het spel wordt betrokken. Enkele zeer jonge speelsters zjjn de gelederen komen aanvullen. Deze hebben verleden jaar al enige ervaring kunnen opdoen in de overgangsklasse, waaruit de dames zijn gedegradeerd, maar of dat voldoende is om een vooraanstaande rol te spelen in deze eerste klas zal de toekomst ons leren. De wedstrijd tussen Sportclub en de Posthoorn uit Amersfoort is in een duidelijke zege voor de Grebbestadbewoners geëindigd. Met niet minder dan 8-0 moesten de P.T.T.-mensen het hoofd buigen voor de schietgrage Sportclubploeg, hoewel het er in het begin niet naar uitzag. Want de eerste 15 minuien waren beslist voor de snel spelen de Posthoornploeg. maar de goed spelende Sportclub-defensie met Budding aan het hoofd hield goed stand. K. v. d. Berg maakte er in de 16e mi nuut bij een uitval 1-0 van Sportclub kwam nu meer los. In de 25ste minuut zette Ronny Kooimans de bal goed voor en nu schoot G Opperman goed in 2-0 Posthoorn gaf zich niet zo maar gewon nen. maar ook doelman de Jong wist met diverse schoten wel raad N Verwoert liep goed door op een dieptepass van W Opperman, maar de fors spelende achter hoede haalde hem unfair onderuit, doch de goed leidende scheidsrechter liet door spelen In de 40ste minuut plaatste R Kooimans voor de derde maal de bal ach ter de keeper. Toen de tweede helft 10 minuten oud was omspeelde Wim Ver woert enkele spelers en via de paal zat de bal voor de vierde maal in het net Binnen tien minuten had K. v. d Berg nog tweemaal gescoord 6-0 Een hard schot tegen de onderkant van de lat was Ondanks het tekort aan scheidsrechters mocht Wyk bij Duurstede voor zyn wedstrijd tegen Rhenus twee scheidsrechters begroeten, nameiyk de heren Bak ker en Winkelaar. De laatste telde echter de meeste dienstjaren en daarom werd hem de eer gegund deze met spanning tegemoet geziene wedstryd te lei den. En hjj deed dat dan ook voortreffelijk, zodat de heren voetballers uit wyk by Duurstede en Rhenen geen enkele kans kregen om uit de band te springen. Rhenus was met een overdonderend offensief van start gegaan, waarbij het doel van Wijk tot twee, driemaal toe ternauwernood aan doorboring ontsnapte. Na een kwartier echter luwde het offensief en liet Wyk duidelijk blyken niet van plan te zijn zich gewillig naar de slachtbank te laten voeren. Met lange passes vanuit de verdediging stichtte Wijk bij Duurstede keer op keer verwarring in de Rhenense achterhoede, die nogal eens nerveus en onzeker ope- reede. In de 22ste minuut werd Geurt v Veenendaal door twee verdedigers van Wijk in het strafschopgebied gemangeld, zodat de scheidsrechter naar de witte stip moest wijzen. Aanvoerder Van Beek vol trok de straf 0-1. Vijf minuten later nam Nico Hardeman van Wijk een vrije schop zo voortreffelijk en zo hard, dat doelman Kok het nakijken had 1-1. Wijk deed er nu nog een schepje bovenop, zodat Rhenus in de verdediging moest en soms met kunst en vliegwerk de gevaarlijke aanvallen kon doorstaan Na de pauze wist Guert van Veenen daal, die enorm veel werk verzette uit een doorloopbal 1-2 voor Rhenus te noteren Het spelpeil daalde hierna onrustbarend, mede door de wind, die de bal moeilijk bespeelbaar maakte. Rhenus kon er maar niet goed inkomen, de linkervleugel werd nagenoeg uitgeschakeld, terwijl de rechts buiten met zijn individuele charges keer op keer doodliep op de harde, maar on verzettelijke verdediging van Wijk. Zes minuten voor het einde was het opnieuw v. Veenendaal, die uit een scrimmage, ont staan uit een hoekschop, de bal via de handen van de (uitstekende) keeper in het doel plaatste 1-3. In de allerlaatste minuut was het de zelfde speler, die in een machtige rush drie Wijkspelers voorbijging en daarna Johny Eibers feilloos bediende 1-4. Voor de aanvang van de wedstrijd had men 1 minuut stilte in acht genomen voor de onlangs bij een verkeersongeluk om gekomen keeper van Wijk bij Duurstede. Kulan heeft zaterdag het ongeslagen SVMM in Maarn een lesje geleerd. Onder ideale weersomstandigheden en op een prachtig veld ging Kulan vanaf het begin in de aanval. Reeds na drie minuten had de SKF-club al een kans op een openings treffer. Faber was op rechts doorgebroken, gaf door naar Hensen, die er net niet bij kon. Na 10 minuten werd Huisman van de bal gezet. Scheidsrechter Ravens lie de teugels strak in handen had, zag hier een penalty in, die door Hensen vak kundig tegen het net werd geschoten, 0-1. Even later suisde een schot van Huis man rakelings over de lat. Ook SVMM trok er tussenuit, maar het duurde net even te lang om de goed spelende achter hoede van Kulan te verrassen. Na een kwartier kregen de gastheren de kans om gelijk te maken, maar de rechtsbin nen schoot meters naast. Uit een hoek schop scoorde de Maarnse middenvoor, maar hij had handbal gespeeld en de arbiter had dit feit goed opgemerkt zo dat hij het doelpunt terecht afkeurde. Na 20 minuten gaf v. d. Broek een goede pass naar Huisman, die drie tegenstan ders passeerde en ook de keeper geen schijn van kans gaf. 0-2. Na 35 minuten is het al 0-3 na een combinatie Budding- Faber kwam de bal bij Bruis, die met een fraaie boogbal het net liet trillen GVVV heeft het Llarderwykse VVOG met de winstpunten laten vertrekken. In een matige wedstrijd wonnen de gasten, die in linksbuiten Hoeve een knappe aanvaller hadden, met 3-0. Bij GVVV zit de kneep nog steeds in de aanval, die ook zaterdag weer een machteloze indruk maakte. J. v. d. Bovenkamp wordt nog steeds gemist. Midvoor C'luistra stond als een speerpunt tussen de VVOG ver dediging, maar het binnentrio Hocdcman-M. Bovenkamp kon door een te traag tempo geen enkel gevaar voor het Harderwykse doel stichten. De debutant links- huiten v. d. Ixiosdrecht deed uitstekend z'n best, maar nioet toch nog meer in gespeeld raken. Matig. De eerste speelhelft was van matig gehalte. VVOG was van de twee slechte elftallen nog het beste. De gasten ont wikkelden uiteindelijk nog een zeker tempo. Bij GVVV ging het allemaal te traag. In de 3e minuut kreeg Cluistra een kans, maar mikte net over de lat VVOG nam meer en meer het heft in handen. De aanvallen werden geleid over de kwieke linksbuiten Hoeve, die de ver dediging van GVVV handen vol werk gaf. Na 18 minuten een snel opgezette aanval van de Harderwijkers. Doelmar. Pavert stopte de bal in eerste instantie maar niet klemvast. zodat de mee opge rukte Pfrommer de bal in het net kon drukken, 0-1. GVVV probeerde wel door te drukken, maar zoals reeds vermeld de voorhoede liet het afweten. Tys van de Bovenkamp verscheen oog in oog met de keeper, maar lepelde het leer over de doelman heen over de iat. Er viel tegen de hechte VVOG-verdediging weinig eer te behalen. Snel. De gasten lieten ook in de tweede helft van hun aanwezigheid blijken. Kort na de rust knalde de middenvoor zijn club naar een 2-0 voorsprong. GVVV wilde nog terugkomen, maar alles strandde in de trechter voor het doel, omdat de aan vallen meest door het centrum werden geleid. Doelman Pavert stopte nog een gloeiende kogel, die op hem werd afge vuurd. In de laatste minuten bepaalde Hoeve de eindstand op 0-3 waarmee GVVV een vrij troosteloze nederlaag leed en de onderste plaats op de ranglijst blijft bezetten. De bakens zullen snel verzet moeten worden willen de blauw- witten weer niet in een moeilijke situatie verzeilen. Zaterdagavond j.I. trokken de teams van de dames en heren van VZC naar Amersfoort om in het overdekte Sport- fondsenhad de eerste wedstrijd te spelen in de bekercompetitie. De dames sloegen eerst heel mooi De IJssel uit Deventer met 6-1, waarna de heren Laga uit Zeist met een 13-2 nederlaag naar huis stuur den. De indeling in de verschillende groe pen van deze bekercompetitie is gedaan naar aanleiding van de klasse waarin in de zomercompetitie is gespeeld. Uiter aard worden de tegenstanders na een eventuele winst steeds zwaarder, doch het eerste begin was dus voor VZC veel belovend. De IJssel uit Deventer was voor de VZC-dames een volslagen onbe kende tegenstandster, maar daar trok ken zy zich van meet af aan niet veel van aan. Onbevangen werd aan de aan val gebouwd totdat de 6-1 zege een feit werd. De heren kenden hun tegenstander uit Zeist des te beter. Immers in de zomercompetitie werd tweemaal vrij ruim van deze ploeg gewonnen. En ook nu weer gaven zy de Zeister spelers geen enkele kans om gevaarlyk te worden Met maat liefst 13-2 ging de volle winst naar Veenendaal. De tegenstanders voor de volgende ronde zijn voor de beide teams nog niet bekend. Hiervoor zal straks by de bond moeten worden geloot. SVMM probeerde een doelpunt te for ceren, maar back van Leeuwen redde ten koste van een hoekschop. Ook na rust zette de thuisclub een offensief in, maar de achterhoede van Kulan wist van geen wyken. Na een kwartier nam Kulan het heft weer in handen. Huisman en Faber kregen goede kansen, maar misten op het nippertje. Na 20 minuten kreeg Huisman de bal op maat van Hensen, sprintte door en speel de de bal even voor zich uit. Hg kon er nog net by om de stand naar 0-4 te schieten. Vlak voor het einde zette SVMM een offensief in voor een tegen- punt, maar de goed spelende spil en beide backs wisten van geen wijken. In de allerlaatste minuut plukte doelman Sukkel de bal voor de voeten van de Maarnse midvoor weg. Kulan hield stand en won verdiend. De positie van Kulan op de ranglyst is thans bgzonder gunstig, de stand in de derde klas werd: De stand aan de kop wijzigde zich ove rigens niet, doordat ook Minerva, Storm vogels en Bunnik met de volle winst naar huis gingen. Zondag a.s. ligt de competitie stil in verband met Nederland-Zwitserland. Verdere uitslagen: jeugd: Musketiers aRhenus b GVVV b—Rhenus A GVVV C—Rhenus B Senioren: CDN 2—Rhenus 2 Rhenus 3—RK Unitas 3 4-1 0-8 1-3 0-0 7-0 het enige wat de Posthoorn ploeg hier tegenover kon stellen Een vrije trap ge nomen door de uitstekend spelende ten Braak bracht de bal bij Vijgen die G Op perman aan het werk zette Deze gaf goed voor en K. v. d. Berg knalde no 7 in Een combinatie tussen Zandstra en Verwoert bracht de laatste in een vrije schietpositie, maar hij werd weer onder uitgehaald. De goed meegekomen G Opperman depo neerde de bal echter in het verlaten doel. 8-0 Met nog 5 minuten te spelen geloofde men het verder wel H. Baars trok mee naar voren, maar in de stand kwam geen verandering meer. Zo heeft Sportclub zijn ongeslagen positie weten te handhaven. Sportclub 4 won met 6-1 van V.R.C. 5 uit Veenendaal. Zaterdag a.s. staat Sportclub een zware uitwedstrijd te wachten want dan moet het in Scherpenzeel aantreden tegen Val leivogels. RHC heeft jongstleden zondag een gemakkelijke en nuttige overwinning behaald op UHV 2. Hierdoor is RHC' weer een tweetal punten ryker ge worden. Dat RHC zou winnen stond na vijf minuten al vast. want toen hadden de Grebbestadbewoners al een 30 voor sprong. UHV kwam er niet aan te pas en de rust brak aan met een 133 stand. Na rust geloofde RHC het wel en speelde bijzonder slecht. Men speelde stilstaand handbal en kroop voor de cirkel te dicht op elkaar. Hierdoor kreeg UHV de kans om zich te ont plooien. maar de RHC verdediging gaf geen krimp en zo kwam dan het eind» met een SL18 stand. De doelpunten kwamen van: Everl Veenhuis 1 x; Theo Mekking 3 x; Jan van de Pol 4 x; Cees van de Pol 4 x: Piet de Zwarte 6 x. Victoria - RHC (dames) 84. In een tamelyk harde wedstrijd in Utrecht tegen UVVO had Oranje-Wit zeer zekei de beste kansen. In het beslissende stadium miste Bos de kans om via een straf schop verder uit te lopen. De scheidsrechter stuurde een UVVO-er het veld uit. I» de tweede helft raakten Enzeer en Bos geblesseerd. Alles begon zo goed voor de Elstenaren die er op belust waren om de eerste winstpunten te behalen. Reeds in de 11de Na dc overwinning die Arena vorige week behaalde, zat het er In dat men deze week zou pogen dit te herhalen. En we kunnen wel zeggen: met succes. Na het beginsignaal ging Vinken, dat drie thuiswedstrijden had gewonnen in de aanval. Men kreeg mooie kansen, maar zonder resultaat. Arena probeerde het nu met mooie aanvallen en keurige combina ties, maar de bal ging niet door de mand Van beide zijden werkte men nu hard Uiteindelijk was het Arena dat met een mooi afstandsschot de stand op 1-0 bracht. De rust ging in met een tamelijke vei lige 2-0 voorsprong. Na rust was Arena duidelijk sterker. De tweede aanval van Arena werkte hard en met succes al werden een strafworp en enkele mooie vrije kansen gemist. Tot het laatst toe probeerde Vinken de eer te redden, maar het lukte niet. De eindstand werd 5-0. De doelpunten kwa men van Johan Baars, Wil Komduur, Jan- ny Kuipers, Henk v. Vliet en Meta v. Vliet. min. hadden zij succes met een geslaagds aanval. Een combinatie tussen T. Drost ej KI. v. Burken besloot T. Drost met eer boogballetje naar KI. van Burken die in eens inschoot 0-1. Niet goed wegwerken van de Oranje- Wit defensie leidde tot de gelijkmaker ia de 20ste minuut 1-1. De Elstenaren bleven met de wind in rug de beste papieren houden en inderdaad kwam voor hun de beloning. Een vrije trap door Bos ging over de UVVO defensie, midvoor Enzler sprintte door en kopte keurig in 1-2. Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de thee drongen de Utrechters soms te fel aan. In deze periode redde keeper Rot terdam echter goed. Langzaam kwamen de Elstenaren via de bijzonder gevaar lijke Enzler terug. De UVVO defensie be gon unfair in te grijpen en toen zij dit omstreeks de 18de minuut weer deden te gen KI. van Burken volgde de strafschop die Bos niet benutte. Toen een UVVO-er een laaghartige op merking maakte tegenover de arbiter kan hij de kleedkamer opzoeken. Maar ook de Oranje-mannen kregen tegenslag. Mid voor Enzler werd dermate fel besprongen, dat hij geblesseerd het veld verliet en ook Bos speelde geblesseerd een figuranten rol. UVVO kwam 10 min. voor tijd met een prachtig schot van hun rechtsbinnen op een gelijk spel 2-2. LINKSBACK D. VEER BRAK SCHEENBEEN Musketiers heeft in Lopik zün zegereeks niet voort kunnen zetten. Niet dat de Elstenaren slecht speelden, maar de tegenpartij etaleerde een dergelijk fors spelletje waarvan de gehele Musketiers-ploeg schrok. D. Veer brak een scheenbeen en in de eindfase kon er nauwelijks meer van voetbal gesproken worden. De Elstenaren konden door dit optreden van de tegenstander niet meer in hun spel komen. Kulan 5 9 Soesterbeig 6 7 SVMM 4 6 DEV 5 6 DVSA 5 5 Langbroek 4 4 Advendo 5 4 Bev. Boys 5 4 Rubo 5 3 Bunnik 6 2 De eerste 20 minuten was het een ge- lijkopgaanae strijd. Een jammerlijk mis verstand in de Elster-defensie betekende na 7 minuten een achterstand 1-0. De Musketiers kwamen goed terug maar toen na 18 minuten de stand op 2-0 kwam brak er iets in de groen-witte ploeg. Lichame lijk waren zij niet opgewassen tegen de brute kracht die Lopik ten toon spreidde Dit was toch wel de doorslaggevende reden waarom deze wedstrijd voor hen naar later blijkt zo teleürstellend eindig de. Even daarna was er toch weer hoop Een herboren NSVS heeft zaterdag het nog ongeslagen Terschuurse Boys met 70 van het veld geveegd De Nevedaschutters maakten er een waar festijn van Reeds voor het begin van de wedstrijd vertelden de NSVS-ers tegen el kaar dat ze er deze middag eens echt enthousiast tegenaan zouden gaan. En hoe! Het arme Terschuur werd van de ene naar de andere kant gestuurd en wist er zelf geen raad mee. Cees Henzen nam een vrije trap die Cor- ne Henzen keurig inkopte 2-1 Vlak voor de rust nam een Lopik-aanvaller een bal met de hand mee en scoorde direkt daar op 3-1. Na de hervatting een zelfde spel- beeld waarbij ruw spel en afbraakvoetbal de Elstenaren afschrokken Veel gebeurde er niet meer tot een kwartier voor het einde toen D Veer gelijktijdig met een Lopik aanvaller naar de bal trapte en hierbij zijn scheenbeen brak Dat er hier na niet veel meei van voetbal besproken kon worden, spreekt voor zichzelf. Even voor het einde werd het nog 4-1 maar dat was al niet meer belangrijk. Was de NSVS ploeg gewoon doorge gaan dan waren ongetwijfeld de dub bele cijfers bereikt Voor rust kon Ter schuurse Boys nog iets partij geven, maar na rust bombardeerden de NSVS -ers onvermoeid het doel van de Ve- luwnaren Nadat P Bleyenberg voor 1—0 had gezorgd, scoorde v d Waal al spoedig nummei twee Nog voor de rust wist C de Ruiter het derde doel punt te fabriceren. Dezelfde de Ruiter kreeg het na rust helemaal op z'n heu pen Na tien minuten zorgde hij voor 40. liet toen de teugels vierên en gat eerst H van Kesteren voorrang om er 5—0 van te maken, voor hij zelf voor het halve dozijn zorgde Hennie van Kesteren had nog geen medelijden met de arme Boys uit Terschuur en schoot een zevende gat in hun wankele defensie NSVS heeft zich door deze fraaie overwinning een goede plaats In de middenmoot bezorgd. Rhenense kegelaars hadden succes bij B-kampioenschappen De West Gelderse Kegelbond orga niseerde op 3 en 4 oktober te Barne- veld en op 5 en 6 oktober te Scher penzeel haar kampioenschappen voor de B-klassers. Bij de dames werd mevr. A. Verbeek van DKC-Rhenen kampioene. Bij de heren werd dit de heer J. C. Huydink van DIG-Rhenen Een aardig succes voor deze Rhenense kegelaars. In het vertegenwoordigend dames vijftai zijn eveneens opgesteld mevr A Wijnands en mevr J Kemperman. beiden van ..De Kampioens Club" - Rhenen De dames en heren B-vijttallen van de Wesl Gelderse Kegel Bond komen op 17 oktober a.s uit in de districts wedstrijden te Brummen.

De Vallei | 1965 | | pagina 4