Nieuwe vestiging van Hollandia Tricot in Loppersum (Groningen) anjfcfe Ds. R. Kok vijfenzeventig jaar Hoofd-besluurslid Geref. Bond: „ONBEHOORLIJKE KRITIEK'' Ds. J. D. Wielenga gaat naar Australië 12 Nieuwsblad „DE VALLEI" vrijdag 15 oktober 1965 Licht en lucht heeft vry spel in en om de nieuwe Hollan- dia Tricot-fabriek te Loppersum (Gr.) Atelier wordt op 22 okt. officieel geopend Op vrydag 22 oktober a.s. 's middags om drie uur zal de burgemeester van Loppersum, de heer A. Assies, het nieuwe Hollandia Tricot atelier in het Gro ningse Loppersum officieel in gebruik stellen. De nieuwe bedrijfsruimte biedt plaats voor 220 werknemers, meest meisjes. De directie van Hollandia Tricot zag zich genoodzaakt deze nevenvestiging in het hoge Noorden te stichten om dat men in Veenendaal met een tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten te kampen heeft. Reeds in 1961 werd in het klein ge start met het aantrekken van personeel te Loppersum en met een beperkte pro- duktie. Men beschikte daartoe over een ruimte in een oud schoolgebouw. In oktober 1962 werden definitieve plan nen gemaakt om een permanent atelier te bouwen. Door het architectenbureau Haikens en Jansma te Groningen werd een ontwerp gemaakt en vorig jaar juni vond de aanbesteding plaats. De produktie afdelingen zijn al eni ge tijd geleden gestart, maar de offi ciële opening vindt pas op 22 oktober plaats. Het gebouw van Hollandia Tri cot te Loppersum bestaat uit een grote bedrijfshal van 40 x 46 m, waarin de afdelingen naaierij, knipperij, perserij en pakafdelingen zijn ondergebracht. Verder is er nevenruimte voor de mon teurs, een garderobe en een flinke kan tine. Aan het atelier is een bungalow voor de bedrijfsleider gebouwd en nog wat magazijnruimte. De plaats Loppersum werd uitgeko- kozen, omdat in stad en omgeving wei nig confectiebedrijven worden gevon den. Die treft men wel aan in een ver dere omgeving (Stad Groningen en Delfzijl). Door de verdergaande expan sie van Hollandia Tricot en de nood zakelijke bezetting van de arbeids plaatsen heeft dit van oorsprong Vee- nendaals bedrijf nu al vier nevenves tigingen gesticht. BESTUURSWIJZIGING CMB Om studieredenen heeft de heer M. Gaasbeek moeten bedanken voor zijn functie als voorzitter van de Chr. Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie afd. Vee nendaal. Tot aan de volgende bestuurs verkiezing wordt hij opgevolgd door de 2e voorzitter, de heer K. Oosterheerd. Het adres van het secretariaat der C.M.B. luidt: Jan van Nassaulaan 24. FILMAVOND VOOR DE KINDEREN Zaterdag 16 oktober a.s. wordt in 't Trefpunt een avond gegeven voor het Geref. kinderkoor. Voor de pauze zal het koor enige liederen ten gehore brengen. Daarna wordt er o.a. een lach film vertoond. De ouders van deze kin deren worden opgewekt deze avond te bezoeken. Alle kinderen zijn van harte welkom! Ontspanningsmiddag voor bejaarden Op de dinsdagmiddag gehouden ont spanningsmiddag in het O.C.B.gebouw vertoonde Mevr. Thijs-Hommerson dia's voor de aanwezige bejaarden. Het waren opnamen van de 5-mei-op- tocht, het fruitcorso te Tiel van dit jaar en verder nog enkele mooie plekjes van haar vakantie in Oostenrijk, die zij op een prettige wijze toelichtte. Volgende week woensdagmiddag spreekt dr. C. Graafland over een nog onbekend onderwerp. GOUDEN TIENTJES VAN RAIFFEISENBANK Ter ere van de opening van het nieu we kantoor van de Raiffeissenbank aan de Hoogstraat vorige week, wordt van 11 t/m 30 oktober een spaaraktie ge voerd. Onder meer houdt deze aktie in dat elke 50e inlegger een gouden tien tje ontvangt. Van maandag t/m woens dag werden al 10 eigenaars van een gouden tientje bekend. Gemeentezang op grammofoonplaat De op 24 juni j.l. gehouden inter kerkelijke zangavond in de Bethelkerk te Veenendaal heeft de platenmij. „Ar- tone" uit Haarlem op de band vastge legd. Onlangs is hiervan een grammo foonplaat verschenen. De bekende or ganist Bob van Stempvoort begeleidt hier op voortreffelijke wijze de ge meentezang. Op deze langspeelplaat komen twaalf bekende psalmen voor. Voor de lief hebbers van gewijde muziek is dit een fantastisch bezit. UITBREIDING RESTAURATIE- EN LOGIESGELEGENHEID Nu het hoogseizoen achter de rug is nemen enkele Veenendaalse horecabe drijven de gelegenheid te baat om hun zaak uit te breiden. Hotel Vonk zoekt het in de logiesge- legenheid en gaat door verbouwing ac commodatie scheppen voor acht nieuwe kamers van twee bedden met douche en w.c. In totaal zal dit bedrijf straks 17 kamers met 34 bedden bezitten. Hotel La Montagne gaat zijn restau rant en terras uitbreiden. Door aan bouw wordt dit met één-derde vergroot. We beginnen niet zo moeilijk. Een foto van een plaats in onze omgeving, waar iedere streekgenoot toch wel minstens cén keer is langsgekomen. Uit de foto moet U ook kunnen opmaken in welk jaargetijde deze opname van dit typi sche stukje Nederland gemaakt werd. Bekijkt U het maar eens goed en als U het antwoord gevonden hebt op de vragen WAAR en WANNEER, schrijf dan een briefkaartje naar Nieuwsblad „De Val lei", Parallelweg 10, Veenendaal. „Wie-weet-waar" is de naam van de foto-prijsvraag waarvoor wij onze lezers in de komende weken zullen stellen. Een foto- prijsvraag van een plekje ergens in ons verschijningsgebied, de ene week misschien in Rhenen, de volgende in Ederveen en dan weer eens in Veenendaal enz. Soms zult U denken: „Natuurlijk dat is daar, dat zie ik zo" maar een volgende week zegt U: „Hé, wat komt me dat bekend voor, maar waar is dat nu toch weer?" Vraagt U het dan eens aan Uw familieleden of bekenden, en als U iets vermoedt, maar toch niet helemaal zeker bent van Uw zaak, fiets, rijd of loop er eens naar toe. Het is de moeite waard onze omgeving te leren kennen. Maar wat moet U nu eigenlijk doen? Aan U stellen wij de vraag: waar of vanaf welke plaats (en bij sommige foto's ook in welk jaargetijde) werd deze foto gemaakt? Weet U het, neem dan een briefkaart, omschrijf het antwoord zo goed mogelijk en zorg dat Uw briefkaart uiterlijk 's woensdags in ons bezit is. Uit de goede inzendingen wordt iedere keer een winnaar(es) gekozen, die zijn (haar) moeite be loond ziet met een boekenbon ter waarde van f 10,-. Probeert U het eens? Wij zijn benieuwd wat er uit de bus komt. Redactie „De Vallei" Beroepen Voor de Herv. noord wijk te Vee nendaal is een beroep uitgebracht op ds. G. van Estrik te Geiemuiden. Bezoek aan Aalst Leden van de Herv. gemeente Sola Fide te Veenendaal zullen zondag 24 oktober a.s. weer een bezoek brengen aan de protestantse ge meente in Aalst in België. Met deze gemeente onderhoudt Sola Fide nauwe banden. Tweemaal op tweetal Ds. C. Langbroek is op tweetal ge plaatst door de Chr. Geref. kerken van Gouda en Haarlem-noord. Bedankt Ds. J. Keuning bedankte voor het beroep van de Chr. Geref. kerk te Oosterbeek. „Groei"-commissie De Gereformeerde kerkeraad te Veenendaal heeft een commissie in gesteld en deze als taak meegege ven het bezien en beoordelen wat er door de groei van Veenendaal in de komende jaren nodig zal zijn aan kerkgebouwen, predikanten, pasto rieën enz. Vergadering ambtsdragers Hoop op convent van kerken Vrijdagavond 8 oktober j.l. werd in Eltheto de tweede vergadering gehouden van ambtsdragers uit de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerk, de Geref. Kerk Vrijgemaakt en de Chr. Geref. Kerk. De leiding be rustte bij ds. J. Keuning, Chr. Geref. predikant alhier. In zijn openingswoord sprak hij er zijn dankbaarheid over uit, dat de gelegenheid en de genegenheid 2r waren om deze vergadering te kunnen houden in de sfeer van het bijbelwoord „Opdat zij allen één zijn". Dr. Graafland hield een diepgaand, verhelderend en appellerend refe raat over: „Bevindelijke Prediking". Spreker schetste hoe de prediking was in de reformatorische tijd, hoe ze onder allerïei invloeden later werd en pleitte voor een reforma torische prediking, ook nu. Ook voor het pastorale werk gaf hij waarde volle opmerkingen. Na de koffiepauze volgde een leer zame bespreking. Besloten werd om in april 1966 weer een vergadering te beleggen, terwijl de hoop werd uitgesproken, dat eerlang een Con vent van kerken zal worden opge richt. gaaf ook. De kinderen zijn in de ge legenheid te Albany een eigen Ge reformeerde school te bezoeken, waar de voertaal uiteraard Engels is. Zij zullen er dus wel ingroeien. Maar de predikant zal zelf ook diensten in het Engels moeten hou den. Aanvankelijk wellicht 1 keer in het Engels, 1 keer in 't Neder lands, maar op de duur wordt het toch een Engelstalige kerk, aldus ds. Wielenga. Ik zal me dus met volle energie op de goede uitspraak van het Engels moeten werpen. De predikant, die nog betrekkelijk jong is, vond dit geen bezwaar. Hij was nog nooit buiten Europa, zodat het vertrek naar een ander wereld deel een ingrijpende zaak is. Cursus voor 18-jarigen Onder leiding van kapelaan J. Th. Huls van de R.K.-parochie te Vee nendaal zal een cursus voor acht tienjarigen worden gehouden. Het ligt in de bedoeling om eens per maand onder leiding van de ka pelaan in groepjes bij elkaar te ko men om samen onderwerpen te be handelen. Aangezien nog vier parochies uit de omgeving van Veenendaal mee werken is het mogelijk om met deze tezamen nog drie gemeenschappe lijke bijeenkomsten te beleggen. Hervormingsdag Op Hervormingsdag (zondag 31 oktober) wordt in de Gereformeer de oude kerk een zangavond ge houden, waaraan meewerken: ds. J. Ytsma als liturg, de bariton Cor Niessen, Bob van Stempvoort (or gel) en het Geref. kerkkoor. Antiekbeurs Een damescomité heeft een origi neel idee uitgewerkt om een ge deelte van de kosten van het inte rieur van de nieuwe Geref. kerk te Veenendaal binnen te halen. De da mes verzoeken de gemeenteleden uit hun bezit iets ouds of antieks te le veren. Deze artikelen willen zij op een beurs aan de man brengen. Zij hel pen de gemeente meteen heen over het moeilijk kunnen missen van der gelijke voorwerpen door aan het be richt toe te voegen, dat men zijn eigen bezit immers terug kan kopen. De schenkers kunnen de artikelen zelf prijzen, maar het comité be houdt zich wel het recht voor deze prijzen zo nodig te verhogen. Markante persoonlijkheid en bewogen prediker 28 JAAR PREDIKANT IN VEENENDAAL Woensdag j.l. vierde ds. R. Kok, predikant van de Chr. Geref. Kerk te Al phen aan de Rijn zijn 75ste verjaardag, een mijlpaal in het leven van een zeer actieve prediker, die in Veenendaal en omgeving nog een grote bekend heid geniet. Ruim 28 jaar, van 1930 tot 1958, predikte hij in Veenendaal op een zeer bijzondere wijze. Hij drukte in velerlei opzichten een stempel op kerkelijk Veenendaal, maar liet zich ook niet onbetuigd op andere terreinen als hij zulks nodig achtte. Hij begeleidde o.a. de evacuerende Veenendalers in het bange oorlogsjaar 1940 en heeft zich in de bezettingsjaren als een rechtgeaard leider van zijn volk doen kennen. Moeilijke situaties ging ds. Kok daarbij niet uit de weg. Uit zijn karakter sprak en spreekt nog een zekere onverzettelijkheid als hij overtuigd is van de weg die gegaan moet worden. (n.a.v. recensie op dr. Graafland's „Verschuivingen") In deze rubriek van j.l. vrijdag gaven wij enkele flitsen weer van de wijze waarop ds. J. van der Haar te Sint-Maartensdijk het boekje „Verschuivin gen in de Gereformeerde Bonds-prediking" van de hand van zijn Veenen daalse collega, dr. C. Graafland, en ook de persoon van de schrijver, aan een kritische beschouwing onderwierp. Deze recensie leverde ds. Van der Haar in een artikelenserie in het Gereformeerd Weekblad (een uitgave van de Geref. Bond in de Herv. Kerk), een serie die nog wordt geprolongeerd. Vermoedelijk vertrek eerst begin volgend jaar Zoals wü reeds dinsdag in het kort vermeldden heeft Ds. J. D. Wielenga, predikant van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) het beroep van de Australische gemeente Albany aangenomen. In een kort gesprek deelde Ds. Wielenga naar aanleiding van zjjn besluit nog het volgende mede: KLEIN De gemeente van Albany, een kleine kustplaats in Z.O. Australië, is maar klein. Zij telt in totaal 253 zielen, w.o. 100 belijdende en 153 doopleden. De kerk werd gebouwd in 1952. Deze Gereformeerde kerk (Vrijgemaakt) onderhoudt nauwe banden met twee andere gemeenten die worden gediend door de predi kanten Bruining en Van Royen. De ze Australische kerken voeren al geruime tijd een correspondentie met de vrijgemaakte kerken in Ne derland. Verschil De verschillen zijn niet zo groot met Nederland, aldus ds. Wielenga. althans op kerkelijk terrein. Naar dit gebied emigreerden in de loop der jaren tal van landgenoten, die ook in hun nieuwe vaderland de Gereformeerde belijdenis trouw ble ven. Naar ds. Wielenga verklaarde is de Gereformeerde kerk (synodaal) in het betrokken gebied niet aan wezig. Hoewel ds. Wielenga uiteraard schriftelijk contact met de ambts dragers in de gemeente Albany heeft gehad, zal hij toch eerst na een per soonlijke kennismaking met het land en met de kerk aldaar tot een oor deel over de toestanden ter plaatse kunnen komen. Het vertrek van ds. Wielenga en zijn gezin zal eerst in het begin van 't volgend jaar plaats hebben. Taal Ds. Wielenga verheelt niet dat het voor hem en zijn gezin (drie kinderen) een hele stap is, een op- In het officiële orgaan van de Geref. Bond „De Waarheidsvriend" ziet de recensent, ds. Van der Haar, zich op zijn beurt uit eigen kring bekritiseerd en wel door een hoofd bestuurslid van de Geref. Bond, ds. L. Kievit te Leiden. Diens bedoeling is het, blijkens het artikel, niet het gewraakte boekje te behandelen. Hij bepaalt zich uitsluitend tot de trant van schrijven van ds. Van der Haar, die naar zijn mening een schandalig be gin heeft gemaakt met het gesprek waartoe dr. Graafland zijn collega's over dit onderwerp uitnodigde. Hij (ds. Van de Haar) spreekt niet met zijn collega, hij schreeuwt te gen hem, hij scheldt hem uit, aldus ds. Kievit. Een gesprek moet be hoorlijk gevoerd worden. Die eis mag men toch aan predikanten stel len. Maar wat hier geschreven wordt is onbehoorlijk. De toon is gering schattend, de stem slaat zo nu en dan over, en uit de hoogte - geen theologische hoogte overigens wordt collega Graafland den volke aangewezen als een beeldenstormer en een kerkverwoester, die er niets van weet, die er naast is, die zich verbeeldt dat hij, die enz. enz. Het zegt meer van de man die /.ich van zulke onbehoorlijke metho den bedient, dan van de man, die er door wordt getroffen, maar het geeft geen pas. Dit gooi- en smijt werk hoort misschien thuis in een circus, maar niet in een discussie Ds. Kievit vraagt zich verder af jf de recensent wel bekend is met de zaken waar het dr. Graafland om gaat Hij spreekt van verdacht makingen en onzakelijke veronder stellingen en meent dat iemand dit daarin zijn kracht moet zoeken niet sterk staat. Voelt collega Van der Haar nat tigheid wanneer hij opmerkt: Het gaat niet op met een man als dr. Graafland, in dit bestek, een ge sprek te gaan beginnen? is ds. Kie- vit's volgende vraag en hij noemt dit het toppunt van onzakelijkheid. Hij geeft voorts aan hoe men naar zijn mening een broederlijk gesprek dient te voeren. Ds. Kievit heeft de onplezierige indruk gekregen, dat ds. Van der Haar de gelegenheid aangrijpt - en laat hij nu alstublieft niet van diepe droefheid spreken, want dat gelooft niemand, die het leest, zegt hij erbij - om collega Graafland te lijf te gaan. Hij stroopt de mouwen op, aldus nog steeds ds. Kievit, en gaat hem ten aanhore van het publiek op de tribune afblaffen en afstraffen. Het publiek, dat is de lezerskring van het Gereformeerd Weekblad. Dat is, breder gezien, „het Gereformeerde volk". Nu zijn er onder ons, die dat met applaus begroeten. Zij weten nau welijks waarover het gaat, wat col lega Graafland zakelijk bedoelt, en komen dat uit deze artikelen (van ds. Van der Haar - red.) ook niet te weten. Zij hebben weer een vij and ontdekt en vinden dat die maar heel hardhandig aan de kaak gesteld moet worden. Ik zeg. zulke mensen '.ijn er, en misschien meer dan wen selijk is. Ds. Kievit voegt hieraan toe dat dat Gereformeerde volk hem toch t< lief is en te goed om op deze wijze te worden voorgelicht. En ook hei Gereformeerd Weekblad acht hij te goed om zijn ruime verspreiding voor dit soort voorlichting misbruikt te zien. Ds. Kievit maant tenslotte tot het staken van het vuren, uit hinder lagen met katapulten. Zijn advies is: Treedt elkaar in 't open veld tegemoet, onder de hemel van Gods waarheid en trouw, om zakelijk en broederlijk met elkaar te spreken FELICITATIES In zijn pastorie te Alphen, een moderne hoekwoning aan de Vijver straat, moest ds. Kok woensdagmor gen een groot aantal felicitaties in ontvangst nemen, vooral schrifte lijke. De jarige predikant was voor negenen al op pad om een jonge moeder te gaan troosten wiens 2- jarig kind de vorige dag was ver dronken. Dat typeert de 75-jarige herder en leraar. Wie of wat op zeker mo ment zijn belangstelling opeist, zijn gemeente, zijn kudde verleent hij prioriteit. Ik ben geen kerkbouwer of een ijveraar voor uitwendige din gen. Ik zoek een ernstig contact met degenen, over wiens zielszorg ik ge steld ben, aldus ds. Kok. Banden De 75-jarige predikant erkende nog met vele banden aan Veenen daal verbonden te zijn. Rij ik een enkele maal door die plaats dan gaan de straten spreken, zo drukte ds. Kok het kernachtig uit. Zijn uit spraken stemmen tot nadenken. Hij heeft een typische uitdrukkings methode, concreet en op de man af. Nog driemaal op een zondag be dient ds. Kok het Woord, tweemaal in Alphen en eenmaal in de omlig gende gemeenten Aarlanderveen of Rijnsaterswoude. Hij vindt dit op zichzelf geen verdienste of presta tie. Trouwens het preken valt mij licht, aldus ds. Kok. Als je een preek in je hart hebt zitten heb je behoefte om die uit te dragen. Aan oude preken heeft ds. Kok niets. Hij citeerde in dit verband de Engelse oude schrijver Spurgeon die een opmerkte: Je moet oude pre ken zorgvuldig bewaren om ze te bewenen om hun oppervlakkigheid of ze verbranden. Ds. Kok verkoos het laatste, hij verbrandt oude pre ken. De Waarheid is fris, iedere dag weer, aldus ds. Kok. Vanachter zijn bureau haalt hij slechts enkele sum miere aantekeningen. Daar put ik de komende weken uit en dan zoek ik weer nieuwe stof, want Gods Woord is onuitputtelijk. De preken van ds. Kok worden desondanks niet aan de vergetel heid prijsgegeven, want elke 14 da gen worden ze in Utrecht gedrukt en uitgegeven. Ds. Kok zal ze zeil niet lezen. De lezers moeten er uil putten (althans dat hoop ik). Zelf mag ik 's maandags niet meer aan de preek van zondags denken. Wf gaan steeds verder. Ds. Kok zou niet kunnen rusten niet met emeritaat gaan. Er is teveel werk. De gemeente van Alphen a.d Rijn telt 450 zielen. In de afgelopen 3'/i jaar heeft ds. Kok reeds vier maal alle gezinnen bezocht. De ca techisaties vragen zijn aandacht, ook in de nevengemeente Rijnsaterswou de. De 75-jarige predikant krijgt uit het gehele land preekverzoeken. maar moet de meeste helaas afwij zen. Zijn werkterrein is omlijnd en als ds. Kok daarin bezig is doet hij het intensief. Familie Ds. Kok werd op 13 oktober 1890 te Oudewater geboren, diende de Geref. Gem. van Aagtekerke (10 jaar), van Gouda (5 jaar), Veenen daal (28 jaar, waarbij tussentijds de overstap naar het Chr. Geref. kerk verband plaatsvond). Hierna was ds. Kok nog 3'/t jaar werkzaam bij de Chr. Geref. Gem. van Ede en thans alweer 3l/tjaar te Alphen. veronachtzaamt. Men weet nooit hoe God middellijk werkt. Ds. Kok verklaarde dat er in Al phen heel wat gepresteerd is. Er is een nieuw verenigingsgebouw ge komen, de kerk is groot genoeg om de schare kerkgangers te bevatten. Over de recente moeilijkheden in het Chr. Geref. kerkverband t.a.v. de al of niet goedkeuring van het synodebesluit dat predikanten van die kerk op het televisiescherm mogen verschijnen, verklaarde ds. Kok dat zijn gemeente niet geheel met het synodebesluit instemde, maar besloten had om niet met de stok achter de deur de synode te dwingen haar besluit in te trekken. Hoelang de thans 75-jarige pre diker nog hoopt door te gaan. Als God mij de gezondheid en de kracht geeft om voort te gaan denk ik er niet aan om emiritaat aan te vra gen, zo luidde het antwoord. Dat de gemeente van Alphen a.d. Rijn deze mijlpaal in het leven van hun predi kant niet onopgemerkt voorbij wil de laten gaan, bewezen de talrijke felicitaties die in het vroege mor genuur al aan de pastorie werden afgegeven. Ds. Kok leeft in de harten van zijn gemeenteleden, zowel van ou den als jongen. Hij zat in moeilijke dagen aan ziekbedden, soms op on mogelijke uren. Hij werkt altijd, voegde mevrouw Kok er nog aan toe. Intussen stroomde de pastorie vol met familieleden waaronder de dochter van de jarige predikant, ge huwd met de uit Veenendaal af komstige ds. G. H. van Kooten, Hervormd predikant te Delft. Wij namen snel afscheid van de 75- jarige dienaar des Woords, die ons nog even in het oor fluisterde zijn Veenendaalse vrienden te groeten, hetgeen bij deze dan gebeurd. Ds. R. Kok Iedere gemeente is mij even lief. Je moet de gemeente veroveren. Dat ds. Kok de gemeenten veroverd heeft bleek wel op zijn verjaardag, want zelfs na 40 jaar was de ge meente van Aagtekerke hem niet vergeten en zonden verschillende Zeeuwen hem gelukwensen. De predikant telt onder zijn kin deren een zoon, die zelf de herders staf opnam in de Hervormde ge meente van Zegveld, terwijl drie van zijn dochters een predikant huwden. Dat in de nauwe familie kring dus predikanten van twee ver schillende kerkgenootschappen wor den aangetroffen deerde de onder linge saamhorigheid niet. 't Is in al le kerken eender, zij het met gra duele verschillen, aldus ds. Kok. Dit is de vraag: Wordt de weder geboorte en de waarachtige beke ring grondig gepredikt. Als dat on derstreept wordt is ds. Kok er con tent mee. Hij was van oordeel dat deze concrete prediking in verschil lende kerken gevonden wordt. o.a. ook in de Herv. Kerk op Geref. grondslag Ds. Kok krijgt uit verschillende kerken aanvragen om te komen pre ken. Hij vindt dat het weinig uit maakt of hij nu in het Noorden of Oosten van het land preekt of in Alphen. Het aanbod van genade moet voorop staan. Ds. Kok zegt een groot medelijden te hebben met de onbekeerde mens. In veel kerken worden deze niet aangesproken of Vrijwillige bijdragen De Herv. kerkvoogdij van Eder veen zal geen spijt hebben van zijn besluit over te stappen van z.g. ker kelijke belasting op vrijwillige bij dragen. Tot nu toe hebben deze bij dragen de begrote opbrengst van 13.000 gulden reeds met bijna 2.000 gulden overtroffen. Begroting en realiteit De commissie van beheer der Ge ref. kerk te Veenendaal telde in 1964 ruim 85.000 gulden aan vrij willige bijdragen, terwijl deze in komst was begroot op 86.500 gulden. De koliekten leverden ruim 25.500 gulden op, 6000 gulden meer dan ge raamd was en ondanks de invoering van het ene offer. Kernavonden De Herv. gemeente Sola Fide te Veenendaal heeft voor het komende winterseizoen enkele z.g. kernavon den op het programma staan. Op deze avonden worden alle kerke lijke medewerkers, welke vorm van werk zij dan ook verrichten, ver wacht. Het is de bedoeling om sa men te studeren en van gedachten te wisselen. RADIO-DANKSTOND IN OUDE KERK TE VEENENDAAL In afwijking van de andere her vormde kerken te Veenendaal wordt de dankstond voor gewas en arbeid in de Oude Kerk gehouden op woensdag 3 november a.s. Dit in verband met het feit, dat deze dienst waarin dr. C. Graafland voorgaat wordt uitgezon den door de N C R.V.-radio In de an dere kerken is de dankstond op woens dag 10 november t

De Vallei | 1965 | | pagina 12